Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,702 μηνύματα σε 75,374 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 546 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 15:53, 10-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από TAZ
με τις κατσαρίδες δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. δεν θα φοβηθώ να παω κοντά της και να την σκοτώσω αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα την ήθελα επάνω μου. πρόβλημα έχω με τις αράχνες. είχε ανέβει μια φορα μια αραχνη (μικρή) επάνω μου ημουν έξω απο το σπίτι, έριξα μια τσιρίδα και ήρθε η bunny. νόμιζε οτι είχα πάθει κάτι.

αυτό δεν το θυμάμαι αλλά μου έδωσες ιδέα για το πως θα σε διώχνω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O alexandrosmf έγραψε: στις 00:55, 06-01-07:

Δεν παει αλλο με αυτα τα εντομα δεν εξαφανιζοντε με τιποτα τις προαλλες που εφυγα για καμια 15αρια μερες γεμισα το σπιτι με εντομοκτονο και μολις γυρισα δεν περασε 1 μερα και τις ειδα παλι τι αλλο να κανω ρε παιδια?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 01:02, 06-01-07:

Απολύμανση στην πολυκατοικία...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 01:05, 06-01-07:

ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!
τις φοβαμαι γμτ!
απολυμανση ασαπ!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 01:09, 06-01-07:

Να αγοράσεις "παγίδες". Τις βρίσκεις στο Super Market γεμίζεις τα ύποπτα σημεία στο σπίτι και ξεμπερδεύεις! Είναι μικρά στρογγυλά...κουτάκια με τρύπες-εισόδους, και περιέχουν κάποια λιχουδιά που αρέσει στις κατσαρίδες. Οι κατσαρίδες μπάινουν, τρώνε, γυρίζουν στη φωλιά τους και πεθαίνουν! Λυπηρό, αλλά χρήσιμο!

Δυστυχώς δεν θυμάμαι μάρκα να σου πω. Πιθανότατα Raid.

Κάνουν δουλειά!
Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε: στις 01:12, 06-01-07:

Δεν υπάρχει τπτ πιο σιχαμερό!!
Ευτυχώς έχω να δω πάρα πολύ καιρό...και φυσικά όταν βλέπω πανικοβάλομαι τόσο που αρχίσω να τσιρίζω..!!!Τις φοβάμαι πολύυυ βασικά!!
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,049 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 01:21, 06-01-07:

Κατσαρίδες are the devil

Στο παλιό σπίτι, ειδικά τα καλοκαίρια είχαμε κάμποσες.
Δοκίμασε να ψεκάσεις όλο το σπίτι* με Teza [είναι σε κόκκινο μπουκάλι] και βάλε και παγίδες πίσω από τα έπιπλα και κάτω από τις πολυθρόνες και τα κρεββάτια.

*κάθε πλευρά του και γωνία του.

Παλιά, όταν έπιανα κάποια αναίσθητη από το Teza, χτύπαγα τη τρίαινά μου στο πάτωμα και την έκαιγα ζωντανή. [οινόπνευμα και ''αυλάκια'' οινοπνεύματος στο πάτωμα rulez ].

-petros
Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε: στις 01:44, 06-01-07:

Επειδή το χω δεί και γω πολλές φορές το έργο στα σπίτια που έμενα, το πρόβλημα δεν εστιάζεται στο πώς θα σκοτώσεις αυτές που είναι μέσα στο σπίτι σου, αλλά στο πώς δεν θα μπούνε άλλες μέσα σ΄αυτό!
Φρόντισε κάθε σωλήνα που καταλήγει σε αποχέτευση να έχει πώμα από πάνω(νηπτήρας μπάνιου και κουζίνας και η μπανιέρα). Κλείσε με κάποιο τρόπο τη σχάρα του σιφωνιού στο μπάνιο(μπορείς να την τυλίξεις με αλουμινόχαρτο). Φρόντισε να μην υπάρχει κανένα άνοιγμα στο παράθυρο του φωταγωγού(αν υπάρχει μπορείς να το κλείσεις με σιλικόνη). Τέλος φρόντισε να κλείσεις με αεροστόπ ή ότι άλλο βρείς στην αγορά τις χαραμάδες στις πόρτες.

Αφού λοιπόν βεβαιωθείς ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπούνε από πουθενά, κάνε όλα τα παραπάνω που σου είπαν τα παιδιά για να εξοντώσεις αυτές που είναι ήδη μέσα.

Ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα με δαύτες!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 13:51, 06-01-07:

τα βήματα της επιτυχίας για να απαλαγείς απ το πιο σιχαμερο πλάσμα

1. όπως είπε ο breather κλεινεις όλες τις αποχετευσεις (καθως και το καπακι της λεκάνης παιδες... οι κατσαρίδες ειναι κολυμβητες ) . Για το σιφωνι του μπανιου, υπάρχουν νεου τυπου με καλυμα απο πάνω... εγω τετοια πηρα και ησυχασα!!! κοιτας να δεις αν υπάρχει κενο σε τρυπες πίσω απο λεκανη και σωλήνες κλπ και τα κλεινεις με αφρο. Τσεκάρεις ντουλάπια κουζινας καλα για υγρασιες κλπ (εκει πανε και τρυπωνουν οι ρουφιανες )

2. Φωνάζεις ειδικό για απολύμανση

3. κανεις παραπονα στον διαχειριστή για να γίνει απολύμανση ΣΕ ΟΛΗ την πολυκατοικία

4. φροντίζεις να μην αφήνεις ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ εκτεθημένα τροφημα ψιχουλα κλπ μέχρι να σιγουρευτείς ότι εφυγαν και δεν τους παρέχεις και τροφή εκτός από στεγη

τελος φιλικη συμβουλη
εφόσον έχεις τέτοιο προβλημα, μην αφήνεις ποτε απλυτα στο νεροχυτη και πλυμένα στο στραγκιστήρι για όλη τη νυχτα.... πριν πας για υπνο, τακτοποιησε τα γιατι τη νυχτα που κοιμασε αυτες κάνουν πάρτυ πάνω τους κατα 99%
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 13:57, 06-01-07:

για απολύμανση η καλύτερη επόχή είναι απρίλιος μάιος .... πριν να γεννήσουν! οχι καλοκαίρι που κάνουν μερικοι.... τότε θα εχουν γεννήσει αρκετές από αυτές...και άντε να τις σκοτώσεις
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 13:57, 06-01-07:

γιατί φοβάστε τις κατσαρίδες?

φανταστείτε να είσασταν κατσαρίδα.

Εκεί που βολτάρετε μέσα στο σπίτι του αλλου ξαφνικά τον βλέπετε μπροστά σας. Είναι καμιά 1000αρα φορές μεγαλύτερος απο εσάς και σας κυνηγάει με παντόφλες και σπρέι.

Ποίος θα έπρεπε να φοβάται ?
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 14:04, 06-01-07:

εγώ δεν τις φοβάμε..... απλά τις σιχαίνομαι πολύ.... δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ανέβουν πάνω μου....
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:31, 06-01-07:

Απο τα λιγα εντομα που δεν τα αντεχω με τπτ. Δεν ειναι ακριβος οτι τις φοβαμε, απλα επειδη οταν ειμουν μικρος μια ειχε μπει στο στομα του θειου μου ενω κοιμοτανε και εγω το ειχα δει δεν την μπορω.... Ευτιχος εδω που μενω εχουμε πολλα εντομα αλλα οχι κατσαριδες!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:48, 06-01-07:

ΚΑΡΑΜΠΛΙΑΚΣ! Αηδία. Σόρρυ Cronos! Πω πω τον καημένο!
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 14:52, 06-01-07:

κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:57, 06-01-07:

Ορκίζομαι! Δεν έχω φάει καμία!! Όχι - Όχι! ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 14:58, 06-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.
Και εγω το εχω διαβασει αυτο...
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,049 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 15:00, 06-01-07:

Και πως είναι δυνατόν να γίνεται κάτι τέτοιο;
Από το ότι μπορεί:
- να πέσει κάποια στο φαγητό του [όταν μαγειρεύει ή στο πιάτο όταν τρώει]
- να μπει κάποια στο στόμα του ενώ κοιμάται κτλ
;;;

-petros
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 15:01, 06-01-07:

Κατα λάθος εννοείτε?

Πάει, αυτό ήταν! Δε θα ξανακοιμηθώ το βράδυ!!! Και στο camping το καλοκαίρι θα ψεκάζω το στόμα μου με Baigon!
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 15:06, 06-01-07:

Θες να πεις Isiliel ότι μέχρι τώρα στο κάμπινγκ κοιμόσουν?
Και εξακολουθείς να υποστηρίζεις ότι δεν έχεις φάει καμία?...

Πιστεύω η ΚΕ κάλυψε κάθε πιθανότητα διαφυγής μιας κατσαρίδας.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια