Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έχω το τέλειο αγόρι,που θα ήθελαν όλες οι κοπέλες,όμως κάτι δεν πάει καλά..

gwgw88

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gwgw88
H gwgw88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H gwgw88 έγραψε στις 01:47, 21-06-08:

με το αγόρι μου ήμαστε συμμαθητές στο δημοτικό μετά χαθήκαμε.πριν από ένα χρόνο έιχαμε συνάντηση παλιών συμμαθητών και από τότε είμαστε μαζί.εδώ και αρκετό καιρό όμως νιώθω ότι έχω κουραστεί.την μία λέω ότι τον αγαπάω και την άλλη όχι.πριν λίγο καιρό κλείσαμε έναν χρόνο και ένιωσα μια ανακούφιση ότι και να χωρίσω τώρα έχω κλείσει ένα χρόνο.και θέλω και δεν θέλω να χωρίσω...τι να κάνω;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 02:02, 21-06-08:

νομίζω ότι χρειάζεσαι λίγο χρόνο μόνη σου , να σκεφτείς τι πραγματικά θες ...
στο διάστημα που θα είσαι μόνη σου θα καταλάβεις αν πραγματικά θες να είσαι μαζί του ή όχι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 02:08, 21-06-08:

Αν σχολιάσω τον τίτλο σου, θα σου πω πως το "τέλειο" για σένα μπορεί να είναι το "χείριστο" για κάποιον άλλον και το αντίστροφο. Μην κρίνεις επομένως βάσει τα θέλω των άλλων.

πριν λίγο καιρό κλείσαμε έναν χρόνο και ένιωσα μια ανακούφιση ότι και να χωρίσω τώρα έχω κλείσει ένα χρόνο
Μπορείς να μου πεις τι εννοείς εδώ;

Παράθεση

gwgw88

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gwgw88
H gwgw88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H gwgw88 έγραψε στις 02:16, 21-06-08:

αυτό που λέω.ότι το όριο μου είναι ήταν ο ένας χρόνος από κει και πέρα ότι και να γίνει δεν θα με πείραζε ιδιαίτερα.το είπα είμαι πολύ μπερδεμένη...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 02:27, 21-06-08:

Κάθε σχέση Γωγώ μου ιδιαίτερα σε αυτήν την ηλικία κάνει τον κύκλο της, ανεξάρτητα του χρονικού ορίου.

Το να θέτεις κάτι τέτοιο.. το βρίσκω λάθος.

Απλά πλέον προφανώς δε σε ικανοποιεί, όπως παλιότερα. Καταλαβαίνω πως είσαι μπερδεμένη, αλλά κάτσε σκέψου τι θέλεις πραγματικά. Φαντάσου τη ζωή σου χωρίς αυτόν και αν πιστεύεις πως θα είσαι καλύτερα τότε προχώρα το.

Μίλησε μαζί του,αλλά μίλησέ του ειλικρινά, πες του πως νιώθεις και πιστεύω πως θα σε καταλάβει.

Καμιά φορά μπαίνουμε μόνοι μας σε αδιέξοδα χωρίς να υπάρχουν. Δεν είναι τόσο δύσκολες οι σχέσεις τελικά, αν είναι ειλικρινείς!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 03:53, 21-06-08:

Υπάρχει λόγος για να είσαι τόσο μπερδεμένη ή απλά βαρέθηκες τη ρουτίνα;

Συζητήσατε μαζί για αυτό το θέμα;

Μήπψς αντί για τέλειος είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ; Γιατί αυτές οι 2 έννοιες συγχέονται πολύ εύκολα..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:03, 21-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από gwgw88
αυτό που λέω.ότι το όριο μου είναι ήταν ο ένας χρόνος από κει και πέρα ότι και να γίνει δεν θα με πείραζε ιδιαίτερα.το είπα είμαι πολύ μπερδεμένη...

αυτό το πράγμα συγνώμη αλλά είναι εντελώς αψυχολόγητο... δεν το έχω ξανακούσει ποτέ μου

να υποθέσω ότι το όριο τέθηκε ώστε να μην "κακοχαρακτηριστείς"?
δεν είσαι δλδ η "εύκολη κοπέλα" που κάνει σχέσεις από εδώ κι από εκεί αλλά η κοπέλα με τις σοβαρές σχέσεις του άνω του χρόνου?
τελικά μήπως απλά τον χρησιμοποίησες?
μήπως στην αρχή σε ενθουσίασε σου άρεσε κι όλα καλά... στην πορεία είδες ότι οκ δεν σου κάνει και τόσο όσο νόμιζες αλλά τελικά δεν τον χώρισες γιατί "τι θα πει ο κόσμος" και τελικά τώρα πλέον είσαι μαζί σου από συνήθεια, οπότε λογικά ψάχνεις να βρεις λόγους να τον χωρίσεις και τρώγεσαι

Με τον άνθρωπο που έχουμε σχέση μαζί του είμαστε επειδή νοιώθουμε πράγματα, επειδή θέλουμε να είμαστε μαζί του κι όχι επειδή "πρέπει" μιας που δεν έχει περάσει ο "κοινωνικά αποδεκτός χρόνος" για να τον χωρίσουμε

Μήπως οι άλλοι λένε ότι είναι τέλειος κι εσύ πιέζεσαι από αυτό και πιστεύεις ότι εσύ είσαι η κακιά της υπόθεσης που δεν βλέπει την τελειότητα του?
Μήπως οι φίλες σου σου λένε ότι είσαι τρελή που θα πετάξεις ένα τέτοιο κελεπούρι? κι έτσι έδωσες ένα χρόνο ως χρονικό περιθώριο να δεις κι εσύ αυτό που βλέπουν οι άλλοι αλλά τελικά δεν?

Τέλειος ξετέλειος, αν δεν σου κάνει εσένα άστον να πάει στην ευχή του Θεού, να τον βρει μια άλλη κοπέλα που θα εκτιμήσει την "τελειότητα" του κι εσύ να βρεις έναν άλλο άνθρωπο που θα σε κάνει πραγματικά ευτυχισμένη και θα είσαστε όλοι μια χαρά

Στο κάτω κάτω, είσαι πολύ μικρούλα για να κάθεσε με τα ίσως και τις αμφιβολίες με έναν άνθρωπο

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 15:07, 21-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από gwgw88
με το αγόρι μου ήμαστε συμμαθητές στο δημοτικό μετά χαθήκαμε.πριν από ένα χρόνο έιχαμε συνάντηση παλιών συμμαθητών και από τότε είμαστε μαζί.εδώ και αρκετό καιρό όμως νιώθω ότι έχω κουραστεί.την μία λέω ότι τον αγαπάω και την άλλη όχι.πριν λίγο καιρό κλείσαμε έναν χρόνο και ένιωσα μια ανακούφιση ότι και να χωρίσω τώρα έχω κλείσει ένα χρόνο.και θέλω και δεν θέλω να χωρίσω...τι να κάνω;;;
Για το θέμα του χρόνου με κάλυψε πλήρως η ΚουΕ.
Αυτό που θέλω να σου πω γλυκιά μου είναι, ότι και μόνο που αναρωτιέσαι, σημαίνει ότι έχεις εντοπίσει κάτι- ότι ο άνθρωπος αυτός πλέον δε σε καλύπτει. Αυτό δεν είναι κακό. Όλα αλλάζουν- εμείς, οι άλλοι, αυτά που ζητάμε από τους άλλους, ο συνθήκες. Αυτό που πρέπει να αναρωτηθείς είναι τι σε έκανε να θέλεις να είσαι μαζί του. Αν το νιώθεις ακόμα ότι υπάρχει, προσπάθησέ το! Συζητήστε το και θα βρείτε την άκρη. Αλλιώς προχώρα... Κράτα τα καλά και ψάξε για εκείνον που θα σε κάνει να νιώθεις ευτυχισμένη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Marianiki21

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους