Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,338 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μουσική και χαρακτήρας

Waldorf_M

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Waldorf_M
H Waldorf_M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Waldorf_M έγραψε στις 17:08, 12-09-10:

Πιστεύω πως δεν πρέπει να κατονομάζουμε τους ανθρώπους ανάλογα της μουσικής που ακούνε. Πολλές φορές τυχαίνει η προσωπικότητα του ατόμου να είναι αντίστοιχη του είδους μουσικής που ακούει, γι'αυτό άλλωστε την επιλέγει. Ωστόσο αυτό δε συμβαίνει πάντα. Θέλω να πω, είναι άδικο να ταυτίζουμε τους ανθρώπους με τη μουσική τους και να βάζουμε ταμπέλες εξαιτίας αυτής. Δεν ισχύει για όλους το ίδο. Ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά... Οπότε πριν κρίνουμε κάποιον απ΄τη μουσική του καλό θα ήταν να γνωρίσουμε τον ίδιο πρώτα. Μπορεί να επαληθευτεί αυτό που πιστεύαμε αρχικά, αλλά καλύτερα να είμαστε σίγουροι και να μην προχωράμε σε βιαστικά συμπεράσματα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:24, 12-09-10:

Κακα τα ψεμματα...

Η μουσικη τεχνη δεν ειναι??? Καθενας μας δεν εχει διαφορετικη αποψη για την τεχνη και κρινει με βαση τον χαρακτηρα του???

Οριστε η σχεση μουσικης και χαρακτηρα...

Εγω προσωπικα τις περισσοτερες φορες κοιταζω να με αγγιζει το νοημα του τραγουδιου...Κυριως ακουω ροκ και μεταλ, αλλα δεν θα με εμποδισει ενα τραγουδι που εχει πολυ ωραιο στιχο αλλα ανηκει σε αλλο ειδος μουσικης να το ακουσω...

Τελος επιτρεψτε μου να παραθεσω εναν στιχο τραγουδιου ως απαντηση για την πλειοψηφια των τραγουδιων, που ειναι ερωτικα
Κι αν τα τραγουδια μας γι' αγαπη μιλανε ειν' η καψουρα που φερνει λεφτα στους παραγωγους...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Goseithor (Νότα στο Διάστημα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Goseithor
Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 217 μηνύματα.

O Goseithor να πιάνω αστέρια στο βυθό της μουσικής σ έγραψε στις 13:21, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Πιστεύετε πως τα ακούσματα ενός ατόμου έχουν άμεση σχέση με τον χαρακτήρα του και την συμπεριφορά του?
Προσωπικά, επειδή γενικώς ακούω metal πολλοί μου λένε ότι θα μεγαλώσω και θα αλλάξω κλπ..
Πιστεύω αν κάποιος ακούει τα τραγούδια που όλοι ακούμε στο ραδιόφωνο, τραγούδια καψούρας κ.α θέλουν απλώς να ξεχάσουν τα προβλήματα τους και όχι να μάθουν κάτι απο την μουσική. Εγώ με αυτό που ακούω θέλω να προβήματίζομαι και να μου δίνει τροφή για σκέψη και όχι να αναμασώ το πόσο πολύ μου αρέσει μια κοπέλα πχ.. Εσάς ποια η γνώμη σας?
Λοιπον όπως έγραψα και σ ένα άλλο θέμα πστευω ο χαρακτήρας΄"πάει" στη μουσικη και όχι η μουσική σοτν χαρακτήρα...ο καθένας μας είναι διαφορετικός άνθρωπος και αντιλαμβάνεται αλλιώς κάθε είδος...αυτό βέβαια δν μας αποκλειει απο να ακούμε και ότι άλλο μας αρέσει..η μουσικη είναι μία...Όσο για το αν αλλάξεις ακούσματα όσο μεγαλώνεις πιστευω δεν ισχύει τουλάχιστν σε μεγάλο βαθμό..Αυτή σε εκφράζει και αυτή σε μεγάλο βαθμό θα σ εκφράζει...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fnou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fnou
H fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H fnou έγραψε στις 17:13, 10-10-10:

εγω πιστευω πως ναι,εχουν σχεση,χωρις να ειναι απολυτο!
ο καθενας εχει επιλεξει κατι σταθερο που ακουει τις περοσσοτερες φορες και αυτο τον χαλαρωνει η τον τσιτωνει αναλογως
οποτε εχει καποια σχεση...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:02, 01-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Πιστεύετε πως τα ακούσματα ενός ατόμου έχουν άμεση σχέση με τον χαρακτήρα του και την συμπεριφορά του?
Προσωπικά, επειδή γενικώς ακούω metal πολλοί μου λένε ότι θα μεγαλώσω και θα αλλάξω κλπ..
Πιστεύω αν κάποιος ακούει τα τραγούδια που όλοι ακούμε στο ραδιόφωνο, τραγούδια καψούρας κ.α θέλουν απλώς να ξεχάσουν τα προβλήματα τους και όχι να μάθουν κάτι απο την μουσική. Εγώ με αυτό που ακούω θέλω να προβήματίζομαι και να μου δίνει τροφή για σκέψη και όχι να αναμασώ το πόσο πολύ μου αρέσει μια κοπέλα πχ.. Εσάς ποια η γνώμη σας?
Είμαι μια σκοτεινή άγρια θύελλα με πολλές ευαισθησίες και μεγάλα πάθη και εσωτερική ένταση, καθώς και αγάπη για την ένταση εξωτερικά. Αυτή την θύελλα κανείς δεν την αναγνωρίζει επιφανειακά, εκτός αν είναι σαν και μένα ή μου μοιάζει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:42, 01-06-11:

σαφως δειχνει χαρακτηρα, και ψυχικη κατασταση,τι ακριβως ομως δεν ξερουμε..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 19:53, 07-08-11:

Εγώ προσωπικά είμαι απόλυτος στο ότι η μουσική δείχνει πάρα πολλά πράγματα για τον άνθρωπο. Τη στάση του στη ζωή και φυσικά τον χαρακτήρα του. Γι'αυτό και έχω παρατηρήσει πως όλοι οι καλοί μου φίλοι ακούνε παρόμοια μουσική με εμένα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γραφικός χαρακτήρας - Από Giovanna
      Το θέμα έχει λάβει 205 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ψυχολογία-Ψυχιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-05-17 στις 22:38.
    • Εσωστρεφής χαρακτήρας - Από mindcircus
      Το θέμα έχει λάβει 142 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-04-17 στις 16:23.
    • Επάγγελμα και χαρακτήρας - Από Έφη35891
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-08-11 στις 14:33.
    • Έκθεση Γραφικός Χαρακτήρας - Από alvertos
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική Παιδεία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-02-10 στις 16:03.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους