Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,087 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Άσπρα μαλλιά

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 03:48, 29-04-08:

κάποιος πολύ καλός μου φίλος έβγαλε την πρώτη άσπρη τρίχα και έπεσε πολύ η διάθεση του πως να τον βοηθήσω ? Δεν ξέρω αν έπρεπε να το γράψω εδώ ή όχι το έβαλα όμως γιατί ψυχολογικά δεν είναι καλά και δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη commie : 29-04-08 στις 04:34.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 10:19, 29-04-08:

Σε πρώτη φάση βγάλτου την τρίχα να μην την βλέπει και ταράζεται...
.
.
.
.
.
πολύ βαριά το πήρε...έλεος!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:35, 29-04-08:

λένε ότι δεν κάνει να τις βγάζεις γιατί μετά φυτρώνουν περισσότερες και καλύτερα με ένα ψαλιδάκι να την κόψεις κάτω κάτω ώστε να μην φαίνεται
βέβαια δεν το έχω ψάξει αν έχει επιστημονική βάση αυτό αλλά λέμε τώρα

τώρα όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι
πολύ φοβάμαι ότι ο φίλος σου χρειαζόταν μια "δικαιολογία" ώστε να αρχίσει να πέφτει ψυχολογικά για το ότι "-άρισα και ...που είμαι ...που πάω... ποιος είμαι ...δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα στη ζωή μου" κλπ κλπ κλπ
θα έβρισκε μια άλλη δικαιολογία για να τον "ρίξει" σύντομα

μπορείς να του εξηγήσεις με επιστημονικά δεδομένα ότι άσπρα μαλλιά δεν σημαίνει ότι γέρασε, για όνομα του θεού... θύμισε του ότι θα βγει στη σύνταξη στα ...80 του κι άρα έχει ένα πολύ μεγάλο δημιουργικό μέλλον μπροστά του
υπάρχει κόσμος που ασπρίζουν τα μαλλιά του απ τα 18 του... τι σημαίνει αυτό? (προφανώς ότι δεν έχει καλή ποσότητα μελανίνης στα μαλλιά του )

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 10:47, 29-04-08:

Εγώ λέω να του την βάψεις στο χρώμα των μαλλιών του (λογικά θα είναι μαύρο)...
Έτσι δεν θα την βλέπει και δεν θα ταράζεται!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 10:57, 29-04-08:

Να του πεις ότι εγώ είμαι 19 και είχα βγάλει σε κάποια φάση μια άσπρη τρίχα στο πίσω μέρος του κεφαλιού (παίζει να την έχω ακόμα, δε βλέπω!) και άλλη μία στο μουσάκι!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:58, 29-04-08:

το σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα ξεκινάει όταν οι λευκές τρίχες αρχίζουν και πληθαίνουν στα... γεννητικά όργανα

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 10:59, 29-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
το σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα ξεκινάει όταν οι λευκές τρίχες αρχίζουν και πληθαίνουν στα... γεννητικά όργανα
Ομολογώ ότι αυτό δεν το είχα ξανακούσει...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:01, 29-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από nina21
Ομολογώ ότι αυτό δεν το είχα ξανακούσει...
οι τρίχες... είναι τρίχες παντού και έχουν την ίδια εξέλιξη παντού (δυστυχώς )
άρα όταν ξεκινήσει το άσπρισμα των μαλλιών, σταδιακά το άσπρισμα θα φτάσει και στα φρύδια... και στα γένια... και στο στέρνο... και.. στα γεννητικά όργανα

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:24, 29-04-08:

Γιατί ρε παιδιά στους άντρες είναι γοητεία να έχουν και λίγες άσπρες τρίχες στα μαλλιά!!!

Άσχημος είναι ο Νικοπολίδης;;;;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:28, 29-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Γιατί ρε παιδιά στους άντρες είναι γοητεία να έχουν και λίγες άσπρες τρίχες στα μαλλιά!!!

Άσχημος είναι ο Νικοπολίδης;;;;

αααααααααα γεια σου!!!!!
Λοιπόν Βαλάντω.. αυτό πρέπει να κάνεις για τον φίλο σου!!!
Πάρε ένα πολύ ενθουσιασμένο ύφος και πες του να εύχεται να βγάλει κι άλλες σύντομα και θα θυμίζει τον Νικοπολίδη κι όλες θα τρέχουν πίσω του!!
(καλά άντρακλας ο τύπος... δεν το συζητώ!)

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 11:46, 29-04-08:

Πάντως προσωπικά από τα 16 μου έχω ασπρίσει....
Αλλά σε εκείνη την ηλικία δεν με έπιασε κρίση ευτυχώς οπότε σίγουρα δεν θα με πιάσει και αργότερα μιας και το έχω συνηθίσει από μικρή

Σοβαρά τώρα..κρίση για μία άσπρη τρίχα;

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 14:54, 29-04-08:

καταρχήν ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις
2. Βίκυ μου άντρες τι περιμένεις
3. τελικά θα του πω ότι είπε η Αναστασία ths τελικά δεν είσαι κακή επιρροή

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 16:16, 29-04-08:

...προβληματάκι θα υπήρχε εάν η απόσταση απο την φτώχη και μοναχική άσπρη τριχούλα μέχρι την επόμενη, ανεξαρτήτου χρώματος, ήταν πάνω από 5cm!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 17:06, 30-04-08:

Ο φίλος σου Βαλάντω μου φαίνεται, πως τρίβεται!
Εννοώ, πως μάλλον θέλει να τραβήξει με κάποιο τρόπο το ενδιαφέρον σας, να ασχοληθείτε λίγο μαζί του, να του πείτε πως και να ασπρίσει αυτός θα είναι το ίδιο κούκλος.. κλπ,κλπ

Αλήθεια, πόσο χρονών είναι?

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 22:25, 30-04-08:

λες ρε Ηρώ μου? σου έχω μιλήσει γι αυτό είναι το φιλαράκι μου αλλά δεν νομίζω να θέλει σημασία. Νομίζω επειδή είναι ωραίο αγοράκι δεν έχει ανάγκη από σημασία. Είναι 24 χρονών.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:31, 30-04-08:

24?

Ντάξει υπερβάλλει.. θα του περάσει μόλις τις δει να πολλαπλασιάζονται!

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 22:41, 30-04-08:

Προσωπικά την 1η λευκή τρίχα την είδα στα 17 μου :/
Οι επόμενες λευκές μου εμφανίστηκαν όλες μαζί στα 24 (μέσα σε 6 μήνες από στρες) :/ Έλεος? Το παρήγορο είναι ότι μου είπαν (=γιατρός όχι όποιος νά 'ναι) πως ενδέχεται να αργήσω πολύ να βγάλω άλλες λευκές... who knows!

Υγ.: Κόμμιε, πες στον φίλο σου να κουλάρει, είναι γοητεία για τους άντρες πες του (αλλά μόνο στα γένια κ στα μαλλιά, όχι εκεί που ανέφερε η ΚΕ αυτό μην του το λες)

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 23:01, 30-04-08:

όχι δεν θα του πω Niyia μου
βασικά δεν ξέρω αλλά εμένα μου αρέσει να έχουν οι άντρες άσπρα μαλλιά όχι υπερβολικά βέβαια νομίζω τους κάνει να φαίνονται πιο πολύ άντρες και πιο σοβαρούς

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 23:01, 30-04-08:

Ηρώ μου ελπίζω να μην πολλαπλασιαστούν σύντομα γιατί θα υποφέρω

Παράθεση

giannis.@ (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannis.@
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O giannis.@ έγραψε στις 23:46, 30-04-08:

Οτι και να λετε παιδια η ουσια ειναι μια,για τους αντρες..
Ασπρα μαλλια στην κεφαλη κακα μαντατα στην ψω@@η.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 23:27, 29-12-09:

πες του πως άδικα στεναχωριέται..., πολύ πιθανόν να βγάλει και άλλες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους