Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,305 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο εύκολα λέτε «όχι»;

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jimmaki
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε στις 20:23, 16-06-10:

εγω γενικα λεω πολυ ευκολα οχι ,ομως σπανια εχω αδικο εκει που το λεω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AntziWin (Κουφό Χρυσόψαρο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AntziWin
H Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 660 μηνύματα.

H AntziWin έγραψε στις 20:54, 16-06-10:

Ειναι αναλογως την κατασταση βεβαια αλλα σχετικα λεω αρκετα ευκολα οχι!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,301 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:01, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Αννουλα
Ποσο ευκολα αρνηστε οταν σας ζητανε κατι?Λετε ευκολα οχι,η δυσκολευεστε?Ειστε βολικοι τυποι,διαθεσιμοι να κανετε αυτο που θα σας ζητησουνε μονο και μονο επειδη δεν εχετε δυναμη να αρνηθειτε?Η υποστηριζετε μεχρι τελους την αποψη σας και κανετε αυτο που θελετε εσεις πραγματικα χωρις να σας ενδιαφερει αν θα χαλασετε το χατηρι του αλλου?
Είμαι ένας άνθρωπος που δε μου αρέσει να κάνω κάτι αν δεν το θέλω. Είμαι περίεργη, το παραδέχομαι. Λέω όχι εύκολα, αν κάτι δεν το θέλω δεν το κάνω και χάρη θα κάνω σε εξαιρετικές περιπτώσεις για λίγους ανθρώπους.

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 17:32, 17-06-10:

Αν νιώσω ότι κάποιος προσπαθεί να μου επιβληθεί με οποιοδήποτε τρόπο και να με μειώσει, το όχι βγαίνει αυθόρμητα... Βέβαια νομίζω ότι αυτό χρήζει προσοχής και είμαι ανοικτή σε κάθε άποψη...

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 17:58, 17-06-10:

α πολυ ευκολα και ειδηκα αν με πετυχουν οταν εχω και τα νευρα μου...

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 18:03, 17-06-10:

Εγώ πάλι δεν λέω εύκολα όχι... Με έχω πιάσει σε στιγμές να μην θέλω με τπτ να κάνω κάτι αλλά να μην μπορώ με τπτ να αρνηθώ ειδικά εάν πρόκειται για χάρη.. εκεί δεν αρνούμε σχεδόν ποτέ και ειδικά όταν πρόκειται για φίλο στην κυριολεξία ποτέ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 18:07, 17-06-10:

όσο εύκολα λέω και ναι..., όόόχι....

ψέματα λέω..., ναιιι....

το πίστεψες...;

.........

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 959 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 19:39, 17-06-10:

Σχεδόν ποτέ..

ΝΑΙ!!!

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 22:04, 23-06-10:

οταν δεν θελω να πω ναι δεν υπαρχει λογος να λεω ειναι δικαιωμα μου να αρνηθω κατι που δε θελω!

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 10:20, 07-07-10:

όσο εύκολα λέω ναι!
πιστεύω και το ναι και το όχι είναι απόλυτες απαντήσεις..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cherie (Αννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cherie
H Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H Cherie έγραψε στις 12:05, 07-07-10:

Όταν μου ζητάνε να κάνω κάτι η πρώτη μου αντίδραση είναι όχι Στη συνέχεια το ξανασκέφτομαι ιδιαίτερα όταν αφορά σε αγαπημένα μου πρόσωπα και λέω "Μην είσαι αχάριστη" ή "Κάνε το καλό και ριξ' το στο γιαλό" Oπότε συχνά κάνω πράγματα που δεν θέλω αλλά όχι σε βαθμό που να καταπιέζομαι

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 15:02, 07-07-10:

παντως ΟΧΙ ευκολααα...

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 22:30, 07-07-10:

Είμαι παιδί του ναι...Θέλω ο άλλος να κάνει το κεφι του και σχεδόν όλες τις φορές θα περάσω καλά και εγώ. Είμαι και αναποφασιστική ολίγον τι(νταξ πολύ ) Όταν βλέπω ότι κάτι ξεφεύγει από τα όρια βέβαια θα το πω το όχι...Είναι ανάλογα και τι είδους σχέση έχω με τον άλλον...

Έχω δει ότι αρκετές φορές για μικροπραγματα νιώθω καταπιεσμένη, αλλά προσπαθώ να το δω από άλλη οπτική γωνία...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

arte (Άρτεμη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη arte
H Άρτεμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H arte http://www.youtube.com/watch?v=e6EjgubaY έγραψε στις 12:16, 01-08-10:

εξαρταται την περιπτωση...χαχα οχι ειμαι καλο παιδακι αν και βλαστημαω επειδη βαριεμαι να κανω καποια πραγματα τελικα τα κανω...

Παράθεση

konny1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη konny1990
H konny1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H konny1990 έγραψε στις 12:31, 01-08-10:

Μεχρι πριν λιγα χρονια δεν μπορουσα να πω ευκολα οχι... Για την ακριβεια δεν ελεγα οχι... Γιατι σκεφτομουν πως ησως ο αλλος στεναχωρεθει, θυμωσει, αλλαξει γνωμη για μενα και πολλα αλλα... Με αποτελεσμα να μην κανω αυτα που εγω θελω σαν ατομο αλλα οτι ηθελαν οι αλλοι ... Αυτο ομως το εψαξα μεσω ψυχολογιας, οταν μου ειπε ενας ανθρωπος πως αυτο δειχνει ανασφαλεια και ελλειψη αυτοεκτιμησης... Το εψαξα , συζητησα με αρκετους ανθρωπους και συνηδητοποιησα πως αυτο οντως κρυβει πισω του πολλα... Ενας ανθρωπος που δεν ξερει να λεει οχι (οπως εγω παλιοτερα) το πρωτο που πρεπει να κανει ειναι να βρει τροπους για να μαθει και να αγαπησει τον εαυτο του... Οταν αγαπας πραγματικα τον εαυτο σου (οχι ναρκισσιστικα, αλλα ειναι πολυ σημαντικο να εισαι καλα με εσενα) θες να εισαι καλα ... Ετσι δεν κανεις πραγματα χωρις να τα θες, αλλα κανεις πραγματα που σε χαροποιουν... Μου πηρε αρκετο καιρο για να μαθω να λεω οχι... Πλεον λεω πολυ πιο ευκολα οχι, οταν κατι ειναι εξω απο μενα ή απλα δεν το θελω...
Αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να ξεπερναμε τα ορια και να ειμαστε συνεχως αρνητικοι... Εννοειται πως ειναι διαφορετικο πραγμα, το να κανεις κατι που δεν το θελεις και τοσο για να δεις εναν ανθρωπο που αγαπας να χαμογελαει... Τοτε το κανεις γιατι θες να δεις τον αλλον να χαμογελαει , ακομα και αν δεν ηθελες τοσο αυτο που ζητησε..( αυτος ειναι ο συμβιβασμος που μερικες φορες ειναι καλο να τον κανεις...) καλη σας ημερα!

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 12:59, 01-08-10:

Ακόμα προσπαθώ να μάθω να λέω όχι.
Τελευταία αρχίζω και μαθαίνω, αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα, πρέπει όμως να μάθω, γιατί στο παρελθόν έχω μετανιώσει για μερικές μου επιλογές, επειδή δεν κατάφερνα να το πω !

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:47, 01-08-10:

Το να λες συχνά όχι είναι ψυχοφθόρο. Αν όμως δεν λες, μπορεί να καταλήξουν οι άλλοι να σε καβαλήσουν.

Προσωπικά δεν λέω συχνά όχι. Αν δω ότι χρειάζεται, απλά βγάζω τον εν λόγω άνθρωπο από τη ζωή μου (αφότου κάνω πρώτα αρκετή υπομονή). Προφανώς δεν είμαστε compatible, ούτε για φίλοι, ούτε για συνεργάτες, ούτε για οτιδήποτε άλλο, άρα γιατί να το ζορίζουμε και να χαλιόμαστε;

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 16:33, 01-08-10:

ελα μου ντε! ποσο ευκολα λεω οχι? παντως σιγουρα θα επρεπε να το λεω ευκολοτερα!! αν και φετος ειδικα ειμουνα νομιζω πιο αποφασιστικη και το ελεγα συχνωτερα...

Παράθεση

ria17 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria17
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ria17 έγραψε στις 20:31, 19-09-10:

αρκετα.

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lacky
H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 08:04, 23-09-10:

Δυστυχώς δεν λέω εύκολα όχι, και αυτό κάποιες φορές μου βγαίνει σε κακό. Δεν είμαι άβουλο πλάσμα, όταν κάτι με προσβάλλει και με θίγει φυσικά λέω όχι, αλλά όταν μου ζητούν κάποια εξυπηρέτηση ή χάρη δεν μπορώ να αρνηθώ...

Παράθεση

gorgonokoritso (zenia....)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη gorgonokoritso
H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 12:52, 06-10-10:

σε γενικες γραμμες λεω οχι..
αλλα αυτο που με ποναει ειναι οταν δεν λεω οχι εκει που πρεπει και οχι εκει που θελω..
και η χαζομαρα ειναι οτι λεω οχι ακομα στα πιο ασημαντα πραγματα...
και βεβαια μετα το μετανιωνω...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 12:56, 06-10-10:

Παράθεση

Fatal Secretary

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fatal Secretary
H Fatal Secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Fatal Secretary έγραψε στις 23:21, 26-11-10:

Ειμαι ανθρωπος που πολυ δυσκολα θα πω οχι σε γενικοτερα πλαισια...εξαρταται βεβαια απο το ποιος ζηταει και τι ζηταει.

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 01:46, 27-11-10:

εξαρταται ποιος στο ζηταει και τι ακριβως...και ποσο διατεθημενη εισαι να το εκπληρωσεις,αν καποιο αγαπημενο προσωπο μου ζητησει κατι και ενταξει δεν ειμαι τελειως αρνητικη δεν θα πω οχι αλλα αν ειμαι καθετη σε κατι και αυτο που μου ζητανε να κανω παει εναντια σ'αυτο που σκεφτομαι και στις αρχες μου,δεν προκειται ποτε να το κανω...

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 18:51, 27-11-10:

Θα έλεγα υπερβολικά εύκολα και πολλές φορές υπερβολικά αγενώς...

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rina45
H rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rina45 click!! έγραψε στις 23:10, 24-01-11:

Ώρες ώρες το λ'εω επίτηδες "ΟΧΙ" αλλα γενικα επειδη δεν πολυσκεφτομαι αυτα που μ λενε ..λεω τις περοσσοτερες φορες ναι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάξιμος
Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 09:14, 25-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Αννουλα
Ποσο ευκολα αρνηστε οταν σας ζητανε κατι?Λετε ευκολα οχι,η δυσκολευεστε?Ειστε βολικοι τυποι,διαθεσιμοι να κανετε αυτο που θα σας ζητησουνε μονο και μονο επειδη δεν εχετε δυναμη να αρνηθειτε?Η υποστηριζετε μεχρι τελους την αποψη σας και κανετε αυτο που θελετε εσεις πραγματικα χωρις να σας ενδιαφερει αν θα χαλασετε το χατηρι του αλλου?
Δεν ειμαι τοσο σιγουρη αν υπαρχει παρομοιο θεμα αν και εκανα μια μικρη αναζητηση πριν..Αν παλι υπαρχει sorry...
Η ευκολία να πεις ναι ή όχι, απαιτεί ορθή κρίση.
Αλλά ο τρόπος που το λες, απαιτεί τέχνη.
Ορθό χειρισμό του λόγου, των συναισθημάτων που φανερώνεις, της στάσης του σώματος σου και πάνω από όλα την σταθερότητα που το λες.

π.χ. λες σε κάποιον :
-ΟΧΙ .
-αυτό δεν γίνεται να το δεχτώ
-λυπάμαι που δεν μπορώ να το δεχτώ

Και οι τρεις περιπτώσεις αφορούν μια θέση σε κάποιο θέμα.
Αλλά πόσο διαφορετικά αποδεκτές σε αυτόν που έχουμε απέναντι ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 00:01, 22-03-11:

πλεον λεω οχι πλ ευκολα
η ευγενικη κ διακριτικη πιου σεντακτιον μας τελειωσε

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 00:05, 22-03-11:

μου ειναι δυσκολο να αρνηθω γενικως διαφορα πραγματα, συνηθως προσαρμοζομαι σε πολλα που δν μου αρεσουν προκειμενου να μην αρνηθω....βεβαια καποιες φορες επιβαλλεται αλλα και παλι δν λεω "ΟΧΙ" και παταω ποδι που λενε, απλα συμβουλευω πως διαφωνω με κατι...

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 01:50, 22-03-11:

Ανάλογα το τι μου ζητάνε... Και φυσικά το ποιος μου το ζητάει...

Υπάρχουν πολύ δύσκολα όχι που τα λέω απλώς επειδή δεν μπορώ να πω με τίποτα ναι κι αλλά που τα λέω με απίστευτη και ανεξήγητη ίσως ευκολία...

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 07:59, 22-03-11:

Πολύ εύκολα

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 05:38, 18-04-11:

Γενικά μου αρέσει να βοηθάω τον κόσμο. Αν είνα πχ μια χάρη για έναν φίλο θα το κάνω.

Παράθεση

mariagezz (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariagezz
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H mariagezz έγραψε στις 16:15, 15-10-11:

Λέω δύσκολα ΄"οχι" και αν τύχει και αρνηθώ κάτι μετά νιώθω τύψεις....

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 16:52, 15-10-11:

Πανευκολα. Το πιο πρόσφατο παράδειγμα, στο φβ.
- vgainoume???
- όχι

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 16:54, 15-10-11:

Όσο εύκολα χρειάζεται

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 17:10, 15-10-11:

Aναλόγως το άτομο και τι μου ζητάει. Γενικά όμως λέω εύκολα το όχι και μου αρέσει κιόλας

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:44, 15-10-11:

Χρόνια τώρα το προσπαθώ αλλά σπάνια τα καταφέρνω

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 18:27, 15-10-11:

Μια φορά είπα και το μετάνιωσα.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 964 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 18:51, 15-10-11:

Δύσκολα λέω όχι. Όταν μπορώ να βοηθήσω, το κάνω. Αν αρνηθώ, ενώ μπορούσα να είχα βοηθήσει, το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να βρω γαλήνη.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 20:18, 15-10-11:

λεω οχι μονο στις αδερφες μου!!!!

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 23:34, 15-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
Δύσκολα λέω όχι. Όταν μπορώ να βοηθήσω, το κάνω. Αν αρνηθώ, ενώ μπορούσα να είχα βοηθήσει, το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να βρω γαλήνη.
Αιώνιο θύμα...σαν εμένα...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 10:33, 16-10-11:

είμαι ο πιο βολικός άνθρωπος που ξέρω και σχεδόν ποτέ δεν αρνούμαι.... Προσπαθώ να τους βοηθάω όλους επειδή σκέφτομαι ότι αν είμαι εγώ αυτή που χρειαζόταν βοήθεια δε θα ήθελα να μου πουν όχι αλλά συνήθως δε μου βγαίνει σε καλό γιατί μερικές φορές αναλαμβάνω τόσα πολλά πράγματα και στο τέλος δε μπορώ να ξεμπλεχτώ....

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 05:59, 17-10-11:

πόσο έυκολα λέτε όχι
όχι εύκολα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

O cacofonix έγραψε στις 01:12, 18-10-11:

Σημερινό παράδειγμα...
Με παίρνει τηλ ο κολλητός μου και με ρωτάει αν μπορεί με PaySafe να αγοράσει αεροπορικό εισιτήριο. Του λέω ότι είναι ανάλογα αν το υποστηρίζει η εταιρεία που θα κάνεις την κράτηση. Του λένε λοιπόν ότι δεν δέχονται. Του λέω αν θες, να στα κλείσω με την κάρτα μου και μέχρι τέλος του άλλου μήνα που πρέπει να πληρωθεί ο λογαριασμός να μου δώσεις τα χρήματα. Δεν πειράζει λέει, σιγά να μην αχολούμαι με τον κάθε μπαγλαμά. Να κόψει το λαιμό του.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antonisk (Αντώνης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antonisk
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O antonisk έγραψε στις 12:44, 20-10-11:

οσο ευκολα λεω ναι!

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 03:52, 24-10-11:

Θα έπρεπε να μου είναι πιο εύκολο να πω όχι, γιατί πολλά άτομα εκμεταλλεύονται το "ναι" σου, σε πατάνε και δεν το εκτιμούν. Και σου λέω το πιο απλό παράδειγμα : Δανείζεις σε κάποιον ένα στιλό και δεν το ξαναπαίρνεις ποτέ πίσω. 'Η λεφτά. Ακόμα και 2 ευρώ να είναι, ο άλλος δε ντρέπεται να χρωστάει;
'Η αν καπνίζεις και παίρνεις πακέτο, σου κάνει τράκα όλο το σχολείο και τελικά έχεις δώσει 3 ευρώ και έχεις κάνει 2 τσιγάρα.
Ε λοιπόν το όχι είναι απαραίτητο, γιατί η γιφτιά είναι ανελέητη.

Παράθεση

kathy_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kathy_th
H kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H kathy_th έγραψε στις 04:15, 02-12-11:

ειναι αναλογα και το ατομο που σου ζηταει κατι....
και φυσικα αναλογα του τι σου ζητιεται!
παντως δε μπορω να πω οτι λεω δυσκολα οχι.....μπορει να το φερω απο δω,να το φερω απο κει και στο τελος να γινει το δικο μου

Παράθεση

roberta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roberta
H roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H roberta Sono venuto a cercare tu! έγραψε στις 17:48, 10-12-11:

Δεν λεω ποτε οχι!Και αυτο ειναι κακο γιατι εχω μετανιωσει για καποια πραγματα!

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995
Θα έπρεπε να μου είναι πιο εύκολο να πω όχι, γιατί πολλά άτομα εκμεταλλεύονται το "ναι" σου, σε πατάνε και δεν το εκτιμούν. Και σου λέω το πιο απλό παράδειγμα : Δανείζεις σε κάποιον ένα στιλό και δεν το ξαναπαίρνεις ποτέ πίσω. 'Η λεφτά. Ακόμα και 2 ευρώ να είναι, ο άλλος δε ντρέπεται να χρωστάει;
'Η αν καπνίζεις και παίρνεις πακέτο, σου κάνει τράκα όλο το σχολείο και τελικά έχεις δώσει 3 ευρώ και έχεις κάνει 2 τσιγάρα.
Ε λοιπόν το όχι είναι απαραίτητο, γιατί η γιφτιά είναι ανελέητη.
\

Μα καλα ποσο δικιο εχεις!!!Μπραβο,ακριβως ετσι οπως τα λες!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 11-12-11 στις 09:25. Αιτία: merge-συνεχόμενα posts
Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 12:14, 13-12-11:

Δεν μπορώ να πω όχι. :\ Και όταν λέω με τρώνε οι τύψεις.

Παράθεση

spiros332 (Spiros)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spiros332
Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O spiros332 έγραψε στις 21:56, 30-04-12:

Αναλογα ποιος το ζηταει!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους