Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Περί back-up

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 14:32, 16-09-05:

Το backup θέλει πολλά dvd!
Εγώ περνώντας σε δισκάκια όλα αυτά που κατεβάζω κατά καιρούς, έχω φάει πάνω από 150 δισκάκια....

Πάντως κάποια στιγμή που θα έχεις χρόνο κάνε ένα κόπο και πέρνα τα πάντα σε dvd! Είναι πολύ ασφαλέστερο! Σου μιλάω εκ πείρας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:37, 16-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Το backup θέλει πολλά dvd!
Εγώ περνώντας σε δισκάκια όλα αυτά που κατεβάζω κατά καιρούς, έχω φάει πάνω από 150 δισκάκια....

Πάντως κάποια στιγμή που θα έχεις χρόνο κάνε ένα κόπο και πέρνα τα πάντα σε dvd! Είναι πολύ ασφαλέστερο! Σου μιλάω εκ πείρας!
Κι εγω πρέπει να κάνω εναν 120αρη δίσκο backup και σκέφτομαι τα image να τα βάλω σε dvd παρά στον εξωτερικό 320αρη. Πρέπει να παω να πάρω καμια 20αρια άδεια δισκάκια βέβαια... 12 ευρώ. Σιγά! Εσυ θα τα βαζες στον εξωτερικό;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 14:46, 16-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κι εγω πρέπει να κάνω εναν 120αρη δίσκο backup και σκέφτομαι τα image να τα βάλω σε dvd παρά στον εξωτερικό 320αρη. Πρέπει να παω να πάρω καμια 20αρια άδεια δισκάκια βέβαια... 12 ευρώ. Σιγά! Εσυ θα τα βαζες στον εξωτερικό;
Επειδή και εγώ και φίλοι μου την έχουμε πατήσει με δίσκους, το ασφαλέστερο είναι σε δισκάκια! (ή σε κάποιον δίσκο, ο οποίος όμως δεν χρησημοποιήται!!!)
Ένας δίσκος που λειτουργεί, μπορεί κάτι να πάθει. (όχι απαραίτητα να χαλάσει, ένας ιός είναι αρκετός!) Ενώ τα δισκάκια δεν έχουν ανάγκη!

Εγώ τον εξωτερικό τον έχω για τα downloads... (στο laptop βλέπεις δεν μπορείς να βάλεις μέσα... )

12 ευρώ;;; Εγώ πέρνω την 25άδα 8...

Πάνο, όταν κάτσεις να κάνεις το backup γράφεις ότι έχεις εκείνη τη στιγμή, και μετά, σε τακτά χρονικά διαστήματα κάνεις backup τα νέα δεδομένα! Πίστεψέ με είναι πιο απλό άπο ότι ακούγεται! Απαιτεί βέβαια να έχεις κατανήμει σωστά τα δεδομένα σου στο δίσκο! (κοινώς να ξέρεις που είναι τι και τι έχεις ήδη γράψει!) Το μόνο "κακό" είναι το ότι καταλήγεις να έχεις πολλές εκδόσεις του ίδιου προγράμματος!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:49, 16-09-05:

Ωραία, ούτως ή άλλως σε δισκάκια θα πήγαιναν για τους λόγους που είπες

Το backup καλό θα ήταν να γίνει με το Acronis True Image ή χύμα παίρνεις φακέλους και τους χώνεις στα δισκάκια; Εννοώ για την πιστή αντιγραφή των δεδομένων πάντα!

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

O giostau έγραψε στις 14:53, 16-09-05:

Ωραία, ούτως ή άλλως σε δισκάκια θα πήγαιναν για τους λόγους που είπες

Το backup καλό θα ήταν να γίνει με το Acronis True Image ή χύμα παίρνεις φακέλους και τους χώνεις στα δισκάκια; Εννοώ για την πιστή αντιγραφή των δεδομένων πάντα!
Προσωπικά προτιμώ το χύμα!
Επειδή γράφω τα δεδομένα μου χωριστά ανάλογα με το είδος (ταινίες , μουσική, προγράμματα) θέλω να έχω ένα πακέτο με όλες τις ταινίες, ένα με όλα τα mp3 και λοιπά!

Είναι και πιο εύκολη η αναζήτηση μετά....
Κάνεις έναν κατάλογο με το τι είναι που και όποτε χρειαστείς κάτι το βρίσκεις έυκολα...

Ενώ αν έχεις το image, άντε να βρεις σε πιο image είναι το αρχείο που θες, και σε πόσα δισκάκια θα είναι αυτό το image... πολύ κούραση!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:56, 16-09-05:

Πάνο, όταν κάτσεις να κάνεις το backup γράφεις ότι έχεις εκείνη τη στιγμή, και μετά, σε τακτά χρονικά διαστήματα κάνεις backup τα νέα δεδομένα! Πίστεψέ με είναι πιο απλό άπο ότι ακούγεται! Απαιτεί βέβαια να έχεις κατανήμει σωστά τα δεδομένα σου στο δίσκο! (κοινώς να ξέρεις που είναι τι και τι έχεις ήδη γράψει!) Το μόνο "κακό" είναι το ότι καταλήγεις να έχεις πολλές εκδόσεις του ίδιου προγράμματος!
Τα mp3 μου και τα downloads τα έχω πολύ τακτοποιημένα αλλά στα υπόλοιπα γίνεται κάποιος χάμος βέβαια μόνο mp3s downloads και εγγραφά μου με νοίαζει αλλά και πάλι ήδη έχω ξεκινήσει να κάνω backup αλλά φοβάμαι ότι δεν θα θυμάμαι τι πρόσθεσα στα εγγραφά μου ή στα mp3 και δεν θα είναι σαν μην έχω κάνει backups

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:01, 16-09-05:

Στο λεω γιατί κι εγω χύμα τα αντιγράφω μια ζωή και όλα είναι θαυμάσια απλώς τωρα λέω να κάνω το βασικό μου σύστημα dual boot (Ναι εκτός κι απ το μικρό πισί θέλω να βάλω και στο μεγάλο Linux και συγκεκριμένα Ubuntu ) και σκεφτόμουν οτι αν πάει κάτι στραβά με τα partition των XP να τα εχω κάνει backup με το Acronis σε image ωστε να αντιγράψει και το λειτουργικό με όλες τις ρυθμίσεις του και σε περίπτωση επανεγκατάστασης να μην ξανακάθομαι να ρυθμίζω να πατσάρω τα ΧΡ με ενημερώσεις κλπ. Σε 20' να είμαι οκ με τα image δλδ.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:10, 16-09-05:

Εγώ κάτι τέτοιο κάνω στον PPC , στο PC φοβάμαι ότι όταν θα χρειαστώ το image παρατηρίσω ότι έγινε κάποιο λάθος στην δημιουργεία του image

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

O giostau έγραψε στις 15:11, 16-09-05:

Στο λεω γιατί κι εγω χύμα τα αντιγράφω μια ζωή και όλα είναι θαυμάσια απλώς τωρα λέω να κάνω το βασικό μου σύστημα dual boot (Ναι εκτός κι απ το μικρό πισί θέλω να βάλω και στο μεγάλο Linux και συγκεκριμένα Ubuntu ) και σκεφτόμουν οτι αν πάει κάτι στραβά με τα partition των XP να τα εχω κάνει backup με το Acronis σε image ωστε να αντιγράψει και το λειτουργικό με όλες τις ρυθμίσεις του και σε περίπτωση επανεγκατάστασης να μην ξανακάθομαι να ρυθμίζω να πατσάρω τα ΧΡ με ενημερώσεις κλπ. Σε 20' να είμαι οκ με τα image δλδ.

Αν θες να κάνεις image το δίσκο με τα ΧΡ, νομίζω πως η καλύτερη λύση ακούει στο όνομα Norton Ghost!

Σου φιάχνει ένα image του δίσκου, και όποτε θες το φορτώνεις. Για τα ΧΡ το έχω κάνει. (ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί ακόμα!)
Αλλά για τα data νομίζω ότι το χύμα είναι καλύτερο!

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Τα mp3 μου και τα downloads τα έχω πολύ τακτοποιημένα αλλά στα υπόλοιπα γίνεται κάποιος χάμος βέβαια μόνο mp3s downloads και εγγραφά μου με νοίαζει αλλά και πάλι ήδη έχω ξεκινήσει να κάνω backup αλλά φοβάμαι ότι δεν θα θυμάμαι τι πρόσθεσα στα εγγραφά μου ή στα mp3 και δεν θα είναι σαν μην έχω κάνει backups
Αυτό λύνεται εύκολα! Δες τι κάνω εγώ:
Ότι νέο κατεβάζω το βάζω σε άλλο φάκελο μέχρι να μπει στο back-up!
Αφού το περάσω σε δισκάκι, το περνάω μαζί με τα υπόλοιπα!

Με εξαίρεση τα documents που τα κάνω back-up σε άλλο partition κάθε 3 μέρες με τη βοήθεια του argentum backup. (αυτό απλά δημιουργεί ένα zip αρχείο με ότι του έχεις πει, και το ανανεώνει κάθε όποτε του λές! Βολεύει για το my documents και τα mail, αλλά για mp3 και λοιπά data δεν βολεύει!)
Τέλος το zip το περνάω κάθε μερικές μέρες σε ένα DVD-RW...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:22, 16-09-05:

Αυτό λύνεται εύκολα! Δες τι κάνω εγώ:
Ότι νέο κατεβάζω το βάζω σε άλλο φάκελο μέχρι να μπει στο back-up!
Αφού το περάσω σε δισκάκι, το περνάω μαζί με τα υπόλοιπα!

Με εξαίρεση τα documents που τα κάνω back-up σε άλλο partition κάθε 3 μέρες με τη βοήθεια του argentum backup. (αυτό απλά δημιουργεί ένα zip αρχείο με ότι του έχεις πει, και το ανανεώνει κάθε όποτε του λές! Βολεύει για το my documents και τα mail, αλλά για mp3 και λοιπά data δεν βολεύει!)
Τέλος το zip το περνάω κάθε μερικές μέρες σε ένα DVD-RW...
Χμμ κάλο ακούγεται αυτό το arguntum αλλά γιατί είμαι σίγουρος ότι δεν θα υπάρχει για linux;
Πάντως τελικά αρχίζω και το πέρνω απόφαση ότι θα κάνω backups συχνά σε οπτικό μέσο

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:52, 22-09-05:

Πάω να αντιγράψω τα περιεχόμενα του δίσκου σε εναν φάκελο σε κάποιον άλλον δίσκο μου βγάζει το παρακάτω σφάλμα την πρώτη φορά έσβησα το αρχειο που έβγαζε αυτό το σφάλμα αλλά μου το ξανα έβγαλε σε άλλο αρχείο τι άλλο να δοκιμάσω;
γιατι συμβαίνει μήπως επειδή έχω bud blocks ;

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  backups.jpg
Εμφανίσεις:  161
Μέγεθος:  73,3 KB  
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:45, 11-12-05:

Αν θες να κάνεις image το δίσκο με τα ΧΡ, νομίζω πως η καλύτερη λύση ακούει στο όνομα Norton Ghost!

Σου φιάχνει ένα image του δίσκου, και όποτε θες το φορτώνεις. Για τα ΧΡ το έχω κάνει. (ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί ακόμα!)
Αλλά για τα data νομίζω ότι το χύμα είναι καλύτερο!
Πως το φορτώνεις; Μπορεις να προσθέσεις μέσα στο image αυτό δεδομένα απο άλλο δίσκο; Μπορείς να κάνεις update στο image η μόνο φτού απο την αρχή;

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:25, 02-06-12:

Τελικά, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για back-up?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:46, 12-08-12:

Γεμάτοι δίσκοι, ένας υπολογιστής που κολλάει...μηδέν χρήματα για άλλους δίσκους. Λύση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 18:26, 13-08-12:

Dropbox / google drive / sky drive λογικά, για τα σημαντικά αρχεία.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 18:30, 13-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Dropbox / google drive / sky drive λογικά, για τα σημαντικά αρχεία.
Θα συμφωνήσω.Συνδιασμένα όλα αυτά,σου βγάζουν πάνω απο 10GB χώρο για backup.Και χωρίς κάποια χρέωση...

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:32, 13-08-12:

Καλά που μου το θυμίσατε να κάνω ένα backup που έχω καιρό να κάνω

Παράθεση

artonweb

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη artonweb
Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O artonweb έγραψε στις 18:47, 14-08-12:

Καλησπέρα.
Δεν ξέρω για το dropbox αλλά το Google drive και το skydrive δίνουν (δωρεάν) πολύ λίγο χώρο 5 και 7 Gb αντίστοιχα.
Η μόνη "εξυπηρέτηση" είναι ότι μπορείς να κατεβάσεις τα αρχεία σου από οποιοδήποτε υπολογιστή.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 19:11, 14-08-12:

Το Dropbox,δίνει δωρεάν 2GB,που με διάφορους σχετικά εύκολους τρόπους,πάντα δωρεάν το αυξάνεις.
Εγώ αυτή τη στιγμή το έχω φτάσει σε χωρητικότητα 3+ GB.Και πέρα απο backup,ειναι ένας ωραίος τρόπος να μοιραζεσαι αρχεία με τους φίλους σου.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:33, 14-08-12:

Επίσης το dropbox ανέφερε κάπου στα Terms of Use πως σε οτιδήποτε ανεβάζεις τους παραχωρείς πλήρως τα όποια δικαιώματα έχεις. So, not using it, προτιμώ δικούς μου servers για backup...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:43, 14-08-12:

για dropbox ανεβαινει πολυ ευκολα,
500mb για καθε φιλο σου που κανεις invite (και κανει εγγραφη και ανοιξει απλα μια φορα το dropbox)

εγω εκανα account,εβαλα με invite αλλα 2 mail που εχω,εκανα και καποια σκατοmail σε in.gr(και δεν τιθεται θεμα,πλεον τα mail επειδη δεν τα χρησιμοποιουσα για κανα 6μηνο εχουν διαγραφει και δεν εχω καποια κυρωση) και το εχω φτασει στα 6.5gb απλα

Αυτο παντως που λεει ο φιλος ο γιωργος ισχυει για αυτο και εγω εχω εκει τα αρχεια για την σχολη μου(παλια θεματα,σημειωσεις κομματων,εργασιες σε μαθηματικοφυσικες κτλπ)

Υ.Γ. για το sky drive μου εχει πει φιλος οτι αμα εχεις παλια hotmail σου δινει μεχρι και 25(ή 15)gb αρα οποιος εχει(5+++χρονια) να το κοιταξει μπας και

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 18:24, 15-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Επίσης το dropbox ανέφερε κάπου στα Terms of Use πως σε οτιδήποτε ανεβάζεις τους παραχωρείς πλήρως τα όποια δικαιώματα έχεις. So, not using it, προτιμώ δικούς μου servers για backup...
Τους κράξανε γι αυτό και το φτιάξανε..
από εδώ
By using our Services you provide us with information, files, and folders that you submit to Dropbox (together, “your stuff”). You retain full ownership to your stuff. We don’t claim any ownership to any of it. These Terms do not grant us any rights to your stuff or intellectual property except for the limited rights that are needed to run the Services, as explained below.

We may need your permission to do things you ask us to do with your stuff, for example, hosting your files, or sharing them at your direction. This includes product features visible to you, for example, image thumbnails or document previews. It also includes design choices we make to technically administer our Services, for example, how we redundantly backup data to keep it safe. You give us the permissions we need to do those things solely to provide the Services. This permission also extends to trusted third parties we work with to provide the Services, for example Amazon, which provides our storage space (again, only to provide the Services).
Στην αρχή πράγματι έλεγαν οτι ήθελαν άδεια να κάνουν derivative works "για τα thumbnails" κατ αυτούς.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:05, 15-08-12:

skydrive btw 7gb δινει καθαρα(χωρις δυνατοτητα να καλεσεις φιλους και να μεγαλωσει ο χωρος του οπως κανει το dropbox)

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:37, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
Υ.Γ. για το sky drive μου εχει πει φιλος οτι αμα εχεις παλια hotmail σου δινει μεχρι και 25(ή 15)gb αρα οποιος εχει(5+++χρονια) να το κοιταξει μπας και

Δεν πρεπει να ισχυει, εχω hotmail 10ετιας, μπηκα σημερα και μου δινει 7gb

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους