Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Λεύκωμα...

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 21:03, 07-06-08:

Βρήκα σήμερα κάτι λευκώματα από το Δημοτικό...Μ'έπιασε μια μελαγχολία. Θυμήθηκα ακριβώς τις καταστάσεις, τις διαθέσεις μας. Και γέλασα πολύ...

Αλήθεια είχατε ποτέ δικό σας λεύκωμα, κι αν ναι πώς ήταν; Ή σας άρεσε να γράφετε στα λευκώματα των άλλων; Τα έχετε κρατήσει; Τα διαβάζετε καθόλου;

Θυμάμαι υπήρχαν κάποιες σταθερές ερωτήσεις, και άλλες διαφορετικές ανάλογα με τον ιδιοκτήτη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:26, 07-06-08:

Πολύ μου άρεσαν τα λευκώματα! Και να φτιάχνω δικά μου και να απαντάω σε άλλων!
Ίσως γιαυτό στην ενήλικη ζωή μου κόλλησα τόσο με τα fora

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 22:16, 07-06-08:

Ακριβώς αυτό ήθελα να πω κι εγώ. Τα λευκώματα ήταν μια πρώιμη μορφή των forums (fora, όλα τ' άπλυτα στη φόρα μιλάμε) κι εγώ έγραφα σε όποιο έπεφτε στα βρώμικα χέρια μου και τα έκανα χειρότερα κι απ' τ' άσχημα μούτρα μου. Μετά μεγάλωσα και την πλήρωσε το δύσμοιρο στέκι...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 22:51, 07-06-08:

Αχ βρε Ρηνούλα τι μου θύμησες... Είχα γράψει σε όλα τα λευκώματα και είχα πολλά κι εγώ. Θυμάμαι είχα φτιάξει ένα με την τότε κολλητή μου, είχα ένα άλλο που ήταν μόνο για 5 κοπέλες στην παρέα, ένα άλλο που ήταν για όλους κτλ. Σίγουρα θα είχα φτιάξει κι άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Να μην πω σε πόσα είχα γράψει, αυτό σίγουρα δεν μπορώ να το υπολογίσω...

Από τα αγαπημένα μου ήταν το "Χαρίστε μου κάτι δικό σας", ήταν τόσο γλυκά αυτά τα μικροπραγματάκια και έκαναν το λέυκωμα τόσο ξεχωριστό και όμορφο. Επίσης μου άρεσαν πάααρα πολύ και οι αφιερώσεις, ήταν τόσο αθώες και τόσο συγκινητικές ("Μη με ξεχάσεις ποτέ γιατί εγώ δεν πρόκειται", "Θα είσαι πάντα η καλύτερή μου φίλη", "Ακόμα και αν αλλάξουμε σχολείο δε θα χαθούμε" και άλλα τέτοια που φυσικά δεν τηρήσαμε ποτέ εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις).

Πάντως τώρα δε νομίζω ότι φτιάχνουν τόσο πολλά όσο εμείς τότε. Αν κρίνω από την ξαδερφή μου που τώρα πηγαίνει Α Λυκείου, 1-2 είχανε λέει στο δημοτικό και μετά δεν κάνανε άλλα. Κρίμα γιατί ήταν τόσο όμορφα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 00:31, 08-06-08:

αχ τι μου θύμησες τώρα Ρηνούλα μου ...
Εγώ έκανα τρία λευκώματα που ακόμη έχω και πολύ συχνά τα ανοίγω και τα βλέπω...
Ένα στο δημοτικό, πολύ αθώο, ένα στο γυμνάσιο και ένα στο λύκειο...
αυτά που είχα στο γυμνάσιο και στο λύκειο είναι τέλεια μου αρέσουν που μου έγραφαν οι συμμαθητές/τριες αναμνήσεις από αυτά που είχαμε περάσει μέσα στη τάξη, κατά τη διάρκεια των μαθημάτων, στις εκδρομές τις αμέτρητες πλάκες που κάναμε στους καθηγητές. Βέβαια έγραφα σε όλους τους συμμαθητές μου και φίλους από το σχολείο.
Άχ τι ωραίοι καιροί ...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη commie : 08-06-08 στις 01:10.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:54, 08-06-08:

Χμμ... Μακρινα πραγματα και δεν τα παω καλα με τις αναμνησεις απο καπιες εποχες... Θυμαμε οτι ειχε ενα η αδερφη μου, και οποτε εφερνε καπιο καπιας φιλης της που την ηξερα αρκετα εγραφα και εγω, αλλα δεν θυμαμε τιποτα για ερωτισεις και τετια... κατι αυτοκολητα και κατι ποιηματακια θυμαμε εγω...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:41, 08-06-08:

είχα κάποτε ένα λεύκωμα στο Γυμνάσιο... και φυσικά κάπου στο τέλος υπήρχε η ερώτηση
"ποια είναι η γνώμη σου για μένα"

δεν θα ξεχάσω ποτέ μα ποτέ στη ζωή μου, την απάντηση ενός συμμαθητή μου που είχα παρερμηνεύσει κι έκλαιγα για ώρες

"είσαι ένας κλόουν που μας χαρίζει στιγμές"

και κλάααααααααααααααμα εγώ

δε θυμάμαι τίποτε άλλο εκτός από αυτή τη φάση....
θυμάμαι βέβαια ότι είχα λεύκωμα, ότι έγραφα σε λευκώματα αλλά μέχρι εκεί... τπτ άλλο

δυστυχώς είχα μια τάση να μην κρατάω ενθύμια... τα πέταγα όλα όταν θύμωνα με κάτι

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 10:45, 08-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
δυστυχώς είχα μια τάση να μην κρατάω ενθύμια... τα πέταγα όλα όταν θύμωνα με κάτι
Πω πω... Τι θυμήθηκα!

Είχα τσακωθεί με μια φίλη μου, και απ'τα νεύρα μου έφαγα τη σελίδα της απ' το λεύκωμά μου

Τη μάσησα και την κατάπια κανονικά
Δημοτικό τώρα, μικρό ήταν το φύλλο...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 11:25, 08-06-08:

Έχω φυλαγμένα πολλά λευκώματα από το σχολείο, αν και του Δημοτικού τα έχω χάσει. Έχω Γυμνασίου (σχολικά και για την καλοκαιρινή μου παρέα) και Λυκείου. 1 από τα καλύτερα είναι 1 ''αφιερωσολόγιο'' που δεν είχε ερωτήσεις, αλλά ο κάθε φίλος έγραφε πράγματα για μένα, αφιέρωνε, κολλούσε αυτοκόλλητα, πολύ ωραίο.

Δεν τα διαβάζω πολύ συχνά, αλλά όταν τα βρω σε εκκαθάριση θα τα ξεφυλλίσω, θα γελάσω και θα συγκινηθώ!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 19:23, 08-06-08:

Πωπω θυμάμαι κι εγώ στο Δημοτικό κάτι λευκώματα που φτιάχναμε με χαζές ερωτήσεις του στυλ "Τι σημαίνει για σένα φιλία" και "Τι σημαίνει έρωτας" και γράφαμε όλοι κάτι βαθυστόχαστα κειμενάκια περί φιλίας και περι έρωτος- τότε τα πιστεύαμε, μετά δεν ξέρω τι έγινε... Μάλλον άλλαξαν τα πράγματα, αλλάξαμε κι εμείς... Πλέον δε μου λένε κάτι τα λευκώματα, γιατί οι πραγματικοί μου φίλοι, αυτοί με τους οποίους έχω ακόμα επαφές, μου το δείχνουν καθημερινά τι σημαίνει γι' αυτούς φιλία... Όσο για το τι σημαίνει έρωτας, ακόμα μαθαίνουμε... Όλοι μας

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 19:38, 08-06-08:

Ναι, υπήρχαν κάποιες στάνταρ απαντήσεις στα sos. Κι αυτό έκρυβε υποκρισία. Ήταν όμως και κάποιες αληθινές γνώμες που μετράνε. Τα Λευκώματα ούτε σ' εμένα λένε κάτι για τους πραγματικούς μου φίλους, ούτε για τους έρωτες.[ Άλλωστε στο "τι εστί έρως;" απαντούσα βιωματικά και μονολεκτικά: Κώστας ή Δημήτρης κ.τ.λ. Για την φιλία: Είτε έγραφα ονόματα πάλι, είτε κανένα ρητό. Και συναγωνισμός υπήρχε, ποιος θα γράψει το πιο εντυπωσιακό]. Ως αποθήκες αναμνήσεων όμως είναι ανεκτίμητα...

Παράθεση

ifigeneia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ifigeneia
H ifigeneia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H ifigeneia έγραψε στις 23:32, 08-06-08:

Πω πω...γλυκόπικρες αναμνήσεις...
Εγώ όταν τα ανοίγω από καμιά φορά με πιάνει μια νοσταλγία...
Είχα και εγώ ένα με αφιερώσεις, στο τελευταίο πρόσωπο που το έδωσα ήταν "ο πρώτος μου έρωτας", δεν το πήρα ποτέ πίσω..το έδωσε σε κάποιον να μου το δώσει (αυτός είχε μετακομίσει και δεν τον ξαναείδα από τότε) και κάπου χάθηκε...θα ήθελα πολύ, ακόμα και μετά από τόσα χρόνια να διαβάσω τι είχε γράψει...Δεν θα μάθω ποτέ όμως!
Όποτε το σκέφτομαι πάντως στεναχωριέμαι που χάθηκε. Με τους περισσότερους από τους παιδικούς μου φίλους δεν μένουμε κοντά και έχουμε χαθεί, είναι όμως φίλοι ζωής και υπήρχαν τόσες "αναμνήσεις" μέσα σ' αυτό το τετράδιο...

Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dalcfu
H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε στις 00:00, 09-06-08:

Τι ωραίες αναμνήσεις...! Χρόνια αθώα και ανέμελα! Πόσο όμορφα και αισιόδοξα βλέπαμε τον κόσμο τότε! Τουλάχιστον αυτό φαινόταν μέσα από τις απαντήσεις που δίναμε για τον έρωτα, για τη φιλία, για το μέλλον... Έχω συμπληρώσει αρκετά λευκώματα συμμαθητριών μου και είχα φτιάξει κι εγώ αλλά δυστυχώς δεν τα έχω κρατήσει. Τα παιδιά φτιάχνουν και σήμερα λευκώματα αλλά όχι τόσο φανατικά όσο στην εποχή μου. Το πνεύμα πάντως παραμένει το ίδιο. Οι ίδιες ερωτήσεις πάνω κάτω, αισιόδοξες και χαριτωμένες απαντήσεις, ειλικρίνια και αθωότητα! Πολύ το χάρηκα όταν μια μαθήτριά μου μου ζήτησε να συμπληρώσω το λεύκωμά της... Έγινα για λίγο κι εγώ μικρό παιδάκι ξανά

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:15, 16-06-08:

Πωπω, φλασιά...
Τα λάτρευα, ήταν "τιμή" να σου δώσουν να γράψεις οι πιο επιλεκτικοί και ήταν μεγάλη η αγωνία κάθε φορά που απαντούσαν στο δικό σου...
Όπως είπε η Michelle, το φόρουμ του δημοτικού.

εγώ βέβαια είχα κάνει μόνο μία φορά.
Ο λόγος ήταν ότι μου την έπεσε ένα αγοράκι, που εγώ με τίποτα δεν ήθελα!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roza6658

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roza6658
H roza6658 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H roza6658 Το να πέσεις δεν είναι τρομερό, το να μη θέλεις όμως να σηκωθείς είναι ολέθριο. έγραψε στις 14:28, 26-09-08:

Φανταστικές αναμνησεις απ αυτο.......
βαζαμε πολλές ωραίες ερωτήσεις για να το κανουμε οσο πιο πλουσιο και ωραιο γινόταν...
οσοι ηθελαν έβαζαν αυτοκόλλητα κι αλλοι απαντουσαν στις ερωτήσεις με ποιηματα για παραδειγμα, στην ερωτηση "τι ειναι Λευκωμα" έλεγαν:

Λίγα λόγια αγάπης
Εχουν γραφτεί εδω...
Υποσχέσεις.
Καποτε θα τ ανοιξεις
Ωχ! προσεξε!
Μην δακρύσεις...
Αυτα είναι αναμνήσεις

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 16:27, 26-09-08:

Λεύκωμα
Εμένα τα παιδιά στο σχολείο δεν μ' έκαναν παρέα, εκτός αν ήθελαν να μ κάνουν πλάκα
Δεν μου έδωσαν ποτέ λεύκωμα να γράψω, ούτε φωτογραφία μαζί τους έχω.
Με στεναχώρησαν πολύ.

Καλά έκανα και έκοψα το σωληνάκι των φρένων του σχολικού.

Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stratos7
Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε στις 17:03, 26-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Εμένα τα παιδιά στο σχολείο δεν μ' έκαναν παρέα, εκτός αν ήθελαν να μ κάνουν πλάκα
Δεν μου έδωσαν ποτέ λεύκωμα να γράψω, ούτε φωτογραφία μαζί τους έχω.
Με στεναχώρησαν πολύ.

Καλά έκανα και έκοψα το σωληνάκι των φρένων του σχολικού.

(Ελπίζω να κάνεις πλάκα...)

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 12:05, 16-01-09:

Ανάμνηση.... προσπαθώ να βρω το δικό μου αυτό το καιρό και δεν μπορώ να το βρώ...
Που σκατά το έχω βάλει;

Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΑΡΑ7427
H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε στις 17:16, 29-01-09:

Μου άρεσαν τα Λευκώματα, αλλά θυμάμαι μια φορά που το έγραφα εν ώρα μαθήματος στο γυμνάσιο, ήταν μια αυστηρή καθηγήτρια φιλόλογος και με έβγαλε έξω με απουσία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 10:23, 02-02-10:

εύτιαχνα σχεδόν σ όλες τις τάξεις λευκώματα και τρελαινόμουν να τα συμπληρώνω. έχω κρατήσει μερικά και τα διαβάζω κατά καιρούς. είναι πολύ όμορφα να έχουμε τέτοιες αναμνήσεις

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:41, 28-03-10:

Ειχα κι εγω και οι φιλες μου!
Θυμηθηκα τωρα σε μια ερωτηση - χαρισε μου κατι δικο σου- μια φιλη μου, δεν ειχε τιποτα μικρο πανω της και κολλησε με σελοτειπ μια τριχα απο τα μαλλια της. Αν ξεφυλλισεις το τετραδιο, υπαρχει ακομα.

Κι οπως συμφωνω με τους προλαλησαντες, οπως το λευκωμα, ετσι και τα φορα, η..ψηφιακη συνεχεια τους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 22:22, 13-06-10:

ε νομιζω πως τα περισσοτερα κοριτσια ειχαν τουλαχιστον ενα λευκωμαεγω πρεπει να ειχα κανα πενταρι(μπορει και παραπανω)τα διαβαζω κι εγω καμια φορα και αν δεν εχουν περασει και τοσα πολλα χρονια ριχνω το γελιο.μια χαρακτηριστικη ερωτηση που δεν ελειπε απο κανενα λευκωμα ειναι το "τι εστι ερως".λες και ηξερε κανενας τι να απαντησει...ολοι βλακειες γραφαμε

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 23:06, 20-05-11:

Είμαι δευτέρα λυκείου και κάνω ένα λεύκωμα για αν το δώσω στις φίλες μου του χρόνου να το γράψουν! Μήπως μπορείτε να μου πείτε καμιά ιδέα για το πως μπορώ να το διακοσμίσω μέσα? Σκέφτηκα να του βάλω αυτοκόλλητα σε κάθε ερώτηση αλλά μήπως είναι πολύ μπανάλ και παιδικό να έχει καρδούλες και αρκουδάκια?? Ωστόσο είναι ένα λεύκωμα με τις κλασικές ερωτήσεις γι αυτό δεν θέλω κατι πολύπλοκο... Εσείς τι λέτε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lucky sunray
H lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H lucky sunray έγραψε στις 23:52, 20-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Είμαι δευτέρα λυκείου και κάνω ένα λεύκωμα για αν το δώσω στις φίλες μου του χρόνου να το γράψουν! Μήπως μπορείτε να μου πείτε καμιά ιδέα για το πως μπορώ να το διακοσμίσω μέσα? Σκέφτηκα να του βάλω αυτοκόλλητα σε κάθε ερώτηση αλλά μήπως είναι πολύ μπανάλ και παιδικό να έχει καρδούλες και αρκουδάκια?? Ωστόσο είναι ένα λεύκωμα με τις κλασικές ερωτήσεις γι αυτό δεν θέλω κατι πολύπλοκο... Εσείς τι λέτε?
Τα λευκωματα τα διακοσμουμε με φωτο ''διασημων'' σε αντιστοιχες ερωτησεις,με αυτοκολλητακια,με αρωματα,με ποιηματακια-στοιχακια σε καποιες σελιδες για να σπαει η μονοτονια .Αυτα θυμαμαι..

υγ Θα βαλεις και τον φακελο αφιερωσης/ευχης;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 23:59, 20-05-11:

Μάλλον ναι θα τον βάλω τον φάκελο

Παράθεση

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catgirlbarbara
H catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 18:29, 02-06-11:

Ρε παιδια, γιατι δεν κανουμε ενα λευκωμα εδω; τι λετε; σας αρεσει η ιδεα;

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lucky sunray έγραψε στις 19:14, 02-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από catgirlbarbara
Πως θα το κανουμε δηλαδη αν ειναι;;
Για πες ιδεες

υγ οι ερωτησεις πως θα μπουν κ' ποιες θα ειναι;

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:17, 02-06-11:

Καλη ιδεα αλλα θα πρεπει πρωτα να συγκεντρωσουμε τις ερωτησεις

τυπου : Τι εστι ερως και τετοια

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lucky sunray έγραψε στις 19:46, 02-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
Καλη ιδεα αλλα θα πρεπει πρωτα να συγκεντρωσουμε τις ερωτησεις

τυπου : Τι εστι ερως και τετοια
Και τον φακελο ευχης/αφιερωσης
το πως θα μπει ειναι αλλο θεμα και το αφηνω στην δημιουργο

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 19:46, 02-06-11:

εγώ από το δημοτικό μέχρι το γυμνάσιο, κάθε χρόνο λευκώματα έφτιαχνα.. μη φανταστείς για να τα έχω ως ενθύμιο όταν μεγαλώσω! απλά ήταν της μόδας...και τώρα που τα σκέφτομαι, τα έχω χάσει όλα (ή μάλλον θα τα έχω πετάξει).. σιγά, τι αναμνήσεις και μελαγχολίες.. οι φίλοι που έχουμε στα λευκώματα είναι πραγματικοί φίλοι άμα είναι ΑΚΟΜΑ κοντά μας...αλλιώς γιατί να κρατήσω ένα λεύκωμα με άτομα που δεν μιλάω πια ή τα έχω χάσει... πίστεψε με, οι αληθινοί φίλοι δεν βρίσκονται στα λευκώματα.

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lucky sunray έγραψε στις 19:52, 02-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ShatteredIce
εγώ από το δημοτικό μέχρι το γυμνάσιο, κάθε χρόνο λευκώματα έφτιαχνα.. μη φανταστείς για να τα έχω ως ενθύμιο όταν μεγαλώσω! απλά ήταν της μόδας...και τώρα που τα σκέφτομαι, τα έχω χάσει όλα (ή μάλλον θα τα έχω πετάξει).. σιγά, τι αναμνήσεις και μελαγχολίες.. οι φίλοι που έχουμε στα λευκώματα είναι πραγματικοί φίλοι άμα είναι ΑΚΟΜΑ κοντά μας...αλλιώς γιατί να κρατήσω ένα λεύκωμα με άτομα που δεν μιλάω πια ή τα έχω χάσει... πίστεψε με, οι αληθινοί φίλοι δεν βρίσκονται στα λευκώματα.
εσυ θα γραψεις αν κανουμε εδω ενα λευκωμα;;
Αυτο ειμαι σιγουρη δεν θα χαθει

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 20:05, 02-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από lucky sunray
εσυ θα γραψεις αν κανουμε εδω ενα λευκωμα;;
Αυτο ειμαι σιγουρη δεν θα χαθει

χαχα καλά, άντε... άμα φτιάξετε θα γράψω.. έχε χάρη που θα είναι ηλεκτρονικό λεύκωμα και δεν θα χαθεί

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

H catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 22:56, 02-06-11:

Πως θα το κανουμε δηλαδη αν ειναι;;
Για πες ιδεες

υγ οι ερωτησεις πως θα μπουν κ' ποιες θα ειναι;
λοιπον, προτεινω ως εξης:

οι ερωτησεις να ειναι πχ.

1) -----------?
2) ------------?
3)-------------? κλπ.

και ο καθενας θα απανταει

1)...........
2).........
3).............

Κατι τετοιο δλδ.

Τωρα οσον αφορα τις ερωτησεις θα πω μερικες κι ο καθενας ας πει καποιες, και στο τελος μαζευουμε τις προτιμοτερες και ανοιγουμε το νεο θεμα με το λευκωμα. Ας αρχισω λοιπον.

Ποια ειναι η αγαπημενη σου ταινια;
Τι σου αρεσει να κανεις περισσοτερο;
Ποιο ειναι/ηταν το αγαπημενο σου μαθημα στο σχολειο;
Εχεις κατοικιδια;
Ποιο αθλημα προτιμας;
Ποιο ειναι το χειροτερο ελλατωμα σας;
Ποια χαρακτηριστικα απεχθανεσαι σε εναν ανθρωπο; κτλ.

Περιμενω να ακουσω κι αλλες ερωτησεις και μετα καποιος απο μας να παρει τις περισσοτερες- καλυτερες και να τις βαλει στο καινουριο θεμα που θα ανοιξει ως Λευκωμα.

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lucky sunray έγραψε στις 23:34, 02-06-11:

Λοιπον ,προτεινω να το κανουμε σε υποκατηγοριες με καποιον τροπο[πχ μουσικη/δραστηριοτητες/''τι εστι'' ,κτλ,] γιατι ετσι θα βγαινουν τεραστια κειμενα καθε φορα[τουλαχιστον απ'οσο θυμαμαι εγω εγραφα πανω απο 20 ερωτησεις ,και πολλες δεν ειχαν απαντηση μιας γραμμης]τι λετε;;
Να το κανουμε στο c&f παντωςαν ειναι,εκει ταιριαζει
Για τις ερωτησεις να γραφουμε εδω ποιες θελουμε ;
πχ
Ποια τα αγαπημενα σου τραγουδια/
τι θα αφιερωνες και σε ποιον/
αγαπημενες εκπομπες/ ταινιες/ διασημοι
αγαπημενα φαγητα /ζωα
που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα]
αγαπημενα μαθηματα[σχολειου/σχολης] κτλ

και κλασσικα ...
τι εστι γυνη/ανηρ/λευκωμα/αγαπη/φιλι/εφηβεια/σχολειο/κτλ
Αυτα

υγ Καποια να γινει διαχειριστρια και να σκεφτει κατι και για τον φακελο !

Παράθεση

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 23:43, 02-06-11:

Λοιπον ,προτεινω να το κανουμε σε υποκατηγοριες με καποιον τροπο[πχ μουσικη/δραστηριοτητες/''τι εστι'' ,κτλ,] γιατι ετσι θα βγαινουν τεραστια κειμενα καθε φορα[τουλαχιστον απ'οσο θυμαμαι εγω εγραφα πανω απο 20 ερωτησεις ,και πολλες δεν ειχαν απαντηση μιας γραμμης]τι λετε;;
Να το κανουμε στο c&f παντωςαν ειναι,εκει ταιριαζει
Για τις ερωτησεις να γραφουμε εδω ποιες θελουμε ;
πχ
Ποια τα αγαπημενα σου τραγουδια/
τι θα αφιερωνες και σε ποιον/
αγαπημενες εκπομπες/ ταινιες/ διασημοι
αγαπημενα φαγητα /ζωα
που θα ηθελες να πας διακοπες/τι θα επαιρνες μαζι σου[5 αντικειμενα]
αγαπημενα μαθηματα[σχολειου/σχολης] κτλ

και κλασσικα ...
τι εστι γυνη/ανηρ/λευκωμα/αγαπη/φιλι/εφηβεια/σχολειο/κτλ
Αυτα

υγ Καποια να γινει διαχειριστρια και να σκεφτει κατι και για τον φακελο !
αυτο με τις υποκατηγοριες δεν το καταλαβα.

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lucky sunray έγραψε στις 23:59, 02-06-11:

αυτο με τις υποκατηγοριες δεν το καταλαβα.
βλεπε Παλερμο
αν γινεται αλλιως δεν ξερω ,θα ρωτησω κ θα σου πω
προτασεις εκανα δεν ξερω αν γινονται κιολας

Παράθεση

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 00:12, 03-06-11:

οκ λοιπον

περιμενω με ανυπομονησια να γινει το λευκωμα

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:36, 03-06-11:

ναι ας το φιαξουμε

Παράθεση

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 21:39, 03-06-11:

Ας αναλαβει καποιος να κανει το λευκωμα. Ή μηπως θελετε να το κανω εγω;

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 21:41, 03-06-11:

Δεν προλαβαινω λοφω πτυχιακης και εξεταστικης.

Απο εμενα παντως np,μπορεις να το αναλαβεις αν θελεις

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lucky sunray έγραψε στις 21:45, 03-06-11:

Ας αναλαβει καποιος να κανει το λευκωμα. Ή μηπως θελετε να το κανω εγω;
Αν εχεις χρονο καν'το γιατι εγω δεν θα εχω
Πρωτα ομως να δουμε αν γινεται σε υποκατηγοριες που ειπα ωστε να ομαδοποιησουμε ερωτησεις!

υγ Οποιος θελει ας γραφει ερωτησεις εδω για να συμπληρωθει το λευκωμα και μετα να το φτιαξουμε

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:21, 03-06-11:

θα κανετε λευκομα???τι γλυκοο!
ειχα και γω στο δημοτικο

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:35, 03-06-11:

Και εγώ είχα!
Μάλιστα το έχω κρατήσει και πρόσφατα το ξεφύλλιζα με την ξαδέρφη μου και σκάσαμε στα γέλια!

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lucky sunray έγραψε στις 22:48, 03-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Και εγώ είχα!
Μάλιστα το έχω κρατήσει και πρόσφατα το ξεφύλλιζα με την ξαδέρφη μου και σκάσαμε στα γέλια!
Αρχική Δημοσίευση από Gate4
θα κανετε λευκομα???τι γλυκοο!
ειχα και γω στο δημοτικο
θα γραψετε κι εδω ,δεν θελω αντιρρηση!

Σνουπι πες ερωτησεις αν θυμασαι ,

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:53, 03-06-11:

ενοηται οτι θα γραψω
το χανω εγω αυτο??εχω να γραψω λευκωμα απο την πεμπτη δημοτικου

εμεις παντως βαζαμε μια ερωτηση που ελεγε πες με ενα στοιχακι..
θυμαμαι κατι πετυχιμενα XD

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 22:58, 03-06-11:

Το λεύκωμα ήταν δημοτικού οπότε οι ερωτήσεις ήταν του στυλ:
Τι είναι άνδρας;
Τι είναι γυναίκα;
Τι είναι λεύκωμα;
Αγαπημένος τραγουδιστής/ηθοποιός/τραγούδι.
Τι ζώδιο είσαι;
Τι μάρκα τσιγάρα καπνίζεις; (λολ, δημοτικό ε; :Ρ)
Πρώτο φιλί.
Αγαπημένο φαγητό/αυτοκίνητο.
Αφιέρωσέ μου κάτι...

τέτοια.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 23:01, 03-06-11:

εκεινο με τα στοιχακια ειναι ολα τα λεφτα
τα διαβαζω και εχω ξεραθει στα γελια..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 23:06, 03-06-11:

Λέμε
Ευχάριστες
Υπέροχες
Και
Ωραίες
Μαθητικές
Αναμνήσεις

χαχα

Παράθεση

lucky sunray

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lucky sunray έγραψε στις 23:17, 03-06-11:

Λογια
Εφηβικες
Υποσχεσεις
Καποτε εδως εχουν γραφτει
Ω!
Μην δακρυσεις
Αυτα, ειναι μονο εφηβικες αναμνησεις!

Παράθεση

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 16:50, 05-06-11:

Λοιπον παιδια, το εκανα το λευκωμα στο chat and fun.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους