Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,832 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια τράπεζα προτείνετε;

anthoulaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anthoulaki
H anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε στις 05:04, 06-02-13:

Καλημερα..
ποια τραπεζα μου προτεινεται για ανοιγμα λογαριασμου? και συγκεκριμενα για διαφορες αγορες με χρηση χρεωστικης (εχω ακουσει την επιστροφη της eurobank κι ελεγα συμφερει..αλλα ολοι λενε οτι ειναι απ τις χειροτερες και δισταζω). κι επισης γι αποταμιευση ποια τραπεζα προτεινεται? και τι ειναι αυτες οι "κρυφες χρεωσεις" σε περιπτωση αδρανειας του λογαριασμου?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 08:04, 06-02-13:

ποια τραπεζα μου προτεινεται??
Και εγώ που νόμιζα πω ήθελες να σου προτείνουμε τράπεζα να ληστέψεις...
Silly old me...

Για χρεωστικές πάνω κάτω όλες ίδιες είναι,δεν έχει τεράστια διαφορά...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

esil

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη esil
H esil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H esil έγραψε στις 08:49, 06-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από anthoulaki
..αλλα ολοι λενε οτι ειναι απ τις χειροτερες και δισταζω
και πολυ καλα κανουν και λενε και ακομα καλυτερα που δισταζεις
με αλλα λογια μακρυα απο την συγκεκριμενη

Ριξε μια ματια σε ταχ.ταμ. και σε Κυπρου (οχι οτι εχουν τρομερες διαφορες με τις αλλες )

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:59, 06-02-13:

Καλημερα..
ποια τραπεζα μου προτεινεται για ανοιγμα λογαριασμου? και συγκεκριμενα για διαφορες αγορες με χρηση χρεωστικης (εχω ακουσει την επιστροφη της eurobank κι ελεγα συμφερει..αλλα ολοι λενε οτι ειναι απ τις χειροτερες και δισταζω). κι επισης γι αποταμιευση ποια τραπεζα προτεινεται? και τι ειναι αυτες οι "κρυφες χρεωσεις" σε περιπτωση αδρανειας του λογαριασμου?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

HSBC

Παράθεση

anthoulaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anthoulaki
H anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε στις 14:44, 06-02-13:

ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις

απλα θα ηθελα να "κερδιζω" και κατι.. οσο ειναι δυνατον αυτο απο μια τραπεζα, ειδικα σε τετοιες εποχες.. γι αυτο σκεφτομουν την eurobank, για την επιστροφη που λεει οτι εχεις στις αγορες σου. και για αποταμιευση ποια λετε ειναι καλυτερη? οπως καταλαβατε θελω να χω δυο ξεχωριστους λογαριασμους..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:59, 06-02-13:

Με μικροποσα δεν προκειτε να κερδισεις τιποτα... Και αν εχεις αρκετα μεγαλο κεφαλαιο για να κερδισεις κατι, οτι και αν τα κανεις και οπου και αν τα πας, θα κερδισεις πολλα...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:05, 06-02-13:

και για αποταμιευση ποια λετε ειναι καλυτερη? οπως καταλαβατε θελω να χω δυο ξεχωριστους λογαριασμους..
Νομίζω Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο. Είχα κάνει πριν λίγο καιρό μία "έρευνα αγοράς" και νομίζω ότι είναι οκ (όχι ότι ξέρω και από τέτοια, ρώτησα 2-3 που ήξεραν κάτι παραπάνω). Φυσικά και πάλι μιλάμε για μικροποσά, περίπου 30-40 ευρώ/μήνα. Δες λίγο εδώ. Kαι πάλι οι διαφορές είναι μηδαμινές. Εμένα με ενδιαφέρει και η τράπεζα να είναι κοντά στα σπίτια μου -για να είμαι ειλικρινής-.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 15:11, 06-02-13:

Παρακαταθηκών & Δανείων

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,640 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 15:19, 06-02-13:

Εγώ στη Millenium είμαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 16:39, 06-02-13:

Όσο μικρότερη είναι τράπεζα τόσο μεγαλύτερο επιτόκιο δίνει.
Απέφυγε Eurobank και Marfin και αν θες την γνώμη μου να προτιμήσεις τις μικρότερες που δεν έχουν πολλά ομόλογα δημοσίου.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 19:47, 06-02-13:

Ποιες θεωρουνται μικρες τραπεζες????
Η Πειραιως παντως δεν νομιζω....
Με την Αγροτικη τώρα που την πήρε η Πειραιως τι παίζει?
Το ταχυδρομικό ταμιευτηριο έχει κερδίσει πολλούς πελάτες μετά από πάρα πολλά χρόνια!!Ξέρει κανεις τι επιτοκια δίνει και τι προνομια προφερει?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:03, 06-02-13:

Ναι, το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο δίνει το καλύτερο επιτόκιο στην αγορά για αποταμιευτικό, το οποίο αντιστοιχεί στο επιτόκιο που δίνουν στους προθεσμιακούς πάνω από 50.000 ευρώ οι άλλες τράπεζες. Βγαίνει κάπου 3,4% ετήσιο με μηνιαία απόδοση, με την προϋπόθεση να μην κάνεις ανάληψη εκείνον τον μήνα και να βάζεις τουλάχιστον 30 ευρώ κάθε μήνα.
Δεν θα γίνεις πλούσια βέβαια αν η κατάθεσή σου είναι μικρή, αλλά είναι το πιό υψηλό που υπάρχει.

Παράθεση

taratata_re

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη taratata_re
H taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H taratata_re έγραψε στις 15:09, 08-02-13:

Η εθνικη παντως δινει κολοκυθια

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 15:19, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από taratata_re
Η εθνικη παντως δινει κολοκυθια
Η εθνική δεν ξέρω τι δίνει αλλά είναι η μόνη τράπεζα που περιμένεις κάθε φορά 439.854 ώρες στην ουρά.

Παράθεση

taratata_re

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη taratata_re
H taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H taratata_re έγραψε στις 15:33, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Η εθνική δεν ξέρω τι δίνει αλλά είναι η μόνη τράπεζα που περιμένεις κάθε φορά 439.854 ώρες στην ουρά.

Ισχυει και αυτο δυστυχως

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:23, 15-02-13:

Eθνική που εγγυημένα δεν έχει ποτέ κόσμο: λίγο πέρα από την πλατεία Κολιάτσου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους