Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:16, 03-08-11:

Νομίζω ότι άμα βάλεις σόδα στα σημεία απ όπου έρχονται δεν πλησιάζουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:55, 03-08-11:

Πως να αφανίσω τις σφήγκες και τις μέλισσες απο τον πλανητη Γη;
Η κάτι πιο εύκολο: Πως να τις εξολοθρεύω, να μη με πλησιάζουν, να τις ξεκοκακκαλίζω, να τις πνίγω;
Προς το παρόν, εδώ και πολλά χρόνια, όποτε έρχεται καλοκαίρι γίνονται οι θανάσιμοι εχθροί μου, τσακώνομαι μαζί τους- δόξα τω θεω υπάρχει ένταση μεταξύ μας- , τις βρίζω ανελέητα, χάνω θερμίδες αφου χτυπιέμαι σαν το κατσίκι όποτε με πλησιάζουν, ειδικά αν με ακουμπήσουν έστω και λίγο χάνω μέχρι και το γεύμα της προηγούμενης. Φυσικά να μην ξεχάσω να πω πως κάνω ρόμπα όποιον βρίσκεται δίπλα μου έτσι και πλησίασει το πετούμενο-δολοφόνος, τον στρεσάρω μέχρι θανάτου και δεν υπολογίζω ούτε αν βρίσκομαι στο αμάξι.... ούτε στο Χιλτον... ούτε δίπλα σε γκρεμό βρε αδερφέ...

Υποφέρω με αυτά τα ζωύφια, σώστε με.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,841 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:00, 03-08-11:

Kαταρχην δεν πρεπει να τις εξαφανισουμε,διοτι η γη δεν θα εχει πανω απο καποιες μερες ζωης στον πλανητη...ηδη εχουν παθει ζημια απο τα κινητα.Ομως...σε καταλαβαινω οτι δεν τις θες στο χωρο σου,οπως δεν τις θελω και εγω..ειναι οντως ενοχλητικες.Εδω που μενω...στα χωρια,εχω δει να κανουν το εξης:Κρεμανε απο ενα δεντρο,ή βαζουν καπου τελοσπαντων,ενα μπουκαλι πλαστικο(νερου) με ζαχαρονερο.Μαζευονται ολες εκει..και ετσι εσενα σε αφηνουν στην ησυχια σου.Δεν ξερω αν θα λειτουργησει σε μπαλκονι(καθοτι πολυ μικρος ο χωρος.) Στις αυλες παντως το κανουν.

ΥΓ..για το αμαξι..δεν εχω συνταγη.Απλα..κλεινε τα παραθυρα και βαζε αιρ κοντισιον
Επισης μην χτυπιεσαι..ΤΟΤΕ μπορει να σε τσιμπισουν.Γενικα..κατα λαθος τσιμπανε και οχι επιτηδες.Αν εισαι ηρεμη και απλα απομακρυνθεις..ειναι το καλυτερο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:05, 03-08-11:

Δηλαδή σε ενα μπουκάλι να ρίξω ζάχαρη και νερό; (πόση ζάχαρη δηλαδή; )Κι όταν τρώω στην ταβέρνα να χω παραμάσχαλα τη μπουκάλα κι αμα με πλησιάσει να την ψεκάσω κίολα; Δε λέω... έχει κάτι το εκκεντρικό...- η τρελή με το ζαχαρόνερο- αλλά τίποτα λιγοτερο εξαντρικ δεν υπάρχει; Μια αλοιφή peut etre (πως είναι το autan για τα κουνούπια; ) ένα σπρέυ άοσμο να με παστώνω, κάτι τέτοιο δηλαδή ...
;

E είναι κρίμα κι άδικο να είμαστε μεγάλη παρέα και να στοχεύουν εμένα. Δεν το καταλαβαίνω και δε θέλω να το καταλαβω. Να εξαφανιστούν θελω. πφ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,841 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:10, 03-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Δηλαδή να έχω παραμάσχαλα ενα μπουκάλι νερό και να του ρίξω μέσα ζάχαρη και νερό; (πόση ζάχαρη δηλαδή; )Κι όταν τρώω στην ταβέρνα να χω παραμάσχαλα τη μπουκάλα κι αμα με πλησιάσει να την ψεκάσω κίολα; Δε λέω... έχει κάτι το εκκεντρικό...- η τρελή με το ζαχαρόνερο- αλλά τίποτα πιο άμεσο δεν υπάρχει; Μια αλοιφή peut etre (πως είναι το autan για τα κουνούπια; ) ένα σπρέυ άοσμο να με παστώνω, κάτι τέτοιο δηλαδή ...

;
Φανταστικα οτι εχεις σφιγγες ή μελισσες στον αυλη σου..ή στο μπαλκονι σου.Κατα τα αλλα...μηπως εισαι υπερβολικη;;Εγω ζω στην εξοχη ..και παρολα αυτα σπανια βλεπω να γινετε χαμος στις ταβερνες απο σφιγγες.Μαλιστα στο διπλα μπαλκονι απο το δικο μου,εχουν κανει φωλια στα κεραμυδια..καιν οταν βγαινω στη βεραντα να ποτισω..γινεται χαμος,γιατι ερχιονται να πιουν νερο.Παρολα αυτα,συνεχιζω ακαθεκτη τη δουλεια μου,χωρις αποτομες κινησεις μ κια καμια δεν με εχει τσιμπησει ποτε(φτου να φτυσω.._)Μαλλον πρεπει να κανεις κατι με τη φοβια σου,γιατι σαν φοβια μου φαινεται.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:14, 03-08-11:

Δεν είναι φοβία, έχω το ίδιο θέμα με τα κουνούπια.
Έστω και ένα να υπάρχει θα έρθει να φάει από εμένα. :Ρ
Σε καταλαβαίνω mind. :{

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 20:15, 03-08-11:

Επειδή στο χωριό της κολλητής μου είχαν κάνει σε μία κολώνα της αυλής φωλιά κάτι σφήγκες , της ψέκαζα μανιωδώς με aerosol απο το ενα χέρι και από το άλλο ήμουν με μια λακ για τα μαλλιά (?). δεν ξέρω πιο από τα δύο δούλεψε αλλά οι περισσότερες πέσανε κάτω "σπαρταρίζοντας" και στο τέλος τα κακάρωσαν. Άλλες πάλι έχω την ιδεά ότι κοκκάλωσαν από την λακ
Μας είχαν τρελάνει πριν, από παντού έρχονταν σφήγκες και δεν ξέραμε τι να κάνουμε. Μετά όμως... ήρθαν τα κουνούπια!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:17, 03-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα

Επισης μην χτυπιεσαι..ΤΟΤΕ μπορει να σε τσιμπισουν.Γενικα..κατα λαθος τσιμπανε και οχι επιτηδες.Αν εισαι ηρεμη και απλα απομακρυνθεις..ειναι το καλυτερο
Ναι καλά. Ετσι μου λεγανε παντα, να μην κουνιεμαι. Τρεις φορες την πατησα που δεν ειχα κουνηθει και στοχευσαν την πρωτη στομα (μεσα...), τη δευτερη στηθος (τυφλα να χει η σιλικονη με το πρηξιμο που ειχα παθει) και τριτη επιασε πλατη (ταττου τσαμπε, τι αλλο θελω) Απο τοτε, οοποτε με πλησιαζουν παθαινω υστερια.

Edit:Αυτο που λες περι φοβίας.... σκέφτηκα να πάω σε κάνα χωράφι μερικές μέρες να το παιξω μελισσοκόμα μπας και συνηθίσω.... με την ιδέα με ελουσε κρύος ιδρώτας. Επειτα όμως ξεκίνησα να κάνω κάμπινγκ (χρόοοονια τωρα) ε σου λεω πως δε μου χει φύγει. Ολα ωραια και καλά με το κάμπινγκ αλλά το προβλημα με τις σφηγκες- διαολους παραμένει.

Edit2:Αεροζόλ και λάκ ε? Καλά η λακ είναι εύκολη, με το αεροζόλ εγώ σκέφτομαι μην τα κακαρώσω αλλά οκέυ ΄'ισως το χω κατα νου για ώρα αναγκης....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 03-08-11 στις 20:32.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:27, 03-08-11:

Ναι καλά. Ετσι μου λεγανε παντα, να μην κουνιεμαι. Τρεις φορες την πατησα που δεν ειχα κουνηθει και στοχευσαν την πρωτη στομα (μεσα...), τη δευτερη στηθος (τυφλα να χει η σιλικονη με το πρηξιμο που ειχα παθει) και τριτη επιασε πλατη (ταττου τσαμπε, τι αλλο θελω) Απο τοτε, οοποτε με πλησιαζουν παθαινω υστερια.

Edit: Αυτο που λες περι φοβίας.... σκέφτηκα να πάω σε κάνα χωράφι μερικές μέρες να το παιξω μελισσοκόμα μπας και συνηθίσω.... με την ιδέα με ελουσε κρύος ιδρώτας. Επειτα όμως ξεκίνησα να κάνω κάμπινγκ (χρόοοονια τωρα) ε σου λεω πως δε μου χει φύγει. Ολα ωραια και καλά με το κάμπινγκ αλλά το προβλημα με τις σφηγκες- διαολους παραμένει.
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ!!...παντα οταν ειμαστε κοντα σε σφιγγες..ή αυτες σε εμας..το στομα ερμητικα κλειστο.Μην ουρλιαζεις....αν σε τσιμπησει στο στομα..υπαρχει μεγαλος κινδυνος(πρηζεσαι..και παθαινεις ασφυξια..)

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:34, 03-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Δεν είναι φοβία, έχω το ίδιο θέμα με τα κουνούπια.
Έστω και ένα να υπάρχει θα έρθει να φάει από εμένα. :Ρ
Σε καταλαβαίνω mind. :{
Κι εμενα με τρωνε ... Δε με πλησιαζουν οταν εχω βαλει κρεμα στο σωμα, εκτος αν ειναι αρσενικα (ετσι τα λεω...) και κολλανε με τις μυρωδιες

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ!!...παντα οταν ειμαστε κοντα σε σφιγγες..ή αυτες σε εμας..το στομα ερμητικα κλειστο.Μην ουρλιαζεις....αν σε τσιμπησει στο στομα..υπαρχει μεγαλος κινδυνος(πρηζεσαι..και παθαινεις ασφυξια..)

Τραγουδουσα βασικα τότε σε μια παραλια και μπηκε η ατιμη, δεν ειχα προλαβει να ουρλιαξω...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 07-08-11 στις 14:48. Αιτία: merge
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:42, 03-08-11:

Κι εμενα με τρωνε ... Δε με πλησιαζουν οταν εχω βαλει κρεμα στο σωμα, εκτος αν ειναι αρσενικα (ετσι τα λεω...) και κολλανε με τις μυρωδιες
Αυτα που θεωρεις εσυ ακινδυνα..ειναι το ΝΟ1 ζωο ,εξαιτιας του οποιου πεθαινουν οι περισσοτεροι ανθρωποι στον κοσμο.Βλεπε ελονοσια..,και οχι μονο.Και οκ..εδω δεν εχουμε ελονοσια...αλλα θα ειδες ομως για αυτο εδω.Σφιγγες και μελισες ειναι επικινδυνες μονο για ατομα που εχουν αλλεργια στο τσιμπημα τους.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:55, 03-08-11:

Ξερω αυτο που λες και σε καταλαβαινω...ξερεις τι παιζει μαλλον; Το τσιμπημα ενος κουνουπιου δε θα το νιωσεις (εγω τουλαχιστον δεν το νιωθω), ενω me μιας μελισσας η σφηγκας θα πεταχτεις κι επισης μου φαινονται τοσο αγριες κι ασχημες.... ειδικα οι σφηγκες...
Αληθεια, οι μπαμπουρες τσιμπανε; Αυτα τα μαυρα πετουμενα κακασχημα τερατα που βουιζουν δυνατα;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:59, 03-08-11:

Σε καταλαβαινω...Jερεις τι παιζει μαλλον; Το τσιμπημα ενος κουνουπιου δε θα το νιωσεις (εγω τουλαχιστον δεν το νιωθω), ενω me μιας μελισσας η σφηγκας θα πεταχτεις κι επισης μου φαινονται τοσο αγριες κι ασχημες.... ειδικα οι σφηγκες...
Αληθεια, οι μπαμπουρες τσιμπανε; Αυτα τα μαυρα πετουμενα κακασχημα τερατα που βουιζουν δυνατα;
Αν τσιμπανε λεει;;;Με αυτες τρομοκρατουμε και εγω...(δεν με εχουν τσιμπησει ποτε βεβ αια..αλλα ξερω οτι ειναι πολυ οδυνηρο το τσιμπιμα τους)

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:01, 03-08-11:

Mπα, δε νομίζω να τσιμπάνε.

Απορία: Πώς ξεχωρίζουμε τη σφήκα από τη μέλισσα; Δηλαδή όταν μας τσιμπήσει πώς ξέρουμε τη να βάλουμε;

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 21:29, 03-08-11:

Η μέλισσα σου αφήνει το κεντρί νομίζω.

Παράθεση

panellinios

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη panellinios
Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O panellinios . έγραψε στις 14:31, 07-08-11:

Mπα, δε νομίζω να τσιμπάνε.

Απορία: Πώς ξεχωρίζουμε τη σφήκα από τη μέλισσα; Δηλαδή όταν μας τσιμπήσει πώς ξέρουμε τη να βάλουμε;
μετράς το ph με το πεχάμετρο και αν είναι κάτω από 7 βάζεις βάση αλλιώς το αντίθετο.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:45, 07-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Η μέλισσα σου αφήνει το κεντρί νομίζω.
kai εγω αυτο εχω ακουσει αν και οι μελισσες απο οτι ξερω γενικα δεν τσιμπανε και δεν ειναι επιθετικες....
οι σφήκες απο την αλλη

Παράθεση

anasfalhs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anasfalhs
Ο anasfalhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O anasfalhs έγραψε στις 19:11, 10-08-11:

Όλα τα ζώα,ζωύφια,έντομα,θηλαστικά και γενικά οποιοδήποτε είδος στο ζωικό βασίλειο έχει κάποια χρησιμότητα.
Η κατσαρίδα ΠΟΙΑ χρησιμότητα έχει?Σε τι βοηθάει για την ισσοροπία του οικοσυστήματος?

Η κατσαρίδα λοιπον είναι εξωγήινο ον και υπάρχουν και αποδείξεις για αυτό.

1.Είτε της κόψεις το κεφάλι,είτε την ρίξεις 2 κιλά baygon,δεν πρόκειται να πεθάνει πριν περάσει καμιά μέρα,άσε που με το baygon στην αρχή δαιμονίζεται και τρέχει σαν τρελή από εδώ και από εκεί.
2.Είναι ο μόνος ζωντανός οργανισμός που σύμφωνα με τους επιστήμονες θα επιζήσει έπειτα απο πυρηνική έκρηξη.
3.Αντί να εξολοθρεύεται μαζικά με τα διάφορα φάρμακα,αυτή μεταλλάζεται και πληθένεται.
4.ωρίς να έχει κάτι συγκεκριμένα αηδιαστικό,καταφέρνει και προκαλεί την αηδία στον οποιονδήποτε,σαν να έχει κάτι απόκοσμο που μας αηδιάζει,αλλά δεν ξέρουμε τι.

Οπότε όπως καταλάβατε,κάθε προσπάθεια εξολόθρευσής της είναι καταδικασμένη.Καλύτερα κοιτάχτε όσο προλαβαίνετε να βρείτε τρ΄πο να σωθείτε από την εξωγήινη εισβολή που ετοιμάζει.
Τα σχέδια του εξωγήινου αυτού όντος για υποδούλωση της γης είναι 2:

1)Μέσα απο μεταλλάξεις κάποια στιγμη θα μεγαλώσει σε μέγεθος τόσο που θα είναι διπλάσια απο εμάς και το μενού της θα αποτελείται αποκλειστικά από ανθρώπους
2)Όταν γίνει μια πυρηνική έκρηξη και αφανιστούν όλα τα είδη,αυτή θα επιζήσει και θα ξαναξεκινήσει η ζωή στην γη αλλά θα είναι...κατσαριδοποιημένη.Δηλαδή δεν θα έχουμε ανθρώπους αλλα κατσαριδοανθρώπους,δεν θα έχουμε σκύλους αλλά κατσαριδοσκύλους,αντίστοιχα κατσαριδογάτες κτλπ.

Υ.Γ.1 Τα 4 επιχειρήματα ότι οι κατσαρίδες είναι εξωγήινα όντα δεν είναι δικά μου,τα βρήκα σε μια αναζήτηση στον γούγλη για τροπους απαλλαγής από κατσαρίδες.Ίσως να είναι και απο εδώ αυτό το σάιτ,αν είναι πράγματι από εδώ,ζητώ συγνώμη απο τον εμπνευστή αυτής της ιδέας.

Το μοναδικό άτομο που του έχω πει αυτά τα πράγματα το οποίο πάσχει και από κατσαριδοφοβία,δεν μου έχει ξαναμιλήσει από τότε.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 19:14, 10-08-11:

Διαταράσσεται η τροφική αλυσίδα.

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,142 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 19:41, 10-08-11:

Αλίμονο σε εσάς που σκοτώνετε αυτα τα αγγελούδια που λέγονται έντομα!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 19:45, 10-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
Αλίμονο σε εσάς που σκοτώνετε αυτα τα αγγελούδια που λέγονται έντομα!
Εντάξει δε θα κάθομαι να με τρώνε τα κουνούπια.
Δε θα προβώ όμως σε κινήσεις όπως ψεκασμός της υπαίθρου για εξόντωση των κουνουπιών.
Έχει διαφορά, νομίζω.

Παράθεση

Chiyo

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chiyo
H Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H Chiyo έγραψε στις 19:50, 10-08-11:

θυμάμαι μια φορά που ξύπνησα και είχα 7 τεράστια τσιμπήματα στο πόδι μου.
τρόπος εξολόθρευσης?? έχω την κολλητή μου που σκοτώνει κουνούπια στον αέρα....
μέλισσα με έχει τσιμπήσει μόνο μια φορά (στα γενέθλια μου -.-) οπότε δεν μπορώ να πω ότι είχα δυσάρεστες εμπειρίες

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,142 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 20:05, 10-08-11:

Εντάξει δε θα κάθομαι να με τρώνε τα κουνούπια.
Δε θα προβώ όμως σε κινήσεις όπως ψεκασμός της υπαίθρου για εξόντωση των κουνουπιών.
Έχει διαφορά, νομίζω.
αυτο εννοω! κι εγω βαζω κατι σαν αλοιφη πανω μου ετσι ωστε ουτε να με τσιμπανε ουτε να τα σκοτωνω(αυτη τη στγμη με εχουν κατα φαει )

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 21:56, 22-08-11:

ρε παιδιάα....δεν αντέχω καθόλου τις κατσαρίδες...... είναι τόσο μα τόσο σιχαμερές....και τον τελευταίο καιρό έχω στο σπίτι μου...και δεν ξέρω πως να τις εξολοθρεύσω....ή έστω να τις απομακρύνω...

συγκεκριμένα πριν να πάω για διακοπές είχα ρήξει σε όλα τα σηφώνια πετρέλαιο (για οικιακή χρήση) και τα είχα κλείσει με χαρτιά και ζελοτέιπ επειδή δεν είχα καπάκια...
το θέμα είναι ότι και τώρα που επέστρεψα κάθε μέρα βλέπω και από μία...με τη διαφορά ότι τώρα είναι πολύ πολύ μικρές.....μωράκια κατσαριδάκια σε μέγεθος μυρμηγκιού να φανταστείτε! και οι περισσότερες είναι κοντά στη μπαλκονόπορτα...οπότε ίσως να έρχονται από τη βεράντα...

ααα! επίσης βάζω πολύ συχνά και σπρέι τεζα...

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...εσείς έχετε? ξέρετε τίποτα άλλο που να τις απομακρύνει????
αν ξέρετε pleasee...βοηθήστε με.......!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπορεί να έρχονται απο την πόρτα μήπως...???

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 22:11, 22-08-11:

μισω τις μυγες :@

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:15, 22-08-11:

δεν εισαι ο μονος,σου πριζουν τα παπ.... για 30 μερες και μετα ψόφος ελεος δλδ...

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 22:43, 22-08-11:

Eιδικά αυτές που τσιμπάνε!

Παράθεση

free_dom (ταξιδιάρα ζωή..)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη free_dom
H ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H free_dom έγραψε στις 22:47, 22-08-11:

ΚΙΛ ΟΛ ΔΕ ΚΟΚΡΟΑΤΣΙΖ

Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MaryVeg
H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 11:33, 23-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από elena
ρε παιδιάα....δεν αντέχω καθόλου τις κατσαρίδες...... είναι τόσο μα τόσο σιχαμερές....και τον τελευταίο καιρό έχω στο σπίτι μου...και δεν ξέρω πως να τις εξολοθρεύσω....ή έστω να τις απομακρύνω...

συγκεκριμένα πριν να πάω για διακοπές είχα ρήξει σε όλα τα σηφώνια πετρέλαιο (για οικιακή χρήση) και τα είχα κλείσει με χαρτιά και ζελοτέιπ επειδή δεν είχα καπάκια...
το θέμα είναι ότι και τώρα που επέστρεψα κάθε μέρα βλέπω και από μία...με τη διαφορά ότι τώρα είναι πολύ πολύ μικρές.....μωράκια κατσαριδάκια σε μέγεθος μυρμηγκιού να φανταστείτε! και οι περισσότερες είναι κοντά στη μπαλκονόπορτα...οπότε ίσως να έρχονται από τη βεράντα...

ααα! επίσης βάζω πολύ συχνά και σπρέι τεζα...

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...εσείς έχετε? ξέρετε τίποτα άλλο που να τις απομακρύνει????
αν ξέρετε pleasee...βοηθήστε με.......!!!!!!!!!!!!!!!!!! μπορεί να έρχονται απο την πόρτα μήπως...???
αν στην πόρτα δεν έχεις αεροστοπ μπορεί να μπαίνουν από έξω. βασικά από ότι κατάλαβα, ίθσως τώρα είναι περίοδος αναπαραγωγής, γιατί κι εγώ που έχω πάρει πολύ ακραία μέτρα προφύλαξης είδα 2 πολύ μικρά σπίτι μου, άλλα γύρο στα 10 μικρά, μεγαλύτερα από αυτά που είδα σπίτι μου, να κόβουν βόλτες στον απο κάτω όροφο, μια μικρή κατσαρίδα πεθαμένη στην σκάλα της πολυκατοικίας... χαμός !!! Α, ΚΑΙ ΑΝ έχει σίτες να ξέεις ότι οι κατσαρ΄δες μπορεί να μπουν από το κενό μεταξ'ύ σίτας και περβαζιού! αυτά!!!

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 11:50, 23-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από MaryVeg
αν στην πόρτα δεν έχεις αεροστοπ μπορεί να μπαίνουν από έξω. βασικά από ότι κατάλαβα, ίθσως τώρα είναι περίοδος αναπαραγωγής, γιατί κι εγώ που έχω πάρει πολύ ακραία μέτρα προφύλαξης είδα 2 πολύ μικρά σπίτι μου, άλλα γύρο στα 10 μικρά, μεγαλύτερα από αυτά που είδα σπίτι μου, να κόβουν βόλτες στον απο κάτω όροφο, μια μικρή κατσαρίδα πεθαμένη στην σκάλα της πολυκατοικίας... χαμός !!! Α, ΚΑΙ ΑΝ έχει σίτες να ξέεις ότι οι κατσαρ΄δες μπορεί να μπουν από το κενό μεταξ'ύ σίτας και περβαζιού! αυτά!!!
σε ευχαριστώ MaryVeg! δεν έχω αεροστόπ στη πόρτα! ίσως από εκεί να έρχονται...αλλά τι είναι ακρηβώς το αεροστόπ; από το σούπερμάρκετ το παίρνεις;

Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H MaryVeg έγραψε στις 11:56, 23-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από elena
σε ευχαριστώ MaryVeg! δεν έχω αεροστόπ στη πόρτα! ίσως από εκεί να έρχονται...αλλά τι είναι ακρηβώς το αεροστόπ; από το σούπερμάρκετ το παίρνεις;

σε κανα μαγαζί τύπου πράκτικερ το βρήσκεις αυτό, σε μαρκετ δεν νομίζω... είναι ένα πράγμα που το βάζεις στην πόρτα εκεί που τελειώνει, και κλείνει το κενό μεταξί πόρτας και πατώματος. και να κλείσεις τα σιφώνια !!! κι εγώ έχω τρελό πρόβλημα αν δω κατσαρίδα, η αλήθεια είναι με όλα όσα έχω κάνει έχω να ψεκάσω 3 μήνες και δεν έχω δει τίποτα πέραν αυτές τις 2 μικρές πρόσφατα, οι οποίες ενεκάλυψα ότιν μπήκαν από το παράθυρο της κουζίνας που βλέπει ακάλυπτο, δεν το ανοίγω ποτέ, αλλά επίδή είναι παλιό δεν κλείνει καλά κι αφήνει κάπια κενά !!!

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 21:11, 13-09-11:

Ένα τέτοιο έχει κάτσει πάνω στο μάτι της κουζίνας μου και δεν ξέρω τι να το κάνω. Μη μου πείτε να το πιάσω, φοβάμαι ακόμη και να πλησιάσω, φοβάμαι εξαιρετικά τα έντομα που χοροπηδάνε. Του έριξα μια πετσετούλα επάνω του, να μην το βλέπω, αλλά ανέβηκε επάνω της και κάνει τον ήρωα πάνω στο βουνό της πετσέτας. Κρίμα να μην έχω την ψηφιακή μαζί μου, έχει ωραία πόζα. Δε μου πάει καρδιά να το σκοτώσω κιόλας, αλλά δε γίνεται να μείνει εκεί!

Πω πω, μυγιάγγιχτο είμαι. Λίγη συμπαράσταση να περιμένουμε το τέρας να φύγει;

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 21:16, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Ένα τέτοιο έχει κάτσει πάνω στο μάτι της κουζίνας μου και δεν ξέρω τι να το κάνω. Μη μου πείτε να το πιάσω, φοβάμαι ακόμη και να πλησιάσω, φοβάμαι εξαιρετικά τα έντομα που χοροπηδάνε. Του έριξα μια πετσετούλα επάνω του, να μην το βλέπω, αλλά ανέβηκε επάνω της και κάνει τον ήρωα πάνω στο βουνό της πετσέτας. Κρίμα να μην έχω την ψηφιακή μαζί μου, έχει ωραία πόζα. Δε μου πάει καρδιά να το σκοτώσω κιόλας, αλλά δε γίνεται να μείνει εκεί!

Βασικά το προτιμότερο είναι ένας εθελοντής που να ναι εκεί κοντά, γιατί δεν την Βλέπω καλά...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:18, 13-09-11:

Ριξε αλλη μια πετσετα,ανοιξε το παραθυρο και διωξτο.Δεν βλεπω αλλη λυση..εφοσον δεν θες να το σκοτωσεις.
Εγω παντως σε καταννοω..γιατι μεσα στο σπιτι μου..δεν ανεχομαι και πολλα πολλα..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 21:26, 13-09-11:

Δε μπορώ να πλησιάσω, κάτι με πιάνει με το που το βλέπω και τρέχω στο σαλόνι με το Μαρκ.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 21:46, 13-09-11:

Αλογάκι της Παναγίας είναι...
Αν μπορείς με κάποιον τρόπο μετάφερέ το με την πετσέτα στο μπαλκόνι, ή σπρώξτο με μία σκούπα... κάτι.
Σφίξε την ψυχούλα σου και κάν'το, γιατί σε βλέπω να έχεις παρεούλα όλο το βράδυ. Όχι τπτ άλλο, θα το χάσεις και δεν θα ξέρεις πού είναι το πρωί.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 21:52, 13-09-11:

Φοβάμαι ότι θα πηδήσει επάνω μου αν το πιάσω. Αυτό το πρόβλημα με το πρωί το σκέφτομαι πολύ έντονα. Δε θέλω να πάρω πρωινό μαζί του! Φρικτή μορφή, πολύ κρίπι. Και κρίπι ον γενικά.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:53, 13-09-11:

Σβήσε τα φώτα της κουζίνας, άναψε όσα περισσότερα φώτα μπορείς έξω, και περίμενέ το να βγει. Τώρα το έχεις τρομάξει βέβαια με την πετσέτα που του έριξες, αλλά λογικά όπως και άλλα έντομα, θα πάει προς το φως.

Άλλη λύση: Παίρνεις μια κατσαρόλα με καπάκι και τη βάζεις κοντά στο υποκείμενο () ανοιχτή. Ρίχνεις με μια επιδέξια κίνηση την πετσέτα μέσα στην κατσαρόλα, κλείνεις το καπάκι, τη βγάζεις έξω και την ανοίγεις.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 21:56, 13-09-11:

Πρέπει να του αρέσει το φως του χρυσού μου, γιατί έχει κάτσει κάτω από το φως του απορροφητήρα. Αχ, θα προσπαθήσω να πλησιάσω και να το βγάλω με την πετσέτα. Αν δε σας γράψω μέχρι αύριο, θα έχω πάθει εγκεφαλικό. Φοβητσιάρα, τς τς τς, ντρέπομαι πολύ.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:58, 13-09-11:

Μη σκας κι εγώ έτσι είμαι. (Εγώ φωνάζω τον Δικηγόρο μου, κο Χάουλα. )

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:07, 13-09-11:

Εγω ομολογω..οτι ειμαι ακριβως ετσι..με τα σαμιαμιδια.. Ανατριχιαζω ολοκληρη,παθαινω ταχυκαρδια,αλλα τελικα δεν τα αφηνω σπιτι.Προσπαθω να τα διωξω,αλλα αν δεν τα καταφερω..σκουποξυλο.Δεν μπορω βρε παιδια..εχω απιστευτη σιχαμαρα για τα σαμιαμιδια και τις σαυρες..

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:09, 13-09-11:

Γιατί τα καημένα... είναι καλή τύχη και δεν υπάρχει περίπτωση να σε πειράξουν!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:23, 13-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Γιατί τα καημένα... είναι καλή τύχη και δεν υπάρχει περίπτωση να σε πειράξουν!
Καταρχην,δεν πιστευω στις καλες τυχες και στα τοιαυτα..
Κατα δευτερον,δεν αντεχω οτιδηποτε ερπεται και τρεχει γρηγορα...δεν ξερω,δεν το μπορω..

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:26, 13-09-11:

...μ' αυτά και μ' αυτά όμως, χάσαμε την MissKit

Παράθεση

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H MaryVeg έγραψε στις 22:28, 13-09-11:

Παιδια προχτές έπαθα το σοκ της ζωής μου!!!!! άνοιξα την ντουλάπα και κάτι άρχισα να σκαλίζω στο πάνω ράφι. ξάφνου βλέπω ένα κατσαριδάκι να περπατά και να κρύβεται. βεβαίως έπαθα ΣΟΚ !!! τελικά άδειασα όλη την ντουλάπα, τα πάντα έξω και για πλύσιμο, δεν έβρισκα το κατσαριδάκι... κάποια στιγμή είδα ένα μικρό αλλά δεν ξέρω αν είναι το ίδιο που είχα δει στο ράφι... νομίζω ότι αυτό στο ράφι ήταν μεγαλύτερο λίγο, αλλά δεν μπορώ να το πω με συγουριά... τελικά ψέκασα τόοοοσο πολύ και έκελισα την ντρουλάπα... το μικρό το σκότωσα. ψέκασα γενικά υπνοδωμάτιο, κουζίνα, μπάνιο, διάδρομο - μόνο το σαλόνι άφησα - πήρα τον σκύλο και μετακομίσαμε σπίτι του φίλου μου... Επίσης κάτι έπαθα με το ψέκασμα και φεύγονταες άφησα ανοιχτά τα παράθυρα με σίτα βέβαια για να ξεμυρίσει...

χτες το πρωί ήρθα σπίτι με τον φίλο μου, ανοίξαμε την ντουλάπα ψάξαμε παντού δεν βρ'ήκαμε άλλο κατσαρίδι... ούτε ζωντανό, ούτε νεκρό... κλείσαμε με σιλικόνι και κάτι τρύπες...

είχα εντομεταξύ κολήσει στα ράφια της ντουλάπας κάτι χαρτιά για να μην ακουμπάνε στα ράφια τα ρούχα μου... τα πέταξα κι αυτά και δεν 'έβαλα τίποτα....

Εν το μεταξύ, είχα αγοράσει ένα επαγγελματικό φάρμακο πριν κανα μήνα, είχα ψεκάσει και δεν έβλεπα τίποτα, αλλά δεν είχα ψακάσει στο υπνοδομάτιο... μόνο κουζίνα, μπάνιο και διάδρομο... Λέτε να μπήκε κάτω από την σίτα, που δεν κουμπώνει καλά και να κρύφτηκε στην ντουλάπα;;;; λέτε να έχω κι άλλες;;; πως θα το μάθω;;;;;;;;;;

σημειώνω πως ήταν καφέ κατσαρίδα. έμαθα επίσης πως οι καφέ έρχονται από έξω ενώ οι μαύρες από τους υπονόμους, φρεάτια και σιφώνια!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 01:30, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
...μ' αυτά και μ' αυτά όμως, χάσαμε την MissKit
Τα κατάφερα και πήγα να πανηγυρίσω!

Δεν έπιασε το κόλπο με την πετσέτα. Μου έφευγε κι όπως το έβλεπα να ξεπροβάλλει την παρατούσα κάτω. Έκοψα ένα φύλλο χαρτί από μπλοκ ακουαρέλας, το έβαλα επάνω και το πήγα έξω. Victory!

Καληνύχτα κι ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 02:38, 14-09-11:

Τα κατάφερα και πήγα να πανηγυρίσω!

Δεν έπιασε το κόλπο με την πετσέτα. Μου έφευγε κι όπως το έβλεπα να ξεπροβάλλει την παρατούσα κάτω. Έκοψα ένα φύλλο χαρτί από μπλοκ ακουαρέλας, το έβαλα επάνω και το πήγα έξω. Victory!

Καληνύχτα κι ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 02:59, 14-09-11:

δεν τα μπορω ιουυυυυυυυυυυυ ΠΑΝΤΟΦΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 06:43, 14-09-11:

Νια αλλά αν δεν τα προλάβεις τα ρημάδια τρέχουν σα σίφουνες

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena έγραψε στις 07:37, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από MaryVeg
Παιδια προχτές έπαθα το σοκ της ζωής μου!!!!! άνοιξα την ντουλάπα και κάτι άρχισα να σκαλίζω στο πάνω ράφι. ξάφνου βλέπω ένα κατσαριδάκι να περπατά και να κρύβεται. βεβαίως έπαθα ΣΟΚ !!! τελικά άδειασα όλη την ντουλάπα, τα πάντα έξω και για πλύσιμο, δεν έβρισκα το κατσαριδάκι... κάποια στιγμή είδα ένα μικρό αλλά δεν ξέρω αν είναι το ίδιο που είχα δει στο ράφι... νομίζω ότι αυτό στο ράφι ήταν μεγαλύτερο λίγο, αλλά δεν μπορώ να το πω με συγουριά... τελικά ψέκασα τόοοοσο πολύ και έκελισα την ντρουλάπα... το μικρό το σκότωσα. ψέκασα γενικά υπνοδωμάτιο, κουζίνα, μπάνιο, διάδρομο - μόνο το σαλόνι άφησα - πήρα τον σκύλο και μετακομίσαμε σπίτι του φίλου μου... Επίσης κάτι έπαθα με το ψέκασμα και φεύγονταες άφησα ανοιχτά τα παράθυρα με σίτα βέβαια για να ξεμυρίσει...

χτες το πρωί ήρθα σπίτι με τον φίλο μου, ανοίξαμε την ντουλάπα ψάξαμε παντού δεν βρ'ήκαμε άλλο κατσαρίδι... ούτε ζωντανό, ούτε νεκρό... κλείσαμε με σιλικόνι και κάτι τρύπες...

είχα εντομεταξύ κολήσει στα ράφια της ντουλάπας κάτι χαρτιά για να μην ακουμπάνε στα ράφια τα ρούχα μου... τα πέταξα κι αυτά και δεν 'έβαλα τίποτα....

Εν το μεταξύ, είχα αγοράσει ένα επαγγελματικό φάρμακο πριν κανα μήνα, είχα ψεκάσει και δεν έβλεπα τίποτα, αλλά δεν είχα ψακάσει στο υπνοδομάτιο... μόνο κουζίνα, μπάνιο και διάδρομο... Λέτε να μπήκε κάτω από την σίτα, που δεν κουμπώνει καλά και να κρύφτηκε στην ντουλάπα;;;; λέτε να έχω κι άλλες;;; πως θα το μάθω;;;;;;;;;;

σημειώνω πως ήταν καφέ κατσαρίδα. έμαθα επίσης πως οι καφέ έρχονται από έξω ενώ οι μαύρες από τους υπονόμους, φρεάτια και σιφώνια!

ρε συ δεν νομίζω να έχεις κ άλλες! αν έβγαλες όλα τα πράγματα από την ντουλάπα θα έβλεπες....απλά κοίτα και σε άλλα σημεία σκοτεινά! πχ. κάτω από το κρεβάτι, πάνω από τις βιβλιοθήκες, πίσω από τους καναπέδες ή από το ψηγείο και σε γωνίες...

πάντως κ εγώ είδα πάλι μία (και η δική μου μικρή ήταν) προχθές το βράδυ πάνω στον τοίχο! ήταν δίπλα μου (!) και εκείνη την ώρα μιλούσα στο τηλ. με τη μαμά μου! οπότε αφήνω το τηλ.και λέω ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....

αυτό για τις μαύρες και καφέ δεν το ήξερα! εμένα οι δικές μου είναι καφέ...και από ότι έχω καταλάβει έρχονται από τον διάδρομο της πολυκατοικίας ή από τη μπαλκονόπορτα...

ααα! και μια ερώτηση! οι κατσαρίδες πετάνε κιόλας.....;;;;;;;;;;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους