Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,842 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αναγκαστική κατάσχεση ακινήτου

Diaco

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Diaco
Ο Diaco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Diaco έγραψε στις 11:34, 08-06-13:

Καλησπέρα παιδιά,
Σίγουρα απο Δευτέρα θα συμβουλευτεί ειδικό ,αλλά σκέφτηκα να ρωτήσω εδω αν ξέρει κανένας, για να μου φύγει και το άγχος
Που λέτε , ήρθε χτες στο σπίτι ενος φίλου ''μαντάτο'' απο δικαστικό επιμελητή ,για αναγκαστική κατάσχεση ακινήτου για οφειλές προς το Δημόσιο ( ΔΟΥ ).
Οι απορίες μου είναι οι εξής :
1)Σε πόσες προειδοποιήσεις καλούνται να προβούν οι αρμόδιοι προς τον οφειλέτη ,προτού την κατάσχεση ;
2)Αν και δεν έχω ιδέα απο νομικά ,αλλα ρε παιδιά ,είναι λογικό για χρέη γύρω στα 7-8.000 να προβαίνουν σε κατάσχεση ακινήτου αξίας ανω των 100.000 Ε ;
3)Και η σημαντικότερη ερώτηση ,έστω οτι απο Δευτέρα κάνει ρύθμιση των οφειλών . Άρεται η εντολή κατάσχεσης ;

Ευχαριστώ,

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους