Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,021 μέλη και 2,415,962 μηνύματα σε 75,327 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 353 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 02:51, 17-05-08:

Κάποτε είχα ένα σωρό κατσαρίδες μα τις έφαγαν τα ποντίκια
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cosette

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H cosette έγραψε: στις 03:29, 17-05-08:

Μα κάθε φορά που διαβάζω αυτό το θέμα μα με πιάνει φαγούρα
Πως λέμε νευρικό γέλιο, ε νευρική φαγούρα

(Για να μη με παρεξηγήσετε, κάθε φορά νομίζω ότι θα βρεθεί μυστηριωδώς μία σιχαμένη στο δωμάτιο και θα ανεβεί πάνω μου.. και με πιάνουν τα ψυχολογικά μου (φαγούρα)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 11:02, 18-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από nina21
Ούτε να ακούω δεν θέλω για έντομα!!!
Όσο αγαπάω τα ζώα άλλο τόσο μισώ τα έντομα και συγκεκριμένα τις κατσαρίδες!
Μπλιάχ...
Πέρα από τη πλάκα, τα σκυλιά (κατοικίδια) και οι γάτες, τρώνε τις κατσαρίδες.

υγ: να σκεφτείτε πολύ σοβαρά την επόμενη που θα φιλήσετε το σκύλο σας.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cosette

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H cosette έγραψε: στις 19:01, 18-05-08:

Για τα σκυλιά δεν ξέρω, πάντως η γάτα μου όταν βρει καμία παίζει μέχρι να τη σκοτώσει αλλά δεν την τρώει....
'Οχι για να δείτε εσείς που δε σας αρέσουν οι γάτες τι καλά (και χρήσιμα) ζωάκια που είναι!!

Άσχετο που μόλις θυμήθηκα:
Κάποτε είχα δει σε ένα ντοκιμαντέρ πως οι βάτραχοι τρωνε τις κατσαρίδες (για τα κουνούπια το ήξερα). Όπότε μία καλή οικολογική λύση για το πρόβλημα θα ήταν να αμολήσουμε στι σπίτι καμιά δεκαριά βατράχια και να παρακολουθούμε τη μάχη....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 20:21, 18-05-08:

Kαλύτερα 10 τέτοια: μέσα στο σπίτι παρά 10 τέτοια: ...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε: στις 01:23, 09-07-08:

Αηδιαστικά όντα οι κατσαρίδες. Δεν έχω πρόβλημα να τις κυνηγήσω και να τις σκοτώσω, αλλά μη μου ζητήσει κανείς να τις μαζέψω μετά. Επίσης αποτελούν το βασικό λόγο να υπάρχουν οι μπότες μου στο μπάνιο ανά πάσα στιγμή. Χειμώνα καλοκαίρι. ^^
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 11:10, 22-07-08:

Εγώ πάλι όποτε βλέπω μικροσκοπικά έντομα που πετάνε, αυτόματα νιώθω ένα περίεργο αίσθημα στο λαρυγγί μου, εξήγηση: μια φορά παραλίγο θα κατάπινα ένα!!! Με τα μεγάλα δεν έχω πρόβλημα.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 11:13, 22-07-08:

Είδα τις προάλλες στις σκάλες της πολυκατοικίας μια τεράστια ψόφια ιπτάμενη κατσαρίδα . Ευτυχώς είχα κατέβει με το ασανσέρ.
Μόλις την είδα άρχισα να τρέχω σαν την τρελή έξω από το σπίτι (ναι, και τα ψόφια με τρομάζουν )
Όταν γύρισα, ψέκασα πόσο Baygon έξω από την πόρτα μου
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 11:21, 22-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Είδα τις προάλλες στις σκάλες της πολυκατοικίας μια τεράστια ψόφια ιπτάμενη κατσαρίδα . Ευτυχώς είχα κατέβει με το ασανσέρ.
Μόλις την είδα άρχισα να τρέχω σαν την τρελή έξω από το σπίτι (ναι, και τα ψόφια με τρομάζουν )
Ήτο μαύρη ή καφέ;
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 11:24, 22-07-08:

Πωπω αηδία...

Κι εγώ δεν τα πάω καθόλου καλά με τις κατσαρίδες... Ούτε να τις σκοτώσω δεν μπορώ- σιχαίνομαι! Ειδικά όταν ακούσω το κριτς που κάνουν όταν τις σκοτώνουν είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!
Για τα κουνούπια την έχω βρει τη λύση... Πήρα απόφαση ότι ό,τι και να κάνω αυτά θα με τσιμπήσουν κάποια στιγμή, οπότε κυκλοφορώ όλη την ώρα με το mosquito stick μου και όπου με τσιμπήσουν βάζω μπόλικο- έτσι μετά από λίγο έχει υποχωρήσει και το πρήξιμο και δε φαίνεται καθόλου.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 11:31, 22-07-08:

αν δε σε επισκέπτεται κανείς, μην παραξενευτείς

θα τους βρεις ψόφιους έξω από τη πόρτα σου
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 11:38, 22-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Ούτε να τις σκοτώσω δεν μπορώ- σιχαίνομαι! Ειδικά όταν ακούσω το κριτς που κάνουν όταν τις σκοτώνουν είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!
Αυτο το κριτς παντως ειναι λυτρωτικο.. Γιατι οι φουτανες δεν εχουν το θεο τους, να τις εχεις σακατεψει στην παντοφλια αυτες θα συνεχιζουν το κουνημα των ποδαρακιων και την προσπαθεια.. Ενω το κριτς σημαινει οτι το καυκαλο εσπασε, δεν υπαρχει μελλον πια γι'αυτες. Επισης τιπ: οταν τις σκοτωνετε, παντα ΠΑΝΤΑ να τις γυριζετε αναποδα, στη θεση που παιρνουν αυτες οταν ψοφανε Ποτε μην εμπιστευεσαι μια ψοφια-νομιζεις κατσαριδα που τα ποδια της ειναι κατω..ειναι νεκροφανεια :X
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 11:46, 22-07-08:

Ναι, πας για το φαράσι και μέχρι να γυρίσεις, έχει γίνει καπνός
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 11:58, 22-07-08:

Εγώ προχθές είδα μία κατασαρίδα στην κουζίνα Τα νεύρα μου πια!!! Κάθε καλοκαίρι περνάω τα ίδια. Πήρα τη μαμά κλαίγοντας και τους απείλησα να έρθουν γρήγορα από το χωριό να αναλάβουν την κατάσταση γιατί εμένα τα νεύρα μου είναι σπασμένα. Το καλό είναι ότι μου είπε ναι (νομίζω δεν τους έπαιρνε να πούνε κάτι άλλο έτσι όπως ήμουν), το κακό είναι ότι το χωριό είναι 5 ώρες από την Αθήνα που σημαίνει ότι το πρόβλημα θα διευθετηθεί όταν αποφασίσουν να γυρίσουν. Μέχρι τότε... Εγώ πάντως έχω ψεκάσει όλη την κουζίνα και τώρα δεν μπορώ να μπω έτσι όπως μυρίζει
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:16, 22-07-08:

Nα μην ανάψεις τσιγάρο εκεί μέσα.
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 14:11, 22-07-08:

Eγώ πάντως επιμένω. Δεν είναι ανάγκη να τις σκοτώνετε.

Aπλά πάρτε ένα ποτηράκι, σκεπάστε τις, βάλτε ένα χόντρό χαρτί από κάτω, βγάλτε το ποτήρι και με το χαρτί μετακινήστε τις κάπου μακριά. Αν είναι ιπτάμενες, απλά φύγετε και μην τις πειράξετε.

Εξαιρούνται όσοι γουστάρουν τα χρατς και τα κριτς... :ela_xriste:
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 14:12, 22-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Nininaou
Eγώ πάντως επιμένω. Δεν είναι ανάγκη να τις σκοτώνετε.

Aπλά πάρτε ένα ποτηράκι, σκεπάστε τις, βάλτε ένα χόντρό χαρτί από κάτω, βγάλτε το ποτήρι και με το χαρτί μετακινήστε τις κάπου μακριά. Αν είναι ιπτάμενες, απλά φύγετε και μην τις πειράξετε.

Εξαιρούνται όσοι γουστάρουν τα χρατς και τα κριτς... :ela_xriste:
Θα σε κάνω ριπόρτ για αυτά που γράφεις.
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 14:14, 22-07-08:

Καλέ τι λες;;; Ποιος έχει την ψυχραιμία να το κάνει αυτό;;; Και εκτός από αυτό, όσο είναι ζωντανή εκεί έξω θα βρει κάποιον τρόπο να ξαναμπει στο σπίτι ή το δικό σου ή κάποιου άλλου. Δεν είναι λύσεις αυτές
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε: στις 14:17, 22-07-08:

Δραματική εμπειρία:

Σηκώνομαι το βράδυ από τον ύπνο για να πιω νερό και όπως πάω προς το ψυγείο μεταξύ ύπνου και ξύπνιου βλέπω λίγα εκατοστά κάτω από το πόδι μου ένα μαύρο πράμα! Για πότε ξύπνησα δε λέγεται!!! Παντόφλα χλατς και τέζα και μετά μάζεψα το πτώμα με το μισό πάκο από τις χαρτοπετσέτες...μπλιαχ....
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 14:19, 22-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από invalid
Δραματική εμπειρία:

Σηκώνομαι το βράδυ από τον ύπνο για να πιω νερό και όπως πάω προς το ψυγείο μεταξύ ύπνου και ξύπνιου βλέπω λίγα εκατοστά κάτω από το πόδι μου ένα μαύρο πράμα! Για πότε ξύπνησα δε λέγεται!!! Παντόφλα χλατς και τέζα και μετά μάζεψα το πτώμα με το μισό πάκο από τις χαρτοπετσέτες...μπλιαχ....
Την έθαψες με τιμές αρχηγού κράτους;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια