Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ύπνος μαζί ή χώρια;

Κοιμάστε μαζί ή χώρια με τον/την σύντροφό σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)
Και οι δύο (ή περισσότεροι ) μαζί φυσικά!
49
72,06%
Χώρια: καθένας στο κρεβάτι του.
6
8,82%
Ζευγάρι; Τι είναι αυτό;
3
4,41%
Ο κουμπάκιας δεν κοιμάται ποτέ!
10
14,71%

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 10:09, 09-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Το πολ δεν το έβαλα εγώ. Θα ήθελα να γράφει:

Αυτοί που ΔΕΝ επιθυμούν να κοιμούνται μαζί, θα πιστεύατε ή δεν θα πιστεύατε ότι αγαπούν πραγματικά το σύντροφό τους; .......... Κανείς δεν αρνείται ότι το να κοιμάσαι μόνος είναι πιο "άνετο" από καθαρά πρακτικες συνθήκες. Ομως τί ακριβώς υποδηλώνει για το άτομο που το προτιμά. Είναι ή δεν είναι σε θέση να μοιραστεί; Αγαπάει πραγματικά ή αντίθετα αγαπάει μόνο τον εαυτό του;
Κοιμόμαστε μαζί πάνω από 12 χρόνια συστηματικά. Δεν θα'θελα να μου πει ότι θα κοιμόμαστε χώρια αλλά θα τον καταλάβαινα πλήρως. 'Οταν κοιμάμαι μπορούν να βαράνε καμπάνες, να με κλωτσάνε ή να κλωτσάω, να με σπρώχνουν για να βρούν λίγο χώρο να ξαπλώσουν κι εγώ να μην καταλαβαίνω τίποτα. Περιέργως μόνο το κλάμα των δικών μου μωρών μέχρι κάποια ηλικία με ξύπναγε, όταν μπορούσαν πιά να έρχονται μόνα τους ούτε αυτό με ξύπναγε. Καταλαβαίνετε τι έχει ζήσει ο άνθρωπος που κάνει πιό ελαφρύ ύπνο από μένα. Αν μου ζητούσε λοιπόν να κοιμάται χωριστά όσο και να μην το'θελα θα τον δικαιολογούσα.
Βρε κούνελε, εγώ που είμαι τελείως αναίσθητη όταν κοιμάμαι μπορώ να μοιραστώ, αγαπάω αληθινά? Ευτυχώς ο καλός μου δεν το θεωρεί ένδειξη "μη αγάπης".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 10:39, 09-05-08:

Εδώ κ 3 χρόνια συγκατοικούμε, ένας λόγος που μείναμε κ μαζί ήταν ο ύπνος.
Πριν συγκατοικήσουμε ήμασταν μαζί από το απόγευμα κ μετά το βραδύ κοιμόμασταν μαζί κ βάζαμε ξυπνητήρι κατά της 2-3 για να με πάρει σπίτι.Ήταν πολύ άσχημο γιατί έπρεπε να φύγω από την ζεστή αγκαλιά του αλλά κ από το ζεστό κρεββάτι.
Προτιμούσαμε να κοιμόμαστε στο μονό από το να κοιμηθούμε χώρια.

Τώρα πλέον αν τύχει κ λείπει πηγαίνω κ κοιμάμαι στην μαμά μου, με τίποτα να κοιμηθώ στο διπλό μόνη κ στην αρχή που πήραμε το διπλό μας φαινόταν τόσο περίεργο κ κοιμόμασταν αγκαλιά στην μέση του κρεβατιού, καλά εντάξει το ξέρω ότι δεν θα είναι για πάντα αυτό αλλά ακόμα το απολαμβάνω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 10:50, 09-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Τώρα πλέον αν τύχει κ λείπει πηγαίνω κ κοιμάμαι στην μαμά μου, με τίποτα να κοιμηθώ στο διπλό μόνη κ στην αρχή που πήραμε το διπλό μας φαινόταν τόσο περίεργο κ κοιμόμασταν αγκαλιά στην μέση του κρεβατιού, καλά εντάξει το ξέρω ότι δεν θα είναι για πάντα αυτό αλλά ακόμα το απολαμβάνω.
ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο κι από δω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:46, 09-05-08:

Εγώ προσωπικά κατανοώ όλη την απάντησή σου και ευχαριστώ που προσπαθείς να με καθησυχάσεις. Όμως η συναισθηματική μου νοημοσύνη ειναι που μου λέει ότι αυτό είναι ένδειξη απότασης, η λογική φυσικα υποστηρίζει την στάση της γυναίκας μου
Επειδή νιώθω ότι σε καίει πολύ αυτό το γεγονός γιατί απλά δεν το συζητάς με την γυναίκα σου;
Να δεις την δικιά της οπτική γωνιά...
Γιατί εμείς ότι και να πούμε μπορεί να προσεγγίσουμε πολύ εως ελάχιστα ή καθόλου τι πιστεύει

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο κι από δω
Επειδή η δικιά μου μανούλα πέφτει μακριά...εμ...κοιμάμαι στην δικιά του πλευρά στο κρεβάτι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:35, 09-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Επειδή η δικιά μου μανούλα πέφτει μακριά...εμ...κοιμάμαι στην δικιά του πλευρά στο κρεβάτι
Same here!!!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 16:29, 09-05-08:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη απόλαυση από το να χαίρεσαι ένα διπλό κρεβάτι μόνος σου.....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 17:03, 09-05-08:

κάποιο πρόβλημα θα έχω, αλλά μ' αρέσει να κοιμάμαι μόνη μου.
Ψιλοκαταπιέζομαι να κοιμάμαι αγκαλιά, θέλω το χώρο μου και γενικά επειδή τη νύχτα ηρεμώ από το στρες της μέρας δε θέλω κάποιον δίπλα μου και να μοιράζομαι το κρεβάτι μου.
Ίσως και να συνήθισα έτσι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:13, 09-05-08:

Εχουμε λοιπόν το ερώτημα: Το να έχουν οι σύντροφοι τον προσωπικό τους χώρο και χρόνο, έστω για τον ύπνο, αποσυμφορίζει τις εντάσεις της ημ'εραςα, ειδικα σε οικογένειες μςε μικρά παιδιά; Μετά από μια διαφωνία που δεν έχει καταλήξει ο κοινός ύπνος είναι πιο πιθανό να συμφιλιώσει ή να εκνευρίσει κι άλλο τους συντρόφους απο τον εξαναγκασμό;
Αναλογως τη διαφωνία, και τους χαρακτηρες/ιδιοσυγκρασιες των συντροφων. Συνηθως, οταν τα βασικά υπαρχουν (αγαπη,κατανοηση,λογικη, ταιριαστοι χαρακτηρες κλπ), ενας κοινος υπνος ισως συμφιλιωσει. Αλλοτε, ο καθενας θελει το χρονο μονος του και αναζητα επειτα τον συντροφο.

Μια ερώτηση είναι: υπάρχει αγάπη όταν οι σύντροφοι κοιμούνται χώρια; Είνααι υποκρισία η αγκαλίτσα μπροστά στις βαθύτερες ανάγκες μας (ξεκούραση, άνεση, ιδανική θερμοκρασία, απόλυτος έλεγχος χωροχρονου με σκοπό την χαλαρωση) η αντίθετα, το συναίσθημα είναι αυτό που βασικά ξεκουράζει;
Σαφως και μπορει να υπαρχει αγαπη αν κοιμουνται χωριστα. Δεν ειναι αποδεικτικό στοιχειο, μονο ενδεικτικό. Για το αν υπαρχει αγαπη, πρεπει να εξετασει κανείς πολλά πραγματα. Οπως επισης πρεπει να εξετασει αν υπαρχουν σοβαροι λογοι που γινεται χωριστα ο υπνος (αδυναμια να αποκοιμηθει ο ενας πχ). Το συναισθημα σιγουρα ξεκουραζει, χωρις αυτο να ακυρωνει την πιθανοτητα να μην καταφερνει καποιος να κοιμηθει μαζι με οποιοδηποτε ατομο.

Πολλοί δήλωσαν, κι αναμεσα τους τοποθετούμαι κι εγώ, ότι και πιασμενοι να ξυπνήσουν, ξυπνάνε πλήρεις ικανοποίησης, ύστερα απο εναν υπνο αγκαλιά. Ωστόσο ιατρικά ο πιασμένος ύπνος ο άβολος ύπνος είναι επιζήμιος. Ίσως και συναισθηματικά, το να είσαι συνέχεια κατα τη διάρκεια της μερας "με άλλους" ( πελατες στη δουλειά, σύντροφο, παιδια, φίλους) είναι νοσηρό, και ο εαυτός χρειάζεται ενα διάλλειμα μόνος του, που είναι ο ύπνος, ο τελείως προσωπικός χώρος και χρόνος, άν κάποιοι το έχουν κανονίσει έτσι.
Ειναι σωστο αυτο.Υπαρχει πολυς κοσμος (αν οχι ολοι) που καποιες φορες θελουμε να ειμαστε μονοι. Το εχουμε αναγκη. Αυτο δε πρεπει να παρεξηγειται ως απορρηψη του συντροφου.

Προφανώς deadhead πειρατή, ο ύπνος χώρια είναι παρασάγγες πιο άνετος και "ιατρικά" αν θέλεις ωφέλιμος. Ομως τότε εμένα γιατί δεν με ικανοποιεί;
Σωματικά ισως δεν υπαρχει κατι που σε ενοχλει. Ομως σκεπτομενος οτι ισως να μην υπαρχει αγαπη αφου δε κοιμαστε μαζι, φθείρεσαι, προβληματιζεσαι και ισως δε κοιμασαι και οσο καλα θα μπορουσες.

Μετά απο διάφορες απαντήσεις υπέρ και κατά, ασχέτως ποσοστών του πόλλ, ενα κύριο ερώτημα πόυ προκύπτει νομίζω ότι είναι: Οι υπέρμαχοι του "άνετου ύπνου" ή ύπνου χώρια, είναι δυνατόν να αγαπούν πραγματικά τον σύντροφό τους;
Ετσι οπως θετεις την ερωτηση, απαντω ναι. Μπορει στατιστικά να μην ειναι πολλοι βεβαια...

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Κανείς δε με πιστεύει γιατί στους περισσότερους αρέσει αλλά εγώ δε μπορώ με τίποτα να κοιμηθώ μόνη μου σε διπλό κρεβάτι. Μου φαίνεται υπερβολικά τεράστιο και άδειο και καταθλιπτικό, και γι'αυτό κοιμάμαι πάντα σε μονό.
Δοκιμασε ημιδιπλο οπως το δικο μου.Ουτε να νιωθεις οτι κατι λειπει, ουτε να περιοριζεσαι απο χωρο.

Αν το κοιτάξουμε ακόμη πιο βαθιά, η αυτάρκεια, εξ ορισμού καταργεί τον έρωτα. Πρέπει κάπόυ να μήν αισθανομαστε πλήρεις, αυτάρκεις, ανεξάρτητοι, και παντοδύναμοι, για να αναζητήσουμε αυτό πόυ μας λείπει σε μία ξένη αγκαλιά.
Ενδιαφερουσα σκεψη. Την προτεινω για τοπικ μια και ειναι δικη σου.

Κανείς δεν αρνείται ότι το να κοιμάσαι μόνος είναι πιο "άνετο" από καθαρά πρακτικες συνθήκες. Ομως τί ακριβώς υποδηλώνει για το άτομο που το προτιμά. Είναι ή δεν είναι σε θέση να μοιραστεί; Αγαπάει πραγματικά ή αντίθετα αγαπάει μόνο τον εαυτό του;
Μπορει να υποδηλωνει αυτα που λες...μπορει απλα να μην μπορει να προσαρμοστει. Αν στα υπολοιπα δειχνει οτι και μοιραζεται και αγαπαει, ε ..δε θα το κρινεις απο τον υπνο μονο. Ειδικα αν προσπαθησε να το κανει καμποσες φορες, και ειδε οτι δεν τα καταφερνει. Αν τωρα ουτε προσπαθησε ουτε θελει να προσπαθησει...ε αυτο ειναι καπως υποπτο...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 17:23, 09-05-08:

Το συναισθημα σιγουρα ξεκουραζει
Πολύ όμορφη διαπίστωση!

Ενδιαφερουσα σκεψη. Την προτεινω για τοπικ μια και ειναι δικη σου.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 17:54, 09-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Εδώ κ 3 χρόνια συγκατοικούμε, ένας λόγος που μείναμε κ μαζί ήταν ο ύπνος. Πριν συγκατοικήσουμε ήμασταν μαζί από το απόγευμα κ μετά το βραδύ κοιμόμασταν μαζί κ βάζαμε ξυπνητήρι κατά της 2-3 για να με πάρει σπίτι.Ήταν πολύ άσχημο γιατί έπρεπε να φύγω από την ζεστή αγκαλιά του αλλά κ από το ζεστό κρεββάτι. Προτιμούσαμε να κοιμόμαστε στο μονό από το να κοιμηθούμε χώρια.
Αυτό εννοώ. Νοιώστε την αύρα που αφήνει αυτή η δήλωση, σε αντιδιαστολη με την αίσθηση που αφήνει η, κατα τα άλλα λογικότατη, δήλωση "αγάπη μου θα μισήσουμε ο ένας τον άλλον άν αλληλοσκουντιόμαστε για χρόνια".

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 18:14, 09-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Για το αν υπαρχει αγαπη, πρεπει να εξετασει κανείς πολλά πραγματα. Οπως επισης πρεπει να εξετασει αν υπαρχουν σοβαροι λογοι που γινεται χωριστα ο υπνος (αδυναμια να αποκοιμηθει ο ενας πχ).

Μιάς και αναφέρθηκε η γυναίκα μου κοιμόταν όλη της τη ζωή με το ένα μάτι ανοιχτό. Έχει βιονική ακοή επίσης, μιά φορά άκουγε την εκπομπή ενός ραδιοφωνικού πομπού στην απέναντι πόλυκατοικία. Η οξυτατη ακοή της γενικα την κάνει πολύ νευρική ειδικά τώρα που έχουμε τα μωρά και είναι και οι δύο σαματατζήδες όλη τη μέρα εξαντλείται.

Σηκώνετάι επίσης όλη της τη ζωή πολλές φορές για τουαλέτα και έχει πολλες θερμοκρασιακές ιδιοτροπίες. Ακόμη και μόνη της πόυ κοιμάται άνοιξη και φθινόπωρο μου λέει πόσες φορές μέσα στη νύκτα αλλαζει μπλουζάκια για να έρθει στην .... ε χμ ιδανική θερμοκρασία; Με μένα λέει μαζί όποτε κοιμόμαστε μαζί είναι σαν να κοιμάται με τη σόμπα.

Τι να πεί κανείς; Οι λόγοι είναι σοβαρότατοι, το αναγνωρίζω και άλλωστε όλα μας τα χρόνια κοιμόμαστε χώρια. Ομως εξακολουθει να με πειράζει.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:24, 09-05-08:

διαβάζοντας το τελευταίο σου ποστ Buggs θα έλεγα ότι δεν έχεις λόγους να ανησυχείς....
πριν κρατούσα μια επιφύλαξη κι ερχόμουν να γράψω διστακτικά...
καταλαβαίνω την ανάγκη του κάθε ανθρώπου να θέλει να κοιμάται μαζί με τον σύντροφο του και να τον ενοχλεί το αντίθετο γιατί είμαι σίγουρη ότι κι εμένα θα με ενοχλούσε/στεναχωρούσε και θα ήταν και πιθανά η αιτία για να μην είμαι με αυτόν τον άνθρωπο... θα ήταν όμως κάτι εξ αρχής γινομένο έτσι...

αν κάποιος άνθρωπος απ την αρχή είναι έτσι, είναι δείγμα όχι μη αγάπης αλλά ότι μόνο έτσι τελικά ξεκουράζεται...
αν έλεγες ότι ενώ κάποια χρόνια πριν σε ήθελε αγκαλιά και δεν μπορούσε χωρίς αυτό και ξαφνικά άλλαξε άποψη και θέλει ξέχωρο κρεβάτι, εκεί ναι... θα σου έλεγα ότι πιθανά κάτι δεν πάει καλά και κρατάει συναισθηματικές αποστάσεις

επιπλέον μπορώ με βεβαιότητα ως νέα μητέρα να σου υπογράψω το εξής
η νέα μητέρα με μωρό κάνει ύπνο στο φτερό... κι αυτό είναι ένας λόγος παραπάνω για να μην ξεκουράζεται αρκετά κι άρα να θέλει ακόμα περισσότερο να κοιμάται μόνη της με την ελπίδα να έχει τουλάχιστον τις "θερμομετρικές" συνθήκες που επιθυμεί

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 18:34, 09-05-08:

Προσπαθησε να κοιμηθειτε μαζι ; Ηταν προθυμη ; Εβλεπες οτι μεσα της ηθελε/ευχοταν να μπορεσει να το καταφερει ; Στενοχωρεθηκε εστω λιγο, που δε το καταφερε ;

Παντως αυτο δεν ειναι ακοη...μηπως προβλεπει και σεισμους ;

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 19:39, 09-05-08:

Ήταν φοβερό, για καιρο μετά ου ειχαμε πάει σ'αυτή τη πολυκατοικία, ρετιρέ, πόυ είχε απέναντι τηνκεραία άκουγηε κάτι περίεργο πολύ υψίσυχνο. τελικα νομίζαμε ότι είχαν πρόβλημα τ'αφτιά της και στο ακουόγραμμα βγήκαν φοβερά πράγματα 'ότι άκουγε στις ψηλές. Η ακουστική της εντήυπωση πρέπει να είναι πόλύ, (μα πολύ) sharp ! O γιατρός είπε ότι πιθανόν να άκογε μια συχνότητα της κεραίας του ραδιοφώνου στηνταράτσα ααπέναντι...

Κακή Επιρροή, αυτό ισχύει
αν κάποιος άνθρωπος απ την αρχή είναι έτσι, είναι δείγμα όχι μη αγάπης αλλά ότι μόνο έτσι τελικά ξεκουράζεται...
Το θέμα είναι ότι έχει χαλασει ο δικο μου ύπνος τώρα, απο λόγους συναισθηματικούς αυτή τη φορά και όχι πρακτικούς. Κοιμόμουν πάντα σαν τούβλο. Όσο είμασταν ζευγάρι συγκατοικούσαμε και κοιμόμσταν χώρια. Σέξ αγκαλίτσες όλα πρίν και ύστερα ο καθένας τηνησυχία του.

Δεν έδινα μεγαλη σημασία. Όταν ήρθε το πρώτο παιδί, για να συμπαραστέκομαι στα βραδινα ξυπνήματα, κοιμόμασταν όλοι μαζί. Μερικές φορές παίρναμε και τον μικρόστη μέση. Μου άρεσε πολύ. για δυο χρόνια το πήγαμε έτσι γιατί κάναμε και το δεύτερο αμεσως. Και μετα πάλι όπως πρίν.... Ε μου την καραέσπασε γιατί μου άρεσε πολύ. Ομως τί να της πώ, αφού απο πρίν ξέραμε, τα είχαμε μιλήσει, είχαμε αποφασίσει, ναι ναι ναι

Τωρα, όποτε έχω αυπνίες, που δεν είχα ποτέ μα ποτέ στη ζωή μου ολόκληρη (και είχα μια πολύ ταραχώδη εως και άσχημη ώρες ώρες ζωή) είναι γιατί σκέφτομαι,πρίν κοιμηθώ, ότι μπορεί να μήνμε αγαπάει. Η σκέψη μου πάει απο αυτήνστην άλλη, ότι δεν έκανα τελικά οικογένεια,όπως δεν γνώρισα οικογένεια,αυτό με στεναχωρέι κι άλλο. Για για μένα η εικονα της οικογένειας ειναι ενα διπλό κρεβάτι με ζεστά παπλώμαρα το ζευγάρι και χαλαρά παιδιά να κοιμούνται παντού. Και τελικα περνάω όλη τη νύχτα βλέποντας τηλεόραση. Την επόμενη μέρα με ρωτάει πώς κοιμήθηκα και της λέω καλά....

Ευτυχώς αυτό δεν συμβαίνει συχνά, όμως και δέκα φορές μέσα στο χρόνο σε κάπόιον που δεν του συνέβαινε ποτέ,ότι και άνσυνέβαινε,είναι πολύ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Buggs : 09-05-08 στις 19:45.
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 13:03, 22-05-08:

Μαζί ύπνος ρε.
Έχω νιώσει τις δυσκολίες, ειδικά τώρα με τις ζέστες
Αλλά επιμένω πως είναι πανέμορφο να κοιμάστε μαζί

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 21:26, 28-07-08:

Για αυτούς που προτιμούν να κοιμούνται μαζί με το ταίρι τους, ας δούμε τι δηλώνει η θέση με την οποία κοιμόμαστε για τη σχέση μας

Αυτό το video είναι κάπως χιουμοριστικό, αλλά έχει ενδιαφέρον

Couples' sleeping poses uncovered

Travelodge found "spooning" with the man on the outside was adopted by 20% of couples while some 8% slept in the position with the woman on the outside.
The lovers' knot - where couples face each other, legs intertwined for about 10 minutes before separating to sleep - was favoured by 10%.

But just 2% of respondents said they opted for the position without separating before going to sleep.
The romantic - a favourite in Hollywood films in which the woman lies with her head and arm on a man's chest - was named by 4%.

According to relationship psychologist Corinne Sweet, the most popular liberty pose means a couple feels connected but independent enough to sleep separately.
The second most popular, the cherish position of being back-to-back but touching, is a favourite in new relationships and shows a couple are comfortable, intimate and relaxed with each other, said Ms Sweet.
She said the lovers' knot can be taken as a demonstration of intimacy and sexual activity.
Ms Sweet said: "Couples fall into habitual ways of sleeping together that suits their personalities and personal preferences.
"These are negotiated at the outset, so if something changes in how they sleep together, this can reflect a change in their relationship and cause concern for the other partner."

Couples fall into habitual ways of sleeping together that suits their personalities and personal preferences

Corinne Sweet, relationship psychologist

BBC News

Παράθεση

antara6079

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antara6079
H antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H antara6079 έγραψε στις 22:17, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Δεν είναι σχετικό με τον ύπνο, αλλά είναι σχετικό με τις αγκαλιές:

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 08:13, 29-07-08:

Είναι από τα ωραιότερα πράγματα σε μια σχέση να κοιμάσαι κάθε βράδυ με το πρόσωπο που αγαπάς.
Αλλά αφού δεν είμαι σε σχέση αυτό το διάστημα, απολαμβάνω το ημίδιπλο κρεβάτι μου μόνος!

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 08:31, 29-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από antara
Βιντεο με αγγαλιές FREE HUGGS
Πολύ όμορφο κι ας ήταν οφ τοπικ. (θα έλεγα ότι οι αγκαλιές δεν είναι ποτέ οφ τοπικ)

Κρίμα που είναι διαφήμιση. Θα ήθελε να το κάνει κάποιος αυτό στην Αθήνα και να μας πεί πόσοι τον/την αγκάλιασαν; Σοβαρά το λέω. Θα έχει και προσωπικό όφελος, θα γινει διάσημος/η σε μία μέρα.

Ας το κάνουμε κίνημα. ΔΩΡΕΑΝ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ! Κάποιον που έχεις αγκαλιάσει είναι πάντα πιο δύσκολο να τον σκοτώσεις, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Παράθεση

Mixalhs_1980

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mixalhs_1980
Ο Mixalhs_1980 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Mixalhs_1980 έγραψε στις 00:00, 29-09-08:

μαζι! μαζι! μαζι! και την αγκαλιζα παντα το βραδι, ηταν το ποιο ωραιο πραμα, για να κοιματε με ασφαληα χωρης να φοβατε τιποτα!!! .........οταν την ειχα μηλαμε.........

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 00:06, 29-09-08:

Πολύ όμορφο κι ας ήταν οφ τοπικ. (θα έλεγα ότι οι αγκαλιές δεν είναι ποτέ οφ τοπικ)

Κρίμα που είναι διαφήμιση. Θα ήθελε να το κάνει κάποιος αυτό στην Αθήνα και να μας πεί πόσοι τον/την αγκάλιασαν; Σοβαρά το λέω. Θα έχει και προσωπικό όφελος, θα γινει διάσημος/η σε μία μέρα.

Ας το κάνουμε κίνημα. ΔΩΡΕΑΝ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ! Κάποιον που έχεις αγκαλιάσει είναι πάντα πιο δύσκολο να τον σκοτώσεις, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
Bασικά το είχαν κάνει πέρσι μια ομάδα παιδιών [δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέριες] στην Ερμού στον πεζόδρομο. Και από ότι είχαν πει τα ίδια στην εκπομπή του Οικονομέα- Καμπουράκη [εκεί τους είχα πρωτοδεί εγώ] αν και αρκετοί ...δυσπιστούσαν, οι περισσότεροι τη δίναν την αγκαλιά τους [κάποιες μέρες αργότερα πάντως που έπεσα πάνω τους στην Ερμού ενώ είχα κατέβει με τη μάμα μου για ψώνια, αγκάλισα την κοπέλα που μου πρόσφερε την ...αγκαλιά της ]

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ioakos
H ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H ioakos ακυρο έγραψε στις 11:39, 22-11-08:

το ωραιο ειναι να σου ζεσταινει η αγαπη τα ποδια και τα χερια τις κρυες βραδιες

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 13:08, 24-11-08:

Παρασκευή, Σαββάτο, Τρίτη, Τετάρτη.....
Πρέπει και κάποια βράδια να πηγαίνω και στο σπίτι μου ε;
Αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα..... εκεί που περνάς όμορφα έρχετε ο ύπνος που να πας να φύγεις.... κάπου να κοιμηθείς!!!! η Μαμά γκρινιάζει εσύ δεν θέλεις να κοιμασε χώρια του.... τι να κάνεις μοιράζεις τις μέρες για να είναι όλοι ευχαριστημένη... για αυτό ρωτάω το να μετακομίσω σε εκείνων σιγά σιγά θα είναι κακό;
Δεν γινεται αυτο το πράγμα είναι κουραστικό.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 17:28, 24-11-08:

Ακριβός την ίδια φάση περνούσα

Εγώ τελικά μετακόμισα σπίτι του εδώ κ 2 χρόνια,
Δεν σου λέω ότι το μετάνιωσα, κάθε άλλο απλά όσο μπορείς τρέναρε το.
Κάποιες φορές αναπολούμε της φορές που ο ένας έλειπε στο άλλον, που χρειαζόμασταν 2 ώρες να ετοιμαστούμε για να βρεθούμε, που βάζαμε ξυπνητήρι κατά της 3 για να με πάρει σπίτι κ όταν θα ξυπνούσε η μαμά κ ο μπαμπάς να με έβρισκε σπίτι.

Ξανά λέω δεν το έχω μετανιώσει απλά αν μπορούσα θα καθόμουν ακόμα λίγο στο πατρικό , έχει κ αυτό την χάρη του. Τώρα το ξέρω το μόνο που θες είναι να είστε μαζί το βραδύ, αλλά κ αυτό δεν θα το χάσεις κάποια στιγμή θα το έχεις.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 02:51, 28-09-09:

δε μπρορω να σκεφτω τιποτα καλυτερο απο το να ξυπναω καθε πρωι στην αγκαλια του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 13:27, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μα πώς να μη δημιουργεί; Δες την πλειοψηφία των παντρεμένων ζευγαριών. Ζουν στο ίδιο σπίτι αλλά έχουν διαφορετικές ζωές, σκέψεις, ακόμη και διαφορετική πλευρά στο κρεβάτι. Ξέρω παντρεμένο ζευγάρι που ο άντρας κοιμάται πάντα στην δεξιά πλευρά και η γυναίκα στην αριστερή, εδώ και δεκαετίες.
Αρχική Δημοσίευση από love_angel
και οι γονεις μου εχουν συγκεκριμενη θεση στο κρεβατι αυτο σημαινει οτι ειναι στα χωρισματα?
Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Κι εγω επισης χρονια τωρα κοιμαμαι παντα απο τη δεξια μερια ακομα και με την κολλητη μου που λεει ο λογος.
Προφανως και δε σημαινει κατι.
..
Οχι παιδια. Αμα δε κοιμαστε ολοι αγκαλια ή σε σχηματισμο "σπαγγετι" με το/τη συντροφο, δεν αγαπιεστε.
Πως ειπατε ; Δε σας παιρνει τις περισσοτερες φορες ο υπνος για πολλη ωρα σε τετοια διαταξη ;
Ε τοτε αλλο ενα σημαδι οτι δεν αγαπιεστε. Άλλωστε μολις αγαπησεις καποιον, αυτοματως ο τροπος που 20-30 χρονια εχει συνηθησει το σωμα σου να κοιμαται, αλλαζει αμεσως. Και αν σου εχει πλακωσει και το χερι λογω αγκαλιας, τα νευρα αλλαζουν θεση και δε μουδιαζει.

Παντως ειναι ανατριχιαστικό πως κάποια ατομα φυτευουν ιδεες,αντιληψεις και σκεψεις σε άλλα, χωρις να το καταλαβουν οι δέκτες,,...και μετα τις υοθετουν και σαν δικες τους και τις στηριζουν χωρις θεμελια,δομη,φιλτρο κριτικης.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 28-08-10 στις 19:53.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:38, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Οχι παιδια. Αμα δε κοιμαστε ολοι αγκαλια ή σε σχηματισμο "σπαγγετι" με το/τη συντροφο, δεν αγαπιεστε.
Ε τοτε αλλο ενα σημαδι οτι δεν αγαπιεστε. Άλλωστε μολις αγαπησεις καποιον, αυτοματως ο τροπος που 20-30 χρονια εχει συνηθησει το σωμα σου να κοιμαται, αλλαζει αμεσως. Και αν σου εχει πλακωσει και το χερι λογω αγκαλιας, τα νευρα αλλαζουν θεση και δε μουδιαζει.
Δεν το ειχα ποτε σκεφτει αυτο... Μιλαμε για καθε μερα? Το γεγονος οτι μπορει εγω να πεσω ξερη ας πουμε μερικα βραδια και να θελω να απλωθω, θα πει πως δεν αγαπαω πραγματικα τον φιλο μου? Το ροχαλητο το δεχομαι, το συνηθιζεις χρονια με τα χρονια - ειναι σαν να χεις μια μονιμη οικοδομη να χτιζεται διπλα σου ομως το αλλο...δεν μπορω να το χωνεψω αυτο. Εδω πιανομαστε σε κεφαλια και χερια οταν κοιμομαστε μονοι, δε θα πιαστουμε αν μας εχει πλακωσει με τη χερουκλα του ο αλλος? Το χω παθει απειρες φορες και το πρωι αναρωτιεμαι γιατι ποναω. Πως το σκεφτηκες αυτο, δηλαδη απο που πηγαζει αυτη η θεωρια?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:42, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Δεν το ειχα ποτε σκεφτει αυτο... Μιλαμε για καθε μερα? Το γεγονος οτι μπορει εγω να πεσω ξερη ας πουμε μερικα βραδια και να θελω να απλωθω, θα πει πως δεν αγαπαω πραγματικα τον φιλο μου? Το ροχαλητο το δεχομαι, το συνηθιζεις χρονια με τα χρονια - ειναι σαν να χεις μια μονιμη οικοδομη να χτιζεται διπλα σου ομως το αλλο...δεν μπορω να το χωνεψω αυτο. Εδω πιανομαστε σε κεφαλια και χερια οταν κοιμομαστε μονοι, δε θα πιαστουμε αν μας εχει πλακωσει με τη χερουκλα του ο αλλος? Το χω παθει απειρες φορες και το πρωι αναρωτιεμαι γιατι ποναω. Πως το σκεφτηκες αυτο, δηλαδη απο που πηγαζει αυτη η θεωρια?
Ο Λοριέν χρησιμοποιούσε την ειρωνεία (γι' αυτό και μου έλειψε από το στέκι)

Ο ύπνος είναι ιερός, σε αγαπάω, σε λατρεύω αλλά άσε με να απλωθώ όσο θέλω κύριε!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:47, 28-08-10:

Αααα ειπα κι εγω! Τρομαξα!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:27, 28-08-10:

Ακόμη κι αν δεν έχει συμβεί σε εσάς τους ίδιους, δεν έχει τύχει ποτέ να ακούσετε ζευγάρια να αναρωτιούνται πώς γίνεται τον πρώτο καιρό της γνωριμίας τους να κοιμούνται όλη τη νύχτα αγκαλιά και έπειτα από κάποιο χρονικό διάστημα να θέλουν ξανά το χώρο τους όπως συνήθιζαν να κάνουν πριν γνωριστούν;

Κατά έναν ανεξήγητο τρόπο, εύκολα αλλάζει ο τρόπος που είχε συνηθίσει να κοιμάται το σώμα, όταν ερωτεύεσαι. Μάλιστα η νέα στάση στην αγκαλιά του συντρόφου σου, σου φαίνεται η πιο ξεκούραστη και χαλαρωτική! Ακόμη κι αν με τον καιρό, επιστρέφεις στην παλιά συνηθισμένη σου στάση, υπάρχει ένα διάστημα όταν είσαι ερωτευμένος, που με ευκολία αποκοιμιέσαι στην ποθητή αγκαλιά, λες και ο ύπνος σας γίνεται στα σύννεφα...

Γιατί λοιπόν απομακρυνόμαστε στο κρεβάτι με τον καιρό;

Έτσι κι αλλιώς το πρώτο διάστημα, θέλεις να βρίσκεσαι όσο περισσότερες ώρες μπορείς με το αγαπημένο πρόσωπο και να έχεις όσο το δυνατόν περισσότερη σωματική επαφή, είτε κοιμάσαι, είτε είσαι ξύπνιος. Με τον καιρό η φυσική απόσταση γίνεται "υποφερτή".

Για μένα αυτό δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την ελάττωση του έρωτα, αλλά με την αύξηση της οικειότητας και της ψυχικής και πνευματικής σύνδεσης που αποκτάς με το χρόνο. Δεν υπάρχει πια η ανάγκη να ακουμπάς με το φυσικό σου σώμα το σώμα του συντρόφου σου για να έχετε "επαφή".
Καθώς μοιράζεσαι όλο και περισσότερα πράγματα από τη ζωή σου, είναι σαν η εμβέλεια της αγάπης σου να μεγαλώνει για να τα περικλείσει όλα μέσα της και τότε τα φυσικά όρια των σωμάτων, αποδεικνύονται πολύ στενά...

Εάν σας ενδιαφέρει, διαβάστε κι αυτό το άρθρο από το BBC NEWS.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:53, 28-08-10:

Πιστευω πως ειναι κακο σημαδι για τη σχεση οταν το ζευγαρι κοιμαται πλατη με πλατη και χωρις κανενα σημειο επαφης...
ΓΙα μενα παντως ειναι σιγουρα σημαδι ελλειψης ερωτα και επικοινωνιας...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 18:09, 28-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αααα ειπα κι εγω! Τρομαξα!
Κι αλλοι τρομαξαν απ οτι ειδα !
Μην ανησυχεις!

Στο λινκ που εδωσε η Isi, διαφωτιστικα νουμερα, που επαληθευουν την πλακα που εκανα.

Συμφωνα με τα νουμερα της ερευνας του BBC δε σημαινει κατι τετοιο. Εκεινο που ΙΣΩΣ σημαινει κατι κακο, ειναι να μπορουν 2 ανθρωποι ευκολα να κοιμουνται πχ χταποδιασμενοι, και αργοτερα να μην εχουν επαφη. Και παλι, ΙΣΩΣ, αφου καλλιστα μπορει να σημαινει και ανεση και σιγουρια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 28-08-10 στις 23:23. Αιτία: συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων
Παράθεση

spirounakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spirounakos
Ο spirounakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O spirounakos έγραψε στις 20:51, 28-08-10:

παιδια μην τρελαθουμε κιολας αν ειναι δυνατον!! υπαρχουν ζευγαρια που κοιμουντε σε διαφορετικες κρεβατοκαμαρες;; που πηγε η αγαπη που πηγε ο ερωτας!!

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lacky
H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 19:07, 13-09-10:

Απο τις επτά μέρες της εβδομάδας περίπου τις 4 κοιμόμαστε μαζί, τωρα θα μου πείτε σχεδιασμενο το εχουμε? πειτε το κι ετσι...
Μακάρι να κοιμόμασταν συνεχως μαζί, αν και κάποιες φορές αναζητώ την βολή μου και την άπλα μου...

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:32, 06-02-11:

Αντρες και γυναίκες έχουν συνήθως γύρω στους 3-5 βαθμούς διαφορά προτίμησης στην θερμοκρασία ύπνου. Αντρες και γυναίκες ενίοτε ροχαλίζουν, στριφογυρίζουν, έχουν αυπνίες, μιλάνε στον ύπνο τους ή κλανουν. Μερικοί, και μερικές, ευτυχώς εςλάχιστοι, υπνοβατούν. Πολλοί και πολλές σηκώνονται για κατούρημα, μια ή περισσότερες φορές...

Ο κοινός ύπνος μπορεί να είναι μια καθημερινή ενόχληση που να υποσκαπτει το ζευγάρι ύπουλα και χωρίς οι ίδιοι να το παραδέχονται. Τα διαφορετικα υπνοδωμάτια είναι λύση; Μαζί δηλαδή στον ξύπνιο μας και ο καθένας την ησυχία του στον ύπνο του ;
Ή μήπως, παρ'όλες τις δυσκολίες του, ο ύπνος αγκαλιά είναι κυριολεκτικά το λίκνο της αγάπης;
Κοιμομαστε παντα μαζι....αγκαλια....οπως το λες ...''ο ύπνος αγκαλιά είναι κυριολεκτικά το λίκνο της αγάπης'' και δεν θα μπορουσαμε ποτε να σκεφτουμε κατι διαφορετικο....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 23:28, 07-02-11:

δεν ξερω αλλα επειδη παντα μα παντα ειναι παγωμενα τα χερια και τα ποδια μου,τον κανω αγκαλιτσα για να με ζεστανει....δεν μπορω να κοιμηθω αν λυπει απο το σπιτι...πολλες φορες οταν βγαινει με τουσ φιλους του εγω καθομαι και τον περιμενω ποτε θα γυρισει βλεποντας τηλεοραση..τι να κανω αφου δεν μπορω να κοιμαμαι πια μονη...εχω εθιστει..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 23:42, 07-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από *natalia5555*
δεν ξερω αλλα επειδη παντα μα παντα ειναι παγωμενα τα χερια και τα ποδια μου,τον κανω αγκαλιτσα για να με ζεστανει....δεν μπορω να κοιμηθω αν λυπει απο το σπιτι...πολλες φορες οταν βγαινει με τουσ φιλους του εγω καθομαι και τον περιμενω ποτε θα γυρισει βλεποντας τηλεοραση..τι να κανω αφου δεν μπορω να κοιμαμαι πια μονη...εχω εθιστει..
σου δανείζω αυτόν για της μέρες του τσιάμπιονς λιγκ

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 23:49, 07-02-11:

χαχαχα ειναι πολυ γλυκουλι....

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

O katalinos έγραψε στις 23:53, 07-02-11:

εμένα μου φαίνεται ύπουλο

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 22:22, 14-02-11:

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

O katalinos έγραψε στις 22:28, 14-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
το πρόβλημα με τον κουμπάκια δεν είναι ότι δεν κοιμάται ποτέ
είναι , ότι και στον ξύπνιο του , μόνος του είναι

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 23:45, 14-02-11:

όταν είμαστε σπίτι μου,μαζίιιι( έχω διπλο ) αλλά με μέτρο.. θελω και τον χώρο μου

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:47, 14-02-11:

Μαζί και αγκαλιά.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 09:16, 03-08-11:

Δεν μπορω να κοιμηθω χωρια του.
Ακομα και αν ειμαστε σε αποσταση περιμενω ποτε θα γυρισει για να με καληνυχτισει και οταν βγαινω εξω,και γυρναω ,τον περνω εγω τηλ να βεβαιωθω οτι ειναι καλα και να του πω πως μου λειπει.

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 09:28, 03-08-11:

Τον χειμώνα μαζί για να με ζεσταίνει. Το καλοκαίρι χώρια γιατί σκάω από τη ζέστη. Ναι, είμαι πρακτικό κορίτσι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανελλήνιες και ύπνος - Από equalizer
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-06-17 στις 11:17.
    • Ύπνος και Ρόφημα - Από rockwave
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-01-11 στις 15:48.
    • Μαζί δεν κάνουμε και χώρια δε μπορούμε - Από summer life
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-10-10 στις 16:07.
    • ΑΟΔΕ Χωρία που δεν προσφέρονται για ανάπτυξη - Από angelvasil92
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-12-09 στις 19:20.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους