Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,923 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 186 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ύπνος και φοβία στο σκοτάδι

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 22:34, 03-06-13:

Μπορείς να κάνεις και το άλλο. Πάρε ένα φωτάκι νυχτός από αυτά που ρυθμίζεις το πόσο φως θέλεις να υπάρχει και κάθε μέρα μείωνε και από λίγο την ένταση του φωτός μέχρι να αντέξεις χωρίς καθόλου φως.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O nikos1889 έγραψε: στις 22:35, 03-06-13:

χααχαχαχχα οχι ντα3 το θριλερ δεν ξερω αμα θα βοηθησει αααα κοιμαμαι με κλειστη την πορτα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 877 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 22:38, 03-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Λοιπον,αμα κανεις το εξης,πιστευω ο φοβος σου θα εξαφανιστει,διοτι αποτελει μια φοβια που ειναι απλως μεσα στο μυαλο σου.

Θα δεις θριλλερ,μονος σου στο σπιτι,με κλειστα τα φωτα.Για να αποβαλλεις καθε ιδεοληψια του μεταφυσικου απο πανω σου.Και μετα,δεν μενει τιποτα αλλο απο το να σκεφτεις λογικα.Αμα τυφλωθεις,δεν θα μπορει να σε βοηθησει ουτε το ανοιχτο φως.
χάουζ
1ον αυτό δεν το κάνω ούτε εγώ που υποτίθεται έχω περάσει αυτόν τον φόβο
2ον γουστάρω να σε δω να το κάνεις αυτό εσύπου θα κατουρηθείς πάνω σου
3ον τρόμαξα και μόνο που είδα το στιγμιότυπο του βιντεο,αμαν πια βραδυατικο!

εγώ παιδιά μου είχα πάθει κάτι άλλο,ήθελα να δω ενα βιντεάκι (το jingle bells rock apto mean girls ) και κάπου στα μέσα δεν ξέρω γιατί,μάλλον αυτός που το ανέβασε το έκανε,έβαλε μια τρομακτική φιγούρα με μια απαίσια φωνή να ουρλιάζει........
ε λοιπόν παρότι 14 κοιμήθηκα με τη μανα μου

αστο καλο σας,μου τα θυμισατε και οχι τπτ αλλο,θα μεινω άυπνη και γράφω αύριο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 07-06-13 στις 13:41. Αιτία: split - offtopic
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O nikos1889 έγραψε: στις 23:19, 03-06-13:

τι θα κανω? εμαθα οτι η νυχτερινη εκπαιδευση διαρκει 3-4 ωρες εγω ουτε 2 λεπτα δεν αντεχω
Παράθεση

HumaneTouch

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O HumaneTouch έγραψε: στις 23:23, 03-06-13:

Πρώτα απ' όλα μοιράσου το φόβο σου με τους δικούς σου (οικογένεια και φίλους) , δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ντρέπεσαι. Οι φοβίες μπορούν να εμφανιστούν στον οποιονδήποτε ανεξαρτήτως φύλου,ηλικίας κλπ. Όσο πιο πολύ συζητάς γι' αυτό, τόσο περισσότερο θα το απομυθοποιήσεις.
Κάποιος παραπάνω σου πρότεινε να πας σε ψυχίατρο. Διαφωνώ, η φοβία κατατάσσεται στην κατηγορία των νευρώσεων και η "θεραπεία" είναι δουλειά ενός ψυχολόγου. Ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε ψυχαναλητή (ακριβότερος) ο οποίος θα ψάξει τη γενεσιουργό αιτία της συγκεκριμένης φοβίας και θα σε βοηθήσει να την αντιμετωπίσεις (χρειάζεται χρόνο) ή μπορείς να απευθυνθείς σε γνωστικό ή συμπεριφοριστή ψυχολόγο ο οποίος θα στοχεύσει στην άμεση λύση του προβλήματος.
Μπράβο σου που μοιράστηκες το πρόβλημα με άλλους, έχεις κάνει ήδη ένα μεγάλο βήμα
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 965 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε: στις 00:21, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Λοιπον,αμα κανεις το εξης,πιστευω ο φοβος σου θα εξαφανιστει,διοτι αποτελει μια φοβια που ειναι απλως μεσα στο μυαλο σου.

Θα δεις θριλλερ,μονος σου στο σπιτι,με κλειστα τα φωτα.Για να αποβαλλεις καθε ιδεοληψια του μεταφυσικου απο πανω σου.Και μετα,δεν μενει τιποτα αλλο απο το να σκεφτεις λογικα.Αμα τυφλωθεις,δεν θα μπορει να σε βοηθησει ουτε το ανοιχτο φως.

Ρε Χαουζ αμα σου ελεγε οτι φοβαται τα φιδια ξερω'γω τοτε θα επρεπε η ιδανικη θεραπεια να ειναι να τον πεταξουμε σε εναν λακκο με οχιες?

ΥΓ Παντως αυτο με την τυφλωση θυμαμαι οτι το ειχα και εγω μικρος. Πραφανως επειδη στο απολυτο σκοταδι δεν βλεπεις τιποτα και φοβασαι ''μια τετοια μονιμη κατασταση''.

ΥΓ2 Οντως hardcore η ταινια
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,448 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε: στις 01:37, 04-06-13:

κι εγω μεχρι τελευταια κοιμομουν με φωτισμο, γιατι απο μικρος ετσι ειχα συνηθισει... οταν πηγα λοιπον φοιτητης κοιμομουν με το φωτισμο του κινητου πχ... τωρα ακομα και αυτο με ενοχλει... οσο μεγαλωνουμε γινομαστε ολο και πιο βοδια
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

O nikos1889 έγραψε: στις 10:05, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris_Väinämöinen
Ρε Χαουζ αμα σου ελεγε οτι φοβαται τα φιδια ξερω'γω τοτε θα επρεπε η ιδανικη θεραπεια να ειναι να τον πεταξουμε σε εναν λακκο με οχιες?

ΥΓ Παντως αυτο με την τυφλωση θυμαμαι οτι το ειχα και εγω μικρος. Πραφανως επειδη στο απολυτο σκοταδι δεν βλεπεις τιποτα και φοβασαι ''μια τετοια μονιμη κατασταση''.

ΥΓ2 Οντως hardcore η ταινια
σωστα ετσι ακριβως νιωθω( ''μια τετοια μονιμη κατασταση''.)
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,287 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 10:06, 04-06-13:

το βράδυ με τι κοιμάσαι;

φωτάκι νυκτός;
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 877 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 10:13, 04-06-13:

εγώω πάντως θα πρότεινα να προσπαθήσεις να το ελαττώσεις..........όλοι έτσι κάναμε

και σου είπα:με αυτή τη λογική δεν θα έπρεπε να κλείνεις τα μάτια σου,το φως μπορεί να σβήσει λόγω διακοπής
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 10:36, 04-06-13:

Φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να τυφλωθείς και το ξέρουμε ολοι μας 100%. Έχοντας αυτόστο μυαλό σου δοκίμασε να κοιμηθείς ενα βράδυ χωρίς φως ή έστω με ένα μικρό φωτάκι νυκτός. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα, μια δοκιμη θα σε πείσει
Παράθεση

grape

Δραστήριο Μέλος

H grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H grape έγραψε: στις 11:38, 04-06-13:

...οταν ήμουν μικρή συνέβη ένα πολύ άσχημο συμβάν σε κάποιους γνωστούς τελοσπάντων της οικογένειας (ατύχημα και μάλιστα θανατηφόρο ενώ περίμεναν πρωινή ώρα στην στάση το πούλμαν που θα τους μετέφερε στην δουλειά...ένας να μην τον πω με φορτηγό μεθυσμένος τους ισοπέδωσε)Τότε ήμουν 8-9 χρονών...Για 2-3 χρόνια φοβόμουν να κοιμηθώ, να σβήσω τα φώτα...ανάγκαζα τους γονείς μου να μου αλλάζουν διαρκώς δωμάτιο ή να κοιμάμαι μαζί τους...πέρασε καιρός να το ξεπεράσω αλλά ήξερα τι το προκάλεσε...Ισως να κοιτάξεις να συνειδητοποιήσεις τί ΑΚΡΙΒΩΣ σε κάνει να φοβάσαι ...Ισως έτσι καταφέρεις να απαλλαγείς από αυτό..εντάξει νομίζω πάντως κάθε άνθρωπος έχει κολλήματα σε μικρό ή μεγάλο βαθμό...π.χ εγώ τρελαίνομαι με την πολυκοσμία...σαλτάρω..αγχώνομαι...αλλά το παλεύω
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

O nikos1889 έγραψε: στις 11:45, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
το βράδυ με τι κοιμάσαι;

φωτάκι νυκτός;
ναι

Αρχική Δημοσίευση από grape
...οταν ήμουν μικρή συνέβη ένα πολύ άσχημο συμβάν σε κάποιους γνωστούς τελοσπάντων της οικογένειας (ατύχημα και μάλιστα θανατηφόρο ενώ περίμεναν πρωινή ώρα στην στάση το πούλμαν που θα τους μετέφερε στην δουλειά...ένας να μην τον πω με φορτηγό μεθυσμένος τους ισοπέδωσε)Τότε ήμουν 8-9 χρονών...Για 2-3 χρόνια φοβόμουν να κοιμηθώ, να σβήσω τα φώτα...ανάγκαζα τους γονείς μου να μου αλλάζουν διαρκώς δωμάτιο ή να κοιμάμαι μαζί τους...πέρασε καιρός να το ξεπεράσω αλλά ήξερα τι το προκάλεσε...Ισως να κοιτάξεις να συνειδητοποιήσεις τί ΑΚΡΙΒΩΣ σε κάνει να φοβάσαι ...Ισως έτσι καταφέρεις να απαλλαγείς από αυτό..εντάξει νομίζω πάντως κάθε άνθρωπος έχει κολλήματα σε μικρό ή μεγάλο βαθμό...π.χ εγώ τρελαίνομαι με την πολυκοσμία...σαλτάρω..αγχώνομαι...αλλά το παλεύω
το ψαχνω αλλα δεν μπορω να καταληξω καπου

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να τυφλωθείς και το ξέρουμε ολοι μας 100%. Έχοντας αυτόστο μυαλό σου δοκίμασε να κοιμηθείς ενα βράδυ χωρίς φως ή έστω με ένα μικρό φωτάκι νυκτός. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα, μια δοκιμη θα σε πείσει
και εγω το ξερω..αλλα το μυαλο μου δεν λεει να το καταλαβει
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 04-06-13 στις 17:49. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε: στις 13:20, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikos1889
και εγω το ξερω..αλλα το μυαλο μου δεν λεει να το καταλαβει
Αυτό είναι το λάθος. Νομίζεις ότι "το μυαλό σου δε λέει να καταλάβει"! Απλά δοκίμασε κάτι από αυτά που σου λένε τα παιδιά και άσε τις υπεκφυγές.
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

O nikos1889 έγραψε: στις 13:39, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Αυτό είναι το λάθος. Νομίζεις ότι "το μυαλό σου δε λέει να καταλάβει"! Απλά δοκίμασε κάτι από αυτά που σου λένε τα παιδιά και άσε τις υπεκφυγές.
χθες το βραδυ το δοκιμασα δεν προλαβα ουτε καν να ξαπλωσω κατευθειαν το ξανα ανοιξα το φως!!
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε: στις 13:46, 04-06-13:

χθες το βραδυ το δοκιμασα δεν προλαβα ουτε καν να ξαπλωσω κατευθειαν το ξανα ανοιξα το φως!!
Δε γίνεται απλά να μη το πολυσκέφτεσαι;
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

O nikos1889 έγραψε: στις 14:55, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Δε γίνεται απλά να μη το πολυσκέφτεσαι;
δεν νομιζω να γινεται γτ ποτε δεν κοιμηθηκα με κλειστο φως ΠΟΤΕ ομως και τωρα θα παω στρατο και οχι μονο 9 μηνες θα πρεπει να κοιμαμαι με κλειστο φως θα πρεπει να κανω νυχτερινες εκπαιδευσης και να μπορω να ανταπαιξελθω σε αυτες
Παράθεση

grape

Δραστήριο Μέλος

H grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H grape έγραψε: στις 17:13, 04-06-13:

...ΝΙΚΟ όλα ξεκινάνε απ το μυαλό...ΟΛΑ!
Σταμάτα λοιπόν να προδικάζεις ότι θα συμβεί γιατί απλά θα το κάνεις να συμβεί...Χαλάρωσε!Δες ενα εργάκι βαρετό που ! να σε κάνει να νυστάξεις...μόλις αυτό συμβεί απλά κλείσε τα πάντα και κοιμήσου! ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ συνέχεια αυτό το πράγμα..Νομίζω ότι σου έγινε εμμονή και είναι φυσιολογικό το μυαλό σου να μην μπορεί να αφαιρεθεί αφού το σκέφτεσαι διαρκώς...Βγες έξω το βράδυ με τους φίλους σου.. διασκέδασε...μην χαραμίζεις τα ωραία σου χρονάκια σε κάτι τόσο κουτό...Με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να αποφεύγουμε δραστηριότητες που εμπεριέχουν κίνδυνο για την ζωή μας π.χ το πιο απλό, οδήγηση...
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 17:23, 04-06-13:

δεν νομιζω να γινεται γτ ποτε δεν κοιμηθηκα με κλειστο φως ΠΟΤΕ ομως και τωρα θα παω στρατο και οχι μονο 9 μηνες θα πρεπει να κοιμαμαι με κλειστο φως θα πρεπει να κανω νυχτερινες εκπαιδευσης και να μπορω να ανταπαιξελθω σε αυτες

Σκέφτεται να πας λοκατζής για να κάνεις νυκτερινες εκπαιδεύσεις; Στα άλλα όπλα πέρα από το βραδινό σκοπέτο και καμιά βραδινη πορεία δεν έχει άλλα.
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

O nikos1889 έγραψε: στις 17:31, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Σκέφτεται να πας λοκατζής για να κάνεις νυκτερινες εκπαιδεύσεις; Στα άλλα όπλα πέρα από το βραδινό σκοπέτο και καμιά βραδινη πορεία δεν έχει άλλα.
ρωτησα και μου ειπαν οτι καθε 1η Τριτη του μηνα εχει νυχτερινες εκπαιδευσης
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια