Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,843 μέλη και 2,411,086 μηνύματα σε 75,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 21:54, 12-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Μόνο που η παραλία γεμίζει...
Πάντως αν θες παραλία θεϊκή προτείνω Σούδα.Κρύα νερά αλλά κρυστάλινα
Ἐκεῖ ποὺ ἀράζουν τὰ καράβια;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 22:02, 12-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ἐκεῖ ποὺ ἀράζουν τὰ καράβια;
Τι λε ρε. Εκεί είναι για όσους θέλουν να κολλήσουν τίποτε.
Λέω μετά τη Μαρίνα.Το δελφίνι if you know what I mean
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 22:11, 12-03-13:

Μετὰ τὴ μαρῖνα στὸ Ῥέθυμνο λέμε τώρα; Ὄχι, δὲν ξέρω τὸ μέρος...

Γενικὰ δὲν ἔχω ἀκούσει καλὰ λόγια γιὰ τὴν παραλία τοῦ Ῥεθύμνου γιὰ νὰ κάνῃς μπάνιο. Ὅσους ἔχω ῥωτήσει, παίρνουν τὸ λεωφορεῖο καὶ πᾶνε στὸ Μπαλί. Σὰν τὴν Πρέβελη πάντως δὲν ἔχει ἔστω κι ἂν χρειάζεται νὰ κάνῃς τόση ἀπόσταση. Εὐτυχῶς ποὺ ὑπάρχουν καὶ τὰ λεωφορεῖα...
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 22:19, 12-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro Papas
γενικα η λαρισα σαν πολη ειναι ενα μαυρο χαλι. κακοδομημενη με ασχημες πολυκατοικιες λιγο πρασινο και πολυ τσιμεντο.

Αλλα για το κεντρο θα διαφωνησω. Το αλκαζαρ το αφηνω εκτος συζητησης ειναι πολυ ομορφο. Ομως στο κεντρο αν πας ειναι και το φρουριο που ειναι πολυ ομορφα κ εχεις δυνατοτητες να βγεις και να διασκεδασεις. Μετα ειναι οι μεγαλες πλατειες (κεντρικη και ταχυδρομειου) που δεν τις λες ασχημες. Μετα και οι κεντρικοι δρομοι (Κουμα, Βενιζελου) ειναι ωραια να περπατας κ να χαζεψεις βιτρινες.

μαλλον δεν ειχες καλο ξεναγο
Τα κριτήρια που έθεσα ήταν αισθητικά μόνο, δεν αναφέρομαι στο τι έχει και τι όχι η πόλη. Το «χειρότερη» είναι πολύ ευρύ και καθένας το καταλαβαίνει αλλιώς.

Η αρχιτεκτονική της αδιάφορη σε μεγάλη πλειοψηφία, η δομή της αρκετά παράξενη, πολλά εμπορικά καταστήματα παντού και ναι, εκεί προς το φρούριο κάτι γίνεται, αλλά μέχρι να φτάσεις εκεί δεν έχει και τίποτα να χαζέψει το μάτι σου.

Την επόμενη φορά θα σε προσλάβω αν ενδιαφέρεσαι.
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,883 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε: στις 00:34, 13-03-13:

Καλα ειναι κει,και γω εκει πηγαινα

Γενικὰ δὲν ἔχω ἀκούσει καλὰ λόγια γιὰ τὴν παραλία τοῦ Ῥεθύμνου γιὰ νὰ κάνῃς μπάνιο. Ὅσους ἔχω ῥωτήσει, παίρνουν τὸ λεωφορεῖο καὶ πᾶνε στὸ Μπαλί. Σὰν τὴν Πρέβελη πάντως δὲν ἔχει ἔστω κι ἂν χρειάζεται νὰ κάνῃς τόση ἀπόσταση. Εὐτυχῶς ποὺ ὑπάρχουν καὶ τὰ λεωφορεῖα...
Το Μπαλι οντως ειναι πολυ ωραιο,αλλα γεμιζει απο νωρις με κοσμο και ειναι δυσκολο να βρεις ελευθερη ομπρελα
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 14:42, 13-03-13:

Γενικά,αν ψάξεις κάτι άρθρα στο internet θα δεις ότι με διάφορες έρευνες που κάνουν κατά καιρούς θα δεις ότι τα αποτελέσματα δεν είναι και τα καλύτερα ακόμα και για τον Πλακιά (και τα μέρη εκεί γύρω).Το φταίξιμο ρίξ'το στα ενοικιαζόμενα και σε ότι ξενοδοχειακή μονάδα βρίσκεται εκεί.
Τώρα,Πρέβελη είχα πάει 4 χρονών κοριτσάκι και είχα φάει και τα μούτρα μου.Εν ολίγοις,δε θυμάμαι τίποτε.
Τα λεωφορεία αν πήγαιναν και στο Baya θα΄ταν much better.

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Καλα ειναι κει,και γω εκει πηγαινα
Το Μπαλι οντως ειναι πολυ ωραιο,αλλα γεμιζει απο νωρις με κοσμο και ειναι δυσκολο να βρεις ελευθερη ομπρελα
.
Εγώ πάω διότι έχει πιο φθηνό καφέ και ροφήματα γενικότερα.Αν πας στις 12 λογικό μου φαίνεται.
Παράθεση

ΚρύβεΛόγια

Νεοφερμένος

H ΚρύβεΛόγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H ΚρύβεΛόγια έγραψε: στις 20:41, 13-03-13:

Θα πώ την Πάτρα, κι ας είναι η γενέτειρά μου. Παρακμιακή πόλη.
Παράθεση

ΑNι (Αναστασια)

Νεοφερμένος

H Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H ΑNι έγραψε: στις 02:20, 17-03-13:

ΚΑΡΔΙΤΣΑ.. και ειδικά τους κατοίκους της.........
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 16:28, 17-03-13:

αθήνα (κυρίως ζωγράφου και γλυφάδα)
Παράθεση

lidakan

Νεοφερμένος

H lidakan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H lidakan έγραψε: στις 21:45, 18-03-13:

Πύργος και Αθήνα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 19-03-13 στις 01:08. Αιτία: κεφαλαία
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eld

Νεοφερμένος

H eld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H eld έγραψε: στις 17:18, 19-03-13:

χαλκιδα..ομορφη πολη αλλα δεν την προσεχουν. Παντου βρωμια, και οι ανθρωποι σε κοιτουν στην τσεπη.
Παράθεση

nick9019

Νεοφερμένος

Ο nick9019 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O nick9019 έγραψε: στις 01:28, 26-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Γιατί τόσο απέχθεια για την Λαμία? Δεν έχω πάει ποτέ, αλλά μου κάνει εντύπωση που το λέτε πολλοί
Προφανώς επειδή είναι κοντά στην εθνική Αθηνών-Θεσσαλονίκης και όλη η Ελλάδα έχει περάσει ,απ'έξω τουλάχιστον.Η πόλη που βλέπεις από το δρόμο είναι απογοητευτική.Από μέσα όμως δεν είναι χάλια ούτε τίποτα ιδιαίτερο βέβαια.Δεν συγκρίνεται με Πύργο,Χαλκίδα και τέτοιες ιστορίες
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 14:29, 06-05-13:

Έχω μείνει Λαμία καποια χρόνια ...και συμφωνώ δεν είναι ωραια ως πόλη αλλά δεν θα έλεγα η χειρότερη...Νομίζω για μένα χειρότερη είναι η Λάρισα, Πτολεμαίδα...πολύ βρωμιά και γκρίζο φόντο
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε: στις 14:45, 06-05-13:

Για την Πτολεμαιδα συμφωνω, ειναι μακραν η χειροτερη πολη που μπορει να ζησει κανεις...Για τη Λαρισα δεν συμφωνω. Ειναι η καλυτερη πολη της κεντρικης Ελλαδας, βεβαια εμφανισιακα δεν εχει και κατι ιδιαιτερο...απλα σε σχεση με αλλες ειναι πιο μπροστα...
Παράθεση

metspanos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O metspanos έγραψε: στις 20:47, 08-05-13:

κομοτηνη, κοζανη, γρεβενα, λαμια
Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Vivicoolgirl έγραψε: στις 20:56, 08-05-13:

Αμαν ρε παιδιά,τι έχει η Λαμία και δε σας αρέσει!!!
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 21:00, 08-05-13:

για την Κομοτηνη και την Αθηνα διαφωνω καθετα ομως!
anyway απο τα μερη που εχω παει ή εχω περασει θα ελεγα Σπαρτη,Λαρισσα,Σερρες και Τριπολη
Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Vivicoolgirl έγραψε: στις 21:05, 08-05-13:

Εντάξει, θα μου πείτε αυτά τα πράγματα είναι υποκειμενικά.Εκτός απο την εμφάνιση και τη ρυμοτομία μιάς πόλης μετράει φυσικά και το τι προσφέρει απο υπηρεσίες,διασκέδαση και ασφαλώ πόσο φυσική ομορφιά υπάρχει στο γύρω τοπίο.Και φυσικά οι εμπειρίες που έχουμε απο αυτή και τον χαρσκτήρα των κατοίκων!
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος . Έχει γράψει 5,376 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 21:28, 08-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Vivicoolgirl
Εντάξει, θα μου πείτε αυτά τα πράγματα είναι υποκειμενικά.Εκτός απο την εμφάνιση και τη ρυμοτομία μιάς πόλης μετράει φυσικά και το τι προσφέρει απο υπηρεσίες,διασκέδαση και ασφαλώ πόσο φυσική ομορφιά υπάρχει στο γύρω τοπίο.Και φυσικά οι εμπειρίες που έχουμε απο αυτή και τον χαρσκτήρα των κατοίκων!
Για τους Λαμιώτες έχω ακούσει τα χειρότερα,ακόμα και από κοπέλα που είναι η ίδια από Λαμία.
Πάντως εντάξει η Λαμία για μένα είναι απλά τραγική ρε παιδιά,δεν πιστεύω πως έχουν άδικο πολλοί που δεν την χωνεύουν.

Αλλά έχει ένα πολύ βασικό καλό,το ότι είναι κόμβος: 2 ώρες από Αθήνα,3 - 3μιση ώρες από Θεσσαλονίκη,1μιση ώρα από Βόλο.. Πράγμα πολύ σημαντικό.
Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε: στις 21:33, 08-05-13:

Κατερίνη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους