Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,824 μέλη και 2,410,464 μηνύματα σε 75,009 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 318 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Gamucci

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 14:26, 23-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Ναι, χρειάζεται είτε μετατροπέα για τις ελληνικές πρίζες, είτε διαφορετικό καλώδιο, με βύσμα για ελληνικές πρίζες (το καλώδιο είναι αρκετά κοινο).
Όσο για το δεύτερο, δεν νομίζω. Άλλωστε δεν είδα να το πουλάνε και χωρίς μπαταρίες.
Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Α! και κάτι τελευταίο...βλέποντας τα παλαιότερα μηνύματά σου και υπολογίζοντας το χρόνο παράδοσης, τελικά σου ήρθε σε κανένα δεκαήμερο μετά την παραγγελία που τους έδωσες;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:28, 23-04-08:

Σε κανένα 5ήμερο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 14:39, 23-04-08:

Όπως λέει ο Πάνος, ήρθε σε κανένα 5ημερο (και μεσολαβούσε ΣΚ). Εγώ το πήρα στα χέρια μου κάπου 3-4 μέρες αργότερα όμως, μιας και ήρθε στον Πάνο.
Παράθεση

alfiss

Νεοφερμένος

Ο alfiss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O alfiss έγραψε: στις 20:30, 23-04-08:

Πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα ! Θα μπορουσες να μου πεις πως και απο που θα το παραγγειλω? Ευχαριστω πολυ !!!!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 10:35, 24-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από alfiss
Πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα ! Θα μπορουσες να μου πεις πως και απο που θα το παραγγειλω? Ευχαριστω πολυ !!!!
Στο site της Gamucci έχει κάπου στο μενού που λέει "Authorized retailers". Εκεί θα βρεις το SmokeVapour, από το οποίο το παραγγείλαμε εμείς.

ΥΓ: Το SmokeVapour έχει ολίγον χάλια support. Για να μου απαντήσουν σε ένα μειλ που είχα στείλει έπρεπε να τους πάρω τηλέφωνο. Πρόσεξε το αυτό.
Παράθεση

alfiss

Νεοφερμένος

O alfiss έγραψε: στις 17:45, 24-04-08:

Σε ευχαριστώ για τις λεπτομερεις σου αναφορες-διαπιστωσεις για το ηλεκτρονικο τσιγάρο. Χθες βραδυ το παρηγγειλα απο το Gamucci Shop (Αγγλια) με paypal αλλα σημερα οπως ειδα μου επεστρεψαν τα λεφτα, γιατι δεν στελνουν λεει εκτος UK ! Απο το site που προτεινεις μπορω να το παραγγειλω με paypal που οπως βλεπω υπαρχει η δυνατοτητα, ή πρεπει πρωτα να τους γραψω mail οπως εκανες και εσυ και να περιμενω πρωτα ποτε θα μου απαντησουν?
Και κατι αλλο. Μονο οι catridges θέλουν αλλαγη οταν τελειωσουν, ή και καποιο αλλο μερος του τσιγαρου? Καθε catridge αντιστοιχει σε ενα πακετο τσιγαρα ? Αν καπνιζω αυτο και κοψω το πραγματικο τσιγαρο, θα πρεπει να εχω αποθεμα σε catridges γιατι δυστυχως δεν εχουν τα περιπτερα ακομα !!!!! Πρεπει λοιπον να υπολογισω ποσες catridges πρεπει να παραγγειλω για ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΑΣΟΥΝ εως οτου κανω την επομενη παραγγελια ! Σε ευχαριστω εκ των προτερων !
Παράθεση

tinkerbel

Νεοφερμένος

H tinkerbel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H tinkerbel έγραψε: στις 18:02, 24-04-08:

πάντως το όνομα δν είναι καθόλου πιασάρικο!!!
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:10, 24-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από alfiss
Σε ευχαριστώ για τις λεπτομερεις σου αναφορες-διαπιστωσεις για το ηλεκτρονικο τσιγάρο. Χθες βραδυ το παρηγγειλα απο το Gamucci Shop (Αγγλια) με paypal αλλα σημερα οπως ειδα μου επεστρεψαν τα λεφτα, γιατι δεν στελνουν λεει εκτος UK ! Απο το site που προτεινεις μπορω να το παραγγειλω με paypal που οπως βλεπω υπαρχει η δυνατοτητα, ή πρεπει πρωτα να τους γραψω mail οπως εκανες και εσυ και να περιμενω πρωτα ποτε θα μου απαντησουν?
Και κατι αλλο. Μονο οι catridges θέλουν αλλαγη οταν τελειωσουν, ή και καποιο αλλο μερος του τσιγαρου? Καθε catridge αντιστοιχει σε ενα πακετο τσιγαρα ? Αν καπνιζω αυτο και κοψω το πραγματικο τσιγαρο, θα πρεπει να εχω αποθεμα σε catridges γιατι δυστυχως δεν εχουν τα περιπτερα ακομα !!!!! Πρεπει λοιπον να υπολογισω ποσες catridges πρεπει να παραγγειλω για ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΑΣΟΥΝ εως οτου κανω την επομενη παραγγελια ! Σε ευχαριστω εκ των προτερων !
Δεν χρειάζεται να στείλεις κάτι πριν, κάνε την παραγγελία και είσαι οκ.

Δεν θέλει αλλαγή κάτι άλλο. Εγώ ένα cartidges το έχω για 2 μέρες.
Παράθεση

alfiss

Νεοφερμένος

O alfiss έγραψε: στις 20:16, 24-04-08:

Ευχαριστω φιλε , μολις εκανα την παραγγελια μου.........
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 00:03, 25-04-08:

Βασικά "αλλαγή" χρειάζεται η επαναφορτιζόμενη μπαταρία, αλλά όχι με ανταλλακτικό όπως τα cartridges, αλλά με την άλλη μπαταρία, και μετά πάλι με την πρώτη όταν τελειώσει η δεύτερη κοκ.
Παράθεση

cap (Σωτήρης!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O cap έγραψε: στις 16:49, 26-04-08:

Μολις το παρήγγειλα και εγώ (starter pack).

Να πω βέβαια οτι υπάρχουν έξοδα αποστολής (9,99 λίρες), αλλά ενσωματώνονται στην τιμή. Σε πόσες μέρες περίπου το λάβατε, όσοι το παραγγείλατε;
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 17:08, 26-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από cap
Μολις το παρήγγειλα και εγώ (starter pack).

Να πω βέβαια οτι υπάρχουν έξοδα αποστολής (9,99 λίρες), αλλά ενσωματώνονται στην τιμή. Σε πόσες μέρες περίπου το λάβατε, όσοι το παραγγείλατε;
Τι εννοείς ότι "ενσωματώνονται στην τιμή"; Ότι τα υπολογίζει εξαρχής; Δηλαδή έιναι τα ίδια για παράδοση εντός και εκτός UK? Εμείς πάντως το αντίστοιχο των 100 λιρών σε ευρώ πληρώσαμε για το καθένα, δεν είχε κάτι παραπάνω (είχαμε πάρει starter kit + value pack).

Γρήγορα έρχεται, το παραγγείλαμε πέμπτη και ήρθε τρίτη IIRC.
Παράθεση

cap (Σωτήρης!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O cap έγραψε: στις 17:24, 26-04-08:

Item Name:Gamucci Classic Starter Kit - High
Item Number:1
Quantity:1
Total:£59.99 GBP

Cart Subtotal:£59.99 GBP
Shipping:£9.99 GBP
Sales Tax:
Cart Total:£69.98 GBP

Εχμ, ίσως το "ενσωματώνονται στην τιμή" που είπα να μην είναι σωστό.

Και μια άλλη ερώτηση: Για τον φορτιστή, φτάνει ένας αντάπτορας ή θέλουμε και μετασχηματιστή;
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 17:38, 26-04-08:

Item Name:Gamucci Classic Starter Kit - High
Item Number:1
Quantity:1
Total:£59.99 GBP

Cart Subtotal:£59.99 GBP
Shipping:£9.99 GBP
Sales Tax:
Cart Total:£69.98 GBP

Εχμ, ίσως το "ενσωματώνονται στην τιμή" που είπα να μην είναι σωστό.
Doing!!!!! Από που το αγόρασες;;

Όσο για το φορτιστή, εμείς απλά καλώδιο αλλάξαμε, δεν βάλαμε και μετασχηματιστή. Αν δοκιμάσεις με μετασχηματιστή, πες μας αν φορτίζει γρηγορότερα γιατί σε μας κάνει αιώωωωνες
Παράθεση

cap (Σωτήρης!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O cap έγραψε: στις 18:05, 26-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Doing!!!!! Από που το αγόρασες;;
Απο το smokevapour. Μηπως βάλανε έξοδα αποστολής μετά και απλά εγώ ήμουν ο άτυχος;
Παράθεση

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O trojy έγραψε: στις 20:27, 26-04-08:

Ο αντάπτορας για ελληνική πρίζα, είναι καλύτερος από το κόψιμο στο καλώδιο.
Εκτός του ότι χάνεται η όποια εγγύηση, υπάρχει και ο κίνδυνος να συνδεθούν ανάποδα οι πολικότητες.

Στην Ελλάδα, τουλάχιστον όσο αφορά εμένα, η τιμή του Gamucci classic starter kit θα είναι 69,99 ?.
Τα Gamucci cartridges, σε συσκευασία των 5, θα κοστίζουν 8,91 ?.
Διαθέσιμα θα είναι από Τρίτη [έτσι μου είπαν από την TNT].
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:43, 26-04-08:

Μα το καλώδιο βγαίνει και έχει τέτοιο βύσμα που βρίσκεις άνετα παρόμοια καλώδια
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:48, 26-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από trojy
Ο αντάπτορας για ελληνική πρίζα, είναι καλύτερος από το κόψιμο στο καλώδιο.
Εκτός του ότι χάνεται η όποια εγγύηση, υπάρχει και ο κίνδυνος να συνδεθούν ανάποδα οι πολικότητες.

Στην Ελλάδα, τουλάχιστον όσο αφορά εμένα, η τιμή του Gamucci classic starter kit θα είναι 69,99 ?.
Τα Gamucci cartridges, σε συσκευασία των 5, θα κοστίζουν 8,91 ?.
Διαθέσιμα θα είναι από Τρίτη [έτσι μου είπαν από την TNT].
Αλήθεια, που βρίσκεται το φαρμακείο σου; (περιοχή εννοώ)
Θα φέρνεις Value packs?
Απο το smokevapour. Μηπως βάλανε έξοδα αποστολής μετά και απλά εγώ ήμουν ο άτυχος;
Μάλλον τα βάλανε μετά...
Είπα κι εγώ, δεν είναι δυνατόν να μην έχουν έξοδα αποστολής για πάντα!
Παράθεση

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O trojy έγραψε: στις 10:41, 27-04-08:

Κατ' αρχάς, Χριστός Ανέστι, και χρόνια πολλά στους Γιώργους κ' τις Γεωργίες.
Το φαρμακείο μου βρίσκεται στο Ηράκλειο Κρήτης. www.farmakopoios.gr
Όσον αφορά τον adaptora, δεν μπορώ να βρω πληροφορίες πουθενά για τον φορτιστή. Ούτε καν μία φωτογραφία. Επίσης, από τη στιγμή που δεν έχει φτάσει ακόμα στα χέρια μου, οι οδηγίες που μπορώ να δίνω είναι περιορισμένες. Αν το καλώδιο αλλάζει για ελληνική πρίζα, τότε ακόμα καλύτερα. Το ζητούμενο, είναι να μην χάνεται η εγγύηση.

Value pack?
Όσο περισσότερο αγοράζει κανείς, τόσο θα χαμηλώνει και η τιμή του.

Τέλος, να πω ότι είμαι περίεργος να δω πόσο μεγάλα είναι τα κουτιά, ώστε να μπορώ να υπολογίσω και τα έξοδα αποστολής. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν θα συγκρίνονται με τα έξοδα αποστολής από εξωτερικό.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:48, 27-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από trojy
Όσον αφορά τον adaptora, δεν μπορώ να βρω πληροφορίες πουθενά για τον φορτιστή.
Στο e-steki εψάξες;
http://www.e-steki.gr/showpost.php?p=447251&postcount=9
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους