Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,143 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το LinkedIn

Κασσιόπη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κασσιόπη
H Κασσιόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Κοινωνικός λειτουργός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Κασσιόπη έγραψε στις 19:53, 16-04-13:

Καλησπέρα!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω τι εστί LinkedIn? Που χρησιμεύει ακριβώς? Μπορεί να χρησιμοποιηθεί από επαγγελματίες όλων των κλάδων?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 20:17, 16-04-13:

Καλησπέρα! Νομίζω πως εκεί ανεβάζεις βιογραφικά κ.τ.λ. δες στα παρακατω λινκς για περισσοτερες πληροφοριες.

λινκ 1
λινκ 2
λινκ 3

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:27, 16-04-13:

Noμίζω είναι χαμένος χρόνος να προσαθήσεις να διευρύνεις τον κύκλο σου από εκεί. Θεωρητικά είναι για όλους τους κλάδους και στην ουσία είναι σαν ένα "επαγγελματικό" facebook, όμως τι περιμένεις να σου προσφέρει? Απλά κάνεις ένα προφίλ, μαζεύεις φίλους και τι? Περιμένεις να βρει το προφίλ σου εργοδότης/πελάτης και να θελήσει να συνεργαστεί μαζί σου?
Απίθανο.

Παράθεση

Vento

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vento
Ο Vento αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vento έγραψε στις 17:42, 18-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Noμίζω είναι χαμένος χρόνος να προσαθήσεις να διευρύνεις τον κύκλο σου από εκεί. Θεωρητικά είναι για όλους τους κλάδους και στην ουσία είναι σαν ένα "επαγγελματικό" facebook, όμως τι περιμένεις να σου προσφέρει? Απλά κάνεις ένα προφίλ, μαζεύεις φίλους και τι? Περιμένεις να βρει το προφίλ σου εργοδότης/πελάτης και να θελήσει να συνεργαστεί μαζί σου?
Απίθανο.
Τι διαφορα εχει απο το να μοιραζεις τις καρτες σου παντου και το να βαζεις το ονομα σου στον χρυσο οδηγο;
Δεν γνωριζω για το συγκεκριμενο site βεβαια, αλλα γιατι να αφοριζουμε τα παντα; Τα ιδια ακουγοντουσαν για το facebook και σιγα-σιγα ακομα και οι πολεμιοι εχουν αρχισει να κανουν προφιλ και να κανουν like σαν τρελοι!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:03, 19-04-13:

Αν μπορείς να βρεις έστω και ένα άτομο που βρήκε δουλειά ως κοινωνικός λειτουργός μέσω social media, τότε θα αλλάξω γνώμη.

Παράθεση

savvy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη savvy
Ο savvy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O savvy έγραψε στις 10:47, 31-05-13:

καλημέρα και από μένα, λίγο καθυστερημένα θα ήθελα να εκφράσω στην άποψη μου για το linkedin και να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία. Αρχικά τα Social Media δεν είναι πανάκεια και κάθε ένα χρησιμοποιείται για διαφορετικό σκοπό. Το linkedin είναι από τα πιο σοβαρά social media sites και αν κάποιος θέλει να κάνει προφίλ πρέπει να σκεφτεί ότι δεν μπορεί να ανεβάζει φωτογραφίες με την φίλη του ή φωτογραφίες στην παραλία. Πιστεύω ότι λόγω της αυξημένης προσφοράς σε εργατικό δυναμικό και των όγκο βιογραφικών που λαμβάνουν οι εταιρείες σε καθημερινή βάση έχουν αρχίσει και στρέφονται προς τέτοιες μεθόδους τύπου linkedin. Θέλω να πω ότι οι εταιρείες έχουν αρχίσει να αναζητούν πλέον οι ίδιες στελέχη επιχειρήσεων γιατί δεν μπορούν να διαχειριστούν έναν όγκο 600-700 βιογραφικών για μια θέση.

Η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι με έχουν προσεγγίσει 3 φορές από linkedin μεγάλες και σοβαρές εταιρείες του χώρου και έχω πάει για συνέντευξη. Επίσης βλέπω ότι συχνά επισκέπτονται το προφίλ μου εταιρείες που αναζητούν στελέχη τύπου Manpower, Adecco κτλ.

Βέβαια μεγάλο ρόλο παίζει η αγορά που εργάζεσαι π.χ αν είσαι υδραυλικός και ψάχνεις βοηθό, ε ναι τότε το linkedin είναι άχρηστο.

Κάνοντας ένα search στο internet βρήκα αυτό το άρθρο σε ένα blog και μου φάνηκε χρήσιμο

http://cvexperts.blogspot.gr/2013/04/t-5-linkedin.html

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:08, 06-08-13:

Είμαι μέλος στο LinkedIn και το θεωρώ χρήσιμο για το δικό μου πεδίο (έρευνα), ώστε να διατηρώ μία συνεχή "παρουσία" στα μάτια συναδέλφων και κυρίως ιεραρχικά ανώτερων συναδέλφων.
Ωστόσο, βλέπω ένα μπέρδεμα ανάμεσα στο LinkedIn και το Facebook, μιας και δέχομαι προσκλήσεις από πρώην συμμαθητές ή γκόμενες φίλων, οι οποίοι δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με το επάγγελμά μου...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φυσική Σχετικά με το π² - Από andreas157
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-04-09 στις 19:39.
    • Σχετικα με το usb 2.0 - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-06 στις 19:49.
    • σχετικα με το mp3.de - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-05-06 στις 16:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους