Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,708 μηνύματα σε 74,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς αντιδρούν οι άντρες απέναντι στις δυναμικές γυναίκες;

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 19:05, 03-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Είμαι ένας άνθρωπος αισιόδοξος και χαμογελαστός από φύση μου ή ... επειδή απλά έτσι με έμαθαν απ την οικογένεια μου.
Μεγάλωσα σε ένα περιβάλλον που η γυναίκα ήταν Γυναίκα που μπορεί να πιάσει την πέτρα και να την στύψει να βγάλει λάδι και να ταΐσει τα παιδιά της...
Έμαθα λοιπόν να μπορώ να ανταπεξέρχομαι (σχεδόν) στα πάντα
Να τα καταφέρνω όλα περίφημα, από το να φτιάξω το καζανάκι έως το περιβόητο παστίτσιο μου
Εζησα μόνη μου κι αρκετά χρόνια κι έτσι έμαθα να μπορώ να έχω και την ευθύνη για τα πάντα μέσα σε ένα σπίτι... τους λογαριασμούς, τις υποχρεώσεις, τις δουλειές, το παιδί μου
Μπορώ να έχω μέσα στο μυαλό μου δεκάδες πράγματα και να μην τρελαίνομαι
Μπορώ να μαγειρεύω, να βλέπω τηλεόραση, να γράφω στο στέκι και να παίζω και με το παιδί μου ... ταυτόχρονα και χαμογελαστά
Αδιαμαρτύρητα...

Όλο αυτό το πακέτο γυναίκας που σας περιέγραψα ότι είμαι, θεωρώ ότι είναι το σύγχρονο "μοντέλο" γυναίκας - ανθρώπου της σημερινής κοινωνίας μας που μάλλον είναι επιβεβλημένο για την επιβίωση του
Είναι αυτό που οι περισσότεροι άνθρωποι ονομάζουν "δυναμική γυναίκα" ... "δυναμικός χαρακτήρας"... "δυναμικός άνθρωπος"

Στο παρελθόν αντιμετώπιζα πολλές δυσκολίες στο να βρεθεί ένας άντρας που να είναι πρόθυμος να με "ανταγωνιστεί" σε υγιή βάση και με γνώμονα πάντα την εσωτερική βελτίωση του κάθε ατόμου ξεχωριστά μέσα στη σχέση

Τον βρήκα κάποια στιγμή... αλλά μάλλον δείχνει τελικά να κουράστηκε και να παραιτήθηκε από τις προσπάθειες να είναι συνεχώς δίπλα σε μια δυναμική γυναίκα
Οπότε σε κάθε "πρόβλημα" σε κάθε "δυσκολία" σε κάθε "απόφαση" απλά γυρνάει την πλάτη και λέει "έχεις δίκιο" κι απομακρύνεται

Δε θέλω να σταθούμε στο δικό μου θέμα τόσο, άλλωστε γιαυτό δεν το έβαλα και στο επί προσωπικού
Αλλά αν θα μπορούσατε να μου πείτε γενικά γνώμες
Πως αντιδρούν οι υπόλοιποι άντρες?
Πως θα αντιδρούσατε εσείς δίπλα σε ένα τέτοιο άνθρωπο ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ?

Δεν ξέρω αν τα έχεις ακουστά αλλά υπάρχουν δυο πολύ καλά βιβλία για το συγκεκριμένο θέμα (τους ελληνικούς τίτλους των οποίων δυστυχώς δεν ξέρω..)
Why men love bitches
Why men marry bitches
Μην με παρεξηγήσεις. Σ' αυτά τα βιβλία γίνεται διαχωρισμός και αναγράφει πως με το bitch εννοεί την γυναίκα την ανεξάρτητη και δυναμική.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 19:16, 03-04-10:

διαβασα μονο το πρωτο ποστ...
δε ξερω αν τελικα βγαλατε συμπερασμα ή οχι...αλλα τα ποστ ειναι τεραστια!
τεσπα.

κε,
δυσκολη η απορια σου μετα απο ενα χρονο σου λυθηκε τελικα?
δε μπορω να βγαλω ακρη.αν δειξεις δυναμικη νομιζουν πως δεν τους χρειαζεσαι.αν δειξεις αδυναμη εισαι γυναικουλα.αν...αν...
κουραστηκα να παιζω αυτο το παιχνιδι...
ας ειμαστε πιο ειλικρινης επιτελους....πιο ξεκαθαροι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 19:23, 03-04-10:

Εμένα πάλι μ'αρεσουν οι δυναμικές γυναίκες xD δεν μπορώ αυτή τη μιζέρια και το κλάμα η αυτή την λύπηση που θέλουν μερικές, θέλω η γυναικά να στέκεται στα πόδια τις και να παίρνει πρωτοβουλίες να έχει δικιά της βούληση και να μην επηρεάζετε κατά 99% από έμενα. Το να μπορείς να κάνεις κάποια ότι θες (αυτό το στιλ γυναικούλα που είπε η chris) στην αρχή μπορεί να αρέσει άλλα μετά κουράζει εκτός αν είναι μαζόχας ο άλλος η έχει κάνα παιδικό απωθημένο

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:39, 03-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
διαβασα μονο το πρωτο ποστ...
δε ξερω αν τελικα βγαλατε συμπερασμα ή οχι...αλλα τα ποστ ειναι τεραστια!
τεσπα.

κε,
δυσκολη η απορια σου μετα απο ενα χρονο σου λυθηκε τελικα?
δε μπορω να βγαλω ακρη.αν δειξεις δυναμικη νομιζουν πως δεν τους χρειαζεσαι.αν δειξεις αδυναμη εισαι γυναικουλα.αν...αν...
κουραστηκα να παιζω αυτο το παιχνιδι...
ας ειμαστε πιο ειλικρινης επιτελους....πιο ξεκαθαροι
Να είσαι ο εαυτός σου το έχεις σκεφτεί;

Μακράν καλύτερο. Και να σε απορρίψει κάποιος, απλά σκέφτεσαι ότι δεν ταιριάζετε, όχι ότι διάλεξες λάθος ρόλο να παίξεις.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 19:47, 03-04-10:

Πως αντιδρούν οι υπόλοιποι άντρες?

Τις χαίρομαι, πραγματικά.

Πως θα αντιδρούσατε εσείς δίπλα σε ένα τέτοιο άνθρωπο ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ?

Πως θα ένιωθα.

Θα ένιωθα ανακουφισμένος,
γιατί θα είχα έναν άνθρωπο δίπλα μου μαχητή,
έξυπνο, δραστήριο,
στον οποίο θα μπορούσα να έχω εμπιστοσύνη για τις επιλογές του
όταν δεν θα είμαι παρόν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:30, 09-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Δεν ξέρω αν τα έχεις ακουστά αλλά υπάρχουν δυο πολύ καλά βιβλία για το συγκεκριμένο θέμα (τους ελληνικούς τίτλους των οποίων δυστυχώς δεν ξέρω..)
Why men love bitches
Why men marry bitches
Μην με παρεξηγήσεις. Σ' αυτά τα βιβλία γίνεται διαχωρισμός και αναγράφει πως με το bitch εννοεί την γυναίκα την ανεξάρτητη και δυναμική.
Και φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή θα γίνει τριλογία και θα υπάρξει το best seller ever που θα λέγεται why men cheat bitches

chrisss μετά από ένα χρόνο απλά δε με απασχολεί η απορία... έχω αναθεωρήσει διάφορα για τη σχέση μου για τη ζωή μου για τις προτεραιότητες μου
Δυστυχώς το ποια είμαι δεν θα πάψει ποτέ να με πληγώνει με κάποιον τρόπο... είτε έτσι είτε αλλιώς
Αλλά τελικά αυτή είναι η ζωή... life is a bitch after all

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ουτιδανός (Shizoid)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ουτιδανός
Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Ουτιδανός are you staring at me? έγραψε στις 21:42, 11-04-10:

Πως αντιδρουν οι αντρες απεναντι στις δυναμικες γυναικες;

Τους χωνουν κανενα σκαμπιλι για να μαθουν ποιος εχει το πανω χερι. στη βαση της ισοτητας παντοτε..

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:49, 11-04-10:

Τους χωνουν κανενα σκαμπιλι για να μαθουν ποιος εχει το πανω χερι. στη βαση της ισοτητας παντοτε..
Έχεις φάει πότε σφαλιάρα από γυναίκα; Εγώ όχι, αλλά θα προτιμούσα από την γκρίνια!

Παράθεση

Ουτιδανός (Shizoid)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ουτιδανός
Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Ουτιδανός are you staring at me? έγραψε στις 21:54, 11-04-10:

Ε, γι' αυτο τις βαραω εγω πρωτος, για να μη με βαρεσουν αυτες ρε φιλε...

μερικες εχουν βαρυ χερι, αλλες εχουν χοντροτακουνες παντοφλες, kill or be killed που λενε και τ' αμερικανακια στο Ιρακ...

Παράθεση

edweimaste

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη edweimaste
Ο edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O edweimaste έγραψε στις 13:58, 03-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ουτιδανός

μεγαλο λαθος αλλα τεσπα...να ξερεις η γυναικα θα σε παρατησει με την πρωτη ευκαιρια...προπαντων αν ειναι και δυναμικη....!!!!Ετοιμαζε κανα ραφι με αυτη την συμπεριφορα...χαχα!!!Εκτος και αν βρεις καμια ''γυναικουλα'' να σου κανει ολα τα χατιρια τοτε οκ...Άξια της μοιρας της...χαχαχαχα

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:12, 03-05-10:

εγω μια χαρα,φτανει να ειναι γυναικες..και να μην το παιζουν ανδρες,αντρακια κλπ... να ειναι γυναικες και να υπερηφανευονται γιαυτο..

γιατι εχω ακουσει και διαβασει "δυναμικες "γυναικες στις επιχειρησεις πχ που φερονται σαν ανδρες και παιρνουν ακομα και τεστοστορεονη για ντοπαρισμα και υψηλοτερες επιδοσεις..
οποια καταντια..

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 14:30, 03-05-10:

Δεν θα πρεπει να μπερδευονται οι ρολοι.
Εμενα μ αρεσει,να εχω το πανω χερι στην σχεση.Δεν λεω η γυναικα να ειναι αβουλη γυναικουλα,αλλα να μην δρα και σαν επαναστατικη φεμινιστρια που εχει γνωμη για ολα.
Επισης,οι γυναικες ''αντρακια'' με ξενερωνουν απιστευτα.
Ο καθενας εχει τον ρολο του σε μια σχεση.

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 349 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 16:14, 03-05-10:

θα συμφωνήσω και εγώ με τους παραπάνω,
δεν υπάρχει τίποτα πιο γοητευτικό από μία κοπέλα-γυναίκα που ξέρει τι της γίνεται και να μην κάθεται σε μια γωνιά σαν κατοικίδιο,

αυτό φυσικά μέχρι το σημείο να μιλάει και να συμπεριφέρεται σαν νταλικέρης απέχει κατά πολύ(χωρίς παρεξήγηση προς την ευγενή τάξη των νταλικέρηδων)

άλλο το δυναμικός συδιασμένο με μια ευγένεια και άλλο ο τα έχω όλα γραμένα και κάνω ότι μου τη βαρέσει με αποτέλεσμα να φτάνουμε στην αγένεια και στην "καφρίλα"

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:24, 03-05-10:

εμενα μου αρεσουν οι επιβλητικες γυναικες..οχι με φασιστικα ομως,,αλλα με την αυρα που αποπνεουν..
το σεβασμο...να αξιζουν να τις υπηρετεις και να πεθανεις γιαυτες..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 22:14, 03-05-10:

χρηστο
γυναικες αντρακια???? τι εννοεις ???

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:19, 03-05-10:

γυναικα που υπερηφανευεται οτι ειναι αντρακι..θελει κατευθειαν απορριψη...
αν ηθελα τη γυναικα αντρακι,θα παντρεομουν αντρα και οχι γυναικα..

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 23:27, 03-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
γυναικα που υπερηφανευεται οτι ειναι αντρακι..θελει κατευθειαν απορριψη...
αν ηθελα τη γυναικα αντρακι,θα παντρεομουν αντρα και οχι γυναικα..
Πως είναι η γυναίκα αντράκι ρε Άγγελε; Εγώ όπως φαντάζομαι ότι το εννοάς τις λέω γυναίκες-νταλικέρηδες

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:40, 03-05-10:

στη συμπεριφορα..παρα πολλες γυναικες το λενε ως υπερ τους οτι ειναι ειλικρινεις και ευθεις σαν αντρακια κλπ..ειναι πολυ της μοδας...
ακομα και γλαστρες στην τηλεοραση το λενε...

ξερεις πολυ καλα τι λεω..
θεωρειται πλεονεκτημα να ειναι η γυναικα αντρακι,και οχι το να ειναι γυναικα...

περιεργως οι περισσοτερες γκομενες -ξεκωλα-αστερες της τηλεορασης[θεαματος οταν τις ρωτανε σε συνεντευξεις λενε ,οτι μικρες ηταν αγοροκοριτσα και οτι τωρα ειναι αντρακια...

παψτε επιτελους οι γυναικες το κομπλεξ να θεωρειτε καλα τα αντρικα χαρακτηριστικα και κακα τα θηλυκα..αν το θεωρειτε εσεις ετσι,πώς περιμενετε να σας σεβαστουν και εκτιμησουν οι ανδρες σαν γυναικες?

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 23:45, 03-05-10:

Πρωσοπικά αυτό το είδος γυναίκας είναι που ερωτεύομαι με την πρώτη ματιά...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:48, 03-05-10:

ποιο? το γυναικα-αντρακι?
αυτο ειναι το ποιο ανασφαλες ειδος γυναικας κατα βαθος..
η πραγματικα δυνατη γυναικα δεν το παιζει ανδρας,

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 00:50, 04-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ποιο? το γυναικα-αντρακι?
αυτο ειναι το ποιο ανασφαλες ειδος γυναικας κατα βαθος..
η πραγματικα δυνατη γυναικα δεν το παιζει ανδρας,

+666

η πραγματικά δυνατή γυναίκα κάθεται σπίτι και πλένει πιάτα
:στρίψιμο μουστάκας:

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 06:52, 04-05-10:

Μερικοί από σας το κάνατε αχταρμά.
Η δυναμική γυναίκα δεν είναι νταλικέρης, αντράκι, επιβλητική γυναίκα ή οτιδήποτε μπορεί να κατεβάζει ο νους σας, φαλλοκράτες… ε φαλλοκράτες άντρες.
Είναι μια γυναίκα ανεξάρτητη, δημιουργική, με προσωπικότητα, με αυτοπεποίθηση που δεν φοβάται να πάρει πρωτοβουλίες διότι δεν φοβάται να αναλάβει και ευθύνες για τις επιλογές της.
Έχοντας αυτά τα χαρακτηριστικά, αποκλείεται να είναι και μια ωραία, περιποιημένη, ευγενική ίσως και σέξι γυναικεία ύπαρξη?

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 08:03, 04-05-10:

Οι δυναμικές γυναίκες είναι ΦΟΒΕΡΕΣ στο κρεβάτι . Σαν να καβαλάς ένα μάσταγκ ενα πράμα...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:45, 04-05-10:

Έχοντας αυτά τα χαρακτηριστικά, αποκλείεται να είναι και μια ωραία, περιποιημένη, ευγενική ίσως και σέξι γυναικεία ύπαρξη?
συμφωνω..αυτο ψαχνω και εγω...κάααποτεε ισως να το βρω,...
θα το ζητησω απο τον αγιο Βασιλη τα επομενα Χριστουγεννα..
Οι δυναμικές γυναίκες είναι ΦΟΒΕΡΕΣ στο κρεβάτι . Σαν να καβαλάς ένα μάσταγκ ενα πράμα...
πότε θασε πεταξει κατω ομως...
αλλο η περιστασιακη σχεση και αλλο μια στεθερη σοβαρη σχεση..

επισης ειναι για γελια κατι γυναικες που το παιζουν αντρακια,τη στιγμη που βγαζουν στη φορα μπουτι,στηθος....και το πουλανε σαν σε χασαπικο σε οποιον τις κατσει..
αν εισαι "αντρακι" κυρια μου τοτε δεν φορας μινι και το βυζι εξω..εχετε δει αντρα ντυμενο ετσι?

υπαρχουν τονοι υποκρισιας σε αυτα τα θεματα..

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 14:04, 04-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Achilles

Τις χαίρομαι, πραγματικά.

Πως θα ένιωθα.

Θα ένιωθα ανακουφισμένος,
γιατί θα είχα έναν άνθρωπο δίπλα μου μαχητή,
έξυπνο, δραστήριο,
στον οποίο θα μπορούσα να έχω εμπιστοσύνη για τις επιλογές του
όταν δεν θα είμαι παρόν.

^αυτο και επσης οτι εχω εναν ανθρπο ικανο να συζηταμε και να ειμαστε μαζι στα προβληματα

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:50, 06-05-10:

Πώς αντιδρούν οι άντρες απέναντι στις δυναμικές γυναίκες;
Δυναμικά.-

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 20:49, 06-05-10:

…όσες δυναμικές γυναίκες γνώρισα, είχαν άντρες που τα φόρτωναν όλα στον κόκορα. Απʼ ότι φαίνεται, οι δυναμικές γυναίκες ελκύουν τους άντρες αλλά μόνο οι λιγότερο «δυναμικοί» παραμένουν κοντά τους.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 21:36, 06-05-10:

Δεν ξερω ποσο δυναμικη πρεπει να ειναι μια γυναικα για να την βλεπει καποιος ανδρας θετικα αλλα σιγουρα πρεπει να ειναι θηλυκο η γιαγια παντως που εκανε τον παππου μου οτι ηθελε χωρις εκεινος να το καταλαβαινει μας ελεγε μην ειστε χαζες ο ανδρας πρεπει να σας ξερει καλα απο την μεση και κατω!!!!!!!!!!!!!!!!!!! η εξυπνη γυναικα ειναι κυρια στο σαλονι καλη μαγειρισα στην κουζινα και που.... στο κρεβατι λετε να ξερανε καλυτερα?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:28, 06-05-10:

Απʼ ότι φαίνεται, οι δυναμικές γυναίκες ελκύουν τους άντρες αλλά μόνο οι λιγότερο «δυναμικοί» παραμένουν κοντά τους
σωστο...η αλλη περιπτωση βεβαια ειναι να βρεθει ναποιος πιο δυναμικος και να τις χαλιναγωγισει..γιατι αυτο θελουν κατα βαθος..

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 22:34, 06-05-10:

Αχ αυτό το βάθος και ο αληθινός εαυτός. Πόσες στρώσεις πια, ούτε κρομμύδια να 'μασταν.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 22:47, 06-05-10:

οι γυναικες?τααα κρεμμυδια....

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 01:51, 07-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
…όσες δυναμικές γυναίκες γνώρισα, είχαν άντρες που τα φόρτωναν όλα στον κόκορα. Απʼ ότι φαίνεται, οι δυναμικές γυναίκες ελκύουν τους άντρες αλλά μόνο οι λιγότερο «δυναμικοί» παραμένουν κοντά τους.
Οι πραγματικοί άντρες δεν έχουν κόμπλεξ και μπορούν να παραμείνουν με μία δυναμική γυναικα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:35, 07-05-10:

σωστο και αυτο..

αν εισαι ανδρας πραγματικα δεν φοβασαι καμια σχεση με γυναικα

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 09:59, 07-05-10:

Όντως συμβαίνει αυτό συχνά ... νομίζω πάντως ότι συχνά το παρακάνουμε κι εμείς και τους βγάζουμε με τον τρόπο μας από πολλά, με αποτέλεσμα κάπου να βολεύονται και αυτοί και να μαθαίνουν να βασίζονται για πολλά πάνω μας.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:25, 07-05-10:

Μερικοί από σας το κάνατε αχταρμά.
Η δυναμική γυναίκα δεν είναι νταλικέρης, αντράκι, επιβλητική γυναίκα ή οτιδήποτε μπορεί να κατεβάζει ο νους σας, φαλλοκράτες… ε φαλλοκράτες άντρες.
Είναι μια γυναίκα ανεξάρτητη, δημιουργική, με προσωπικότητα, με αυτοπεποίθηση που δεν φοβάται να πάρει πρωτοβουλίες διότι δεν φοβάται να αναλάβει και ευθύνες για τις επιλογές της.
Μπα. Δε θα προλαβαίνει.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:12, 07-05-10:

κατεβάζει ο νους σας, φαλλοκράτες… ε φαλλοκράτες άντρες.
βρισε .βρισεε...
γιατι με φτιαχνει καμια φορα να με βριζουν γυναικες..?
ιδιως αν με λενε...ζωον,γουρουνι,κτηνος ,κλπ.. ...

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 16:11, 07-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
χρηστο
γυναικες αντρακια???? τι εννοεις ???
γυναικες που ουσιαστικα ειναι αντρες, φερονται, ντυνονται σαν αντρες, χωρις ιχνος θυλικοτητας και το μονο γυναικειο πανω τους ειναι το γυναικειο σωμα και οι σεξουαλικες τους προτιμησεις. μια αηδια δλδ...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:23, 07-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
γυναικες που ουσιαστικα ειναι αντρες, φερονται, ντυνονται σαν αντρες, χωρις ιχνος θυλικοτητας και το μονο γυναικειο πανω τους ειναι το γυναικειο σωμα και οι σεξουαλικες τους προτιμησεις. μια αηδια δλδ...
Γιατί συγχέεται μία δυναμική γυναίκα με το παραπάνω πρότυπο;;;;;;;

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:27, 07-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Γιατί συγχέεται μία δυναμική γυναίκα με το παραπάνω πρότυπο;;;;;;;
Γιατί μια γυναίκα θυμώνει αν υποννοήσει κάποιος οτι δεν είναι δυναμική;;;

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:29, 07-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Που κολλάει αυτό με την ερώτηση που έθεσα;;;;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:52, 07-05-10:

Τι θα πει δυναμικη και μη δυναμικη γυναικα?Ποτε δε το καταλαβα, παρα τις αναλυσεις μου και τις παρατηρησεις μου γυρω γυρω δεν καταφερα να τα ξεχωρισω, να πειστω πως ειναι κι ετσι κι ετσι.

Μια δυναμικη (ας πουμε οικονομικα ανεξαρτητη, μορφωμενη) ανετοτατα μπορει να πατησει τη μπανανοφλουδα και να γινει υποχειριο ενος μαλακα.
Μια μη δυναμικη επισης (οικονομικα εξαρτημενη απο εναν ανδρα ας πουμε γιατι εδω που τα λεμε το χρημα και το κοινωνικο στατους κυριως καθιστα μια γυναικα δυναμικη η οχι, ετσι οπως παρουσιαζεται τουλαχιστον) μπορει να φερθει εξυπνα και να χει διπλα της αντρακλα.

Ε στην πρωτη κατηγορια, να βρασω την δυναμικοτητα. Αν την εχεις, οπως λες, ψαξε βρες εναν τυπο ισο κι ομοιο σου, κι οχι εναν ''αδυναμο, χλε χλε, φλουφλη πως το λενε'' ας πουμε.
Στη δευτερη κατηγορια να τη βρασω την αδυναμια σου στα οικονομικα σου η στις γνωσεις σου, ενας αντρας δε θα στα προσφερει τοσο οσο θα ειχες εσυ την χαρα να τα απολαμβανεις σαν κοπους δικους σου.

Θεωρω πως δυναμικες ολες μπορουν να γινουν, εξαρταται τη φαση/ την καθε κατασταση που χουν να αντιμετωπισουν.

Αυτο που δεν μπορουν ολοι κι ολες να αποκτησουν ειναι η δυναμη χαρακτηρα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:03, 07-05-10:

αποκτησουν ειναι η δυναμη χαρακτηρα.
αυτη μετραει πανω απο όλα..

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 19:25, 07-05-10:

επειδή είναι

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:44, 07-05-10:

επειδή είναι
κομπλεξικη συμπληρωνω..

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:49, 07-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αυτο που δεν μπορουν ολοι κι ολες να αποκτησουν ειναι η δυναμη χαρακτηρα.
Εξαιρετική σημείωση από την mindcircus.

Αναλύω:

Δυναμική γυναίκα, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια και για την παρούσα αντίληψή μου, είναι η γυναίκα που παρά τις όποιες αντιξοότητες και στερεότυπα που πιθανόν να έχει αντιμετωπίσει, έχει καταφέρει και είναι ξύπνια, μορφωμένη, με μια δουλειά που της επιτρέπει να συντηρεί τον εαυτό της (και γιατί όχι και μια οικογένεια), χωρίς αυτό να σημαίνει ότι χάνει τη θηλυκότητά της. Δεν έχει καμία σχέση η θηλυκότητα ή η απώλεια αυτής, με τη δυναμικότητα μιας γυναίκας.

Η κολλητή της μάνας μου είναι μια τέτοια γυναίκα. Δουλεύει σε εργοστάσιο παρακαλώ και κάνει διανομές σε όλη την Αθήνα και γυρίζει σπίτι της αργά το βράδυ. Έχει μεγαλώσει 2 καταπληκτικά παιδιά, το ένα το σπούδασε σε 2 σχολές κι όλας. Η μάνα μου έχει να το λέει ότι την θαυμάζει, όπως κι εγώ άλλωστε!

αντίθετα....

Η γυναίκα αντράκι, είναι συνήθως μια γυναίκα που έχει περάσει:

α) άσχημη παιδική/εφηβική ηλικία
β) οικογενιακές καταστάσεις βίας
γ) απλή αντίδραση στο συντηρητικό οικογενιακό περιβάλλον

...και έχει χάσει τα περισσότερα στοιχεία της θηλυκότητάς της, ως επι το πλείστον στον χαρακτήρα, πολύ πιθανόν και στην εμφάνιση. Έκανε αυτό που λέμε "Highjack" στο πεπρωμένο του άντρα, γιατί λογικά έχει κάποιο απωθημένο να αντιμετωπιστεί ως άντρας ή να αντιμετωπίσει τα πράγματα όπως ακριβώς ένας άντρας, ακριβώς επειδή εν αντιθέσει με τη δυναμική γυναίκα, η γυναίκα αντράκι ΔΕΝ έχει βρει τη δύναμη μέσα της. Γι αυτό λέμε ότι είναι σα το φρούτο, σκληρή σαν τσιμέντο απ' έξω, ρευστή σαν χυλός από μέσα. Γι αυτό συνήθως αυτό το είδος γυναίκας κουβαλάει και φοβερά ψυχολογικά κατάλοιπα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:19, 10-05-10:

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει; Και να το κάνω λίγο πιο συγκεκριμένο. Γιατί είναι προσβολή ή κακό να υποννοήσει κάποιος οτι μια γυναίκα δεν είναι δυναμική; Προσωπικά δε θα με πείραζε αν δε με θεωρεί κάποιος δυναμική.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:36, 10-05-10:

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει; Και να το κάνω λίγο πιο συγκεκριμένο. Γιατί είναι προσβολή ή κακό να υποννοήσει κάποιος οτι μια γυναίκα δεν είναι δυναμική; Προσωπικά δε θα με πείραζε αν δε με θεωρεί κάποιος δυναμική.
Ενοχλούνται μάλλον γιατί η εξιδανικευμένη έκδοση του εαυτού τους που έχουν ως πρότυπο περιλαμβάνει και δυναμισμό. Για σένα, δεν περιλαμβάνει κάτι τέτοιο, οπότε δεν σε ενοχλεί.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:00, 10-05-10:

εγω παντως δεν ειμαι καθολου δυναμικη και το παραδεχομαι απο μονη μου.

παντως σε καμια περιπτωση δε θελω να θεωρειται οτι οι γυναικες που δεν ειναι ιδιαιτερα δυναμικες ειναι αβουλα πλασματα, χωριις γνωμη και σκεψη για τιποτα.

θενκ γκοντ, υπαρχουν και οι αντρες που τους αρεσει η γυναικα να ναι λιγο πιο ''αδυναμη''.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 10:11, 10-05-10:

νομιζεις λοβ μου οτι δεν εισαι δυναμικη. ο καθε ανθρωπος κρυβει δυναμεις μεσα του. απλα καποιοι τις εξωτερικευουν και καποιοι αλλοι οχι.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:43, 10-05-10:

νομιζεις λοβ μου οτι δεν εισαι δυναμικη. ο καθε ανθρωπος κρυβει δυναμεις μεσα του. απλα καποιοι τις εξωτερικευουν και καποιοι αλλοι οχι.
σωστο..αλλοι εχουν επιθετικη δυναμη..
και αλλοι εχουν "απορροφητικη " δυναμη...παθητικη που λεμε....αλλα ειναι καπως λαθος ο ορος..

καθε χαρακτηρας και ανθρωπος-φυλο εχει δυνατα και αδυνατα σημεια..
δυναμεις και αδυναμιες..
ετσι ειναι η ζωη και η φυση..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Mea Culpa

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους