Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,213 μηνύματα σε 74,659 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Hμικρανίες

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 17:17, 30-09-05:

Σήμερα συνειδητοποίησα ότι οι έντονοι πονοκέφαλοι που έχω και με βγάζουν "νοκ-αουτ" συχνά-πυκνά, είναι ημικρανίες. (Για όσους δεν γνωρίζουν -όπως και εγώ άλλωστε μέχρι σήμερα- "ημικρανία:Kύριο σύμπτωμα είναι ο πονοκέφαλος, που συνήθως εντοπίζεται στο μισό τμήμα του εγκεφάλου, πίσω από το ένα μάτι. O πόνος είναι έντονος έως αφόρητος, σαν να χτυπάει ένα σφυρί ρυθμικά το κεφάλι, και συνοδεύεται από πεπτικές διαταραχές (ναυτία και εμετό). Η ημικρανία εκδηλώνεται με κρίσεις που διαρκούν μερικές ώρες για δύο ή τρεις ημέρες και συνήθως ξεκινάει στα 20 έως 30 χρόνια, αλλά μπορεί να εμφανιστεί ακόμα και στην παιδική ηλικία.")

Η ερωτηση μου είναι, αν κάποιος ξέρει κάποιον αποτελεσματικό τρόπο αντιμετώπισής τους ή καποιο αναλγητικό που να ανακουφίζει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νωεύς : 20-01-10 στις 22:31.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:20, 30-09-05:

Για παυσίπονα δες στο θέμα που είχα ανοίξει κι εγώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 17:25, 30-09-05:

από δευτέρα λυκείου έτσι είμαι .

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 17:27, 30-09-05:

Το έχω δει το θέμα!
Απλά στις ημικρανίες δεν πιάνουν τα κλασσικα φάρμακα, συνήθως προτίνουν ή εξειδικευμένα ή ομοιοπαθητική, ακόμα και botox! Και επειδή αυτόν τον καιρό δεν υπάρχει πολύς χρόνος για επίσκεψη σε γιατρο, είπα να δω μήπως κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και πώς το αντιμετωπίζει...

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv

H nv έγραψε στις 17:28, 30-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
από δευτέρα λυκείου έτσι είμαι .
και τι κάνεις?????????? Χθες με ειχε πιάσει πάλι και έκανα 24 ώρες να συνέλθω! Και φυσικά κανένα αναλγητικό δεν με έπιασε!

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 18:08, 30-09-05:

έχω κάνει εξετάσεις γιατί πονάω φοβερά και σχεδόν συνέχεια και βγήκαν καθαρές, δεν ξέρω τι να πω...

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv

H nv έγραψε στις 18:13, 30-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
έχω κάνει εξετάσεις γιατί πονάω φοβερά και σχεδόν συνέχεια και βγήκαν καθαρές, δεν ξέρω τι να πω...
Απ'οτι ξερω σχεδόν πάντα καθαρές βγαίνουν οι εξετάσεις... Μου είπε ενας φίλος μου ότι υπάρχει κάποιο φάρμακο ειδικό για ημικρανίες... Αλλά δεν θυμόταν όνομα... Και ξέρω ότι τώρα τελευταία χρησιμοποιούν botox για να παραλύουν κάποιους μυς στο μέτωπο (σαν πρόληψη κάπως) και έχει καλά αποτελέσματα! Αλλά λέω το botox να το αφήσω για όταν θα κάνω και ρυτίδες! 2 σε 1!!!

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 18:37, 30-09-05:

μπα, εγώ δεν παίρνω τπτ και δεν πρόκειται να πάρω, έγινε κομμάτι της ζωής μου πλέον και τον έχω συνηθίσει τον πόνο και τα συναφή .

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv

H nv έγραψε στις 18:46, 30-09-05:

Τυχερός είσαι... Εγώ τρία χρόνια τώρα δεν μπορώ με τίποτα να συνηθίσω! Με παραλύει τελείως!Ναυτία, εμετους και όλα τα συναφη, δεν μπορώ να κουνηθώ... Και ειδικά τώρα που είμαι φουλ από δουλειά, πολυ δύσκολα τα πράγματα!

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε στις 19:23, 30-09-05:

Παράθεση

Tsoutsounaki666

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tsoutsounaki666
Ο Tsoutsounaki666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Tsoutsounaki666 έγραψε στις 15:59, 03-10-05:

κι εγό ήχα ημικρανίες αλλά έφαγα σκόρδο και μου παίρασαι

Παράθεση

Ελσα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ελσα
H Ελσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Ελσα έγραψε στις 23:30, 25-06-06:

Γεια! Υπάρχει κανείς που να πονάει κάθε μέρα απο ημικρανίες και κεφαλαλγίες τάσεως;;;;(ατελείωτος αφόρητος πόνος). Πονάω 20 χρόνια ... Πόσο ακόμα ; Εχω δοκιμάσει διαφορες θεραπείες , χωρίς αποτέλεσμα, υπάρχει άραγε θεραπεία;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:37, 25-06-06:

Έλσα καλησπέρα και καλώς μας ήρθες
Προσωπικά δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με ημικρανίες (όχι τουλάχιστον στον βαθμό που να το θεωρώ πρόβλημα.... μάλλον κάτι προς τα συνηθισμένα πότε πότε έχω)
Σιγουρα δεν μπορώ καν να διανοηθώ το μέγεθος του προβλήματος σου....
Καθημερινά πόνος εδώ και 20 χρόνια????!!!!??? αυτό είναι όντως πρόβλημα!

Δεν ξέρω φυσικά τι έχεις δοκιμάσει ήδη.... αλλά θα ήθελα να μάθω αν έχεις δοκιμάσει εναλλακτικές μεθόδους όπως η ομοιοπαθητική και άλλα τέτοια....
Γνωρίζω άτομο που έχει πραγματικά βοηθηθεί πάρα πολύ όταν η κλασική ιατρική δεν μπορούσε να του προσφέρει τίποτα περισσότερο από παυσίπονα (ούτε καν μια διάγνωση....)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ελσα

Νεοφερμένος

H Ελσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Ελσα έγραψε στις 23:52, 25-06-06:

Διευκρίνηση: Τα τελευταία 3 χρόνια είναι καθημερινός ο πόνος (2-4 μέρες το μήνα είμαι καλά) παλιότερα πονούσα λιγότερο και σπανιότερα , έπαιρνα παυσίπονα Ο.Κ Τώρα έχω εθιστεί και στα mesulide!!! Εκανα ομοιπαθητική 2 χρόνια (κ. α) σε δύο διαφορετικούς ομοιοπαθητικούς , μια μικρή βελτίωση στην αρχή και μετά τίποτα. Απελπισία..... Τώρα δοκιμάζω τρίτη φορά και τελευταία σε ομοιπαθητικό. Μετά ..... (οι νευρολόγοι δίνουν πολλά χάπια ....δε θέλω να μπλέξω μ αυτα)

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:50, 26-06-06:

πω πω κοριτσάκι....

γιατρός δεν είμαι (έχουμε έναν σπουδαστή ιατρικής και μια νοσηλεύτρια εδώ) και δεν ξέρω και πολλά για το θέμα για να σε ενημερώσω....

Θεωρώ ότι αφού έχεις δοκιμάσει τα πάντα και δεν βλέπεις άσπρη μέρα.. ίσως να πρέπει να δοκιμάσεις εντελώς εναλλακτικές θεραπείες (εγώ αυτό θα έκανα)
Στύλ ρέικι.... διαλογισμό.... και άλλα τέτοια....
Γνωρίζω πάρα πολύ καλά ότι αν δουλέψουμε παααααααααρα πολύ με τον εαυτό μας και τη δύναμη του νου μας, μπορούμε μόνοι μας να ιαθούμε από διάφορα....
αρκεί να πιστέψουμε στον εαυτό μας και να έχουμε την δύναμη και την θέληση να είμαστε ΚΑΛΑ! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑ!
(την εκδοχή του να ειναι ψυχολογικό την εχεις σκεφτεί? έχεις επισκευτεί κανα καλό ψυχολόγο?)

Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 11:01, 26-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από nv
Το έχω δει το θέμα!
Απλά στις ημικρανίες δεν πιάνουν τα κλασσικα φάρμακα, συνήθως προτίνουν ή εξειδικευμένα ή ομοιοπαθητική, ακόμα και botox! Και επειδή αυτόν τον καιρό δεν υπάρχει πολύς χρόνος για επίσκεψη σε γιατρο, είπα να δω μήπως κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και πώς το αντιμετωπίζει...
Οι ημικρανίες ταλαιπωρούν χρόνια τώρα την οικογενεία μου και μένα (αφού εμπλέκεται και η κληρονομικότητα).....
Έκει που κατέληξε ο παππούς μου είναι πως με την παραμικρή υποψία πως ξεκινάει το κεφάλι....το καλύτερο είναι να περνεις 2 depon και να προσπαθείς να χαλαρώνεις...αν μπορείς να κοιμηθείς κιόλας ακόμα καλύτερα.....
Εγώ το ξεπέρασα με βελονισμό....έχει 3 χρόνια να με πιάσουν ημικρανίες....η μητέρα μου πάλι ακολουθεί την συμβουλή του παππού μου και πιάνει και σ'αυτην....σε μένα δεν ....
Έχει να κάνει και με τον οργανισμό, υποθέτω....
Πάντως αυτό που γνωρίζω είναι πως με την πάροδο του χρόνου οι ημικρανίες μείωνονται τόσο σε ένταση όσο και σε συχνότητα.....
Αυτά τα ολίγα και ελπίζω να σε βοήθησα έστω και στο ελάχιστο!

Παράθεση

Ελσα

Νεοφερμένος

H Ελσα έγραψε στις 21:59, 26-06-06:

Γεια σε όλους. Μπορεί να φανταστεί κανείς ένα συνεχόμενο πονοκέφαλο από το πρωί μέχρι το βράδυ και ξανά την άλλη μέρα και την άλλη και..........την άλλη...... Για μένα ευτυχισμένη μέρα είναι η μέρα δίχως πόνο! Έχω δοκιμάσει φυσιοθεραπείες- βελονισμό , βιοανάδραση , ομοιοπαθητική , ρεφλεξολογία, τσάγια - βότανα , θεραπευτικό άγγιγμα 1 επίσκεψη όμως - μου φάνηκε κοροιδία. Ολοι κάπου βρίσκουν λύση, εγώ ακόμα πουθενά.Περιμένω ένα θαύμα , δεν ξέρω από που ... Προσπαθώ μόνη διαβάζοντας να βρώ την αιτία των πονοκεφάλων μου. Έχω απογοητευτεί από όλους ,μονο υποσχέσεις ....Οι νευρολόγοι δε, οι ειδικοί δίνουν φάρμακα και αν δεν δράσουν αυξάνουν τη δόση δίνουν και άλλα και άλλα. Σε μια τέτοια προσπαθεια που έκανα βρέθηκα με κατάθλιψη , κλαίγοντας συνεχώς από το πρωι μέχρι το βράδυ...Τώρα τουλάχιστο έχω ξεπεράσει αυτή την κατάσταση . Ευτυχώς ανήκω στα αισιόδοξα ζωοδια γιατί αλλιώς .......ποιός ξέρει;

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 22:32, 26-06-06:

Έλσα, υπαχουν πολλά φάρμακα για την ημικρανία.Τόσο για τις φάσεις του πόνου, όσο και για να προλαμβάνονται αυτά τα επεισόδια.Η γνώμη μου είναι να πας σε κάποιον άλλον νευρολόγο.Ίσως εκεί που πήγες να μην αντιμετώπισαν σωστά το πρόβλημα.Η θεραπεία σ'αυτές τις περιπτώσεις γίνεται εξατομικευμένα.Πρέπει να βρει ο νευρολόγος ποιο είναι το κατάλληλο φάρμακο για σένα ειδικά.Και προφανώς, το ότι κατέληξες με κατάθλιψη την προηγούμενη φορά σημαίενι ότι δεν έπαιρνες το σωστό για σένα φάρμακο.Γενικά, στον τομέα αυτό βγαίνουν συνέχεια καινούρια φάρμακα, πιο αποτελεσματικά και καλύτερα ανεκτά από τους ασθενείς.

Παράθεση

Ελσα

Νεοφερμένος

H Ελσα έγραψε στις 20:29, 28-06-06:

faithplus ,η ημικρανία αντιμετωπίζεται από τους νευρολόγους με αντικαταθληπτικά, αντι επιληπτικά και τώρα τελευταία από ότι ξλερω με οπιοειδή!!! Εχω δοκιμάσει τα δύο πρώτα για μικρό χρονικό διάστημα - ενώ έπρεπε τουλάχιστο για ένα εξάμηνο. Ηδη λόγω αλόγιστης χρήσης δεν αντέχω χωρίς mesulide. Τι θα γίνει αν εθιστώ και σε κάτι άλλο και μάλιστα σε οπιοειδή ; Και να φανταστείς ότι στη ζωή μου δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο!!!

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 19:58, 11-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Ελσα
faithplus ,η ημικρανία αντιμετωπίζεται από τους νευρολόγους με αντικαταθληπτικά, αντι επιληπτικά και τώρα τελευταία από ότι ξλερω με οπιοειδή!!! Εχω δοκιμάσει τα δύο πρώτα για μικρό χρονικό διάστημα - ενώ έπρεπε τουλάχιστο για ένα εξάμηνο. Ηδη λόγω αλόγιστης χρήσης δεν αντέχω χωρίς mesulide. Τι θα γίνει αν εθιστώ και σε κάτι άλλο και μάλιστα σε οπιοειδή ; Και να φανταστείς ότι στη ζωή μου δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο!!!

Ψάξε για κάποιον καλό νευρολόγο(να έχεις ακούσει καλά λόγια).Υπάρχουν νευρολόγοι που σε μπουκώνουν με χάπια αλλά και κάποιοι που δίνουν τα απολύτως απαραίτητα

Παράθεση

Dr M

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dr M
Ο Dr M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Dr M έγραψε στις 13:38, 05-08-09:

Νέα για όσους έχουν ημικρανίες:

Φαίνεται πως θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα η αλμοτριπτάνη.

Ανήκει στην οικογένεια των τριπτάνων (όπως και το Imigran, το Maxalt κ.α.) και φαίνεται πως είναι πολύ αποτελεσματική, με μικρό ποσοστό εμφάνισης παρενεργειών.

Στο τελευταίο δελτίο τιμών του ΕΟΦ πήρε τιμή, άρα αναμένουμε την κυκλοφορία της...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

alionka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alionka
H alionka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H alionka έγραψε στις 18:46, 11-10-09:

εχω υμικρανια 13 χρονια, οταν σταματισαν να με βοηθανε ολα τα φαρμακα δοκομασα το cafergot. τςρα ειναι το μονο που βοηθαει αλλα εχς παθει εξαρτιση - πωναω καθε μερα και πρεπει να περνω υποθετα cafergot, καποιοσ μπορει να μου πει τι να κανω? γιατροι δεν βοηθανε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dr M

Νεοφερμένος

O Dr M έγραψε στις 07:38, 12-10-09:

Η καθημερινή χρήση οποιουδήποτε φαρμάκου που λαμβάνεται ως "παυσίπονο" (με την γενικότερη έννοια του όρου), φυσικά συμπεριλαμβανομένου του Cafergot, μπορεί να έχει σημαντικές αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία σου και θα πρέπει να διακοπεί.

Ωστόσο, η διακοπή δεν είναι εύκολη, καθώς μπορεί να προκαλέσει, πρόσκαιρα έστω, επιδείνωση των ημικρανιών, αλλά και διάφορα άλλα προβλήματα.

Θα πρέπει να λάβεις προφυλακτική θεραπεία, ίσως και συνδυασμό 2 ή 3 φαρμάκων, για να μπορέσεις να μείωσεις και να σταματήσεις την κατάχρηση του Cafergot.

Αν η προφυλακτική θεραπεία δεν πετύχει, υπάρχει και η λύση της εισαγωγής σε νευρολογική κλινική και η πραγματοποιήση εκεί της διακοπής του φαρμάκου.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 11:55, 18-01-10:

Ειναι το πρωτο μου θεμα γι αυτο συγχωρεστε με αν το βαζω σε λαθος κατηγορια..
Ενα θεμα που με απασχολει εδω και παρα πολυ καιρο ειναι οι ημικρανιες..υποφερω.. Το προβλημα ειναι πιο εντονο τα τελευταια περιπου 2 χρονια..σχεδον μερα παρα μερα υποφερω κυριολεκτικα απο ημικρανιες..σε σημειο που να μην μπορω να ανοιξω τα ματια μου..να μην θελω να βλεπω φως και ακουω θορυβο..να νιωθω τεραστια πιεση στα ματια..Βεβαια αυτη η κατασταση δεν ειναι καθε φορα που εχω ημικρανια αλλα πολλες φορες συμβαινει..ετσι ημουν δηλαδη την Κυριακη το απογευμα..
Εχω παει σε οφθαλμιατρο ο οποιος δεν διεκρινε κατι..
Εχετε παρομοια εμπειρια..?? Εχετε μηπως να προτεινετε κατι..? γιατι δεν μπορω να ζω μια ζωη με παυσιπονα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 18-01-10 στις 12:34. Αιτία: Σμίκρυνση γραμματοσειράς για ευκολότερη ανάγνωση. :) - ΣΗΜΕΙΩΣΗ : το θέμα συγχωνεύτηκε με παλαιότερο.
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 12:25, 18-01-10:

Έχεις τόσο συστηματικές ημικρανίες -> ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ, τι περιμένεις, να εκραγεί το κεφάλι σου;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 12:27, 18-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Έχεις τόσο συστηματικές ημικρανίες -> ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ, τι περιμένεις, να εκραγεί το κεφάλι σου;

απλα δεν ξερω σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω..νευρολογο?παθολογο? μου εχουν πει και για ομοιοπαθητικη..αλλα δεν ξερω αν βοηθαει..

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 12:58, 18-01-10:

aporw, έχεις σκεφτεί αν φταίει ο τρόπος ζωής σου...;
καπνίζεις...; έχεις έντονη την αίσθησή του άγχους...; σε ταλαιπωρεί χρόνια ή είναι πρόσφατο...;
νιώθεις οτί είναι επικίνδυνος πόνος ή σου φαίνεται οτί είναι απλό σύμπτωμα...;
μην σε πανικοβάλλει, γιατί είναι γνωστό στάδιο για πολλούς..., μη σε καθυσηχάζει αυτό..., γιατί πρέπει να το αντιμετωπίσεις....

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 13:08, 18-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Apro
aporw, έχεις σκεφτεί αν φταίει ο τρόπος ζωής σου...;
καπνίζεις...; έχεις έντονη την αίσθησή του άγχους...; σε ταλαιπωρεί χρόνια ή είναι πρόσφατο...;
νιώθεις οτί είναι επικίνδυνος πόνος ή σου φαίνεται οτί είναι απλό σύμπτωμα...;
μην σε πανικοβάλλει, γιατί είναι γνωστό στάδιο για πολλούς..., μη σε καθυσηχάζει αυτό..., γιατί πρέπει να το αντιμετωπίσεις....
δεν αποκλειω τπτ..ναι καπνιζω..και ναι εχω και αγχος..αλλα αυτη ιστορια κραταει 2 χρονια τουλαχιστον τωρα.. που ναι καπνιζα και τοτε..αλλα δεν ειχα το αγχος που εχω τωρα..οταν εχω ημικρανια ειναι ενα απλο συμπτωμα πλεον για μενα..οταν ομως ειμαι οπως τηνμ Κυριακη με πιανει τρελλα..δεν ξερω αν τον εχεις νιωσει..αλλα δεν μπορεις να ανοιξεις ουτε τα ματια απο την πιεση που νιωθεις..

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 15:42, 18-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από aporw
Ειναι το πρωτο μου θεμα γι αυτο συγχωρεστε με αν το βαζω σε λαθος κατηγορια..
Ενα θεμα που με απασχολει εδω και παρα πολυ καιρο ειναι οι ημικρανιες..υποφερω.. Το προβλημα ειναι πιο εντονο τα τελευταια περιπου 2 χρονια..σχεδον μερα παρα μερα υποφερω κυριολεκτικα απο ημικρανιες..σε σημειο που να μην μπορω να ανοιξω τα ματια μου..να μην θελω να βλεπω φως και ακουω θορυβο..να νιωθω τεραστια πιεση στα ματια..Βεβαια αυτη η κατασταση δεν ειναι καθε φορα που εχω ημικρανια αλλα πολλες φορες συμβαινει..ετσι ημουν δηλαδη την Κυριακη το απογευμα..
Εχω παει σε οφθαλμιατρο ο οποιος δεν διεκρινε κατι..
Εχετε παρομοια εμπειρια..?? Εχετε μηπως να προτεινετε κατι..? γιατι δεν μπορω να ζω μια ζωη με παυσιπονα..
ακριβως το ιδιο σε χειροτερο βαθμο ομως ειχα εγω για 3 περιπου χρονια. ημικρανιες που με εκαναν να κλαιω απο τον πονο. θυμαμαι ξεκιναγε κανοντας με να βλεπω θολα στην αρχη για κανα 5λεπτο και μετα με αφορητους πονους στο κεφαλι που δε περναγαν ουτε με παυσιπονο ουτε με τιποτα. μονο αν ξαπλωνα στο κρεβατι σε θεοσκοτεινο μερος ημουν ΛΙΙΙΙΓΟ καλυτερα αφοτου ξυπναγα. ειχαμε παει σε οφθαλμιατρο, σε παθολογο και 2-3 φορες η μαμα μου με ετρεχε στο νοσκοκομειο στα επειγοντα γιατι νομιζα οτι θα πεθανω. ασχημες σκεψεις περνουσαν απο το μυαλο μου... ωσπου καταλαβα μετα απο 3 χρονια τι ηταν...

εβγαζα φρονημιτες και τα σιδερακια δε τους αφηναν να βγουν....

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 15:46, 18-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
ακριβως το ιδιο σε χειροτερο βαθμο ομως ειχα εγω για 3 περιπου χρονια. ημικρανιες που με εκαναν να κλαιω απο τον πονο. θυμαμαι ξεκιναγε κανοντας με να βλεπω θολα στην αρχη για κανα 5λεπτο και μετα με αφορητους πονους στο κεφαλι που δε περναγαν ουτε με παυσιπονο ουτε με τιποτα. μονο αν ξαπλωνα στο κρεβατι σε θεοσκοτεινο μερος ημουν ΛΙΙΙΙΓΟ καλυτερα αφοτου ξυπναγα. ειχαμε παει σε οφθαλμιατρο, σε παθολογο και 2-3 φορες η μαμα μου με ετρεχε στο νοσκοκομειο στα επειγοντα γιατι νομιζα οτι θα πεθανω. ασχημες σκεψεις περνουσαν απο το μυαλο μου... ωσπου καταλαβα μετα απο 3 χρονια τι ηταν...

εβγαζα φρονημιτες και τα σιδερακια δε τους αφηναν να βγουν....
μονο που εγω δεν φοραω σιδερακια..αρα δεν ειναι αυτο.. παντως με τους αφορητους πονους σε καταλαβαινω απολυτα..

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 15:50, 18-01-10:

ειναι ψιλοαγνωστο γιατι συμβαινουν οι ημικρανιες, ειναι μαλλον συνδρομη κατασταση γιαυτο.

ασπιρινη μαζι με καποιο οποιοειδες κανει θαυματα, οπως επισις και η εργοταμινη παλιοτερα...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 16:00, 18-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από aporw
απλα δεν ξερω σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω..νευρολογο?παθολογο? μου εχουν πει και για ομοιοπαθητικη..αλλα δεν ξερω αν βοηθαει..
Η ομοιοπαθητική λέγεται πως έχει πολύ ευεργετικά αποτελέσματα στις ημικρανίες, μάλιστα μπορείς να διαβάσεις περισσότερα στο λινκ αυτό, για την έρευνα που έγινε ειδικά για τις ημικρανίες και την ομοιοπαθητική στο νοσοκομείο Γεννηματάς:
http://www.classical-homeopathy.gr/t...h_migraine.htm

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα ακολουθώντας μια ομοιοπαθητική θεραπεία για τις ημικρανίες σου, αφού τα φάρμακά της δεν έχουν παρενέργειες. Το πολύ-πολύ να μην δεις βελτίωση και να ακολουθήσεις μια αλλοπαθητική θεραπεία. Καλύτερα πάντως αν δοκιμάσεις την ομοιοπαθητική, να το κάνεις τώρα που ο οργανισμός σου είναι παρθένος από άλλου είδους θεραπεία και τα αποτελέσματά της μπορούν να φανούν ή να μην φανούν, άμεσα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 16:02, 18-01-10:

και μένα με πιάνουν μερικές φορές, συνήθως όταν έχω άγχος, ευτυχώς όμως όχι σε μεγάλο βαθμό(παρ'όλα αυτά μου χει συμβεί και είναι πολύ εκνευριστικό)

Αρχική Δημοσίευση από epote
ασπιρινη μαζι με καποιο οποιοειδες κανει θαυματα
αν εννοείς οπιοειδές τότε είναι αλήθεια κάνει καλό

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria82
H silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 16:17, 18-01-10:

Aνυποφορο θεμα!!
υποφερω χρονια απο ημικρανιες, μου δημιουργουνται οταν νευριαζω, οταν εχω πολυ στρες και οταν ξυπνησω αποτομα!!
εχει υπαρξει περιοδος που ειχα καθε μερα!!
ειναι ανυποφορο αυτο το πραγμα με καταστρεφει γιατι πολυ απλα πινω πολλα χαπια!!

δεν θα ξεχασω το καλοκαιρι, ειχα ξυπνησει απο το πρωι για να παω σχολη εγραφα μαθημα!! αμεσως μετα ηρθε και με πηρε ο φιλος μου να ανεβουμε στο οακα( acdc) η συναυλια ξεκινουσε αν θυμαμαι καλα κατα τις 8 και εμεις ημασταν εκει απο τις 4!!
εγω απο το πρωι υπεφερα, δεν με επιανε τιποτα οποτε μεχρι το βραδυ καταλαβαινετε οτι που απλα δεν αντεξα!!

οταν φυγαμε απο κει με το τραινο κοιμηθηκα στην αγκαλια του και δεν καταλαβαινα τιποτα!!!

πολυ κριμα γιατι δεν την ευχαριστηθηκα κ τοσο πολυ!!

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 20:57, 19-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv

Kαι εγω αυτο εκανα,αν και εγω δεν εχω ημικρανιες μαλλον,αλλα ενα αλλο τυπο πονοκεφαλου και ξεκινησε το χειροτερο τριμηνο της ζωης μου..

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 18:32, 20-01-10:

αν ενδιαφέρεσαι για εναλλακτική ιατρική και δεν θέλεις να πάρεις φάρμακα (που ούτως ή άλλως πιθανότατα δεν θα βοηθήσουν) μπορείς να κάνεις ομοιοπαθητική, ή οστεοπαθητική http://www.osteopathy.gr ή και τα δύο.

περαστικά

jrot σκέψου το κι εσύ, επίσης περαστικά

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 20:29, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
αν ενδιαφέρεσαι για εναλλακτική ιατρική και δεν θέλεις να πάρεις φάρμακα (που ούτως ή άλλως πιθανότατα δεν θα βοηθήσουν) μπορείς να κάνεις ομοιοπαθητική, ή οστεοπαθητική http://www.osteopathy.gr ή και τα δύο.

περαστικά

jrot σκέψου το κι εσύ, επίσης περαστικά
Εγω ομοιοπαθητικη ειχα κανει αλλα δεν εκανε τιποτα..Πολλα λεφτα τζαμπα..

Θα ψαξω και αυτη τη οστεοπαθητικη να δω τι θα γινει..

Εγω ειχα βρει ανακουφιση μονο με κατι χαπια που μου ειχαν δωσει,αλλα δεν κανει να τα παιρνεις για πολυ καιρο..μολις τα εκοψα ξαναρχισαν..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 21:09, 20-01-10:

ειδικος στην τηλεοραση ελεγε οτι προβληματα στο πεπτικο μπορουν να δημιουργησουν επηρεασουν το κεφαλι..πονους ,ημικρανιες κλπ..

Παράθεση

Dr M

Νεοφερμένος

O Dr M έγραψε στις 08:08, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από jrot6
...Εγω ειχα βρει ανακουφιση μονο με κατι χαπια που μου ειχαν δωσει,αλλα δεν κανει να τα παιρνεις για πολυ καιρο..μολις τα εκοψα ξαναρχισαν..
Δεν είναι πάντα σωστό αυτό.

Συνήθως, οι φαρμακευτικές θεραπείες που συστήνονται για την πρόληψη των ημικρανιών είναι ασφαλείς και για μακροχρόνια λήψη.

Απλά σε ενημερώνω ότι κάποια από τα φάρμακα αυτά χρησιμοποιούνται και σε άλλες ενδείξεις (αρρυθμίες, υπέρταση, επιληψία) και εκεί οι ασθενείς τα λαμβάνουν, σε μεγαλύτερες δόσεις από ό,τι στην ημικρανία, εφ' όρου ζωής.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 13:25, 21-01-10:

σημερα πηγα στον οφθαλμιατρο..μου ειπε μετα απο βυθοσκοπηση που μου εκανε οτι εμφανισα στο ενα ματι αστιγματισμο..και να αλλαξω γυαλια..κι οτι ισως ηρεμησουν οι ημικρανιες..για να δουμε..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 14:17, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Dr M
Δεν είναι πάντα σωστό αυτό.

Συνήθως, οι φαρμακευτικές θεραπείες που συστήνονται για την πρόληψη των ημικρανιών είναι ασφαλείς και για μακροχρόνια λήψη.

Απλά σε ενημερώνω ότι κάποια από τα φάρμακα αυτά χρησιμοποιούνται και σε άλλες ενδείξεις (αρρυθμίες, υπέρταση, επιληψία) και εκεί οι ασθενείς τα λαμβάνουν, σε μεγαλύτερες δόσεις από ό,τι στην ημικρανία, εφ' όρου ζωής.
Δεν θυμαμαι τι χαπια ηταν..Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι οταν πηγα σε αλλο γιατρο για αλλη νευρολογικη εξεταση μου ειπε οτι αυτα τα χαπια ειναι πολυ βαρια,και ειναι καλο να μην τα παιρνεις καθολου..Και μεσα στο κουτι ελεγε οχι πανω απο 3μηνο-4μηνο..

Αυτα δεν προκειται να τα ξανακουμπησω..

Παντως εγω διαβαζοντας στο ιντερνετ και συμφωνα με τον τελευταιο γιατρο δεν εχω ημικρανια αλλα εναν αλλο τυπο πονοκεφαλων..Αλλοι γιατροι μου εχουν πει οτι εχω ημικρανια..οτι να ναι..

Βασικα εγω εχω καταλαβει οτι φταει πολυ για τους πονοκεφαλους ο ευαισθητος αυχενας μου και η κακη σταση σωματος..

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:21, 21-01-10:

Αχ αυτή η κακή στάση του σώματος, μας έχει καταστρέψει! Κι εγώ το νιώθω καμιά φορά αυτό και με πιάνει πονοκέφαλος και ξέρω ότι είναι λόγω της στάσης του σώματός μου.

Σε αυτές τις περιπτώσεις με βοηθάει πολύ αν κάποιος πιάσει το κεφάλι μου και το τραβήξει απαλά προς τα πάνω. Σαν να ευθυγραμμίζεται η σπονδυλική στήλη δηλαδή... Με ανακουφίζει πάντα από τον πονοκέφαλο, αλλά εγώ δεν έχω ημικρανίες...

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,299 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:25, 21-01-10:

Κάποιος που δεν έχει πάθει ποτέ ημικρανια στη ζωή του δεν μπορεί να το νιώσει... Ξύπνησα το Σάββατο και ήμουν τόσο χάλια που ξανακοιμήθηκα και πήρα 2 panadol extra. Μετά τις 5 ένιωσα λίγο καλύτερα. Πραγματικά αυτές τις φορές θα ήθελα να πεθάνω.

Ο γιατρός μου έδωσε κάποια χάπια που παίρνεις υποτίθεται μόλις ξεκινάει η κρίση, αλλά δεν κάνουν τίποτα. Έμαθα απλά να ζω με αυτό - όταν μου συμβαίνει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 14:52, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Αχ αυτή η κακή στάση του σώματος, μας έχει καταστρέψει! Κι εγώ το νιώθω καμιά φορά αυτό και με πιάνει πονοκέφαλος και ξέρω ότι είναι λόγω της στάσης του σώματός μου.

Σε αυτές τις περιπτώσεις με βοηθάει πολύ αν κάποιος πιάσει το κεφάλι μου και το τραβήξει απαλά προς τα πάνω. Σαν να ευθυγραμμίζεται η σπονδυλική στήλη δηλαδή... Με ανακουφίζει πάντα από τον πονοκέφαλο, αλλά εγώ δεν έχω ημικρανίες...
κάπου εκεί στηρίζεται και η οστεοπαθητική

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:20, 21-01-10:

η ημικρανια ειναι κυριως των γυναικων ,λογω ορμονων..και η αδελφη μου εχει ,,ενω εγω δεν ειχα ποτέ...

Παράθεση

LAZARUS (ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LAZARUS
Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O LAZARUS έγραψε στις 16:06, 21-01-10:

Έχω παρατηρήσει ότι, αν δεν πιω ελληνικό καφέ το απόγευμα, την επόμενη το πρωί νοιώθω φρικτό πονοκέφαλο. Σταματάει σταδιακά μετά τον δεύτερο πρωινό ελληνικό καφέ. Αν πιω το απόγευμα άλλον καφέ (φίλτρου, καπουτσίνο ή νες) ο πονοκέφαλος το πρωί είναι παρών, ανεπηρέαστος. Τι να κάνω γιατρέ μου;
Δεν θέλω να μειώσω τον ελληνικό καφέ. (Είμαι πολύ ΄Ελληνας!!!)

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,299 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:08, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από LAZARUS
Έχω παρατηρήσει ότι, αν δεν πιω ελληνικό καφέ το απόγευμα, την επόμενη το πρωί νοιώθω φρικτό πονοκέφαλο. Σταματάει σταδιακά μετά τον δεύτερο πρωινό ελληνικό καφέ. Αν πιω το απόγευμα άλλον καφέ (φίλτρου, καπουτσίνο ή νες) ο πονοκέφαλος το πρωί είναι παρών, ανεπηρέαστος. Τι να κάνω γιατρέ μου;
Δεν θέλω να μειώσω τον ελληνικό καφέ. (Είμαι πολύ ΄Ελληνας!!!)
Στείλε αυτό το κείμενο στο Λουμίδη.

Παράθεση

LAZARUS (ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LAZARUS
Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O LAZARUS έγραψε στις 16:33, 21-01-10:

Βρε θηρίο!...... Πώς κατάλαβες ότι είμαι υπάλληλός του;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:12, 21-01-10:

ο πολυς καφες μπορει να προκαλεσει πονοκεφαλο..σαν συνδρομο στερησης..αλλα μπορει ο καφες και να ηρεμησει τον πονοκεφαλο...η καφεινηκανει για πολλες δουλειες...

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 17:28, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ο πολυς καφες μπορει να προκαλεσει πονοκεφαλο..σαν συνδρομο στερησης..αλλα μπορει ο καφες και να ηρεμησει τον πονοκεφαλο...η καφεινηκανει για πολλες δουλειες...
εγω αν δεν πιω καφε το πρωι ειμαι χαλια..εχω φοβερο πονοκεφαλο μεχρι την ωρα που θα πιω..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους