Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,017 μέλη και 2,415,773 μηνύματα σε 75,316 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 656 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σολομωνική

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε: στις 16:05, 15-05-08:

Πια η γνώμη σας για αυτό το βιβλίο και για τον μύθο που επικρατη γύρο από αυτό?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 08:02, 16-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από T_Chameleon
Πια η γνώμη σας για αυτό το βιβλίο και για τον μύθο που επικρατη γύρο από αυτό?
Για ποιο ακριβώς βιβλίο ρωτάτε;
Πάντως, στη λαϊκή γλώσσα, "σολωμονική" θεωρείται, μεταξύ άλλων, και το να "διαβάζει" κανείς, από δεξιά προς τ' αριστερά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 09:00, 16-05-08:

Ήθελα μια φορά να κάνω το ξόρκι που φέρνει Χρήμα
Μα τα υλικά ήταν πανάκριβα
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 09:06, 16-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Ήθελα μια φορά να κάνω το ξόρκι που φέρνει Χρήμα
Μα τα υλικά ήταν πανάκριβα
Αυτό είναι "σολώνειο" και όχι "σολωμονικό", φίλε Ρεμπεσκέ!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε: στις 22:49, 16-05-08:

Μιλάω για το βιβλίο που χρησιμοποιούσε ο βασιλιάς Σολόμωντας το όπιο εικάζεται πως μπορεί να προκαλέσει παρανιά σε αυτόν που το διαβάζει(ένταξη δεν ξέρω αν είναι αλήθεια) ###8230;Γενικά πολλά λέγονται για τον βασιλιά Σολόμωντα για σφραγίδες δακτυλίδια κτλ.. είναι λίγο δύσκολο να μιλήσουμε για το πρότυπο βιβλίο καθώς έχει εξαφανιστεί εδώ και χρονια..και κυκλοφορούν μόνο λίγα αντίτυπα ανα τον κόσμο###8230;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος