Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,554 εγγεγραμμένα μέλη και 2,751,974 μηνύματα σε 77,002 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 833 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 10:24, 17-10-12:

Για τις κατσαρίδες έχω ακούσει ότι πιάνει κ η μαγειρική σόδα αλλά ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί να δοκιμάσω. Στο σπίτι μου πιάνει η σίτα στα παράθυρα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΡΗΝΟΥΛΑ (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΡΗΝΟΥΛΑ
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H ΡΗΝΟΥΛΑ έγραψε στις 21:02, 18-10-12:

έλεος! τι άλλο θα μου συμβεί! ακούστε.. Στο ΤΕΙ μας έβαλαν μια εργασία να κάνουμε. πρέπει να φτιάξουμε ένα εντομολόγιο. έτσι πρέπει να μαζέψω 30 διαφορετικά εντομα. μεχρι στιγμής έχω πιάσει κατσαρίδες, μύγες, μια ακρίδα, 2 αράχνες, μια πεταλουδίτσα και μια μικρή κάμπια. Παιδιά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ συχαίνομαι! όχι τίποτα άλλο, αλλά τα έχω βάλει σε ένα βαζακι και τα βλέπω κάθε μέρα! έτσι κάλυψα το βάζο με πετσέτα για να μη βλέπω τα ζουζούνια! αφήστε που από τότε που κυνήγησα έντομα, έχω παραισθήσεις! ακουμπάνε τα μαλλιά μου τον ώμο μου και νομιζω ότι κάτι περπατάει πάνω μου! φανταστείτε εσείς να χρειαζόταν να μαζέψετε έντομα! θεε μου!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΡΗΝΟΥΛΑ : 18-10-12 στις 21:13.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΡΗΝΟΥΛΑ (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΡΗΝΟΥΛΑ
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H ΡΗΝΟΥΛΑ έγραψε στις 21:03, 18-10-12:

ναι ναι! Το αιθέριο έλαιο του βασιλικού χρησιμοποιείται ως απωθητικό εντόμων.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 10:01, 19-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από ΡΗΝΟΥΛΑ
έλεος! τι άλλο θα μου συμβεί! ακούστε.. Στο ΤΕΙ μας έβαλαν μια εργασία να κάνουμε. πρέπει να φτιάξουμε ένα εντομολόγιο. έτσι πρέπει να μαζέψω 30 διαφορετικά εντομα. μεχρι στιγμής έχω πιάσει κατσαρίδες, μύγες, μια ακρίδα, 2 αράχνες, μια πεταλουδίτσα και μια μικρή κάμπια. Παιδιά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ συχαίνομαι! όχι τίποτα άλλο, αλλά τα έχω βάλει σε ένα βαζακι και τα βλέπω κάθε μέρα! έτσι κάλυψα το βάζο με πετσέτα για να μη βλέπω τα ζουζούνια! αφήστε που από τότε που κυνήγησα έντομα, έχω παραισθήσεις! ακουμπάνε τα μαλλιά μου τον ώμο μου και νομιζω ότι κάτι περπατάει πάνω μου! φανταστείτε εσείς να χρειαζόταν να μαζέψετε έντομα! θεε μου!
Αυτή την εργασία δεν θα την πάλευα με τίποτα! Με τίποτα όμως!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2,539 μηνύματα.

H Dalian from sky to sea έγραψε στις 16:11, 19-10-12:

Που λέτε λεπόν εχτές καθόμουν στο μπαλκόνι μου στο Αγρίνιο και διάβαζα αμέριμνη ώσπου σε κάποια φάση στρίβω ελαφρώς το κεφάλι μου και τί αντικρίζω? μια μεγάλη μαύρη ψαλίδα να αναρριχείται στον τοίχο και να με κοιτά κατάματα περιττό να προσθέσω πως παραλίγο να μην υπήρχα ώστε να μπορέσω να σας γράψω εδώ σήμερα
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 706 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 17:39, 19-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από ΡΗΝΟΥΛΑ

Το μόνο σίγουρο είναι πως αυτή η εργασία θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον!!!!!!!
Το δεύτερο πιο σίγουρο πράγμα είναι πως πλέον έχεις μάθει πως να χειρίζεσαι καταστάσεις όπου κάποιος ανεπιθύμητος σας κάνει αρμένικη βίζιτα!!!!!
Με την φράση: ¨Θέλεις να δεις τα ζουζούνια μου??"
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 18:47, 19-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
Κατσαρίδες. Η αθάνατη απόδειξη ότι δεν υπάρχει θεός και τίποτα δεν εποιήθη με σοφία.

κι όμως, τo γεγονός ότι μπορείς να τις λοιώνεις και όχι να λοιώνουν αυτές εσένα, δείχνει ότι τα πάντα εν σοφία εποίησε.
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 10:21, 20-10-12:

εεε συγνωμη! μια ερωτηση...
γιατι τοσα κουνουπια ΟΚΤΩΒΡΗ ΜΗΝΑ????????????????????????
ειναι ανυποφορο πια
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 384 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 10:29, 20-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από isida!!!
εεε συγνωμη! μια ερωτηση...
γιατι τοσα κουνουπια ΟΚΤΩΒΡΗ ΜΗΝΑ????????????????????????
ειναι ανυποφορο πια
ναιι ρε συυ...
ειδικά στο κέντρο της αθήνας...
έχει πάρα πολλά και είναι και πολύ μεγάλα...
και πρωϊνές ώρες μάλιστα..
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 11:14, 20-10-12:

Χτες έριξα τα άπλυτα ρούχα από το καλάθι στο πάτωμα για να διαλέξω ποιά θα βάλω στο πλυντήριο. Ετσι όπως ήμουν σκυμμένη και τα χώριζα, σηκώνω μια μπλούζα και από κάτω είχε μια σαρανταποδαρούσα. Μια άλλη σαρανταποδαρούσα είχε βγει πέρυσι από μια μικρή εσοχή που κάνει η καρέκλα της κουζίνας, όσο καθόμουν πάνω. Το καλύτερο όμως είναι που βγήκα στο χωράφι να πετάξω τα κάρβουνα της ψησταριάς και είδα το παλιο δέρμα ενός φιδιού πάνω από ένα μέτρο.
Να κάτι που δεν θα έχω να αντιμετωπίσω στο διαμέρισμα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους