Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,044 μέλη και 2,411,744 μηνύματα σε 75,392 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 169 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:15, 11-05-08:

Ε μεθανε με το οινοπνευμα ως που δεν το αντεξει ο οργανισμος τους και τελαρουν
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 516 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 17:16, 11-05-08:

Wow, να δω κατσρίδα να πεθαίνει από κίρρωση ήπατος κι άλλο τι στον κόσμο!
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:35, 11-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Nininaou
Σόρυ Μποράτ,
αλλά εσένα μου πάει η καρδιά να σε πατήσω!
Ω ναι, θα σου ζητήσει κι άλλο μετά!!

Εγώ προτιμώ το καυτό νερό πάλι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 18:40, 11-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Ω ναι, θα σου ζητήσει κι άλλο μετά!!

Kαυτό νερό?
Σιγά που θα σου κάνω τη χάρη να σε λούσω!
Γιατί ένα Shampoo με έξτρα conditioner θα το' χεις μαζί σου...
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,229 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 19:14, 11-05-08:

Νομίζω ότι αναφερόταν στις κατσαρίδες κι όχι στον εαυτό του Ρηνούλα..
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 19:17, 11-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Νομίζω ότι αναφερόταν στις κατσαρίδες κι όχι στον εαυτό του Ρηνούλα..
Στις κατσαρίδες αναφέρομαι - αλλά η Ρηνούλα το spanking σκέφτεται.

Επίσης ρίχτε λίγο πετρέλαιο στην αποχέτευση και καλύφτε το με κάνα "πλακάκι". Στην αρχή βρωμάει έντονα, αλλά μετά φεύγει η μυρωδιά απ' το σπίτι - αλλά όχι απ' τον υπόνομο.
Τα διώχνει, νομίζω.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,259 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 19:23, 11-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Δηλαδή μόλις δεις κατσαρίδα πας και βράζεις νερό;
Της λες: "στάκα να βράσω νερό να σε κάψω;"
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:34, 12-05-08:

Δεν με ενοχλούν.
Τη δουλειά τους και τη δουλειά μου.....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 19:57, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Δεν με ενοχλούν.
Τη δουλειά τους και τη δουλειά μου.....

Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H provatooo έγραψε: στις 19:59, 12-05-08:

χαχα πραγματικα με κανατε να γελασω με τις ιστοριες σας παιδια!
εχω και γω μια:
μια μερα μπαινω σπιτι και βλεπω την μανα μου να εχει τραβηξει τον καναπε και να ειναι κρυμμενη απο πισω του. της λεω τι κανεις? και μου δειχνει την αναποδογυρισμενη κατσαρολα στο πατωμα. παω να την σηκωσω και αρχιζει να φωναζει "εχουμε ενα πτωμα στο σπιτι μας!!". σηκωνω την κατσαρολα και ηταν μια ψοφια κατσαριδα απο κατω... τι να πεις!
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:02, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από provatooo
χαχα πραγματικα με κανατε να γελασω με τις ιστοριες σας παιδια!
εχω και γω μια:
μια μερα μπαινω σπιτι και βλεπω την μανα μου να εχει τραβηξει τον καναπε και να ειναι κρυμμενη απο πισω του. της λεω τι κανεις? και μου δειχνει την αναποδογυρισμενη κατσαρολα στο πατωμα. παω να την σηκωσω και αρχιζει να φωναζει "εχουμε ενα πτωμα στο σπιτι μας!!". σηκωνω την κατσαρολα και ηταν μια ψοφια κατσαριδα απο κατω... τι να πεις!
Κάνατε και ιατροδικαστική έρευνα;
Από τι πήγε ο μακαρίτης;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H provatooo έγραψε: στις 20:04, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Κάνατε και ιατροδικαστική έρευνα;
Από τι πήγε ο μακαρίτης;
απο την τσιριδα της μανας μου μαλλον!
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 20:05, 12-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από provatooo
απο την τσιριδα της μανας μου μαλλον!
Η πιο συχνή αιτία.
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 20:19, 12-05-08:

Κι εγώ τις σιχαίνομαι απίστευτα τις κατσαρίδες!!! Έχω πολλές ιστορίες να σας πω αλλά θα αρκεστώ σε μία. Ήταν καλοκαίρι και οι γονείς μου έλειπαν. Ήμουν μόνη μου λοιπόν και είχε έρθει το βράδυ η κολλητή μου να κοιμηθούμε. Σε κάποια στιγμή ακούσαμε φασαρία στην κουζίνα και πήγαμε να δούμε τι ήταν. Ανοίγουμε το φως και τι να δούμε... Ήταν 2 τεράστιες κατσαρίδες μέσα σε ένα ανοιχτό πακέτο με φρυγανιές που είχα αφήσει πάνω στον πάγκο. Πάθαμε σοκ!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε!!!!!! Καταλήξαμε με το κατσαριδοκτόνο στο ένα χέρι και την παντόφλα στο άλλο και τελικά τις σκοτώσαμε και τις 2!!!

Τώρα πια έχω εκπαιδευτεί και έχω αναπτύξει και στρατηγική. Περιμένω να πάνε στο πάτωμα λίγο μακριά από τα ντουλάπια της κουζίνας για να μπορώ να τις σκοτώσω με την ησυχία μου. Διαφορετικά τρέχουν σαν μανιακές και κρύβονται πίσω από το ψυγείο ή την κουζίνα και δεν μπορώ να τις βρω. Λογικά κάπου εκεί θα έχουν τη φωλιά τους.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:26, 12-05-08:

Η φωλιά είναι πάντα πίσω από τα πλακάκια μέσα στους τοίχους.
Και το ψυγείο να τραβήξεις δεν θα τη δεις.
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 20:31, 12-05-08:

Δε θα βρω όμως μια χαραμάδα; Από κάπου θα βγαίνουν λογικά και για να είναι τόσο τεράστιες η χαραμάδα θα είναι μεγαλούτσικη για να χωράνε κιόλας.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:35, 12-05-08:

Υπάρχουν στο εμπόριο ειδικά φάρμακα-παγίδες, τα οποία περιέχουν μια ουσία που κολλάει στα πόδια της κατσαρίδας και μεταφέρεται στη φωλιά της, με αποτέλεσμα να θανατώνονται μαζικά.
Το μοναδικό μείον είναι οτι το σπίτι μετά θα μοιάζει με πεδίο μάχης γεμάτο πτώματα.
Παράθεση

Lorelai (Νατασα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H Lorelai έγραψε: στις 12:05, 13-05-08:

Εγω με κατσαριδες τιποτα τραγικο, τις μεγαλες πετουμενες δεν τολμαω να τις πλησιασω, τις μικρες τις κανονιζω.
Εχω ομως τραγικη εμπειρια με ακριδα και αραχνη :S
Πιο μικρη ειχα παει σε ενα φυτοριο με τους γονεις μου και πεταχτηκε μια ακριδα και θρονιαστηκε στη μυτη μου και ηταν οσο μεγαλη ηταν και η μυτη μου!!!!
Και με την αραχνουλα περασαμε ενα βραδυ αγαπης, αυτη ηταν μεσα στο σορτσακι μου ενω κοιμομουν, και καθως πιεζοταν εκει μεσα μου αφησε και μερικα κατακοκκινα ενθυμια που με πονουσαν και με ετρωγαν :Ρ Οταν την ανακαλυψα πεθανε μαρτυρικα.
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 12:08, 13-05-08:

Ούτε να ακούω δεν θέλω για έντομα!!!
Όσο αγαπάω τα ζώα άλλο τόσο μισώ τα έντομα και συγκεκριμένα τις κατσαρίδες!
Μπλιάχ...
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 01:28, 17-05-08:

νέος τρόπος για να σκοτώνεις κατσαρίδες...
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια