Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δουλεύει... ΚΑΙ νύχτα!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:51, 23-09-05:

Γνωρίζετε ένα παλικάρι/κοπέλα που σας ενδιαφέρει σε ρομαντικό - συναισθηματικό - ερωτικό κλπ επίπεδο....
Είναι πολύ ενδιαφέρον άτομο, με επίπεδο, κουλτούρα και ένα σωρό άλλα χαρίσματα που βρίσκετε πολύ ενδιαφέροντα....
Εχει όμως ένα ελλάτωμα(?) .... για να συμπληρώσει το εισόδημα του/της, δουλεύει 2-3 βράδια την βδομάδα νύχτα... barman-barwoman!

Σας απασχολεί? Σας χαλάει? Το προχωράτε το θέμα? Το σταματάτε?
Η εκδοχή του να σταματήσει το άτομο την βραδινή του εργασία για τα μάτια σας, δεν παίζει καθότι είναι θέμα βιοποριστικό....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:54, 23-09-05:

Προσωπικά θα πηγένα (εφόσον δεν δούλευα εκείνες τις ώρες) στο μαγάζι να της κάνω παρέα κτλ κτλ. Βασικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον σοβαρό λόγο για να μην κάνω κάτι μονο και μονο επειδή δουλεύει βράδυ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 15:00, 23-09-05:

Εμένα δε θα με πολυχάλαγε. Δεν έχω και την απαίτηση να είμαστε συνέχεια μαζί! Αγάλι-αγάλι το φιλί για να'χει γλύκα, που λένε

Εκτός αν υποψιαζόμουνα ότι "κάνουν πουλάκια τα μάτια του"... τότε ναι, θα χαλιόμουνα αφάνταστα και θα το σταματούσα.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:00, 23-09-05:

Και εγώ θα το προχώραγα, αλλά.... χμμ είμαι πολύ ζηλιάρης και σίγουρα θα έχω συνέχεια ανυσηχίες, αλλά θα πήγαινα και εγώ στο μαγαζι για παρέα...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:11, 23-09-05:

Αν δεν μπορούσε να το σταματήσει, δεν θα μπορούσα και εγώ να είμαι μαζί της. Ούτε να πηγένω κάθε βράδυ θα είχα διάθεση, ούτε να περνάω τα βράδυα μου με την σκέψη πόσοι της την έπεσαν σήμερα και αν έγινε κάτι. Ειδικά αν είναι αρχή καλύτερα να μην το ξεκινήσεις γιατι όταν είσαι στα μέλια κάτι τέτοιες σκέψεις στην δίνουν άσχημα.

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 15:14, 23-09-05:

Άρα μάλλον εξαρτάται και από το χαρακτήρα του άλλου...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:17, 23-09-05:

Αν και εφόσον δεν είχα δείγματα ότι εμεταλλεύεται το επάγγελμά του για να εμπλουτίζει τις ερωτικές του εμπειρίες με πανέμορφες, δίμετρες, αιθέριες υπάρξεις (και οι κοντές, κακομούτσουνες μετράνε, αλλά σ'αυτή τη περίπτωση θα τον απέρριπτα για άλλο λόγο, τον σαβουρογ@μη!!!) σαφώς και θα προχώραγα. Όπως είπε και η Nessa NetMonster δεν προκύπτει και μεγάλο πρόβλημα να μην τον συναντώ 2-3 βράδυα την εβδομάδα. Καλύτερα για να μου λείπει κιόλας!

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster έγραψε στις 15:57, 23-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
και οι κοντές, κακομούτσουνες μετράνε, αλλά σ'αυτή τη περίπτωση θα τον απέρριπτα για άλλο λόγο, τον σαβουρογ@μη!!!

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 16:19, 23-09-05:

Σίγουρα δεν θα χοροπηδούσα από την χαρα μου αλλα εννοείται πως δεν θα τον χώριζα γιάυτο ειδικά αν το έκανε για βιοποριστικούς λόγους.Όλα αυτά με προυπόθεση βέβαια ότι ήταν "κύριος" στην δουλειά του την παραμικρή ατασθαλεία να παρατηρούσα με την μια σουτ εννοείται.Βέβαια άλλη περίπτωση να δούλευε μόνιμα νύχτα τότε ίσως και πάλι να μην το τελείωνα αλλά δύσκολα θα τα βρίσκαμε ίσως γιατι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων έχουν μάθει σε άλλο τρόπο ζωής και αξίες που δεν συμβιβάζονται με τις δικές μου.Στηγν προκειμένη περίπτωση μιλάω για μεγαλύτερες ηλικίες έτσι?Γιατί τώρα στα 20 πάρα πολλοί φοιτητές επιλέγουν αυτή την απασχόληση για να ενισχυσουν το χαρτζιλίκι τους.Πάντως καθοριστικότατο πόλο στην τελική θα έπαιζε η συμπεριφορά η δική του απέναντι και αν είναι σωστός εαν αυτά ισχύουν τότε όλα καλά..Όσο για τον χρόνο που θα τον έβλεπα ή όχι ε σιγά δεν έγινε τίποτα εξάλλου αυτό είναι το ωραίο σε μια σχέση να έρχονται οι στιγμές που θα σου λείπει ο άλλος..ΚΑι στην τελική δεν είναι το επάγγελμα που κάνει τον άνθρωπο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikita13 : 23-09-05 στις 17:29.
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 17:18, 23-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Αν και εφόσον δεν είχα δείγματα ότι εμεταλλεύεται το επάγγελμά του για να εμπλουτίζει τις ερωτικές του εμπειρίες με πανέμορφες, δίμετρες, αιθέριες υπάρξεις (και οι κοντές, κακομούτσουνες μετράνε, αλλά σ'αυτή τη περίπτωση θα τον απέρριπτα για άλλο λόγο, τον σαβουρογ@μη!!!) σαφώς και θα προχώραγα. Όπως είπε και η Nessa NetMonster δεν προκύπτει και μεγάλο πρόβλημα να μην τον συναντώ 2-3 βράδυα την εβδομάδα. Καλύτερα για να μου λείπει κιόλας!
Συμφωνώ απολύτως με crazyhelen!
Δεν με ενδιαφέρει το επάγγελμα αλλά ο χαρακτήρας του άλλου! Και για να πω την αλήθεια, όταν είδα τον τίτλο "δουλευει ΚΑΙ... νύχτα" αλλού πήγε το βρώμικο μυαλό μου !

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:15, 23-09-05:

Συμφωνώ απολύτως με Exposed. Ο έρωτας θέλει θυσίες βρε παιδιά! Εσείς όλα στο πιάτο τα θέλετε κι όλα να σας έρθουν βολικά!

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 18:47, 23-09-05:

Κι εγώ συμφωνώ με την crazyhelen

Αν ήταν σωστός δεν θα με πείραζε καθόλου

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:03, 23-09-05:

Ας μην εθελοτυφλούμε! Υπάρχουν τόσες ωραίες δουλειές για κάποια που θέλει να βγάλει τα απαραίτητα λεφτά. Πωλήτρια σε κατάστημα ρούχων,σερβιτόρα σε εστιατόριο, πωλήτρια σε βιβλιοπωλείο, να δουλεύει στο ταμείο ενος καταστήματος, τηλεφωνήτρια στην Υποστήριξη πελατών μιας εταιρίας ή σε εταιρία δημοσκοπήσεων κλπ κλπ.

Μπαργούμαν γιατί να γίνει; Για να δουλεύει στο κάθε κ#λόμπαρο στην κυριολεξία και να είναι υποχρεωμένη να τρώει στη μάπα τα καμάκια των λιγούρηδων πελατών και του εκάστοτε ιδιοκτήτη ώστε να μη την απολύσει; (ιδίως αυτό)

Άλλο να είμαι μαζί της και να δέχεται φιλοφρονήσεις ευγενικά, εκεί ναι θα βάλω ενα χαμόγελο ως τ αυτιά! Αλλά στο μπαρ, με συγχωρείτε αλλά ξέρω απο πρώτο χέρι τι πλέμπα υπάρχει εκεί, πέρα απ τους καλούς πελάτες και λίγους σεμνούς ιδιοκτήτες...

Άρα αν δουλεύει σε μπαρ ή κατά 99% θα τα χω μπλέξει με χαζογκόμενα που θα τα θέλει ο πισινός της ή κατα 1% με πολύ αγαθιάρα που δε θα της έχουν πιάσει ακόμα το χέρι (αλλά σύντομα ίσως ξεκινήσουν με κάτι άλλο). Θα μου πείτε, "δηλαδή είσαι των άκρων;". Ναι γιατί γνωρίζω πάρα πολλά άτομα (άντρες-γυναίκες) που να δουλεύουν σε μπαρ και ανήκουν στο 99%. (Καλά έχω κι ενα φίλο που ανήκει στο 1%. Πως δεν τον έχουν ματσακονιάσει ακόμα δεν ξέρω )

Τόσες ημερήσιες πιο καλές δουλειές υπάρχουν. Γιατί να παει ειδικά εκεί;
Στο στόμα του λύκου να έχεις τη σύντροφό σου; Ε οχι!

Ερώτηση: "Δηλαδή δεν θα την εμπιστεύεσαι;"

Απάντηση: ΚΑΘΟΛΟΥ! Γενικά τα άτομα που εμπιστεύομαι απόλυτα, δε με φέρνουν στα όρια προσβάλλοντας τη νοημοσύνη μου. Είτε μιλάμε για φίλους είτε για έτερον ήμισυ. Και το να πας να εργαστείς σε μπαρ νύχτα είναι προσβολή της νουμοσύνης μου τη στιγμή που υπάρχουν άλλες δουλειές. Είναι σα να μου λες "Αχ δεν είχα παρέα για να βγω απόψε εξω καθώς οι φίλες μου μαζευτήκαν στο Venue και πρέπει να παω οπωσδήποτε να γλεντήσω στα μπουζούκια. Γι αυτό είπα στον Στάθη να βγούμε. Δε σε πειράζει αγάπη μου ε;" Ίσα ωρε φλοκομπουκωμένη!

Άτομο που δουλεύει το σκοτάδι, σίγουρα δεν έχει και τόσο "φωτεινό" χαρακτήρα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 23-09-05 στις 19:06.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Arty2
Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε στις 19:12, 23-09-05:

Respect man, αλλά ίσως όντως να μην μπορεί να βρεί αλλού δουλειά οπότε για παρέα μαζί στο μαγαζί. (και για νατην προσέχουμε ε.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 19:18, 23-09-05:

Άρχοντα σαν δεύτερη δουλειά το είπε

αν δουλέυει σαν πωλήτρια σπαστό ωράριο πως θα βρει ακόμα μια αντίστοιχη δουλεία απο την στιγμη που εκείνες τις ώρες δεν θα μπορεί???

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 19:24, 23-09-05:

Μην είσαι τόσο απόλυτος Valder είσαι πολύ λάθος σε αυτό.Δεν μπορείς να κρίνεις ανθρώπους βάσει απαγγέλματος!
Ο άντρας της ξαδέρφης μου Αθηναίος από τα 15 μέχρι τα 23-24 δούλευε μπαρμαν στην Αθήνα και από τα 20 το έκανε ενώ παράλληλα δούλευε σε τράπεζα για να είναι πιο άνετος οικονομικά!Και μπράβο του!και από τα 18 τα είχε με την ξαδέρφη μου και δεν είχαν ούτε ένα πρόβλημα αν και είναι πολύ εμφανίσιμος και όλα απλά ήξερε τι ήθελε ούτε ένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν και δέκα χρόνια μέτα τώρα το καλοκαίρι παντρεύτηκαν!Γι'αυτο αν ξέρει ο άλλος τι θέλει δεν παίζει πρόβλημα με την δουλειά!Αυτό είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα.
Μπορεί η πλειοψηφία των περισσότερων να είναι αλλά όχι απαραίτητα!!
Εξάλλου να το ξέρεις πολλοί διαλέγουν αυτή την δουλειά γιατί είναι εύκολο χρήμα ουσιαστικά!Ενώ άλλοι κοπιάζουν σε μια εταιρία και με το ζόρι παίρνου ν 500 ευρώ ένας μπάρμαν στην Καβάλα να φανταστείς δεν σου μιλάω για Αθήνα βγάζει χίλια ευρώ και άνω!Συνεπώς πολλοί λένε γιατί όχι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikita13 : 23-09-05 στις 19:28.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 19:36, 23-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
Μην είσαι τόσο απόλυτος Valder είσαι πολύ λάθος σε αυτό.Δεν μπορείς να κρίνεις ανθρώπους βάσει απαγγέλματος!
Ο άντρας της ξαδέρφης μου Αθηναίος από τα 15 μέχρι τα 23-24 δούλευε μπαρμαν στην Αθήνα και από τα 20 το έκανε ενώ παράλληλα δούλευε σε τράπεζα για να είναι πιο άνετος οικονομικά!Και μπράβο του!και από τα 18 τα είχε με την ξαδέρφη μου και δεν είχαν ούτε ένα πρόβλημα αν και είναι πολύ εμφανίσιμος και όλα απλά ήξερε τι ήθελε ούτε ένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν και δέκα χρόνια μέτα τώρα το καλοκαίρι παντρεύτηκαν!Γι'αυτο αν ξέρει ο άλλος τι θέλει δεν παίζει πρόβλημα με την δουλειά!Αυτό είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα.
Μπορεί η πλειοψηφία των περισσότερων να είναι αλλά όχι απαραίτητα!!
Εξάλλου να το ξέρεις πολλοί διαλέγουν αυτή την δουλειά γιατί είναι εύκολο χρήμα ουσιαστικά!Ενώ άλλοι κοπιάζουν σε μια εταιρία και με το ζόρι παίρνου ν 500 ευρώ ένας μπάρμαν στην Καβάλα να φανταστείς δεν σου μιλάω για Αθήνα βγάζει χίλια ευρώ και άνω!Συνεπώς πολλοί λένε γιατί όχι!
Νικίτα έτσι ακριβώς είναι κι εγώ δούλευα όχι βράδυ αλλά ημέρα σε καφε μπαρμέχρι τις 10 το βράδυ σερβιτόρα, δεν μπορώ να πω είχα αρκετούς μαλάκες που έρονταν για διακοπές, αλλά τα λεφτα που έβγαζα εγώ σε μια εβδομάδα οι άλλοι που δούλευαν σαν πωλητες τα έβγαζαν σε ένα μήνα.
Βέβαια αυτά τα λεφτά τα κρατούσα και έβγαζα πιο πάνω απο τους μισούς μήνες των σπουδών μου.
Κι έχω γνωρίσει πολλούθς μπάρμαν και μπαργούμεν και δεν ήταν έτσι όπως τα λέει ο άρχοντας.
Ας μην κρίνουμε απο αυτά που ακούγονται γενικά.
Γιατί αν πάει έτσι δεν θα έπρεπε να κάνουμε σχέση ούτε με κάποιον που ταξιδευει γιατί είναι όπου λιμάνι και παιδί.
Το θέμα είναι πως ότι δουλειά και να κάνεις αν είναι να κάνεις την μαλα@@ια σου την κάνεις.
Εδώ σε γραφεία που είμαι με την πρακτική και βλέπεις μερικούς και κάνουν σα λιγούρια.

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 19:43, 23-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Νικίτα έτσι ακριβώς είναι κι εγώ δούλευα όχι βράδυ αλλά ημέρα σε καφε μπαρμέχρι τις 10 το βράδυ σερβιτόρα, δεν μπορώ να πω είχα αρκετούς μαλάκες που έρονταν για διακοπές, αλλά τα λεφτα που έβγαζα εγώ σε μια εβδομάδα οι άλλοι που δούλευαν σαν πωλητες τα έβγαζαν σε ένα μήνα.
Βέβαια αυτά τα λεφτά τα κρατούσα και έβγαζα πιο πάνω απο τους μισούς μήνες των σπουδών μου.
Κι έχω γνωρίσει πολλούθς μπάρμαν και μπαργούμεν και δεν ήταν έτσι όπως τα λέει ο άρχοντας.
Ας μην κρίνουμε απο αυτά που ακούγονται γενικά.
Γιατί αν πάει έτσι δεν θα έπρεπε να κάνουμε σχέση ούτε με κάποιον που ταξιδευει γιατί είναι όπου λιμάνι και παιδί.
Το θέμα είναι πως ότι δουλειά και να κάνεις αν είναι να κάνεις την μαλα@@ια σου την κάνεις.
Εδώ σε γραφεία που είμαι με την πρακτική και βλέπεις μερικούς και κάνουν σα λιγούρια.
Ε ακριβώς αυτό λέω και εγώ γιατί και ο ένας ο κολλητός μου τόσα χρόνια δουλεύει νύχτα και ζει σαν άρχοντας αφού πήρε πτυχίο και δεν θέλει να το χρησιμοποιήσει αλλα να ανοίξει δικό του μπαρ!Είναι προσωπικές επιλογές του καθενός αλλά δεν σημαίνουν τίποτα για τον προσωπικό χαρακτήρα του καθενός!Ακριβώς αυτό αν είναι να την κάνεις την μαλακία σου θα την κάνεις όπως και να έχει!Απλά υπάρχουν κάποια στερέοτυπα στην κοινωνία ότι Μπάρμαν=μ@λ@κες,μπλεγμένοι με ναρκωτικά κτλ και γενικεύονται για όλους ενώ δεν είναι έτσι.Ισα ίσα όταν ζεις στην νύχτα βλέπεις την ζωή και από την κακή πλευρά στην πραγματικής διάσταση που άλλοι από μας νομίζουμε ότι είμαστε σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο.Αυτό είτε το πιστεύετε είτε όχι είναι εμπειρίες και εφόδια ζωης και σε κάνουν να εκτίμας τα πράγματα που αξίζουν..Αυτά στα λέω από προσωπική εμπειρία με άτομα που έχω ζήσει.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 19:53, 23-09-05:

Ε ακριβώς αυτό λέω και εγώ γιατί και ο ένας ο κολλητός μου τόσα χρόνια δουλεύει νύχτα και ζει σαν άρχοντας αφού πήρε πτυχίο και δεν θέλει να το χρησιμοποιήσει αλλα να ανοίξει δικό του μπαρ!Είναι προσωπικές επιλογές του καθενός αλλά δεν σημαίνουν τίποτα για τον προσωπικό χαρακτήρα του καθενός!Ακριβώς αυτό αν είναι να την κάνεις την μαλακία σου θα την κάνεις όπως και να έχει!Απλά υπάρχουν κάποια στερέοτυπα στην κοινωνία ότι Μπάρμαν=μ@λ@κες,μπλεγμένοι με ναρκωτικά κτλ και γενικεύονται για όλους ενώ δεν είναι έτσι.Ισα ίσα όταν ζεις στην νύχτα βλέπεις την ζωή και από την κακή πλευρά στην πραγματικής διάσταση που άλλοι από μας νομίζουμε ότι είμαστε σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο.Αυτό είτε το πιστεύετε είτε όχι είναι εμπειρίες και εφόδια ζωης και σε κάνουν να εκτίμας τα πράγματα που αξίζουν..Αυτά στα λέω από προσωπική εμπειρία με άτομα που έχω ζήσει.

κι εγώ στα λέω απο προσωπική μου εμπειρία
γιατί μπορεί να μην δούλευα βράδυ αλλά εκεί ήμουν για βοήθεια μέχρι να κλείσει το μαγαζί.
Την νύχτα την έχω ζήσει, όπως και τους μαλ@@ που θεωρούν τις σερβιτόρες πούτ@@.
Εκεί κάνεις και προπόνηση στην υπομονή σου γιατί είναι πελάτες δεν πρέπει να τους βρίσεις αλλά με ωραίο τρόπο να τους την πεις.

Υπάρχουν και αυτά με ναρκωτικά και αυτά που είπε ο άρχοντας αλλά όχι σε τόσο μεγάλο ποσοστό

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:58, 23-09-05:

Bunny εσυ δούλευες ημέρα! Άλλο αυτό! Και ναι παντού μπορεί να γίνει η στραβή, ακόμα και σε γραφείο. Γι αυτό έβαλα τα 2 ποσοστά δίπλα.

Όλα τ άλλα δε θα τα σχολιάσω απλώς.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 20:01, 23-09-05:

Κανονικά δούλευα βράδυ αλλά είπα ήμουν και το βράδυ και βοηθούσα τα παρασκευοσαββατοκύριακα συγκεκριμένα γιατί εκείνα τα βράδια είχε παρα παρα πολύ δουλειά

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 20:02, 23-09-05:

κι εγώ στα λέω απο προσωπική μου εμπειρία
γιατί μπορεί να μην δούλευα βράδυ αλλά εκεί ήμουν για βοήθεια μέχρι να κλείσει το μαγαζί.
Την νύχτα την έχω ζήσει, όπως και τους μαλ@@ που θεωρούν τις σερβιτόρες πούτ@@.
Εκεί κάνεις και προπόνηση στην υπομονή σου γιατί είναι πελάτες δεν πρέπει να τους βρίσεις αλλά με ωραίο τρόπο να τους την πεις.

Υπάρχουν και αυτά με ναρκωτικά και αυτά που είπε ο άρχοντας αλλά όχι σε τόσο μεγάλο ποσοστό
Όλα υπάρχουν και παντού απλά δεν πρέπει να τους βάζουμε όλους στην ίδια μοιρα!!Τα πράγματα είναι απλά,απλά ασύ γνωρίζεις τι άνθρωπο έχεις δίπλα σου και ανάλογα να κάνεις και τις επιλογές αλλά οχι να λες χωρίζω γιατί δουλεύει νύχτα!Αυτό λίγο πολύ είναι κοινωνικός ρατσισμός!
Όσο για το θέμα της ζήλειας που τέθηκε από πολλού αν κάποιος είναι παθολογικά ζηλιάρης χωρις να του δίνει δικαίωμα το έτερον ήμισυ τότε το πρόβλημα είναι εξ ολοκλήρου δικό του γιατί ένας φυσιολογικός και ανώτερος ανθρωπος θα χαιρόταν που η κοπέλε/άντρας είναι επιθυμητός/η από τους γύρω αλλά έχει κανει την επιλογή του/της και έχει διαλέξει να είναι με αυτό το άτομο.Εγώ προσωπικά έτσι το βλέπω αυτα του τύπου γιατί σε κοιταέι ο ένας και ο άλλος ποτέ δεν άντεχα μου την δίναν στα νεύρα!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 20:05, 23-09-05:

Όλα υπάρχουν και παντού απλά δεν πρέπει να τους βάζουμε όλους στην ίδια μοιρα!!Τα πράγματα είναι απλά,απλά ασύ γνωρίζεις τι άνθρωπο έχεις δίπλα σου και ανάλογα να κάνεις και τις επιλογές αλλά οχι να λες χωρίζω γιατί δουλεύει νύχτα!Αυτό λίγο πολύ είναι κοινωνικός ρατσισμός!
Όσο για το θέμα της ζήλειας που τέθηκε από πολλού αν κάποιος είναι παθολογικά ζηλιάρης χωρις να του δίνει δικαίωμα το έτερον ήμισυ τότε το πρόβλημα είναι εξ ολοκλήρου δικό του γιατί ένας φυσιολογικός και ανώτερος ανθρωπος θα χαιρόταν που η κοπέλε/άντρας είναι επιθυμητός/η από τους γύρω αλλά έχει κανει την επιλογή του/της και έχει διαλέξει να είναι με αυτό το άτομο.Εγώ προσωπικά έτσι το βλέπω αυτα του τύπου γιατί σε κοιταέι ο ένας και ο άλλος ποτέ δεν άντεχα μου την δίναν στα νεύρα!
ΚΑλά ε με κάλυψες

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 20:08, 23-09-05:

ΚΑλά ε με κάλυψες
Thanks αφού τα ξέρω ρε συ είχαμε και δικό μας μπαρ στην Καβάλα τόσα χρόνια βέβαια τώρα το δώσαμε γιατί είναι πολύ κουραστική δουλειά!Η μητέρα μου δούλευε μέσα στο μπαρ τόσα χρόνια για να επιτηρεί τι γίνεται γιατί είχαν γίνει βλεκείες στο παρελθόν!!Αλλα αυτό δεν την έκανε ακατάλληλη σύζυγο και μητέρα αντίθετα..Γι'αυτό όλα έχουν να κάνουν με τον χαρακτήρα του καθένα!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:10, 23-09-05:

Ε δε το πιστεύω αυτό που γίνεται τώρα. Τι ψυχολογικά ξεσπάσματα είναι αυτά απορώ... Γνώμη εξέφρασα, δεν έστησα κανέναν στα τέσσερα...

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 20:13, 23-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ε δε το πιστεύω αυτό που γίνεται τώρα. Τι ψυχολογικά ξεσπάσματα είναι αυτά απορώ... Γνώμη εξέφρασα, δεν έστησα κανέναν στα τέσσερα...
Και μεις την γνώμη μας λέμε τώρα εσύ το εξελαμβάνεις σαν ψυχολογικό ξέσπασμα!Εγώ και η bunny γενικά μιλήσαμε και σχολιάσαμε καποια πράάγματα πάνω σε αυτά που είπες και δεν νομίζω ότι ειναι κακό!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 20:14, 23-09-05:

και στα 4 ε??
ούτε καν στον τοίχο??

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:22, 23-09-05:

Συγγνώμη νικίτα αλλά καλύτερα να στα πω αλλού γιατί αν απαντήσω ουσιαστικά εδω, θα πρέπει να κάνουμε off topic ή split το θέμα και θα βγω και κακός.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:23, 23-09-05:

Όποιος δεν έχει δουλέψει βράδυ δεν μπορεί να κρίνει στην τελική!Και ναι Valder είσαι λάθος Τα κορίτσια με κάλυψαν βέβαια οπότε δεν θα προσθέσω και πολλά!έχω δουλέψει νύχτα και έχω γνωρίσει καλά παιδιά και μ@λ@κες...Άτομα που απλά ήρθαν να πιουν το ποτάκι τους και άτομα που είναι λιγούρια με όλη την σημασία της λέξης. Το τι θα κάνει ο καθένας barrman/woman, σεριβιτόρος-σερβιτόρα είναι στην επιλογή του...Το αν θα δώσει δικαιώματα ή όχι είναι στο χαρακτήρα του....Έχουμε και λέμε...εγώ τότε είχα σχέση!Στον τότε σύντροφο δεν του πολυάρεσε βέβαια αλλά από την στιγμή που ήταν επιλογή μου την σεβόταν!έδωσα δικαίωμα; ΠΟΤΕ...αν ήθελα μποσούσα να του είχα δώσει χίλια δύο ακόμα και ας μην δούλευα βράδυ...Γιατί ως φοιτήτρια τριγυριζόμουν από ωραίους φοιτητές...Οπότε και το φλερτ μπορούσα να έχω και να τον κερατώσω και ας μην δουλεύα νύχτα!
'Εχω γνωρίσει barmen που δεν φλέρταραν με τα κοριτσάκια που ξεροστάλιαζαν για πάρτυ τους αλλά και barmen που ενώ ετοιμάζονταν για γάμο στην ερώτηση αν έχουν δεσμό απαντούσαν όχι...Και μην ξεχνάμε ότι μέσα στην δουλειά τους είναι και το παιχνίδι....Δεν ξέρω για εσένα bunny αλλά στο δικό μας μαγαζί ερχόταν συγκεκριμένες κοριτσοπαρέες για συγκεκριμένους barmen
Όσο αν θα έκανα σχέση, ναι θα έκανα εφόσον μπορούσα να τον εμπιστευτώ και δεν μου δημιουργούσε ανασφάλιες η συμπεριφορά του...Άλλωστε αρνούμαι να έχω ανασφάλιες λόγω της δουλειάς της σχέσης μου!Στην τελική αν είναι να στην κάνει την λαδιά θα στην κάνει και ας δουλεύει μέρα

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:25, 23-09-05:

και στα 4 ε??
ούτε καν στον τοίχο??
Δε με βολεύει! Μη βγούμε όμως εκτός θέματος!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 20:30, 23-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Όποιος δεν έχει δουλέψει βράδυ δεν μπορεί να κρίνει στην τελική!Και ναι Valder είσαι λάθος Τα κορίτσια με κάλυψαν βέβαια οπότε δεν θα προσθέσω και πολλά!έχω δουλέψει νύχτα και έχω γνωρίσει καλά παιδιά και μ@λ@κες...Άτομα που απλά ήρθαν να πιουν το ποτάκι τους και άτομα που είναι λιγούρια με όλη την σημασία της λέξης. Το τι θα κάνει ο καθένας barrman/woman, σεριβιτόρος-σερβιτόρα είναι στην επιλογή του...Το αν θα δώσει δικαιώματα ή όχι είναι στο χαρακτήρα του....Έχουμε και λέμε...εγώ τότε είχα σχέση!Στον τότε σύντροφο δεν του πολυάρεσε βέβαια αλλά από την στιγμή που ήταν επιλογή μου την σεβόταν!έδωσα δικαίωμα; ΠΟΤΕ...αν ήθελα μποσούσα να του είχα δώσει χίλια δύο ακόμα και ας μην δούλευα βράδυ...Γιατί ως φοιτήτρια τριγυριζόμουν από ωραίους φοιτητές...Οπότε και το φλερτ μπορούσα να έχω και να τον κερατώσω και ας μην δουλεύα νύχτα!
'Εχω γνωρίσει barmen που δεν φλέρταραν με τα κοριτσάκια που ξεροστάλιαζαν για πάρτυ τους αλλά και barmen που ενώ ετοιμάζονταν για γάμο στην ερώτηση αν έχουν δεσμό απαντούσαν όχι...Και μην ξεχνάμε ότι μέσα στην δουλειά τους είναι και το παιχνίδι....Δεν ξέρω για εσένα bunny αλλά στο δικό μας μαγαζί ερχόταν συγκεκριμένες κοριτσοπαρέες για συγκεκριμένους barmen
Όσο αν θα έκανα σχέση, ναι θα έκανα εφόσον μπορούσα να τον εμπιστευτώ και δεν μου δημιουργούσε ανασφάλιες η συμπεριφορά του...Άλλωστε αρνούμαι να έχω ανασφάλιες λόγω της δουλειάς της σχέσης μου!Στην τελική αν είναι να στην κάνει την λαδιά θα στην κάνει και ας δουλεύει μέρα
ναι και εκεί που ήμουν κι εγώ, νομίζω αυτό γίνεται παντού γιάυτό και οι επιχειρηματίες θέλουν εμφανίσημα άτομα σε τέτοιες δουλειές για να τραβάνε κόσμο

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 20:34, 23-09-05:

ναι και εκεί που ήμουν κι εγώ, νομίζω αυτό γίνεται παντού γιάυτό και οι επιχειρηματίες θέλουν εμφανίσημα άτομα σε τέτοιες δουλειές για να τραβάνε κόσμο
το πρώτο κριτήριο πρόσληψης αυτό είναι η αλήθεια να λέγεται..!!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:35, 23-09-05:

το πρώτο κριτήριο πρόσληψης αυτό είναι η αλήθεια να λέγεται..!!
Άρα εγώ και το κουνελάκι είμαστε αποδεδειγμένα θεές

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 20:36, 23-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Άρα εγώ και το κουνελάκι είμαστε αποδεδειγμένα θεές
Ψωνάκι

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 20:37, 23-09-05:

οπότε εμείς Βικάκι θα κάνουμε και άλλο κλαμπ Θεικές Υπάρξεις Στεκιού
και δεν έρχονται άλλα μέλη

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:39, 23-09-05:

Off topic!!!!

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 20:40, 23-09-05:

Και άλλο ψωνάκι και το κουνελίνο
ΕΕεεεεε που πάτε προσέχετε το καλάμι μην πέσετε!!
Υ.Γ μυρίζομαι και κράξιμο...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:40, 23-09-05:

Ακριβώς..το πολύ πολύ να κάνουμε καλλιστεία μπας και βγάλουμε και τίποτα Είμαστε μέχρι στιγμής οι μοναδικές Θ.Υ.Σ

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 01:35, 24-09-05:

Ας μην εθελοτυφλούμε! Υπάρχουν τόσες ωραίες δουλειές για κάποια που θέλει να βγάλει τα απαραίτητα λεφτά. Πωλήτρια σε κατάστημα ρούχων,σερβιτόρα σε εστιατόριο, πωλήτρια σε βιβλιοπωλείο, να δουλεύει στο ταμείο ενος καταστήματος, τηλεφωνήτρια στην Υποστήριξη πελατών μιας εταιρίας ή σε εταιρία δημοσκοπήσεων κλπ κλπ.

Μπαργούμαν γιατί να γίνει; Για να δουλεύει στο κάθε κ#λόμπαρο στην κυριολεξία και να είναι υποχρεωμένη να τρώει στη μάπα τα καμάκια των λιγούρηδων πελατών και του εκάστοτε ιδιοκτήτη ώστε να μη την απολύσει; (ιδίως αυτό)

Άλλο να είμαι μαζί της και να δέχεται φιλοφρονήσεις ευγενικά, εκεί ναι θα βάλω ενα χαμόγελο ως τ αυτιά! Αλλά στο μπαρ, με συγχωρείτε αλλά ξέρω απο πρώτο χέρι τι πλέμπα υπάρχει εκεί, πέρα απ τους καλούς πελάτες και λίγους σεμνούς ιδιοκτήτες...

Άρα αν δουλεύει σε μπαρ ή κατά 99% θα τα χω μπλέξει με χαζογκόμενα που θα τα θέλει ο πισινός της ή κατα 1% με πολύ αγαθιάρα που δε θα της έχουν πιάσει ακόμα το χέρι (αλλά σύντομα ίσως ξεκινήσουν με κάτι άλλο). Θα μου πείτε, "δηλαδή είσαι των άκρων;". Ναι γιατί γνωρίζω πάρα πολλά άτομα (άντρες-γυναίκες) που να δουλεύουν σε μπαρ και ανήκουν στο 99%. (Καλά έχω κι ενα φίλο που ανήκει στο 1%. Πως δεν τον έχουν ματσακονιάσει ακόμα δεν ξέρω )

Τόσες ημερήσιες πιο καλές δουλειές υπάρχουν. Γιατί να παει ειδικά εκεί;
Στο στόμα του λύκου να έχεις τη σύντροφό σου; Ε οχι!

Ερώτηση: "Δηλαδή δεν θα την εμπιστεύεσαι;"

Απάντηση: ΚΑΘΟΛΟΥ! Γενικά τα άτομα που εμπιστεύομαι απόλυτα, δε με φέρνουν στα όρια προσβάλλοντας τη νοημοσύνη μου. Είτε μιλάμε για φίλους είτε για έτερον ήμισυ. Και το να πας να εργαστείς σε μπαρ νύχτα είναι προσβολή της νουμοσύνης μου τη στιγμή που υπάρχουν άλλες δουλειές. Είναι σα να μου λες "Αχ δεν είχα παρέα για να βγω απόψε εξω καθώς οι φίλες μου μαζευτήκαν στο Venue και πρέπει να παω οπωσδήποτε να γλεντήσω στα μπουζούκια. Γι αυτό είπα στον Στάθη να βγούμε. Δε σε πειράζει αγάπη μου ε;" Ίσα ωρε φλοκομπουκωμένη!

Αν και ορισμένες απαντήσεις που ήδη δόθηκαν με κάλυψαν, θα ήθελα να παραθέσω και εγώ την γνώμη μου σχετικά με τα λεγόμενα του αγαπητού valder.

Ναι είσαι υπερβολικός και απόλυτος φίλε μου. Θεωρώ πως μπορώ να τσαντιστώ και να προσβληθώ απο το ποστ σου, αφού τα τελευταία 7-8 χρόνια δουλεύω και βράδυ και το κάνω γιατί μ’ αρέσει και γιατί τα χρήματα που παίζουν εκεί είναι πολλά!!! Δεν φαντάζεσαι πόσο όμορφα νιώθω όταν επιλέγω ένα τραγουδάκι και βλέπω κόσμο από κάτω να γουστάρει... Όσοι και όσες δουλεύουν βράδυ, δεν είναι πόρνες, ζιγκολό και sex-maniacs… ναι υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις όπως άλλωστε και σε άλλες δουλειές και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αναφέρω παραδείγματα, ούτε βέβαια για λιγούρηδες πελάτες ή αφεντικά!

Αν κάποιος έχει τόσο μεγάλες ανασφάλειες σχετικά με την σχέση του στο αν θα μπορεί να τα την εμπιστευθεί, μπορεί κάλλιστα να το συζητήσει μαζί του-της και να βρουν μια λύση! Το να βαφτίζονται το 99% των ανθρώπων που δουλεύουν βράδυ πουτανeς για να καλυφθούν τέτοιου είδους ανασφάλειες το θεωρώ τουλάχιστο αστείο!

Αγαπητέ valder προφανώς δεν έχεις ασχοληθεί με το βράδυ και πολύ και απο ότι μπορώ να καταλάβω γενικά δεν εχεις και μεγάλη εμπειρία σε κάποια δουλειά. Χωρίς να θέλω να σου κάνω υποδείξεις, απλά πάρ’ το σαν συμβουλή, μην είσαι τόσο απόλυτος ποτέ σε τέτοια θέματα. Πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση το ποστ σου και ως valderαλλά και ως moderatorτου e-steki
Αρχική Δημοσίευση από e-steki
5. Εκφράσεις ρατσιστικών & φανατικών ιδεών ή λεκτικές επιθέσεις σε κοινωνικοπολιτικές ή θρησκευτικές ομάδες καλύτερα να αποφεύγονται.

ps. Nooffencevalderαλλά ειδικά η τελευταία σου πρόταση με πείραξε πάρα πολύ!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:37, 24-09-05:

Θα συμφωνήσω με τον Founes...

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:57, 24-09-05:

Ναι όμως αυτές οι δουλείες δεν αποκλείουν να χρειάζονται κάποια προσόντα (π.χ. γνώση ξενής γλώσσας) αρά δεν είναι τόσο εύκολο όσα τα λες να βρει κάποιος κάποια δουλεία. Εξάλλου οι δουλίες αυτές συνήθως είναι πρώη που πιθανός να είναι πρωί και η πρώτη δουλεία. Αρά δεν μας κάνει ούτε απο αυτή την απόψη

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 02:42, 24-09-05:

Λοιπόν επειδή αρκετά ανέχθηκα να βρίσκομαι στην άμυνα γι αυτά που λεω, εχω να πω κάποια πράγματα.

Δεν είμαι υποχρεωμένος να μυρίζω τα νύχια μου τι κάνει ο καθένας σας στην προσωπική του ζωή, αν έχει γκόμενο ή γκόμενα σε μπαρ ή αν δουλεύει ο/η ίδιος/α. Τα πάντα τα εξέφρασα γενικά και αόριστα και αν προσβάλλεται κάποιος σε προσωπικό επίπεδο, απλά έχει τη μύγα και μυγιάζεται. Εαν ήθελες Φουνές να παραπονεθείς σε προσωπικό επίπεδο, άνοιξε το MSN και κάντο. Τι το έχουμε το msn; Για να γεμίζουμε τα θέματα του e-steki όλο αντιπαραθέσεις;

Επίσης όσον αφορά τους εργαζόμενους στα μπαρ δεν έθιξα το αν είναι πόρνες ή αν πίνουνε άσπρη σκόνη όπως αναφέρθηκε σε ενα άλλο πόστ. Εγω είπα οτι "Ναι γιατί γνωρίζω πάρα πολλά άτομα (άντρες-γυναίκες) που να δουλεύουν σε μπαρ και ανήκουν στο 99%". Εσυ με τη νικίτα αμέσως πεταχτήκατε και φέρατε προσωπικά παραδείγματα, η μία με το φίλο της και ο άλλος με το δικό του επάγγελμα. Δηλαδή ειλικρινά ρε παιδιά, τι πρέπει να κάνω; Να ψάξω κάθε μπάρμαν και μπαργούμαν για να δω αν είναι καλό ή κακό άτομο; Ο καθένας μιλάει εκ των εμπειριών του. Μη βιάζεστε να ξεσπάσετε επάνω σε άτομα που έχουν διαφορετική γνώμη απο σας. Εντάξει το καταλάβαμε, για εσας είναι κάτι το ωραίο, κάτι το κοινό σαν δουλειά κλπ κλπ. Αλλιώς το βλέπω εγω αλλιώς εσείς.

Εν συνεχεία θα ήθελα να σου τονίσω πως κι εγω γουστάρω να παίζω μουσική και να με ακούνε και να διασκεδάζουν τα άτομα στον γύρω χώρο, όπως επίσης κι εγω θέλω να βγάζω λεφτά πολλά. Δε σου είπα οτι πας να γνωρίσεις πελάτισσες και ως εκ τούτου πετάς επιχειρήματα εντελώς αβάσιμα για να στηρίξεις την προσβολή που δέχτηκες όπως λες απο εμένα. Όλοι σαν δουλειά το ξεκινάνε και φυσικά για να μαζέψουν λεφτά. Το τι θα συναντήσουν εκεί πέρα δεν το ξέρουν και αν θα γνωρίσουν γκόμενα ή γκόμενο. Απλά πάνε για δουλειά και δεν το όρισα εγω διαφορετικά.

Πάμε παρακάτω... Μιλάς για την τελευταία φράση μου. Ναι επιμένω σε αυτή αλλά κάτσε να την κάνω λίγο πιο λιανά γιατί μου φαίνεται είναι ακριβώς η φράση που θα ξεχωρίσει τους οξύθυμους στο πλήθος. Πως θα πας να δουλέψεις τη νύχτα λοιπόν αμα είσαι το παιδάκι της μαμάς και του μπαμπά; Πρέπει να έχεις και λίγη νύχτα μέσα σου. Να είσαι τσαμπιόνι. Να ξέρεις να αντιμετωπίζεις κάθε στραβή, κάθε καμάκι, κάθε μεθυσμένο, κάθε τρελό, κάθε απαιτητικό πελάτη, να είσαι ειδικός στο να καταπίνεις τις μπούρδες των πελατών για να μη δυσαρεστηθούν και φυσικά να έχεις άπειρη υπομονή. Άποψη μου είναι οτι αν είσαι το παιδί της μαμάς που πας να δουλέψεις νύχτα με το σταυρό στο χέρι, κάηκες. Πρέπει να έχεις και λίγη διαβολιά στη σκέψη. Αυτό εννοώ. Μην καταπίνετε κάθε φράση ασυναίσθητα. Το νόημα έχει σημασία.

Πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση το ποστ σου και ως valderαλλά και ως moderatorτου e-steki…
Αυτό δεν είναι προς τιμήν σου που το έγραψες και στο λεω φάτσα φόρα. Εαν έχεις προβλήματα με το e-steki και υποννοείς οτι το επίπεδό του είναι χαμηλό και συντηρεί απόλυτες απόψεις, νομίζω οτι είσαι πέρα για πέρα λάθος. Το πόστ το έγραψα ως μέλος όπως επίσης ως μέλη πρέπει να αντιμετωπίζονται ΟΛΟΙ ακόμα και οι admins στις απόψεις τους. Το οτι είμαι Moderator δε νομίζω οτι θα έπρεπε να με κάνει να χαιδέψω τα αυτιά κανενός ή να βγάλω τα καπούλια μου απ τη συζήτηση. Είπα τη γνώμη μου ως Valder και ο σχολιασμός σου παρακαλώ να μείνει εκεί. Στον Valder.

Τέλος δε νομίζω οτι κρύβω ψυχολογικά ελαττώματα πίσω απο τη γνώμη μου και ευχαριστώ πολύ που με χαρακτηρίζεις ανασφαλή και αστείο.

Οποιοσδήποτε έχει άλλα προβλήματα μαζί μου, να μιλήσει μαζί μου. Δεν έχω καμία όρεξη να αναπτύσσω τους συντηρητικούς λόγους μου για να αντιλέγουν όσοι "κάθονται στ' ατσάλι" να εκφράσουν με την πρώτη ευκαιρία τη φιλελευθερική υφή των γνώμεων τους.

Άλλο να τα λετε ως γνώμες κι άλλο να κάθεστε στο ατσάλι. Συγνώμμη αλλά αυτό προσβάλλει τη νοημοσύνη μου πάρα πολύ.

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 03:29, 24-09-05:

Παιδιά δεν χρειάζεται να δοθεί άλλη έκταση στο ζήτημα ο καθένας εξέφρασε τις προσωπικές του απόψεις οι οποίες μάλλον παρεξηγήθηκαν.Και ο valder μάλλον θεώρεισαι ότι του επιτεθήκαμε εγώ προσωπικά λυπάμαι αν κατάλαβε κάτι τέτοιο γιατί δεν είναι έτσι μίλησα γενικά για την νοοτροπία που επικρατεί!Τελοσπάντων ας μην συνεχιστεί το ζήτημα ας μείνει ως εδώ η παρεξήγηση δεν υπάρχει λόγος να οξυνθούν τα πνεύματα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 06:38, 24-09-05:

Το πόστ το έγραψα ως μέλος όπως επίσης ως μέλη πρέπει να αντιμετωπίζονται ΟΛΟΙ ακόμα και οι admins στις απόψεις τους. Το οτι είμαι Moderator δε νομίζω οτι θα έπρεπε να με κάνει να χαιδέψω τα αυτιά κανενός ή να βγάλω τα καπούλια μου απ τη συζήτηση. Είπα τη γνώμη μου ως Valder και ο σχολιασμός σου παρακαλώ να μείνει εκεί. Στον Valder.
Σωστό αυτό, αλλά μην ξεχνάς οτι επειδή οι admins, και κατα κάποιο τρόπο και οι mods είναι απο δύσκολο (για τους mods) έως αδύνατο (για τους admins) να φανε ban πρέπει να ακολουθούν τουλάχιστον τους κανόνες και να αποτελούν παράδειγμα προς μίμησιν όσον αφορά την τήρηση τους και γενικά τη συμπεριφορά. Και εγώ χάνω πολλές φορές την ψυχραιμία μου αλλά το σωστό είναι αυτό που λέω παραπάνω και δεν θα έπρεπε να τη χάνω γιατί είναι άδικο για τα άλλα μέλη. Γιατί δεν θα φάω ποτέ ban.
Φυσικά με αυτά δεν υπονοώ οτι δεν είσαι καλός moderator. Απεναντίας έχεις προσφέρει πάρα πολλά στο e-steki και είσαι κατα κάποιο τρόπο αναντικατάστατος. Όμως σε αυτόν τον τομέα που έθιξα παραπάνω, μερικές φορές έχουμε πρόβλημα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:04, 24-09-05:

Λοιπόν αφού διάβασα τα πάντα με μεγάλη προσοχή, οφείλω σε αυτό το σημείο να αναφέρω ότι το θέμα που έθεσα, με αφορά σε προσωπικό επίπεδο

Δουλέυω πρωινό 8άωρο, ζω μόνη και οικονομικά δεν βγαίνω.
Κατά περιόδους κάνω και δεύτερη ή και τρίτη δουλειά...
Αυτή λοιπόν είναι μια περίοδος που για άλλη μια φορά θα πιάσω δεύτερη δουλειά ως barwoman
Από τις δικές μου εμπειρίες έχω να πω ότι τελικά το αν έχει καποιος πρόβλημα με το νά κάνει ο/η σύντροφος του αυτή τη δουλειά έχει να κάνει καθαρά με το αν του/της έχει εμπιστοσύνη ή όχι...
Πέρασα από σχέση που ο καλός μου δεν είχε πρόβλημα και με στήριζε και με βοηθούσε ιδιαίτερα.... μου ετοίμαζε καφέ όταν προσπαθούσε με χίλια ζόρια να με ξυπνήσει απ το ξενύχτι για να ξαναπάω για δουλειά, μου ετοίμαζε τα ρούχα που θα φορούσα ώστε να έχω χρόνο να κοιμηθώ άλλα 10 λεπτά παραπάνω, ερχόταν στην μπάρα μου και ξεροστάλιαζε για να μου κάνει παρέα, είχε γνωρίσει τον κόσμο που δούλευε εκεί και τους πελατες και ΗΞΕΡΕ ότι ήμουν ΚΥΡΙΑ και ότι ακόμα και τις μέρες που δε θα ερχόταν θα παρέμενα ΚΥΡΙΑ!
Εχω όμως υπάρξει και σε σχέση που ο άλλος φρίκαρε και δεν ήθελε ούτε να το ακούσει γιατί ανησυχούσε φοβερά, γιατί ντρεπόταν(?) για τη δουλειά μου, γιατί πίστευε ότι τα άτομα που δουλεύουν νύχτα δεν είναι και πολύ σόι και αυτό φυσικά ερχόταν σε μεγάλη αντιπαράθεση σε αυτά που ΗΞΕΡΕ για μένα ως άτομο

Το ερώτημα το έθεσα για να πει ο καθένας την άποψη του και αν και δεν χάρηκα με κάποιες απόψεις, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν εξακολουθώ να τους συμπαθώ ή να εκτιμώ αυτούς που τις εξέφρασαν
Όπως είμαι σίγουρη ότι τα ίδια άτομα, δεν θα πάψουν να με συμπαθούν και εκτιμούν τώρα που μαθαίνουν ότι δουλεύω ΚΑΙ νύχτα

Σας ευχαριστώ όλους για τις μέχρι τώρα απαντήσεις και περιμένω κι άλλες

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 12:21, 24-09-05:

Valderάσε τις μύγες και τα μυγιάσματα... και συγνώμη κιόλας που εξέφρασα δημόσια την γνώμη μου, όπως είχες κάνει και εσύ λίγο παραπάνω... σε καμία αντιπαράθεση δεν θέλω να έρθω μαζί σου, ούτε να σου αλλάξω μυαλά...
Όταν κάποιος γίνεται απόλυτος για κάποια κοινωνικά σύνολα στα οποία νοιώθω ότι ανήκω και ότι προσβάλλομαι από αυτή την θέση φυσικά και θα αντιδράσω λέγοντας την γνώμη μου... θα ήθελα να μου εξηγήσεις αυτό το περί αβάσιμων επιχειρημάτων.....

Για την επεξήγηση της φράσης σου καλύτερα να το αφήσουμε γιατί στο τέλος θα πεισθώ ότι δεν μιλάμε σοβαρά.... Πες μου σε παρακαλώ το παιδί της μαμάς και του μπαμπά που μπορεί να δουλέψει εκτός από την επιχείρηση των γονιών του... (φυσικά και δεν περιμένω απάντηση... )
Μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις λέγοντας πως υπονοώ πράγματα για το
e-steki τα οποία ουδέποτε εννόησα και είπα! Από την μία θέλεις να θεωρείσαι e-steki(αφού εσύ είχες τη απόλυτη άποψη και λές οτι εγώ υπονοώ για το στέκι κάτι τέτοιο) από την άλλη απλός χρήστης... Η αντιμετώπιση που είχα, έχω και θα έχω απέναντί σου είναι ως valder ο moderator(τουλάχιστον μέσα στο στέκι). Ως valder o moderator λοιπόν συνεχίζεις να προκαλείς (εμένα τουλάχιστον) με τα σχόλιά σου περί ατσαλιού κτλ... δεν θα συνεχίσω άλλο αφού δεν οδηγεί πουθενά η κουβέντα, θα ζητήσω συγνώμη που εκφράστηκα ελεύθερα για κάποιο πρόβλημα που είχα στην συγκεκριμένη περίπτωση μαζί σου, όπως επίσης και για τις φιλελεύθερες απόψεις μου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Founes : 24-09-05 στις 12:26.
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 12:40, 24-09-05:

Kαταρχήν ωραίο θεματάκι!Ας πω κι εγώ την άποψη μου αν μου επιτρέπετε.Λοιπόν,έχω δουλέψει κι εγώ νύχτα και έχω να πω τα εξής...Καταρχήν στον οικονομικό τομέα σαφώς τα λεφτά είναι πιο πολλά όμως η κούραση είναι μεγάλη.Επίσης η αλήθεια είναι ότι η νύχτα είναι δύσκολη...Είδα αρκετά "άσχημα" πράγματα όταν δούλευα.Θέλει στομάχι,κότσια και τσαγανό και σίγουρα υπάρχουν κίνδυνοι.Από την άλλη πλευρά όμως..είναι γλυκιά η ρημάδα η νύχτα...εθιστική...και,ναι,έχει ένα είδος μαγείας!Όσον αφορά την σχέση τώρα,προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα.Όλες μου οι σχέσεις στηρίζονται στην αμοιβαία εμπιστοσύνη,αν δεν υπάρχει αυτό,δεν υπάρχει και σχέση,οπότε no problem!Συμπερασματικά νομίζω ότι είναι σοφή η φράση "κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις".

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 12:48, 24-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Όπως είμαι σίγουρη ότι τα ίδια άτομα, δεν θα πάψουν να με συμπαθούν και εκτιμούν τώρα που μαθαίνουν ότι δουλεύω ΚΑΙ νύχτα
θα το σκεφτώ και θα σου πω .

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:53, 24-09-05:

Τελικά είμαστε αρκετά άτομα που έχουμε ασχοληθεί με τέτοιες δουλειές
δεν το περίμενα

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε στις 12:58, 24-09-05:

Τελικά είμαστε αρκετά άτομα που έχουμε ασχοληθεί με τέτοιες δουλειές
δεν το περίμενα
Και εγώ ήθελα γιατί δεν ξέρω μ'αρεσε σαν ιδέα και ήθελα να το ζήσω αλλά ούτε συζήτηση να το ακούσει ο πατέρας μου

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Νύχτα τρόμου στο Παρίσι - Από tweetyslvstr
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-11-15 στις 15:41.
    • Η Αθήνα τη νύχτα από το ....διάστημα - Από ἅλς
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εικαστικές τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-02-11 στις 10:42.
    • Μια νύχτα στο παλέρμο...online! - Από mechanicarts
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-12-09 στις 20:26.
    • Φόβος...την νύχτα - Από Kakerlak
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-07-07 στις 07:34.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους