Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πρόθεση ψήφου - Ιούνιος 2013

Πρόθεση Ψήφου - Ιούνιος 2013

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 80)
Νέα Δημοκρατία
12
15,00%
Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς
21
26,25%
Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα
1
1,25%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
2
2,50%
Λαϊκός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή
11
13,75%
Δημοκρατική Αριστερά
5
6,25%
Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος
12
15,00%
Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός
1
1,25%
Οικολόγοι Πράσινοι
2
2,50%
Λευκό/Άκυρο/Άλλο Κόμμα/Δεν ξέρω/Δεν απαντώ
13
16,25%

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Isom1312
Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 14:46, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Φωνάξατε στο Σύνταγμα και δε σας πήρε χαμπάρι κανείς; Ιδρύσατε Αντι-Μνημονιακό κόμμα και δε σας ψήφισα;

Σας καταλαβαίνω και σας συμπονώ για όσα περνάτε εσείς και οι γονείς σας. Λέτε φιλικά στο τέλος των πόστς σας, αλλά αυτά τα φιλικά ξέρω ότι έχουν θυμό, και το ίδιο για το οποίο με κατηγορείτε ότι κάνω, το ίδιο κάνετε κι εσείς εναντίον μου. Δεν έφερα εγώ την ανεργία στους γονείς σας. Δεν ευχήθηκα να μη σπουδάσετε. Είστε φίλοι μου και θέλω να είστε καλά. Ποιός δεν θέλει να είστε καλά; Αυτοί οι 300 που ψηφίζουμε εγώ κι εσείς.

Και σας λεω, μην είστε ηττοπαθείς, αλλάξτε τον κόσμο, πείτε μου τι να κάνουμε κι εγώ μαζί σας! Αλλά όχι άλλες ηττοπάθειες. Δεν αλλάζει τίποτα έτσι με το να αναπαραγουμε καραμέλες σε πόστς και το ξέρετε κι εσείς κι εγώ.

Το τι ζούμε, μη μου το λέτε, το ξέρω, 300 ευρώ έσκασα στη ΔΕΗ προχτες εκ των οποίων τα 100 ευρώ πάνε για να θρέφουν τον κώλο της Τρόικα και της ΕΡΤ και του ΥΠ.ΟΙΚ. Και δεν τα έχω αυτά τα 300 για ΔΕΗ.

Μη μου λέτε τι περνάμε. Πείτε μου ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ! Είμαι σαφής ρε π...τη μου ή μιλάω Τούρκικα εδώ μέσα;
δυστυχως οι μαθητικοι αγωνες οποτε ξεκινησαν κατεληξαν με τη φραση ''τι κανουν για να χασουν μαθημα''.και δε νομιζω πως η αρχη πρεπει να γινει απο τους μαθητες,μεγαλυτερη δυνατοτητα εχουν οι φοιτητες,αλλα ξεχασα ο σκοπος των φοιτητων σημερα ειναι να μπουν σε παραταξεις βριζοντας η μια την αλλη και οχι το κοινο καλο.η λυση θα δωθει οταν η κοινωνια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δε θα αντεχει αλλο..και τα γεγονοτα θα ειναι ιδια με της τουρκιας.μην ανησυχεις,φτανει ο καιρος..

καμαρωσε τους τι εκαναν οταν πηγαν οι μαθητες στο συνταγμα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isom1312 : 04-06-13 στις 14:52.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 14:51, 04-06-13:

Φωνάξατε στο Σύνταγμα και δε σας πήρε χαμπάρι κανείς; Ιδρύσατε Αντι-Μνημονιακό κόμμα και δε σας ψήφισα;
το έκανες εσυ και δε το πήρα χαμπάρι;

προσωπικά και στο συνταγμα πήγα,και σε μαθητικες πορειες έχω πάει και σε ειρηνικες διαδηλώσεις εχω συμμετέχει. έχω όλη τη ζωη μπροστα μου και θα πραττω οπως ΕΓΩ πιστεύω οτι είναι σωστό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 14:53, 04-06-13:

και πες μου ,επιτέλους ρε Βαλ,για να μη μιλαει ο καθενας για τη πάρτη του.

ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 14:54, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Isom1312
Νομιζω πως με το να επιτιθεσαι σε ενα 18χρονο για το αν ξερει τι ειναι η ανεργια η οχι,αφηνεις τον πραγματικο υπαιτιο της ανεργιας,που δεν ειναι αλλος περα απο το κρατος.φιλικα.
Ρε φίλε isom, δεν τσακωνόμαστε, ούτε διαφωνούμε! Σε όλα λέμε ΝΑΙ. Έχετε απόλυτο δίκιο και εσύ και η φρι και ο καθένας. ΠΩΣ ΟΜΩΣ το αλλάζουμε αυτό? Μην μου πεις με το να ψηφίσουμε κάποιον απο αυτούς του μπαγλαμάδες! Ρε παιδιά μόνο εγώ πιστεύω, πως δεν θα βρεθεί λύση? Είμαι τόσο απαισιόδοξος γαμώτο? Ζω έξω και συνεχίζω να ανησυχώ για τα αδέλφια μου και τους γονείς μου, που τους έχουν αλλάξει τα φώτα στην φορολογία και στις έκτακτες εισφορές. Τι γίνεται ρε παιδιά? Το θέμα είναι πια γνώμη θα υπερισχύσει ή αν θα υπάρξει τελικά λύση στο πρόβλημα?

Θα υπάρξει?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Vento

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vento
Ο Vento αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Vento έγραψε στις 14:56, 04-06-13:

Οι επιλογές λευκό/άκυρο/άλλο κόμμα/δεν ψηφίζω είναι μεγάλο λάθος, έστω και σε μια τέτοια δημοσκόπιση να μπαίνουν μάζι.
Επιρεάζουν το αποτέλεσμα με πολύ διαφωρετικό τρόπο και έχουν τεράστια σημασία για το τι πιστεύει ο κόσμος! Τα media τα βάζουν όλα σε ένα καλάθι για να αποσιωπήσουν δεδομένα, σε έναν ελεύθερο χώρο είναι κρίμα να συμβένει το ίδιο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 14:57, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από elepan
Ρε φίλε isom, δεν τσακωνόμαστε, ούτε διαφωνούμε! Σε όλα λέμε ΝΑΙ. Έχετε απόλυτο δίκιο και εσύ και η φρι και ο καθένας. ΠΩΣ ΟΜΩΣ το αλλάζουμε αυτό? Μην μου πεις με το να ψηφίσουμε κάποιον απο αυτούς του μπαγλαμάδες? Ρε παιδιά μόνο εγώ πιστεύω, πως δεν θα βρεθεί λύση? Είμαι τόσο απαισιόδοξος γαμώτο? Ζω έξω και συνεχίζω να ανησυχώ για τα αδέλφια μου και τους γονείς μου, που τους έχουν αλλάξει τα φώτα στην φορολογία και στις έκτακτες εισφορές. Τι γίνεται ρε παιδιά? Το θέμα είναι πια γνώμη θα υπερισχύσει ή αν θα υπάρξει τελικά λύση στο πρόβλημα?

ας ξεκινήσει ο καθενας να αλλάζει τον εαυτο του και μετά θα πάμε μπροστά σα χώρα.

εσυ ,ελεπάν,τι κανεις για να αλλάξει η χώρα;

εκτός απο το να τη λες σε 18 χρονα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 14:58, 04-06-13:

Ρε φίλε isom, δεν τσακωνόμαστε, ούτε διαφωνούμε! Σε όλα λέμε ΝΑΙ. Έχετε απόλυτο δίκιο και εσύ και η φρι και ο καθένας. ΠΩΣ ΟΜΩΣ το αλλάζουμε αυτό? Μην μου πεις με το να ψηφίσουμε κάποιον απο αυτούς του μπαγλαμάδες? Ρε παιδιά μόνο εγώ πιστεύω, πως δεν θα βρεθεί λύση? Είμαι τόσο απαισιόδοξος γαμώτο? Ζω έξω και συνεχίζω να ανησυχώ για τα αδέλφια μου και τους γονείς μου, που τους έχουν αλλάξει τα φώτα στην φορολογία και στις έκτακτες εισφορές. Τι γίνεται ρε παιδιά? Το θέμα είναι πια γνώμη θα υπερισχύσει ή αν θα υπάρξει τελικά λύση στο πρόβλημα?
Η λυση δυστυχως δε θα ερθει ειρηνικα.οταν η κοινωνια δε θα αντεξει αλλα μετρα και εισφορες,τοτε ο ελληνας θα σηκωθει απο το καναπε του.κι οταν σηκωθει δε θα μπορεσει να τον κρατησει κανενας.ερχεται η ωρα που κομματα και παραταξεις θα ειναι σε δευτερη μοιρα,γιατι πολυ απλα δεν θα αντεχει αλλο.τα γεγονοτα της τουρκιας ειναι μια καλη ευκαιρια για ξεσηκωμο

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 15:00, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι

ας ξεκινήσει ο καθενας να αλλάζει τον εαυτο του και μετά θα πάμε μπροστά σα χώρα.

εσυ ,ελεπάν,τι κανεις για να αλλάξει η χώρα;

εκτός απο το να τη λες σε 18 χρονα
Δεν σου την είπα φρι μου, αν μη τι άλλο. Πως θα μπορούσα άλλωστε να αμφισβητήσω όσα μας λες? Σου είπα μόνο, πως οι άνθρωποι αυτοί έφεραν τους γονείς σου (γονείς μου) στην σημερινή κατάσταση. Δεν τους αξίζει ψήψος, ούτε αναγνώριση. Κατανοώ όλα τα προβλήματα και μακάρι να ήταν στο χέρι μου για να βελτιώσω τα πράγματα.

Η λυση δυστυχως δε θα ερθει ειρηνικα.οταν η κοινωνια δε θα αντεξει αλλα μετρα και εισφορες,τοτε ο ελληνας θα σηκωθει απο το καναπε του.κι οταν σηκωθει δε θα μπορεσει να τον κρατησει κανενας.ερχεται η ωρα που κομματα και παραταξεις θα ειναι σε δευτερη μοιρα,γιατι πολυ απλα δεν θα αντεχει αλλο.τα γεγονοτα της τουρκιας ειναι μια καλη ευκαιρια για ξεσηκωμο
Πάμε για επανάσταση? Αυτό μου λες? Το έχω ξανακούσει απο τον πατέρα μου, γι αυτό και στο λέω. Υποστηρίζει το ίδιο.

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:04, 04-06-13:

το έκανες εσυ και δε το πήρα χαμπάρι;

προσωπικά και στο συνταγμα πήγα,και σε μαθητικες πορειες έχω πάει και σε ειρηνικες διαδηλώσεις εχω συμμετέχει. έχω όλη τη ζωη μπροστα μου και θα πραττω οπως ΕΓΩ πιστεύω οτι είναι σωστό.
και πες μου ,επιτέλους ρε Βαλ,για να μη μιλαει ο καθενας για τη πάρτη του.

ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ;
Διακατέχεσαι από νεύρα γιατί ήμουν έντονος μαζί σου και δεν βλέπεις ότι δεν διαφωνούμε.

Ηρέμησε, όπως το έκανε ο Ίσομ και θα δεις ότι δεν είμαστε και πολύ μακριά. Στην τελική άμα θες να μου την πείς για να ξεθυμάνεις, ναι είμαι τάχα ένας σάπιος 30αρης που δεν είχε τιποτα καλύτερο στη ζωή του να κάνει από το να την πει σε δυο άτομα που εκτιμάει, απλά και μόνο γιατί τάχα είναι μικρότερά του.

Κάπως έτσι τσακωνονται μεταξύ τους οι κοινωνικές ομάδες και δεν πηδάνε στο όρθιο τον Αντωνάκη και την παρέα του.

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:04, 04-06-13:

Δεν σου την είπα φρι μου, αν μη τι άλλο. Πως θα μπορούσα άλλωστε να αμφισβητήσω όσα μας λες? Σου είπα μόνο, πως οι άνθρωποι αυτοί έφεραν τους γονείς σου (γονείς μου) στην σημερινή κατάσταση. Δεν τους αξίζει ψήψος, ούτε αναγνώριση. Κατανοώ όλα τα προβλήματα και μακάρι να ήταν στο χέρι μου για να βελτιώσω τα πράγματα.
αυτο ειναι το θέμα αγαπητέ ελεπάν.

στο χέρι σου ειναι να αλλάξεις την Ελλάδα,ξεκινωντας να αλλάξεις τον εαυτο σου.
Δε μου απάντησες στο τι κάνεις εσυ ξεχωριστα για να βελτιώσεις τη κατάσταση.

στο χέρι του λαού ειναι να ξεσηκωθει και να αντιδράσει στα μνημόνια,στην ανεργια,στις μειωσεις θεσεων εργασιας και γενικα σε ο,τι αδικια πλήττει τη χωρα μας.

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:05, 04-06-13:

Διακατέχεσαι από νεύρα γιατί ήμουν έντονος μαζί σου και δεν βλέπεις ότι δεν διαφωνούμε.

Ηρέμησε, όπως το έκανε ο Ίσομ και θα δεις ότι δεν είμαστε και πολύ μακριά. Στην τελική άμα θες να μου την πείς για να ξεθυμάνεις, ναι είμαι τάχα ένας σάπιος 30αρης που δεν είχε τιποτα καλύτερο στη ζωή του να κάνει από το να την πει σε δυο άτομα που εκτιμάει, απλά και μόνο γιατί τάχα είναι μικρότερά του.

Κάπως έτσι τσακωνονται μεταξύ τους οι κοινωνικές ομάδες και δεν πηδάνε στο όρθιο τον Αντωνάκη και την παρέα του.
αν εσύ βλεπεις την αγανάκτηση ως νεύρα,δε φταίω..

υγ. δεν ειπα οτι μπαινεις σε ενα φορουμ για να τη πεις σε μικροτερους,θα μπορουσα να ειχα κανει το ιδιο,αλλά σεβομαι την αποψη σου ,του ισομ,του ελεπαν,και όλων των ανθρώπων.

αλλά,έχετε ενα θέμα εσείς οι μεγάλοι.
να μεταφέρετε τις ευθύνες στους νεόυς

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 15:09, 04-06-13:

αυτο ειναι το θέμα αγαπητέ ελεπάν.

στο χέρι σου ειναι να αλλάξεις την Ελλάδα,ξεκινωντας να αλλάξεις τον εαυτο σου.
Δε μου απάντησες στο τι κάνεις εσυ ξεχωριστα για να βελτιώσεις τη κατάσταση.

στο χέρι του λαού ειναι να ξεσηκωθει και να αντιδράσει στα μνημόνια,στην ανεργια,στις μειωσεις θεσεων εργασιας και γενικα σε ο,τι αδικια πλήττει τη χωρα μας.
Τότε πρέπει ΟΛΟΙ, ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΛΟΙ, να γυρίσουμε την πλάτη στις εκλογές. Εγώ δεν εκτιμώ κανέναν από αυτούς.

Αν λοιπόν κατέβω στην Ελλάδα τι να κάνω? Να ψηφίσω το μη χείρον? Είναι λύση? Η να μην ψηφίσω καθόλου? Πείτε ρε παιδιά πως δεν σας εκφράζει κανείς, τι ψηφίζετε? Πρώτη φορά νιώθω τόση αηδία.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:11, 04-06-13:

Τότε πρέπει ΟΛΟΙ, ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΛΟΙ, να γυρίσουμε την πλάτη στις εκλογές. Εγώ δεν εκτιμώ κανέναν από αυτούς.

Αν λοιπόν κατέβω στην Ελλάδα τι να κάνω? Να ψηφίσω το μη χείρον? Είναι λύση? Η να μην ψηφίσω καθόλου? Πείτε ρε παιδιά πως δεν σας εκφράζει κανείς. Τι ψηφίζετε? Πρώτη φορά νιώθω τόση αηδία.
γιατί εμένα με εκφράζει καάποιος συγκεκριμένος;

νομίζεις οτι στη σημερινη Ελλάδα,ειναι ολοι σιγουροι για τη ψήφο τους;

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 15:12, 04-06-13:

Άρα που πάμε? Τι ψηφίζουμε? Και κυρίως γιατί?

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

O Isom1312 έγραψε στις 15:16, 04-06-13:

@elepan οποια κυβερνηση κι αν ανεβει,ειναι τοσο βαθια μπλεγμενη και υποχρεωμενη να κανει οτι θελουν οι γερμανοι(προσωπικη αποψη:oι πολιτικοι μας πιεστηκαν για να ψηφισουν τα μνημονια και να σχηματησουν κυβερνηση γιατι αλλιως το περιφημο στικακι με τους φοροφυγαδες και αλλα σκανδαλα θα ειχαν βγει ηδη στη δημοσιοτητα)αρα η μονη λυση για μενα αυτη ειναι.

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:17, 04-06-13:

εσύ θα μου πεις.

εσ θα ψηφισεις αυτο που σε εκφραζει . και αν δε σε εκφραζει,τι να σου πω, μη ψηφιζεις.αλλα κ αυτο ειναι λυση;

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:17, 04-06-13:

αν εσύ βλεπεις την αγανάκτηση ως νεύρα,δε φταίω..

υγ. δεν ειπα οτι μπαινεις σε ενα φορουμ για να τη πεις σε μικροτερους,θα μπορουσα να ειχα κανει το ιδιο,αλλά σεβομαι την αποψη σου ,του ισομ,του ελεπαν,και όλων των ανθρώπων.
Βγάλε την αγανάκτηση σ αυτούς που τρώνε την ψυχή μας. Όχι σε μένα. Και κακώς την έβγαλα κι εγώ σε σένα πριν. Σκοπός μου είναι να μας αφυπνίσω, να μην πετάμε ατάκες, να αγωνιστούμε. Το θέλω. Αλήθεια στο λέω. Θέλω να είμαι καλά, να είσαι καλά, να έχουν οι γονείς σου λεφτά, να πάει ο ίσομ στη σχολη που θέλει, εγώ να κάνω οικογένεια. Όλα τα θέλω. Δε μου φταις σε κάτι και δε σου φταίω σε κάτι.

Διαίρει και βασίλευε. Ας σταματήσει αυτό. Μια μέρα πρέπει να σταματήσουν να μας διαιρούν, σε αριστερούς και δεξιούς, σε μαύρους κι άσπρους, σε μπάτσους κι αναρχικούς, σε φρόνιμους μαθητές και καταληψίες, σε ανέργους και εργαζόμενους, μεγάλους και μικρούς.

Αυτό κάνουν. Σπάνε το σύνολο σε τάξεις, γιατί η διχόνοια ελέγχεται πιο εύκολα, η κάθε τάξη χειραγωγείται πιο εύκολα.

Αυτή είναι η μόνη λύση, οι τάξεις να γίνουν ένα σύνολο. Έλληνες και μετανάστες, δεξιοί κι αριστεροί, έχοντες και μη έχοντες.

Αυτό δε θέλουν. Και αυτό πρέπει να αποκτήσουμε.

ΥΓ: Και όχι, δεν έχω κανένα θέμα με τους μικρούς να τους τη λέω. Ίσως εσύ τσιγκλιέσαι άδικα επειδή δε νιώθεις τη δύναμη που έχεις στα χέρια σου ακόμα και αν είσαι 18 ετων. Πίστεψέ με, δεν αξίζεις εσύ το βόθρο μου αλλά οι 50αρηδες και οι ΧΧάρηδες > 45 που κάνανε τη χώρα σκουπιδαριό.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:21, 04-06-13:

Βγάλε την αγανάκτηση σ αυτούς που τρώνε την ψυχή μας. Όχι σε μένα. Και κακώς την έβγαλα κι εγώ σε σένα πριν. Σκοπός μου είναι να μας αφυπνίσω, να μην πετάμε ατάκες, να αγωνιστούμε. Το θέλω. Αλήθεια στο λέω. Θέλω να είμαι καλά, να είσαι καλά, να έχουν οι γονείς σου λεφτά, να πάει ο ίσομ στη σχολη που θέλει, εγώ να κάνω οικογένεια. Όλα τα θέλω. Δε μου φταις σε κάτι και δε σου φταίω σε κάτι.

Διαίρει και βασίλευε. Ας σταματήσει αυτό. Μια μέρα πρέπει να σταματήσουν να μας διαιρούν, σε αριστερούς και δεξιούς, σε μαύρους κι άσπρους, σε μπάτσους κι αναρχικούς, σε φρόνιμους μαθητές και καταληψίες, σε ανέργους και εργαζόμενους, μεγάλους και μικρούς.

Αυτό κάνουν. Σπάνε το σύνολο σε τάξεις, γιατί η διχόνοια ελέγχεται πιο εύκολα, η κάθε τάξη χειραγωγείται πιο εύκολα.

Αυτή είναι η μόνη λύση, οι τάξεις να γίνουν ένα σύνολο. Έλληνες και μετανάστες, δεξιοί κι αριστεροί, έχοντες και μη έχοντες.

Αυτό δε θέλουν. Και αυτό πρέπει να αποκτήσουμε.

ΥΓ: Και όχι, δεν έχω κανένα θέμα με τους μικρούς να τους τη λέω. Ίσως εσύ τσιγκλιέσαι άδικα επειδή δε νιώθεις τη δύναμη που έχεις στα χέρια σου ακόμα και αν είσαι 18 ετων. Πίστεψέ με, δεν αξίζεις εσύ το βόθρο μου αλλά οι 50αρηδες και οι ΧΧάρηδες > 45 που κάνανε τη χώρα σκουπιδαριό.
κατανοητό,
προφανως και μας θελουν χωρισμενους.καθε πολιτικος αναλαμβανει να χειραγωγει τη ταξη που του ανήκει.
αυτο θα πρεπει να σταματησει! πως; ξεσηκωμος

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 15:21, 04-06-13:

@elepan οποια κυβερνηση κι αν ανεβει,ειναι τοσο βαθια μπλεγμενη και υποχρεωμενη να κανει οτι θελουν οι γερμανοι(προσωπικη αποψη:oι πολιτικοι μας πιεστηκαν για να ψηφισουν τα μνημονια και να σχηματησουν κυβερνηση γιατι αλλιως το περιφημο στικακι με τους φοροφυγαδες και αλλα σκανδαλα θα ειχαν βγει ηδη στη δημοσιοτητα)αρα η μονη λυση για μενα αυτη ειναι.
Φίλε μου isom, η συνεργασία Ελλάδας -Γερμανίας, κρύβει και άλλα, δεν είναι μόνο το stick.To γνωρίζω καλά, πως ακόμα και το Τσιπρόπαιδο που προηγείται στις δημοσκοπήσεις να βγει, θα κάνει τούμπες. Είμαι κάτι περισσότερο από σίγουρος.
Απλά είμαι απογοητευμένος. Εγώ προσωπικά στους δικούς μου, είπα για πρώτη φορά να απέχουν. Κάτι που δεν έχω κάνει ποτέ ξανά.

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 15:51, 04-06-13:

Λίγο αμφιβάλλω γι'αυτό διότι η κοινωνία ήδη δεν αντέχει άλλα μέτρα και εισφορές και παρ' όλα αυτά δεν βλέπω καμιά αντίδραση. Θα μου πεις εσύ τι κάνεις; Κι εγώ όπως όλοι. Περιμένουμε ο ένας από τον άλλο να κάνει την αρχή. Και στο τέλος τίποτα δε γίνεται.
Τέσπα, οι λόγοι που δεν αντιδράμε χωρούν μεγάλη κουβέντα και βαριέμαι τώρα να κάθομαι να αναλύω....αλλά θέλω να πω κάτι που σκεφτόμουν εδώ και αρκετό καιρό γι'αυτό το θέμα και ίσως φανεί γελοίο. Αλλά νομίζω έχει κάποια βάση.
Πιστεύω πως μεγάλο ρόλο στην παθητική στάση που κρατάμε όλοι μέχρι τώρα έχει παίξει το ίντερνετ (φόρα, blogs, twitter, fb, youtube κτλ). Όπως καλή ώρα κάνουμε όλοι αυτή τη στιγμή ,το ίντερνετ είναι ένα μέσο να εκτονώσεις την οργή σου, να βρίσεις, να πεις τον πόνο σου, να τα "χώσεις" σε κάποιον πχ πολιτικό κτλ. Όμως, το νόμισμα έχει δυο πλευρές. Δηλαδή, από τη μια είναι καλό και "ανακουφιστικό" αυτό που γίνεται αλλά από την άλλη αποπροσανατολίζει την οργή σου και δεν βρίσκει τον πραγματικό στόχο ώστε να έχει αντίκτυπο σε ρεαλιστικό επίπεδο και όχι σε εικονικό.
Με πολύ απλά λόγια βρήκαμε τρόπο να ξεθυμαίνουμε την οργή μας μέσω του διαδικτύου. Φαντάζομαι έχετε δει όλοι τι βρισίδι πέφτει κάτω από διάφορα βιντεάκια στο youtube που δείχνουν πχ έναν πολιτικό.
Ακόμα κι εδώ σε αυτό το φόρουμ. Οποιοδήποτε θέμα προκύπτει της επικαιρότητας πέφτουμε όλοι με τα μούτρα και το σχολιάζουμε βλ Μανωλάδες, ΧΑ και χίλια δυο άλλα που κατά καιρούς συζητάμε .Δημιουργούμε, δηλαδή, εικονικά "λα'ι'κά δικαστήρια" και έχουμε ασυνείδητα την αντίληψη ότι έτσι απονέμουμε δικαιοσύνη (όπως την ορίζει ο καθένας). Ε μη μου πείτε πως δεν συμβαίνει αυτό. Ξέρετε ότι θα πείτε κάτι εδώ, θα συμφωνήσουν και δυο τρεις άλλοι μαζί σας και κατά κάποιο τρόπο θα "ηρεμήσετε". Αν δεν υπήρχε αυτός ο τρόπος εκτόνωσης (ιντερνετ), τι θα κάναμε; Δεν θα έπρεπε με κάποιο τρόπο να βρει διέξοδο όλη αυτή η αγανάκτηση και η οργή που νιώθουμε όλοι; Νομίζω θα καιγόταν το σύμπαν και θα τους έπαιρνε όλους ο διάολος.
Απλά δεν έχει συμβεί αυτό μέχρι τώρα, γιατί το ίντερνετ απορροφά τους κραδασμούς και δεν μας φαίνεται ακόμα τόσο μεγάλη η σύγκρουση με τον τοίχο .

Άρα, κατά συνέπεια, αν τελικά πρόκειται να συμβεί κάποια μορφή επανάστασης απ'όλους εμάς, θεωρώ ότι το ίντερνετ μέχρι στιγμής έχει λειτουργήσει ως ένα μεγάλο μέσο χρονοκαθυστέρησης.
Και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

O Isom1312 έγραψε στις 15:58, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Λίγο αμφιβάλλω γι'αυτό διότι η κοινωνία ήδη δεν αντέχει άλλα μέτρα και εισφορές και παρ' όλα αυτά δεν βλέπω καμιά αντίδραση. Θα μου πεις εσύ τι κάνεις; Κι εγώ όπως όλοι. Περιμένουμε ο ένας από τον άλλο να κάνει την αρχή. Και στο τέλος τίποτα δε γίνεται.
Τέσπα, οι λόγοι που δεν αντιδράμε χωρούν μεγάλη κουβέντα και βαριέμαι τώρα να κάθομαι να αναλύω....αλλά θέλω να πω κάτι που σκεφτόμουν εδώ και αρκετό καιρό γι'αυτό το θέμα και ίσως φανεί γελοίο. Αλλά νομίζω έχει κάποια βάση.
Πιστεύω πως μεγάλο ρόλο στην παθητική στάση που κρατάμε όλοι μέχρι τώρα έχει παίξει το ίντερνετ (φόρα, blogs, twitter, fb, youtube κτλ). Όπως καλή ώρα κάνουμε όλοι αυτή τη στιγμή ,το ίντερνετ είναι ένα μέσο να εκτονώσεις την οργή σου, να βρίσεις, να πεις τον πόνο σου, να τα "χώσεις" σε κάποιον πχ πολιτικό κτλ. Όμως, το νόμισμα έχει δυο πλευρές. Δηλαδή, από τη μια είναι καλό και "ανακουφιστικό" αυτό που γίνεται αλλά από την άλλη αποπροσανατολίζει την οργή σου και δεν βρίσκει τον πραγματικό στόχο ώστε να έχει αντίκτυπο σε ρεαλιστικό επίπεδο και όχι σε εικονικό.
Με πολύ απλά λόγια βρήκαμε τρόπο να ξεθυμαίνουμε την οργή μας μέσω του διαδικτύου. Φαντάζομαι έχετε δει όλοι τι βρισίδι πέφτει κάτω από διάφορα βιντεάκια στο youtube που δείχνουν πχ έναν πολιτικό.
Ακόμα κι εδώ σε αυτό το φόρουμ. Οποιοδήποτε θέμα προκύπτει της επικαιρότητας πέφτουμε όλοι με τα μούτρα και το σχολιάζουμε βλ Μανωλάδες, ΧΑ και χίλια δυο άλλα που κατά καιρούς συζητάμε .Δημιουργούμε, δηλαδή, εικονικά "λα'ι'κά δικαστήρια" και έχουμε ασυνείδητα την αντίληψη ότι έτσι απονέμουμε δικαιοσύνη (όπως την ορίζει ο καθένας). Ε μη μου πείτε πως δεν συμβαίνει αυτό. Ξέρετε ότι θα πείτε κάτι εδώ, θα συμφωνήσουν και δυο τρεις άλλοι μαζί σας και κατά κάποιο τρόπο θα "ηρεμήσετε". Αν δεν υπήρχε αυτός ο τρόπος εκτόνωσης (ιντερνετ), τι θα κάναμε; Δεν θα έπρεπε με κάποιο τρόπο να βρει διέξοδο όλη αυτή η αγανάκτηση και η οργή που νιώθουμε όλοι; Νομίζω θα καιγόταν το σύμπαν και θα τους έπαιρνε όλους ο διάολος.
Απλά δεν έχει συμβεί αυτό μέχρι τώρα, γιατί το ίντερνετ απορροφά τους κραδασμούς και δεν μας φαίνεται ακόμα τόσο μεγάλη η σύγκρουση με τον τοίχο .

Άρα, κατά συνέπεια, αν τελικά πρόκειται να συμβεί κάποια μορφή επανάστασης απ'όλους εμάς, θεωρώ ότι το ίντερνετ μέχρι στιγμής έχει λειτουργήσει ως ένα μεγάλο μέσο χρονοκαθυστέρησης.
Ναι σιγουρα..απλα υπαρχει και η αλλη οψη του νομισματος.παραδειγμα οι αγανακτησμενοι,ξεκινησαν μεσω facebook.θα μου πεις πως δεν ειχαν απολυτως καμια αντιπροταση για την κατασταση,σιγουρα ομως ηταν η αρχη για την αντισταση στο μνημονιο.εχεις ενα δικιο σ αυτο που λες,αλλα για μενα ο κυριοτερος λογος της αργης αντιδρασης των ελληνων ειναι τα ΜΜΕ και ο καναπες τους,που ειναι απιστευτα βολικος για να κρινουν.Επισης η παιδεια,η οποια εχει εκμηδενισει τη κριτικη ικανοτητα (ειδικα στους νεους δε μπορεις να φανταστεις ποσο εχει περαση η Χ.Α)Ολοι φορεις παιδεια,μμε εξυπηρετουν το συστημα.το θεμα ειναι ποτε θα γινει η πρωτη αντιδραση,ποιος θα ειναι ο πρωτος που θα πει αφηστε τις ιδεολογιες σας στην ακρη και ας προσπαθησουμε να αλλαξουμε τη κατασταση.οι οπισθοδρομικοι τουρκοι οι οποιοι εχουν τεραστιο προβλημα λογοκρισιας στα μμε μας εδειξαν τον δρομο απεναντι στη χουντα,σειρα μας τωρα.

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 15:59, 04-06-13:

Λίγο αμφιβάλλω γι'αυτό διότι η κοινωνία ήδη δεν αντέχει άλλα μέτρα και εισφορές και παρ' όλα αυτά δεν βλέπω καμιά αντίδραση.
Οι κώλοι θα σφίξουν όταν πλειστηριάσουν και την πρώτη κατοικία.

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:10, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Οι κώλοι θα σφίξουν όταν πλειστηριάσουν και την πρώτη κατοικία.
Δεν ξέρω ρε Νίκο. Τι να σου πω; Πραγματικά δεν ξέρω γιατί δεν αντιδράει κανείς. Όλο μεταξύ μας κλαιγόμαστε σε παρέες κτλ αλλά μετά τίποτα.
Προφανώς δεν έχουν σφίξει ακόμα οι κώλοι όπως λες. Αλλά αν είναι να φτάνουμε κάθε φορά στο έσχατο σημείο για να κουνηθούμε, τότε είμαστε πολύ "φθηνός" λαός και με πολύ "φθηνά" κίνητρα. Διότι δεν είναι μόνο η οικονομική κρίση. Είναι και κρίση αξιών.
Δηλαδή, αν βλέπεις τόσα χρόνια όλη αυτή την ασυδοσία και τον ξεπεσμό γύρω σου και δεν αντιδράς και σκοπεύεις να αντιδράσεις μόνο όταν σου πάρουν το σπίτι τότε είσαι άξιος της μοίρας σου.

ΥΓ: Την παραπομπή σου δεν μου την ανοίγει.

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 17:47, 04-06-13:

Αν γίνουν εκλογες θα νικησει η νδ αν και οι περισσοτεροι θα ψηφίσουν αριστερά

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 17:58, 04-06-13:

Δεν ξέρω ρε Νίκο. Τι να σου πω; Πραγματικά δεν ξέρω γιατί δεν αντιδράει κανείς. Όλο μεταξύ μας κλαιγόμαστε σε παρέες κτλ αλλά μετά τίποτα.

ΥΓ: Την παραπομπή σου δεν μου την ανοίγει.
Ο λαός ακούει πολλά ψέμματα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω με τις παραπομπές, εμένα ανοίγει.

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kwstasIdealism
Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 18:01, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Αν γίνουν εκλογες θα νικησει η νδ αν και οι περισσοτεροι θα ψηφίσουν αριστερά
αφου ειμαστε μαλακες,δες τις προηγουμενες εκλογες 28 ν.δ. 10 κατι πα.σοκ. 9 χρυσα αυγα,το 47 τ εκατο δηλαδη ψηφισε τα ιδια τα σκατα και μετα κλαιγομαστε,αυτο μας αξιζει αυτο θα εχουμε

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 18:06, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstasIdealism
αφου ειμαστε μαλακες,δες τις προηγουμενες εκλογες 28 ν.δ. 10 κατι πα.σοκ. 9 χρυσα αυγα,το 47 τ εκατο δηλαδη ψηφισε τα ιδια τα σκατα και μετα κλαιγομαστε,αυτο μας αξιζει αυτο θα εχουμε
Η μπακογιαννη πήγε με την νδ το ίδιο θα κάνει και ο καρατζαφερης ενω ο καμμενος ειναι χαλια Οπότε θα αργήσει αλλα θα ερθει και αυτός . στην αριστερά ο Αλαβάνος ετοιμάζει καινουριο κόμμα ενω το ίδιο κάνει και ο λοβερδος και υπάρχει το αμετακίνητο ΚΚΕ η δημοκρατικη αριστερά με καλα ποσοστά και οι οικολογοι πρασινοι.

Η νδ ειναι συσπειρωμένη και η αριστερα χάνει την ευκαιρία της να κυβερνησει αφου διασπάται σε πολλα μικρά κόμματα με καλα ποσοστά

Μήπως δε θέλει η αριστερα να κυβερνησει ;;;

Και μια πρόβλεψη

Οι επόμενες εκλογές για το μεγαλύτερο δήμο της Ελλάδα θα είναι ανάμεσα στην ΝΔ και τη χρυσή αυγή.

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 18:09, 04-06-13:

το ίδιο θα κάνει και ο καρατζαφερης

Πες μου ότι είναι πλάκα. Πες μου ότι είναι λολς. Τι λες μαν?
Και μια πρόβλεψη

Οι επόμενες εκλογές για το μεγαλύτερο δήμο της Ελλάδα θα είναι ανάμεσα στην ΝΔ και τη χρυσή αυγή.
Άστο , μην μας δίνεις άλλες προβλέψεις.

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 18:13, 04-06-13:

Πες μου ότι είναι πλάκα. Πες μου ότι είναι λολς. Τι λες μαν?

Άστο , μην μας δίνεις άλλες προβλέψεις.
Ο μοναδικός λόγος που μένει ο καρατζαφερης στο διαλυμένο λαος ειναι επειδή παιρνει λεφτα απο την ευρωβουλή αν γίνουν εκλογες και τους χάσει θα επιστρέψει στην νδ .... Και θα το δείτε....

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 18:13, 04-06-13:

Η μπακογιαννη πήγε με την νδ το ίδιο θα κάνει και ο καρατζαφερης ενω ο καμμενος ειναι χαλια Οπότε θα αργήσει αλλα θα ερθει και αυτός . στην αριστερά ο Αλαβάνος ετοιμάζει καινουριο κόμμα ενω το ίδιο κάνει και ο λοβερδος και υπάρχει το αμετακίνητο ΚΚΕ η δημοκρατικη αριστερά με καλα ποσοστά και οι οικολογοι πρασινοι.

Η νδ ειναι συσπειρωμένη και η αριστερα χάνει την ευκαιρία της να κυβερνησει αφου διασπάται σε πολλα μικρά κόμματα με καλα ποσοστά

Μήπως δε θέλει η αριστερα να κυβερνησει ;;;

Και μια πρόβλεψη

μου οριζεις ως αριστερα κομματα οπως του λοβερδου,δημοκρατικη αριστερα,κομμα αλαβανου και μια προβλεψη απο μενα στις επομενες εκλογες ή ν.δ.-πα.σοκ.-δημ.αριστερα θα γινουν το κομμα νεα ελλαδα ή θα συγχωνευτει μονο πα.σοκ-δημ.αριστερα

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 18:16, 04-06-13:

Ο μοναδικός λόγος που μένει ο καρατζαφερης στο διαλυμένο λαος ειναι επειδή παιρνει λεφτα απο την ευρωβουλή αν γίνουν εκλογες και τους χάσει θα επιστρέψει στην νδ .... Και θα το δείτε....
Ας πούμε ότι αυτός θέλει να επιστρέψει. Η Ν.Δ. γιατί να τον δεχτεί? Όλους τους αποτυχημένους εκει μέσα θα τους μαζέψει?
Ε ρε πισωγυρίσματα.....

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 18:17, 04-06-13:

μου οριζεις ως αριστερα κομματα οπως του λοβερδου,δημοκρατικη αριστερα,κομμα αλαβανου και μια προβλεψη απο μενα στις επομενες εκλογες ή ν.δ.-πα.σοκ.-δημ.αριστερα θα γινουν το κομμα νεα ελλαδα ή θα συγχωνευτει μονο πα.σοκ-δημ.αριστερα
Αφου το μισο ΠΑΣΟΚ πήγε στον ΣΥΡΙΖΑ τι να το πω . Το κόμμα του λοβερδου ανήκει στην κεντροαριστερά δε το ορισα εγω ι θα κλέψει παραππανω ψήφους απο την αριστερα παρα απο την νδ

Ας πούμε ότι αυτός θέλει να επιστρέψει. Η Ν.Δ. γιατί να τον δεχτεί? Όλους τους αποτυχημένους εκει μέσα θα τους μαζέψει?
Ε ρε πισωγυρίσματα.....
Για να παρει το ποσοστο του που αν και μικρό ειναι κρίσιμο. Το ίδιο έκανε με τον σαμαρα το ίδιο με την μπακογιαννη 2 πισωγύρισματα και μαλιστα ο πρώτος έγινε και πρόεδρος

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 18:21, 04-06-13:

Αφου το μισο ΠΑΣΟΚ πήγε στον ΣΥΡΙΖΑ τι να το πω . Το κόμμα του λοβερδου ανήκει στην κεντροαριστερά δε το ορισα εγω ι θα κλέψει παραππανω ψήφους απο την αριστερα παρα απο την νδ
μου φαινεται εχουμε χασει τα μπουτια μας αριστερα ο λοβερδος και ο αλαβανος,φυσικα θα κλεψουν ψηφους η ανθρωπινη ηλιθιοτητα οπως γνωριζουμε δεν εχει ορια

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 18:23, 04-06-13:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 18:26, 04-06-13:

Ο Αδωνις δεν κάνει κολοτούμπες ψήφισε το πρώτο μνημόνιο, ψήφισε το μεσοπρόθεσμο και ψήφισε το δεύτερο μνημόνιο.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 18:26, 04-06-13:

Είναι δυνατόν να λέει κάποιος πως θα φύγω απο το λαος να παω στην Ν.Δ.???? Έχετε σώας τας φρένας ? λολ

μπαχαχαχαχα
Ρε τι ψηφίζουμε? Ουστ! Νούμερα!

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 18:29, 04-06-13:

Είναι δυνατόν να λέει κάποιος πως θα φύγω απο το λαος να παω στην Ν.Δ.???? Έχετε σώας τας φρένας ? λολ

μπαχαχαχαχα
Ρε τι ψηφίζουμε? Ουστ! Νούμερα!
o Kαρατζαφέρης δεν είναι αποτυχημένος έκανε καλή πορεία με το κόμμα του αποτυχημένοι είναι η Μπακογιάννη και ο Σαμαράς.....

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 19:15, 04-06-13:

Ο Αδωνις δεν κάνει κολοτούμπες ψήφισε το πρώτο μνημόνιο, ψήφισε το μεσοπρόθεσμο και ψήφισε το δεύτερο μνημόνιο.
Ψήφισε το πρώτο μνημόνιο επειδή αυτό ήταν η απόφαση του τότε αρχηγού του στην συνέχεια όσο βρισκόταν στον ΛΑΟΣ είχε γίνει ακραία αντιμνημονιακός δέν ψήφισε ούτε το μεσοπρόθεσμο, όταν έκλεισε στην Νέα Δημοκρατία με τον Σαμαρά επειδή είδε οτι δέν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να ξαναμπει στην βουλή τότε ξαναέγινε φιλομνημονιακός.

Mittenwald

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mittenwald
Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O Mittenwald Merlinus Sum Qui Me Tangit Turbat Mundum έγραψε στις 19:35, 04-06-13:

Προσωπικά πιστεύω ότι η μόνη λογική ψήφος αυτή τη στιγμή είναι στο Σύριζα.
Ο Big Alex The Great Epanastat, έχει δηλώσει ότι στο Θεσσαλικό κάμπο θα φυτευθούν ευρωδέντρα,
και μάλιστα γενετικώς μεταλλαγμένα ώστε να φυτρώνουν περισσότερα ευρώ.
Επίσης, όσοι βλέπουν οποιαδήποτε ομοιότητα Τσίπρας-Ανδρέας, Σύριζα-Πασοκ,
είναι τουλάχιστον φασίστες, ρατσιστές, συνωμοσιολόγοι, αντικομμουνιστές, εχθροί του λαού.
Επίσης, Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή είμαστε κατά του ευρώ,
Τρίτη-Πέμπτη-Σάββατο είμαστε υπέρ. Κυριακή κλειστά, ημέρα ξεκούρασης.

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 20:34, 04-06-13:

Σε περίπτωση που τύχαινε να βγεί πρώτη η Νέα Δημοκρατία η λύση είναι έτοιμη : συνεργασία με την Χρυσή Αυγή

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 20:41, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Σε περίπτωση που τύχαινε να βγεί πρώτη η Νέα Δημοκρατία η λύση είναι έτοιμη : συνεργασία με την Χρυσή Αυγή
Δε νομίζω ότι συμφέρει κανέναν από τους δύο...

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 20:47, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Δε νομίζω ότι συμφέρει κανέναν από τους δύο...
Μακροπρόθεσμα όχι αλλά προσωρινά την δουλειά τους θα την κάνουν.

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 20:49, 04-06-13:

σωστή.συμφωνώ

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 20:57, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Mittenwald
Προσωπικά πιστεύω ότι η μόνη λογική ψήφος αυτή τη στιγμή είναι στο Σύριζα.
Ο Big Alex The Great Epanastat, έχει δηλώσει ότι στο Θεσσαλικό κάμπο θα φυτευθούν ευρωδέντρα,
και μάλιστα γενετικώς μεταλλαγμένα ώστε να φυτρώνουν περισσότερα ευρώ.
Επίσης, όσοι βλέπουν οποιαδήποτε ομοιότητα Τσίπρας-Ανδρέας, Σύριζα-Πασοκ,
είναι τουλάχιστον φασίστες, ρατσιστές, συνωμοσιολόγοι, αντικομμουνιστές, εχθροί του λαού.
Επίσης, Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή είμαστε κατά του ευρώ,
Τρίτη-Πέμπτη-Σάββατο είμαστε υπέρ. Κυριακή κλειστά, ημέρα ξεκούρασης.
btw, αυτό το ποστ περιέχει την ειρωνεία, για όποιον δεν το κατάλαβε.

Mittenwald

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mittenwald
Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O Mittenwald Merlinus Sum Qui Me Tangit Turbat Mundum έγραψε στις 21:12, 04-06-13:

Δυστυχώς δεν βρήκα ανάλογη φωτογραφία με τον αγωνιστή Κουτσούμπα.
Άλλωστε, είναι νέος Γ.Γ. και έχει όλο το χρόνο μπροστά του.

aergos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aergos
Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 383 μηνύματα.

O aergos έγραψε στις 23:17, 04-06-13:

Αν λοιπόν κατέβω στην Ελλάδα τι να κάνω? Να ψηφίσω το μη χείρον? Είναι λύση? Η να μην ψηφίσω καθόλου? Πείτε ρε παιδιά πως δεν σας εκφράζει κανείς, τι ψηφίζετε? Πρώτη φορά νιώθω τόση αηδία.
σοβαρά τώρα, ο μοναδικός λόγος που θα άξιζε να έρθεις Ελλάδα λόγω εκλογών θα ήταν αν στη δουλειά σου σου δώσουν εξτρα εκλογική άδεια

Bob Dylan (Kλεάνθης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bob Dylan
Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Bob Dylan My witness is the empty sky. έγραψε στις 12:37, 05-06-13:

Να βλέπεις σε ηλικίες 15-25 σχεδόν το 50% ΣΥΡΙΖΑ,ΝΔ είναι πολύ απογοητευτικό...

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 12:50, 05-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bob Dylan
Να βλέπεις σε ηλικίες 15-25 σχεδόν το 50% ΣΥΡΙΖΑ,ΝΔ είναι πολύ απογοητευτικό...
σε ηλικιεσ 15-25 πρωτον αυτοι που ειναι 15-17 δεν ψηφιζουν,δευτερον απο αυτους και 10 τα εκατος εχει σοβαρη αποψη και τριτον η ν.δ. 18-45 εχει γυρω στ 15

Bob Dylan (Kλεάνθης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bob Dylan
Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Bob Dylan My witness is the empty sky. έγραψε στις 13:07, 05-06-13:

σε ηλικιεσ 15-25 πρωτον αυτοι που ειναι 15-17 δεν ψηφιζουν,δευτερον απο αυτους και 10 τα εκατος εχει σοβαρη αποψη και τριτον η ν.δ. 18-45 εχει γυρω στ 15
A--Στις εκλογές του Μαιου του 2014 οι περισσοτεροι θα ψηφίζουν
Β--Συμφωνώ απολύτως(Σκεψου ομως και γενικά απο τους ψηφοφόρους στην Ελλάδα ποσοι εχουν σοβαρή αποψη)
Γ--Στις ηλικίες 18-34 είχε 20% στις τελευταίες εκλογές ενώ ο Σύριζα 33% και 35-54 το Συριζα 34% και η ΝΔ 24%

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 13:09, 05-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bob Dylan
A--Στις εκλογές του Μαιου του 2014 οι περισσοτεροι θα ψηφίζουν
Β--Συμφωνώ απολύτως(Σκεψου ομως και γενικά απο τους ψηφοφόρους στην Ελλάδα ποσοι εχουν σοβαρή αποψη)
Γ--Στις ηλικίες 18-34 είχε 20% στις τελευταίες εκλογές ενώ ο Σύριζα 33% και 35-54 το Συριζα 34% και η ΝΔ 24%
εκτος απο αυτου δεν μπορω να καταλαβω την ταυτιση αναμεσα στα 2 αυτα κομματα;

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους