Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,365 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γείτονες: Πόσο καλά τα πάτε;

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 20:22, 30-05-11:

χαχαχα συμφωνώ! Οι γείτονες είναι μόνο μπελάς! Η δική μου γειτόνισσα βγαίνει στο δρόμο το πρωί στις 6 , σκουπίζει και τραγουδάει μήλο μου κόκκινο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elina91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elina91
H elina91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H elina91 έγραψε στις 20:47, 30-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
χαχαχα συμφωνώ! Οι γείτονες είναι μόνο μπελάς! Η δική μου γειτόνισσα βγαίνει στο δρόμο το πρωί στις 6 , σκουπίζει και τραγουδάει μήλο μου κόκκινο...
χαχαχα!!! θεά η γειτόνισσα!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 21:21, 30-05-11:

Καλά παιδιά εμένα οι αυτοί που μένουν στον πάνω όροφο δεν ξέρω τι πίνουν και δε μας δίνουν!! Στις 6 το πρωι τους ήρθε να βάλουν νησιώτικα Δηλαδή άμα μου καπνίσει και εμένα να βάλω μέταλ τέτοιες ώρες τι θα γίνει..?

Παράθεση

marianna.pa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marianna.pa
H marianna.pa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H marianna.pa έγραψε στις 23:06, 02-07-11:

εγω ουτε τα ονοματα τους δεν ξερω καλα καλα.και γτ να με νοιαζει;

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 07:28, 04-07-11:

νεα φρουτα φετος το καλοκαιρι! σιγα που θα με αφηναν να ξεκουραστω
οι πισω εφυγαν και ηρθαν αλλοι και φτιαχνουν το σπιτι, εχουν ριξει κατω τα παντα και αφησαν μονο τους τοιχους, δουλευουν και τα σαββατοκυριακα οι εργατες και μας εχουν ταραξει ολων τα νευρα με τον θορυβο απο τις 7 το πρωι μεχρι τις 8 το βραδυ.

καιιιιιιι εχουμε και ενα βρεφουλινι στην διπλα πολυκατοικια, το παραθυρο ειναι απεναντι του δικου μου και καθε δυο ωρες ξυπναμε ολοι μαζι σημερα με ξυπνησε απο τις 6 ο μπεμπης.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ95
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ95 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΛΕ(Ρ)Α! έγραψε στις 16:34, 10-07-11:

Εδω που μενω ειμαστε σαν ενα μικρο χωριο(παρολο που μενω σε κωμοπολη)
Τα μονα παιδια(ανηλικοι),ειμαστε εγω και η αδερφη μου(17-18 χρονων),τα ξαδερφακια μου(2 παιδια του δημοτικου),και 1 κοριτσι(17 χρονων)(η αδερη της αραβονιαστηκε <<αλβανο>> και ειναι και πιστευει στον ιαχοβα)
Εκτος απο τους γονεις ολων των παιδιων που ενεφερα ολοι οι αλλοι ειναι ανω των 75(και δεν ειναι και λιγοι,11 στον αριθμο)
Γενικα ολη η γειτονια ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα!
Κανενας δεν ειναι μαλωμενος με κανεναν!Μια γειτονισσα τραγουδαει απο τις 7 το πρωι μεχρι στις 12 το βραδυ!Η ιδια γειτονισσα φοναζει ολη τη μερα το κοπροσκυλο της!
Ενας γειτονας(γερος) ειναι κουφος και βωβος!
Ενας γειτονας ξεσηκωνει ολη τη γειτονια με τις καλημερες του απο τις 6 το πρωι!

Ειμαστε ολοι μια ωραια ατμοσφαιρα!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:15, 17-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
[...]
καιιιιιιι εχουμε και ενα βρεφουλινι στην διπλα πολυκατοικια, το παραθυρο ειναι απεναντι του δικου μου και καθε δυο ωρες ξυπναμε ολοι μαζι σημερα με ξυπνησε απο τις 6 ο μπεμπης.
Αχού το καλό μου!
Πότε είπαμε ότι έρχομαι;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:37, 19-07-11:

Τυπικες,τυπικοτατες σχεσεις!
Ενα καλημερα και ενα τι κανετε στην καλυτερη περιπτωση,ως εκει.
Εχουμε και κατι κουτσομπολες στη γειτονια,που οταν ντυνομαι πχ γ να βγω βραδυ,με παρατηρουν τι φοραω και σουξου μουξου,αλλα χεστηκα

Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Miss Brightside
H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε στις 22:41, 19-07-11:

Η περιοχή που μένω δεν έχει πολλά σπίτια, άρα δεν τίθεται θέμα γειτόνων.
Μένω σε μονοκατοικία, σε ένα σπίτι δίπλα μια κυρία που όλο λείπει, αλλά και να είναι εκεί δεν κάνει φασαρία, και στη δίπλα πολυκατοικία κάτι γιαγιάδες και κάτι φοιτητές που αποφοίτησαν φέτος

Παράθεση

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Antoni Gaudi
Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Antoni Gaudi έγραψε στις 22:45, 19-07-11:

Τους σέβομαι και φροντίζω να μην κάνω υπερβολές και εκείνοι φέρονται αναλόγως (με ελάχιστες εξαιρέσεις).

Από εκεί και πέρα, μακριά και αγαπημένοι...

Υ.Γ. Έχω ακούσει πάντως ιστορίες τρέλας με γείτονες, από βρισιές μέχρι χαστούκια και δικαστήρια.

Παράθεση

kathy_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kathy_th
H kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H kathy_th έγραψε στις 00:07, 26-07-11:

εγω φετος που αρχισα να μενω μονη,γνωρισα το διαχειριστη που ευτυχως φαινεται πολυ καλος ανθρωπος,σε οτι χρειαστω μιας και πρωτη φορα μενω μονη, τον φωναζω και με χαρα ερχεται να με βοηθησει, η γειτονισσα απεναντι τελειωνει τη σχολη,μιλαμε αμα τυχει και συναντηθουμε(σπανια) καμια φορα παω ή ερχεται για καφε ..παντως ξερω οτι αν χρειαστω βοηθεια θα εχω καποιον καλο γειτονα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bettina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη bettina
H bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H bettina έγραψε στις 00:28, 26-07-11:

Καλά, αλλά αποφεύγω τα πολλά πολλά, γι αυτό ίσως...

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:35, 26-07-11:

Ουτε καν γνωριζω ποιοι μενουν διπλα

Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη prwteas
Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O prwteas έγραψε στις 09:35, 19-10-11:

Εμένα οι σχέσεις με τους γείτονες είναι ανύπαρκτες. Όχι πως φταίνε απαραίτητα κάπου. Εγώ είμαι γενικά δύσκολος.

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φώτης09
Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 20:37, 17-12-11:

τοσο που με τα βιας ξερω το ονομα τους! αυτα που καθονται οι γειτονες και σχολιαζουν ο ενας τον αλλον ,κουτσομπολια τι θα πει ο ενας,τι θα πει ο αλλος δεν τα μπορω.
εκτος των αλλων οι δικοι μου γειτονες ειναι παππουδια και αυτοι που ειναι στην ηλικια μου ειμαστε μερα με νυχτα....2 αντιθετα ακρα δεν ταιριαζουμε καθολου!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 21:41, 17-12-11:

Με τους εν Ελλάδι γείτονες μου (όταν τους πετυχαίνω μια φορά στα 2 χρόνια) θα έλεγα άθλιες σχέσεις (λόγο βεβαρυμένου ιστορικού ). Με τους γείτονες μου στο Λονδίνο άριστες σχέσεις.Μάλιστα με το δίπλα ζευγαράκι (ένας Γερμανός με μια Ιταλίδα) έχουμε βγεί αρκετές φορές. Γενικά νομίζω ανέκαθεν είχα θέμα με τους κατά καιρούς γείτονες μου στην Ελλάδα.Εξώ άλλος άνθρωπος

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 22:39, 17-12-11:

Στο χωριό μου μια χαρά τα πάω με τους γείτωνες τώρα στην πόλη που είμαι φοιτητής μόνο με τον εαυτόν που μένει από επάνω έχω μαλώσει λόγο δυνατής μουσικής.

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 00:38, 19-12-11:

δεν εχω καποιο συγκεκριμενο προβλημα..αλλα δυστυχως η πολυκατοικια που μενω θελει λιγο περισσοτερη ησυχια απο την φυσιολογικη

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 19:31, 30-04-12:

Ας το θεσω ετσι.
Θα ηθελα να μενω καπου οπου η μονη προσβαση θα ειναι με ελικοπτερο.

Δειγμα περιεργου γειτονα:
Ακους μουσικη απο τα ακουστικα και ερχεται να σου κανει παρατηρηση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 01-05-12 στις 08:50. Αιτία: συγχώνευση
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 00:57, 01-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles

Ακους μουσικη απο τα ακουστικα και ερχεται να σου κανει παρατηρηση.
τι σκατα, αυτια νυχτεριδας εχει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 01:07, 01-05-12:

πολυ καλα , παντα συζηταμε οταν τους πετυχω και το καλυτερο διπλα μου
μενει μια συμπαθητικη γιαγιουλα μονη της και σχεδον καθε μερα μου φερνει φαγητο
ειναι πολυ καλη

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 01:13, 01-05-12:

Αισθάνομαι τυχερή: δεν τους ξέρω και δεν με ξέρουν παρά μόνο φατσικά. Μόνο τυπικά καλημέρα / καλησπέρα αν γίνει καμιά (πολύ σπάνια) συνάντηση στην είσοδο της πολυκατοικίας.

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 01:19, 01-05-12:

καμια σχεση και ειμαστε ολοι καλα μονο καμια φορα αποφασιζουμε με μια φοιτητρια μου μενει διπλα να σπασουμε τα νευρα των αλλων βαζοντας φουλ μουσικη

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 02:21, 01-05-12:

Eδώ που είμαι τώρα, δεν έχουμε και πολλούς γείτονες. Οι απέναντι είναι μια οικογένεια με παιδιά σχεδόν στην ηλικία μας, καλοί άνθρωποι, και μερικές φορές λέμε ένα γεια ή αν έχω χρόνο συζητάμε λίγο στο πόδι περί ανέμων και υδάτων. Αλλά μέχρι εκεί. Δεν υπάρχει περίπτωση να μας ακούσουν ή να τους ακούσουμε, εκτός και αν κάποιος κάνει δουλειές στον κήπο (σπάνια).
Στην πολυκατοικία στη Βικτώρια είχε πλάκα, στον όροφό μου ήμουν εγώ και μια κοπέλα γκοθού οπου πήγαινε η μια στο σπίτι της άλλης, της ζήταγα υλικά για φαγητό αν ξέμενα και γενικά είχαμε καλές σχέσεις.
Στα Πατήσια (που είναι οι δικοί μου) για μεγάλο διάστημα ήταν κενά τα υπόλοιπα διαμερίσματα αλλά τώρα που γέμισαν, άνετα ακούμε κουβέντες των από κάτω και παρεμβαίνουμε κιόλας. Αυτές οι από κάτω επίσης έχουν πλάκα, μαμα και κόρη είναι... Μερικές φορές πάμε όλοι μαζί σουπερ μάρκετ και πραγματικά περνάω καλύτερα και από λούνα παρκ με τις χαζομάρες που κάνουμε, όλο μες τα γέλια.
Στο Ιλιον είχα μεγάλο πρόβλημα, ερχόντουσαν εργάτες να φτιάξουν πράγματα και οι γειτόνισσες διέδιδαν ότι το σπίτι μου είναι μπουρδέλο και μπαινοβγαίνουν άντρες. Ασε που κάθε τρεις και λίγο μου έκαναν κακοπροέραιτα σχόλια για τα πάντα.
Τώρα που θα ξαναμετακομίσουμε θα δω τι θα γίνει κι εκεί.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:38, 04-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Δε νομίζω να υπάρχει απ΄ότι είδα άλλο σχετικό θεματάκι..

Όλοι μας έχουμε ακούσει το : Καλύτερα κακός συγγενής, παρά κακός γείτονας! (κάπως έτσι πρέπει να λέγεται)

Εσείς τι σχέση έχετε με τους γείτονές σας? Σας έχουν δημιουργήσει ποτέ προβλήματα? Λέτε απλά μια καλημέρα ή ούτε και αυτή και τίποτα παραπάνω? Έχετε καλές σχέσεις? Ξέρετε πως αν χρειαστεί, έχετε κάποιον να ζητήσετε ζάχαρη?

Και ξεκινώντας θα πω εγώ την ιστοριούλα μου με μια γειτόνισσα, μιας και αυτή ήταν η αφορμή να ανοίξω το εν λόγω θέμα!

Είναι γύρω στα 60 και μένει ακριβώς από πάνω μου. Μένω περίπου 2 χρόνια σε αυτό το σπίτι με την αδερφή μου και από την πρώτη στιγμή άρχισε να παρακολουθεί το ποιος μπαίνει και το ποιος βγαίνει στο σπίτι μας.
Τυγχάνει να είναι και διαχειρίστρια άρα ανακατώνεται πολύ σε όλα!
Τον πρώτο μήνα πήρε τηλέφωνο στο πατρικό μου και μιλώντας με τη μάνα μου μας κατηγόρησε με περισσό θράσος πως είμαστε ανήθικες, πως μαζεύουμε όλο το πολυτεχνείο σπίτι μας και κάνουμε όργια , ότι έτσι είναι όλες οι φοιτήτριες και δεν έπρεπε να μας δώσει το σπίτι και άλλα τέτοια!
Φυσικά δεν τόλμησε να ξαναπάρει τηλέφωνο σπίτι μου, με αυτά που άκουσε από τη μάνα μου

Οι φίλοι μου έρχονται σαν τους κλέφτες, με τις γυναίκες ντάξει δεν έχει πρόβλημα.. αλλά αν τύχει και δει κανένα αρσενικό κατεβαίνει και μου χτυπάει για να τσεκάρει τι κάνουμε.
Τις προάλλες δε που είδε να κάθεται ένας φίλος μου στο μπαλκόνι και ενώ εγώ ήμουν μέσα, άρχισε να φωνάζει από το δρόμο σαν τρελή : Κοιτάχτε τες.. που ήρθαν από το χωριό τους και τρώνε τα λεφτά των γονιών τους!

Το θέμα είναι πως δικαιώματα για φασαρία δε δίνουμε.. άλλωστε στο προηγούμενο σπίτι οι γείτονές μας μας λάτρευαν.. ντάξει είμαστε καλά παιδιά, σεβόμαστε κάποια πράγματα.
Αυτό που έκανα ήταν να αδιαφορήσω για μεγάλο χρονικό διάστημα, γιατί τη λυπόμουν, μεγάλη γυναίκα είναι και με προβλήματα (ο άντρα της είναι ανάπηρος και ο γιος της, θα την πω την κακία μου, αλλά σαν πρεζόνι είναι)

Την προηγούμενη βδομάδα ενώ η αδερφή μου καθάριζε το μπαλκόνι, κατά λάθος της χύθηκαν νερά στην από κάτω και φυσικά της ζήτησε συγνώμη. Η γυναίκα δεν είπε τίποτα, αλλά μόλις το άκουσε η διαχειρίστρια έγινε έξαλλη, σα να περίμενε μια αφορμή για να άρχίσει πάλι.
Κατέβηκε και φώναζε μες το μεσημέρι: ΓΑΙΔΟΥΡΕΣ, σας έπιασε η προκοπή να καθαρίστε το μπαλκόνι, ΑΝΑΙΣΘΗΤΕΣ!

Της κλείσαμε την πόρτα στη μούρη και στον ακριβώς ίδιο τόνο που φώναζε και αυτή, της είπαμε πως την επόμενη φορά που θα χτυπήσει το κουδούνι μας θα καλέσουμε την αστυνομία!

Ντάξει δε νομίζω να το σεβαστεί , αλλά και εγώ δε θα κολώσω να κάνω την απειλή μου πράξη!
οοοοοο καλη η ιστορια ... εμεις προσωπικα μια χαρα αν εξαιρεσει κανεις τις σχεσεις που εχω εγω με τον απεναντι τυπο ... Νεος γυρω στα 24 με μια αντιπαθεστατη κοπελα την οποια τυχαινει να τρωω στη μαπα (σορρυ για την βρισια) συχνα . Ααα καλα δεν ξερεις το τι καψονια του κανω καθως το μπαλκονι μου τυχαινει να βλεπει στη βεραντα του ..... Βεβαια δεν εχει πει τιποτα στους γονεις μου καθως οτι κανουμε το κανουμε για πλακα αλλα ειναι ωρες που πραγματικα αν ημουν στη θεση του θα ειχα καλεσει το 100 αλλα ως εκει ...... Παντως εχει πλακα.
Μετα εχω μια κουτσομπολα διπλανη η οποια παραμονευει καθε 3 και λιγο να δει τι κανουμε ολη η γειτονια αλλα απο μενα φυσικα δεν καταφερνει να παρει κουβεντα

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 18:51, 04-05-12:

Εγώ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου στο ίδιο σπίτι μένω, τώρα πως δεν έχω καταφέρει να μάθω ούτε καν όλους τους ένοικους της πολυκατοικίας μου δεν το ξέρω Από την γειτονιά μου, είμαστε 5-6 πολυκατοικίες σε σχήμα μικρού κύκλου με μία πλατεία στο κέντρο και ξέρω ελάχιστους γείτονες,πολλοί με γνωρίζουν από μικρή και μου μιλάνε,ανταποδίδω ακόμα και αν δεν τους γνωρίζω. Μου θυμίζει λίγο χωριό η συμπεριφορά των γειτόνων,όχι επειδή μου μιλάνε αλλά επειδή το κουτσομπολιό πάει και έρχεται Τα τυπικά προσπαθώ να κρατώ με τους γείτονες και με τα παιδιά που γνωρίζω γιατί είμαστε αρκετά,εκεί αλλάζει το θέμα.
Το καλοκαίρι δίνουν και παράσταση,μαλώνουν,καλούν αστυνομίες, καλή φάση! Στο μπαλκόνι την βγάζουμε όλοι για να δούμε τι συμβαίνει
Μου έχει τύχει πολλές φορές να με δουν με τα αδέρφια μου να βγαίνουμε από την πολυκατοικία και να με ρωτάνε που πάω ή άλλα αδιάκριτα πράγματα...η ματιά μου της έδωσε την απάντηση που ήθελε

Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 10:44, 26-05-12:

Οι γονείς μου τα πάνε μια χαρά με τους γείτονές μας,ενώ εγώ τους περισσότερους τους αντιπαθώ.Να φανταστείτε όταν η αδερφή μου χώρισε και ήρθε στο σπίτι μας πάλι, έπιασα δύο γειτόνησές μας να ρωτούν την μικρή μου αδερφή λεπτομέρειες για τον χωρισμό της..Τις κρεμάς ή όχι???

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 15:44, 26-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
Οι γονείς μου τα πάνε μια χαρά με τους γείτονές μας,ενώ εγώ τους περισσότερους τους αντιπαθώ.Να φανταστείτε όταν η αδερφή μου χώρισε και ήρθε στο σπίτι μας πάλι, έπιασα δύο γειτόνησές μας να ρωτούν την μικρή μου αδερφή λεπτομέρειες για τον χωρισμό της..Τις κρεμάς ή όχι???
ΕΠΙΤΟΠΟΥ!!!!

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:52, 26-05-12:

Δεν τα πάω ούτε καλά, ούτε άσχημα.

Κάποτε σε ένα φυλλάδιο ασφαλιστικής εταιρείας διάβασα, ότι η καλύτερη ασφάλεια πάνω απ' όλα, είναι να τα έχεις καλά με την γειτονιά, και μετά τα υπόλοιπα.

Έχει συμβεί, να φωνάξει μία γειτόνισσα από το μπαλκόνι σε κάποιους που προσπάθησαν να κλέψουν από τον διπλανό της το μηχανάκι του, και έφυγαν τρέχοντας γιατί βγήκε η γειτονιά έξω.

Γι αυτό κι εγώ φροντίζω, να μην έχω διαφορές, με μερικούς τα πηγαίνω καλά, οι υπόλοιποι μου είναι αδιάφοροι, αλλά ποτέ δεν θέλω να μαλώνω, και διατηρώ καλές σχέσεις με όλους, και για τη δική μου ασφάλεια.

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 11:45, 02-06-12:

Η διπλανή μου χε σπάσει τα νεύρα.Ευτυχώς τελείωσε με τις σπουδές και έφυγε γιατί θα δαγκωνόμασταν.
Έβαζα μουσική 7 η ώρα το απόγευμα και μου χτυπούσε πόρτες και τοίχους. Ε έβαλα κι εγώ έξω από την πόρτα μου χαρτάκι με τις ώρες κοινής ησυχίας και με άφησε ήσυχη.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 19:13, 04-06-12:

therm: Θα καθισετε ολο το καλοκαιρι;
Γειτονας: Μπα, οχι. Μονο για το 3ημερο ηρθαμε.
therm: Τι κριμαααααααα!

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,602 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 19:47, 04-06-12:

Α με τους γείτονες έχουμε μια πανυπερτέλεια σχέση κατανόησης και φιλίας!
Η από πάνω πλακώθηκε με τη μάνα μου γιατί τίναζε τα μεταξωτά χαλιά της πάνω στο μάλκόνι μας και το έκανε χάλια. Πρόσφατα άρχισε να κουνάει τα έπιπλά. Σαν να λέμε πιάνει το τραπεζάκι του σαλονιού και το πάει βόλτα σε όλο το σπίτι στις πιο ακατάλληλες ώρες.
Στη γιαγιά του ισογείου δεν μιλάει άνθρωπος γιατί κουτσομπολεύει τους πάντες. Εμένα αυτό δεν με αφορά άμεσα ακόμα. Εγώ δεν της μιλάω γιατί βάζει στις 6 το πρωί τον Καμπουράκη και τον Παπαδάκη στη διαπασόν και διαταρράσει τα τελευταία λεπτά του πρωινού μου ύπνου!
Με τους δίπλα, εεε ντάξει λίγο ψυχρά τα πράγματα. Το ίδιο και για τους ενοικιαστές.
Οι μόνοι σχετικά κανονικοί άνθρωποι εδώ μέσα (εκτός από εμένα) είναι οι από κάτω.
Δύσκολο πράγμα να ζεις σε πολυκατοικία αλλά ντάξει έχει φάση.
Όταν κάνουνε συνελεύσεις παίρνουμε ποπ κορν με την κόρη των από κάτω και καθόμαστε στη σκάλα να τους ακούμε που τσακώνονται!

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 19:53, 04-06-12:

Αν ειναι η αδιακρισια με ποδια προφανως και δεν τα παμε καλα.

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 20:21, 04-06-12:

Τις καλυτερες.
Τους χαιρεταω και με χαιρετανε.Μιλαμε,συζηταμε..
Ειναι ολοι 1 και 1.

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 23:26, 04-06-12:

ζω σε κλειστή κοινωνία..εκεί σε ξερει ο καθενας με το ονομα σου οποτε χρηζει να εχω καλες σχεσεισ μαζι τους!!!!καθε πρωι καλημερα και προσκλησεις για καφεδακι και ''συζητησεις'' (κουτσομπολια )
.Βεβαια υπαρχουν και μερικοι που δεν τους χωνευω και απλα οταν τους συνανταω κάνω πως δεν τους βλεπω

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:57, 05-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Η από πάνω πλακώθηκε με τη μάνα μου γιατί τίναζε τα μεταξωτά χαλιά της πάνω στο μάλκόνι μας και το έκανε χάλια. Πρόσφατα άρχισε να κουνάει τα έπιπλά. Σαν να λέμε πιάνει το τραπεζάκι του σαλονιού και το πάει βόλτα σε όλο το σπίτι στις πιο ακατάλληλες ώρες.
Στη γιαγιά του ισογείου δεν μιλάει άνθρωπος γιατί κουτσομπολεύει τους πάντες. Εμένα αυτό δεν με αφορά άμεσα ακόμα. Εγώ δεν της μιλάω γιατί βάζει στις 6 το πρωί τον Καμπουράκη και τον Παπαδάκη στη διαπασόν και διαταρράσει τα τελευταία λεπτά του πρωινού μου ύπνου!
Με τους δίπλα, εεε ντάξει λίγο ψυχρά τα πράγματα. Το ίδιο και για τους ενοικιαστές.
Οι μόνοι σχετικά κανονικοί άνθρωποι εδώ μέσα (εκτός από εμένα) είναι οι από κάτω.
Όταν κάνουνε συνελεύσεις παίρνουμε ποπ κορν με την κόρη των από κάτω και καθόμαστε στη σκάλα να τους ακούμε που τσακώνονται!
με λιγα λογια σπιτικο σινεμα οι συνελευσεις εε ?

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 13:09, 05-06-12:

: Ερωτικά!

Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mayram999
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε στις 08:21, 06-06-12:

Εγώ πάλι με τους γείτονες δεν έχω και πολλά πολλά.....Πρώτα απ' όλων διότι δεν θέλω και δεύτερον διότι είναι και αυτοί λίγο κάπως.Ο απέναντι έχει ως χόμπυ να φολιάζει τις γάτες της γειτονίας(όπως έκανε και με την δικιά μας) ενώ αυτοί που μένουν από πάνω μας είναι μία καφετζού(χάρη στην οποία έρχονται μπάτσοι που κάνουν ότι ελένχουν την πολυκατοικία αλλά πάνε σε αυτή ),δίπλα της κάτι γριές,που έχουν την εντύπωση ότι μένουν ακόμα στο χωριό τους,και ξηλώνουν τα λουλούδια από τον κήπο για να φυτέψουν λάχανα -.- (αμόλησα τον κούνελο μου και τους τα 'φαγε μόνο και μόνο γιατί είχα κάνει πολύ κόπο να φυτέψω λουλούδια και αυτές τα έβγαλαν χωρίς καν να με ρωτήσουν ).

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 09:22, 06-06-12:

Γείτονες: πόσο καλά τα πάτε;

ύστερα που έτρεχα στο διάδρομο με το μπουρνούζι κρατώντας μια σφουγγαρίστρα φωνάζοντας "PAOK EMPIRE STRIKES BACK"
δεν με έχει ξαναενοχλήσει κανείς

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 21:51, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
ύστερα που έτρεχα στο διάδρομο με το μπουρνούζι κρατώντας μια σφουγγαρίστρα φωνάζοντας "PAOK EMPIRE STRIKES BACK"
δεν με έχει ξαναενοχλήσει κανείς
You chose the wrong empire to get by

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 01:11, 08-06-12:

Δεν έχω κανένα σοβαρό παράπονο γενικά! Τους περισσότερους δεν τους ξέρω καν.

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 10:20, 08-06-12:

με κάποιους άψογα, με κάποιους ουδέτερα και με κάποιους ελπίζω να κρατηθώ και να μη κάνω φόνο

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 11:04, 08-06-12:

γενικα με τους γειτονες τα παω καλα αλλα με εναν δεν τα παει καλα ολη η γειτονια γιατι ειναι τρελος και κανει μηνησεις σε ολους γιατι νομιζει οτι ολοι στην γειτονια εχουμε παρανομες θεσεις parking
(Ευκολα θα αδιαζα εναν γεμιστηρα πανω του! )

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 11:27, 08-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
εδώ ταιριάζει ως τίτλος "γειτονες πατε καλα;"

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 14:32, 14-09-12:

Ελπίζω οι καινούριοι να μείνουν πιο ευχαριστημένοι από τους παλιούς

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:45, 14-09-12:

Στο παλιό μας σπίτι, έμενα σε πολυκατοικία, τα πηγαίναμε χάλια με την από κάτω.
Μετά αυτή νοίκιασε το σπίτι της και οι ενοικιαστές είναι φοβερή οικογένεια.

Στο νέο σπίτι μένουμε σε μονοκατοικία, δεν γνωριζόμαστε με τους γείτονες.
Καλοί θα ναι..

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 14:46, 14-09-12:

Αρκετά καλά!Τους προσκαλώ στα πάρτι μου για να μη μου φέρουν την αστυνομία!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:48, 14-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Mt
Αρκετά καλά!Τους προσκαλώ στα πάρτι μου για να μη μου φέρουν την αστυνομία!
Θα τους έχεις ψυχολογήσει κιόλας..

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 14:56, 14-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Θα τους έχεις ψυχολογήσει κιόλας..
Εγώ μπορεί.Αυτοί σίγουρα όχι.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:58, 14-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Mt
Εγώ μπορεί.Αυτοί σίγουρα όχι.
Μπορεί οι γείτονές σου να είναι μερικοί από τους τόσους που πιστεύουν οτι ψυχολογούν τους άλλους...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους