Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,845 μέλη και 2,411,281 μηνύματα σε 75,070 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 225 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικό θέμα για το e-κάπνισμα

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:15, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Σήμερα μετά από 5+ μέρες Gamucci δοκίμασα τσιγάρο και μάλιστα την αγαπημένη μου μάρκα και εκτός από ζαλάδα μου φάνηκε αηδία
Δοκίμασα κι εγώ από το τσιγάρο του και μου φάνηκε άθλιο, λες και έγλυφα τασάκι
Και να φανταστεί κανείς ότι είχα ξεκινήσει το κάπνισμα in the first place επειδή μου άρεσε η γεύση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 20:29, 22-04-08:

Τόση διαφορά υπάρχει στη γεύση ρε παιδιά;
Τι θυμίζει η γεύση του ενός και τι του άλλου;

Παρεμπιπτώντως, ίσως οφείλεται και σ' αυτό.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 20:33, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Δοκίμασα κι εγώ από το τσιγάρο του και μου φάνηκε άθλιο, λες και έγλυφα τασάκι
Και να φανταστεί κανείς ότι είχα ξεκινήσει το κάπνισμα in the first place επειδή μου άρεσε η γεύση
Σοβαρά; Φαίνεται too good to be true, παιδιά! Μπορείς να καπνίζεις οπουδήποτε χωρίς καπνό, δεν περιέχει πίσσα και τις άλλες βλαβερές ουσίες του τσιγάρου και σε κάνει να κόβεις εντελώς το κάπνισμα!
Ουσιαστικά δηλαδή εθίζεσαι σε αυτό; Ή επειδή δεν περιέχει πίσσα δεν είναι εθιστικό; Η πίσσα ή η νικοτίνη είναι αυτό που σε εθίζει στο τσιγάρο;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:35, 22-04-08:

@Γιώργο Και τα δύο "τσιγάρα" είναι, απλά το gamucci δεν είναι τόσο βρώμικο αλλά πιο "e"

Αρχική Δημοσίευση από FaniFox
Σοβαρά; Φαίνεται too good to be true, παιδιά! Μπορείς να καπνίζεις οπουδήποτε χωρίς καπνό, δεν περιέχει πίσσα και τις άλλες βλαβερές ουσίες του τσιγάρου και σε κάνει να κόβεις εντελώς το κάπνισμα!
Ουσιαστικά δηλαδή εθίζεσαι σε αυτό; Ή επειδή δεν περιέχει πίσσα δεν είναι εθιστικό; Η πίσσα ή η νικοτίνη είναι αυτό που σε εθίζει στο τσιγάρο;
Η νικοτίνη είναι αυτό που εθίζει.

Τέτοια σκηνικά δεν είναι για κόψιμο του τσιγάρου αλλά για κάτι πιο "υγιεινό"
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 20:36, 22-04-08:

Η πίσσα ή η νικοτίνη είναι αυτό που σε εθίζει στο τσιγάρο;
Νομίζω η νικοτίνη, χωρίς να 'χω κάποιο πρόχειρο link πάνω μου.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:37, 22-04-08:

H νικοτίνη είναι η εθιστική, μη χαίρεσαι
Too good to be true δεν είναι, έχει κάποια μειονεκτήματα, τα οποία περιέγραψα παραπάνω (το κυριότερο κατ εμέ ότι πρέπει να το συνηθίσεις πρώτα, τις πρώτες 1-2 μέρες σκέφτεσαι "σε τι βλακεία πέταξα τα λεφτά μου" γιατί έχει λίγο διαφορετικό τρόπο που ρουφάς (περιέγραψα παραπάνω) και ότι τελειώνει σχετικά γρήγορα η μπαταρία, θα έπρεπε οπωσδήποτε να προσπαθήσουν για τουλάχιστον τη διπλάσια διάρκεια).
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 20:52, 22-04-08:

H νικοτίνη είναι η εθιστική, μη χαίρεσαι
Too good to be true δεν είναι, έχει κάποια μειονεκτήματα, τα οποία περιέγραψα παραπάνω (το κυριότερο κατ εμέ ότι πρέπει να το συνηθίσεις πρώτα, τις πρώτες 1-2 μέρες σκέφτεσαι "σε τι βλακεία πέταξα τα λεφτά μου" γιατί έχει λίγο διαφορετικό τρόπο που ρουφάς (περιέγραψα παραπάνω) και ότι τελειώνει σχετικά γρήγορα η μπαταρία, θα έπρεπε οπωσδήποτε να προσπαθήσουν για τουλάχιστον τη διπλάσια διάρκεια).
Το πιο σημαντικό μου φαίνεται ότι δεν έχει τη μυρωδιά του καπνού και μπορείς να το "καπνίσεις" παντού.
Για παράδειγμα, τώρα που στο γραφείο μας εφάρμοσαν στρατιωτικό αντικαπνιστικό κώδικα, θα ήταν η καλύτερη λύση...
Τα διάβασα τα μειονεκτήματα αλλά νομίζω ότι αφού ούτως ή άλλως δεν μπορώ να το κόψω, από το να σκέφτομαι συνέχεια το πότε θα κάνω τσιγάρο είναι καλύτερο να κουβαλάω έξτρα μπαταρίες μαζί μου
Thanks Michelle!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:56, 22-04-08:

Το πιο σημαντικό μου φαίνεται ότι δεν έχει τη μυρωδιά του καπνού και μπορείς να το "καπνίσεις" παντού.
Για παράδειγμα, τώρα που στο γραφείο μας εφάρμοσαν στρατιωτικό αντικαπνιστικό κώδικα, θα ήταν η καλύτερη λύση...
Τα διάβασα τα μειονεκτήματα αλλά νομίζω ότι αφού ούτως ή άλλως δεν μπορώ να το κόψω, από το να σκέφτομαι συνέχεια το πότε θα κάνω τσιγάρο είναι καλύτερο να κουβαλάω έξτρα μπαταρίες μαζί μου
Thanks Michelle!
Πάντως κάτι σαν καπνό βγάζει και αυτό, απλά διαλύεται πολύ πιο γρήγορα από κανονικό καπνό και δεν μυρίζει (εκτός αν χώσεις τη μύτη σου μέσα μόλις βγει από το στόμα του άλλου ). Αλλά αν το δει κάποιος άσχετος, μοιάζει ΠΟΛΥ με καπνό. Οπότε ελπίζω να σε αφήσουν και να μην νομίζουν ότι τους δουλεύεις.
Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα το Starbucks test πάντως (να το καπνίσω μέσα σε Starbucks)
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox έγραψε: στις 21:52, 22-04-08:

Πάντως κάτι σαν καπνό βγάζει και αυτό, απλά διαλύεται πολύ πιο γρήγορα από κανονικό καπνό και δεν μυρίζει (εκτός αν χώσεις τη μύτη σου μέσα μόλις βγει από το στόμα του άλλου ).
Αν είσαι σε κλειστό χώρο, για παράδειγμα σε ένα μικρό δωμάτιο (ή γραφείο στη περίπτωσή μου) δεν θα μυρίζει καπνίλα, έτσι δεν είναι; Θα ντουμανιάζει το χώρο ο καπνός του;
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:43, 22-04-08:

Νομίζω ότι με 5-6 άτομα δεν θα ντουμανιάζει μιας και καπνός μετά από 3-5sec χάνετε
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 22:45, 22-04-08:

Αν είσαι σε κλειστό χώρο, για παράδειγμα σε ένα μικρό δωμάτιο (ή γραφείο στη περίπτωσή μου) δεν θα μυρίζει καπνίλα, έτσι δεν είναι; Θα ντουμανιάζει το χώρο ο καπνός του;
Εμείς πάντως είμαστε 2 άτομα σε ένα μικρό γραφείο και δεν ντουμανιάζει καθόλου.
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 07:27, 28-04-08:

Να ρωτησω κατι...ειναι ακινδυνο και για τον καπνιστη αλλα και για τους παθητικους καπνιστές?Η νικοτινη δεν ειναι βλαβερη ουσία ?
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:28, 28-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Να ρωτησω κατι...ειναι ακινδυνο και για τον καπνιστη αλλα και για τους παθητικους καπνιστές?Η νικοτινη δεν ειναι βλαβερη ουσία ?
Ακόμα και αν είναι, και το τσιγάρο εμπεριέχει νικοτίνη και από την στιγμή που τα e-τσιγάρα εμπεριέχουν μόνο νικοτίνη,σε αντίθεση με τα κανονικά τσιγάρα, είναι εύκολο να διαπιστώσουμε ποίο είναι το πιο βλαβερό
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 08:35, 28-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ακόμα και αν είναι, και το τσιγάρο εμπεριέχει νικοτίνη και από την στιγμή που τα e-τσιγάρα εμπεριέχουν μόνο νικοτίνη,σε αντίθεση με τα κανονικά τσιγάρα, είναι εύκολο να διαπιστώσουμε ποίο είναι το πιο βλαβερό
Σωστο αυτο...
Παντως αν και καπνιστης (πακετο την ημερα) δε θα το επαιρναγια δυο ισως ηλιθιους λογους
1)Θα ντρεπομουν να κυκλοφορησω με κατι τετοιο
2)Τα στριφτα ειναι πιο οικονομικα απο αυτο
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 08:46, 28-04-08:

Σωστο αυτο...
Παντως αν και καπνιστης (πακετο την ημερα) δε θα το επαιρναγια δυο ισως ηλιθιους λογους
Μήπως όμως θα έπρεπε να βάλεις πάνω από αυτούς 2 λόγους το θέμα της υγείας σου?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 10:13, 28-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από tsgiorgos
Βέβαια, μερικά από αυτά είναι:

http://www.elektrisches-rauchen.com/ (Γερμανικό)
http://www.e-cigarette-forum.com/phpBB3/ (Αγγλικό)
http://www.esigaret.nl/ (Ολλανδικό + Αγγλικό)
http://www.e-cigaret.com/forum/index.php (Ολλανδικό)

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Google ή το Babelfish για να μεταφράσεις στα Αγγλικά τις σελίδες.
Πολύ ωραίο το δεύτερο (το αγγλικό), κρίμα που δεν έχει και πολλή κίνηση
Παράθεση

tsgiorgos

Νεοφερμένος

Ο tsgiorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O tsgiorgos έγραψε: στις 10:36, 28-04-08:

Σωστο αυτο...
Να το ξανασκεφτείς γαιτί το ότι δεν εισπνέεις καρκινογόνες ουσίες με το ηλεκτρονικό τσιγάρο μετράει.
Μετά από 20 χρόνια καπνιστής μπορώ να σου πω ότι είναι το μόνο που σκέφτεσαι ανάβοντας κάθε τσιγάρο και ξέρεις ότι δέν μπορείς να το κόψεις.
Ποτέ δεν φανταζόμουνα ότι θα ήταν απίστευτα δύσκολο να το σταματήσω και πρίν μερικά χρόνια ακόμα έλεγα "έλα μωρέ, όποτε θέλω το κόβω".
'Εχω κάνει πάρα πολλές προσπάθειες να το κόψω και με πολλούς και διαφορετικούς τρόπους, φυσικα χωρίς κανένα αποτέλεσμα και είχα και τις παρενέργιες όπως αναφέρθηκαν σε προηγούμενη σελίδα.
Μπορώ να σου πω ότι ξεφορτώθηκα το 99% των βλαβερών ουσιών και όλη την "τσιγαρίλα" που διαρκώς με περιστοίχιζε (ρούχα, μαλλιά, το αυτοκίνητό μου, το σπίτι μου). Τώρα οι άλλοι που καπνίζουν αρχίζουν να μου βρωμάνε και λέω στον εαυτό μου πως άντεχα.
Μπορεί να φαίνονται λίγο σκληρά αυτά που λέω άλλα είναι η αλήθεια.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 20:21, 30-04-08:

να ρωτησω κατι...? με αρωμα μεντας υπαρχει?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:23, 30-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
να ρωτησω κατι...? με αρωμα μεντας υπαρχει?
Για Gamucci λένε ότι θα βγάλουν με γεύσεις, και μέντα και διάφορες άλλες.
Υπάρχουν άλλα e-τσιγάρα που έχουν ήδη γεύσεις και σίγουρα θα έχουν μέντα μιας και είναι από τις πιο κοινές γεύσεις.
Παράθεση

cap (Σωτήρης!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O cap έγραψε: στις 00:03, 05-05-08:

Ειχε κανείς άλλες εμπειρίες από τη χρήση e-cigarettes;
Εγώ ακόμα περιμένω..ευελπιστώ αύριο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενικό Θέμα για τα Μεταπτυχιακά - Από alexandrosmf
      Το θέμα έχει λάβει 829 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μεταπτυχιακά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε Χθες στις 22:20.
    • ΟΕΦΕ: Γενικό Θέμα - Από vamou90
      Το θέμα έχει λάβει 250 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-04-18 στις 20:53.
    • [Android] Γενικό θέμα για τα Android - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 124 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-04-18 στις 13:58.
    • [Blackberry] Γενικό θέμα για τα BlackBerry - Από Noisette
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-12 στις 20:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους