Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:38, 19-09-05:

Τι εμπειρίες έχεται, ποια είναι η απόλυτη μέθοδος εξολόθρευσης τους. Πως αντιμετοπίζεται μια "συνάντηση" μαζί τους?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:46, 19-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Τι εμπειρίες έχεται, ποια είναι η απόλυτη μέθοδος εξολόθρευσης τους. Πως αντιμετοπίζεται μια "συνάντηση" μαζί τους?
ώχου! συμπεριέλαβες και τα κουνούπια??!!!
Θα πρέπει να γράφω μια μέρα για απαίσιες σιχαμερές ιστορίες που μου έχουν συμβεί με κατσαρίδες και κουνούπια!!!

θα ξεκινήσω σιγά σιγά όμως....

η κακή μου τύχη με τις κατσαρίδες είχε αρχίσει να διαφαίνεται απ τα παιδικά μου χρόνια...
η πρώτη μου εμπειρία με κατσαρίδα ήταν στην τρυφερή ηλικία των 9 ετών...
είχα πάει επίσκεψη στο σπίτι μιας θείας μου η οποία ζούσε σε παλιά μονοκατοικία...
ο τόπος ήταν γεμάτος με κατσαρίδες... περπατούσαν παντού ανενόχλητες.. τα πατώματα.... στους τοίχους.. στα ταβάνια...
Κάποια στιγμή κάποια νεαρή και άμαθη στο πέταγμα προφανώς, έσκασε πάνω στην πλάτη μου..
στον πανικό μου να την διώξω... αυτή πέρασε μέσα από την φόρμα παντελόνι που φορούσα και τελικά εξαφανίστηκε διασχίζοντας όλο το κορμί μου απ το δεξί μου μπατζάκι....

ήταν πλέον φανερό ότι η μοίρα μου θα μου επιφύλασσε πολύ δυσάρεστες εμπειρίες....

Η επόμενη σιχαμερή ιστορία σύντομα κοντά σας....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 15:08, 19-09-05:

Να πω κι εγώ;;;
Ας πω...

Μια άσχημη εμπειρία θυμάμαι, και αυτή ήταν την προηγούμενη εβδομάδα!

Μία από αυτές τις ιπτάμενες την είδε καμικάζι και κάνοντας ντου από τη μπαλκονόπορτα έσκασε στο κεφάλι μου!!!

Ευτυχώς που είμαι ξεροκέφαλος και ζαλίστικε, οπότε ήταν έυκολος στόχος μετά....

Ακούς Michelle τι γίνετε στη γειτονιά μας? Κλείνε τις μπαλκονόπορτες!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:12, 19-09-05:

Τώρα αν εγώ γράψω ότι δεν έχω πρόβλημα θα με περάσετε για τρελή;
Όχι ότι μου είναι ευχάριστα,ενοχλητικά είναι απλά δεν είμαι ο τύπος που σιχαίνομαι κι αρχίζω να ουρλιάζω.Μάλλον ο τύπος που οι υπόλοιποι ουρλιάζουν προς αυτόν για να τις σκοτώσει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 15:20, 19-09-05:

giostau συνήθως έχω κλειστό το παντζόυρι αλλα ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα για να φευγει ο καπνός. Είναι επικίνδυνο αυτό?

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 18:00, 19-09-05:

Μπλιαχ... Θυμάμαι την πρώτη φορά που είδα κατασαρίδα τεράστια και κατάμαυρη!!!

Γυρναγα σπίτι ξημερώματα, ανοίγω την πόρτα της εισόδου και τα φώτα και να τη! Καθόταν εκεί μπροστα μου και με κοίταζε... Απο το σοκ (και τα ουκ ολίγα ποτά που είχα πιει ) καθόμουν και την κοίταζα για κανά πεντάλεπτο! Στο τέλος πήρα ένα παππούτσι, τυλιγμένο με χαρτί κουζίνας (όχι που θα άφηνα την βρωμο-κατσαρίδα να μαγαρίσει το αγαπημένο μου αθλητικό! ) την πάτησα , και μετά πήρα ένα τεράστιο χαρτόνι που είχα, την 'εβαλα επάνω και την πεταξα από το παράθυρο κατω! και φυσικά δεν κοιμήθηκα γιατί εψαχνα όλο το βράδυ τουσ συγγενείς της!!!!!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 22:25, 19-09-05:

εγώ είχα βρει μια υπερβολικά μεγάλη κατσαρίδα που άγγιζε τα όρια του θηλαστικού και την οποία έπνιξα στην τουαλέτα αφού της έριξα μισό κουτί κατσαριδοκτόνο και κουνιόταν ακόμη.
Δεύτερη πιο φρικιαστική εμπειρία ήταν μια αράχνη επίσης πολύ μεγάλη την οποία πήγα να την κάψω αλλά μετά το ξανασκέφτηκα και την κράτησα
Μακράν όμως η πιο φρικιαστική εμπείρια είναι όταν άκουσα ποντίκι να τσιρίζει. Έχω τύψεις που το έκαψα..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 22:42, 19-09-05:

Ρε παιδιά μη σκοτώνετε τις κατσαριδούλες.. Αν γίνει πυρηνικός πόλεμος θα είναι οι μοναδικές που θα συνεχίσουν την έμβια ζωή του μακρόκοσμου όπως τη γνωρίζουμε σήμερα! Άσε που κάνουν και καλή παρέα!

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 23:29, 19-09-05:

Πωπω μη μου τις θυμίζετε!
Είχα μια δυσάρεστη εμπειρία με κατσαρίδα... στο κρεβάτι [κοιμήθηκα μαζί της!]

Ξύπνησα το βράδυ και είδα μια κατσαρίδα... σηκωθηκα απο το κρεβάτι και τη κοπάνησα με ένα παπουτσι αλλα δε τη σκότωσα τελείος, και αφου με πηρε ο υπνος και πάλι για κανα 5 λεπτο, όταν άνοιξα τα μάτια μου και κοιταξα το σημείο που την είχα αφήσει αναίσθητη... δεν ήταν εκεί
Το πρωι που ξύπνησα, δε τη βρηκα πουθενα, αλλα κατα το μεσημερι που πηγα να ξαπλώσω τη βρήκα στο κρεβάτι μου τσαλαπατημένη... μάλλον είχαμε κοιμηθεί παρέα το βράδυ....

Απολυτη μεθοδος για να τις εξαφανίσετε απο το σπιτι σας είναι το Aroxol [ένα κοκκινο μπουκαλί που ψεκάζεις] [κάνω και διαφήμιση ].

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 05:01, 20-09-05:

Βρε παιδιά για λύστε μου μια απορία γιατί η ανησυχία αυτή δεν με αφήνει να απολάυσω το μπάνιο μου!! Υπάρχει περίπτωση καθώς κάνεις μπάνιο και τρέχει νερό στο σιφώνιο να βγει κατσαρίδα απο το σιφώνιο?? Δεν λέω για το σιφώνιο στο πάτωμα αλλά για αυτό στη ντουζιέρα. Λογικά δεν θα την παρασύρει το νερό που κατεβαίνει ώστε να μην βγει?

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 07:21, 20-09-05:

Είναι απίθανο να βγει απο το σιφώνι του μπάνιου όταν το χρησιμοποιείς συχνά. Θα πρέπει να μείνει το σπίτι κλειστό και να μην χρησιμοποιούνται οι αποχετεύσεις για να μπορέσει να σκαρφαλώσει και να βγει.
Πάντως οι κατσαριδούλες δεν πνίγονται παρασύρονται από το νερό και κάνουν και τις ψόφιες, πανάθεμά τες!

καίγονται όμως ...(]jifrit[ το χω και εγώ το χόμπι)

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 07:29, 20-09-05:

να πω κι εγώ μια εμπειρία? να την πω

Στο σπίτι στο χωριό, είχα πάντα τη φοβία ότι όταν ξυπνήσω και σηκώσω το κεφάλι μου από το μαξιλάρι, θα δω σε απόσταση αναπνοής από τον τοιχο ένα σκορπιό (είχαμε πολλούς εκεί, λόγω του ότι το σπίτι είναι πέτρινο και δεν είχε βαφτεί ακόμα εσωτερικά)..ε, μια μέρα συνέβη το μοιραίο!
μετά το πρώτο σοκ, έτρεξα αμέσως για σπιρτόκουτο....ναι, ναι....θα το έκαιγα το μαμημένο!!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:59, 20-09-05:

και αφού ξεπερνάω το σοκ των παιδικών μου χρόνων... γίνομαι κοπέλα και αρχίζω να κυκλοφορώ...

μετά από τρελλό ξενύχτι καταλήγουμε με παρέα σε γνωστό πατσατζίδικο της Αθήνας.... (όνομα δεν λέω θα μας το κλείσουν το μαγαζί)
εγώ ως γνωστόν πατσά ούτε με σφαίρες.... παραγγέλνω λοιπόν μπιφτεκάκια...
τι είχε μέσα στο πιάτο μου λοιπόν ως γαρνιτούρα κομμένο στη μέση με μπαλτά??

δε χρειάζεται να σας το πω... σας αφήνω να το φανταστείτε!!!

(έχω κι άλλες τέτοιες ιστορίες.... πιο σιχαμερές .. συνεχίζονται!)

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:37, 20-09-05:

Το χειρότερο που μου έχει συμβεί, ήταν πέρσι μετά τις διακοπές, όπου επιστρέψαμε όλοι στο γραφείο, το οποίο είχε μείνει 1 μήνα κλειστό. Μπαίνοντας τουαλέτα να κάνω την ανάγκη μου, δεν παρατηρώ ότι στο πάτωμα κοίτωνταν το πτώμα μιας τερέζας (κατσαρίδας). Όταν την είδα ήταν αργά. Καθόμουν ήδη στη λεκάνη. Φυσικά αυτό δεν με πτόεισε, και πετάχτηκα έξω από το μπάνιο με κατεβασμένα τα βρακιά (sic!) για να γλιτώσω από την τυχόν νεκρανάσταση του τέρατος!
Ευτυχώς με είδε μόνο ΜΙΑ συνάδελφος και όχι όλο το γραφείο!

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 10:57, 20-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Βρε παιδιά για λύστε μου μια απορία γιατί η ανησυχία αυτή δεν με αφήνει να απολάυσω το μπάνιο μου!! Υπάρχει περίπτωση καθώς κάνεις μπάνιο και τρέχει νερό στο σιφώνιο να βγει κατσαρίδα απο το σιφώνιο?? Δεν λέω για το σιφώνιο στο πάτωμα αλλά για αυτό στη ντουζιέρα. Λογικά δεν θα την παρασύρει το νερό που κατεβαίνει ώστε να μην βγει?
Μιchelle δύσκολο αλλά όχι απίθανο, αν και συνήθως οι γρίλλιες είναι αρκετά μικρές ωστε να μή χωράνε οι μεγάλες...

Και επειδη κάποιος ανέφερε κάψιμο. Εγω μιά φορά απουσία Baygon (έχω αυτο που βγάζει αφρό γιατι δέ μυρίζει πολύ, αν και έχει μεγάλο fatality latency (δεν τις σκοτώνει γρήγορα)) έριξα σε μία ψυκτικό σπρέι. Απλά μετά την 3η δόση κοκκάλωσε και τη μαζεψα με μια κόλλα Α4. Ούτε κλάτσ ούτε μυρωδιά μετά, απλά θέλει να έχεις και μιά σκούπα μαζί για να μήν την αφήσεις να φύγει.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 11:08, 20-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis

...έριξα σε μία ψυκτικό σπρέι. Απλά μετά την 3η δόση κοκκάλωσε και τη μαζεψα με μια κόλλα Α4. Ούτε κλάτσ ούτε μυρωδιά μετά, απλά θέλει να έχεις και μιά σκούπα μαζί για να μήν την αφήσεις να φύγει.
αφού κοκκάλωσε, πως θα φύγει??? επάνερχεται?

μετά απο πόση ώρα επανέρχεται??? (και γαμώ τα πειράματα!!!! )

λες το ψυκτικό να δουλεύει και σε πιο μεγάλα ζωάκια?

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη billthevampire
Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 12:01, 22-09-05:

Μια χαρά είναι τα έντομα (άσχετα που εγώ κλάνω μέντες ) αλλά γιατί να τα σκοτώνουμε;

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:22, 22-09-05:

αφού κοκκάλωσε, πως θα φύγει??? επάνερχεται?
Μεχρι να κοκκαλώσει θέλει 3-4 blasts. Μετα το πρώτο για κάποιο περίεργο λόγο ηπιε Κεντερίνη!!
μετά απο πόση ώρα επανέρχεται??? (και γαμώ τα πειράματα!!!! )
Ακόμα μετανιώνω που δεν το εκανα σωστά το πείραμα μετρώντας χρόνο απόψυξης και βιοσιμότητα του πειραματοζώου.
λες το ψυκτικό να δουλεύει και σε πιο μεγάλα ζωάκια?
Λογικα με αρκετό ψυκτικό παγώνεις όλα τα ψυχρόαιμα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 22-09-05 στις 14:25.
Παράθεση

TAZ250

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TAZ250
H TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H TAZ250 έγραψε στις 21:04, 05-02-06:

με τις κατσαρίδες δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. δεν θα φοβηθώ να παω κοντά της και να την σκοτώσω αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα την ήθελα επάνω μου. πρόβλημα έχω με τις αράχνες. είχε ανέβει μια φορα μια αραχνη (μικρή) επάνω μου ημουν έξω απο το σπίτι, έριξα μια τσιρίδα και ήρθε η bunny. νόμιζε οτι είχα πάθει κάτι.

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 23:11, 05-02-06:

Το μοναδίκο έντομο που με τρομοκρατεί είναι η κατσαρίδα.... όλα τα άλλα μπορώ να αντιμετωπίσω έως ένα βαθμό....

Έχω τραγική εμπειρία....είμαι στην δουλειά όρθια και μιλάω στο τηλέφωνο... σιγά-σιγά συνειδητοποιώ πως κάτι με γαργαλάει στο ποδαράκι μου και όχι μόνο με γαργαλάει αλλά ανηφορίζει κιόλας....αφού αντιλαμβάνομαι περί τίνους πρόκειτε (αφού ειχαμε πήξει στην κατσαρίδα) αρχίζω και χοροπηδάω σαν την τρελή φώνη δεν μπορούσα να βγάλω από το σοκ....και τότε την είδα στο πάτωμα υγειέστατη και τεράστια να περπατάει...

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:53, 10-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από TAZ
με τις κατσαρίδες δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. δεν θα φοβηθώ να παω κοντά της και να την σκοτώσω αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα την ήθελα επάνω μου. πρόβλημα έχω με τις αράχνες. είχε ανέβει μια φορα μια αραχνη (μικρή) επάνω μου ημουν έξω απο το σπίτι, έριξα μια τσιρίδα και ήρθε η bunny. νόμιζε οτι είχα πάθει κάτι.

αυτό δεν το θυμάμαι αλλά μου έδωσες ιδέα για το πως θα σε διώχνω

Παράθεση

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexandrosmf
Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O alexandrosmf έγραψε στις 00:55, 06-01-07:

Δεν παει αλλο με αυτα τα εντομα δεν εξαφανιζοντε με τιποτα τις προαλλες που εφυγα για καμια 15αρια μερες γεμισα το σπιτι με εντομοκτονο και μολις γυρισα δεν περασε 1 μερα και τις ειδα παλι τι αλλο να κανω ρε παιδια?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 01:02, 06-01-07:

Απολύμανση στην πολυκατοικία...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 01:05, 06-01-07:

ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!
τις φοβαμαι γμτ!
απολυμανση ασαπ!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 01:09, 06-01-07:

Να αγοράσεις "παγίδες". Τις βρίσκεις στο Super Market γεμίζεις τα ύποπτα σημεία στο σπίτι και ξεμπερδεύεις! Είναι μικρά στρογγυλά...κουτάκια με τρύπες-εισόδους, και περιέχουν κάποια λιχουδιά που αρέσει στις κατσαρίδες. Οι κατσαρίδες μπάινουν, τρώνε, γυρίζουν στη φωλιά τους και πεθαίνουν! Λυπηρό, αλλά χρήσιμο!

Δυστυχώς δεν θυμάμαι μάρκα να σου πω. Πιθανότατα Raid.

Κάνουν δουλειά!

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 01:12, 06-01-07:

Δεν υπάρχει τπτ πιο σιχαμερό!!
Ευτυχώς έχω να δω πάρα πολύ καιρό...και φυσικά όταν βλέπω πανικοβάλομαι τόσο που αρχίσω να τσιρίζω..!!!Τις φοβάμαι πολύυυ βασικά!!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 01:21, 06-01-07:

Κατσαρίδες are the devil

Στο παλιό σπίτι, ειδικά τα καλοκαίρια είχαμε κάμποσες.
Δοκίμασε να ψεκάσεις όλο το σπίτι* με Teza [είναι σε κόκκινο μπουκάλι] και βάλε και παγίδες πίσω από τα έπιπλα και κάτω από τις πολυθρόνες και τα κρεββάτια.

*κάθε πλευρά του και γωνία του.

Παλιά, όταν έπιανα κάποια αναίσθητη από το Teza, χτύπαγα τη τρίαινά μου στο πάτωμα και την έκαιγα ζωντανή. [οινόπνευμα και ''αυλάκια'' οινοπνεύματος στο πάτωμα rulez ].

-petros

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 01:44, 06-01-07:

Επειδή το χω δεί και γω πολλές φορές το έργο στα σπίτια που έμενα, το πρόβλημα δεν εστιάζεται στο πώς θα σκοτώσεις αυτές που είναι μέσα στο σπίτι σου, αλλά στο πώς δεν θα μπούνε άλλες μέσα σ΄αυτό!
Φρόντισε κάθε σωλήνα που καταλήγει σε αποχέτευση να έχει πώμα από πάνω(νηπτήρας μπάνιου και κουζίνας και η μπανιέρα). Κλείσε με κάποιο τρόπο τη σχάρα του σιφωνιού στο μπάνιο(μπορείς να την τυλίξεις με αλουμινόχαρτο). Φρόντισε να μην υπάρχει κανένα άνοιγμα στο παράθυρο του φωταγωγού(αν υπάρχει μπορείς να το κλείσεις με σιλικόνη). Τέλος φρόντισε να κλείσεις με αεροστόπ ή ότι άλλο βρείς στην αγορά τις χαραμάδες στις πόρτες.

Αφού λοιπόν βεβαιωθείς ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπούνε από πουθενά, κάνε όλα τα παραπάνω που σου είπαν τα παιδιά για να εξοντώσεις αυτές που είναι ήδη μέσα.

Ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα με δαύτες!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:51, 06-01-07:

τα βήματα της επιτυχίας για να απαλαγείς απ το πιο σιχαμερο πλάσμα

1. όπως είπε ο breather κλεινεις όλες τις αποχετευσεις (καθως και το καπακι της λεκάνης παιδες... οι κατσαρίδες ειναι κολυμβητες ) . Για το σιφωνι του μπανιου, υπάρχουν νεου τυπου με καλυμα απο πάνω... εγω τετοια πηρα και ησυχασα!!! κοιτας να δεις αν υπάρχει κενο σε τρυπες πίσω απο λεκανη και σωλήνες κλπ και τα κλεινεις με αφρο. Τσεκάρεις ντουλάπια κουζινας καλα για υγρασιες κλπ (εκει πανε και τρυπωνουν οι ρουφιανες )

2. Φωνάζεις ειδικό για απολύμανση

3. κανεις παραπονα στον διαχειριστή για να γίνει απολύμανση ΣΕ ΟΛΗ την πολυκατοικία

4. φροντίζεις να μην αφήνεις ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ εκτεθημένα τροφημα ψιχουλα κλπ μέχρι να σιγουρευτείς ότι εφυγαν και δεν τους παρέχεις και τροφή εκτός από στεγη

τελος φιλικη συμβουλη
εφόσον έχεις τέτοιο προβλημα, μην αφήνεις ποτε απλυτα στο νεροχυτη και πλυμένα στο στραγκιστήρι για όλη τη νυχτα.... πριν πας για υπνο, τακτοποιησε τα γιατι τη νυχτα που κοιμασε αυτες κάνουν πάρτυ πάνω τους κατα 99%

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 13:57, 06-01-07:

για απολύμανση η καλύτερη επόχή είναι απρίλιος μάιος .... πριν να γεννήσουν! οχι καλοκαίρι που κάνουν μερικοι.... τότε θα εχουν γεννήσει αρκετές από αυτές...και άντε να τις σκοτώσεις

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 13:57, 06-01-07:

γιατί φοβάστε τις κατσαρίδες?

φανταστείτε να είσασταν κατσαρίδα.

Εκεί που βολτάρετε μέσα στο σπίτι του αλλου ξαφνικά τον βλέπετε μπροστά σας. Είναι καμιά 1000αρα φορές μεγαλύτερος απο εσάς και σας κυνηγάει με παντόφλες και σπρέι.

Ποίος θα έπρεπε να φοβάται ?

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 14:04, 06-01-07:

εγώ δεν τις φοβάμε..... απλά τις σιχαίνομαι πολύ.... δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ανέβουν πάνω μου....

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:31, 06-01-07:

Απο τα λιγα εντομα που δεν τα αντεχω με τπτ. Δεν ειναι ακριβος οτι τις φοβαμε, απλα επειδη οταν ειμουν μικρος μια ειχε μπει στο στομα του θειου μου ενω κοιμοτανε και εγω το ειχα δει δεν την μπορω.... Ευτιχος εδω που μενω εχουμε πολλα εντομα αλλα οχι κατσαριδες!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:48, 06-01-07:

ΚΑΡΑΜΠΛΙΑΚΣ! Αηδία. Σόρρυ Cronos! Πω πω τον καημένο!

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 14:52, 06-01-07:

κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:57, 06-01-07:

Ορκίζομαι! Δεν έχω φάει καμία!! Όχι - Όχι! ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 14:58, 06-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.
Και εγω το εχω διαβασει αυτο...

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 15:00, 06-01-07:

Και πως είναι δυνατόν να γίνεται κάτι τέτοιο;
Από το ότι μπορεί:
- να πέσει κάποια στο φαγητό του [όταν μαγειρεύει ή στο πιάτο όταν τρώει]
- να μπει κάποια στο στόμα του ενώ κοιμάται κτλ
;;;

-petros

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:01, 06-01-07:

Κατα λάθος εννοείτε?

Πάει, αυτό ήταν! Δε θα ξανακοιμηθώ το βράδυ!!! Και στο camping το καλοκαίρι θα ψεκάζω το στόμα μου με Baigon!

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 15:06, 06-01-07:

Θες να πεις Isiliel ότι μέχρι τώρα στο κάμπινγκ κοιμόσουν?
Και εξακολουθείς να υποστηρίζεις ότι δεν έχεις φάει καμία?...

Πιστεύω η ΚΕ κάλυψε κάθε πιθανότητα διαφυγής μιας κατσαρίδας.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 15:07, 06-01-07:

The average human will eat 8 spiders while asleep in thier lifetime
Αντε μου ανησυχησατε, μονο 8 τρωμε, οχι 10!!

Εδω, κατω κατω.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:10, 06-01-07:

Στη Θεσ/νίκη είχα πάρα πολλές, ήταν που ήταν άθλια η γειτονιά, δεν ήμουν κι εγώ η πιο νοικοκυρούλα που υπάρχει, έβλεπα πότε πότε καμία. Και τις σιχαίνομαι απίστευτα!! Είχα καταλήξει να έχω ένα εντομοκτόνο σε κάθε δωμάτιο για άμεση δράση σε περίπτωση που έβλεπα καμία (γιατί φυσικά δεν μπορούσα να τις πατήσω, αηδίαζα) μέχρι που πήρα το γατούλη μου (επειδή ήθελα παρεούλα, αυτό ούτε που το είχα σκεφτεί) και απο τότε δεν είδα ζωντανή κατσαρίδα ποτέ! Μόνο πολύυυ σπάνια μικρές ψόφιες! Α ρε Vector, σωτήρα!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:10, 06-01-07:

Spiders! Όχι cockroaches! Άντε και ανησυχησα άδικα!.... Οι αράχνες είναι διαίτης!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:11, 06-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Αντε μου ανησυχησατε, μονο 8 τρωμε, οχι 10!!

Εδω, κατω κατω.
Αράχνες λέει βρε, η κατσαρίδα είναι cockroach...

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 15:12, 06-01-07:

Argh, για cockroach εψαξα, και μετα χαρηκα που το βρηκα και δεν το προσεξα

Τελος παντων, κι αυτο αηδιαστικουλι ειναι, μας κανει!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:14, 06-01-07:

Καμία σχέση η κατσαρίδα με την αράχνη σε αηδιαστικότητα!!!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 15:21, 06-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Καμία σχέση η κατσαρίδα με την αράχνη σε αηδιαστικότητα!!!
Όταν ήμουν μικρός και χονώμουν κάτω από τα τραπέζια, κρυβόμουν πίσω από τα έπιπλα κτλ, έπεφτα με τα μούτρα πάνω σε ιστούς αράχνης και τους έδιωχνα με τα χέρια μου [χωρίς να σιχαίνομαι ].
Με τις κατσαρίδες δεν τα πήγα ποτέ καλά.

-petros

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:24, 06-01-07:

Ντάξει με κανένα έντομο δεν τα πάω καλά, αλλά οι κατσαρίδες και οι ακρίδες είναι στο top-5

Παράθεση

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexandrosmf
Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O alexandrosmf έγραψε στις 15:49, 07-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
τελος φιλικη συμβουλη
εφόσον έχεις τέτοιο προβλημα, μην αφήνεις ποτε απλυτα στο νεροχυτη και πλυμένα στο στραγκιστήρι για όλη τη νυχτα.... πριν πας για υπνο, τακτοποιησε τα γιατι τη νυχτα που κοιμασε αυτες κάνουν πάρτυ πάνω τους κατα 99%
τις προαλλες που ειχα αφησει τα ρουχα στο στραγκιστηρι βρηκα κατι τριπουλες σε ενα σεντονι σαν φαγομενο ηταν

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 12:34, 08-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
Μπλιαχ! Ελεος!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους