The Corporation - το βιβλίο

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Έχει διαβάσει κανείς το Corporation?......... Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να θαυμάζω μια εταιρεία.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχει διαβάσει κανείς το Corporation?......... Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να θαυμάζω μια εταιρεία.......
Κυκλοφορεί και σε βιβλίο; Μήπως θυμάσαι εκδόσεις/συγγραφέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Εκδόσεις ΚΨΜ (καψιμί). Τζόελ Μπάκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για συν-οπτικές διαδικασίες δες το ντοκυμαντερ. Ειναι καπως μεγαλουτσικο (3.5 ωρες και πολυ περιεκτικο) αλλά αξιζει, πηρε και ολα τα βραβεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για συν-οπτικές διαδικασίες δες το ντοκυμαντερ. Ειναι καπως μεγαλουτσικο (3.5 ωρες και πολυ περιεκτικο) αλλά αξιζει, πηρε και ολα τα βραβεια.
Το ντοκυμαντέρ δεν θέλω να το δω μόνη μου και συνέχεια το αναβάλλουμε.
Ενώ το βιβλίο είναι εξ ορισμού μοναχική δραστηριότητα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε ξερω ομως τι διαφορες εχει με το βιβλιο στις πληροφοριες. Επισης το οπτικο του θεματος ειναι πολυ βοηθητικο. Και οι συνεντευξεις.

Απλα μη το αναβαλετε άλλο. Just do it !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Πάντως το βιβλίο λέει πως η ταινία στηρίχτηκε στο βιβλίο. Φαντάζομαι πως η ταινία θα είναι πιό εντυπωσιακή αλλά τα δεδομένα είναι δεδομένα και μου αρέσει που το σοκ μπορεί να προέρχεται από τα γεγονότα και όχι από τις τραγικές εικόνες των "δούλων" ή τις "περιβαλλοντικές καταστροφές". Το γεγονός ότι η εικόνα απευθύνεται περισσότερο στο θυμικό πολλές φορές αποδυναμώνει την λογική των γεγονότων που είναι και αυτή οικτρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top