Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο παλιός έρωτας ξαναχτυπά

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:24, 05-10-05:

Απλο και σύντομο. Είσαστε σε μια σχέση 6-8 μήνες όλλα πάνε καλά μέχρι που ο πρώτος σας έρωτας εμφανίζεται στο προσκίνιο και σας ζητάει να τα ξαναβρείτε. Κουμπάκια δεν έχει γιατί είναι τοπικ οπότε απαντήστε ότι θέτε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:34, 05-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Απλο και σύντομο. Είσαστε σε μια σχέση 6-8 μήνες όλλα πάνε καλά μέχρι που ο πρώτος σας έρωτας εμφανίζεται στο προσκίνιο και σας ζητάει να τα ξαναβρείτε. Κουμπάκια δεν έχει γιατί είναι τοπικ οπότε απαντήστε ότι θέτε!

μωρό μου σορρυ μα έχω βρει καλύτερο αγόρι...
οι πρώην λέγονται πρώην γιατί πάνε και περάσανε...
για να υπάρχει νυν στη ζωή μου και μάλιστα επί τόσους μήνες πάει να πει ότι είμαι καλά, περνάω μια χαρά, δεν θέλω να του πω ψέμματα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:35, 05-10-05:

"..ότι θέτε" ???...τώρα θα δεις!

τριολελέ (το'πιασες το υπονοουμενο ε?)

[nice mode on]
Αφού περνάω καλά γιατί να γυρνάω στα παλιά?...I always move on...
παίζει βέβαια ρόλο και η αιτία του χωρισμου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 15:49, 05-10-05:

Όταν κάτι περάσει δε γυρνάει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 16:52, 05-10-05:

Μου έχει συμβεί και όχι μόνο μια φορά..
Απλα για μένα το παρελθόν είναι πάντα παρελθόν δεν μπορώ να γυρίσω και να είμαι με τον άλλον όπως παλιά πάντα κάτι έχει ραγίσει..
Κρατάμε τα καλά και τις εμπειρίες και κοιτάμε μπροστά τα καλύτερα είναι εκεί και μας περιμένουν..

Παράθεση

Black_Butter_flies

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Black_Butter_flies
Ο Black_Butter_flies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Black_Butter_flies έγραψε στις 00:05, 06-10-05:

Ξαναζεσταμένη σούπα;; Όχι, ευχαριστώ.
Πόρτα που έκλεισε δεν ανοίγει ξανά.-

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:15, 06-10-05:

Για να είμαι με νέο αμόρε, σημαίνει ότι τον έχω ξεπεράσει, άρα δεν τίθεται θέμα επιστροφής.
Μωρό μου bye bye bye .....

Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-stekoumenos
Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε στις 21:05, 06-10-05:

Συνήθως όταν τελιώνει κάτι...το έχω ξεπεράσει κιόλας......ή για να το πώ πιο αναλυτικά θεωρώ πολύ ανέντιμο να χρησιμοποιήσω κάποιο άτομο (η καινούρια) σαν παυσίπονο για μια σχέση που δεν ξεπέρασα....Προτιμώ μετά απο έναν χωρισμό να μείνω μόνος όσο χρειαστεί για να συμβιβαστώ με την ιδέα οτι κάτι τέλιωσε...και τότε ακριβώς δίδεται το οριστικό τέλος .

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 11:10, 08-10-05:

Θα συμφωνήσω κι εγώ με όλους τους προλαλήσαντες....Οταν ραγίσει το γυαλί.....

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 11:46, 08-10-05:

Κ που εμφανίστηκε τι εγινε? Δν θα χαλάσω εγώ την σχέση μου επειδή ο πρώην μου θυμήθηκε οτι με θέλει. Σχέση ήταν κ πέρασε. Τώρα είμαι αλλού.

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 14:05, 08-10-05:

Τι απόλυτοι και σίγουροι που είστε όλοι.. έλεορ...

Εγώ θα πω δεν ξέρω και εξαρτάται από ένα δισεκατομμύριο συνιστώσες...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 15:03, 08-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Τι απόλυτοι και σίγουροι που είστε όλοι.. έλεορ...

Εγώ θα πω δεν ξέρω και εξαρτάται από ένα δισεκατομμύριο συνιστώσες...
Όντως σωστός στην παρατήρηση σου emu
Εγώ αν και σε προηγούμενο ποστ έχω απαντήσει ότι δεν ξαναγυρνάω στο παρελθόν και μου έχει,τύχει όντως είναι μερικές φορές που δεν ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα..

Παράθεση

axidous (Αντωνης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη axidous
Ο Αντωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O axidous έγραψε στις 15:11, 17-10-05:

Μακρια πολυ μακρια ! Αφου το εχεις ξεπερασει πας μακρια για αλλο .. αμορε!

Παράθεση

Natalia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Natalia
H Natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Natalia έγραψε στις 11:23, 18-10-05:

Μπορώ να κάνω κι εγώ μια ερώτηση σε αυτόν που θα είχε αυτό το πρόβλημα; (Αφού βέβαια του ζητούσα να πάρει το μαχαίρι από το λαιμό μου!!!!!!)

"-Εσύ......τι νοιώθεις;"

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 11:31, 18-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia
Μπορώ να κάνω κι εγώ μια ερώτηση σε αυτόν που θα είχε αυτό το πρόβλημα; (Αφού βέβαια του ζητούσα να πάρει το μαχαίρι από το λαιμό μου!!!!!!)

"-Εσύ......τι νοιώθεις;"
Μία ψιλοσυγχισούλα, σίγουρα....

το μαχαίρι είναι για κόψιμο φλεβών?

Παράθεση

Natalia

Νεοφερμένος

H Natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Natalia έγραψε στις 11:41, 18-10-05:

Οι καλό μου....είναι το γνωστό "ξανθό" μου χιούμορ...
Μου "έβαλε" το μαχαίρι στο λαιμό, και μου κάνει την ερώτηση.....οκ;
Κι εγώ πρέπει να την βάλω σε μια σακουλίτσα και να του την παραδώσω;
Σε θέματα σχέσεων δεν πάει έτσι.
Αν πχ μου το έλεγε κάποια φίλη αυτό, για να μου το αναφέρει και μόνο, δεν θα είχε ερώτηση η δήλωσή της.
Αν κάποια με ρωτούσε τι να κάνει, για να με ρωτάει σίγουρα βρίσκεται σε σύγχυση όπως πολύ σωστά είπες κι εσύ.

Άρα......μετά τη διάγνωση της σύγχυσης, οφείλω να την ρωτήσω τι νοιώθει ακόμα για εκείνον.
Υπάρχουν πολλά δεδομένα που μπορεί να παίζουν, ε;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 11:47, 18-10-05:

σίγουρα υπάρχουν πολλά δεδομένα, αλλά κατά πόσο είναι επιτυχημένη μια σχέση που έχει αποτύχει στο παρελθον?

Παράθεση

Natalia

Νεοφερμένος

H Natalia έγραψε στις 11:53, 18-10-05:

Γιατί έχει αποτύχει;

Αν και δεν συμφωνώ καθόλου με το ρήμα.
Μια σχέση κάνει έναν κύκλο. Και μέσα από αυτόν παίρνεις τα ανάλογα.
Πολλές φορές δεν τα βλέπεις εκείνη τη στιγμή αλλά όταν ωριμάσει αρκετά η καρδιά σου και τα αξιολογήσει με εκείνη την ιδιαίτερη αίσθηση της νοσταλγίας και του χαμόγελου.

Θεωρώ ότι μια σχέση "κλείνει".
Το πως και το γιατί τη στιγμή που κλείνει μπορεί να μην έχει σημασία.
Έχει όταν αυτή η σχέση ξαναπαρουσιάζεται.
Και πολλές φορές έρχεται για να σου δηλώσει ότι "εσύ κι εγώ δεν τελειώσαμε ακόμα."

Το κατά πόσο ή όχι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, λυπάμαι αλλά δεν έχω ποσοστά. Έχω μόνο παραδείγματα.
Ένα, εγώ κι ο σύζυγός μου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:18, 18-10-05:

Γιατί έχει αποτύχει;

Αν και δεν συμφωνώ καθόλου με το ρήμα.
Η σχέση ως αντικείμενο,έχει κάποιο σκοπό να εκπληρώσει. Να φέρει δύο ανθρώπους πάρα, μα πάρα πολύ κοντά. Οταν δεν εκπληρώνεται αυτός ο σκοπός, δεν αποτυγχάνει?

Μια σχέση κάνει έναν κύκλο. Και μέσα από αυτόν παίρνεις τα ανάλογα.
Πολλές φορές δεν τα βλέπεις εκείνη τη στιγμή αλλά όταν ωριμάσει αρκετά η καρδιά σου και τα αξιολογήσει με εκείνη την ιδιαίτερη αίσθηση της νοσταλγίας και του χαμόγελου.

Θεωρώ ότι μια σχέση "κλείνει".
Το πως και το γιατί τη στιγμή που κλείνει μπορεί να μην έχει σημασία.
Έχει όταν αυτή η σχέση ξαναπαρουσιάζεται.
Και πολλές φορές έρχεται για να σου δηλώσει ότι "εσύ κι εγώ δεν τελειώσαμε ακόμα."
Δεν συμφωνώ με τον κύκλο ως σχήμα που χαρακτηρίζει τη σχέση.. Θα έλεγα μια ευθεία γραμμή καλύτερα. Με αρχή, και τέλος (ακόμα και το φυσικό τέλος, ο θάνατος). Καθώς περπατάμε πάνω στη γραμμή, κερδίζουμε σε εμπειρία. Να κάνουμε βήματα πίσω το θεωρώ λίγο δύσκολο. Αν γίνει, θα γίνει συνειδητά. Ο πόλεμος στο μυαλό, της αποκτηθείσας εμπειρίας και των ονειρικών αρχικών συνθηκών θα είναι μεγάλος και δύσκολος..
Βρίσκομαι στην άκρη μιας τέτοιας γραμμής...ή μάλλον, να το πω καλύτερα, δεν μπορώ να διακρίνω εύκολα τη γραμμή μπροστά μου..
αν θα πάρω την αποφαση να ξαναγυρίσω, θα αρχίσω μια καινούρια γραμμή

Το κατά πόσο ή όχι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, λυπάμαι αλλά δεν έχω ποσοστά. Έχω μόνο παραδείγματα.
Ένα, εγώ κι ο σύζυγός μου.
άντε να γινει το φόρουμ πιο οικογενειακό

Παράθεση

Natalia

Νεοφερμένος

H Natalia έγραψε στις 12:38, 18-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
Η σχέση ως αντικείμενο,έχει κάποιο σκοπό να εκπληρώσει. Να φέρει δύο ανθρώπους πάρα, μα πάρα πολύ κοντά. Οταν δεν εκπληρώνεται αυτός ο σκοπός, δεν αποτυγχάνει?
Όταν δέχεσαι να κάνεις σχέση με έναν άνθρωπο, θεωρείς ότι τα δείγματα που έχεις πάρει σου δείχνουν πως έχεις κοινά πράγματα να μοιραστείς όπως και πολλά συναισθήματα να προσφέρεις γιατί αυτός ο άνθρωπος στα εμπνέει.
Γενικά παραδεκτό λοιπόν ότι στη σχέση, αυτές είναι κάποιες από τις προϋποθέσεις. Έτσι είναι τα πρώτα σου βήματα κοντά σε αυτόν τον άνθρωπο, και στην πορεία μαθαίνεις έναν νέο βηματισμό, ώστε να έρχεσαι και να έρχεται κι εκείνος με τη σειρά του κοντά σε σένα.
Ο σκοπός λοιπόν αυτός εκπληρώνεται ή εκπληρώθηκε αν θες, και στη συνέχεια να πάψει να υφίσταται. Δεν σημαίνει όμως κατ' εμέ, ότι έχει αποτύχει.

Αρχική Δημοσίευση από doo
Δεν συμφωνώ με τον κύκλο ως σχήμα που χαρακτηρίζει τη σχέση.. Θα έλεγα μια ευθεία γραμμή καλύτερα. Με αρχή, και τέλος (ακόμα και το φυσικό τέλος, ο θάνατος). Καθώς περπατάμε πάνω στη γραμμή, κερδίζουμε σε εμπειρία. Να κάνουμε βήματα πίσω το θεωρώ λίγο δύσκολο. Αν γίνει, θα γίνει συνειδητά. Ο πόλεμος στο μυαλό, της αποκτηθείσας εμπειρίας και των ονειρικών αρχικών συνθηκών θα είναι μεγάλος και δύσκολος..
Συμφωνώ με τα όσα γράφεις. Άν μετρήσουμε το χρονικό διάστημα μιας σχέσης έχει αρχή, μέση και τέλος.
Η εμπειρία, οι αναμνήσεις και τα συναισθήματα που κερδίζεις όμως είναι ένας όμορφος κύκλος που τη συντροφεύει την κάθε σχέση στο μυαλό σου.
Ακόμα κι όταν παύει μια σχέση να υφίσταται με την ερωτική της μορφή, δεν παύουν και τα όσα έχεις κερδίσει από αυτήν.

Αρχική Δημοσίευση από doo
Βρίσκομαι στην άκρη μιας τέτοιας γραμμής...ή μάλλον, να το πω καλύτερα, δεν μπορώ να διακρίνω εύκολα τη γραμμή μπροστά μου..
αν θα πάρω την αποφαση να ξαναγυρίσω, θα αρχίσω μια καινούρια γραμμή
Μου αρέσει που ....διαφωνούμε ως προς το σχήμα της....σχέσης.
Αυτό που θα ξεκινήσεις, ακόμα και υποσυνείδητα περικλείει το ήδη υπάρχον σχήμα της σχέσης σου.
Ιδιαίτερα όταν αυτή είναι έντονη άρα και τα συναισθήματά σου υπήρξαν το ίδιο έντονα, ανάλογα με το λόγο που διακόπηκε η σχέση θα κουβαλάς το φόβο ίσως, την προδοσία, τον έρωτα που είχες για εκείνον (γιαυτό άλλωστε ξαναγυρίζεις) κι άλλα πολλά.
Αυτό όμως δεν συνεπάγεται ότι θα ακολουθήσετε και τον ίδιο βηματισμό.
Ο χρόνος που δημιουργείται αυτή η σχέση, η ωριμότητα, η παιδεία του καθένα σας ξεχωριστά, οι εμπειρίες που αποκομίσατε όταν ήσασταν χώρια, η αίσθηση της απουσίας είναι σημαντικοί παράγοντες για το πως θα εξελιχθεί η σχέση σας.
Δεν ξέρω ακριβώς σε ποιο άκρο είσαι. Αν είσαι στην αρχή, στη μέση ή στο δικό σου τέλος. Και λέω δικό σου γιατί πιστεύω ότι όταν ένας έρωτας στη ζωή μου, έχει προσφέρει τα μέγιστα για την δεδομένη χρονική στιγμή που υπήρξαμε μαζί, ένα κομμάτι του υπάρχει πάντα μέσα μου και το κουβαλάω.
Κι αυτό γιατί ένα κομμάτι του χαρακτήρα μου, της σκέψης μου, της θέας μου απέναντι στην ίδια μου τη ζωή, διαμορφώθηκε όταν ο όποιος αξιόλογος άνθρωπος πέρασε από τη ζωή μου.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:51, 18-10-05:

και μένα μου αρέσει που "διαφωνούμε" στο σχήμα, αφού και τον κύκλο να κόψεις σε ένα σημείο, γραμμή παίρνεις

δεν διαφωνώ καθόλου σε όσα λες.. είναι όσα σκέφτομαι αλλά δε μπορώ να εκφράσω με λόγια

Παράθεση

Natalia

Νεοφερμένος

H Natalia έγραψε στις 12:58, 18-10-05:

Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο...
Να θυμάσαι μόνο πως όταν πάρεις την απόφαση να γράψεις την καινούρια σου αρχή, να το κάνεις με όλη σου την καρδιά.

Σου εύχομαι τα καλύτερα.........
Υπάρχει καμία περίπτωση να γίνω κουμπάρα;;;;;;;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 13:05, 18-10-05:

από τον Πύργο?!! κομματάκι δύσκολο
επειδή όμως είσαι κάτω από το αυλάκι, σε πάω με χίλια

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:55, 26-12-05:

Ανάλογα τον πρώην αν ήταν η πρώτη μου αγάπη και ο έρωτας της ζωής μου και είχαμε χωρίσει για ανούσιο λόγο ίσως ξαναγύριζα αν γαι τον τωρινό δεν ένιωθα και πολλά,
αν και μόνο με έναν τα έφτιαξα και δεν ένιωθα και τίποτα σπουδαίο.
Πάντως το παιδί που είμαι τώρα δεν τον αφήνω για τον πρωην(πρωτη μου αγάπη ο μ@λ@κ@ς)

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 16:29, 02-01-06:

Αν είχα χωρίσει για μια μ@λ@κι@ - αφορμή θα το ξανατολμούσα.Αλλά αν υπήρχε μια πιο σημαντική ρήξη παλαιότερα,είμαι της άποψης ότι ξαναζεσταμένο φαί δεν τρώγεται.

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 12:51, 05-01-06:

εμεις (εγω και το παιδι) που απ'οτι αναγνωρισαμε αργοτερα ο καθενας στους φιλους του ημασταν πολυ ερωτευμενοι δυο χρονια και δεν εγινε τιποτα και δεν εχουμε ξαναβρεθει.....;
ακομα τον σκεφτομαι....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ines : 05-01-06 στις 12:57.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:08, 24-07-07:

Χαίρομαι όταν μιλάω με τον πρώτο μου έρωτα... Έχω περάσει όλες τις φάσεις μαζί του... Να τον θέλω πίσω, να με σιχαίνομαι και να απορώ πώς έμεινα μαζί του τόσο, να μη θέλω να έχω καμία επαφή μαζί του...

Πλέον έχω μόνο μία γλυκειά ανάμνηση και μία βαθιά οικειότητα. Αλλά μιλάμε σπάνια.

Ο άλλος μεγάλος μου έρωτας... ακόμα μου γεννά σκέψεις μίσους... αλλά και για άλλους λόγους... Γι' αυτόν δεν ξέρει ο νυν και ο μόνος λόγος που θα 'θελα να έχω επαφή ξανά μαζί του, είναι για να τον περιφρονήσω. Αλλά αυτό δεν είναι φάση, είναι μόνιμο... για κάτι που έκανε και τον απέρριψα σαν άνθρωπο.

Νομίζω είναι υγιές να μην αποκοβόμαστε από το παρελθόν μας...

Αν έβλεπα κάποιον πρώην όχι-κατά-τύχη, θα το ήξερε ο νυν. Το έχω δηλαδή ήδη κάνει. Τώρα, ε, στην τύχη... σιγά...

Όσο είμαι καλά μέσα μου και στη σχέση μου, οι πρώην είναι μέρη του εαυτού μου και της προσωπικότητάς μου, αλλά μέχρι εκεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 16:23, 24-07-07:

[quote=Γίδι;302246]
Ο άλλος μεγάλος μου έρωτας... ακόμα μου γεννά σκέψεις μίσους... αλλά και για άλλους λόγους... Γι' αυτόν δεν ξέρει ο νυν και ο μόνος λόγος που θα 'θελα να έχω επαφή ξανά μαζί του, είναι για να τον περιφρονήσω. Αλλά αυτό δεν είναι φάση, είναι μόνιμο... για κάτι που έκανε και τον απέρριψα σαν άνθρωπο.

Λενε πως οταν προσπαθεις να μισησεις καποιον,στο τελος καταληγεις να τον ερωτευτεις ξανα...Δεν ξερω φυσικα τι σου εχει κανει.Μπορει να μην ισχυει αυτη η φραση στη περιπτωση σου..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 17:27, 24-07-07:

Δηλ ρε παιδια ποσοι θα λεγαμε οχι σε εναν μεγαλο ερωτα του παρελθοντος που μας χτυπα ξανα την πορτα?Δεν θα σας περναγε εστω απο το μυαλο να δωσετε μια δευτερη ευκαιρια σε αυτον τον ερωτα?Θα το θεωρουσατε πισωγυρισμα και θα προσπερνουσατε ή θα συνεχιζατε κι οπου σας βγαλει?

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:29, 24-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από flyer
Δηλ ρε παιδια ποσοι θα λεγαμε οχι σε εναν μεγαλο ερωτα του παρελθοντος που μας χτυπα ξανα την πορτα?Δεν θα σας περναγε εστω απο το μυαλο να δωσετε μια δευτερη ευκαιρια σε αυτον τον ερωτα?Θα το θεωρουσατε πισωγυρισμα και θα προσπερνουσατε ή θα συνεχιζατε κι οπου σας βγαλει?

Ανάλωγα, πρώτα κοιτάς γιατί χωρίσατε; άν τεριάζατε, πώς χωρήσατε και μετά άν δείς ότι ήταν για βλακείες μπορεί να αρχίσεις να σκέυτεσε να δώσεις ευκαιρία, γνώμη μου

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:31, 24-07-07:

Eγώ πάντως έχω κάνει πολλά πισωγυρίσματα. ΟΛΑ τα μετάνιωσα. Κι επίσης τα πλήρωσα και πολύ ακριβά όταν ήρθε το τέλος.

Για να απαντήσω στο θέμα, αν είμαι με άλλον τόσο καιρό, τότε δεν θα έχει νόημα η επιστροφή μου. Πραγματικά ακόμα και να ένιωθα ακόμα πράγματα, απλά θα μου έδειχνε πόσο πολύ ραγισμένο είναι το γυαλί. Αλλά και με άλλον να μην είμαι, αν χωρίσεις και περάσει καιρός ..πολύ απλά μετά δεν έχεις τίποτα ερωτικό να σε δένει πια! Και με δεδομένο ότι προσωπικά δεν χωρίζω ποτέ για βλακείες και εξαντλώ κάθε προσπάθεια βελτίωσης της σχέσης σε σημείο ηλιθιότητας χωρίς να σκέφτομαι εγωισμούς ή οτιδήποτε άλλο.

(Οκ, κρατάω μια μικρή επιφύλαξη γιατί ποτέ δεν πρέπει να λες ποτέ, αλλά μιλάμε για ένα ποσοστό της τάξεως του ένα τοις χιλίοις!)

Παράθεση

OxynteS (PsychoNaut)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη OxynteS
Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O OxynteS έγραψε στις 18:46, 24-07-07:

πίσω σε πρώην και μάλιστα να έχω σχέση. Σόρρυ κούκλα νο καν ντου.
τελεία και παύλα.
δεν το έκανα ποτέ και ούτε πρόκειται
τώρα αν είμαι φρη μπορεί και ναι...

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 18:49, 24-07-07:

Ποτέ ξανά.
Αν και δε πρέπει να είμαστε απόλυτοι. Και για να λέμε την αλήθεια, επειδή γενικά είμαι αδύναμος χαρακτήρας, ίσως και να λύγιζα.. Αλλά εξαρτάται απ' τις συνθήκες πάντα. Και τον λόγο χωρισμό. Και το τι αισθάνομαι. Και το πόσο καλά περνάω στην τρέχουσα σχέση. Και εκατομμύρια συνιστώσες.
Αλλά ένας χρυσός κανόνας είναι να λες όχι σε πισωγυρίσματα.. Απ' όσο έχω καταλάβει είναι πάντα για κακό.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:45, 24-07-07:

Απλά δεν ξέρω...
Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι όχι...ποτέ....με τίποτα...
Αλλά πέρα από την λογική υπάρχουν αυτά που νιώθεις...
Και εξαρτάται γιατί τέλειωσε η προηγούμενη σχέση, όπως και τα απωθημένα που έχεις... και αυτά που νιώθεις και ίσως απλά τα έχεις κρύψει για να συνεχίσεις...
Επίσης παίζει και το πως είσαι με τη νέα σου σχέση, το τι νιώθεις και πόσο ολοκληρωμένος είσαι....
Οπότε κανείς ποτέ δεν ξέρει ειλικρινά αυτή την απάντηση μέχρι να του τύχει

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 18:03, 27-07-07:

παμε πισω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΟΡΑ!
για κανεναν αλλο λογο.

αλλα κι εγω αδυναμος χαρακτηρας ειμαι, πολλες φορες την παταω ασχημα, πεφτω σε λουμπες. που ορκιζομαι οτι δε θα ξαναπεσω ποτε ξανα!

ευτυχως, τον τελευταιο καιρο, ειμαι πολυ περηφανη για αυτα που εχω καταφερει.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 18:06, 27-07-07:

αν κ δεν εχω γυρισει πισω ποτε... πιστευω ομως οτι ποτε δεν ξερεις ισως τοτε να μην ηταν καταλληλη στιγμη....

κ τωρα να ειναι...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:08, 31-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
παμε πισω ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΟΡΑ!
και μετα ερχεται το τεραστιο γκντουπππππππππ!!!!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 09:40, 01-08-07:

Έχω γυρίσει πολλές φορές πίσω, αμέτρητες ενώ είμαι σε σχέση. Τα διαστήματα χωρισμού το ανώτερο 2 μήνες. Όταν προχωράω όμως τα γα*άω όλα και δεν κοιτάζω ποτέ πίσω. Γι' αυτό και εξαντλώ όλα τα περιθώρια εντός σχέσης. Όταν πάω μπροστά τρέχω με τα χίλια.
Γενικότερα η εμπειρία μου μέχρι τώρα μου έχει δείξει ότι όταν Μία φορά χωρίσεις είναι de facto ότι θα ξαναγίνει. Αυτό που δημιούργησε το πρόβλημα την πρώτη φορά είναι το ίδιο που θα το δημιουργήσει και τις επόμενες. Απλά οι άνθρωποι τείνουν να θέλουν να ξεχνούν, να παραμυθιαστούν ότι η επόμενη φορά θα είναι καλύτερη. Ότι ξαφνικά όλα θα πάνε καλά, ότι η αγάπη θα μπει μπροστά από όλα. Διαφωνώ μετά από την προσωπική μου εμπειρία. Στην αρχή ναι, στην αρχή γυρίζεις και κάνεις τον μαλ.*κα. Θέλεις να μην στεναχωρήσεις, λες ένα "δεν γαμ*έται", το καταπίνεις. Κάποια στιγμή θα ξανασκάσεις, θα φτάσεις στο αμήν.
Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν καρντιά μου...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:38, 01-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Απλά οι άνθρωποι τείνουν να θέλουν να ξεχνούν, να παραμυθιαστούν ότι η επόμενη φορά θα είναι καλύτερη. Ότι ξαφνικά όλα θα πάνε καλά, ότι η αγάπη θα μπει μπροστά από όλα.
αυτο....ακριβως..

Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *marouli*
H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε στις 12:33, 01-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
. Απλά οι άνθρωποι τείνουν να θέλουν να ξεχνούν, να παραμυθιαστούν ότι η επόμενη φορά θα είναι καλύτερη. Ότι ξαφνικά όλα θα πάνε καλά, ότι η αγάπη θα μπει μπροστά από όλα. Διαφωνώ μετά από την προσωπική μου εμπειρία. Στην αρχή ναι, στην αρχή γυρίζεις και κάνεις τον μαλ.*κα. Θέλεις να μην στεναχωρήσεις, λες ένα "δεν γαμ*έται", το καταπίνεις. Κάποια στιγμή θα ξανασκάσεις, θα φτάσεις στο αμήν.
Θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ.Εχω γυρίσει και το εχω μετανιώσει....και ελπίζω να μην παρασυρθω και το ξανακάνω...

Παράθεση

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris athens
Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O dimitris athens έγραψε στις 15:31, 01-08-07:

Στα παλιά μπαίνει ταφόπλακα με μπόλικο τσιμέντο γύρω γύρω για σιγουριά....Εκεί που φτύνουμε δεν ξαναπίνουμε νερό ,πολύ περισσότερο αν μας έχουν φτύσει κι όλας....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 20:30, 04-02-09:

O παλιοs ερωταs καμμια φορα μπορει να αποδειχθει και ο καλυτεροs γιατι εχειs μαθει απο τα λαθη του παρελθοντοs πανω στην σχεση σου και αν υπαρχει ακομα εστω και μια σπιθα αναμεσα σαs μπορει αυτη η σπιθα μετα απο μια τυχαια συναντηση να εξελιχθει εκ νεου σε πυρκαγια σε εναν ακομα πιο δυνατο ερωτα ακομα καλυτερο απο πριν.Παραδειγμα εχω εμενα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 20:45, 04-02-09:

Σκοτεινέ (παλιέ) μου έρωτα μου
ακόμη ζεις
τόσα χρόνια στην καρδιά μου
μονο εσύ κατοικείς

μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 00:51, 05-02-09:

Off Topic: Αυτό κάπου το έχω ξαναδεί. .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Metallou19 : 05-02-09 στις 11:57.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γλυκερια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γλυκερια
H Γλυκερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Γλυκερια (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 01:11, 05-02-09:

Στους παλιους ερωτες ευχομαι καθε ευτυχια με την επομενη αγαπη τους...

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 19:21, 05-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Metallou19

Off Topic: Αυτό κάπου το έχω ξαναδεί. .
Είναι ο ερχομός του ερέβους! Σαν τους παλιούς έρωτες που πάνε μεν στον παράδεισο αλλά "έρχονται" από τον.....Άδη!

Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 21:47, 05-02-09:

Γιατι τοση απεχθεια βρε παιδια για τουs παλιουs ερωτεs που ξανασμιγουν μετα απο χρονια: Εχετε ολοι σαs απο αυτουs κακο προηγουμενο:Εναs δεν εχει κατι καλο να πει: Με κανετε να νιωθω ασχημα που το ειπα,περιμενα και μια συμπαρασταση βρε αδερφε.

Παράθεση

Γλυκερια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γλυκερια
H Γλυκερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Γλυκερια (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 22:09, 05-02-09:

Μην ακους τι λεμε εμεις Φωτη, αν εσυ αισθανεσαι καλα με τον ερωτα σου τα υπολοιπα περισευουν! Προσωπικα δεν εχω εχθρα με παλιους ερωτες, με ορισμενους μειναμε φιλοι, απλως η σπιθα δεν ξαναναψε ποτε....

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 04:10, 06-02-09:

Δίκιο έχει ο Φώτης Γλυκερία, έτσι που ακουγόμαστε θα νομίζει κανείς ότι κουβαλάμε τραυματικές εμπειρίες και βιαζόμαστε να ξεχάσουμε!
Από την πλευρά μου τουλάχιστον, η ....(φαινομενικά) απαξιωτική θέση, είναι αρχικά αποτέλεσμα της προσπάθειας εναρμονισμού με το υποβόσκον νόημα που προσπαθεί να "περάσει" το topic!!!!
Εκείνο το "ξαναχτυπά" δεν σας χτυπάει κάπως;
Ε μετά, για να μη φανώ ανακόλουθος κράτησα σταθερή γραμμη!!! Κι εδώ που τα λέμε, σε μια "επάνοδο" λείπει το βασικό συστατικό της γοητείας μια σχέσης! Η χαρά της ανακάλυψης!!!!
(μην ακούσω τίποτα σχόλια του τύπου...kinder έκπληξη, δεν μασάω)
Σίγουρα σε πολλούς έχει συμβεί μετά από μερικά χρόνια να συναντήσουν κάποιον παλιό τους έρωτα και να προσπαθήσουν να "θυμηθούν"....τα παλιά, ειδικά όταν κάποιες αλλαγές στην εξωτερική εμφάνιση δημιουργούν εκ νέου "επιθυμίες" διανθισμένες με αναμνήσεις!
Όμως φευ!!!Στα μισά ανακαλύπτεις ότι δεν χώρισες αδίκως κι ότι παρ όλο το νέο λουκ η....Μαριώ είναι πάντα εκεί!
Ακούγομαι σεξιστής, ε; Φανταστείται πως μου ακούστηκε η Τέτη, όταν μετά απο 3 χρόνια που είχαμε να βρεθούμε και σε μια εντελώς τυχαία συνάντηση περάσαμε λίγες ώρες μαζί, ενώ έπιανε το χερούλι της πόρτας του αυτοκινήτου για να βγεί, δίστασε, μισογύρισε και δειλά μου είπε....
-θα έρθεις επάνω;; τι 100 τι 101....!!

Γι αυτό σου λέω Φώτη, άστο να πάει.....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 06-02-09 στις 04:28. Αιτία: είμαι ο κουμπάκιας!!!!!!!!
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 11:56, 06-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Είναι ο ερχομός του ερέβους! Σαν τους παλιούς έρωτες που πάνε μεν στον παράδεισο αλλά "έρχονται" από τον.....Άδη!

Χμμμμ!!

Ενδιαφέρον ακούγεται.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους