Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,847 μέλη και 2,411,337 μηνύματα σε 75,073 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 483 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικό θέμα για το e-κάπνισμα

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 10:00, 08-04-08:

Αποτελεί την τελευταία εφεύρεση των καπνιστών της Γαλλίας να αντεπεξέλθουν στα νέα αυστηρά αντικαπνιστικά μέτρα.
Πως ακριβώς δεν παραβιάζει τα αντικαπνιστικά μέτρα; Αφού βγάζει καπνό!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 10:50, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Οντως...απλως σκεφτομαι οτι μπας και ο καπνος που εκπνεεις δεν ειναι τοσο "ενοχλητικος" (σε μυρωδια π.χ.) οπως οταν κανεις απλο τσιγαρο.
Παντως ειναι σημαντικο το οτι δεν βγαινει καπνος απο το ιδιο το τσιγαρο (οπως στα κλασσικα που καιγεται ο "κορμος" του τσιγαρου) και ο οποιος ειναι πολυ πιο πηχτος και πιο "βαρυς" απο αυτον που εκπνεει ο καπνιστης,
Εν αναμονη μεχρι να το δοκιμασει καποιος παντως.
Πιστευω θα μας λυθουν πολλες αποριες.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 11:35, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Δεν είναι καπνός, είναι ένας ακίνδυνος ατμός.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 12:01, 08-04-08:

Εμένα με ενδιαφέρει μόνο το εξής: είναι το ίδιο απολαυστικό;;;;
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:04, 08-04-08:

Έλα μου ντε...

Πάντως, το ίδιο με ένα φυσιολογικό τσιγάρο δε θα είναι. Και όταν λέω ίδιο εννοώ "ίδιο".
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 12:17, 08-04-08:

Πάντως είναι as close as you can get.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:43, 08-04-08:

Ναι δε λέω, αλλά σκέψου πως από την άλλη καπνίζεις κάτι που έχει μπαταρία...
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 12:46, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Ναι δε λέω, αλλά σκέψου πως από την άλλη καπνίζεις κάτι που έχει μπαταρία...
Τώρα αν σας πω τι συνειρμό έκανα....θα με πείτε πρόστυχη
Πάντως μακάρι να είναι αρκετά κοντά στο πραγματικό τσιγάρο, αφού δεν είναι τόσο βλαβερό .....ή τέλος πάντων να εφεύρει κάποιος το βιταμινούχο τσιγάρο, που αντί να βλάπτει την υγεία να δίνει στον οργανισμό βιταμινούλες!!!!
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:47, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Τώρα αν σας πω τι συνειρμό έκανα....θα με πείτε πρόστυχη
Πάντως μακάρι να είναι αρκετά κοντά στο πραγματικό τσιγάρο, αφού δεν είναι τόσο βλαβερό .....ή τέλος πάντων να εφεύρει κάποιος το βιταμινούχο τσιγάρο, που αντί να βλάπτει την υγεία να δίνει στον οργανισμό βιταμινούλες!!!!

Ο borat κατάλαβε...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 12:51, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Πάντως μακάρι να είναι αρκετά κοντά στο πραγματικό τσιγάρο, αφού δεν είναι τόσο βλαβερό .....
Βασικά, οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι δεν είναι καθόλου βλαβερό.
Η νικοτίνη υποτίθεται ότι δεν βλάπτει, αλλά απλώς προκαλεί εθισμό.
Έχω κάποιες αμφιβολίες για αυτό, αλλά δεν με απασχολεί, από τη στιγμή που είναι τουλάχιστον 100 φορές λιγότερο βλαβερό από το τσιγάρο either way
Άσε που θα μπορώ να "καπνίζω" μέσα στα Starbucks!!
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 13:29, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Βασικά, οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι δεν είναι καθόλου βλαβερό.
Η νικοτίνη υποτίθεται ότι δεν βλάπτει, αλλά απλώς προκαλεί εθισμό.
Έχω κάποιες αμφιβολίες για αυτό, αλλά δεν με απασχολεί, από τη στιγμή που είναι τουλάχιστον 100 φορές λιγότερο βλαβερό από το τσιγάρο either way
Άσε που θα μπορώ να "καπνίζω" μέσα στα Starbucks!!
Κι εγώ για το καθόλου δεν πείθομαι τόσο εύκολα, αλλά τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα είναι πολύ σημαντικά!!!!
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 00:58, 09-04-08:

Έλα ντε. Ακόμα να μου απαντήσουν στο μειλ μου για το πόσο καιρό θα κάνει να ρθει και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής.
Αλλά μου χε κολλήσει τόσο που αποφάσια να το παραγγείλω όπως και να χει
Βρε Λία και πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει να το κόψεις?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 01:06, 09-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
Βρε Λία και πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει να το κόψεις?
Προφανώς, αλλιώς δεν θα έδινα 125 ευρώ για δαύτο
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 01:23, 09-04-08:

Προφανώς, αλλιώς δεν θα έδινα 125 ευρώ για δαύτο
δεν ξέρω όταν έμεινα έγκυος και έπρεπε να κόψω το τσιγάρο δοκίμασα διάφορα τσιρότα, τσίχλες, τσιγάρα που έχουν μυρωδιά αλλά τελικά δεν μπόρεσα να το κόψω. Μακάρι να τα καταφέρεις αλλά δεν πολύ πιστεύω...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 02:01, 09-04-08:

δεν ξέρω όταν έμεινα έγκυος και έπρεπε να κόψω το τσιγάρο δοκίμασα διάφορα τσιρότα, τσίχλες, τσιγάρα που έχουν μυρωδιά αλλά τελικά δεν μπόρεσα να το κόψω. Μακάρι να τα καταφέρεις αλλά δεν πολύ πιστεύω...
Μα αυτό δεν θεωρείται συσκευή για να κόψεις το κάπνισμα, απλά μια πιο υγειινή εναλλακτική.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 02:07, 09-04-08:

Μα αυτό δεν θεωρείται συσκευή για να κόψεις το κάπνισμα, απλά μια πιο υγειινή εναλλακτική.
δεν είπα ότι είναι συσκευή ότι απλά ότι δοκίμασα διάφορα πράγματα αλλά γενικά ότι είναι όλα σ**** . Όταν θα αρχίσει να σου λείπει η νικοτίνη θα δεις τι θα γίνει άσχετα ότι τάχα έχει νικοτίνη μέσα.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 02:13, 09-04-08:

δεν είπα ότι είναι συσκευή ότι απλά ότι δοκίμασα διάφορα πράγματα αλλά γενικά ότι είναι όλα σ**** . Όταν θα αρχίσει να σου λείπει η νικοτίνη θα δεις τι θα γίνει άσχετα ότι τάχα έχει νικοτίνη μέσα.
Γιατί "τάχα";
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 02:19, 09-04-08:

Οι κύριες ουσίες που περιέχονται στο υγρό είναι η νικοτίνη και η προπυλενογλυκόλη. Κατά την εισπνοή, μέσω ενός αισθητήρα-μικροεπεξεργαστή, ενεργοποιείται ένας ψεκαστήρας ο οποίος διοχετεύει μικροσκοπικά σταγονίδια νικοτίνης στον εισπνεόμενο αέρα και συνεπώς σε αυτό που περνά στον οργανισμό του καπνιστή.

δεν νομίζω να είναι στην ποσότητα της νικοτίνης που έχει ένα κανονικό τσιγάρο αυτό είναι δική μου γνώμη. Θα περιμένουμε όταν σου το στείλουν τα αποτελέσματα για να δούμε ποιος έχει δίκαιο
Παράθεση

tsgiorgos

Νεοφερμένος

Ο tsgiorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O tsgiorgos έγραψε: στις 16:26, 20-04-08:

Καλησπέρα, ως μελλοντικός ε-καπνιστής και γω αποφάσισα να παραγγέλνω το ε-τσιγάρο μου από το εξωτερικό μιας και το θέμα με ενδιέφερε εδώ και αρκετούς μήνες και το παρακολουθώ αρκετό καιρό.
Έψαξα σε διάφορα φαρμακεία στην Αθήνα αλλά κανένα δεν είχε κάτι να μου προτείνει εκτός των κλασσικών λύσεων «τσίχλας».
Από ότι έχω διαβάσει σε πολλά forum, κάποια ε-τσιγάρα διαθέτουν 0mg cartridges ώστε να φτάσεις στο επιθυμητό επίπεδο αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
Επίσης μπορείς να παραγγείλεις υγρό (e-liquid) και άδεια cartridges ώστε να μπορείς να τα ξαναγεμίσεις με ότι άρωμα θέλεις (από μήλο μέχρι σοκολάτα). Το όλο θέμα είναι της συμβατότητας του cartridge.
Σε λίγες μέρες που θα το παραλάβω και θα σας πω εντυπώσεις.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:12, 22-04-08:

Σήμερα μετά από 5+ μέρες Gamucci δοκίμασα τσιγάρο και μάλιστα την αγαπημένη μου μάρκα και εκτός από ζαλάδα μου φάνηκε αηδία
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενικό Θέμα για τα Μεταπτυχιακά - Από alexandrosmf
      Το θέμα έχει λάβει 829 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μεταπτυχιακά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε Χθες στις 22:20.
    • ΟΕΦΕ: Γενικό Θέμα - Από vamou90
      Το θέμα έχει λάβει 250 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-04-18 στις 20:53.
    • [Android] Γενικό θέμα για τα Android - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 124 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-04-18 στις 13:58.
    • [Blackberry] Γενικό θέμα για τα BlackBerry - Από Noisette
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-12 στις 20:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους