Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γείτονες: Πόσο καλά τα πάτε;

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΥΑ!
H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε στις 14:39, 07-07-08:

Χμμ μια χαρά ! Όλοι οι γείτονες ειναι άνω των 60... Όποτε καμμία επαφή εκτός της καλημέρας! Μόνο με τις ψιλικατζούδες τα πάω καλά λέμε κ καλήνυχτα κ καλό μεσημέρι! λοολ! Γενικά δν έχω πολλά πολλά με την γειτονιά... Ευτυχώς... Παρόλα αυτα ειμαι κοινωνικός άνθρωπος!!!

Αρχική Δημοσίευση από Affliction
Άψογα. Το ένα διαμέρισμα είναι ξενοίκιαστο εδώ και χρόνια και στο άλλο μένει ένας που δουλεύει σε καράβια και λείπει όλη την ώρα. Couldn't ask for anything better.

Πφφ είσαι χαζός...Τι μ το είπες τώρα? (!) Θα στείλω την Βίκη να έρθει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 03-12-08 στις 13:27. Αιτία: Merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 14:42, 07-07-08:

Δε τους εχω γνωρισει καν. Οποτε τα παμε περιφημα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

daliapan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη daliapan
H daliapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H daliapan έγραψε στις 17:16, 15-07-08:

Νομίζω είναι το θέμα μου αυτό...........Ηρώ το έχει το σόι λες??

Μπορώ να γράψω βιβλίο για τα μύρια των γειτόνων μου στη Θεσσαλονίκη......

Στο πρώτο μου σπίτι, φοιτητική πολυκατοικία και καλά........ είχα από κάτω μια υστερική φοιτήτρια που από το πρωι μέχρι το βράδυ ταλαιπωρούσε μια κιθάρα και νόμιζε πως η φωνή της ήταν καλύτερη απ΄της Γαλάνη.....

Τεσπά μετακόμισα, όχι λόγω της υστέρως αλλά γιατί το σπίτι ήταν μικρό και δεν βόλευε......... τί το' θελα η έρμη......

Στο δεύτερο σπίτι η κατάσταση είναι απείρου γέλιου και κλάμματος μαζί......

Πάνω μου έμεναν μπαμπας, μαμά και κόρη (μεγάλη σε ηλικία...... η κόρη θα ήταν καμια 40αρα).........Γκεστάπο κανονικότατα.......δεν τολμούσα να ανοίξω την πόρτα, με τη μία στο μπαλκόνι για έλεγχο και μιλάμε ούτε ίχνος διακριτικότητας.....ααααα πως θα σας φαινόταν αν η γειτόνισσά σας ήταν αλκοόλα με τη βούλα και π@τ@ν@ (στην κυριολεξία), η οποία όταν γυρνούσε τα ξημερώματα σήκωνε όλη την πολυκατοικία στο πόδι........ξερνούσε το λιγότερο 15 φορές την ημέρα (χωρίς υπερβολή), μέχρι και πάνω στα ρούχα μου ξέρασε το σίχαμα που τα είχα απλωμένα στο μπαλκόνι...........μπλιαξ, έριχνε έπιπλα και περπατούσε με τακούνια σε ξύλινο πάτωμα ξημερώματα, ούρλιαζε και συνεχώς τσακωνόταν με τον πατέρα της........ το κορυφαίο μιλώντας του " τι θές εσύ ρε κ@ργ@@λ@.......με όποιον θέλω θα γ@μ@μ@ι........" μπορεί???
Μέχρι που κατέβηκε στη 1 το βράδυ και μου χτύπησε το κουδούνι με χάπια στο χέρι για να μου πει.....συγνώμη αν ακούσεις φωνές σήμερα αλλα έχουμε ένα πρόβλημα.......καταλαβαίνεις... εκεί δεν άντεξα με έπιασε νευρικό γέλιο....... Πλλλλλάκα με κάνεις κοπελιά.....????

Μετά από κάποια στιγμή (μετά από 2 χρόνια δηλαδή) που το είχα συνηθήσει είχε πολύ γέλιο........αλλά ειλικρινά ήταν μαρτύριο...

Δόξα το Θεό, στο καινούργιο μου σπίτι (ρεκόρ μετακομίσεων...λέμε τώρα) όλοι είναι άψογοι, ευγενέστατοι και τουλάχιστον μέχρι στιγμής δεν έχει δημιουργηθεί κάποιο θέμα..........

Α ρε ξα τι μου θύμησες με το θεματάκι σου........παλιά μαρτύρια

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 17:42, 15-07-08:

Όταν μετακόμισα στο δεύτερο σπίτι μου στη Γερμανία γνώρισα τι πάει να πεί ηλίθιος γείτονας. Είχα μετακομίσει καμιά βδομάδα όταν βρήκα έναν επίσημο φάκελο στο γραμματοκιβώτιό μου. Ήταν από τον γείτονα που έμενε στο αποκάτω διαμέρισμα (δεν του πέρασε καν από το μυαλό να ρθεί να μου χτυπήσει το κουδούνι, κατευθείαν γράμμα). Μου έγραφε ότι έχω μετατρέψει το διαμέρισμά μου σε γυμναστήριο, ότι πηδάω σχοινάκι στις 10, 11 και στις 1 το βράδυ, και ότι δεν ξέρει πως ζούμε εμείς εκεί στην Ελλάδα (θέλει ο ρατσιστής να κρυφτεί κι η βλακεία του δεν τον αφήνει) αλλά εδώ είναι Γερμανία και υπάρχει και ώρα κοινής ησυχίας και μπλά μπλά μπλά... Κι αν δεν συμμορφωθώ αμέσως θα μου κάνει μήνυση και θα τα πούμε στα δικαστήρια!! Α, και ότι αυτός είναι ιδιοκτήτης κι όχι ενοικιαστής. Έστειλα κι εγώ η κακόμοιρη πτωχή άπορη αλλά καλογυμνασμένη Ελληνίδα έναν φίλο μου Γερμανό, πρώην μποξέρ να τον ευχαριστήσει δια την αλληλογραφία (από τότε δεν με ξαναενόχλησε).

Υ.Γ. Φανατστείτε πόσο τσαντίστηκε όταν έμαθε ότι η Ελληνίδα γειτόνισσά του έγινε κι αυτή ιδιοκτήτρια!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iasonas77

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη iasonas77
Ο iasonas77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O iasonas77 έγραψε στις 22:43, 22-07-08:

Έλεος, κάθε απόγευμα ο καλός γείτονας και πατέρας κατεβάζει τα μικρά παιδιά του στη πυλωτή της γειτονικής πολυκατοικίας και παίζουν μπάλα. Στη παρατήρηση μου για το θόρυβο που συστηματικά προκαλούν, απάντησε ότι μπορούν να κάνουν όσο θόρυβο θέλουν εφόσον δεν είναι ώρες κοινής ησυχίας. Ισχυρίζεται ότι μπορεί να μη σέβεται κανένα και να κάνει ότι θέλει εφόσον είναι στην ιδιοκτησία του. Φυσικά, με τη συμπεριφορά του διδάσκει και στα παιδία του να ακολουθήσουν τις «πολιτισμένες» αρχές του και να γίνουν οι συνεχιστές του στο «γράψιμο» των πάντων και στην αδιαφορία.
Δυστυχώς στην πραγματικότητα δεν υπάρχει κανένας νόμος που να απαγορεύει τον υπερβολικό θόρυβο από «ανθρώπους – ζώα» τις ώρες μη κοινής ησυχίας. Γνωρίζει κανένας πως μπορούμε να γλιτώσουμε από το μεγάλο πλήθος των «ανθρώπων – ζωών» που μας βασανίζουν καθημερινά;

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 23:21, 22-07-08:

---ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ ΡΕ!! γκντουπ (==θόρυβος από παιχνίδι που εξφενδονίζεται από τον πρώτο)
---
Αστο διάολο μωρή!!! πλουφ (==θόρυβος από κάποιο απλωμένο ρούχο που πέφτει από τον πρώτο)

---
ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΕΚΕΙ ΣΚ**ΠΑΙΔΟ?!?!? Θα σε θάψω ρε!!! Όπως σε γέννησα εγώ έτσι θα σε σκοτώσω εγώ!!!

Αυτό τον ... αγαπημένο διάλογο μεταξύ της μητέρας που μένει απέναντι και του 8χρονου πάνω κάτω γιού της με μικρές παραλλαγές (θαναι αυτοκινητάκι το παιχνίδι? θα είναι μπάλα??? θα είναι σεντόνι το ρούχο? θα είναι μπλούζα???) "απολαμβάνουμε" ανα πάσα στιγμή (με μια ιδιαίτερη προτίμηση στις μεσημεριανές ώρες) εμείς οι υπόλοιποι κάτοικοι του συγκεκριμένου δρόμου. Αγαπημένη οικογένεια (έχουμε και άλλους συνδυασμούς με τη μάνα να ουρλιάζει στον πατέρα για το ...σκατόπαιδο που έκανε, τον πατέρα να προσπαθεί να επιβάλλει στον μικρό να μην κάνει φασαρία--πάντα κατά τις 3 το μεσημέρι(!) και ουρλιάζοντας, τον πατέρα να ορύεται που έφηβη (γύρω στα 14-15 πρέπει να είναι) κόρη κάνει του κεφαλιού της---πάντα με μια προτίμηση στις ώρες κοινής ησυχίας)...

Με άλλους γείτονες δεν υπάρχει κάποιο θέμα... Γενικά χαιρετιόμαστε στις σκάλες κτλ και προσπαθούμε να μην δημιουργούμε πρόβλημα ο ένας στον άλλο. Ο μ.ο. ηλικιών στην πολυκατοικία μου είναι βέβαια ... 800 περίπου αλλά ντάξυ... την παλεύω (αν και πριν 15 μέρες πέθανε η κυρία που έμενε στο απέναντι από μένα διαμέρισμα (83 ετών) και ΚΑΤΑστενοχωρήθηκα )

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 23:47, 22-07-08:

Καλά έως αρκετά καλά με όσους έχω γνωρίσει. Η αγαπημένη μου πρώην γειτόνισσά (πρώην φοιτήτρια στο ΦΠΨ) πήρε πτυχίο και έφυγε, ντάξει τα λέμε από τηλέφωνο που και που και μου έχουν μείνει μόνο οι μεσήλικες/υπερήλικες οικογενειάρχες γείτονες. Ο διπλανός μου γείτονας με έχει βοηθήσει άπειρες φορές με μικροεπισκευές στο σπίτι , τα μωρά της παραδίπλα κλαίνε ολημερίς και ολυνυχτίς, ο λίγο πιο μακριά κατεβάζει Χριστοπαναγίες στη γυναίκα του και όλα αυτά γίνονται τις λίγες ώρες που θέλω να ξεκουραστώ ή να διαβάσω, τις άλλες ώρες είμαι εκτός σπιτιού. Α, και όλοι με χαιρετάνε όποτε με βλέπουν. Καμιά φορά τους ενοχλεί η μουσική, δεν την βάζω σε ώρες κοινής ησυχίας, αλλά είναι το είδος της μουσικής τέτοιο που όσο να 'ναι δεν ακούγεται εύκολα.

Παράθεση

Ρεγγίνα (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ρεγγίνα
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Ρεγγίνα έγραψε στις 02:59, 24-07-08:

Να πω κι εγώ για τους δικούς μου?

Η πολυκατοικία στην οποία μένουμε σχηματίζει ένα Π. Από τη δική μας πλευρά, (μεταξύ άλλων) μένουν: Μία καθηγήτρια φυσικής, που μισεί το σόι του άντρα της και την ακούμε συχνά να βρίζει. Μία φορά είχα πάει σπίτι της να μου κάνει ιδιαίτερο και με πήγε στην κουζίνα, η οποία ήταν ΓΕΜΑΤΗ σακούλες από φαστ φουντ, προσεκτικά τοποθετημένες η μία πάνω στην άλλη και οι πάγκοι της κουζίνας ήταν καλυμμένοι με κρουασάν, σοκολάτες, σοκοφρέτες και άλλα τέτοια τοποθετημένα σύμφωνα με το χρώμα τους. Είχε και πολύ περίεργη συμπεριφορά... Με τρόμαξε και δεν ξαναπάτησα για μάθημα.

Στον τρίτο: Μάνα: (κλαίγοντας) Θα σε πατήσω στο καρύδι καταλαβαίνεις ρε μ.........οοοοοοοοοο????????????? Θα σε σαπίσω στο ξύλο ακούυυυυυυυυυυυς? Μάσ'το γιο σουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!! Θα τον σκοτώσωωωωωωωωωωω!!!!!!!! Σφουγγάρισα στην κουζίνα και πατάειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! + Πού πήγε πάλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! Λείπει μισή ώρααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάλι στην πλατείαααα, τι κάνει εκεί, γιατί δεν κάθεται σπίτι, πήγαινε πάρ'τον, Θε μου, θα τρελαθώ, θα το σκοτώσω, φέρ'το σπίτι!!!! Πάω να το βρω εγώ, άχρηστε ανεύθυνε, θα με τρελάνετε εδώ μέσα όλοι! (Τώρα θα την τρελάνουν...)
Γιος (4η δημοτικού): Σκάσε λε, ηλίθια! Θα σε μαχαιλώσω! Μην τον φωνάζεις τον τσούστη αυτόν! Άμα με βαλέσει θα σας σκοτώσω όλους, καταλαβαίν'ς?
Κόρη: (σε υστερία) Μαμάαααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!! Πάρ'τε τον από'δωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σήκω και φύγεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!
Πατέρας: Μην ενοχλείς την αδερφή σου ρε ηλίθιε, είπααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! Σκάσε, άσ'το παιδί να παίξει, είπααααααααααααααα!!! Τάδε, θα φας ξύλο, μην πειράζεις την αδερφή σου, είπααααααααααα!!! Μη φτύνεις, γέμισες το πάτωμα βερίκοκα, είπαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!! (τον δέρνει). Αυτός και η κόρη, κυρίως η κόρη που πλέον είναι χειρότερη κι απ'τη μάνα της, λένε κι άλλα, αλλά δεν τα καταλαβαίνουμε όλα... Ο πατέρας είναι ο πιο φυσιολογικός, αλλά σταδιακά εντάσσεται στην οικογένεια... Α, όλα αυτά γίνονται μετά τα μεσάνυχτα...

Γενικά όσοι δεν έχουν μικρά παιδιά, παλιά γίνονταν έξαλλοι κάθε φορά που έπαιζαν στην αυλή επειδή γέλαγαν και φώναζαν και τους ενοχλούσαν. Οι μισοί προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι η κοινή ησυχία ξεκινάει στις 2 και λήγει στις 8, άρα είναι παράνομο να παίζουν τα παιδιά στις 7.

Η διπλανή μας είχε φέρει μία φορά αστυνομικούς από την Καρδίτσα (οι τρικαλινοί δεν έρχονταν και έβαλε τον άντρα της που δουλεύει στη σχολή εκεί να τους στείλει) να τους πει ότι τα παιδιά έκοψαν τα λαστιχάκια από τα μπεκ. Φυσικά, κάτι τέτοιο δεν είχε γίνει και οι αστυνομικοί απλά μας είπαν ότι από τις 5 και μετά τα παιδιά μπορούν να παίζουν άνετα, την έβρισαν που τους κουβάλησε και έφυγαν. Ε, αυτή ζορίστηκε και έγραψε ένα γράμμα στον εαυτό της. Μετά μου το έδωσε και είπε ότι της το άφησαν κάτω από την πόρτα κάποιοι, δεν ξέρει ποιοι, αλλά τα γράμματα είναι παιδικά. Αυτή δεν ισχυρίζεται τίποτα, αλλά μάλλον τα παιδιά το έκαναν, χωρίς να είναι δικός της ισχυρισμός. Το γράμμα έλεγε ότι είναι μία ελευθέρων ηθών, ότι θα την τρελάνουν και θ'αρχίσει τα ηρεμιστικά κι ότι κινδυνεύει η ζωή της. Επίσης μου είπε ότι χωρίς να ισχυρίζεται τίποτα, είναι σίγουρη ότι το έγραψε ο αδερφός μου, επειδή της το είπε κατάμουτρα ότι θα την έκαναν να πάρει ηρεμιστικό εκείνο το βράδυ. Ο αδερφός μου όμως, το έλεγε αυτό αστειευόμενος για σχεδόν όλους τους ενοίκους, επειδή θα έκαναν πάρτι και άρα θόρυβο...

Στη μέση μένει στο ισόγειο ένας που κάθε απόγευμα έβγαινε στη βεράντα με το σώβρακο και έβριζε τα παιδιά που τον ξύπναγαν και μία φορά είχε κυνηγήσει και ένα να το δείρει. Με το σώβρακο. Αυτός κάνει κι άλλα, αλλά δεν τον εκθέτω, επειδή αν δεν είχε πάρει με τη γυναίκα του γατί μιας εβδομάδας και δεν το είχαν παρατήσει στο μπαλκόνι να πεθάνει απ'την πείνα δε θα το είχα βρει εγώ και δε θα είχα τώρα τη γάτα μου!

Τέλος, απέναντι στον πρώτο, μένει μία τρελή νοσοκόμα που μισεί παθολογικά τον αδερφό μου, επειδή όταν ήταν μικρότερος ήταν ο αρχηγός όλων των παιδιών της πολυκατοικίας, ρόλος που δικαιωματικά ανήκε στα παιδιά της. Είχε τσακωθεί με όλους τους γονείς, χαστούκιζε παιδιά που ενοχλούσαν με κάποιον τρόπο τα δικά της, μάθαινε στα παιδιά της να τσακώνονται με όποιον συμφωνούσε με τον αδερφό μου. Επειδή τον μικρό τον πρόσεχα εγώ, μ'εμένα είχε τσακωθεί άπειρες φορές και μια φορά με είχε σπρώξει και έφαγε κλωτσιά και τέτοια μπινελίκια και τόση ειρωνεία, που ανέβηκε στο διαμέρισμά της κλαίγοντας. Από τότε, την έβριζα συνέχεια και έλεγε μόνο την ειρωνεία σου αλλού και απαξιώ. Και κάθε φορά που ερχόταν καινούργιος ένοικος στην πολυκατοικία, έφτιαχνε κέικ λεμόνι και πήγαινε σπίτι του να τον καλωσορίσει και να τον προειδοποιήσει για τον αδερφό μου. Αυτή βασικά, είναι πολύ μεγάλη ιστορία, αλλά το ποστ είναι ήδη τεράστιο, οπότε δε λέω άλλα...

Τέλος, εμένα με μισούν σχεδόν όλοι γιατί μαζεύω αδέσποτα... Και είναι εκπληκτική η απέχθεια και η σιχαμάρα που κρύβονται στο βλέμμα τους, όποτε με χαιρετάνε χαμογελώντας...

Αυτά τα ολίγα...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:52, 03-12-08:

θα τους σκοτώσω τους απέναντι αλήθεια σας λέω!!!

Δεν θέλω να το παίξω υπεράνω αλλά δεν αντέχω απολίτιστα ζώα δίπλα μου!!!

Ναι, οκ, είναι 11.30 το πρωί ΔΕΝ είναι ώρα κοινής ησυχίας αλλά δεν μπορώ να ακούω ατάκες όπως
"ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΕΙΠΑ! ΤΩΡΑ! ΝΟ 44 ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΙΚΕ ΣΑΝ ΤΟΥ <...>. ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Γ@ΜΩ ΤΟ Χ.... ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΤΑΞΩ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ"

Μονίμως.. μέρα- νύχτα... από το πρωί μέχρι το βράδυ... Στη διαπασών.. Για ΚΑΘΕ τι.. .ακόμα και για να συζητήσουν ουρλιάζουν... Τσακώνονται/μονιάζουν/ξανατσακώνονται/ξαναμονιάζουν [για τέτοια σοβαρά ζητήματα όπως το παραπάνω] ΜΟΝΙΜΩΣ!!!!

Οκ... καταλαβαίνω ότι αυτός λόγω σπασμένου ποδιού είναι κλεισμένος στο σπίτι και του την έχει βαρέσει. Καταλαβαίνω ότι το επίπεδο της παιδείας του είναι κάπου στο...κέντρο της γης, καταλαβαίνω ότι θα έπρεπε να έχουν χωρίσει προ πολλού [τις προάλλες η τύπισσα του έλεγε σε κάποια φάση
"να σηκωθείς να φύγεις ρε! δεν σε θέλω άλλο στο σπίτι!"
και αυτός απάντησε "μα τι λες ρε <...>. Εγώ δεν σ'αγαπάω? Εγώ που πήγα και σου πήρα ψωμί?" ], αλλά για κάποιο διαστροφικό λόγο μένουν μαζί αλλά

ΕΓΩ ΤΙ ΦΤΑΙΩ?!?!?!?!?!?!?!

[νταξ δεν μπορείτε να μου κάνετε τπτ αλλά κάπου πρέπει να ...ξεδώσω κι εγώ... ]

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 13:04, 03-12-08:

ΠΙΦ! και μετά μου έλεγες ότι δε σου άρεσε η Δημοκρατίας. Την απόσταση στα σπίτια εκατέρωθεν την είδες?

εντιτ: παίρνεις μια ντουντούκα (όχι εμένα), κρύβεσαι πίσω από τη κουρτίνα και ξεκινάς: "ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΖΩΑ, ΑΠΟΛΙΤΙΣΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ, ΘΑ ΕΡΘΩ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΩΝΑΖΩ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΣΑΣ, ΖΩΑ" και άλλα τέτοια (με το ΖΩΑ σταθερό).

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:20, 03-12-08:

χαχα...καλά μην το κοροϊδεύεις!

Επόμενη στάση σε αυτήν την Αγ. Άννας με βλέπω να κάνω!! Προτιμώ να ακούω καμπάνα εκκλησίας ανά μία ώρα παρά αυτό το πράγμα!!!

edit: εννοείται ότι η ώρα έχει πάει 1.30, αυτή προφανώς δεν πήγε να του τα πάρει τα Nike, φωνάζουν από τότε μέχρι τώρα ... χωρίς σταματημό και πλέον αυτός άρχισε για τα δεδομένα του να φωνάζει [δλδ δεν σώζεται η κατάσταση ούτε με κλειστή την μπαλκονόπορτα] και στην παρούσα φάση έχει...εχμμμ "κανονίσει" όλους τους αγίους και λοιπά πρόσωπα της εκκλησίας την ώρα που σφάζονται...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Resident Evil : 03-12-08 στις 13:32.
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 13:26, 03-12-08:

Και κάτι για να ευθυμίσουμε...

Πέρισυ, στο διπλανό διαμέρισμα της κολλητής μου έμεναν 2 φοιτητές. Δεν είχαν ώρες κοινής ησυχίας αυτοί... Ακούγαμε μονίμως γκαρίδες τύπου : "
ΠΟΟΟΟΡΝΕΕΕΣ!!!" "ΓΚΟΟΟΛ!! Μ@Λ@Κ@ ΔΕΣ ΓΚΟΛΑΡΑ! Α ΡΕ ΜΑΝΑ! ΤΑΑΑΚΗ ΜΠΥΡΕΕΕΣ!!" και μετά τις 02.00 (!!) τύπου : "ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ; ΠΟΥ ΣΚ@Τ@ ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ Κ@Π..ΕΣ??"
Κάθε απόγευμα δε μεράκλωναν και έβαζαν τσιφτετέλια και μπουζουκέρλια στη διαπασών...

Ε, είπαμε και εμείς απ το να χάσουμε τον ύπνο μας... να κερδίσουμε χαβαλέ.Μας είχαν που μας είχαν κάνει τις ωοθήκες ζέπελιν..
1.Ανά διαστήματα -έτσι από βαρεμάρα- βγαίναμε παγανιά με πυτζάμες και άρβυλα στην πολυκατοικία και τους κολλούσαμε προειδοποιητικά/κοροϊδευτικά χαρτάκια στην πόρτα.Γελούσαμε πριν καν τα κολλήσουμε, μιλάμε για καλλιτεχνικό οίστρο..!
2.Βάζαμε Overkill
στη διαπασών (σε ώρες ΜΗ κοινής ησυχίας) και τραγουδούσαμε ενώ μαγειρεύαμε , και όταν γκάριζαν τα ξημερώματα βγαίναμε στο μπαλκόνι και κάναμε ένα συρτό "ΑΑΑΑΑ! ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΘΑ ΦΕΡΩ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ"

Ε , μετά από 4 μήνες ψυχολογικού πολέμου με τις παραπάνω μεθόδους και καλό παλιό thrash metal ησύχασαν πολύ.

Στην δική μου πολυκατοικία πάλι εγώ είμαι πλέον η μόνη φασαριόζα, μιας και οι από πάνω σνομπαρίες συμφοιτήτριες ξεκουμπήστηκαν.Μόνο η μουσική και η ηλεκτρική μου σκούπα ίσως να ενοχλούν αλλά είμαι και καθαρή ένοικος και στις ώρες κοινής ησυχίας το ράβω.-
Οι από πάνω μου πέρισυ σήκωναν την πολυκατοικία στο πόδι με μουσική και γκαρίδες, και πήγα και τους χτύπησα την πόρτα με πυτζάμες και κάλτσες μόνο σε περίοδο εξεταστικής...

Και κάτι απ το παρελθόν...

Τρίτη λυκείου τώρα εγώ, με την πίεση και την κατάντια μιας μαθήτριας που παλεύει για Ιατρική... Μονοκατοικίες.. Οι από πίσω είχαν σοβαρά οικογενειακά προβλήματα. Ο μικρός γιος (12-13) έβριζε μάνα και αδερφή μεσημεριάτικα " ΑΣΙ ΜΙ ΡΙ ΠΟΡΝ! ΘΑ ΠΑΡΟΥ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥ Κ*ΛΟΠΑΝΑ ΝΑ Χ#$Ω ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ!" , η μάνα (μητριά) έσπαγε στο ξύλο την κόρη (18-19) η οποία σπάραζε στο κλάμα κάθε 02.00-03.00 το πρωί, έφευγε κλαίγοντας και τσιρίζοντας απ το σπίτι με το αυτοκίνητο του αγοριού της. Όταν έλειπαν οι γονείς απ το σπίτι, ο μικρός κοιμόταν στο μπαλκόνι (!!) και 2/3 φορές έβγαινε από μέσα η κοπελιά κλαίγοντας και με τον άλλον από πίσω να της πετάει αντικείμενα φωνάζοντας "ΑΣΕ ΜΕ ΡΕ Μ@Λ@Κ@, ΠΟΣΑ ΧΑΠΙΑ ΠΗΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ Ε? ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ". Και η διπλανή τους τύγχανε να είναι γνωστή της μάνας μου και είπε ότι άλλαξε δωμάτιο στα μικρά για να μην ακούνε τα όργια και τα κλάματα της μικρής μουρλής...

Ο κόμπος όμως έφτασε στο χτένι όταν σε περίοδο εξετάσεων (την επομένη θα έδινα μαθ.κατ.) είχαν βάλει τόσο δυνατά τη μουσική που έτριζαν τα τζάμια του δωματίου μου... Μην έχοντας το κουράγιο να κάνω νταϊλίκια, είπα στη μάνα μου να ρίξει ένα φωνήεν μπας και την χαμηλώσουν, αναφέροντας και το λόγο βέβαια, που δεν ήταν αμελητέος... Απάντηση στη μάνα μου απ την μικρή τσουτσούρδω.. "ΔΕ ΜΑΣ Χ#ΖΕΙΣ ΜΩΡΗ ΚΙ ΕΣΥ; Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΘΑ ΚΑΝΩ". Επειδή ως οικογένεια είχαν και ιστορικό ναρκωτικών είπε η μάνα μου να το αφήσει το θέμα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 03-12-08 στις 13:58. Αιτία: κάτι εθυμήθηκα...
Παράθεση

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Λυσανδρος
Ο Λυσανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O Λυσανδρος έγραψε στις 20:05, 03-12-08:

Αγαπητη συμπασχω στο προβλημα με τη κακιασμενη χωρις ζωη(γι αυτο μαλλον ασχολειται με τη ζωη των αλλων)ηλικιωμενη γειτονισσα.....
η πορτα και το παραθυρο μισανοιχτα...και αυτο..οχι για να αεριζεται το σπιτι αλλα για να ακουει και να βλεπει.....-μια απο τα ιδια και εγω στη προηγουμενη μου κατοικια!!!!!

φετος τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα για εμενα.....
Οι νεοι μου γειτονες ακουνε ολη μερα βισση χριστοφορου και χατζηγιαννη στο τερμα....(εμαθα ολους τους στοιχους απ εξω χωρις να ειμαι φαν αυτου του ακουσματος!!!)

πλεον εχω συνταγες με βασικο συστατικο το χαλουμι...........

Γενικα φετος(τουλαχιστον σε σχεση με περσυ)
τα πραγματαν πλεον ειναιν πολυν καλυτεραν !!!!!!!
δεν εχων κανεναν παραπονων
Αρεσκειν μουν φετος(και ας μην ειμαι κυπριος)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λυσανδρος : 03-12-08 στις 20:27.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 13:28, 06-12-08:

Εγώ δεν σ'αγαπάω? Εγώ που πήγα και σου πήρα ψωμί?

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 02:09, 07-12-08:

καλησπέρα!!εγώ έχω κακές σχέσεις με τους γείτονες.. καταρχάς έχω κατοικίδια και επειδή μερικές φορές γαυγίζουν , απέναντι μου έχω το καπη, όλο γκρινιάζουν . και από την άλλη μεριά έχω νηπιαγωγείο . μπορείται να φανταστείτε τι γίνεται άμα καμιά καθημερινή βρίσκομαι το πρωί στο σπίτι ..

Παράθεση

Empyrium

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Empyrium
Ο Empyrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Empyrium ` έγραψε στις 02:46, 07-12-08:

Εμεις τα παμε καλα με του γειτονες μας. Δεν εχω παραπονο.
Μονο που μερικες φορες ο τυπας του απεναντι σπιτιου τον πιανει κατι σαν τρέλα και κανει πραγματα απιστευτα. Πεταει πραγματα απο το παραθυρο, ουρλιαζει και αλλες φορες παιζει μπουζουκι απο το πρωι μεχρι το βραδυ ασταματητα......
Αλλα κατά τα άλλα ειμαστε μια χαρα!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 12:07, 08-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από manouela
καταρχάς έχω κατοικίδια και επειδή μερικές φορές γαυγίζουν , απέναντι μου έχω το καπη, όλο γκρινιάζουν.
Έχει σημασία... Μερικές φορές γαβγίζουν στις 3 το μεσημέρι, 2 μετά τα μεσάνυχτα; Γαβγίζουν συνεχόμενα για 10 λεπτά ή 2-3 γαβγίσματα; Καλά και άγια τα σκυλιά, αλλά το γάβγισμα τους σε αποσπά πολύ εύκολα.

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 03:12, 20-12-08:

Όχι καλά θα έλεγα, γιατί δεν καταλαβαίνουν από ώρες κοινής ησυχίας και βάζουν την μουσική τέρμα και χοροπηδάνε σαν βουβάλια + ότι δεν υπάρχει καλή ηχομόνωση και ακούγεται σαν να είναι μέσα στο σπίτι μας. Παρ'όλο τις παρατηρήσεις ακόμα συνεχίζουν. .

Παράθεση

electric

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη electric
Ο electric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O electric έγραψε στις 14:39, 03-01-09:

ένα για από μακριά
δεν μας πλησιάζουν όταν φάνηκε στον γιο ότι είναι διαφορετικός καθώς μεγάλωνε <α.μ.ε.α>
λες και είναι μεταδοτικό
σκατά γειτονίες

Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΑΡΑ7427
H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε στις 15:00, 03-01-09:

Εδώ και πολλά χρόνια με κάποιον καθόλου καλά. Αλλά δεν είναι τυχαίο ότι δεν έχουν σχέσεις με κανέναν στη γειτονιά. Μόνο όταν κάνει σεισμό βγαίνουν έξω και μιλάνε.

Παράθεση

Butterfly2312

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Butterfly2312
H Butterfly2312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Butterfly2312 έγραψε στις 14:51, 24-01-09:

1 μηνα αφου μετακομισαμε σε αυτο το υπεροχο σπιτι, άνοιξε απο κατω μας καφετερια-μπαρ. Από τοτε εχουμε χασει τον υπνο μας. Τους εχουν φερει αστυνομία αλλα οταν εφευγαν αυτοι ξανα αρχιζαν τα ιδια. Σαν να μην εφταναν ολα αυτα έχουν κανει την εισοδο του σπιτιου (δεν ειναι πολυκατοικια,ειναι σαν μονοκατοικια με ενα διαμερισμα που μενουμε εμεις , και διπλα μια γκαρσονιερα που μενει ενας φοιτητης, ο οποιος δε μας εχει ενοχλισει ποτε) αποθηκη. Ο σπιτονοικοκυρης τους εχει δωσει κλειδια για την εισοδο επειδη εκει ειναι τα ρολογια της ΔΕΗ. Μενουμε κοντα δυο χρονια εδω και πλεον σκεφτομαστε σοβαρα να μετακομισουμε οταν βρουμε σπιτι.

Παράθεση

konstantina1994 (Κωνσταντινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη konstantina1994
H Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H konstantina1994 :D έγραψε στις 19:47, 25-01-09:

Οι γειτονες μου χωριζονται σε 2 κατηγοριες.Οι κουτσομποληδες και οι ''ενταξει''.Για τους ''ενταξει '' καταλαβαινετε οτι ολα ειναι μια χαρα .Απο την αλλη οι κουτσομποληδες δεν πιανονται πουθενα.Στην γειτονια μου καθονται ολο το βραδυ στα μπαλκονια τους χειμωνα καλοκαιρι για να δουν τι ωρα θα γυρισουν οι ενοικοι ,ποιοι θα ειναι μαζι τους ,αν εχουν πιει και το βασικοτερο πως ειναι ντυμενοι !Δεν υποφερονται κυριολεχτικα .Ιδιαιτερα στις 2 πολυκατοικιες που ειναι απεναντι απο το σπιτι μου το τι γινεται δεν παιζεται !!Την αλλη φορα μια ενοικος ειχε βγαλει τα απλωσει τα εσωρουχα της στο μπαλκονι και επειδη υπηρχαν και μερικα string ,αρχισαν οι απο πανω καρακαξες να τις φωναζουν να τα μαζεψει και οτι αυτα δεν ειναι ηθικα !!Μεχρι και την αστυνομια εφεραν οπου φυσικα οι αστυνομικοι δεν μπορουσα να κανουν τιποτα .Ο χαμος γινεται με τους ''καλους '' γειτονες μου !

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 20:55, 27-01-09:

Καινούριος γείτονας. Από πάνω.

Χθες λοιπόν μετά από ξεσκαρτάρισμα ύλης Βιοχημείας 2, ξέροντας ότι το πρωί έχω να ξυπνήσω να φέρω βόλτες σε ανακοινώσεις και λοιπές μπερδεγουέη καταστάσεις της σχολής, πέφτω για ύπνο σχετικά νωρίς για δεδομένα εξεταστικής (02.30). Εκεί λοιπόν που αγκαλιάζω την πολύχρωμη μαξιλαρούμπα μου και ετοιμάζομαι να επιδοθώ στο αγαπημένο μου άθλημα (sleeping) ακούω από πάνω (η κρεβατοκάμαρα του τύπου) χαζογελάκια και φωνές τύπου : "όχι μη μωράκι μου!" . Ε λέω, δεν πάει στο διάτανο, όλοι έχουν δικαίωμα στον έρωτα, θα το βουλώσουν σε λίγο.

Είχα την ατυχία να έχω χαλασμένο mp3 player μέχρι και χθες (πήρα νέο σήμερα) κι έτσι δεν κατάφερα να βουλώσω δημιουργικά τα αυτιά μου γι αυτά που ακολούθησαν.Αχ βαχ, μαχ, μπουχ , "τελειώνωωωω", *φιιικ φιιιικ φιιιικ φιιιικ* *γκντουπ, γκντουπ* (ήχοι απ το ξεχαρβαλωμένο κρεβάτι).

Τέλος πάντων λέω και βουλώνω τα αυτιά μου με το άλλο μαξιλάρι, τί στο καλό, θα σταματήσουν.Αυτό συνεχίστηκε για 1 ώρα με ενδιάμεσο διάλειμμα για τσίσα τους (ναι, η ηχομόνωση είναι τόσο καλή που άκουγα και τα καζανάκια). Πεπεισμένη ότι θα ξεραθούν για ύπνο, μετά άκουγα να σέρνουν έπιπλα, να φωνάζουν "μωρουλινοαγαπακιτσίκι" μου και άλλα γλυκανάλατα. Προσοχή : φώναζαν, σαν να ήταν στο σαλόνι μου.
Νταξ με το σεχ τους, και εγώ παίζει να έχω ακουστεί (ουφ. ξεφτίλεν), αλλά μετά την "μετακόμιση" τί την ήθελαν στις 03.00 το ξημέρωμα; Έψαχναν τα βρακιά τους;

Θα κάνω thrash metal party στο σπίτι μου αν ξαναμετακινήσουν έπιπλα στις 03.00 το πρωί.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 22:19, 27-01-09:

Εχω εχω το προνομιο η οχι να μην μενω σε πολυκατοικια ουτε να εχω γειτονεs απλα γιατι εκει που ειναι το σπιτοκαλυβακι μου ειναι απομερο το μεροs ψηλα σε πλαγια. Οι μονοι μου γειτονεs ουσιαστικα ειναι τρια συμπαθητικα αδεσποτα σκυλακια ο Ροκι ο Φριξοs και η κελι και δυο σχετικα καινουργοι γειτονεs η μπονι και ο κλαιντ δυο πανεμορφα γατακια με τα τρια μωρακια τουs που τα εχω στην αυλη του σπιτι μου. Και τα παω πολυ καλα μαλιστα, καθε φορα που ακουν το αυτοκινητο μου τρεχουν ολο χαρα να με προυπαντησουν πρωτα ο ροκι ο φριξοs και η κελι και μετα οταν μπαινω στην αυλη η μπονι και ο κλαιντ με τα τρια τουs γατακια.Οι γειτονεs μου ειναι λατρεμενοι.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

flim-flom-flok

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη flim-flom-flok
Ο flim-flom-flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O flim-flom-flok έγραψε στις 07:25, 13-05-09:

Εδω και δυο χρονια στο ακριβως επανω διαμερισμα απο το δικο μου η καταταλα αξιαγαπητη και ησηχη ετων 70 και κατι γειτονισα μου κουβαλησε εσοκλειστο εναν σαρανταρη ρεμαλι (μαλλον) ο οποιος κατοικοεδρευει ακριβως πανω απο την κρεββατοκαμαρα μου.
Απο εκεινον τον σεπτεμβριο, λοιπον, εως και τωρα, το προγραμμα εχει ως εξης .....Εγερση στις 1 το βραδυ
...........αφοδευτηριο ( η μονωση στην πολυκατοικια ανυπαρκτη )
και στα καπακια ραφιοφωνο με αθλητικα (μπιρι μπιρι μες το κεφαλι μου λες και ειμαι σε κανα καφενειο) τηλεοραση συρσιμο επιπλων και τελος παντων για να μην τα πολυλογω καθε ειδους δραστηριοτητα που κανει καθε ανθρωπος (εκτος απο τους νυχτοφυλακες) τις πρωινας και απογευματινας ωρας.
ΣΤΗΝ αρχη λεω θα του περασει βρε παιδακι μου, θα περναει καποια φαση ο ανθρωπος, αλλα μπαααααααααα
ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ τρεις παρατηρησεις στη γλυκυτατη γριουλα ( ο τυπος δεν εμφανιζεται καν ....κοοοοοοοτα) για λιγες μερες σχετικη συγκρατηση στις πρωινομεσημβρινοβραδυνες δραστηριοτητες του και μετα Οπως ανοιγεις to volume σιγα σιγα, επανερχεται στο αρχικο επιπεδου θορυβου (του).
προβλημα ε ?
Τι ζητάω . Να φυγει για παντα πανω απο το κεφαλι μου...ζηταω τιποτα περιεργο ?
Δεν συζηταω καν για αστυνομια...
Τωρα τελευταια λοιπον τις ωρες που κοιμαται ο κανακαρης (απο τις 7 το απογευμα περιπου)εφαρμοζω το συστημα noize industrial black.
ανοιγω τον υπολογιστακο μου, φτιαχνω ενα προγραματακι (αναλογα τις ορεξεις) παταω το repeat the list, τσιτωνω την ενταση κλεινω τις πορτες,κλεινω και την μπαλκονοπορτα, παω στο σαλονι η βγαίνω, και ακριβως στις 11 ωρα ελλαδος το κλεινω
ΑΛΛΑ δεν αντεχεται συνεχεια αυτο το πραγμα
Λαβεται υποψιν οτι ειμαι μουσικος (που σημαινει ευερεθιστος στα φαλτσα ΚΑΙ ευαισθητος στα ανυποψιαστα χτυπηματα πατωματων, ντουλαπιων ,πεσιματα τηλέκοντρολ, "ΔΙΑΔΡΟΜΟ" στο ξυλινο πατωμα κατεπαναλειψην την ωρα που προσπαθω να ΚΟΙΜΗΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε)
Το ξερω οτι μια λυση που την διαβασα εδω μεσα ειναι να ξενιτευτω σε κανα χωραφι με τα γαιδουρια (οχι τους ανθρωπους) παρεα, αλλα δεν γινεται γιατι το αγορασα αυτο το κωλοσπιτο.
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΚΟΥΦΑΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΩ ......
ΝΤΡοπΗ
κΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕς ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 10:15, 13-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσανδρος
Αγαπητη συμπασχω στο προβλημα με τη κακιασμενη χωρις ζωη(γι αυτο μαλλον ασχολειται με τη ζωη των αλλων)ηλικιωμενη γειτονισσα.....
η πορτα και το παραθυρο μισανοιχτα...και αυτο..οχι για να αεριζεται το σπιτι αλλα για να ακουει και να βλεπει.....-μια απο τα ιδια και εγω στη προηγουμενη μου κατοικια!!!!!

φετος τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα για εμενα.....
Οι νεοι μου γειτονες ακουνε ολη μερα βισση χριστοφορου και χατζηγιαννη στο τερμα....(εμαθα ολους τους στοιχους απ εξω χωρις να ειμαι φαν αυτου του ακουσματος!!!)

πλεον εχω συνταγες με βασικο συστατικο το χαλουμι...........

Γενικα φετος(τουλαχιστον σε σχεση με περσυ)
τα πραγματαν πλεον ειναιν πολυν καλυτεραν !!!!!!!
δεν εχων κανεναν παραπονων
Αρεσκειν μουν φετος(και ας μην ειμαι κυπριος)

δεν μπορωωωωωωωωωωω πεθανα στο γελιοοοοοοοοοοοοοοο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 22:54, 14-07-09:

Χαλια τα παω με τους γειτονες....Μακαρι να μην με χαιρεταγαν....Λεω ενα σφιγμενο ''γεια'' που ουτε ακουγεται και σε οποιον αρεσει..Το κακο ειναι οτι επειδη ειμαι μικρη ακομα(εφηβη) απαιτουν να τους χαιρεταω πρωτη και θυμωνουν οταν δεν το κανω...Σκασιλα μου βεβαια,αλλα θα προτειμουσα να με αγνοουσαν..

Αρχική Δημοσίευση από flim-flom-flok
Εδω και δυο χρονια στο ακριβως επανω διαμερισμα απο το δικο μου η καταταλα αξιαγαπητη και ησηχη ετων 70 και κατι γειτονισα μου κουβαλησε εσοκλειστο εναν σαρανταρη ρεμαλι (μαλλον) ο οποιος κατοικοεδρευει ακριβως πανω απο την κρεββατοκαμαρα μου.
Απο εκεινον τον σεπτεμβριο, λοιπον, εως και τωρα, το προγραμμα εχει ως εξης .....Εγερση στις 1 το βραδυ
...........αφοδευτηριο ( η μονωση στην πολυκατοικια ανυπαρκτη )
και στα καπακια ραφιοφωνο με αθλητικα (μπιρι μπιρι μες το κεφαλι μου λες και ειμαι σε κανα καφενειο) τηλεοραση συρσιμο επιπλων και τελος παντων για να μην τα πολυλογω καθε ειδους δραστηριοτητα που κανει καθε ανθρωπος (εκτος απο τους νυχτοφυλακες) τις πρωινας και απογευματινας ωρας.
ΣΤΗΝ αρχη λεω θα του περασει βρε παιδακι μου, θα περναει καποια φαση ο ανθρωπος, αλλα μπαααααααααα
ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ τρεις παρατηρησεις στη γλυκυτατη γριουλα ( ο τυπος δεν εμφανιζεται καν ....κοοοοοοοτα) για λιγες μερες σχετικη συγκρατηση στις πρωινομεσημβρινοβραδυνες δραστηριοτητες του και μετα Οπως ανοιγεις to volume σιγα σιγα, επανερχεται στο αρχικο επιπεδου θορυβου (του).
προβλημα ε ?
Τι ζητάω . Να φυγει για παντα πανω απο το κεφαλι μου...ζηταω τιποτα περιεργο ?
Δεν συζηταω καν για αστυνομια...
Τωρα τελευταια λοιπον τις ωρες που κοιμαται ο κανακαρης (απο τις 7 το απογευμα περιπου)εφαρμοζω το συστημα noize industrial black.
ανοιγω τον υπολογιστακο μου, φτιαχνω ενα προγραματακι (αναλογα τις ορεξεις) παταω το repeat the list, τσιτωνω την ενταση κλεινω τις πορτες,κλεινω και την μπαλκονοπορτα, παω στο σαλονι η βγαίνω, και ακριβως στις 11 ωρα ελλαδος το κλεινω
ΑΛΛΑ δεν αντεχεται συνεχεια αυτο το πραγμα
Λαβεται υποψιν οτι ειμαι μουσικος (που σημαινει ευερεθιστος στα φαλτσα ΚΑΙ ευαισθητος στα ανυποψιαστα χτυπηματα πατωματων, ντουλαπιων ,πεσιματα τηλέκοντρολ, "ΔΙΑΔΡΟΜΟ" στο ξυλινο πατωμα κατεπαναλειψην την ωρα που προσπαθω να ΚΟΙΜΗΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε)
Το ξερω οτι μια λυση που την διαβασα εδω μεσα ειναι να ξενιτευτω σε κανα χωραφι με τα γαιδουρια (οχι τους ανθρωπους) παρεα, αλλα δεν γινεται γιατι το αγορασα αυτο το κωλοσπιτο.
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΚΟΥΦΑΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΩ ......
ΝΤΡοπΗ
κΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕς ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ

Πω πω...Και εμας οι αποπανω ολο κανουν θορυβο και εκνευριζομαστε,αλλα μεχρι εκει..Τετοια αναισθησια παντως....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~LoVeR BoY~ : 14-04-11 στις 21:02. Αιτία: merge
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 23:00, 14-07-09:

[quote=WhiteDrum;570715].

αγκαλιάζω την πολύχρωμη μαξιλαρούμπα μου και ετοιμάζομαι να επιδοθώ στο αγαπημένο μου άθλημα (sleeping)

Αχ,η ιστορια της ζωης μου......

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 08:14, 15-07-09:

Χωρίς γείτονες...χωριό δεν κάνουμε!

Υγ: Ειδικά,όταν οι γειτόνισσες είναι προσχαρες κι ωραίες( σαν τις δικές μου),

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 09:07, 15-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Χωρίς γείτονες...χωριό δεν κάνουμε!

Υγ: Ειδικά,όταν οι γειτόνισσες είναι προσχαρες κι ωραίες( σαν τις δικές μου),

να τα μας να τα μας νωευς δεν το περιμενα απο σενα αυτο
αυτα κανεις ριχνεις στην γειτονισσα καμια ακαταλαβιστικη φιλοσοφια και ιδου

πς. για τους απανταχου μικρους του φορουμ οσοι εχετε θεματακια προσεγγισης του αντιθετου φυλου σας παραχωρουμε τον νωευς δε μαστερ οφ καμακι ε ρε γειτονισσες που πεφτεται στα δικτυα του νωευς

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 09:42, 15-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
να τα μας να τα μας νωευς δεν το περιμενα απο σενα αυτο
αυτα κανεις ριχνεις στην γειτονισσα καμια ακαταλαβιστικη φιλοσοφια και ιδου

πς. για τους απανταχου μικρους του φορουμ οσοι εχετε θεματακια προσεγγισης του αντιθετου φυλου σας παραχωρουμε τον νωευς δε μαστερ οφ καμακι ε ρε γειτονισσες που πεφτεται στα δικτυα του νωευς
Πρέπει να κάνουμε κάποιον να μας αγαπαει γι αυτό που είμαστε και όχι γι αυτό που θα ήθελε εκείνος να ήμασταν... Ε, ρε Λέοντα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 11:54, 15-07-09:

Κάθε μέρα με κράζουν για τν μουσική που βάζω..
Όχι ντάξει μια χαρά τα πάμε αν και με φοβούνται μου λένε ότι τελικά είμαι καλό κορίτσι..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 01:03, 29-12-09:

να σας πω και τη δικη μου ιστορια.

εγω στη Λαρισα νοικιαζω σε μονοκατοικια και απο πανω μενει η σπιτονοικοκυρα μου... η οποια ειναι ευγενεστατη.
εγω στη λαρισα εχω φιλους κυριως οχι φιλες. ο κολλητος μου πανω ερχεται πολυ συχνα στο σπιτι, κοιμαται σε μενα, του εχω δωσει και κλειδι μαλιστα. ωστοσο αρκετα συχνα ερχεται και ο φιλος μου στι Λαρισα και τον φιλοξενω...

τη τελευταια που ειχε ερθει η μανουλα μου πανω να με δει, εκει που καθοτανε στην αυλη.. πηγε η σπιτονοικοκυρα μου και της επιασε την κουβεντα..

της ειπε εν ολιγης οτι τα χω με τον κολλητο μου... οχι της λεει η μητερα μου δεν τα εχουν, φιλοι ειναι.. πολυ καλοι φιλοι. και εκεινη επεμενε:''οχο βρε σου λεω, τα χουνε σιγουρα.. ΑΦΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΔΩ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΑΥΤΟΣ''.
τι να πει και η καψερη η μητερα μου δεν της απαντησε... και συνεχιζει.. ''ειναι παντως πολυυυυυ ωραιο παιδι, εχει γουστο η κορη σου. αλλα μεταξυ μας νομιζω οτι εχει και εναν αλλον, γιατι πολυ συχνα τελευταια ερχεται και ενας αλλος με αυτοκινητο και μενει τα σαββατοκυριακα εδω. πες της να τον στειλει και να κρατησω το παιδι εδω που εχει που ειναι κει ευγενετατο παντα με χαιρεταει!''

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 09:59, 29-12-09:

ε και συ τουλαχιστον αναμεσα στο κραξιμο εκανε και προξενιο η γυναικα μη φανει μονο κουτσομπολα
και αυτο για μην λετε οτι ο κοσμος αποξενωθηκε και δεν ενδιαφερεται για τον συνανθρωπο

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:58, 15-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Δε νομίζω να υπάρχει απ΄ότι είδα άλλο σχετικό θεματάκι..

Όλοι μας έχουμε ακούσει το : Καλύτερα κακός συγγενής, παρά κακός γείτονας! (κάπως έτσι πρέπει να λέγεται)

Εσείς τι σχέση έχετε με τους γείτονές σας?
έχουμε μια μοναδική σχέση

μοιράζονται μαζί μου τις αγαπημένες τους τηλεοπτικές εκπομπές , την χαρά του γκολ στα ντέρμπυ , τις γόνιμες συζητήσεις με τους φίλους τους , το μεταμεσονύκτιο πάθος τους , την φασίνα με την ηλεκτρική σκούπα , τις λεπτομέρειες για την υγίεια των πεθερικών τους

φυσικά όλα αυτά χωρίς καν να τους το ζητήσω , είναι τόσο ευγενικά και τόσο φασαριόζικα τα πουλάκια μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:28, 16-05-10:

δεν ξερω ποιοι μενουν διπλα, δεν τους βλεπω συχνα. Πρεπει να ειναι ομως καλοι ανθρωποι αφου μοιραζονται τον καπνο απο την μαριχουανα που καπνιζουν καποιες φορες με ολο τον οροφο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:01, 16-05-10:

Γείτονες: πόσο καλά τα πάτε;
Θα ελεγα πως το κυριο χαρακτηριστικο των σχεσεων μου με δαυτους ηταν και ειναι η αδιαφορια...
Το αυτο και για εκεινους βεβαια δεν ισχυει παντα, αλλα ποιος τους "γκχμμμμμμμμ"

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:21, 16-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
έχουμε μια μοναδική σχέση

μοιράζονται μαζί μου τις αγαπημένες τους τηλεοπτικές εκπομπές , την χαρά του γκολ στα ντέρμπυ , τις γόνιμες συζητήσεις με τους φίλους τους , το μεταμεσονύκτιο πάθος τους , την φασίνα με την ηλεκτρική σκούπα , τις λεπτομέρειες για την υγίεια των πεθερικών τους
Ξέχασες το πιο βασικό: το ασύρματο internet.

Παράθεση

sis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sis
H sis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H sis έγραψε στις 14:24, 21-10-10:

εντάξει, κάηκα διαβάζοντας τις ιστορίες σας με τα γειτονάκια! χιχι πάντως είμαι τυχερή και τέτοια προβλήματα δεν έχω... κανά 2-3-4 φορές κάτι μουσικές τέρμα με ενοχλούσαν, άλλα ο συγκάτοικος- αδερφός μου τους περιποιήθηκε ( ντραμς επί 5 λεπτά με ενισχυτή τέρμα χιχι - καφρίλα) εμένα το θέμα μου, όμως, είναι με την ανάγωγη- ξινή-σπαστικιά - δε μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα- γειτόνισσα μου, με την οποία ναι μεν μοιραζόμαστε τον ίδιο όροφο αλλά και την ίδια σχολή ( 1 έτος μικρότερη αυτή) Εγώ που λέτε έχω φιλοτιμηθεί να της δώσω και σημειώσεις και να της πω και σος και γενικά να τη βοηθήσω με θέματα σχολής... και ποιο το ευχαριστώ??? να τη χαιρετάω και στη σχολή και στο ασανσέρ και να μου γυρίζει από την άλλη!!! θεέ μου, πόσο κομπλεξική πια? μα να σαι με τον άλλον στο ασανσέρ, να ανεβαίνεις στον ίδιο όροφο, να ξεκλειδώνεις τη διπλάνη πόρτα και να σου λέει καλημέρα και να γυρίζει από την άλλη???? δλδ έλεος! αααα να μην έχω παράπονο : όταν έρχεται ο μπαμπάς της και τους συναντάω, α ναι τότε όλα μέλι γάλα και γεια θα μου πει και τι κάνω και πως πάει η σχολή! ντοοοοοοοοοοοινγκ! η μετάλλαξη! ( με τη μαμά της πάλι δε με χαιρετά!λολ ) για να μην πολυλογώ σταμάτησα κι εγώ να της μιλάω... ε τι άλλο να κάνα! ?

Υ.Γ. γελοία φάση : εγώ, αυτή και φίλη της στο ασανσέρ εγώ: ''γεια σας, τι κάνετε? ''
αυτή : .................. ( το αμίλητο νερό)
φίλη της : ''γεια σου ! καλά, εσύ?)
πφφφ ζώο!άντε λούσου, που είσαι πάντα με μαλλί λαδωμένο, και μετά έχε και τουπέ! ( σόρρυ! δεν κρατήθηκα)

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 20:56, 14-04-11:

Εμένα, δε, η οικογένεια που μένει ακριβώς απέναντι μας είναι για σκότωμα. Ο πατέρας είναι έμπορος ναρκωτικών και πηγαινοέρχεται όλη μέρα και ένας Θεός ξέρεις τι κάνει. Το παιδί τους πάλι είναι, παίρνει την μπάλα κάθε μεσημέρι και βαράει όποιον τοίχο βρει μπροστά του, στα παρκαρισμένα αυτοκίνητα, κυνηγάει τα σκυλιά της γειτονιάς. Και το αποκορύφωμα, η μάνα, βουλγαρικής καταγωγής, τρέχει κάθε μέρα με την σκούπα στο χέρι και κυνηγάει τον σκύλο μου που της κατουράει την αυλή και τους τοίχους του σπιτιού της.Ακόμη, είχε και το θράσος να μας πει, να μας βάλει τις φωνές δηλαδή, επειδή δε μάθαμε τρόπους στον σκύλο...ΣΤΟΝ ΣΚΥΛΟ! Επίσης, πήρε δώρο στο σκύλο της άλλης γειτόνισσας μου, ένα καινούργιο κολάρο γιατί το άλλο δεν της άρεσε. αααα, και όταν έλειπαν οι γονείς μου σε διακοπές και ήμουν μόνη μου με την αδερφή μου και τους φίλους μας στο σπίτι, μας απείλησε ότι θα φωνάξει την αστυνομία για διατάραξη κοινής ησυχίας γιατί, λέει, τέτοια ώρα (νωρίς το βράδυ) δεν κάνει να μαζεύεται πολύς κόσμο στα σπίτια...!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 08:22, 16-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από theRunawayDream
Εμένα, δε, η οικογένεια που μένει ακριβώς απέναντι μας είναι για σκότωμα.
Δε μετακομιζεις να βρεις την ησυχια σου....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 16-04-11 στις 09:22. Αιτία: μορφοποίηση παράθεσης
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 09:22, 16-04-11:

Τα πάω μια χαρά με τους γείτονες μου. Δεν με ξέρουν, δεν τους ξέρω
Μόνο με μία τρελή που μένει στο υπόγειο έχω μερικές φορές πρόβλημα (αν ξεχάσω να αδειάσω την λεκάνη που συγκεντρώνει το νερό από το air-condition τότε στάζει στην αυλή της κι αυτή αρχίζει να ουρλιάζει) αλλά μικρό το κακό.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 09:28, 16-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
να σας πω και τη δικη μου ιστορια.

εγω στη Λαρισα νοικιαζω σε μονοκατοικια και απο πανω μενει η σπιτονοικοκυρα μου... η οποια ειναι ευγενεστατη.
εγω στη λαρισα εχω φιλους κυριως οχι φιλες. ο κολλητος μου πανω ερχεται πολυ συχνα στο σπιτι, κοιμαται σε μενα, του εχω δωσει και κλειδι μαλιστα. ωστοσο αρκετα συχνα ερχεται και ο φιλος μου στι Λαρισα και τον φιλοξενω...

τη τελευταια που ειχε ερθει η μανουλα μου πανω να με δει, εκει που καθοτανε στην αυλη.. πηγε η σπιτονοικοκυρα μου και της επιασε την κουβεντα..

της ειπε εν ολιγης οτι τα χω με τον κολλητο μου... οχι της λεει η μητερα μου δεν τα εχουν, φιλοι ειναι.. πολυ καλοι φιλοι. και εκεινη επεμενε:''οχο βρε σου λεω, τα χουνε σιγουρα.. ΑΦΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΔΩ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΑΥΤΟΣ''.
τι να πει και η καψερη η μητερα μου δεν της απαντησε... και συνεχιζει.. ''ειναι παντως πολυυυυυ ωραιο παιδι, εχει γουστο η κορη σου. αλλα μεταξυ μας νομιζω οτι εχει και εναν αλλον, γιατι πολυ συχνα τελευταια ερχεται και ενας αλλος με αυτοκινητο και μενει τα σαββατοκυριακα εδω. πες της να τον στειλει και να κρατησω το παιδι εδω που εχει που ειναι κει ευγενετατο παντα με χαιρεταει!''

χα χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!
Ρόλος ελληνικής ταινίας η γειτόνισσα!!!
Την φαντάζομαι σαν αυτήν την κατίνα-προξενήτρα στον μπακαλόγατο -βλ. 2:25-
http://www.youtube.com/watch?v=A0z81...F7B04F161E6634

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 11:32, 17-04-11:

πριτσ! σιγά μη μετακομίσω εγώ (η οικογένεια μου δηλαδή)...ούτως ή άλλως έμαθα ότι τους πετάει ο ενοικιαστής τους έξω...οπότε, θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο.!

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 12:24, 17-04-11:

Ca me t' egale les voisins....εκτος κι αν μετακομισει διπλα μου ...ο Κλιντ Ιστγουντ πχ., ο Στινγκ ή ο George Strait ....αλλα που....

Παράθεση

elina91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elina91
H elina91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H elina91 έγραψε στις 00:39, 30-05-11:

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα (καθότι πρόσφατα έκανα εγγραφή)!
Θέλω τη γνώμη σας σχετικά με τα "προβλήματα" (με ή χωρίς εισαγωγικά) που αντιμετωπίζω με τους υπόλοιπους ένοικους της πολυκατοικίας... Μένω λοιπόν σε μία πολυκατοικία που έχει σε κάθε όροφο από ένα τεσσάρι διαμέρισμα, στα οποία μένουν οι ιδιοκτήτες της πολυκατοικίας (που είναι και αδέρφια μεταξύ τους) και στον τέταρτο (που πρακτικά είναι και η ταράτσα) έχουν χτίσει ένα μικρό δυάρι στο οποίο και μένω με ενοίκιο... Πράγμα το οποίο σημαίνει ότι έχω τεράστιο μπαλκόνι γύρω γύρω! Στο πίσω μέρος του μπαλκονιού-ταράτσας βρίσκεται ο καυστήρας! Εδώ ξεκινάει και το πρόβλημα, καθότι πολλές φορές κάποιος από τους ιδιοκτήτες ανέβαινε για να δει αν έχουμε πετρέλαιο (υπάρχει μία πόρτα που μπορεί ο οποιοσδήποτε ένοικος να βγει στην ταράτσα) απροειδοποίητα! Ok, δε διαφωνώ, δε θα μου πάρουν και την άδεια, αλλά το να βλέπεις ξαφνικά δύο μαντραχαλάδες έξω από την μπαλκονόπορτά σου δεν είναι και ό,τι καλύτερο! Τους έχω ζητήσει κατά καιρούς ειδικά όταν ανεβαίνουν βράδυ να μου χτυπάνε πρώτα για να μην πάω από καρδιά, αλλά καμία ανταπόκριση! Τελοσπάντων, αυτό το έχω αποδεχτεί πλέον..

Το θέμα είναι ότι τον τελευταίο καιρό έχει παραγίνει το κακό.. Ανεβαίνουν και πλένουν τα χαλιά (τα οποία και ακουμπάνε μετά πάνω στο τραπεζάκι και τις καρέκλες που έχω στο μπαλκόνι), ανεβαίνουν και απλώνουν ρούχα(!!!) στο σπάγκο που έχω δέσει εγώ για να απλώνω τα ρούχα μου και εν τέλει ανεβαίνουν τα παιδιά τους και παίζουν μπάλα και αφήνουν μετά τα παιχνίδια τους! Κοιτάζοντας το συμβόλαιο του σπιτιού αναφέρεται ότι νοικιάζω όλα τα δωμάτια που έχει το σπίτι μόνο και εφόσον δεν είχα ρωτήσει όταν το νοίκιασα (πριν από 6 μήνες) εάν το μπαλκόνι είναι δικό μου ή κοινό, δεν ξέρω αν έχω δικαίωμα να τους πω να μαζευτούν!

Αρχικά θέλω τη γνώμη σας σχετικά με όλο αυτό, αλλά θα χαιρόμουν να διαβάσω και δικές σας σχετικές εμπειρίες...

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 07:00, 30-05-11:

έχεις σκεφτεί να αλλάξεις σπίτι;

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 09:15, 30-05-11:

Δύσκολη κατάσταση.. Μάλλον πρέπει πρώτα να ρωτησεις αν είναι όντως κοινόχρηστο το μπαλκόνι.. Αν είναι μάλλον πρέπει να αλλάξεις σπίτι. Δεν είναι δυνατόν να βλέπεις τηλεόραση,ας πούμε, και έξω στο μπαλκόνι η κυρία από τον κάτω όροφο να απλώνει τα ρούχα της! Ή δύο αγοράκια να παίζουν μπάλα ενώ εσύ θες να κυκλοφορείς γυμνή στο σπίτι σου βρε αδερφέ!Είναι αστείο
Μίλησε τους και αν δεν αλλάξουν στάση καλύτερα ψάξε για καινούριο σπιτι!

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 13:15, 30-05-11:

Η πιθανότητα έστω με γλάστρες να οριοθετήσεις χώρο της ταράτσας ως μπαλκόνι σου σε συννενόηση μαζί τους παίζει?

Παράθεση

elina91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elina91
H elina91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H elina91 έγραψε στις 19:45, 30-05-11:

Ρώτησα σήμερα για το αν είναι κοινόχρηστο και "θεωρητικά δεν είναι αλλά καμιά φορά ανεβαίνουμε να απλώσουμε ρούχα και πλένουμε χαλιά" μου είπαν!! Μόλις τελειώσει η εξεταστική έφυγα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους