Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 07:46, 14-09-11:

Οι κατσαρίδες δεν αντέχουν την ναφθαλίνη.....οπότε πάντα στις ντουλάπες να έχετε ναφθαλίνη...
Επίσης όταν βλέπετε κάπου μια κατσαρίδα στο σπίτι, αυτή δεν ήρθε μόνη της για επίσκεψη....
από πίσω της κρύβονται καμια ντουζίνα.....κατσαρίδες.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 08:08, 14-09-11:

προσωπικά δεν την αντέχω τη μυρωδιά της ναυθαλίνης...
θα πεθάνω εγώ από την μπόχα πόσο μάλλον οι κατσαρίδες....

ίσως να βοηθάει η λεβάντα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 09:35, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici

Επίσης όταν βλέπετε κάπου μια κατσαρίδα στο σπίτι, αυτή δεν ήρθε μόνη της για επίσκεψη....
από πίσω της κρύβονται καμια ντουζίνα.....κατσαρίδες.....
Μη μου λες τέτοια και τρελαίνομαι!!
Οχι τιποτε άλλο αλλά δεν μπορώ να τις σκοτώνω κιόλας!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:45, 14-09-11:

Τώρα που θα πάω στο σπίτι στη Λάρισα εγώ, θα γελάσουμε. Το σπίτι ειναι κλειστό 3 μήνες περίπου, ελπίζω να μην έχουν κάνει πάρτυ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 13:03, 14-09-11:

Απλά πριν φύγεις για διακοπές την επόμενη φορά ψέκασε, κλείσε με συρμάτινα καπάκια τους σωλήνες από νιπτήρες και νεροχύτες και βάλε και καμια κατσαριδοπαγίδα. Ε τι στο καλό! Total devastation! Μετά αν γυρίζοντας πάλι δεις, πήγαινέ τες στο κοντινότερο εργαστήριο κι ετοιμάσου για Νόμπελ!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:29, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Τώρα που θα πάω στο σπίτι στη Λάρισα εγώ, θα γελάσουμε. Το σπίτι ειναι κλειστό 3 μήνες περίπου, ελπίζω να μην έχουν κάνει πάρτυ.
ε νταξ ρε συ, όταν μπήκα για να κλέψω την τηλεόραση, δεν είδα καμμία.

χαχ, προφανώς αστειεύομαι. βασικά, είναι ένα σπίτι κλειστό τρεις μήνες.
εάν δεν έχει κατσαρίδες, θα είναι γιατί τις έφαγαν τα ποντίκια :p

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:25, 18-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
ε νταξ ρε συ, όταν μπήκα για να κλέψω την τηλεόραση, δεν είδα καμμία.

χαχ, προφανώς αστειεύομαι. βασικά, είναι ένα σπίτι κλειστό τρεις μήνες.
εάν δεν έχει κατσαρίδες, θα είναι γιατί τις έφαγαν τα ποντίκια :p

Και που λες φίλε ρεμπεσκε, φτάνω στο σπίτι προχτές το βράδυ, και γεμάτη ενθουσιασμό παρατηρώ πως δεν υπάρχει δείγμα κατσαρίδας. Τι καλά, λέω! ^_^ Την επόμενη βλέπω κάτι στο μπάνιο να κινείται με υπερηχητική ταχύτητα με κατεύθυνση πίσω από το πλυντήριο. Λέω ιδέα μου θα ναι! Πάω να δω πίσω από το πλυντήριο και τσουπ! φεύγει αστραπιαία και πηγαίνει προς την μπανιέρα! Χωρίς να καταλάβω τι είναι βάζω μια στριγκλιά, βγαίνω από το μπάνιο και κλείνω αμέσως την πόρτα. Δεν είχα καταλάβει τι ήταν. Παίρνω τηλ τη μαμά μου, το μπαμπά μου, το φίλο μου, μια φίλη μου και αρχίζω να κλαίω με λυγμούς λέγοντας τους πως ένα τέρας αγνώστου ταυτότητας βρίσκεται στο μπάνιο! Η μαμά μου λέει μήπως είναι κανα φίδι και φρικάρω περισσοτέρο.

Όλα αυτά τα έκανα ενώ είχα το σουίφερ στο ένα χέρι (συμβουλή του βαλ για τις κατσαρίδες), και όρθια μπροστά από την πόρτα της τουλέτας ρισκάροντας την ίδια μου τη ζωή, έχοντας το νου μου μη βγει. Μετά απο κανα δύωρο που περίμενα όρθια έξω από την πόρτα της τουαλέτας, έρχεται η φίλη μου να με σώσει! Μπαίνει με τόλμη στη τουαλέτα, ενώ εγώ ήμουν έτοιμη να το σκάσω από την εξώπορτα αν το τέρας επιτίθεντο στην Ευαγγελία!

Τι να κάνει η Ευαγγελία, μπαίνει μέσα με το σουίφερ ψάχνει παντού πουθένα το τέρας! Με ρωτάει αν ήταν η ιδέα μου και της απαντάω ΟΧΙ, δεν είμαι τρελή! Το είδα σου λέω! Καταλήγουμε πως ήταν κατσαρίδα μάλλον και ξέφυγε απο καμιά τρύπα στο μπάνιο. Ψεκάζουμε παντού, κλείνουμε την πόρτα και πάμε να κάνει ένα τσιγαρό στην κουζίνα. Το δικαιούταν!

Μετά από 4-5 τσιγαράκια, πάμε ξανά στην τουαλέτα να δούμε τι παίζει. Αυτή τη φορά, οπλίστικα με όλο μου το θάρρος και πήγα και εγώ μαζί! Τίποτα! Το πεδίο ελεύθερο. Φτιάχνουμε καφέ να πιούμε. Κάποια στιγμή παρατηρούμε ποντικοκούραδα στο δωμάτιο μου. Φρικάρω. Ψάχνουμε όλο το δωμάτιο και εκτός από εκεί, έιχε μέχρι και πίσω από το κρεβάτι μου! Μαμά μου, λέω και αρχίζω να κλαίω! Είχε χέσει μέχρι και πάνω στα αρκουδάκια μου!

Αυτή τη στιγμή, σου γράφω αυτό το ποστ, από το σπίτι μου στην Αθήνα. Ναι ξεσπιτώθηκα για να μείνει το ποντίκι. Ναι χάνω την εξεταστική μου. Ναι έφυγα με το κτελ των 12 το βράδυ και έφτασα τα ξημερώματα στην Αθήνα. Ναι ξεσήκωσα το φίλο μου να έρθει να με πάρει μέσα στο άγριο χάραμα γιατί φοβόμουν μόνη μου τέτοια ώρα στο κέντρο.

Ναι φίλε ρεμπεσκε, είσαι μεγάλος γκαντέμης!

18 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:32, 18-09-11:

Ναι ξεσπιτώθηκα για να μείνει το ποντίκι. Ναι χάνω την εξεταστική μου. Ναι έφυγα με το κτελ των 12 το βράδυ και έφτασα τα ξημερώματα στην Αθήνα. Ναι ξεσήκωσα το φίλο μου να έρθει να με πάρει μέσα στο άγριο χάραμα γιατί φοβόμουν μόνη μου τέτοια ώρα στο κέντρο.
Όλα αυτά για ένα ποντίκι;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:33, 18-09-11:

...και τώρα τι; ...Νομίζω επ' αυτού έχει εμπειρία η Whitedrum, μπορεί να σε κατατοπίσει.

Η μαμά μου λέει μήπως είναι κανα φίδι και φρικάρω περισσοτέρο.
btw, αν πάρεις ένα φίδι, θα φάει το ποντίκι. ... black humor, I know

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 18-09-11 στις 13:45.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:38, 18-09-11:

Eνα καρούμπαλο κατακόκκινο και χοντρό ΝΑ μου έκανε χθες ενα βρωμοκούνουπο στο πόδι μου. Και το καλύτερο? Να πεις πως φορούσα φορεματάκι, να πω παει στο διάλο, αλλά αυτό διαπέρασε το παντελόνι! Υπουλο κουνούπι...

Παράθεση

toi_toi

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη toi_toi
Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 753 μηνύματα.

O toi_toi έγραψε στις 13:46, 18-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από MaryVeg
λέτε να έχω κι άλλες;;; πως θα το μάθω;;;;;;;;;;
στην λιτσα(πατερα) πηγες?

οκ ελιωσα!

να θυμηθώ την επομενη φορα που δεν θα χω κεφια θα μπω να διαβασω ολα τα ποστ σας!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,273 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 13:47, 18-09-11:

Ναι φίλε ρεμπεσκε, είσαι μεγάλος γκαντέμης!

Προτείνω να τον κάψουμε στην πλατεία Συντάγματος προς παραδειγματισμό των απανταχού γκαντέμηδων!

ον τόπικ: Βικάκι, πάρε τον φίλο σου, εξοπλιστείτε με θάρρος και ποντικοπαγίδες και γυρίστε πίσω να το εξολοθρεύσετε το άτιμο!

Αφιερωμένο:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 13:51, 18-09-11:

@ love_angel
Τώρα τι θα κάνεις;
Θα πληρώνεις ενοίκιο για το ποντίκι;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 13:55, 18-09-11:

Χαχαχα αχ ρε Δήμητρα τι μου θύμισαν όλα τούτα! Το χειρότερο (μετά τα ποντικοκούραδα) με την συνειδητοποίηση ότι ένας πόντικας (και βάλε) σουλατσάρει εκεί που εσύ κυλιέσαι με τα βρακιά και αράζεις με την μάπα! Επίσης sucks να ξέρεις ότι κι ένα να βρεις, θα έχει αφήσει το υπόλοιπο σοϊ του μες στο σπίτι σου. Επίσης χάλι να γίνεσαι λιώμα να καθαρίζεις σαν μανιακός και μετά να περνάει ανενόχλητος ο πόντικας και να αφήνει ένα κουτί της Πανδώρας σε αρρώστιες σε κάθε βήμα του.

Λοιπόν Βίκυ, ψυχραιμία καμάρι μου (είπε ο άνθρωπος που είχε σκαρφαλώσει στο γραφείο του και έβγαζε άναρθρες κραυγές). Όταν επιστρέψεις κοίτα να πετάξεις ότι ήταν άμεσα εκτεθειμένο (καλά για τρόφιμα δεν το συζητώ, όλα σουτ), να συμμαζέψεις έτσι το σπίτι ώστε να μην δημιουργούνται πολλές κρυψώνες για τα βρωμιάρικα και βάλε καμια σκληροπυρηνική ποντικοπαγίδα σε κάθε δωμάτιο. Επίσης πότε μετακομίζεις; Αν δεν ήταν οι πόντικες θα παρέμενες εκεί; Εγώ πάντως λίγο καιρό αφού τους ανακάλυψα μετακόμισα και ησύχασα. Αλλά για αρκετό καιρό ζούσα μέσα στην αηδία και καθάριζα σαν να μην υπάρχει αύριο.

Και για όσους/ες δεν θυμούνται : http://www.e-steki.gr/showpost.php?p...&postcount=290

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:27, 20-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
...και τώρα τι; ...Νομίζω επ' αυτού έχει εμπειρία η Whitedrum, μπορεί να σε κατατοπίσει.

btw, αν πάρεις ένα φίδι, θα φάει το ποντίκι. ... black humor, I know
Η whitedrum, ήταν η πρώτη που μου ρθε στο μυαλό με το που συνηδητοποίησα πως έχω ένα (τουλάχιστον) ποντίκι μέσα στο σπίτι μου!

Καλά... αυτό με το φίδι, τελείως λολ! Αφού έβλεπε τις γάτες να κόβουν βόλτες στην αυλή και σκεφτόμουν να τις βάλω μέσα στο σπίτι!

Αρχική Δημοσίευση από Myrtle

Προτείνω να τον κάψουμε στην πλατεία Συντάγματος προς παραδειγματισμό των απανταχού γκαντέμηδων!

ον τόπικ: Βικάκι, πάρε τον φίλο σου, εξοπλιστείτε με θάρρος και ποντικοπαγίδες και γυρίστε πίσω να το εξολοθρεύσετε το άτιμο!

Αφιερωμένο:
Εννοείται πως θα τον πάρω μαζί! Όχι τίποτα άλλο μου το παίζε και υπεράνω και έλεγε πως ήμουν υπερβολική! Να τον δω εκείνον τι θα κάνει!

Αρχική Δημοσίευση από theodora
@ love_angel
Τώρα τι θα κάνεις;
Θα πληρώνεις ενοίκιο για το ποντίκι;
Λογικά δε θα πληρώσω το ενοίκιο γιατί ξενοικιάζω αυτό το μήνα! Φανταστείτε τους ιδιοκτήτες να δείχνουν το σπίτι σε καινούριους ενοικιαστές και τσουπ να δουν τον μικυ μάους να κόβει βόλτες ανενόχλητος!

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
Επίσης πότε μετακομίζεις; Αν δεν ήταν οι πόντικες θα παρέμενες εκεί;
Ούτως ή άλλως θα έφευγα, δεν έχει σχέση με το ποντίκι! Αν και να μην ήταν να φύγω αν το έβλεπα θα έφευγα!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:35, 20-09-11:

Φανταστείτε τους ιδιοκτήτες να δείχνουν το σπίτι σε καινούριους ενοικιαστές και τσουπ να δουν τον μικυ μάους να κόβει βόλτες ανενόχλητος!
Τζάμπα συντροφιά.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:26, 24-09-11:

Τελικά το βρήκαμε το ποντίκι! Άκουγα το βράδυ ένα τσικ τσικ τσικ ξυπνάω το φίλο μου και του λέω "ακούς???" Και τελικά ήταν το ποντίκι που είχε κολλήσει στην ποντικοπαγίδα και προσπαθούσε να το σκάσει. Μετά βέβαια ανάγκασα τον φίλο μου να το βγάλει στην αυλή και από τότε αγνοούνται τα ίχνη του ποντικού. Πάντως το πρωί είδαμε τη γάτα να κόβει βόλτες στην αυλή.

Ελπίζω να μην υπάρχουν άλλα και να ήταν το μοναδικό!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:30, 24-09-11:

Οι ποντικοπαγίδες τα πιάνουν ζωντανά ε; Δεν μπορώ, τα λυπάμαι

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:37, 24-09-11:

βρες σε σιδηρικα ειδη αυτην την παγιδα..

οταν ην πηρα εγω επιασε σε μερικες ωρες ενα πολυ μικρο ποντικι,,δεν τα σκοτωνει,,απλα τα παγιδευει,,αναιμακτα,,και μετα τα πετας εξω αν θες... αλλα το καλυτερο ειναι η γατα,,ετσι γλυτωνω εγω εδω στην εξοχη,,μονο με την γατομυρωδια δεν πλησιαζουν,καοι οσα πλησιαζουν,,τα βλεπω μισοφαγωμενα στην αυλη..

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:47, 24-09-11:

Ναι ζωντανά τα πιάνουν, κολλάνε απλά πάνω και δεν μπορούν να φύγουν. Ε μωρέ κρίμα είναι, αλλά τι να κάνα? Ήταν μικρούλι αυτό πάντως.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:19, 24-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
και μετα τα πετας εξω αν θες...
Άμα το πετάξεις έξω, δεν θα σου ξανάρθει μέσα;
Ναι ζωντανά τα πιάνουν, κολλάνε απλά πάνω και δεν μπορούν να φύγουν. Ε μωρέ κρίμα είναι, αλλά τι να κάνα? Ήταν μικρούλι αυτό πάντως.
Το καταλαβαίνω. Κι εγώ αυτό θα έκανα, ...αλλά και πάλι τα λυπάμαι.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:43, 25-09-11:

Άμα το πετάξεις έξω, δεν θα σου ξανάρθει μέσα;
αν το πεταξεις πανω σε μια γατα που περιμενει απο κατω οχι

καλα η γατα βασανιζει τα ποντικια συνηθως,,τα πιανει δαγκωνει,,τα αφηνει,,τρεχουν λιγο ,τα ξαναπιανει..

πολυ σαδισμος μιλαμε..

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 13:44, 25-09-11:

Παιδιααα.. τον τελευταιο καιρο βλεπω συνεχεια κατσαριδες στους δρομους.. Και παλια υπηρχαν,αλλα τωρα βλεπω ΣΥΝΕΧΕΙΑ! Ποση βρωμικη μπορει να ειναι η πολη μας.. :/

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:59, 25-09-11:

τον τελευταιο καιρο βλεπω συνεχεια κατσαριδες στους δρομους..
Ζωντανες ή νεκρεεεες?

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 14:10, 25-09-11:

Ζωντανες ή νεκρεεεες?
both

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 14:44, 25-09-11:

Τελικά το βρήκαμε το ποντίκι! Άκουγα το βράδυ ένα τσικ τσικ τσικ ξυπνάω το φίλο μου και του λέω "ακούς???" Και τελικά ήταν το ποντίκι που είχε κολλήσει στην ποντικοπαγίδα και προσπαθούσε να το σκάσει. Μετά βέβαια ανάγκασα τον φίλο μου να το βγάλει στην αυλή και από τότε αγνοούνται τα ίχνη του ποντικού. Πάντως το πρωί είδαμε τη γάτα να κόβει βόλτες στην αυλή.

Ελπίζω να μην υπάρχουν άλλα και να ήταν το μοναδικό!
Το ποντίκι δεν έρχεται μόνο του για επίσκεψη.... να αφήσεις ακόμη ποντικοπαγίδεs στο σπίτι και να το απολυμάνεις με detol
Αν έβαλες την αυτοκόλλητη ποντικοπαγίδα δυστυχώς είναι βασανιστήριο για το ζώο γιατι κολλάει πάνω ειδικά τα μικρά ποντικάκια και καθώς δεν μπορεί να ξεκολλήσει σπάνε τα ποδαράκια του....Επίσης να κοιτάξεις αν έχεις χαραμάδες μεγάλες στη πόρτα της κουζίνας σου γιατι τα ποντίκια ειδικά τα μικρα έχουν την ταση να γίνονται σαν λάστιχο και να χωράνε από κάτι χαραμάδες να..... τόσα δα μικρούλες...το είχα δει σε σπίτι ενός φίλου φοιτητή και τρελάθηκα με την ευλιγισία που είχαν...
Ποτέ φαγητά ανοιχτά ή τα κουλουράκια σε ανοιχτά χάρτινα κουτάκια πάνω στο τραπέζι και τα ψωμιά όλα αποθηκευμένα κλειστα σε πλαστικά κουτιά ώσπου να φύγουν... αφού έχετε γάτες αυτό είναι καλό.....
Και πάντα το λάδι κλειστό γιατί βάζουν την ουρά τους μέσα αν το βρουν ανοιχτό και με αυτό το τρόπο το γλείφουν και το γεύονται.....

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 02:26, 07-07-12:

Αναζητώ έναν αποτελεσματικό τρόπο απομάκρυνσης κατσαρίδων (μικρών, καφέ, που έρχονται από την αποχέτευση άνοιξη και καλοκαίρι!) . Δίνεται αμοιβή!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:16, 07-07-12:

http://eshop.fytofrontida.gr/index.p...w&product_id=5

Μετράμε ψόφιες κατσαρίδες στο μπαλκόνι. Μέσα δεν προλαβαίνουν να μπουν, ψοφάνε από πριν!
Πάρα πολύ καλό, το συνιστώ σε όλους. ^^

εδιτ: Κάνει για όλα τα έντομα, μυρμήγκια, κατσαρίδες, ακόμα και μύγες δεν πλησιάζουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 12:30, 07-07-12:

http://eshop.fytofrontida.gr/index.p...w&product_id=5

Μετράμε ψόφιες κατσαρίδες στο μπαλκόνι. Μέσα δεν προλαβαίνουν να μπουν, ψοφάνε από πριν!
Πάρα πολύ καλό, το συνιστώ σε όλους. ^^

εδιτ: Κάνει για όλα τα έντομα, μυρμήγκια, κατσαρίδες, ακόμα και μύγες δεν πλησιάζουν.
Να σε ρωτήσω... Είναι φιλικό προς τα κατοικίδια ή θα μετράμε και ψόφια γατιά μαζί;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:35, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Να σε ρωτήσω... Είναι φιλικό προς τα κατοικίδια ή θα μετράμε και ψόφια γατιά μαζί;
Δεν νομίζω να κάνει κακό στα κατοικίδια, ωστόσο για 100% ρώτα στο μαγαζί. Εμείς το πήραμε από pet shop...
Και κυρίως υπάρχει σε μαγαζιά με γεωργικά εργαλεία. Εντομοκτόνο είναι, το βρίσκω λίγο απίθανο να επηρεάζει τα ζώα.

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 12:53, 07-07-12:

Δεν νομίζω να κάνει κακό στα κατοικίδια, ωστόσο για 100% ρώτα στο μαγαζί. Εμείς το πήραμε από pet shop...
Και κυρίως υπάρχει σε μαγαζιά με γεωργικά εργαλεία. Εντομοκτόνο είναι, το βρίσκω λίγο απίθανο να επηρεάζει τα ζώα.
Τι λες τώρα, εγώ έχω σκοτώσει αρουραίο με ΤΕΖΑ!
Τον λυπήθηκα μετά τον κακομοίρη...
Τέλος πάντων, ευχαριστώ, θα ρωτήσω.

Παράθεση

marikon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marikon
H marikon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H marikon έγραψε στις 00:11, 28-07-12:

Προφανώς το κουνούπι του Νείλου και τα ξαδερφάκια του έχουν τη δική τους πανίσχυρη προσωπικότητα και απαξιούν ν' ασχοληθούν με τα κάθε είδους εντομο-απωθητικά που βρίσκονται διάσπαρτα σε όλα τα σπίτια!! Όχι μόνο έχουν έρθει με πολύ άγριες διαθέσεις... μας έχουν κυρήξει πόλεμο κυριολεκτικά!! Και το χειρότερο είναι ότι έχουν πάθει ανοσία στα "όπλα" που διαθέτουμε, δε τα πιάνει τίποτα!!!! Άτιμα, άτιμα κουνούπια... Θέλω να τα εξολοθρεύσω και να "πάρω το αίμα μου πίσω"... : :

Όσο για τις κατσαρίδες... κάνουν τρελλό πάρτυ!! Πάρτυ στους δρόμους, στα σπίτια, όπου βρουν!!

Κοίτα να δείς που ακόμα και τα έντομα περνάνε καλύτερα από εμάς....

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 00:14, 28-07-12:

Κατσαρίδες. Η αθάνατη απόδειξη ότι δεν υπάρχει θεός και τίποτα δεν εποιήθη με σοφία.

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 00:18, 28-07-12:

Μόνη ξανά δε θα σαπίσω να μην σαπίσεις μόνος ποτέ
#ase_mas_desmotitse_mou

ps. You're hiding from yourself. Yes you are.

Παράθεση

marikon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marikon
H marikon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H marikon έγραψε στις 01:21, 28-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
Κατσαρίδες. Η αθάνατη απόδειξη ότι δεν υπάρχει θεός και τίποτα δεν εποιήθη με σοφία.

ΣΩΣΤΟΣ!!

Παράθεση

paul95

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη paul95
Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O paul95 έγραψε στις 21:16, 29-07-12:

Φοβάμαι τις σφήκες. Πάρα πολύ. Μάλιστα με είχε τσιμπήσει μια φορά μια όταν ήμουνα μικρός και έπεσε το κλάμα του αιώνα. Φοβάμαι επίσης λιγάκι και τις μέλισσες. Τώρα τα υπόλοιπα, μύγες, κατσαρίδες, κουνούπια δεν τα φοβάμαι ιδιαίτερα. Στην πραγματικότητα με εκνευρίζουν και τα σκοτώνω όπου και να είμαι.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 22:09, 29-07-12:

Είναι κάτι κ*λόμυγες που τσιμπάνε και μετά σε περιτριγυρίζουν όλη την ώρα.

Τις αράχνες δε μπορώ. Έχω παιδικό τραύμα. Αραχνοφοβία.

Και το κράκ όταν πατάς την κατσαρίδα... ιχχχχχχ.

Εκτός από πεταλούδες, πασχαλίτσες, λιβελούλες, αλογάκια και τέτοια όλα τα άλλα έντομα τα συχαίνομαι!

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 07:11, 30-07-12:

Tα χειρότερα είναι κάτι μεγάλα μαυρα, που δεν ξέρω πως τα λένε, μακρόστενα είναι, και κάνουν ΒΟΥΖΖΖΖ ΒΟΥΖΖΖΖΖΖΖΖ και χτυπάνε σαν βλαμμένα στα τζάμια και όταν πας να τα διώξεις πέφτουν πάνω σου.
Είναι ύπουλα!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:52, 30-07-12:

αυτα τα λεμε μπαμπουρες εδω..

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 07:53, 30-07-12:

δεν νομίζω πως είναι αυτα που λέω...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:55, 30-07-12:

μα πες μας ακριβως
κανουν βουυζ βουζζ
ή βιζζ βιζζζ..?

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 08:01, 30-07-12:

κανουν ενα αντριχιαστικο βουιζ μπαμ(ηχος πανω στο τζαμι) και αυτο το κανουν συνεχεια σαν ζαβά και δεν τα πιάνει και η ταμπλέτα!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:45, 30-07-12:

δικανο δοκιμασες?

βασικα επειδη μπαινουν και πολλες σφηκες εδω στο σπιτι απο τα ανοιχτα παραθυρα,,-αυτες οι διπλες-

παλια τις κυνηγουσα,,τωρααπλα ανοιγω το παραθυρο καιβγαινουν

ανοιξε το..ηλιθια ζωα ειναι..μπηκαν και θελουν να βγουν..
απλα κλεισε το φως μεσα,,και ανοιξε το παραθυρο,,σπρωξε τες λιγο,,και θα βγουν μονες τους..

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony έγραψε στις 12:30, 30-07-12:

συνηθως κατασκηνωνοιυν στα μαλλια μου

και εννοειτε εχω δοκιμάσει παντόφλα, τι να σου κάνει το δίκανο

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:15, 30-07-12:

συνηθως κατασκηνωνοιυν στα μαλλια μου
ξερουν που εχει δροσια οι ατιμες..

και εννοειτε εχω δοκιμάσει παντόφλα, τι να σου κάνει το δίκανο
μην το λες
εχεις κυνηγησει ποτε αγριογουρουνο με παντοφλα?

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 06:51, 13-10-12:

Ο ακαριαίος θάνατος της κατσαρίδας = Χλωρίνη σε σπρέι άζαξ !

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 06:54, 13-10-12:

πιανει σε ολα τα ζουζουνια?

Παράθεση

ΡΗΝΟΥΛΑ (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΡΗΝΟΥΛΑ
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H ΡΗΝΟΥΛΑ έγραψε στις 07:04, 13-10-12:

Συγκεκριμένα για τα κουνούπια, αν βάλεις πάνω από το κρεβάτι σου μερικά φύλλα ντοματιάς, δε σε πλησιάζει κανένα! απεχθάνονται αυτή τη μυρωδιά.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:13, 13-10-12:

με βασιλικο πιανει?

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 11:11, 13-10-12:

πιανει σε ολα τα ζουζουνια?
δε γνωρίζω γενικά.. αλλά για κατσαρίδες και μυρμήγκια είναι φουλ δοκιμασμένο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους