Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τραγικές εμπειρίες απο forums!

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 04:04, 05-10-05:

Παρακαλώ μην αναφέρετε ονόματα ή συνδέσμους προς άλλα fora σε αυτό το thread, θα διαγράφονται χωρίς προιδοποίηση

Ποιές είναι οι χειρότερες εμπειρίες σας απο διάφορα fora? Τι σας εκνέυρισε πραγματικά? Τι θεωρήσατε τελείως γελοίο?

Ας ξεκινήσω εγώ...
Σε ένα φόρουμ πρόσφατα, είχα κάνει ένα thread και ένας συντονιστής που δεν με συμπαθούσε έκανε edit και έγραψε βρισιές!!!! Του στύλ "είμαι π****ς" κλπ!! Μιλάμε δεν πίστευα στα μάτια μου!! Εσείς έχετε πάθει κάτι παρόμοιο ή είμαι η εξάιρεση?

ΥΓ: Το thread το άνοιξα γιατί πιστευω οτι θα έχει πλάκα και θα βοηθήσει να φυλαγόμαστε ώστε να μην πάθουμε κι εμείς. Δεν το άνοιξα για να δυσφημιστεί κάποιο άλλο forum οπότε κάθε link, όνομα ή εκτενής περιγραφή για το forum θα διαγράφεται για ευνόητους λόγους. Αν θέλετε να παραμείνει ανοιχτό, keep it clean

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 05:44, 05-10-05:

Το μόνο που θύμαμαι αυτή την στιγμή είναι ότι είχα φάει κατα λάθος ban γιατί ο admin μπέρδεψε τα nick ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:53, 05-10-05:

Από forum δεν έχω κάποια τραγική εμπειρία....
προφανώς γιατί είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε κάποιο ενεργά
συνήθως σπαταλούσα τον ελεύθερο χρόνο μου (και πλέον βλέπω πόσο λάθος έκανα) σε chat rooms
από chat rooms λοιπόν να σας πω χιλιάδες τραγικά αν θέλετε (από διαχειριστές που διαβάζαν τα πριβέ και στην έλεγαν κι όλας! μέχρι ότι φανταστείτε) αλλά δεν νομίζω ότι έχουν κάποια σχέση....

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:36, 05-10-05:

Εγώ έχε δει κατα καιρούς τα απίστευτα, απο κατεβατά σε βρισιές μέχρι και απειλές κτλ. Δεν μου έχει τύχει όμως να έχω κάποια άσχημη εμπειρία που να χρειάζεται αναφορά. Κάτι μικρο καταστάσει μόνο. θυμάσε michelle!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 09:37, 05-10-05:

Όχι...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:07, 05-10-05:

Δεν έχω κάποια άσχημη εμπειρία από κάποιο φόρουμ, εκτός από το γεγονός ότι ενώ πραγματικά ήθελες να πάρεις κάποιες γνώμες τρίτων για κάποιο θέμα που σε απασχολούσε, υπήρχαν ορισμένοι οι οποίοι κατηγορούσαν και έβριζαν χωρίς καν να μπουν στον κόπο να σε νιώσουν και να καταλάβουν ότι ίσως με αυτό τον τρόπο σε κάνουν να νιώθεις πολύ άσχημα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:13, 05-10-05:

Απλά μερικοί "έλληναρες" δεν έχουν συνειδητοποιήσει τι εστί internet και νομίζουν οτι ειναι μόνο για να σπας πλάκα και οτι όλοι έτσι πρέπει να το βλέπουν. Δεν μπορει να χωρέσει το μυαλό τους ότι κάνεις ποστ γιατι όντως έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα και εφόσον θεωρούν οτι το ιντερνετ ειναι μόνο για να σπας πλάκα δεν πιστευουν οτι ο άλλος θα πληγωθεί.
Εγώ μια φορά είχα βάλει τα κλάμματα απο ειρωνεία κάποιων σε ενα thread σε ένα πιο "τεχνολογικό" forum απο αυτό για το οποίο λες (αν κατάλαβα καλα) οι οποιοι φυσικά με τίποτα δεν περίμεναν οτι θα με πειράξει τόσο (κ ούτε ακόμα το ξέρουν οτι πειράχτηκα). Το πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρεις τον άλλο οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν ειναι ευαίσθητος ή όχι ούτε αν θα το πάρει στην πλάκα ή αν θα πειράχτει...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:18, 05-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Απλά μερικοί "έλληναρες" δεν έχουν συνειδητοποιήσει τι εστί internet και νομίζουν οτι ειναι μόνο για να σπας πλάκα και οτι όλοι έτσι πρέπει να το βλέπουν. Δεν μπορει να χωρέσει το μυαλό τους ότι κάνεις ποστ γιατι όντως έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα και εφόσον θεωρούν οτι το ιντερνετ ειναι μόνο για να σπας πλάκα δεν πιστευουν οτι ο άλλος θα πληγωθεί.
Εγώ μια φορά είχα βάλει τα κλάμματα απο ειρωνεία κάποιων σε ενα thread σε ένα πιο "τεχνολογικό" forum απο αυτό για το οποίο λες (αν κατάλαβα καλα) οι οποιοι φυσικά με τίποτα δεν περίμεναν οτι θα με πειράξει τόσο (κ ούτε ακόμα το ξέρουν οτι πειράχτηκα). Το πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρεις τον άλλο οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν ειναι ευαίσθητος ή όχι ούτε αν θα το πάρει στην πλάκα ή αν θα πειράχτει...

Έχεις απόλυτο δίκιο.
Όσον αφορά το συγκεκριμένο φόρουμ που σωστά κατάλαβες (!!!), μπορεί προσωπικά να μην μου είχε γίνει καμία επίθεση, ήταν όμως πολλές οι φορές που ένιωθα άσχημα για τα τόσο επιπόλαια συμπεράσματα που έβγαζαν μερικοί και για τον τρόπο που απαντούσαν σε κάποια μηνύματα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:20, 05-10-05:

Nα φανταστείς οτι κάτι τέτοια περιστατικά μας έκαναν να φτιάξουμε το e-steki, lol. Ακριβώς επειδή είχαμε μπουχτίσει απο μερικούς που την ειρωνεία την έχουν συνέχεια έτοιμη, γι'αυτό και είμαστε λίγο υπέρ το δεον αυστηροί σε αυτό το θέμα...

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 10:27, 05-10-05:

μεγαλύτερη φρίκη από όταν ήμουν mod στο φόρουμ ενός site για game δεν έχω ξαναζήσει. κάθε δεύτερο post και μπινελίκια . τελικά έκλεισε το ρημάδι και ησυχάσαμε .

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:31, 05-10-05:

Nα φανταστείς οτι κάτι τέτοια περιστατικά μας έκαναν να φτιάξουμε το e-steki, lol. Ακριβώς επειδή είχαμε μπουχτίσει απο μερικούς που την ειρωνεία την έχουν συνέχεια έτοιμη, γι'αυτό και είμαστε λίγο υπέρ το δεον αυστηροί σε αυτό το θέμα...
.... και πολύ καλά κάνετε. Έτσι κανείς δεν "φοβάται" ότι θα τον κράξουν αν θέλει να πάρει μια γνώμη, αν θέλει να μοιραστεί ένα πρόβλημα, την χαρά του, την λύπη του.
Προσωπικά το έχω κάνει αρκετές φορές, και φυσικά ούτε κατά διάνοια δεν θα τολμούσα να το κάνω κάπου αλλού.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:34, 05-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
.... και πολύ καλά κάνετε. Έτσι κανείς δεν "φοβάται" ότι θα τον κράξουν αν θέλει να πάρει μια γνώμη, αν θέλει να μοιραστεί ένα πρόβλημα, την χαρά του, την λύπη του.
Προσωπικά το έχω κάνει αρκετές φορές, και φυσικά ούτε κατά διάνοια δεν θα τολμούσα να το κάνω κάπου αλλού.
Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ.
Αν και φυσικά υπάρχουν μερικοί που παραπονιούνται... Απ'οτι φαίνεται η ειρωνεία ειναι στο αίμα των περισσοτέρων ελλήνων και τους κακοφαίνεται να είναι σε ενα φόρουμ που να μην επιτρέπεται να ρίξουν τη χολή τους

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:42, 05-10-05:

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ.
Αν και φυσικά υπάρχουν μερικοί που παραπονιούνται... Απ'οτι φαίνεται η ειρωνεία ειναι στο αίμα των περισσοτέρων ελλήνων και τους κακοφαίνεται να είναι σε ενα φόρουμ που να μην επιτρέπεται να ρίξουν τη χολή τους
Μην μασάτε..... Όσοι χαλιούνται μπορούν να ρίξουν τη χολή τους σε κάποια άλλα φόρουμ και να ερθούν εδώ ήρεμοι για να κάνουμε όλοι μαζί μια πολιτισμένη κουβέντα για οποιοδήποτε θέμα.
Ειλικρινά Michelle, το μεγαλύτερο ατού στο e-steki πιστεύω ότι είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχουν χλευασμοί, ειρωνίες και κοροϊδία από τα υπόλοιπα μέλη.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:44, 05-10-05:

Ευχαριστούμε...

Τέσπα, εχουμε βγει πολύ εκτός θέματος...καλύτερα τα επόμενα ποστς να είναι on topic...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:59, 05-10-05:

Το μονο που εχω ειναι ενα ban απο κατι μ@*@*ες mod. Και κατι που με πληγωσε αλλα δεν ειχε σχεση με το forum ητανε ο θανατος ενος συνforumιστα

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:12, 05-10-05:

Όχι...
Δεν θυμάσε σε ένα τοπικ που είχαμε γίνει μπίλιες γιατί δεν συμφωνούσαμε?

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 14:20, 05-10-05:

Λοιπόν... είχα και εγώ κατα σύμπτωση παρόμοια εμπειρία με τη Michelle αυτές τις μέρες.. εξέφρασα κάποια παράπονα για έναν mod ο οποίος επειδή ήλθαμε σε αντιπαράθεση μέσω PMs, μου έσβησε όλα τα posts... στη συνέχεια κάνοντας reply στο σχετικό thread εκείνου του forum για παράπονα, εκείνςο είχε στηθέι και τα έσβηνε και άλλες φορές τα έκανε edit και αφαιρούσε τις 'πολύ'' βαριές κατηγορίες .... στο τέλος επειδή δε τον σύμφερε, διέγραψε και τα δικά του replies όπου μου απάντουσε στις κατηγορίες, και προσπαθουσε να βάλει λόγια στους admins να με κάνουν ban λέγοντας πως τον έβρισα μεσω PM πραγματικά αυτό ήταν ότι πιο απαίσιο έχω συναντήσει στο net... δλδ τέτοια λογοκρισία απο moderator.
Γενικά όσα ειρωνικά σχόλια και αν έχω δεχτεί είτε απο fora είτε απο chat κτλ, ποτέ δεν έχω φτάσει σε σημείο να κλαψω, αλλά θυμώνω αφάνταστα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:39, 05-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Δεν θυμάσε σε ένα τοπικ που είχαμε γίνει μπίλιες γιατί δεν συμφωνούσαμε?
E σιγά την "τραγική εμπειρία" βρε!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:41, 05-10-05:

E σιγά την "τραγική εμπειρία" βρε!
Μόνο τόσο Light εμπειρίες έχω τι να κάνω!

Παράθεση

Deluxe

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deluxe
Ο Deluxe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Deluxe έγραψε στις 20:06, 21-10-05:

απο τραγικες εμπειριες αλλο τιποτα! ειμαι σημαδεμενος!! και αναφερομαι κυριως στα 2 μεγαλα διδακτορικα forums ( με καταλαβαινετε, ετσι; ) στο ενα ειχα φαει ενα ban και απο τοτε εκανα 4 λογαριασμους και ολοι ειναι banned. δλδ αυτο δεν μπορω να το καταλαβω. τρωει καποιος ban και δεν μπορει να του δωθει μια δευτερη ευκαιρια; να μπει με αλλο ονομα, χωρις να τον ξερει κανεις και να συνεχισει απο την αρχη! βεβαια στην περιπτωση μου σε καθενα απο τα καινουρια accounts ειχα μεινει το μεγιστο 5 μηνες, μεχρι να με καταλαβουν ποιος ειμαι και μετα με κανουν ban.. τωρα αν αυτο ειναι λογικο, εσεις θα μου το πειτε. στην μια περιπτωση τους ειχα πει οτι ημουν εγω και με ξαναεκαναν ban. στην αλλη περιπτωση ειχα γραψει ενα θεμα σε δυο forums και φαινεται το ειδαν και υπεθεσαν οτι ημουν ο ιδιος και με κανανε ξανα ban ( στο δευτερο forum ειχα το ονομα που ειχα την πρωτη φορα στο πρωτο forum ) και την αλλη φορα ειχα ξεθαψει δυο παλια θεματα που τα ειχε δημιουργησει το ιδιο μελος ( το οποιο ημουν εγω την πρωτη φορα ) και με κανανε ban.. δλδ δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.. εδω απλα ετυχε και ημουν οντως εγω. αμα ομως ηταν καποιος αλλος; για αυτο μετα ακουμε οτι τρωνε ban χωρις λογο μερικοι.. και τι τους πειραζε; 5 μηνες ημουν χωρις να δημιουρησω καποιο προβλημα..

τι να πω; ελεος!!

Και οχι στην δικτατορια!

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:34, 21-10-05:

Στα περισσότερα fora απαγορεύονται τα διπλά account και είναι απόλυτα λογικό μολις σε ανακάλυπταν να σε έκαναν ban

Παράθεση

Deluxe

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Deluxe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O Deluxe έγραψε στις 19:48, 23-10-05:

ναι αλλα το δευτερο account το εκανα αφου ειχα γινει banned!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:02, 23-10-05:

Δυστυχώς στα forums δεν υπάρχει δημοκρατία, βασίκα δεν είναι δυνατόν να υπάρχει, με απότελεσμα ότι λέει ο admin είναι λόγικο...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:08, 23-10-05:

Το ότι έγινες banned σημαίνει ότι δεν είσαι αποδεκτός στο forum... Ο κάνονας των double account συνήθως θέλει να προστατεύσει το φορουμ και από αυτό

Παράθεση

Deluxe

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Deluxe έγραψε στις 20:12, 23-10-05:

μονο που αυτο δεν ειναι λογικο. επισης κανανε ban και τον αδερφο μου.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:36, 25-10-05:

Θυμαμε ενα τετιο συμβαν, μαλλον για το ιδιο μιλαμε μια και μιαλας για τα 2 μεγαλα. στο γνωστω με τα μπλε και ετσι δεν αναφερεσε;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:45, 25-10-05:

Tα περισσότερα μεγάλα φόρα έχουν μπλέ dark kronos άρα δεν θα βγάλεις έτσι άκρη. Στείλτου ενα pm καλύτερα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:47, 25-10-05:

Καλα δεν υπαρχει προβλημα. Δεν χρηαζετε να στειλω και πμ... απλα κουβεντα να γινετε (σορυ αλλα με τα πμ δεν τα παω καλα, βαριεμε θανασιμα)

Παράθεση

Deluxe

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Deluxe έγραψε στις 13:08, 26-10-05:

ναι αυτο ειναι.. δλδ τοσα αλλα παρανομα sites υπαρχουν, το οτι βαλαμε ενα Link καταλαθος μας μαρανε.. αλλα ειδικα αυτο με τον ρατσισμο δεν το γουσταρω καθολου! κατι πρεπει να γινει..

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:31, 26-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Deluxe
ναι αυτο ειναι.. δλδ τοσα αλλα παρανομα sites υπαρχουν, το οτι βαλαμε ενα Link καταλαθος μας μαρανε.. αλλα ειδικα αυτο με τον ρατσισμο δεν το γουσταρω καθολου! κατι πρεπει να γινει..
Ρατσισμό; Δεν νομίζω... Απλώς ο κάταχος του site δεν θέλει να βρεθεί μπλεγμένος με τα copyright

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 13:39, 26-10-05:

Τραγική εμπειρία #2 (έχω πολλεεεές ιστορίες, ακολουθούν και άλλες)

Ιδιοκτήτης γνωστού ελληνικού φόρουμ ανακοινώνει οτι διόρθωσε bug στο vBulletin το οποίο ούτε η ίδια η Jelsoft δεν μπορούσε να φτιάξει. Σε πόστ του αναφέρει οτι θα δώσει το fix σε όποιον το ζητήσει. Χάρηκα κι εγώ μιας και αυτό το bug μας ταλαιπωρεί ιδιαίτερα απο τότε που βάλαμε 3.5... Στέλνω λοιπόν e-mail στον ίδιο και περιμένω απάντηση.
Περιμένω... Περιμένω... Περιμέεεενω... Μετά απο μέρες τίποτα...
Του στέλνω λοιπόν ένα pm για να ρωτήσω τι έγινε και να τον παρακαλέσω για 2η φορά να το δώσει και μου απαντά "το fix δεν θα το δώσουμε για πολλούς λόγους". Κάγκελο εγώ. Με όση ψυχραιμία μου είχε μείνει του γράφω ένα "Θα μπορούσατε τουλάχιστον να με ενημερώσετε ώστε να μην περιμένω άδικα και να ψάξω άλλο τρόπο να το προμηθευτώ " και τι παίρνω σαν απάντηση? "Γιατί είπε κανείς ότι θα έπρεπε να στο δώσουμε; Κάποιο λάθος κάνεις μάλλον...". Πάω λοιπόν να του παραθέσω το μήνυμα του στο οποίο έγραφε οτι θα το έδινε σε όποιον το ζητούσε και βλέπω οτι το έχει επεξεργαστεί και μάλιστα χωρίς να φαίνεται οτι το επεξεργάστηκε (γίνεται στο vBulletin)!! Έμεινα μ@λ@κ@ς εντελώς! Το μόνο που κατάφερα να του γράψω είναι
"Μάλιστα... Μόλις είδα οτι τροποποίησες το μήνυμα σου το οποίο πήγα να σου παραθέσω τώρα και μάλιστα χωρίς να εμφανίζεται οτι τροποιποιήθηκε...
Τι να πω και τι να σχολιάσω δηλαδή...
Δεν έχει νόημα να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση. Ευχαριστώ για την καλή σου πρόθεση να το δώσεις παρ'οτι ήταν προσωρινή..."
Πάντως ακόμα απορώ πόση ανεντιμότητα και σαπίλα μπορεί να υπάρχει σε έναν άνθρωπο για να φερθεί τόσο π**στικα.

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 13:50, 26-10-05:

Εγώ είμαι ακόμη μέλος στο site ενός μεγάλου περιοδικού υπολογιστών στην Ελλάδα και, δυστυχως, απο αυτό το φόρουμ έχω να θυμάμαι πολλά κακά πράγματα.

Αρχικά με κάνανε ban επειδή "τόλμησα" να κάνω ένα thred γράφοντας το εξής μόνο:

"Αληθεια, με ποιο σκεπτικό κάνουν deletes οι υπέυθυνοι στο forum;"

Θεωρήθηκε προσβλητικό για τους admins γιατί ήταν μια περίοδος που όλοι διαμαρτύρονταν για το περιοδικό, την ιστοσελίδα του κτλ με σκοπό φυσικά την καλυτέρευση του περιοδικού και τίποτε άλλο!!! Μακάρι να μπορούσατε να δείτε πόσα posts γινόντουσαν delete ημερησίως μόνο κ μόνο επειδή λέγανε: "Γιατί -μπιιιιιπ (τίτλος του περιοδικού) δεν κάνεις ανανέωση στον τάδε τομέα
Δεν φτάνει που τους κάναμε και κριτική για να δουν τι αρέσει στον "λαό" τους, δεν τους άρεσε κιόλας! Το χειρότερο βέβαια ήταν ότι μερικοί εκεί μέσα το υποστήριζαν αυτό, λέγοντας ότι δεν πρέπει να λέγονται "κακά λογάκια" για ένα έντυπο, στο φόρουμ του!!! ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!!!

Η δεύτερη εμπειρία μου έρχεται πάλι από το ίδιο φόρουμ, όπου είχαμε χωριστεί σε 2 στρατόπεδα με θέμα διαμάχης το αν είναι σωστή η θανατική ποινή. Εγώ ήμουν ο leader της ομάδας ΚΑΤΑ της θανατικής ποινής κ ένας άλλος τυπάς ΥΠΕΡ της ποινής αυτής. Ενώ κάναμε την κουβέντα μας, ελείψει επιχειρημάτων ο τύπος σταμάτησε να ποστάρει μετά από ορισμένα ποστς υστερίας και με ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΟΥ MSN γιατί λέει ότι είμαι ανόητος!!! Αυτό το ανέφερε σε έναν κοινό μας γνωστό στο MSN!!!

Καταλαβαίνετε... Επίπεδο=δάπεδο!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 09:45, 18-10-06:

Όσον αφορά αυτό το θέμα έχω να πω ότι δεν έχω κάποιες τόσο τραγικές εμπειρίες, που να αφορούν άμεσα εμένα. Αυτό γιατί πριν αρχίσω να συμμετέχω σε ένα forum, το παρακολουθώ λίγο σαν επισκέπτης. Εσείς είστε το 2ο forum στο οποίο συμμετέχω (απο τα 2). Το πρώτο έχει να κάνει με υπολογιστές και θεωρώ ότι είναι αρκετά σοβαρό (όπως και το δικό σας), ώστε να μην γίνονται τέτοιες τραγελαφικές ιστορίες που περιγράφετε. Το σημαντικότερο πιστεύω για την σωστή λειτουργία ενός forum είναι να υπάρχουν κανόνες αλλά και αυτοί να τηρούνται ΠΑΝΤΑ! Είναι ακριβώς όπως σε μια τάξη σε ένα σχολείο, μόλις ξεφύγει η κατάσταση, δεν μαζεύεται μετά. Επίσης όποιος δεν ικανοποιείται απο τους κανόνες, είναι πάντα ελεύθερος να φύγει, αλλιώς θα πρέπει να συμμορφωθεί.
Και για να μην λέτε ότι είμαι offtopic, να πω ότι οι τραγικότερη καταστάση που έχω ζήσει σε forum είναι να βοηθάω κάποιον σε ένα πρόβλημα του, να μην λύνεται αυτό (ακόμα και μετά απο 2-3 πιθανές λύσεις) και να μου "χώνει" απο πάνω γιατί δεν του το λύνω, ενώ ήμουν ο μόνος που ασχολιόταν με το θέμα του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εμπειρίες από τις εξετάσεις - Από DOINA
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Β' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-12-13 στις 18:08.
    • Music Player For Forums - Από ilint_ntara
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-07-09 στις 19:11.
    • Eρωτησεις για τα forums..γενικώς.. - Από ice-girl
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-08-08 στις 02:28.
    • Οφέλη απο τη συμμετοχή σε forums - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διαδίκτυο και καθημερινή ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-02-07 στις 22:12.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους