Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο παλιός έρωτας ξαναχτυπά

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 14:37, 06-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Metallou19

Χμμμμ!!

Ενδιαφέρον ακούγεται.

Nαι ναι!!! Κάθε τι που αποτελεί για μας παρελθόν, έχουμε την τάση να το εξωραίζουμε γιατί βασικά είναι....δικό μας!
Με την διαφορά ότι όσο παράδοξο κι αν μοιάζει δεν θέλουμε να το ξαναζήσουμε παρά μόνο σαν μια...γλυκιά ανάμνηση!
Το λέει και το γνωστό άσμα, "για να μην υποφέρεις φύγε ...μακριά" (και μην ξαναπατήσεις)
Τι αλτρουισμός!

Mου θύμισες ένα άσμα από κείνα που δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν τα..."μεγάλα" κομμάτια της παγκόσμιας
μουσικής σκηνής, πάω να το ποστάρω στο τρακ οφ δι ντει!!!

ΥΓ μπορείς (αν θέλεις) να θεωρείς ότι είναι (ειδική) αφιέρωση....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:28, 24-03-09:

Ο παλιός έρωτας ξαναχτύπησε
Ελπίζω στο κεφάλι, και να πάθει αμνησία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κυκλάμινο (μελίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κυκλάμινο
H μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Κυκλάμινο έγραψε στις 23:42, 29-06-09:

μου συμβαίνει τώρα.. ο πρώτος και φοβέρος μου ερώτας μ λέει πως ποτέ δεν με ξέχασε...τι κανώ?
ως τόσο είμαι σε διάσταση...όμως έχω δεθεί και αγαπάω αυτόν που είμαι για καίρο μαζί...
δεν ξέρω ακόμη το ψάχνω..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 23:51, 29-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Κυκλάμινο
μου συμβαίνει τώρα.. ο πρώτος και φοβέρος μου ερώτας μ λέει πως ποτέ δεν με ξέχασε...τι κανώ?
ως τόσο είμαι σε διάσταση...όμως έχω δεθεί και αγαπάω αυτόν που είμαι για καίρο μαζί...
δεν ξέρω ακόμη το ψάχνω..
Το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες, πως ποτέ δεν ξεχνάμε τελικώς τους έρωτες που πέρασαν από τη ζωή μας..
Αν ερχόταν πάλι κάποιος από εκείνους, απλά θα σκεφτόμουν ότι δεν έχει νόημα να γυρίσω πίσω- κοιτάμε μπροστά και όσο μπορούμε προσπαθούμε να μένουμε μακριά από λάθη που στο παρελθόν μας στοίχησαν.

Αν τώρα αυτός που γυρίζει, είναι πράγματι ο έρωτας της ζωής σου, τότε το ξέρεις
και μέσα σου ξέρεις και τι είναι αυτό που πραγματικά θέλεις να κάνεις.

Παράθεση

Κυκλάμινο (μελίνα)

Νεοφερμένος

H μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Κυκλάμινο έγραψε στις 23:54, 29-06-09:

το θέμα είναι πώς όταν τον βλέπω νιώθω όπως πάντα..
αλλά με τον φόβο πως θα χάσω ένα άτομο που εχει γίνει πλέον πολύ σήμαντικο για μένα με φοβίζει τρελά!!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 00:04, 30-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Κυκλάμινο

το θέμα είναι πώς όταν τον βλέπω νιώθω όπως πάντα..
αλλά με τον φόβο πως θα χάσω ένα άτομο που εχει γίνει πλέον πολύ σήμαντικο για μένα με φοβίζει τρελά!!
Ναι κατάλαβα τι λες..
Η ερώτηση είναι πώς νιώθεις (γι αυτόν) όταν δεν τον βλέπεις

Παράθεση

Κυκλάμινο (μελίνα)

Νεοφερμένος

H Κυκλάμινο έγραψε στις 00:05, 30-06-09:

το ίδιο...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 02:15, 30-06-09:

προσωπικα πηγα και στο γαμο του τον απριλιο, που ημουν καλεσμενη(ειναι 26 αυτος τωρα...)

ωραια περασαμε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 08:29, 30-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Ελπίζω στο κεφάλι, και να πάθει αμνησία.
...γιατί εμείς περιμένουμε πάντα, του καινούργιου!

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 08:38, 30-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
...γιατί εμείς περιμένουμε πάντα, του καινούργιου!
ρε συ ειπαμε μιλας πολυπλοκα αμα τα λες και κωδικοποιημενα αστα να πανε
για κανε ενα εξπλενεισιον τωρα.... α και επειδη θα μου πεις να στο πω στα ελληνικα = εξηγηση

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 08:58, 30-06-09:

Ποια καρδιά δεν περιμένει του έρωτα τα βέλη;

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:08, 30-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Ποια καρδιά δεν περιμένει του έρωτα τα βέλη;
καλε αυτο ηθελε να πει το ποιητη?? και δεν το λεγες απο την αρχη παιδακι μου..

πς. βελη, μην εχουν πανω δηλητηριο και μετα τρεχουμε... αν και το βελος και δηλητηριο να μην εχει παλι τη ζημια την κανει... φανταζομαι ομως ειναι γλυκος ο πονος.... αλλα παλι πονος ειναι και ο πονος ποναει και κανεις δεν θελει να ποναει...
στο βωμο ομως της αποφυγης πονου τελικα η ελλειψη του συναισθηματος ποναει πιο πολυ...

πς. καλυτερα μιας ωρας ελευθερη ζωη παρα σαραντια χρονια σκλαβια και φυλακη...
μη νομιζετε οτι ειναι ασχετο, ειναι τρομερα σχετικοτατο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 09:21, 30-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
...

... αν και το βελος και δηλητηριο να μην εχει παλι τη ζημια την κανει... φανταζομαι ομως ειναι γλυκος ο πονος.... αλλα παλι πονος ειναι και ο πονος ποναει και κανεις δεν θελει να ποναει...στο βωμο ομως της αποφυγης πονου τελικα η ελλειψη του συναισθηματος ποναει πιο πολυ...

πς. καλυτερα μιας ωρας ελευθερη ζωη παρα σαραντια χρονια σκλαβια και φυλακη...
μη νομιζετε οτι ειναι ασχετο, ειναι τρομερα σχετικοτατο...
Φαντάζεσαι; Δεν μου φαίνεται....

Παράθεση

Estartu (τρελή κι αλλοπαρμένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Estartu
H τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

H Estartu (e)friends call me "Jok" .... έγραψε στις 12:41, 03-07-09:

σε μικρότερες ηλικίες ήμουν αρκετά ανόητη ώστε να πιστεύω ότι ο πρώην που επέστρεφε
"μετανοιωμένος" το έκανε γιατί πραγματικά πίστευε ότι είχε ανακαλύψει ότι είχε κάνει
λάθος και ήθελε να επανορθώσει (και έδινα δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες)

η πείρα με έχει διδάξει πλέον ότι αυτό, όταν και αν συμβαίνει, περισσότερο έχει να κάνει
άλλες, ποιο "ταπεινές" αιτίες (πχ. σεξ, ζήλια γιατί εγώ προχώρησα κι εκείνος όχι, αποτυχία
της σχέσης που πρόλαβε και σύναψε στο μεσοδιάστημα, σεξ, βόλεμα , σεξ ... ) παρά με το
ότι διαπίστωσε ότι δεν μπορεί να ζήσει χωρίς εμένα

(γι αυτό και πλέον δίνω δεύτερες ευκαιρίες σπάνια και τρίτες ποτέ )

Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkerbell
H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 00:56, 16-07-09:

Δεν έδωσα ποτέ μου δεύτερη ευκαιρία. Εξάντλησα κάθε περιθώριο από την πρώτη φορά. Ακόμη και μετά από 3 χρόνια, ακόμη και μετά από 10 χρόνια, η απάντησή μου ήταν η ίδια: ΟΧΙ! Το γυαλί δεν είχε απλά ραγίσει. Ήταν σκόνη και θρύψαλα ήδη στον χωρισμό. Έτσι είμαι σε κάθε μου σχέση. Ερωτική ή μη.

Η αδερφή μου έδωσε δεύτερη ευκαιρία. Και τρίτη. Στην τελευταία μάλιστα, εγώ έκανα πάνω από 6 μήνες να βγω μαζί τους. Δεν ήθελα να τον δω. Δεν του είχα τότε καμία εμπιστοσύνη. Σήμερα είναι κάμποσα χρόνια παντρεμένοι και εγώ μια χαζοθεία δύο υπέροχων μωρών.

Παράθεση

paschouale

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paschouale
Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O paschouale SEX,DRUGS AND ROCK'N'ROLL έγραψε στις 00:50, 19-11-09:

Είναι απλό το θέμα...κρατάς τις καλές αναμνήσεις και προχωράς μπροστά γεμάτος εμπειρίες.Έτσι είναι η ζωή και είναι πολύ ωραία,πιστεύω ο καθένας μας πρέπει να βλέπει όλες τις προοπτικές και να δίνει τη δυνατότητα και την ευκαιρία στις νέες καταστάσεις να του αποδείξουν ότι αξίζουν τον κόπο και που ξέρεις μπορεί όντως να αξίζουν την προσπάθεια...

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 23:26, 06-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Φωτηs
Γιατι τοση απεχθεια βρε παιδια για τουs παλιουs ερωτεs που ξανασμιγουν μετα απο χρονια: Εχετε ολοι σαs απο αυτουs κακο προηγουμενο:Εναs δεν εχει κατι καλο να πει: Με κανετε να νιωθω ασχημα που το ειπα,περιμενα και μια συμπαρασταση βρε αδερφε.
οχι καμια απεχθεια....εσυ;εισαι ευτυχισμενος με την παλια-καινουργια σου σχεση;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 01:14, 07-12-09:

Nαι!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:24, 07-12-09:

Οταν η σχεση δεν εχει κανει τον κυκλο της και εχουν μεινει ανοιχτοι λογαριασμοι,υπαρχει αγαπη και πολλα ακομα που πρεπει και θελει το ζευγαρι να ζησει, θελουν και οι δυο την επανασυνδεση, τοτε μπορει και να πετυχει.

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 14:08, 07-12-09:

Nαι!
Μάλλον κάτι σημαίνει αυτό.

Πιστεύω ότι είναι πιθανό να γίνει κάτι καλό, όταν και τα δύο άτομα το θέλουν.

Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chrisss
H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε στις 17:08, 07-12-09:

μετα απο 14 μηνες ξαναβρεθηκα με τον πρωην(ειχαμε 2,5 χρονια σχεση)και εχω μπερδευτει τοσο πολυ!!!
με αγαπαει πραγματικα παντα το ηξερα αυτο.
προσπαθω να θυμιθω γιατι χωρισαμε και περα απο τον ηλιθιο εγωισμο του και μου δεν θυμαμε κατι αλλο....
ολο τον καιρο που ειμασταν χωρια εγω εκανα σχεση με αλλον, εχω ανοιξει θεμα, αλλα τωρα καταλαβα πως αυτος μονο με αγαπουσε πραγματικα ολοκληρωτικα αβαφτη βαμμενη πιο χοντρη η πιο αδυνατη αρρωστη η οχι,με σπυρακια ή με γοβες...γιατι εβλεπε μεσα μου.. αλλα παραλληλα ειμαι τοσο στεναχωρημενη με αυτο που εγινε με τον αλλον που τα εχω μπλεξει...!!!

δεν θελω να γυρισω στον πρωην β' γιατι με πληγωσε πολυ και δεν μπορω να τον συγχωρησω....
αλλα δεν θελω εγω να πληγωσω τον πρωην α' γιατι ειναι σπουδαιο παιδι και δε του αξιζει να ξαναπληγωθει απο εμενα...

και δεν ειμαι σιγουρη γιατι ειπα ναι στον πρωην α' ; επειδη στα αληθεια θελω να ξαναπροσπαθησουμε;επειδη με αγαπαει αυτος τοσο πολυ; ή επειδη προσπαθω να ξεχασω τον πρωην β';;;;;

βοηθεια!!!!

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria82
H silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 19:41, 07-12-09:

μήπως επειδη δεν τον εχεις ξεπερασει κ εσυ ακομα?μηπως επειδη περασες καλα μαζι του και θελεις να ξαναπροσπαθησετε? υπαρχουν πολλα μηπως...
μηπως ειναι εγωισμος?
ανασφαλεια?
εσυ ξερεις τον εαυτο σου καλυτερα απο ολους, ξερεις πως περασατε μαζι και τι νοιωθεις για αυτον...

εγω ημουν παντα της αποψης να ακους αυτο που λεει η καρδια σου , (με εχει οδηγησει λαθος με ατομα που δεν αξιζαν , αλλα ποτε δεν μπηκα στο διλλημα τι να κανω με πρωην, γιατι παντα εφτανα στο τελος και αυτα τα ξεκαθαριζα)

για μενα ξεκαθαρισε τι αισθανεσαι κ τι θελεις απο αυτο τον ανθρωπο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ria82 : 07-12-09 στις 21:51.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:13, 07-12-09:

Πιστευω κρις, πως σημερα που μιλαμε, ουτε ο ενας ουτε ο αλλος ειναι για να ειναι στη ζωη σου.
Απλως εισαι σε ευαλωτη κατασταση τελευταια(το παρακολουθουσα το θεμα σου), δεν εχεις ξεκαθαρισει( χωρισμος, εντασεις, θλιψεις, χειμωνιατικες μερες) ψαχνεσαι και πισωγυριζεις.

Γνωμη μου ειναι αφου χωρισες προσφατα και δεν νιωθεις σιγουρη για κανεναν, να μεινεις λιγο μονη σου χωρις σχεση, να αναθερμανεις τις σχεσεις σου με τον υπολοιπο κοσμο, να κανεις μερικα πραματακια για σενα ωστε να μπουν οι σκεψεις σου σε ταξη και συντομα το τοπιο θα ξεκαθαρισει.
Οχι βιαστικες κινησεις στην ψυχη μας, ζεσταμα κι επειτα ο γρηγορος ρυθμος.

φιλικά

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 01:36, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από chrisss
μετα απο 14 μηνες ξαναβρεθηκα με τον πρωην(ειχαμε 2,5 χρονια σχεση)και εχω μπερδευτει τοσο πολυ!!!
με αγαπαει πραγματικα παντα το ηξερα αυτο.
προσπαθω να θυμιθω γιατι χωρισαμε και περα απο τον ηλιθιο εγωισμο του και μου δεν θυμαμε κατι αλλο....
ολο τον καιρο που ειμασταν χωρια εγω εκανα σχεση με αλλον, εχω ανοιξει θεμα, αλλα τωρα καταλαβα πως αυτος μονο με αγαπουσε πραγματικα ολοκληρωτικα αβαφτη βαμμενη πιο χοντρη η πιο αδυνατη αρρωστη η οχι,με σπυρακια ή με γοβες...γιατι εβλεπε μεσα μου.. αλλα παραλληλα ειμαι τοσο στεναχωρημενη με αυτο που εγινε με τον αλλον που τα εχω μπλεξει...!!!

δεν θελω να γυρισω στον πρωην β' γιατι με πληγωσε πολυ και δεν μπορω να τον συγχωρησω....
αλλα δεν θελω εγω να πληγωσω τον πρωην α' γιατι ειναι σπουδαιο παιδι και δε του αξιζει να ξαναπληγωθει απο εμενα...

βοηθεια!!!!
Τι γίνεται όταν μετά από 14 μήνες σκέφτεσαι ακόμη τον πρώην; Πώς προχωράς , όταν σκέφτεσαι ακόμη τα παλιά;

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:06, 15-07-16:

Έσκασε για δεύτερη φορά (η πρώτη ήταν τον Ιούνιο) απ' το πουθενά σαν μαδημένος αετομάχος ο 50χρονος γεράκος που την είχε δει τεκνό και με άφησε για μια 27χρονη. Κατάλαβε δήθεν ότι εγώ ήμουν η σωστή του επιλογή και η άλλη γυναίκα ένας ενθουσιασμός. Μάλιστα είχε το θράσος να μου πει ότι με λυπόταν που βίωσα την απόρριψή του, αλλά δεν μπορούσε να αντισταθεί. Το ότι δεν μπόρεσε να αντισταθεί σε μια νέα γυναίκα, άντε να το κατανοήσω και να το κάνω γαργάρες, το να μου πει όμως ότι με λυπόταν με εξόργισε. Δεν θέλω να με λυπάται κανένας. Θέλω να είναι ο άλλος δίπλα μου επειδή βρίσκει κάποιες αρετές σ' εμένα. Δεν είμαι εγώ κανένα κοριτσάκι αδύναμο, που κάθεται να περιμένει τον κάθε νταή. Εν τέλει ο Τέλης τελείωσε και νιώθω τέλεια για την απόφασή μου. Δεν θα ενδώσω ούτε αυτή τη φορά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 15-07-16 στις 23:12.
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:15, 15-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Έσκασε για δεύτερη φορά (η πρώτη ήταν τον Ιούνιο) απ' το πουθενά σαν μαδημένος αετομάχος ο 50χρονος γεράκος που την είχε δει τεκνό και με άφησε για μια 27χρονη. Κατάλαβε δήθεν ότι εγώ ήμουν η σωστή του επιλογή και η άλλη γυναίκα ένας ενθουσιασμός. Μάλιστα είχε το θράσος να μου πει ότι με λυπόταν που βίωσα την απόρριψή του, αλλά δεν μπορούσε να αντισταθεί. Το ότι δεν μπόρεσε να αντισταθεί σε μια νέα γυναίκα, άντε να το κατανοήσω και να το κάνω γαργάρες, το να μου πει όμως ότι με λυπόταν με εξόργισε. Δεν θέλω να με λυπάται κανένας. Θέλω να είναι ο άλλος δίπλα μου επειδή βρίσκει κάποιες αρετές σ' εμένα. Δεν είμαι εγώ κανένα κοριτσάκι αδύναμο, που κάθεται να περιμένει τον κάθε νταή. Εν τέλει ο Τέλης τελείωσε και νιώθω τέλεια για την απόφασή μου. Δεν θα ενδώσω ούτε αυτή τη φορά.
A ναι, το γνωστό κολπάκι που για τους χ,ψ, λόγους ο ενθουσιασμός ξεφουσκώνει και για κάποιο λόγο το μέχρι πρότινος "σιγουράκι" πρέπει να εξακολουθεί να ενδιαφέρεται και να γίνει χαλί. Καλά έκανες και δεν ενέδωσες, ακόμα και αν δεν σου έλεγε ότι σε λυπάται. Δεν είναι τα πισωγυρίσματα δείγμα ωριμότητας πιστεύω.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 10:09, 16-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Εν τέλει ο Τέλης τελείωσε και νιώθω τέλεια για την απόφασή μου. Δεν θα ενδώσω ούτε αυτή τη φορά.
Τελεία λοιπόν.
Αφιέρωσέ του αυτό το τραγούδι:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 20:01, 16-07-16:

Ότι κλείνει, δεν ανοίγει.
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:39, 16-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Γκρινιάρης Gkrr
Ότι κλείνει, δεν ανοίγει.
Πήγαινε πες το στον άλλον με την παρθένα/μη-παρθένα girlfriend στο παραδίπλα θέμα, να δούμε. Will he punch you in the face?
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 20:53, 16-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Πήγαινε πες το στον άλλον με την παρθένα/μη-παρθένα girlfriend στο παραδίπλα θέμα, να δούμε. Will he punch you in the face?
Lel Είπα και εκεί κάτι
Θα βοηθήσεις έαν τέλικα πάει να μου έρθει καμιά ανάποδη?!
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 21:41, 17-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Καλά έκανες και δεν ενέδωσες, ακόμα και αν δεν σου έλεγε ότι σε λυπάται. Δεν είναι τα πισωγυρίσματα δείγμα ωριμότητας πιστεύω.
Ε, βέβαια!
Αρχική Δημοσίευση από Dias
Τελεία λοιπόν.
Αφιέρωσέ του αυτό το τραγούδι:
Πολύ καλή ιδέα!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:59, 18-07-16:

Πηρες μια πολυ ωραια ηθικη ικανοποιηση Μπλου. Παντα ο δολοφονος επιστρεφει στον τοπο του εγκληματος. Αλλα προσεξε- ποτέ γιατι μετανοιωσε. Επιστρεφει για ενα ακομα εγκλημα...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 06:59, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Πηρες μια πολυ ωραια ηθικη ικανοποιηση Μπλου.
Για να πω τη μαύρη αλήθεια, πήρα ηθική ικανοποίηση. Δεν θα ενδώσω όμως σε καμία περίπτωση. Άσε μη βρεθώ με καμιά σύφιλη. Με προτιμώ υγιή. Ποιος ξέρει με ποιες ακόμα πηδήχτηκε;

Παντα ο δολοφονος επιστρεφει στον τοπο του εγκληματος. Αλλα προσεξε- ποτέ γιατι μετανοιωσε. Επιστρεφει για ενα ακομα εγκλημα...
Έχεις δίκιο.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:12, 19-07-16:

Παντως αν δεν εισαι παρα πολυ υπερανω και βαθια πληγωμενη, μπορεις να τον κανεις θρυψαλα σε αυτη την φαση
Και μετα κιουρια προχωρας την ζωη σου ακομα πιο ησυχη
Βεβαια αυτο εχει να κανει με τον χαρακτηρα σου και το ποσο και πως πληγωθηκες. Εγω πχ εχω εκδικητικες τασεις, αλλα εχει υπαρξει περιπτωση που αδιαφορησα γιατι δε με πολυενοιαζε, εχει να κανει και με τον χαρακτηρα που χεις απεναντι σου. Το καλυτερο παντα μαθημα ειναι η αδιαφορια στις περισσοτερες περιπτωσεις, αλλα υπαρχουν μερικα ατομα τοσο αναισθητα που δεν πιανει αμεσα τουλαχιστον. Πιανει δηλαδη παντα η αδιαφορια - χιλιοδοκιμασμενη απο ολους μας, αλλα θελει χρονο, ειναι ορισμενοι πολυ αγενεις και λες ''αυτος? αποκλειεται να ηταν ετσι και να μην το ειχα καταλαβει''. Κι επισης, αν εχεις απεναντι σου ενα καθικι, του αξιζει πιστευω ενα μαθηματακι.
Εγω παντως εχω ριξει καρφια σε περιπτωση που χρειαζοταν και καμμια τυψη ποτε δεν ενιωσα. Οταν εχεις υπαρξει ενταξει και τιμια, σε πνιγει το δικαιο... Εχω προτιμησει δηλαδη τον χαρακτηρισμο ''σκύλα'', παρα ''καημένη''.

Παντως οπως και να εχει, μην τον αφησεις να σε περιτριγυριζει. Κλεισε πορτες και παραθυρα να παρει την πρωτη κρυαδα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 19-07-16 στις 17:22.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:47, 19-07-16:

Εγω παντως εχω ριξει καρφια σε περιπτωση που χρειαζοταν και καμμια τυψη ποτε δεν ενιωσα. Οταν εχεις υπαρξει ενταξει και τιμια, σε πνιγει το δικαιο... Εχω προτιμησει δηλαδη τον χαρακτηρισμο ''σκύλα'', παρα ''καημένη''.
Εγώ πάντα είμαι τίμια (κάτι το οποίο μου έχει αναγνωρίσει απόλυτα), γιατί πολύ απλά δεν μπορώ να είμαι διαφορετική. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να τον εκδικηθώ. Έχω συνηθίσει να συγχωρώ τους ανθρώπους, γιατί κι εγώ ως άνθρωπος έχω αδυναμίες. Υποφέρω που δεν του απαντάω στο τηλέφωνο, αλλά προέχει η αξιοπρέπεια μου, την οποία οποία ουδέποτε διαπραγματεύτηκα.

Παντως οπως και να εχει, μην τον αφησεις να σε περιτριγυριζει. Κλεισε πορτες και παραθυρα να παρει την πρωτη κρυαδα.
Ναι, του το ξεκαθάρισα ότι δεν υπάρχει επιστροφή κι αυτή την απόφαση δεν την αλλάζω, όσο κι αν μου είναι δύσκολο.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:53, 19-07-16:

Δυσκολο να μη σου ειναι... Αυτου του ηταν δυσκολο να ξεβρακωνεται με μια αλλη? Σορυ που μιλαω λιγο ωμα, αλλα οχι να υποφερεις, θα πρεπε να σαι πολυ θυμωμενη. Εμενα οταν μου ειχε συμβει, αισθανθηκα μια τετοια σιχαμαρα που οταν τον σκεφτομουν, μου ρχοταν εμετος και σοβαρολογω. Προφανως ηταν ενα ψυχοσωματικο στρες που περασα. Ο πονος μου ηταν καθαρα εγωισμος με παραπονο ''γιατι, αφου εγω ημου ενταξει''. Διοτι αν το δεις με τη λογικη, ρεαλιστικα, επειτα απο αυτο, τι ακριβως να σου λειπει και να θελεις απο αυτον τον ανθρωπο? Που χθες κοιμοταν μαζι σου και την επομενη με μια αλλη?Οχι, πες μου. Λογικα δηλαδη...
Κι οχι τιποτε αλλο, αλλα αμα δεν τους κατσει κιολας η φαση καλα, επιστρεφουν με ενα σωρο φτηνες δικαιολογιες. Και η επιστροφη οχι απο αληθινη μετανοια. Για να φτασεις σε σημειο να κερατωσεις, εχει πεθανει μεσα σου το συναισθημα για το κοριτσι σου. Αναζωπυρωνεται οταν οι... ορεξεις σου δεν ικανοποιουνται με τη νεα κατασταση. Κι ετσι επιστροφη στο σιγουρο κι ασφαλες. Και μολις ξαναδοθει η ευκαιιρια, να σου παλι η ιδια κατασταση. Πιστευω πως οποια τρωει κερατο, ξανατρωει. Ενω για τη γυναικα το βλεπω καπως διαφορετικα, καθως ειναι πιο λογικη σε τετοιες καταστασεις. Απατα? Τελειωσε η σχεση της.
Και φυσικα δεν ξαναγυρνα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 19-07-16 στις 18:57.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 19:39, 19-07-16:

Ενω για τη γυναικα το βλεπω καπως διαφορετικα, καθως ειναι πιο λογικη σε τετοιες καταστασεις. Απατα? Τελειωσε η σχεση της.
Και φυσικα δεν ξαναγυρνα.
Είναι λίγο "αστείο" γιατί οι γυναίκες συνήθως είναι ξεκάθαρα συναισθηματικές, αλλά όταν πρόκειται για τέτοιες αποφάσεις επικρατεί (και πολύ σωστά) η λογική.
Σαν να έχει η άλλη upper limit συναισθημάτων, και αν ο άλλος της τα εξαντλήσει one way or another, γίνεται logic machine. Ίσως γι αυτό λένε ότι σε ένα χωρισμό η γυναίκα θα πονέσει πολύ στην αρχή και ο άντρας θα το νιώσει έντονα πιο μετά (και τότε μπορεί να κάνει και το πισωγύρισμα).

Τι να πω βέβαια, δεν έχω και καμιά τεράστια εμπειρία ή στατιστικό δείγμα, αλλά αυτά βλέπω γύρω μου. Το 'χετε παρατηρήσει και σεις ή πάλι σε θερμοκήπιο εξαιρέσεων έπεσα;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:12, 19-07-16:

Όσο ερωτευμένοι/ες και να είμαστε με κάποιον/α, όσο και να μας λείπει δεν πρέπει να του/της δίνουμε δεύτερη ευκαιρία, όταν μας κερατώνει. Δεν τίθεται θέμα εκδίκησης. Τον θυμό τον έχω διαχειριστεί. Είναι θέμα τιμής κι εγωισμού με την καλή έννοια.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:10, 20-07-16:

Εγω εχω καταλαβει πως οι αντρες ειναι πολυ πιο συναισθηματικοι σε ολα τα επιπεδα (εκτος απο το κομματι της μητροτητας-πατροτητας και ειναι λογικο εφοσον δεν βιωνουν την εγκυμοσυνη κ την γεννα-ειναι καθαρα βιολογικο το θεμα). Σε ολα τα υπολοιπα, λειτουργει ενα ενστικτο τους ζωωδες θα το ελεγα ειτε με την καλη ειτε με την κακη εννοια. Γιαυτο ακουμε κ πλεον μπορω κι εγω απο τις εμπειριες μου με τους ανδρες πως ειναι μεγαλα παιδια. Αυτο αλλοτε ειναι πολυ χαριτωμενο κι αλλοτε γινεται τρομερα επικινδυνο για την πολυπλοκη ψυχοσυνθεση μιας γυναικας κι ετσι η ιδια, καθαρα για αυτοαμυνα, επιστρατευεται την λογικη της, δουλευει ενεργα το μυαλο της ειδικα στις δυσκολες στιγμες.
Καποτε μου ελεγαν κ σημερα μπορω με σιγουρια να πω πως μια γυναικα αποφασιζει τελικα αν θα κρατησει την σχεση της ή το σπιτι της ή θα το δυαλύσει. Ειναι πιο ικανη ως προς την διαχειριση δυσκολων καταστασεων. Μπορει να δεχτει ακομα κ το κερατο προκειμενου να κρατησει το σπιτι της, ενας ανδρας ομως δεν εχει την ικανοτητα να το διαχειριστει. Δεν ειναι βεβαια ολοι οι ανδρες το ιδιο, αλλα ως επι το πλειστον. Ειναι ορισμενοι που αναγκαζονται να χρησιμοποιησουν την λογικη αυτη παραλληλα με το συναισθημα τους, συνηθως οταν τυγχανουν σε γυναικες που λεμε αντρακια, δεν εχουν διπλωματια, δεν εχουν ακομα ωριμασει κοκ

Δεν λεω πως οι αντρες ή οι γυναικες ειναι καλυτεροι χειροτεροι, ειμαστε ομως πολυ διαφορετικοι γιαυτο κ τα ετερωνυμα ελκονται αλλωστε,
Και οι δυο περνουν δυσκολα σε τετοιες καταστασεις, ο καθενας με τον τροπο του. Βριζουμε τους ανδρες, οτι σκεφτονται μοναχα το πουλι τουσ, βριζουν αυτοι εμας, οτι ειμαστε μπιπ, εννοουν πανουργεσ, αλλα ανεξαρτητα απαυτο που δεν αλλαζει κιολας, καλο ειναι να θυμομαστε και οι δυο που κ που τη διαφορετικοτητα μας σε σοβαρα ζητηματα

Επισης πιστευω πως αν η γυναικα απατησει εχει παψει να αγαπα, ενω αν ο ανδρας απατησει, δε σημαινει απαραιτητα πως εχει παψει να αγαπα. Πιθανο κι αυτο αλλα πολυ πιθανο να μην ικανοποιειται σεξουαλικα, οποτε παιρνει αυτο που θελει κ ξαναγυρνα. Ειναι πολυ σοβαρο το κομματι της σεξουαλικης ικανοποιησης γιαυτους, και για εμας ειναι βεβαια, αλλα ειναι διαφορετικα.

Ασε που γενικως πιστευω πως απο κει ξεκινουν και τελειωνουν ολα σε μια σχεση, απο το σεξ, αλλα θα επεκταθω πολυ.. Γιαυτο οταν ακουω για χωρισμο, αν εχω την οικειοτητα ρωταω"στο κρεβατι πως τα πηγαινατε; Ταιριαζατε; Ησασταν ικανοποιημενοι; Εσυ ησουν. Αυτος ομως; Τοχες ψαξει;" κοκ.
Γιατι οταν χανεις εκει την επαφη... νομιζω αρχιζει κ χανεται η ολη μαγεια της ιστοριας. Και ασυμφωνιες αν υπαρχουν και προβληματα αν προκυπτουν, αν στο κρεβατι ειναι κοντα το ζευγαρι, ουτε απιστιες ουτε μπουρδουκλωματα γινονται...

Τελοσπαντων μου ρχονται πολλα να γραψω αλλα θα βαλω μια τελεια γιατι με βαρεθηκα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 20-07-16 στις 00:48. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 09:07, 20-07-16:

Τα λες πάρα πολύ ωραία.
Τι έχω καταλάβει εγώ; Οι άνδρες δεν θέλουν να βλέπουν στις γυναίκες τα δικά τους γνωρίσματα. Η ευθύτητα, ο ντόμπρος χαρακτήρας, η τετράγωνη λογική, το οξύ χιούμορ, η ενασχόληση με "σκληρά" θέματα του επιστητού (λ.χ. πληροφορική, μάνατζμεντ, μάρκετινγκ, χρηματοοικονομικά, πολιτικά) κτλ. είναι αντρικά στοιχεία. Εγώ τα έχω αυτά. Σε πρώτη φάση αρέσει στον άντρα το γεγονός ότι μπορεί να συζητήσει μαζί μου θέματα που τον ενδιαφέρουν. Η συζήτηση γίνεται ενδιαφέρουσα και δεν πλήττει. Μια γυναίκα όμως με τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα που προανέφερα -για να μην το εξατομικεύσω- εντυπωσιάζει στην αρχή, αλλά στην πορεία γίνεται βαρετή, γιατί είναι προβλέψιμη. Οι άντρες -κακά τα ψέματα- θέλουν εμάς τις γυναίκες πονηρές γατούλες, ναζιάρες, κολπατζούδισες. Δεν τους κρίνω γι' αυτό. Ωστόσο, αν μια γυναίκα έχει μάθει να φέρεται με ευθύτητα, δεν μπορεί να φερθεί με τον τρόπο που μόλις παραπάνω ανέφερα. Η ισχυρή προσωπικότητα σε μια γυναίκα δεν είναι πάντα αρεστή. Τι να κάνουμε; Δεν μπορούμε να αλλάξουμε τον εαυτό μας σε όλα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 20-07-16 στις 13:56.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:35, 21-07-16:

Εγω νομιζω μπλου το αντιθετο, πως τις ναζιαρες πολυ γατουλες συνεχως κ γενικως χαζογκομενες ειναι αυτες που καποια στιγμη βαριουνται...
Το ζητημα ειναι να μπορεις λιγο πολυ να ταχεις ολα. Εκει που χρειαζεται το ναζι κι εκει που χρειαζεται την ευθυτητα. Το ενα δεν αναιρει το αλλο. Προφανως ομως γιαυτο χρειαζεται μια μικρη δουλεια. Τι εννοω; Γυναικες σαν εσενα εχουν δυο επιλογες: ή να εμμενουν στα αρσενικα αυτα χαρακτηριστικα, χωρις να βγαζουν την θηλυκοτητα, να περιμενουν τον καταλληλο που θα τις δεχτει κ θα τις επιλεξει εκεινος κ συνηθως στην πλειοψηφια ειναι οι γυναικες που μενουν μονες απο επιλογη. Υπαρχει ομως κ η επιλογη να εχουν αυτον που εκεινες θα επιλεξουν και με λιγο "δουλεμα" να ειναι μαζι. Οταν λεω δουλεμα εννοω πως οι ανδρες θελουν λιγο δουλεμα με την καλη εννοια. Μιαν εκπληξη. Μια ισχυρη προσωπικοτητα με πολλη πολλη θηλυκοτητα, χαρη εκει που πρεπει κ γιατι οχι λιγο ναζι. Προκειμενου να εχει αυτον που εκεινη εχει επιλεξει, θα του κανει κ μερικα "χατηρια". Δε σου λεω να πας κοντρα στον εαυτο σου. Σου λεω να βγαλεις κ κατι ακομα μεσα απο την γυναικα που εχεις. Γιατι σιγουρα το χεις, αλλιως θα ησουν γκει ξερω γω.
Οπως επισης πιστευω, τουλαχιστον απαυτα που γραφεις, οπως σεχω ψυχολογησει, πως ο τυπος αυτος δε σου ταιριαζει για εναν απλο λογο κ κυριοτερο- δε δοκιμασε να σε προκαλεσει ωστε να βγαλεις προς τα εξω κι αλλα της προσωπικοτητας σου. Με το πρωτο κωλυμμα, ενιωσε ΑνασφαλειΑ. Ειδικα δε οταν επιλεγουν κ πολυ νεοτερεσ τουσ, φαντασου ποση αναγκη εχουν να χειριστουν "κατι" (νομιζουν δηλαδη. Μια πιτσιρικα ετσι κ την ερωτευτουν μπορει να τουσ αλλαξει κ τα φωτα)
Επισησ, Γυναικες με ισχυρη προσωπικοτητα επιλεγουν κ δεν επιλεγονται.
Νομιζω θα σου ταιριαξει αυτος που θαναι ομοιως ντομπρος κ ευθυς, πολυ περισσοτερο απο εσενα, φυσικα αυτοι οι τυποι δεν ειναι κατα βαση ανασφαλεις, ενας ψαγμενος κ εμπειρος που θα χει κατασταλαξει στο τι ζηταει. Πιστεψε με, εκει θα βγαλεις κ ναζι κ απολα κ θα σου βγαινουν αυθορμητα.
Δεν ξερω αν πεφτω μεσα, ειναι κ νωρις ακομα, αλλα αν σου τυχει κανας τετοιος κεραυνοβολος ελα να μου το πεις κ θα χαρω πολυ.
Προς ωρας αστον Τελη να κουρευεται..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 21-07-16 στις 21:53.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:01, 21-07-16:

Σου λεω να βγαλεις κ κατι ακομα μεσα απο την γυναικα που εχεις. Γιατι σιγουρα το χεις, αλλιως θα ησουν γκει ξερω γω.
Κοίταξε, γκει σαφώς δεν είμαι. Όλοι/ες μου λένε να κουνάω την ουρά μου, αλλά, βρε συντρόφια, δεν έχω ουρά, τι να κάνουμε; Αυτή είμαι καλώς ή κακώς, όποιο κι αν είναι το τίμημα. Σε τελική ανάλυση, καλύτερα μόνη μου παρά καταπιεσμένη.

Όπως μια γυναίκα με μούσι και μουστάκι θα ήταν αποκρουστική, έτσι και μια γυναίκα που έχει "αντρικά" ενδιαφέροντα ξενερώνει τον άντρα κάποια στιγμή.

Προς ωρας αστον Τελη να κουρευεται..
Εξυπακούεται. Αυτό δεν αλλάζει. Τώρα εγώ κάνω παιχνίδι.

Το γεγονός ότι είμαι 39 ετών δεν αποτελεί εμπόδιο στο να ξανακάνω σχέση όποτε το θελήσω.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 22-07-16 στις 09:38.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 10:55, 23-07-16:

Οχι. Κανενας δεν βαριεται μια γυναικα εξυπνη με την οποια να μπορεσει να μιλησει και για αλλα θεματα εκτος απο το χρωμα κουρτινες που πηρε. Η αθωοτητα και το ναζι εχουν τη χαρη τους αλλα καποια στιγμη βαριεσαι. Επισης το να εχεις μαζι σου ενα ατομο με αδυναμο χαρακτηρα που εξαρταται απο σενα ειναι κουραστικο. Βεβαια υπαρχουν και διαφορετικες κατηγοριες ανθρωπων αλλα γενικα οι γυναικες με δυνατο χαρακτηρα εχουν περαση. Περαση δεν εχουν τα αντρακια...

Τελος δεν ζουμε στο 1960 για να ειναι η πολιτικη και τα οικονομικα αντρικο θεμα.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:21, 30-12-16:

Ο πρώην μου έκανε και 3η κρούση (μέσω μαιλ αυτή τη φορά) όταν έμαθε από φίλη μου ότι πέθανε ο πατέρας μου (λέγοντάς μου ότι δεν θα με πιέσει να επανασυνδεθούμε, καθώς και ότι θέλει να με στηρίξει σε φιλικό επίπεδο!) Εδώ γελάνε και μαλιστα πολύ (γελάει και ο κάθε πικραμένος που λένε). Αύτα τα κόλπα εγώ δεν τα χάφτω. Αν με ήθελε, ας πρόσεχε! Εκείνος έχασε! Νόμιζε ότι, επειδή έχω καμφθεί συναισθηματικά λόγω του πένθους, θα ενδώσω σε επικείμενη πρότασή του να τα ξαναβρούμε. Είμαι σκληρό φρούτο όμως κι ας μην μου φαίνεται. Ο οίκτος του με εκνευρίζει. Εξάλλου έχω υποστηρικτικό περιβάλλον και δεν χρειάζομαι τη συμπαράστασή του. Μολονότι δεν έχω πάψει να τον αγαπώ, πρέπει να φανώ αξιοπρεπής. Αυτή είναι πάγια θέση μου!
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 00:36, 31-12-16:

Για την προσπάθεια του και μόνο μια ευκαιρια την αξίζει δεν συμφωνείς?
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,655 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 00:40, 31-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Για την προσπάθεια του και μόνο μια ευκαιρια την αξίζει δεν συμφωνείς?

Λολ. Χρησιμοποιεί ξεκάθαρα τον θάνατο του πατέρα της και το γεγονός οτι ειναι ευάλωτη για να την κανει να τον λυπηθεί και να του δωσει δεύτερη ευκαιρία. Και καλα οτι θέλει να συμπαρασταθεί φιλικά Λογικα για να μην θέλει να υποκύψει η κοπέλα,θα εχει τους λόγους της. Δεν αξίζουν όλοι δεύτερες ευκαιρίες. Και το βρισκω εντελώς τραγικό σε μια τετοια ευαίσθητη στιγμη για την Blue Sea να προσπαθεί να την προσεγγίσει και να εκμεταλλεύεται αυτο που δυστυχώς συνέβη.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 01:09, 31-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Λολ. Χρησιμοποιεί ξεκάθαρα τον θάνατο του πατέρα της και το γεγονός οτι ειναι ευάλωτη για να την κανει να τον λυπηθεί και να του δωσει δεύτερη ευκαιρία. Και καλα οτι θέλει να συμπαρασταθεί φιλικά Λογικα για να μην θέλει να υποκύψει η κοπέλα,θα εχει τους λόγους της. Δεν αξίζουν όλοι δεύτερες ευκαιρίες. Και το βρισκω εντελώς τραγικό σε μια τετοια ευαίσθητη στιγμη για την Blue Sea να προσπαθεί να την προσεγγίσει και να εκμεταλλεύεται αυτο που δυστυχώς συνέβη.
Τώρα που το σκέφτομαι ναι έχεις δίκιο εκμεταλλεύεται την κατάσταση σωστό
Παράθεση

evalliaChefαρα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη evalliaChefαρα
H evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

H evalliaChefαρα έγραψε στις 10:57, 31-12-16:

Αν σκεφτώ τον δικό μου?Η Πινελόπη ειναι λίγη μπροστά μου..
Αν λοιπον γινόταν το θαύμα,μόνο εαν καταφερνε να τον ξεπεράσει ,δε θα γυρναγα
.Αλλα και αν γυρναγα πίσω..Θα ήταν μόνο για εκείνον..
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,106 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 11:05, 31-12-16:

Συγγνώμη αλλά γιατί είναι προφανές ότι είναι κόλπο για να την ρίξει πάλι; Έμαθε ότι ένας άνθρωπος που είχε περάσει μαζί του τάδε χρονικό διάστημα πενθεί και θέλει να τον στηριξει ψυχολογικά. Η ανθρωπιά δεν έχει χαθεί ακόμη..
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 11:48, 31-12-16:

Μα να της έγραψε "δεν θα σε πιέσω να επανασυνδεθούμε" σε μέιλ που έστειλε υποτίθεται για να συμπαρασταθεί; Συμπαράσταση είναι αυτή; Η Τέσα βιώνει το πένθος της κι εκείνος πάει να γυρίσει το θέμα γύρω από τον εαυτό του. Λες και περιστρέφεται η ζωή της γύρω από εκείνον, έλεος. Δεν μπορούσε να πει "Αν ποτέ θες κάποιον να μιλήσεις θα είμαι εδώ"; Έπρεπε να σχολιάσει δήθεν φιλίες και σχέσεις;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους