Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δώρα-Κοροϊδία Εκπομπών

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 21:40, 05-05-08:

Toν τελευταίο καιρό, εννοώντας από φέτος το χειμώνα και μετά, έχω δει κατα καιρούς διάφορες εκπομπές, από εκεί που χάριζαν ως δώρα διαγωνισμών τηλεοράσεις, σετ σεντονιών, ταξίδια κλπ κλπ κλπ, να δίνουν 500 λίτρα πετρέλαιο σε μια πολυκατοικία, μισθό *14 και σήμερα άκουσα και για προκατασκευασμένο σπίτι 76 τ.μ.

Το να δίνονται ως βραβεία τέτοια αγαθά πρώτης ανάγκης μου φαίνεται υποτιμιτικό για το βιοτικό μας επίπεδο και δείχνει την κατάντια μας. Μου κακοφαίνεται που σαν κάτοικοι μιας χώρας έχουμε φτάσει σε τέτοιο εξευτελιστικό σημείο.

Ποια είναι η γνώμη σας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 21:44, 05-05-08:

Εμένα μου φαίνεται ότι περισσότερο θα πιάσουν τόπο τέτοιου είδους δώρα, παρα μία ακόμα καφετιέρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 21:47, 05-05-08:

Θα πιάσουν τόπο ναι, εννοείται και θα αυξήσουν επίσης τα έσοδα των εταιρειών. Πιο πολλοί θα πάρουν τηλέφωνο άμα τους τάζεις το πετρέλαιο ενός έτους, παρά μια φριτέζα, αλλά δεν είναι τραγικό να φτάνουμε σε σημείο να ελπίζουμε ότι θα κερδίζουμε τέτοια αγαθά μέσω διαγωνισμών;

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 21:50, 05-05-08:

Εγώ το βρίσκω πιο εξευτελιστικό πάντως να παίρνω τηλέφωνο για μια τηλεόραση, παρά για ένα σπίτι 70τμ. Δεν ξέρω...

Πάντως είναι γεγονός πως η οικονομία της χώρας μας έχει πιάσει πάτο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 21:51, 05-05-08:

Μαλλον πρεπει να πιασουμε πολυυυυ πριν απ'τη φαση των εκπομπων αυτο το θεμα

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H invalid αντ έγραψε στις 21:57, 05-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS
Εγώ το βρίσκω πιο εξευτελιστικό πάντως να παίρνω τηλέφωνο για μια τηλεόραση, παρά για ένα σπίτι 70τμ. Δεν ξέρω...
Mα σε αυτό ακριβώς ποντάρουν οι εταιρείες που διοργανώνουν τους διαγωνισμούς! Είναι πολύ έξυπνη τακτική, αλλά αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι το πως φτάσαμε σε αυτό το σημείο!

Παράθεση

fetish

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fetish
H fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H fetish έγραψε στις 17:34, 06-05-08:

κοιταξε να δεις οταν παιρνεις εναν μισθο 640ε κ μονο για το ενοικιο σου φευγουν τουλαχιστον 300ε...
λογικο ειναι οτι οι οικογενειες που βρισκονται σε τετοιο οικονομικο επιπεδο κ χειροτερο, οτι θα δελεαστουν απο τετοιες
προσφορες....το βιωτικο μας επιπεδο ειναι παρα πολυ χαμηλο ασχετως με το τι βγαινει στην τηλεοραση...Στην Ελλαδα ζεις με δυσκολια...

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 17:40, 06-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από invalid
Το να δίνονται ως βραβεία τέτοια αγαθά πρώτης ανάγκης μου φαίνεται υποτιμιτικό για το βιοτικό μας επίπεδο και δείχνει την κατάντια μας. Μου κακοφαίνεται που σαν κάτοικοι μιας χώρας έχουμε φτάσει σε τέτοιο εξευτελιστικό σημείο. Ποια είναι η γνώμη σας;
Συμφωνώ απόλυτα και είναι πολύ εύστοχη η παρατήρησήσου. Πάλι καλά να λέμε πο9υ δεν χαρίζουν και ψωμί (ακόμη). Η γνώμη μου επ'αυτού; Υποστηρίξτε το δημοψήφισμα μου για το πετρέλαιο.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:43, 06-05-08:

Σορυ ρε παιδια, αλλα ενα σπιτι ειναι ενα σπιτι... Πρεπει να πεθαινεις στην πεινα για να το θες;... Το εξευτελιστικο θα ητανε τα να χαριζαν ψωμι, μακαρονια, ριζι, γαλα κλπ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 19:50, 06-05-08:

Mα σε αυτό ακριβώς ποντάρουν οι εταιρείες που διοργανώνουν τους διαγωνισμούς! Είναι πολύ έξυπνη τακτική, αλλά αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι το πως φτάσαμε σε αυτό το σημείο!
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς το "αυτό το σημείο". Και στην Ελβετία ή το Λουξεμβούργο πολύ πιθανόν να γίνονται τέτοιες εκπομπές με παρόμοια δώρα και φαντάζομαι πως θα έχουν πολλές συμμετοχές, γιατί ακριβώς, όπως είπε και ο Κρόνος πιο πάνω, δεν χρειάζεται να πεθαίνεις της πείνας για να θες ένα σπίτι.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 20:51, 06-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Σορυ ρε παιδια, αλλα ενα σπιτι ειναι ενα σπιτι... Πρεπει να πεθαινεις στην πεινα για να το θες;... Το εξευτελιστικο θα ητανε τα να χαριζαν ψωμι, μακαρονια, ριζι, γαλα κλπ...
Σορρυ ρε σκοτεινέ, αλλα μπορούσαν να το δώσουν και σε λεφτά το σπίτι... Ο συμβολισμός μάλλον χαλάει την invalid και η αίσθηση που αποπνέει δεν είναι και άστοχη. Αφού δειχνεςι ενα μεγάλο υπαρκτό πρόβλημα. Την τεράστια κρίση στην οικονομία που αντικατοπτρίζεται στην επίσης τεράστια κρίση στον κατασακευαστικό τομεα.

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 21:04, 07-05-08:

Πως???
Ε άμα θέλουμε να πίνουμε την καφεδούμπα μας ΟΣΟ και να κάνει 24/7 και να πληρώνουμε και το μπουζουκάκι μας και ας έχουμε δάνειο για το σπίτι, για το αυτοκινητο και και και....
Αλλά όπως και να έχει πρέπει να δείχνουμε ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ(το χρήμα πάντα)....
Κοινώς είμαστε ΨΩΝΙΑ ΟΛΚΗΣ...σε τέτοια και χειρότερα καταλήξαμε....
Για να μην περιλάβω τώρα και τους ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ παντός είδους, που σε λίγα χρόνια θα μας φάνε τη χώρα, γιατί βλέπεις ο Ελληνας και με 10(ή και κάτω από τη βάση) πρέπει ντε και καλά να μπαίνει στο πανεπιστήμιο γιατί δεν γίνεται να μην κατέχει
"Πανεπιστημιακή" γνώση.....και δε δέχεται να γίνει οικοδόμος, κηπουρός, ή ό,τι άλλο....
Εεε μετά μην μου παραπονιέσαι για το ΠΩΣ φτάσαμε εδώ!

Αλλά λύσε μου το ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ!!!

Φυσικά δε φαντάζομαι να σου έμεινε καμία απορία!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:15, 07-05-08:

Εμενα παλι μου φαινετε πιο εξευτελιστικο να περνεις τηλ για 50000 η 70000 (γιατι σιγα μην τους κοστιζει και παραπανω απο τοσο το σπιτι που δεινουν) παρα για ενα σπιτι. Ισα-ισα το να χαριζονται δωρα μεγαλης αξιας και οχι μικροπραγματα πιο πολυ ανθηση τις οικονομιας μου θυμιζει παρα το αντιθετο... Δηλαδη και τα καζινο που δεινουν δωρα σπιτια και αυτοκινιτα ειναι ανισιχιτικα για την κατασταση ε;....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους