Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,824 μέλη και 2,410,464 μηνύματα σε 75,009 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 316 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μαλλιά: Πρότυπα ομορφιάς για άνδρες και γυναίκες

Ποιο στυλ μαλλιών προτιμάτε σε άνδρες και γυναίκες;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
Άντρας με κοντό
10
52,63%
Άντρας με ενδιάμεσο
2
10,53%
Άντρας με μακρύ
2
10,53%
Άντρας καραφλός ή με ξυρισμένο κεφάλι
1
5,26%
Άντρας να 'ναι κι ό,τι να'ναι
3
15,79%
Γυναίκα με κοντό
2
10,53%
Γυναίκα με ενδιάμεσο
2
10,53%
Γυναίκα με μακρύ
8
42,11%
Γυναίκα καραφλή ή με ξυρισμένο κεφάλι
0
0%
Γυναίκα να 'ναι κι ό,τι να'ναι
0
0%
Προτιμώ εξωγήινους, σκύλους, γαϊδούρια κτλ
3
15,79%

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 00:28, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Δεν έχω και πρόβλημα αλλά όσο να ναι με μερικούς μακρυμάλληδες κάτι παθαίνω...Ένας πρωην μου είχε μακρύ μαλλί με υπέροχες φυσικές μπούκλες. Σαν πρίγκιπας ήταν! Aααααχ! ( Στο μαλλί πάει το ανθρωπάκι. )
αχ...εμένα είχε ίσιο, ολόισιο ξανθό μαλλί μέχρι τη μέση χαμηλά.... πολύ ωραίο ομολογουμένως...αν και είχε κ τη ψαλίδα του...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 04:13, 17-05-08:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 07:17, 17-05-08:

Βασικά στον κάθε άνθρωπο πάει κάτι διαφορετικό ότι κ να πω τώρα υπάρχουν άνθρωποι που τους πάει το μακρύ άλλοι που τους πάει το κοντό.

Ποιο μικρή μου άρεσε ποιο πολύ ένας άντρας με μακρύ μαλλί τώρα όχι ποια τόσο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kasmia

Νεοφερμένος

H kasmia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H kasmia έγραψε: στις 22:58, 17-05-08:

βασικά είναι το θέμα τι αρέσει στον καθένα... για αλλαγή καλό είναι ο άντρας να τα έχει πότε κοντά πότε μακριά!αρκεί να μην είναι άσπρα ή άλουστα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αριελ

Νεοφερμένος

H Αριελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Αριελ έγραψε: στις 16:33, 13-06-08:

παιδια μου εμενα μου αρεσει το κοντο ενδιαμεσο στον αντρα γιατι δυσκολα θα βρεις εναν αντρα που εχει μακρυ μαλλι και ειναι ωραιο,και οχι λαδωμενο και απεριποιητο..
π.χ. Ο σογιερ απτο LOST εχει μακρυ θειικο μαλλι αλλα 850ανθρωπους να του το φτιαχνουν
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:36, 13-06-08:

Το ημίμακρο με δυσκολεύει.
Δεν αντέχω του Παπακαλιάτη, αλλά λατρεύω του McDreamy...
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H LaLuna έγραψε: στις 15:53, 25-06-08:

αν και ψηφησα κοντο...
νομιζω οτι το μαλλι καθοριζεται απο το στιλ του καθε αντρα
Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε: στις 09:12, 08-07-08:

Κορίτσιαααα ετσι όπως έχουμε γίνει άντρας να ΄ναι κ όπως να 'ναι.... Εντάξει δν είπαμε κουτσός - κ με γυάλινο μάτι αλλα οκ... ας έχει ότι μαλλί θέλει!! Αν κ το μακρύ δν το πάω.. το πολύ πολύ να τον κούρευα στον ύπνο!!!
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,131 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 11:57, 29-09-08:

Το dye for: Blondes really do have more fun as study reveals women with lighter hair have more confidence

It has long been reckoned that blondes have more fun - but now they are thought to be more confident and amorous too.
Scientists claim their research shows that bleaching hair does wonders for a woman's self-image.

They feel more attractive, more likely to ask someone out on a date and become more adventurous in the bedroom.
This increased confidence does not just affect a woman's love life. They find it easier to summon the courage to approach their boss and ask for a pay rise after colouring their hair blonde.
Bottle blondes are also more likely to complain at unfair treatment and more inclined to put their foot down with friends and relatives, according to the study into the effects of hair dyeing on mood.The research could help explain the success and allure of stars from Marilyn Monroe and Lana Turner to Jessica Simpson and Kim Cattrall.

While lighter locks lifted mood the most, other changes of hair colour also gave women a boost. Mark Sergeant, who carried out the research at Nottingham Trent University, asked more than 200 women how they felt before and after dyeing their hair.

...
Brunettes are also more likely to marry a millionaire, with research showing that around two thirds of the world's richest men have a brown-haired partner.

The good news for redheads is that they apparently have the best sex lives.

A study of hundreds of German women found those with red hair had more partners and had sex more often.
Πηγή
Παράθεση

Assyranta

Νεοφερμένος

H Assyranta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Assyranta έγραψε: στις 13:39, 29-09-08:

χμμ, υποστηρίζω μακράν το κοντό έως πολύ κοντό μαλλί στους άντρες...
Νομίζω πως έτσι διακρίνονται πολύ καλύτερα τα χαρακτηριστικά τους... από τη στιγμή που δε μπορούν να μακιγιαριστούν για να τα τονίσουν!! Στην περίπτωση όμως του μακρυμάλλη άντρα, όταν το διατηρεί περιποιημένο και ΚΑΘΑΡΟ κυρίως και με την προϋπόθεση ότι του πάει πάντα, το αποτέλεσμα μπορεί να ξεπεράσει κάθε προσδοκία.. Βλέπε Oliver Martinez στο Unfaithfull με την Diane Lane...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 29-09-08 στις 14:27. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish!
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 20:49, 29-09-08:

Κοντό αλλά όχι πολύ... Να μπορούν να μπλέκονται τα δάχτυλά μου μέσα
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 20:52, 29-09-08:

Εμένα ως τα 22-23 μου άρεσαν οι μαλλιάδες. Όχι τόσο οι καθαροί και περιποιημένοι αλλά οι τελείως hopeless.Άλλαξαν οι καιροί και μάλλον μεγάλωσα. Πια μου αρέσουν αυτοί με τα πολύ κοντά μαλλιά. Πολύ πολύ κοντά.
Παράθεση

popitsa (Πηνελόπη)

Νεοφερμένος

H Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H popitsa οσο ζω,μαθαινω.. έγραψε: στις 21:17, 29-09-08:

Κ εγω θυμαμαι ενα διαστημα στα 16-17 μου,μου αρεσαν πολυ οι μακρυμαλληδες αλλα πλεον εχω κανει στροφη 360 μοιρων κ μου αρεσουν τα πολυ κοντα μαλλια γιατι δινουν αλλη γοητεια στον αντρα κ θα συμφωνησω πως τονιζονται τα χαρακτιριστικα!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 21:26, 29-09-08:

Επίσης, το ξυρισμένο κεφάλι δε με έχει τραβήξει ως τώρα... καταλαβαίνω μερικούς που το ξυρίζουν, αλλά αν δεν είναι προχωρημένη η τριχόπτωση (όχι ότι είναι απαραίτητο), προτιμώ να έχει ο άλλος καραφλίτσα...
Παράθεση

insomnia

Νεοφερμένος

H insomnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H insomnia έγραψε: στις 22:45, 03-12-08:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ.!!!!!
οντως..
μου εχει τυχει στην ταξη να εχουμε εναν καινουριο καθηγητη και να τα παρει με εναν μακρυμαλλη-συμμαθητη και του λεει''κοπελα μου τι μιλας ολη την ωρα?''
Λιωσαμε,,
Παράθεση

sisoula

Νεοφερμένος

H sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H sisoula έγραψε: στις 19:38, 15-01-13:

Τι προτιμούν οι άντρες ; Πιο είναι πιο sexy; Κοντά ή μακριά μαλλιά στις γυναίκες;

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 1 εως 35 προέρχονται από το θέμα "Ας μιλήσουμε για τρίχες!"
και τα μηνύματα 36 έως 58 προέρχονται από το θέμα "Γυναίκες με μακριά ή κοντά μαλλιά;".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 16-01-13 στις 18:05. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 20:36, 15-01-13:

Ανάλογα με το πρόσωπο, σε μερικές πηγαίνουν και τα δύο, σε άλλες όχι. Δεν τα έχω κόψει ποτέ πολύ κοντά, αλλά είμαι σίγουρη πως δεν θα μου πηγαίνουν καθόλου.
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 20:40, 15-01-13:

αναλογα τι ταιριαζει στην καθεμια. προσωπικα πιστευω οτι σε λιγες γυναικες πανε τα πολυ κοντα μαλλια, εγω παντως δεν θα τα εκοβα ποτε κοντα, τα μακρια με αρεσουν πιο πολυ γενικοτερα και εχεις πιο πολλες επιλογες στο πως να τα φτιαξεις
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sisoula

Νεοφερμένος

H sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H sisoula έγραψε: στις 21:24, 15-01-13:

Κάποιοι υποστηρίζουν ότι το μαλλί πάει με το στήθος..
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 22:37, 15-01-13:

Ε? Πρώτη φορά το ακούω αυτό και μου φαίνεται τελείως λάθος. Δηλαδή αν έχει μια ένα κεφάλι σαν αβγό, θα πρέπει να τα κόψει κοντά για να ταιριάζουν με τα βυζιά της?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους