Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,155 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,716 μηνύματα σε 96,025 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 785 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,444 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 17:01, 17-09-17:

Mε αυτές τις αμερικάνες τις κατσαρίδες έχουμε μεγάλη ιστορία. Μία πέταξε πάνω μου και με έριξε κάτω. Τέρας!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 933 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 17:21, 17-09-17:

Μία φορά μου έτυχε τέτοια "επίθεση", αλλά δεν ξέρω αν ήταν κατσαρίδα ή κάποιο σκαθάρι, ας πούμε. Ήταν μαύρο κι αρκετά μεγαλόσωμο. Πάντως, το teza την έκανε τη δουλειά του. Το τέζαρε, το (άγνωστης ταυτότητος) Τερεζουλίνι! Αφού την ψέκασα, έφυγα τρέχοντας, κλείνοντας ερμητικά την πόρτα ξοπίσω μου. Το πρωί μοναχά μπήκα μέσα, επιδεικνύοντας τέτοια προσοχή σα να βάδιζα σε περιοχή με νάρκες, κι είδα πως είχε ψοφολογήσει κάτω απ' το κρεβάτι. Πήρα σκούπα και φαράσι και μάζεψα το πτώμα της, μονολογώντας "άλλο κακό να μη με βρει".

Μέχρι κι ένα παράξενο έντομο μου έλαχε, το οποίο το κοπανούσες κι είχε τον απέθαντο, το σκασμένο. Η μόνη λύση που έβρισκα, ήταν να το καπακώνω με ένα χαρτί κουζίνας και κατόπιν να τυλάω το χαρτί με σελοτέιπ, για να μην βγει όξω. Και, φυσικά, ξεφόρτωμά του όξω απ' το σπίτι, γιατί τι θα γινόταν αν κατάφερνε να ξαναβγεί;!
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη SkyBlu
H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε στις 13:20, 18-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερις
Mε αυτές τις αμερικάνες τις κατσαρίδες έχουμε μεγάλη ιστορία. Μία πέταξε πάνω μου και με έριξε κάτω. Τέρας!
Πρώτη φορά που τις είδα να πετάνε τα χρειάστηκα. Ήταν όταν έκανα το εράσμους μου στην Ισπανία. Και εννοείται ότι η Ισπανία κάθε χρόνο έχει μεγάλο πρόβλημα με τις κατσαρίδες το καλοκαίρι. Και εννοείται ότι το σπίτι μας είχε. Και εννοείται ότι από τα 4 άτομα που συγκατοικούσαμε μόνο εγώ είχα το "θάρρος" να τις σκοτώσω. Περίπου 3-4 κάθε βράδυ. Η φάση είναι ότι το διαμέρισμά μας ήταν ένας διάδρομος "Γ" με τους χώρους στη μια πλευρά του κάθε φορά. Ο διάδρομος αυτός είχε ψευδοροφή με σποτάκια και μάλλον εκεί είχαν αυτές τη φωλιά τους. Υπήρχαν φορές που βλέπαμε τις κεραίες να βγαίνουν από τα σποτάκια και εμείς έπρεπε να περάσουμε από κάτω.

Όταν είχαμε πρωτοπεί το θέμα στον ιδιοκτήτη μας είπε αστευόμενος να είμαστε πιο... καθαρές. Όταν αφήσαμε το σπίτι και τον χώναμε, μας είπε α ναι, αυτές δεν φεύγουν έτσι, θέλουν ειδική απεντόμωση. Ψόφος.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    alcyone

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους