Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με το mouse

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:33, 12-06-08:

Εδώ και 3 ημέρες το mouse μου δεν ανταποκρίνεται πάντα. Δηλαδή όταν bootαρω είναι μια χαρά για κάμποση ώρα αλλά ξαφνικά σταματάει και δεν επανέρχεται παρά μόνο με restart.

Είναι Microsoft optical ενσύρματο και τα 'χει τα χρονάκια του, το θέμα όμως είναι πως ακόμα κι αν πάρω ένα καινούργιο που έχω στο μυαλό μου, μήπως εξακολουθήσω να έχω τα ίδια προβλήματα;
Επίσης υπάρχει πιθανότητα να επιρρεάζεται από το digitizer;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:12, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Εδώ και 3 ημέρες το mouse μου δεν ανταποκρίνεται πάντα. Δηλαδή όταν bootαρω είναι μια χαρά για κάμποση ώρα αλλά ξαφνικά σταματάει και δεν επανέρχεται παρά μόνο με restart.

Είναι Microsoft optical ενσύρματο και τα 'χει τα χρονάκια του, το θέμα όμως είναι πως ακόμα κι αν πάρω ένα καινούργιο που έχω στο μυαλό μου, μήπως εξακολουθήσω να έχω τα ίδια προβλήματα;
Επίσης υπάρχει πιθανότητα να επιρρεάζεται από το digitizer;

Καταρχήν σταμάτα να κάνεις restart θα χαλάσει το μηχάνημα. Μπορείς να βγάλεις το μηχάνημα απο την πρίζα και να το μεταφέρεις σε ποιό δροσερή θέση όπως είναι το πατάρι η το μπάνιο, με αυτό τον τρόπο η θερμοκρασία του μηχανήματος θα πέσεις και τα restart.... θα γίνονται σε ποιό δροσερό περιβάλλον.

Δεν έχω ακούσει για microsoft περιφερειακό να χαλάει οπότε μάλλον για προβοκάτωρα της logitech σε κόβω, όπως και να έχει δοκίμασε να καθαρίσειςτο ποντίκι σου πολύ προσεκτικά. Το πληντήριο ρούχων σε πρόγραμμα για ευαίσθητα μπορεί να βοηθήσει σε αυτό αλλα προς Θεού μην χρησιμοποιείσεις στην ίδια πλύση μαλακτικό και φυσικά μην το βάλεις με τα λευκά.

Σύμφωνα με έρευνα του ΣΜΕΤ (ξέρει κανένας τι είναι το ΣΜΕΤ?) το digitizer, το optimizer και το συνθεσαιζερ δεν έχουν αποδειχθεί ότι επιρεάζουν τα ποντίκια απο την άλλη βέβαια το ίδιο λέγαν και για τα αεροζόλ και την τρύπα του όζοντος.

Πάντως η λύση που προτείνω είναι να αγοράσεις ένα καινούργιο ηλεκτρονικό υπολογιστή, μια τοστιέρα, έναν ηλιακό, ένα xbox και μία ψωμιέρα, έτσι ώστε και το ποντίκι να μην σου δουλέψει θα έχεις τόσα άλλα πράγματα να ασχοληθείς που δεν θα σε ενδιαφέρει! Ctlr+Alt τοστ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:15, 12-06-08:

Α ρε John...!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 15:25, 12-06-08:

Καταρχήν πρέπει να μας πεις αν υπήρξε κάτι χαρακτηριστικό στη ζωή του ποντικιού που το έκανε να δει τη ζωή να περνά μπρος από τα μάτια του, όπως μια πτώση (είτε του ίδιου είτε της τάσης) ή το όραμα του Choronzon του άρχοντα της Αβύσσου.

Επίσης καλό θα ήταν να το δοκιμάσεις σε μια άλλη USB ή αν δεν είναι USB (μιας και έχει τα χρονάκια του) να το δοκιμάσεις σε άλλο PC. Ελπίζω να μην είσαι ερημίτης και δεν υπάρχουν PC γύρω σου, ώστε να δοκιμάσεις και κάποιο άλλο ποντίκι δανεικό.

Πάντως αν το ποντίκι είναι USB και οτιδήποτε δοκιμάσεις στη θύρα USB που το έχεις (όπως flashάκι) δουλεύει, τότε σίγουρα το PC σου δεν είναι τρελό και άρα αν πάρεις νέο ποντίκι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αυτά... Μακάρι η δύναμη των Ταρώ να είναι μαζί σου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:12, 12-06-08:

εχμ.... alarm.... n00b in da house...
υπάρχει περίπτωση να θέλει απλά καθάρισμα?

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:36, 12-06-08:

Nope, δε θέλει καθάρισμα...καθαρίζω πολύ τακτικά και το keyboard και το mouse.

Πριν από λίγες ώρες έσβησε και το κόκκινο φωτάκι του. Ήρθε η ώρα για νέο mouse!

EDIT & UPDATE: The Mouse Resurection: Μάλλον έχει πρόβλημα η USB θύρα. Το έβαλε η κόρη μου σε άλλη και τώρα δουλεύει και πάλι μια χαρά!

Γίνεται να καεί μια USB θύρα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 12-06-08 στις 21:45.
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:16, 12-06-08:

Nope, δε θέλει καθάρισμα...καθαρίζω πολύ τακτικά και το keyboard και το mouse.

Πριν από λίγες ώρες έσβησε και το κόκκινο φωτάκι του. Ήρθε η ώρα για νέο mouse!

EDIT & UPDATE: The Mouse Resurection: Μάλλον έχει πρόβλημα η USB θύρα. Το έβαλε η κόρη μου σε άλλη και τώρα δουλεύει και πάλι μια χαρά!

Γίνεται να καεί μια USB θύρα;
Βρε μήπως έσπασαν οι συνδέσεις της θύρας με τη μητρική και γι αυτό δουλεύει όποτε θέλει; Εξάλλου η έλλειψη φωτός στο ποντίκι σημαίνει ότι ούτε ρευματάκι τραβάει, οπότε αυτό ενισχύει την άποψή μου μιας και η USB τροφοδοτεί τις συσκευές που είναι καρφωμένες επάνω της, εξαιρουμένης της περίπτωσης που έχεις εξωτερικό τροφοδοτικό (πχ σε USB εκτυπωτή) και τραβάει από κει.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:19, 12-06-08:

Αν είχαν σπάσει οι συνδέσεις με τη μητρική δε θα έπρεπε να έχουν νεκρώσει όλα τα USB που ανήκουν στην ίδια "ομάδα" ;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:21, 12-06-08:

Αν είχαν σπάσει οι συνδέσεις με τη μητρική δε θα έπρεπε να έχουν νεκρώσει όλα τα USB που ανήκουν στην ίδια "ομάδα" ;
Θα σε γελάσω, δεν γνωρίζω ακριβώς που συνδέεται τι

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:24, 12-06-08:

Συχνα δε κανει καλη επαφη, ή τσακιζει το καλωδιο. Μου εχει συμβει σε τετοιο ποντικι. Πηρα αλλο τελικα.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:26, 12-06-08:

Το Σάββατο λέω να πάρω το Natural Wireless Laser Mouse 6000.

Μείον ένα καλώδιο...κάτι είναι κι αυτό

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:56, 12-06-08:

Κοίτα και σε logitech, π.χ. αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570225. Βοηθάει πολύ στο scrool η νέα ροδέλα της Logitech. Ωστόσο για μεσαίο κλικ πατάς άλλο πλήκτρο. Ωστόσο δεν ξέρω τι είναι καλύτερο ποιοτικά, μιας τα 3 τελευταία ποντίκια ήταν logitech αρά εδώ και 1-2 χρόνια έχω χάσει τις εξελίξεις της microsoft

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:00, 12-06-08:

will do, thanks!!!

Το μόνο πράγμα που εμπιστεύομαι τη Microsoft είναι τα ποντίκια της πάντως....

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 09:01, 13-06-08:

Το μόνο πράγμα που εμπιστεύομαι τη Microsoft είναι τα ποντίκια της πάντως....
lol...
πάντως στο γραφείο έχω ένα Logitech αγορασμένο εδώ και 5? ίσως και παραπάνω χρόνια και δεν μου χει κάνει ποτέ τπτ... το αυτό ισχύει και για το μικρό που έχω για το λάπτοπ...
Και wireless της logitech που έχω χρησιμοποιήσει [δεν το έχω εγώ] εδώ και 3 χρόνια δουλεύει problem-free

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:15, 13-06-08:

lol...
Δεν είναι απόλυτο αυτό, π.χ. το Logitech mx1000 χάλασε μέσα σε 6 μήνες η ροδέλα, και σιγά σιγά (μετά από 2-3 χρόνια) αρχίζει και τα φτύνει η μπαταρία. ενώ σε ένα άλλο για laptop χάλασε το δεξί κλικ σε 2-3 μήνες. Από την άλλη όσα microsoft είχα, κανένα δεν χάλασε

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 09:19, 13-06-08:

Ναι ε?
Καλά υποθέτω ότι είναι και λίγο "τυχερό" το όλο θέμα, και απλά πάμε βάση ... πιθανοτήτων. Πχ. το μοναδικό mouse που έχει χαλάσει ever σε μένα είναι ...Microsoft (~8 ετών βέβαια! ).. όχι ότι το χα ψάξει και τρελά όταν είχα πάρει οποιοδήποτε από τα Mouse μου, να πω την αλήθεια περισσότερο βάση τιμής είχα κινηθεί...

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 09:22, 13-06-08:

Εγώ πάντως έχω το απλό οπτικό ενσύρματο της Microsoft και εδώ και 2 χρόνια δεν μου έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα. Τώρα αν θέλετε wireless και ιστορίες δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να βγάζουν αυτά...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:41, 13-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
Ναι ε?
Καλά υποθέτω ότι είναι και λίγο "τυχερό" το όλο θέμα, και απλά πάμε βάση ... πιθανοτήτων. Πχ. το μοναδικό mouse που έχει χαλάσει ever σε μένα είναι ...Microsoft (~8 ετών βέβαια! ).. όχι ότι το χα ψάξει και τρελά όταν είχα πάρει οποιοδήποτε από τα Mouse μου, να πω την αλήθεια περισσότερο βάση τιμής είχα κινηθεί...
Μεταξύ αυτών των δύο εταιριών δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά, ο κάθενας αγοράζει ότι αρέσει και ότι έχει συνηθίσει. π.χ. οι drivers της logitech μου φαίνονται πιο πλήρες.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 18:07, 14-06-08:

Τελικά ο ποντικός τα τίναξε και στη νέα USB κι έτσι σήμερα πήρε το δρόμο για τον κάλαθο των αχρήστων και τη θέση του πήρε ένα microsoft wireless laser 5000. Τίποτα fancy, ...λειτουργεί. (Το ίδιο και όλες οι USB, ευτυχώς, γιατί καλύτερα να χάσεις ένα ποντίκι παρά μια USB...)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrNikosG

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DrNikosG
Ο DrNikosG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O DrNikosG έγραψε στις 20:13, 24-10-09:

Έχω δυο ποντίκια ασύρματα. Ένα τις Microsoft και ένα της Logitech. Στο desktop που χρησιμοποιώ κυρίως της Logitech και έχω το σωστά περασμένους drivers το ποντίκι σέρνεται. Δηλαδή η κίνηση του δεν είναι ούτε smooth και πολλές φορές παγώνει.

Αν στο Desktop βάλω το Microsoft όλα τζιτζι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 22:58, 25-10-09:

Οι logitech drivers πολλές φορές σου επιτρέπουν να ρυθμίσεις sampling rate, ειδικά στα high end ποντίκια. Δες μήπως είναι ρυθμισμένο χαμηλά.

PS: πολλά χρόνια τώρα Logitech accept no substitute. Τα προτιμώ από τότε που είχαν τις "ελαφριές μπίλιες" που ήταν τρομερή διαφορά σε σχέση με τις σιδερένιες με λάστιχο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gd89

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gd89
Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

O gd89 έγραψε στις 10:13, 14-01-13:

Παιδιά τελευταία αντιμετωπίζω ένα παράξενο πρόβλημα με το ποντίκι...αρχίζει στα καλά-καθούμενα κ τρεμοπαίζει(συμβαίνει μόνο κατά την χρήση του ίντερνετ) μέχρι που σταματάει κάποια στιγμή καμιά ιδέα τί παίζει;;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 10:21, 14-01-13:

Τι ποντικι εχεις; Το εχεις δοκιμασει σε αλλον υπολογιστη;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gd89

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gd89
Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

O gd89 έγραψε στις 10:23, 14-01-13:

Παλιό κλασσικό,όχι δεν το χω δοκιμάσει σε άλλο...με κάτι έχει να κάνει όταν δουλεύω το ίντερνετ....τώρα ας πούμε τρεμοπαίζει...

Παράθεση

υδωρ (Δεσποινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη υδωρ
H Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H υδωρ έγραψε στις 00:19, 21-10-13:

τι ποντικι θεωρειτε καλυτερο?ενσυρματο ή ασυρματο?
χρησιμοποιω ενσυρματο αλλα σπαει το καλωδιο και χανει επαφη.με τα ασυρματα τι παιζει με επαφη-μπαταρια;

Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 00:54, 21-10-13:

ασυρματο που ειχα ηταν κομπλε απο ολες τις αποψεις.Μπαταριες του αλλαζα πολυυυ σπανια και αν θυμαμαι καλα επιανε απο 2 μετρα αποσταση.Τωρα εχω ενσυρματο παλι αλλα δεν μου φανηκαν μεγαλες οι διαφορες τους.Ασυρματο παρε αν θες να αραζεις μακρυα απτην οθονη.Π.χ. ενα φιλος μου εχει συνδεσει το pc με τηλεοραση και καθεται στον καναπε, εχει ασυρματο πληκτρολογιο και ποντικι και ειναι μια χαρα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους