Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,047 μέλη και 2,411,806 μηνύματα σε 75,395 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 577 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διαβάζετε το φυλλάδιο οδηγιών των φαρμάκων;

Διαβάζετε τις οδηγίες των φαρμάκων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)
Ναι, τις διαβάζω πάντα.
16
88,89%
Τις διαβάζω αλλά δεν τις καταλαβαίνω.
0
0%
Όχι, δεν τις διαβάζω ποτέ.
1
5,56%
Δεν τις διαβάζω αλλά ενημερώνομαι από τον Ιατρό μου.
1
5,56%

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,889 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 21:32, 12-05-08:

Με αφορμή το σχόλιο του αγαπητού Πειρατή σε άλλο θέμα:

Ολες οι ανεπιθύμητες ενέργειες των φαρμάκων περιγράφονται αναλυτικά στα ιδιοσκευάσματα.
Το πόσο πιθανό είναι αυτές να συμβούν δεν μπορούμε να το ξέρουμε.
Πολύ δε περισσότερο, το σε ποιους είναι πιθανό να συμβούν.
εσείς διαβάζετε το φυλλάδιο που συνοδεύει τα φάρμακα που καταναλώνετε;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 22:03, 12-05-08:

Με τα φάρμακα είμαι πολύ επιφυλακτική. Προσπαθώ να μην τα χρησιμοποιώ αν δεν πρόκειται για μεγάλη ανάγκη. Κι όταν το κάνω ΔΙΑΒΑΖΩ πάντα εξονυχιστικά το φυλλαδιάκι, το μελετάω θα έλεγα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 05:50, 13-05-08:

Αν και δεν είμαι από τους επιφυλακτικούς με τα φάρμακα, το διαβάζω πάντα διότι το βρίσκω ενδιαφέρον ανάγνωσμα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,639 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 08:02, 13-05-08:

πάντα, ο κόσμος να χαλάσει
έχει υπάρξει δε περίπτωση, όπου δεν πήρα το φάρμακο μετά απ όσα διάβασα στις παρενέργειες
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,364 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 08:14, 13-05-08:

Να πώ την αλήθεια? δεν της διάβαζα ποτέ. Από τότε που είμαι με τον αντρούλι μου δεν με αφήνει να καταπιώ τίποτα αν δεν τα διαβάσει εκείνος
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,470 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 08:36, 13-05-08:

...Πληρώνω την επίσκεψη στο γιατρό, γιατί πρέπει να ζήσει και ο γιατρός.
...Πληρώνω για τα φάρμακα, γιατί πρέπει να ζήσει και ο φαρμακοποιός.
...Πετάω τα φάρμακα στα σκουπίδια, γιατί πρέπει και εγώ να ζήσω.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 08:42, 13-05-08:

Mακάρι να ήταν το στέκι αντιπροσωπευτικό δείγμα της ελληνικής κοινωνίας.
Δυστυχώς όμως δεν είναι.
Ας βοηθήσουμε όλοι όσοι παρακολουθούμε το θέμα αυτό, να διαδώσουμε στο περιβάλλον μας οτι τα φάρμακα είναι δηλητήρια που μπορούν να έχουν συγκεκριμένη ευεργετική δράση, μόνο σε συγκεκριμένη δοσολογία και κάτω από συγκεκριμένες προϋποθέσεις, τις οποίες μόνο ένας γιατρός μπορεί να καθορίσει.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 12:37, 13-05-08:

Τις διαβάζω πάντα κυρίως για τις παρενέργειες και τις αλληλεπιδράσεις με άλλα φάρμακα!

Και ότι δεν καταλαβαίνω μου τα εξηγεί το amore μου!!!
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 13:47, 13-05-08:

Για να είμαι ειλικρινής δε διαβάζω τις οδηγίες σε όλα τα φάρμακα. Μόνο σε αυτά που παίρνω για πρώτη φορά και δεν έχω ξανα ακούσει. Δηλαδή, δε διαβάζω τις οδηγίες από κοινά παυσίπονα ή από το σιρόπι για το βήχα. Θα τις διαβάσω πάντα όμως όταν πρέπει να πάρω αντιβίωση ή κάποιο άλλο φάρμακο που παίρνω για πρώτη φορά. Τα φοβάμαι γενικά και αποφεύγω πλέον ακόμα και τα depon. Για να πάρω παυσίπονο πρέπει να έχω φτάσει στα όριά μου και να μην αντέχω άλλο.
Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε: στις 12:36, 02-06-12:

Πάντα...Μια φορά ένα φάρμακο είχε μια ουσία στην οποία η αδερφή μου είναι αλλεργική και είχε άσχημες παρενέργεις...
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 14:01, 02-06-12:

Στην περιπτωση αλλεργιων πρεπει να διαβαζονται απο τον ασθενη.
Και ας ειναι το φαρμακο και ενα απλο αναλγητικο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 14:38, 02-06-12:

Αν και παίρνω φάρμακα μόνο όταν είναι πραγματική ανάγκη, διαβάζω το φυλλάδιο, ιδιαίτερα τις παρενέργειες, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει.
Παράθεση

nafs

Δραστήριο Μέλος

H nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H nafs έγραψε: στις 14:58, 02-06-12:

Όποτε υπάρχει καινούριο φάρμακο στο σπίτι διαβάζω εξονυχιστικά το φυλλαδιάκι ακόμα κι αν δεν είναι για μένα. Η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ το κάνω για να ξέρω τι ουσίες περιέχει, έτσι ενημερωτικά, παρά επειδή φοβάμαι τις παρενέργειες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια