Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,655 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 12:37, 08-01-07:

Δηλαδη για να καταλάβω, 8 αραχνες και 10 κατσαριδες??????????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:12, 08-01-07:

Τις κατσαρίδες τις απεχθάνομαι και η αντίδρασή μου δεν είναι ποτέ ..κόσμια στη θέα τους ( ) Θυμάμαι μια φορά, καθόμουν στο σκοτεινό μου δωμάτιο και μιλούσα στο τηλ. με το μωρό μου αργά τη νύχτα, όταν είδα κάτι μαύρο να περπατάει στον κάτασπρο τοίχο απέναντι. Ανοιγόκλεισα τα μάτια και μουγκάθηκα, αλλά ήταν ακόμα εκεί και περπατούσε με μεγάλη ταχύτητα προς το ταβάνι. Έκλεισα άρον άρον το τηλέφωνο και πετάχτηκα πάνω. Βγήκα από το δωμάτιο κι έκλεισα και την πόρτα. Κοιμόντουσαν όλοι, αλλά αποφάσισα να πάω να ξυπνήσω έναν φιλοξενούμενο που έτυχε να έχουμε τότε σπίτι και ο οποίος δεν μιλούσε πολύ καλά ελληνικά και διαδραματίστηκε ο εξής διάλογος:

-"Wake up! Wake up!" δυνατά και με άγχος.
-"What?"
-"Wake up σου λέω! There is a κατσαρίδα in my room and you have to kill it!" ( )
-"A what?"
-"A κατσαρίδα! Wake up ντεεεεεεεεε!"

Tι να κάνει ο δύσμοιρος, σηκώθηκε με μισό μάτι ανοιχτό και πήγε να ψάξει να βρει την κατσαρίδα, που δεν ήξερε καν τι είναι. Τον έκλεισα μες στο δωμάτιο και του είπα πως δεν βγαίνει από εκεί αν δεν μου φέρει το ..πτώμα! Στο μεταξύ, ξύπνησε και η μαμά μου από την φασαρία και ήρθε στην πόρτα του δωματίου μου.. την οποία την είχαμε ανοίξει ελαφρώς για να δίνουμε οδηγίες προς τα που ..πάει η κατσαρίδα! Η οποία, κάποια στιγμή, κάπως μπερδεύτηκε και ήρθε καταπάνω μας.. Παρατήσαμε πόρτα και φιλοξενούμενο και αρχίσαμε να τρεχουμε σαν τρελές! Τελικά κατάφερε ο φιλοξενούμενος να την σκοτώσει τη στιγμή που έφτανε στο δικό του δωμάτιο..

(Έχω κι άλλες ιστορίες, αλλά άλλη μέρα αυτές )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 08-01-07 στις 13:31.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:29, 08-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
-"Wake up! Wake up!" δυνατά και με άγχος.
-"What?"
-"Wake up σου λέω! There is a κατσαρίδα in my room and you have to kill it!" (:p)
-"A what?"
-"A κατσαρίδα! Wake up ντεεεεεεεεε!"

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αλεξάνδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλεξάνδρα
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Αλεξάνδρα έγραψε στις 06:28, 14-01-07:

Πολύ καλό.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 13:28, 13-02-07:

Λατρέυω τον ήχο που κάνει η κατσαρίδα όταν την πατάς, σκορπιούς είχαμε στο σπίτι το πατρικό μου και δεν τους φοβάμε, μιρμίγκια ποτέ δεν τα πατάω τα λυπάμε που ενώ δουλέυουν σκληρά τα σκοτώνουνε και οι αράχνες απλά μου είναι παγερά αδιάφορες. ευχαριστώ που με ακούσατε (ξερω ξέρω είμαι αιδιαστική το λέει συνέχεια ο άντρας μου γιατί άραγε; )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 14:07, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Λατρέυω τον ήχο που κάνει η κατσαρίδα όταν την πατάς,

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:16, 13-02-07:

Λατρέυω τον ήχο που κάνει η κατσαρίδα όταν την πατάς,
Εγώ ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο από και κλείεται να σκοτώσω κατσαρίδα, οπότε αν είμαι μόνη με βλέπεις να ..εκσφενδονίζω βαριά τσόκαρα καταπάνω της μπας και την πετύχει κανένα!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 17:21, 13-02-07:

Το πιο εφιαλτικό έντομο είναι η ακρίδα! Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή που είχε κάτσει μια φορά πάνω στο κεφάλι μου μια και δεν την είχα πάρει χαμπάρι, ώσπου έβαλα το χέρι μου και αισθάνθηκα κάτι σκληρό κι αηδιαστικό! ΤΡΕΜΩ ΤΙΣ ΑΚΡΙΔΕΣ!Και ΟΥΡΛΙΑΖΩ αν βρεθεί καμιά στον δρόμο μου.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:52, 13-02-07:

Μια φορά είμασταν στη γιορτή τη δική μου έκλεινα το πολύ τα 10, καλοκαιράκι όλοι έξω στην αυλή, μαζευτίκαμε 3 παιδιά (ξαδέρφια) και βάλαμε μία τσάντα γεμάτη με ακρίδες και τις αμολίσανε εκεί που καθόντουσαν οι μεγάλοι, Πανικός για πότε μπήκαν όλοι μέσα δέν λέγετε, η θεία μου ανέβηκε σε μία καρέκλα και τσίριζε ακόμα το θυμάτε

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 18:55, 13-02-07:

Μια φορά είμασταν στη γιορτή τη δική μου έκλεινα το πολύ τα 10, καλοκαιράκι όλοι έξω στην αυλή, μαζευτίκαμε 3 παιδιά (ξαδέρφια) και βάλαμε μία τσάντα γεμάτη με ακρίδες και τις αμολίσανε εκεί που καθόντουσαν οι μεγάλοι, Πανικός για πότε μπήκαν όλοι μέσα δέν λέγετε, η θεία μου ανέβηκε σε μία καρέκλα και τσίριζε ακόμα το θυμάτε
Εγώ αν ήμουν εκεί θα ήμουν η ξενέρωτη της παρέας. Μην σου πω θα πήγαινα να το μαρτυρήσω στους μεγάλους πριν το κάνετε!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 19:05, 13-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εγώ αν ήμουν εκεί θα ήμουν η ξενέρωτη της παρέας. Μην σου πω θα πήγαινα να το μαρτυρήσω στους μεγάλους πριν το κάνετε!
Δέν θα τολμούσες πίστεψέ με
Είμουν πάντα ζωηρή και ότι έβαζα στο μυαλό μου το έκανα, θα σε έδενα χειροπόδαρα.
Το ίδειο το έκανα και με βατράχια(τότε έφαγα το ξύλο της χρονιάς μου)μπείκαν μερικά στο σπίτι.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:15, 14-02-07:

Το πιο εφιαλτικό έντομο είναι η ακρίδα! Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή που είχε κάτσει μια φορά πάνω στο κεφάλι μου μια και δεν την είχα πάρει χαμπάρι, ώσπου έβαλα το χέρι μου και αισθάνθηκα κάτι σκληρό κι αηδιαστικό! ΤΡΕΜΩ ΤΙΣ ΑΚΡΙΔΕΣ!Και ΟΥΡΛΙΑΖΩ αν βρεθεί καμιά στον δρόμο μου.
Κι εγώ!!! Πραγματικά μπορεί να βγω εκτός εαυτού και να γίνω τρομερά ρεζίλι αν δω ακρίδα! Μια φορά όταν ήμουν μικρή ένιωσα κάτι στο πόδι μου, κοίταξα και ανέβαινε πάνω μια ακρίδα, έβαλα τις φωνές και έτρεχα πανικόβλητη μέσα στον κεντρικό δρόμο της κωμόπόλης που ζούσα τότε (ρόμπαααα)

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 01:22, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μια φορά όταν ήμουν μικρή ένιωσα κάτι στο πόδι μου, κοίταξα και ανέβαινε πάνω μια ακρίδα, έβαλα τις φωνές και έτρεχα πανικόβλητη μέσα στον κεντρικό δρόμο της κωμόπόλης που ζούσα τότε (ρόμπαααα)
Εγώ πριν 2 χρόνια είχα πάει με τις φίλες μου σε μια ταβέρνα Εξάρχεια, όταν πετάγεται μια ακρίδα! Αρχίζω να φωνάζω, σηκώθηκα από το τραπέζι κι άρχισα να τρέχω μέχρι που την πέταξαν έξω. Φαντάζεσαι γέλια ο κόσμος!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 01:32, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Το χειρότερο που μου έχει συμβεί, ήταν πέρσι μετά τις διακοπές, όπου επιστρέψαμε όλοι στο γραφείο, το οποίο είχε μείνει 1 μήνα κλειστό. Μπαίνοντας τουαλέτα να κάνω την ανάγκη μου, δεν παρατηρώ ότι στο πάτωμα κοίτωνταν το πτώμα μιας τερέζας (κατσαρίδας). Όταν την είδα ήταν αργά. Καθόμουν ήδη στη λεκάνη. Φυσικά αυτό δεν με πτόεισε, και πετάχτηκα έξω από το μπάνιο με κατεβασμένα τα βρακιά (sic!) για να γλιτώσω από την τυχόν νεκρανάσταση του τέρατος!
Ευτυχώς με είδε μόνο ΜΙΑ συνάδελφος και όχι όλο το γραφείο!
axaaxa!!!!

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Απο τα λιγα εντομα που δεν τα αντεχω με τπτ. Δεν ειναι ακριβος οτι τις φοβαμε, απλα επειδη οταν ειμουν μικρος μια ειχε μπει στο στομα του θειου μου ενω κοιμοτανε και εγω το ειχα δει δεν την μπορω.... Ευτιχος εδω που μενω εχουμε πολλα εντομα αλλα οχι κατσαριδες!
ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΕΛΕΟΣ ΚΑΛΕ!!!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.
οmg!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ορκίζομαι! Δεν έχω φάει καμία!! Όχι - Όχι! ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!
ουτε γω ουτε γωωω!!!!

στο πα, θες να γινουμε αδερφακια?

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Spiders! Όχι cockroaches! Άντε και ανησυχησα άδικα!.... Οι αράχνες είναι διαίτης!
νταξει, ησυχασα τωρα. λολ διαιτης λεει!

Λατρέυω τον ήχο που κάνει η κατσαρίδα όταν την πατάς, σκορπιούς είχαμε στο σπίτι το πατρικό μου και δεν τους φοβάμε, μιρμίγκια ποτέ δεν τα πατάω τα λυπάμε που ενώ δουλέυουν σκληρά τα σκοτώνουνε και οι αράχνες απλά μου είναι παγερά αδιάφορες. ευχαριστώ που με ακούσατε (ξερω ξέρω είμαι αιδιαστική το λέει συνέχεια ο άντρας μου γιατί άραγε; )
οmg Κοριτσι μου θα μας τρελανεις ολους εσυ!!!
στανταρ σε προσλαμβανουν οι μισες στεκιτισες!
φουλ ταιμ και μπορεις να ζητησεις και βαρεα ανθυγιεινα ενσιμα!

μας χαλας το κεφι κοπελια

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:57, 14-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna

οmg Κοριτσι μου θα μας τρελανεις ολους εσυ!!!
στανταρ σε προσλαμβανουν οι μισες στεκιτισες!
φουλ ταιμ και μπορεις να ζητησεις και βαρεα ανθυγιεινα ενσιμα!
Ευχαρίστως ερπέτα μόνο μήν μου φέρεις, δεν μπορώ την όψη τους κατα τα άλλα οτι θέλετε βοηθάω

Παράθεση

Fallen_Angel (twisted things)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fallen_Angel
H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε στις 17:11, 20-02-07:

Δεν τα πάω καθόλου καλά με τα έντομα μεγάλου μεγέθους (με τα μικρα δεν έχω πρόβλημα...) Άμα βρω κατσαρίδα στο σπίτι μου (μένω κ μόνη μου γμτ) απλά θα κλείσω την πόρτα(με εμένα απ'έξω εννοείται!) και θα φωνάξω κάποιον να την σκοτώσει... Απλά τα πράγματα...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:23, 13-06-07:

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!
Τις τελευταιες μέρες έχω γεμίσει τσιμπήματα, ξύνομαι παντού, έχω γίνει πουα απο τα κουνουποτσιμπήματα, έχω γεμίσει αίματα γιατί δεν μπορώ να μην τα ξύνω και όλη μέρα κάνω σαν την τρελή με τόσο που ξύνομαι. Πήρα και ένα απο αυτά τα κουνουποαπωθητικά με το υγρό αλλά τίποτα!
Δεν ξέρω τι να κάνω ρε παιδιά, το ξέρω οτι ακούγεται αστείο αλλά είναι αρκετά ενοχλητικό. Και πρώτη φορά μου συμβαίνει σε τέτοιο βαθμό, εντάξει κι άλλα καλοκαίρια πέρασαν, όλο με τσιμπούσαν μερικά κουνούπια, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό!!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:25, 13-06-07:

1. Βάλε σίτα στα παράθυρα [είναι πολύ αποτελεσματική!].
2. Βάλε ταμπλέτες
3. Αν εξακολουθεί το ίδιο πρόβλημα βάλε και Autan [αυτό που βάζεις πάνω στο σώμα σου].

-petros

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 18:28, 13-06-07:

Μισελ δεν εχεις μονο εσυ αυτο το προβλημα κ εγω τα ιδια κλεινω τα παραθυρα σκαω.... αλλα δεν εχω κουνουπια,ανοιγω τα παραθυρα ωραιο αερακι με δροσιζει αλλα τα κουνουπια ετοιμαζονται για επιθεση...

κ εχω κ αλεργια σε αυτα...

τι να κανω... να λιωσω? η να γινω πουα?

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 18:28, 13-06-07:

Κι εγώ όλη τη μέρα με ένα fenistyl είμαι και βάζω πάνω στα τσιμπήματα για να μην τα ξύνω

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:29, 13-06-07:

φέτος για πρώτη φορά αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα με κουνούπια

τέλος πάντων αυτό που κάνουμε εμείς είναι η πρόληψη...
1) όχι ανοιχτή μπαλκονόπορτα και φως στο δωμάτιο (έλκονται απ το φως, μπουκάρουν μέσα και τελικά όταν κοιμάσαι σε σακατεύουν)
2) βάζουμε την ταμπλέτα αρκετές ώρες νωρίτερα πριν πέσουμε για ύπνο ώστε να έχει επιδράσει
3) κάνουμε κι έναν έλεγχο πριν κοιμηθούμε μπας και δούμε κανένα προχτές πέτυχα δυο και τα σακάτεψα η αλήθεια είναι πήρα το αίμα μου πίσω με τα χέρια μου που έβαψα με αίμα
4) υπάρχουν και τα κεριά που μπορείς να ανάβεις στην πόρτα της μπαλκονόπορτας. Αυτά τα κίτρινα με την σιτρονέλα! Υπάρχουν και σε πολύ μεγάλο μέγεθος για οικονομία (κάνεις κι ατμόσφαιρα)
5) πάρε και τα αυτοκόλλητα pats με σιτρονέλα επίσης και κόλλα τα γύρω γύρω στο κρεβάτι σου

αν μετά απ όλα αυτά εξακολουθείς κι έχεις κουνούπια... άλλαξε σπίτι

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:32, 13-06-07:

Πάντως κι εγώ έχω ένα μικρό πρόβλημα φέτος.
Δεν χρησιμοποιώ τίποτα μέσα στο δωμάτιό μου [υγρά/ταμπλέτες και άλλα αέρια] παρα μόνο σίτα στο παράθυρο καθώς το δωμάτιο είναι πολύ μικρό και αν κάνω κάτι τέτοιο θα ψοφήσω παρεούλα με τα όποια κουνούπια .

Το κακό είναι πως αν τύχει και μπει κάποιο κουνούπι πρέπει να ανοίγω το φως και να το κυνηγάω μέχρι να το σκοτώσω γιατί αν το αφήσω, θα με βιάζει όλο το βράδυ

[Το δωμάτιό μου είναι ένα μικρό δωματιάκι στη ταράτσα και όταν ανοίγω τη πόρτα έστω και για λίγο, εύκολα μπορεί να μπει κανένα].

-petros

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:37, 13-06-07:

Ωχ και έχει χαλάσει το air condition οπότε δεν μπορώ να έχω κλειστά παράθυρα
Και φυσικά ούτε φώτα μπορώ να μην έχω, τουλάχιστον όταν δεν κοιμάμαι
Όσο για το Autan/Fenistil/κλπ θα πάρω αύριο, αλλά σήμερα τι να κάνω; Ξέρει κανείς καμιά συνταγή "της γιαγιάς" να βάλω πάνω στα τσιμπήματα να μην με ενοχλούν;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:42, 13-06-07:

αααααααααααα για πάνω στα τσιμπήματα θες καλέ!!!???!!!
ΠΛΑΚΩΣΟΥ ΣΤΟ ΞΥΔΙ!!!!
και συμβουλή μου είναι, αν έχεις δημιουργήσει πληγές απ τα κουνούπια με το ξύσιμο, να μην βάλεις πάνω autan αλλά fenistil

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:50, 13-06-07:

Εγω αυτον αυτο το προβλημα καθε χρονο (νησακι... ζω κιολας παντα σε περιοχες με πολλα φυτα και νερα τριγυρο....). Οσα ζουσε και η μαμα μου μαζι μας μας πλακωσε στις ταμπλετες και τα διαφορα τετια. Απο οταν εφυγε δεν εχουμε τπτ και εχω παθει ανωσια πλεων... με τσιμπανε αλλα δεν με τρωει καθολου, και με τσιμπανε κιολας ολο και λιγοτερο.... και τις λιγες φορες που με τρωει βαζω λιγο σαλιο πανω (ναι ρε ειμαι αΐδιαστικος...) και ειμαι οκ

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:52, 13-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
αααααααααααα για πάνω στα τσιμπήματα θες καλέ!!!???!!!
ΠΛΑΚΩΣΟΥ ΣΤΟ ΞΥΔΙ!!!!
και συμβουλή μου είναι, αν έχεις δημιουργήσει πληγές απ τα κουνούπια με το ξύσιμο, να μην βάλεις πάνω autan αλλά fenistil
Να σαι καλά κουε, σε λίγο πάω να ψάξω που έχω το ξύδι

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 19:00, 13-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Να σαι καλά κουε, σε λίγο πάω να ψάξω που έχω το ξύδι
κ στης πληγες ποναει κ λιγα δευτερα το ξυδι

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:31, 13-06-07:

Πάντως για την προστασία εγώ έχω το καλύτερο.

Παράθυρα ερμητικά κλειστά. (ακούστηκε... κάπως )
Θα σκάσω, αλλά δεν θα με τσιμπήσουν.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 09:00, 14-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Θα σκάσω, αλλά δεν θα με τσιμπήσουν.
και τι κατάλαβες που έσκασες?

το αουτάν πάντως εμένα με είχε σώσει παλιότερα, διότι ήμουν πολύ κουνουποφρεντλυ δίπλα δίπλα κοιμόμασταν με τον άντρα μου, αυτός τίποτα, εγώ κέντημα
τώρα που έμεινα έγκυος δεν με ακουμπάνε καθόλου, και πάνε στον άντρα μου...για δοκίμασέ το κι εσύ βρε λία

Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BadGuy
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε στις 11:54, 14-06-07:

Το καλύτερο είναι σίτες στα παράθυρα!!!Ούτε μπαίνουν κουνούπια,ούτε σκας από τη ζέστη!!!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:02, 14-06-07:

..ή να έχεις τον μπαμπά μου μαζί!

Τον τσιμπανε λες κι έχει μέλι. Μια φορά είχαμε πάει σε θερινό σινεμά. Είχε βάλει λοιπόν αουτάν, είχε πάρει μια βλακεία που έκανε έναν ήχο που άκουγαν μόνο τα κουνούπια, είχε βάλει και φιδάκι κάτω από την καρέκλα του (!) - περιττό να σας πω πως εγώ είχα γίνει σαν ροφός, ενώ σε απόσταση δύο μέτρων δεν καθόταν κανείς άλλος.. Ε, και πάλι χτυπιόταν μόνος του, εγώ δεν μπορούσα καν να σκεφτώ από την γλυκιά μαστούρα, ταινία δεν είδα!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 12:07, 14-06-07:

εγω ειμαι ξινος (ασχετο που σταζω μελι) και δεν με τσιμπανε.

το μωρο μου ομως με δαγωνει κανονικα

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 12:08, 14-06-07:

εμένα έρχονται να με τσιμπήσουν αλλά δε μπορούν
είμαι νίντζα

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 12:16, 14-06-07:

Εμενα μου πινουν το αιμα.. Ολο σημαδια ειναι τα ποδια μου, και μονο το φενιστιλ με βοηθαει.

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 12:39, 14-06-07:

Εμένα πάλι με μισούν!!! Δεν με τσιμπάνε εύκολα κουνούπια κ αν με τσιμπήσουν την άλλη μέρα σχεδον έχει εξαφανιστεί το σημάδι!!! Μήπως φταίει οτι τρώω πολύ ξύδι κ τα απωθώ???

Παράθεση

eilat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eilat
H eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H eilat έγραψε στις 18:04, 19-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Μισελ δεν εχεις μονο εσυ αυτο το προβλημα κ εγω τα ιδια κλεινω τα παραθυρα σκαω.... αλλα δεν εχω κουνουπια,ανοιγω τα παραθυρα ωραιο αερακι με δροσιζει αλλα τα κουνουπια ετοιμαζονται για επιθεση...

κ εχω κ αλεργια σε αυτα...

τι να κανω... να λιωσω? η να γινω πουα?
Λοιπόν...απ' ό,τι έμαθα από μία πελάτισσα Γερμανίδα που έχουμε στο ξενοδοχείο... Τρίψου με κρεμμύδι! Ναι, εντάξει, θα βρωμάς λίγο, αλλά τουλάχιστον θα έχεις αποτέλεσμα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 19-06-07 στις 18:46. Αιτία: Απαγορεύεται αυστηρά η χρήση greeklish (γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρακτήρες) σε οποιαδήποτε σημείο του site, σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης. :)
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:10, 19-06-07:

Καλά δεν έχετε ακούσει για τη σιτρονέλλα;

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 18:11, 19-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
??????

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:12, 19-06-07:

Ρώτα σε ένα φαρμακείο κρακεράκι......
Υπάρχουν μέχρι και κεριά από σιτρονέλλα που τα καις και ξεχνάς τα κουνούπια...

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 18:15, 19-06-07:

Ρώτα σε ένα φαρμακείο κρακεράκι......
Υπάρχουν μέχρι και κεριά από σιτρονέλλα που τα καις και ξεχνάς τα κουνούπια...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:33, 20-06-07:

απλά δεν διαβάζουν όλα τα ποστ μερικοί

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
4) υπάρχουν και τα κεριά που μπορείς να ανάβεις στην πόρτα της μπαλκονόπορτας. Αυτά τα κίτρινα με την σιτρονέλα! Υπάρχουν και σε πολύ μεγάλο μέγεθος για οικονομία (κάνεις κι ατμόσφαιρα)
5) πάρε και τα αυτοκόλλητα pats με σιτρονέλα επίσης και κόλλα τα γύρω γύρω στο κρεβάτι σου

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 03:32, 04-07-07:

Λοιπον, εχω συγχιστει. Δεν παει αλλο η κατασταση μ'αυτα τα σιχαμενα ζωυφια.
Δεν ξερω τι συμβαινει φετος ειδικα και το κακο εχει παραγινει, βρισκω τουλαχιστον 2-3 τη βδομαδα, κι αν ειμαι τυχερη κι εχει πιασει το λιτρο κατσαριδοκτονου που φαγε στη μαπα το προηγουμενο πτωμα, τις βρισκω νεκρες, αλλα ειδικα σημερα βρηκα 2 ζωντανες-ολοζωντανες να αλωνιζουν ολο θρασσος το μπανιο μου! Πλεον τις εξολοθρευω χωρις τσιριδες, αλλα καμια μονιμη λυση; Κατι μου ειπαν για ενα υγρο λεει τυπου σιλικονης που το βαζεις σε μερικα σημεια και μετα βγαινουν τα πτωματακια λιγα λιγα και ξεκληριζονται; Εχετε χρησιμοποιησει τιποτα τετοιο;

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 03:40, 04-07-07:

Καλά το τι είχαμε ακούσει τότε που είχαμε πρόβλημα με τις κατσαρίδες δεν περιγράφεται, μέχρι που μας είχαν πει να αγοράσουμε κάτι μηχανήματα ειδικά με υπερήχους για να φεύγουν και το μόνο που πετύχαμε ήταν να τις μαζεύαμε όλες από τα πιο απομακρυσμένα προάστεια. Ακούει λέει η κατσαρίδα τον ήχο και φεύγει. Μόνη λύση η απολύμανση, καλέστε ειδικό συνεργείο να κάνει απεντώμοση, αλλιώτικα θα καταντήσετε να τις σημαδεύετε στις γωνίες με τις μυτερές μπότες καλοκαιριάτικα.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 05:28, 04-07-07:

Που στο καλο ηταν αυτο το θεματακι πριν που τα ξεψαχνιζα;
Παω να μελετησω μηπως υπαρχει το μυστικο αναμεσα μας :X

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 05:48, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Που στο καλο ηταν αυτο το θεματακι πριν που τα ξεψαχνιζα;
Παω να μελετησω μηπως υπαρχει το μυστικο αναμεσα μας :X
Ποιό θεματάκι ? Ποιό μυστικό ?

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 07:31, 04-07-07:

κι εγω τις σιχαινομαι οσο τπτ τια κατσαριδες αν ειναι καφετιες ομως και οχι μαυρες τις σκοτωνω νταξ...τις μαυρες δεν μπορω με τπτ μιλαμε να τις σκοτωσω ανεβαινω σε ενα ψηλο επιπλο και τσιριζω στο πατρικο μου ειχαμε αρκετες και γι αυτο το λογο απεφευγα να σηκωνομαι τη νυχτα μη τυχον και βρεθω μπροστα σε καμια. μια φορα θυμαμαι ξυπνησα το πρωι και οπως σηκωσα το μαξιλαρι μου ηταν μια μαυρη απο κατω ολη τη νυχτα και με το που σηκωνω το μαξιλαρι αρχιζει να περπαταει στο κρεβατι μου.τι τσιριδα εβγαλα δεν λεγεται. απο τοτε καθε πρωι σηκωνα το μαξιλαρι μου μην εχει καμια
στο δικο μου σπιτι δεν εχω κατσαριδες επειδη ειναι καινουρια η οικοδομη ευτυχως. δεν θα το αντεχα να εχω κι εδω...τοσα χρονια τις εφαγα στη μαπα
και τις ακριδες σιχαινομαι....μια μπηκε μεσα στο σπιτι μου τελευταια απ το ανοιχτο παραθυρο και συγκεκριμενα μεσα στη ντουλαπα παω εγω να βγαλω μαξιλαρι που λες...τσουπ πεταγεται μπροστα μου μια ακριδα περιττο να σας πω οτι με ακουσε ολη η οικοδομη...τσιριζα και κουνουσα χερια και ποδια σαν τρελη. ηταν και ο αντρας μου εκει ερχεται αλαφιασμενος στο δωματιο να δει τι επαθα του τη δειχνω και του λεω σκοτωσε τη!!! την κοπανουσε με την παντοφλα και δεν σκοτωνοταν η ατιμη...τοσο μεγαλη ηταν!! ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω....μπλιαχ

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:00, 04-07-07:

Η σιλικόνη πάντως είναι απλά για να κλείνει τρύπες και να μη περνάνε, δεν νομίζω πως τις σκοτώνει. Η μόνη λύση είναι αυτή του Dr- απολύμανση και πάλι απολύμανση από συνεργείο.

Οι ακρίδες πάντως είναι όντως σιχαμερές! Προχτές εκεί που καθόμασταν στο μπαλκόνι μαζί με λαό, μία αποφάσισε να κάτσει στο χέρι μου το οποίο είχε μόλις πιάσει το ποτήρι μου.. πετάχτηκα πάνω κι άρχισα να κουνιέμαι λες κι έπαθα Πάρκινσον και για κάνα πεντάλεπτο είχα μια φοβερή έκφραση σιχαμάρας στο πρόσωπο! Πάλι καλά που δεν έλουσα κανέναν με το κρασί..

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:05, 04-07-07:

στο πατρικό μου είχαν το θράσος να κάνουν σεξ πάνω στον πάγκο της κουζίνας. Τραβάτε ρε σε κανά ξενοδοχείο...

απολύμανση φορεβα. αλλά αμα δεν κάνει και η υπόλοιπη πολυκατοικία, θα σου ξανάρθουν.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 08:53, 04-07-07:

φετος εχει παραγινει το σκηνικο με τα κουνουπια ρε παιδια...
ολος ο κοσμος το λεει...
νταξ, καθε χρονο μας τσιμπανε αλλα φετος μας εχουν ξεσκισει!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:56, 04-07-07:

Πάντως εγώ περιέργως έχω ηρεμήσει!
Με ξεζούμισαν για τα καλά και τώρα πήγαν για άλλες πορτοκαλιές

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους