Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιοι ειναι οι χειρότεροι οδηγοί;

Ποιοι είναι κατα την γνώμη σας οι χειρότεροι οδηγοι;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 102)
Οι άντρες
8
7,84%
Οι παππούδες
57
55,88%
Οι γυναίκες
24
23,53%
Οι ταξιτζίδες/λεωφοριατζήδες κτλ
38
37,25%
Παππακια delivery
24
23,53%

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 13:01, 04-05-13:

πρώτοι και καλύτεροι έρχονται οι παππούδες.έχω δεί πολλές φορές παππούδες να κάνουν ποικίλες χαζομάρες,αλλά το καλύτερο ήταν στην Φοινικούντα,που ένας παππούς με μηχανάκι πήγαινε ζικ-ζακ (τώρα γελάω,τότε μας πήγαινε όλους 3 και 1 )

δεύτεροι έρχονται οι ταξιτζήδες.είτε από γνήσια γουρουνιά,είτε από κούραση,είτε επειδή δεν τα έχουν μάθει καλά,οι περισσότεροι οδηγοί ταξί,είναι ιδιαίτερα επικίνδυνοι

τελευταίοι έρχονται οι άνδρες.δεν είναι θέμα φεμινισμού ή αντιπάθειας προς τους ανδρες,είναι απλά ότι οι άνδρες εκνευρίζονται πιο εύκολα,μπορεί να αρχίσουν τις κόντρες σαν παιδάκια,προσπερνάνε φανάρια και στοπ πιο συχνά από ότι οι γυναίκες (τουλάχιστον από όσο έχω δει εγώ ),και γενικά οι μεγαλύτερες καραμπόλες,θανατηφόρα ατυχήματα κλπ προκαλούνται από άνδρες οδηγούς

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 13:07, 04-05-13:

Οι γυναίκες οδηγούν πολύ χειρότερα αλλά οι άντρες κάνουν τα περισσότερα ατυχήματα

fockos

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mission possible

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mission possible
Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 661 μηνύματα.

O mission possible έγραψε στις 15:23, 04-05-13:

οι παππουδες ταξιτζηδες

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:57, 05-05-13:

Έχω οδηγήσει και Θεσσαλονίκη και Αθήνα που θα περίμενε κανείς ότι εκεί θα δει τους χειρότερους οδηγούς.
Αλλά τη μεγαλύτερη καφρίλα την έχω συναντήσει στην επαρχία.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:44, 05-05-13:

Μου είχαν πει ότι στην Κρήτη είναι κακοί οι οδηγοί, αλλά να σας πω την αλήθεια δεν έχω πάει ποτέ για να το διαπιστώσω μόνη μου...

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 18:07, 05-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Οι γυναίκες οδηγούν πολύ χειρότερα αλλά οι άντρες κάνουν τα περισσότερα ατυχήματα

fockos
Απο ποια αποψη οι γυναικες οδηγουν πολυ χειροτερα;

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 19:53, 05-05-13:

Νομίζω ότι οι παπουδες στη επαρχία με τα αγροτικά αυτοκίνητα..δεν κοιτανε ουτε δεξια ουτε αριστερα όταν έχει stop...επισής και τα ταξι είτε είναι αντρες είτε γυναικες οδηγοί...

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Engineer
Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Engineer κάποτε έγραψε στις 18:53, 06-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Έχω οδηγήσει και Θεσσαλονίκη και Αθήνα που θα περίμενε κανείς ότι εκεί θα δει τους χειρότερους οδηγούς.
Αλλά τη μεγαλύτερη καφρίλα την έχω συναντήσει στην επαρχία.
Αληθινή ιστορία!
Σε χωριό επαρχίας, στη βόρεια Ελλάδα, που κατοικούν κυρίως Πόντιοι:
Διασταύρωση, παραβιάζει ένα τρακτέρ σηματοδότη στοπ και σταματούν τα οχήματα στη μέση του δρόμου λίγο πριν τρακάρουν. Ο οδηγός του διερχόμενου αυτοκινήτου που είχε προτεραιότητα, τρομαγμένος κατεβάζει το παράθυρο και λέει: "Καλά, άνθρωπέ μου το στοπ δεν το είδες; Έχω προτεραιότητα." και του απαντάει ο ντόπιος Πόντιος: "Καλά στο δικό μου το χωριό..... εσύ έχεις προτεραιότητα;"

Παράθεση

metspanos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη metspanos
Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O metspanos έγραψε στις 21:54, 08-05-13:

γυναικες και παππουδες

Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BRUCE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε στις 13:08, 10-05-13:

Αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία(οδηγάω 1 χρόνο). Ωστόσο επειδή οδηγάω μέσα στο χάος της Θεσσαλονίκης, και έχω οδηγήσει και εκτός την πόλης αρκετές φορές, πιστεύω οι ποιο επικύνδινοι είναι οι ταξιτζήδες. Δεν τους νοιάζει τίποτα.. Σταματάν όπου βρούνε για να πάρουν επιβάτη, φλάς δεν ανάβουν ποτέ, χώνονται όπου να ναι.. Γενικά τραγικοί οδηγοί. Επίσης κάποιοι κάγκουρες με μηχανάκια είναι απίστευτα επικίνδυνοι, αλλά και οι παππούδες. Αυτές οι 3 κατηγορίες είναι οι χειρότερες. Να σας πώ τώρα και 1-2 παραδείγματα που τα έζησα: Γυρνούσα σπίτι το βράδι με το αμάξι μετά από έξοδο. Πρέπει να ήταν 3-4 το πρωί. Οι δρόμοι άδειοι φυσικά. Πάω να περάσω μια διασταύρωση με φανάρι. Εγώ έχω πράσινο και περνάω κανονικά. Τι στιγμή εκείνη έρχεται από αριστερά ένας τύπος με μηχανάκι, παραβιάζοντας το κόκκινο και περνάει ξυστά από εμένα. Για λίγα εκατοστά θα τον σκότωνα. Και ακούστε το παράλογο: το μηχανάκι δεν είχα καν φώτα!! και μάλιστα πέρασε και άλλα 2-3 κόκκινα έτσι. Ό τύπος πρέπει να ήταν τύφλα μεθυσμένος. Τρόμαξα πολύ γιατί πραγματικά για δευτερόλεπτα δεν τον σκότωσα.
Και ένα παράδειγμα με ταξιτζή: Είμαι στο κέντρο, σταματημένος σε φανάρι. Πρώτος στο φανάρι ένας ταξιτζής. Μόλις ανάβει πράσινο κάνει σήμα ένας πελάτης και το ταξί αντί να προχωρήσει και να στρίψει για να τον πάρει, σταματάει μπροστά στο φανάρι και ενώ είναι πράσινο και περιμένει να μπεί ο επιβάτης(που ήταν και παππούς και έκανε 1 ώρα να μπεί). Οι κόρνες και τα βρισίδια ήταν αναπόφευκτα από τους οδηγούς. Μιλάμε για απίστευτη αδιαφορία..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 21:04, 13-05-13:

DELIVERΑΔΕΣ!
με τα μηχανακια που γερνει η μιση μηχανη προς μια μερια, τρεχουν χωρις να βλεπουν μπροστα τους απαραιτητα ενω συνηθως η μηχανη κοντευει να καταρρευσει και στην τελικη ολοκληρη ταμπελα απο νεον να κουβαλας, και παλι θα εχεις 97% πιθανοτητες να μην σε παρουν χαμπαρι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wilfred

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Wilfred
Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Wilfred Ο καλύτερος. έγραψε στις 13:43, 14-05-13:

ντελιβεραδες , ασιατες, τσεχοι.

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 17:16, 15-05-13:

Εεε λίγα με τους τσέχους.
Το χειρότερο,άντε να τρέχουν κάνα δυο-τρεις άκυροι 3 τα μεσάνυχτα σε άδειους δρόμους,αλλά πάντα σταματάνε για να περάσει ο πεζός. Μήνες έκανα να το συνηθίσω.

Παράθεση

Wilfred

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Wilfred
Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Wilfred Ο καλύτερος. έγραψε στις 18:02, 15-05-13:

ε αυτο γινεται παντου στην ευρωπη , γιατι αλλιως εχει προστιμο. εδω ειναι σα να περνας με κοκκινο το να μην αφησεις πεζο να περασει σε διαβαση. το οτι ειναι γαβγαβ στα οδηγικα τους ειναι ομως =ρ

εντιτ: α κι εσυ εκει μενεις; ωραιο. χαιρετισματα απο μπρνο =ρ

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 21:40, 31-05-13:

Βασικα οι ταξιτζηδες αξιζουν μια κατηγορια απο μονοι τους, ειναι αλλη κλαση οι ανθρωποι. Πιστευω με το που πιασεις τιμονι ταξι, αυτοματα αποκτας το στυλ

Σε κλεινουν στη λωριδα, δν βγαζουν φλας ουτε με υπευθυνη δηλωση, σταματανε κυριολεκτικα οπουδηποτε ακομα και στη μεση της Κηφισιας που λεει ο λογος, σου κορναρουν 1 δεκατο του δευτερολεπτου αφου αναψει το φαναρι. Νομιζω αυτα αρκουν για να ανακηρυχθουν νικητες

Οσο για τους παππουδες, το ασχημο ειναι οτι μετα απο καποια ηλικια εχουν αρκετα μειωμενα αντανακλαστικα, μπορει να οδηγουν μπλοκαροντας και τις δυο λωριδες του δρομου ή να πηγαινουν με 70χμ/ω στην αριστερη λωριδα της εθνικης. Ναι ειναι κακοι οδηγοι αλλα τουλαχιστον δεν ειναι και τοσο ενοχλητικοι οσο οι ταξιτζηδες, που σου σπανε τα νευρα καθε μερα οταν κυκλοφορεις στην πολη

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 22:15, 31-05-13:

Για να πουμε και την αληθεια, σαν λαος εχουμε βελτιωθει τα τελευταια χρονια στην οδηγικη συμπεριφορα. Βεβαια συνεχιζουν να γινονται διαφορες μακακιες στο δρομο, και να υπαρχουν γαιδουρινες συμπεριφορες, αλλα αν συγκρινουμε το τωρα με 14-17 χρονια πριν που εβλεπες μεχρι και 44χρονους καγκουρες να σανιδωνουν τερμα τ αμαξι που χαν παρει με τα λεφτα απ τις αγροτικες επιδοτησεις, υπαρχει μια αισθητη ωριμανση....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους