Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,359 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστωτική κάρτα για αισθητικές επεμβάσεις... θα βγάζατε;

anna_33

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_33
H anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H anna_33 έγραψε στις 18:34, 23-05-08:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Μήπως γνωρίζει κανείς/καμία να μου πει τρόπους για να κάνει κανείς μια αισθητική επέμβαση αν δεν έχει μετρητά?
Ξέρετε αν υπάρχει κάποια πιστωτική κάρτα ειδικά για τον σκοπό αυτό με χαμηλό επιτόκιο ή κάποιο δάνειο με ευνοϊκούς όρους??

Ευχαριστώ και... καλό καλοκαίρι μας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 19:17, 23-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από anna_33
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Μήπως γνωρίζει κανείς/καμία να μου πει τρόπους για να κάνει κανείς μια αισθητική επέμβαση αν δεν έχει μετρητά?
Ξέρετε αν υπάρχει κάποια πιστωτική κάρτα ειδικά για τον σκοπό αυτό με χαμηλό επιτόκιο ή κάποιο δάνειο με ευνοϊκούς όρους??

Ευχαριστώ και... καλό καλοκαίρι μας!
Απ΄ότι ξέρω σου εκδίδουν πιστωτική κάρτα εκεί που θα κάνεις την επέμβαση με επιτόκιο ανάλογο της τράπεζας που θα εκδοθεί η πιστωτική...ή σου χρεώνουν το ποσό σε δική σου κάρτα...

Αν θες εσύ να κάνεις σε πελάτη κάτι ... τότε θα πας σε τράπεζα της επιλογής σου και θα ζητήσεις το παραπάνω...εκέι θα σε κατατοπίσουν ανάλογα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:58, 23-05-08:

μα στα σοβαρά.... υπάρχει άνθρωπος που θα χρεωνόταν και μάλιστα σε κάρτα για αισθητική επέμβαση?????

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:47, 24-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
μα στα σοβαρά.... υπάρχει άνθρωπος που θα χρεωνόταν και μάλιστα σε κάρτα για αισθητική επέμβαση?????
[off-topic]Κοιτά, αφού ο λογαριασμός "αισθητική επέμβαση" ανήκει στο ενεργητικό τότε είναι λογικό χρεώνεται (Μην παρεξηγείτε, διάβαζα λογιστική πριν λίγο) [/off-topic]

Με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να ρωτήσει: Μα στα σοβαρά ... υπάρχει άνθρωπος που θα χρεώνονταν και μάλιστα σε κάρτα για νέο φόρεμα επειδή το παλιό είναι εκτός μόδας;

Ο καθένας έχει τις προτεραιότητες του...

Δεν υπάρχει τέτοια κάρτα που ζητάς, ούτε δάνειο (ή εκτός καταφέρεις να το δικαιολογήσεις για θέμα υγείας ή οτιδήποτε άλλο που εμπεριέχεται σε σχετικές κατηγορίες χαμηλότοκων δανείων)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:24, 24-05-08:

είμαστε εκτός θέματος αλλά είναι ωραίο θέμα συζήτησης
μιας που το αρχικό ερώτημα απαντήθηκε ας συνεχίσουμε τη συζήτηση στο αν και κατά πόσο θα έβγαζε κάποιος κάρτα για αυτο το λόγο

όταν αφορά ένα φόρεμα μιλάμε για "απλά" μια καταναλωτική μανία που δεν σταματάει στις άδειες τσέπες και συνεχίζει με την κάρτα
πρόκειται για ένα είδος ασθένειας κατ εμέ
συνήθως δε, την κάρτα την έχεις ήδη στα χέρια σου κι "απλά" την φορτώνεις επειδή είδες κάτι που σου γυάλισε και δεν μπορείς να το έχεις ακριβώς τη στιγμή που τη θες
δε θα πήγαινε κανένας να βγάλει κάρτα ΕΙΔΙΚΑ επειδή είδε ένα φόρεμα που θέλει να αγοράσει
(νομίζω δλδ ε? )

επίσης....
το φόρεμα που λες Πάνο, κοστίζει 100...200... 300... πόσα? 500 ευρώ?
η αισθητική επέμβαση (η ποιο οικονομική) ξεκινάει το λιγότερο από 3000 ευρώ...
για να αναρωτιέται η φίλη μας αν βγαίνει ειδικά κάποια κάρτα για αυτό το λόγο με μικρότερο επιτόκιο κλπ, πιθανά και δεν αναρωτιέται για 3000 που πλέον έχει γίνει ένα συνήθες ποσό να φεσωθεί κάποιος αλλά για πολύ περισσότερα
απλά λοιπόν διερωτάμαι κι εγώ με τη σειρά μου.... πόσο σοβαρό μπορεί να είναι το αισθητικό πρόβλημα που να θέλει κάποιος ειδικά κάρτα για να πάει να γίνει όμορφος
θα πρέπει να είσαι κουασιμόδος, στα πρόθυρα της αυτοκτονίας για να αρχίσεις να σκέφτεσαι μια τέτοια λύση

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 11:35, 24-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
[off-topic]Κοιτά, αφού ο λογαριασμός "αισθητική επέμβαση" ανήκει στο ενεργητικό τότε είναι λογικό χρεώνεται (Μην παρεξηγείτε, διάβαζα λογιστική πριν λίγο) [/off-topic]

Με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να ρωτήσει: Μα στα σοβαρά ... υπάρχει άνθρωπος που θα χρεώνονταν και μάλιστα σε κάρτα για νέο φόρεμα επειδή το παλιό είναι εκτός μόδας;

Ο καθένας έχει τις προτεραιότητες του...

Δεν υπάρχει τέτοια κάρτα που ζητάς, ούτε δάνειο (ή εκτός καταφέρεις να το δικαιολογήσεις για θέμα υγείας ή οτιδήποτε άλλο που εμπεριέχεται σε σχετικές κατηγορίες χαμηλότοκων δανείων)
(Απάντηση στο offtopic
Ναι..τα έξοδα πάντα χρεώνονται!!!!
Λογικά όμως θα είναι στην 6η ομάδα του ΕΓΛΣ...σωστα? όχι στην 1η )

Συνεχίζω..
Οταν λέμε αισθητική επέμβαση δεν είναι πάντα για θέματα όπως π.χ. αποτριχώσεις κλπ. μπορεί να είναι και ιατρικής φύσεως...

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:37, 24-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
απλά λοιπόν διερωτάμαι κι εγώ με τη σειρά μου.... πόσο σοβαρό μπορεί να είναι το αισθητικό πρόβλημα που να θέλει κάποιος ειδικά κάρτα για να πάει να γίνει όμορφος
θα πρέπει να είσαι κουασιμόδος, στα πρόθυρα της αυτοκτονίας για να αρχίσεις να σκέφτεσαι μια τέτοια λύση

Το "σοβαρό" είναι εντελώς υποκειμενικό.
Αισθητική επέμβαση είναι και το μπότοξ και το λαγοχειλο, συγκρίνονται?
Αν και κρίνοντας απο την ηλικία της φίλης που ρωτάει δεν νομίζω να είχε κάποιο τόσο σοβαρό αισθητικό πρόβλημα και να μην έσπευσε απο τα 18 να το διορθώσει.
Πέραν τούτου επαναλαμβάνω πως είναι υποκειμενικό το πως αντιλαμβανόμαστε την εμφανιση μας, οι περισσότεροι θεωρούμε ψεγάδι κάτι που οι άλλοι ίσως να μην προσέχουν καν σε εμάς.
Όπως και να χει πρέπει να μπορούμε να διαχωρίζουμε "την μικρή αλλαγούλα που θα μας τονώσει το εγώ" με το "δεν μου αρέσει καθόλου έτσι όπως είμαι θέλω να γίνω κάποιος άλλος".

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:40, 24-05-08:

Παρόλο που πιστεύω ότι δεν θα έβγαζα πιστωτική κάρτα για να κάνω κάποια πλαστική, νομίζω ότι ξεχνάς έναν παράγοντα που λέγεται "ψυχολογία".

Να σου δώσω ένα παράδειγμα, παρόλο που δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Η εγχείρηση laser για διόρθωνει τη μυωπία, δεν καλύπτεται από τα ταμεία, (παρόλο που δεν γίνεται από πλαστικό χειρουργό, αλλά από οφθαλμίατρο), κοστίζει περίπου 3000 (ανάλογα με το γιατρό), και για τα ταμεία θεωρείται "αισθητική επέμβαση".
Και αν το σκεφτείς, κατά μία έννοια είναι. Οι μύωπες μια χαρά βλέπουν με γυαλιά/φακούς κτλ. Μπορώ να σκεφτώ όμως αρκετους (including me) που χωρίς 2η σκέψη θα έδιναν αυτά τα 3000? για να απαλλαγούν από τα γυαλιά τους (και ειδικά όσο οι μυωπίες μεγαλώνουν, οι "ασθενείς" είναι όλο και πιο πρόθυμοι).
Και ας έρθουμε σε κάποιον ο οποίος έχει 10 βαθμούς "πάθηση", φοράει γυαλιά/φακούς... από όταν θυμάται τον εαυτό του και έχει φτάσει στο σημείο να νιώθει κόμπλεξ, απέχθεια για το πρόσωπό του, τον εαυτό του [και... πίστεψέ με, δεν είναι λίγοι οι μύωπες που πραγματικά τους ενοχλεί αυτή η εξάρτηση, άλλωστε μια τυχαία επίσκεψη σε έναν οφθαλμίατρο που κάνει τέτοιες επεμβάσεις θα σε πείσει!]. Και επιλέγει να πάρει δάνειο (πχ. με τη μορφή κάρτας) για να απαλλαγεί φέτος και όχι του χρόνου από κάτι που επηρεάζει την ψυχολογία του...
Εξακολουθείς να το θεωρείς κατακριτέο;

Κάντο τώρα rephrase σε κάποιον που σιχαίνεται τη μεγάλη/στραβή μύτη του, το ανύπαρκτο στήθος του, κάτι άλλο που δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα. Δεν έχει σημασία και η καλή ψυχολογία του καθενός από μας?

[ωραίο θέμα για το debate btw!]

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:43, 24-05-08:

με πείσατε πολύ γρήγορα
ώρα να σκεφτώ που θα βγάλω κάρτα να πάω να συμμαζέψω τον πισινό μου
(πλακίΤΣα )

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους