Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,069 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ψωνίζοντας με την κοπέλα μου

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 18:29, 02-07-13:

Καλησπερα,πρωτο θεμα που ανοιγω οποτε δεν ξερω αμα εχει υπαρξει κατι παρομοιο.Λοιπον,τα εχω 1 χρονο με την κοπελα μου και σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια.Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει.Το ακομα χειροτερο ειναι πως οταν παει για ψωνια (την ειχα ρωτησει σχετικα με αυτο) δεν θελει να πηγαινει με φιλες επειδη την αποτρεπουν σε καποια που της αρεσουν κτλπ δεν πολυκαταλαβα ...Μου εχει προτεινει 3 φορες να παω,την 1η φορα πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα(3 ωρες καναμε!) και τις αλλες 2 αναγκαστηκα να πω οχι.Λετε να το εκλαβει ως αδιαφορια?επειδη συνεχιζει να προσφερεται ενω της εχω πει οτι δεν αντεχω ολη αυτη την τρεχαλα.Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimitris_SM : 02-07-13 στις 19:32.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 18:41, 02-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris_SM
Καλησπερα,πρωτο θεμα που ανοιγω οποτε δεν ξερω αμα εχει υπαρξει κατι παρομοιο.Λοιπον,τα εχω 1 χρονο με την κοπελα μου και σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια.Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει.Το ακομα χειροτερο ειναι πως οταν παει για ψωνια (την ειχα ρωτησει σχετικα με αυτο) δεν θελει να πηγαινει με φιλες επειδη την αποτρεπουν σε καποια που της αρεσουν κτλπ δεν πολυκαταλαβα ...Μου εχει προτεινει 3 φορες να παω,την 1η φορα πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα(3 ωρες καναμε!) και τις αλλες 2 αναγκαστηκα να πω οχι.Λετε να το εκλαβει ως αδιαφορια?επειδη συνεχιζει να προφερεται ενω της εχω πει οτι δεν αντεχω ολη αυτη την τρεχαλα.Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?
Κοίτα αυτή χρειάζεται να της λες την γνώμη σου και ίσως για αυτό σε θέλει μαζί της.Θέλει να κάνετε πράγματα μαζί.Δε νομίζω όμως να υπάρξει πρόβλημα στη σχέση σας επειδή δε θα πηγαίνετε μαζί για ψώνια.Να της το εξηγήσεις όμορφα και πιστεύω θα σε καταλάβει.

Υ.Γ Σε καταλαβαίνω απόλυταα!Τα ψώνια τα βαριέμαι απίστευτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:16, 02-07-13:

..... ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει...... πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα.....
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μια και μοναδική φορά συνόδεψα την κοπέλα μου για ψώνια και ακόμα το σκέφτομαι σαν μια από τις χειρότερες εμπειρίες της ζωής μου. Τέτοια καταπίεση δεν έχω ξανανοιώσει. Να γυρνάς από μαγαζί σε μαγαζί κουβαλώντας σακούλες, να περιμένεις έξω από τα δοκιμαστήρια, να της κρατάς τη τσάντα για να έχει τα χέρια ελεύθερα, να πρέπει να πεις αν σου αρέσει κάτι μη φορεμένο, να απαντάς στην τύχη αν αυτό ή εκείνο της πάει, να μη βρίσκεις κάπου να κάτσεις (εκτός από τα παπουτσίδικα), να πρέπει να χαμογελάς στις πωλήτριες, να απαντάς εσύ στο κινητό της, να ακούς μουρμούρα που δε βρίσκει αυτό που ονειρεύεται, να συναντά στο μαγαζί μια φίλη της με την οποία να πιάνουν ρουχοκουβέντα κι εσύ να κοιτάς το ταβάνι, να θέλεις τουαλέτα και στα μαγαζιά να λένε ότι είναι (τάχα) χαλασμένη, εκεί που νομίζεις ότι τελειώσατε να μπάινει και σε ένα ακόμα κατάστημα κλπ, κλπ, κλπ. Ευτυχώς η καλή μου, κατάλαβε και δεν μου ξαναζήτησε να τη συνοδέψω σε τέτοιο σαφάρι. Δεν νομίζω αν κι εσύ της εξηγήσεις, ότι θα υπάρξει κάποιο άσκημο αντίκτυπο στη σχέση σας.

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Laispodias (Κανένας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Laispodias
Ο Κανένας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 12 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Laispodias έγραψε στις 12:07, 03-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μια και μοναδική φορά συνόδεψα την κοπέλα μου για ψώνια και ακόμα το σκέφτομαι σαν μια από τις χειρότερες εμπειρίες της ζωής μου. Τέτοια καταπίεση δεν έχω ξανανοιώσει. Να γυρνάς από μαγαζί σε μαγαζί κουβαλώντας σακούλες, να περιμένεις έξω από τα δοκιμαστήρια, να της κρατάς τη τσάντα για να έχει τα χέρια ελεύθερα, να πρέπει να πεις αν σου αρέσει κάτι μη φορεμένο, να απαντάς στην τύχη αν αυτό ή εκείνο της πάει, να μη βρίσκεις κάπου να κάτσεις (εκτός από τα παπουτσίδικα), να πρέπει να χαμογελάς στις πωλήτριες, να απαντάς εσύ στο κινητό της, να ακούς μουρμούρα που δε βρίσκει αυτό που ονειρεύεται, να συναντά στο μαγαζί μια φίλη της με την οποία να πιάνουν ρουχοκουβέντα κι εσύ να κοιτάς το ταβάνι, να θέλεις τουαλέτα και στα μαγαζιά να λένε ότι είναι (τάχα) χαλασμένη, εκεί που νομίζεις ότι τελειώσατε να μπάινει και σε ένα ακόμα κατάστημα κλπ, κλπ, κλπ. Ευτυχώς η καλή μου, κατάλαβε και δεν μου ξαναζήτησε να τη συνοδέψω σε τέτοιο σαφάρι. Δεν νομίζω αν κι εσύ της εξηγήσεις, ότι θα υπάρξει κάποιο άσκημο αντίκτυπο στη σχέση σας.
Να θυμάσαι 5 πράγματα για τα ψώνια και τις γυναίκες:
1. Οι γυναικες δεν ψωνίζουν. Κανουν σταυροφορία. Κάθε επιθυμία ρουχου/παπουτσιου είναι η αναζήτηση του ιερου δισκοπότηρου.
2. Οι γυναικες δεν ψωνίζουν ρουχα. Αγοράζουν φαντασιώσεις και σενάρια: "θα βάλω αυτο και θα είμαι η πιο θεά εκει μέσα/θα με δει ο Χ και θα παθει/θα με δει η Α και θα σκάσει απ το κακό της που θα μοιαζω με αυτήν στο περιοδικό-σηριαλ-ταινια/αυτο το ρουχο θα μιλαει πανω μου" κλπ κλπ
3. "Το 90% των πολυτελειών αυτου του κόσμου οφείλονται στη γυναικεία επιθυμία κι απαίτηση". Τολστοϋ (κατι ήξερε, απο πρώτο χέρι....)
4. Κάποιοι οικονομολόγοι λενε οτι ο γυναικείος καταναλωτισμός είναι μια απ της βασικές ανάγκες ανάπτυξης της παγκοσμιοποίησης και του φιλελευθεροποιημενου καπιταλισμου. Υπο σκέψην...
5. Μεσα στην χειρότερη οικονομική κρίση, με την επισημη ανεργία στο 30% και την ανεργία στις γυναικες ακομα μεγαλυτερη, πτωση της κατανάλωσης σε ασυλληπτο βαθμό και δραματικές περικοπές, ειδες κανεναν Ηondo να κλεινει; Κανενα ρουχάδικο να το γύρισε απο ακριβές μάρκες σε φτηνές καλης ποιότητας αλλα ανώνυμες;
Έκλεισε κανένα Prada και λοιπα μαγαζιά πολυτελειας; Κανένα κοσμηματοπωλειο; Κανενα κυριλέ κομμωτήριο;

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:26, 04-07-13:

Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?
Μήπως απλώς σε κάνει ό,τι θέλει και τα ανέχεσαι για να μην χάσεις το σεξ; Σκέψου το.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 17:36, 04-07-13:

σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια.Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει. Μου εχει προτεινει 3 φορες να παω,την 1η φορα πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα(3 ωρες καναμε!) και τις αλλες 2 αναγκαστηκα να πω οχι.Λετε να το εκλαβει ως αδιαφορια?επειδη συνεχιζει να προσφερεται ενω της εχω πει οτι δεν αντεχω ολη αυτη την τρεχαλα.Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?
Αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Σου μιλάει κάποιος που έχει κάνει πολλά χιλιόμετρα σε εμπορικά κέντρα. Πρόσεξε τι θα κάνεις.Της δίνεις μια πιστωτική κάρτα δική σου (χρυσή ακόμα καλύτερα), και την αφήνεις έξω απο ένα τεράστιο εμπορικό κέντρο. Κοίτα να έχει απ' όλα μέσα.... ρούχα, παπούτσια, καλλυντικά, εσώρουχα, κομμωτήρια, αισθητικούς, μαγαζί με σούσι - μούσι δεν έχει σημασία. Την πας απ' έξω την ώρα που ανοίγει, κατά τις 9 που σκουπίζουν τα μαγαζιά και πας και την παίρνεις την ώρα που σβήνουν τα φώτα. Θα σε λατρέψει και έτσι και την ρωτήσεις μήπως κουράστηκε, σίγουρα θα σου απαντήσει πως θα ήθελε να είχε η μέρα 40 ώρες για να κάνει ψώνια. Μόνο έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Με την προτελευταία αυτό έκανα.... και ησύχασα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:59, 04-07-13:

Kαι ο δικός μου έτσι είναι, ψάχνει με τις ώρες και εγώ βαριέμαι απίστευτα να "χαζεύω" τα αντρικά μπας και περάσει η ώρα. Αφού λοιπόν πήγα μαζί του άπειρες φορές (βάλε μια φορά το μήνα επί κάτι χρόνια) και δεν άντεχα πλέον, αποφασίσαμε να ξαμολιόμαστε σε εμπορικούς δρόμους, ο καθένας να χαζεύει τα δικά του και όταν κάποιος από τους δύο σκυλοβαρεθεί, παίρνει τηλέφωνο τον άλλον και φεύγουμε. Ετσι κανει ο καθενας ο,τι θελει με τον ρυθμο που θελει, χωρις πιεση και μετα παμε μαζι για φαγητο, καφέ ή ο,τι άλλο...
Δοκιμάστε το, μπορεί να σας βολέψει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pink Butterfly (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pink Butterfly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Pink Butterfly Dws mou na piw to dilitirio... έγραψε στις 19:18, 05-07-13:

Ακριβώς τα ίδια και ο δικός μου. Με απειλεί ότι θα φύγει αν ψάχνω πολλές ώρες, πλέον προτιμώ να πηγαίνω μόνη

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 21:24, 05-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Laispodias
Να θυμάσαι 5 πράγματα για τα ψώνια και τις γυναίκες:
5. Μεσα στην χειρότερη οικονομική κρίση, με την επισημη ανεργία στο 30% και την ανεργία στις γυναικες ακομα μεγαλυτερη, πτωση της κατανάλωσης σε ασυλληπτο βαθμό και δραματικές περικοπές, ειδες κανεναν Ηondo να κλεινει; Κανενα ρουχάδικο να το γύρισε απο ακριβές μάρκες σε φτηνές καλης ποιότητας αλλα ανώνυμες;
Έκλεισε κανένα Prada και λοιπα μαγαζιά πολυτελειας; Κανένα κοσμηματοπωλειο; Κανενα κυριλέ κομμωτήριο;
το 5ο θα κρατήσω γιατί μου έκανε περισσότερο εντύπωση........
κατάρχάς http://www.inews.gr/59/Hondos-Center...n-odo-sina.htm και από ότι λέει μια γνωστή ,που είναι μανικιουρίστα πεντικιουρίστα or something όλα τα κομμωτήρια-νυχάδικα κάτω από τα χόντος κλείνουν το ένα μετά το άλλο,δεν βρίσκει δουλειά σε κανένα μαγαζί,και γυρίζοντας από σπίτι σε σπίτι έχει βρει 5 σταθερές πελάτισσες και κάποιες έκτακτες
δεύτερον,στα περισσότερα μαγαιά που ξέρω αυτό γίνεται..........παλιότερα το έπαιζαν boutique αλλά τώρα που είδαν(ή μάλλον δεν είδαν)την πελατεία,έχουν ρούχα με τιμές που μπορείς να πετύχεις και σε λαϊκή
κοσμηματοπωλεία και κομμωτήρια δεν ξέρω,πάντως prada και τέτοιο οίκοι μόδας δεν κλείνουν.είναι διεθνείς και δεν στηρίζονται στη μέση ελληνίδα που θα πάει για να πάρει φόρεμα επίσημο μια φορά το χρόνο.στηρίζονται σε γυναίκες της διεθνής showbiz που βγαίνουν στο κόκκινο χαλί συχνότερα από ότι βλέπουν το παιδί τους και φυσικά κάθε φορά φοράνε κάτι διαφορετικό.

και για να είμαι ον τοπικ:

Καλησπερα,πρωτο θεμα που ανοιγω οποτε δεν ξερω αμα εχει υπαρξει κατι παρομοιο.Λοιπον,τα εχω 1 χρονο με την κοπελα μου και σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια.Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει.Το ακομα χειροτερο ειναι πως οταν παει για ψωνια (την ειχα ρωτησει σχετικα με αυτο) δεν θελει να πηγαινει με φιλες επειδη την αποτρεπουν σε καποια που της αρεσουν κτλπ δεν πολυκαταλαβα ...Μου εχει προτεινει 3 φορες να παω,την 1η φορα πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα(3 ωρες καναμε!) και τις αλλες 2 αναγκαστηκα να πω οχι.Λετε να το εκλαβει ως αδιαφορια?επειδη συνεχιζει να προσφερεται ενω της εχω πει οτι δεν αντεχω ολη αυτη την τρεχαλα.Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?
δημήτρη δεν νομίζω ότι αν της εξηγήσεις με ευγενικό τρόπο ότι δεν σου αρέσει πολύ να ψωνίζεις και ότι δεν γνωρίζεις από γυναικεία ρούχα,να θυμώσει.άλλωστε είστε ένα χρόνο μαζί.είμαι σίγουρη θα βρει κάποια άλλη φίλη ή θα πηγαίνει μόνη της για ψώνια

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ανατολή
H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H ανατολή έγραψε στις 14:41, 18-07-13:

Μάλλον υπολογίζει πολύ την γνώμη σου, διαλέγει πράγματα που είναι σίγουρη ότι σου αρέσουν και σε προτιμάει σαν παρέα από τις φίλες της. Αφού της το έχεις πει και λογικά θα το έχετε συζητήσει νομίζω ότι δεν υπάρχει θέμα να το εκλάβει σαν αδιαφορία. Από την άλλη νομίζω ότι καμιά φορά, όσο και αν το βαριέσαι να πηγαίνεις μαζί της. Τρεις ωρίτσες είναι. Δοκίμασε να τις απολαύσεις περισσότερο. Να συμμετέχεις. Αλλά να γίνει μία μέρα που να έχεις και εσύ όρεξη.
Αν πάλι δεν θες καθόλου και το ξανασυζητήσετε και δεν καταλαβαίνει, δείξτο της στην πράξη. Πάρτην μαζί σου σε κάτι που εκείνη την κάνει να βαριέται υπερβολικά ενώ εσένα σου αρέσει.

Παράθεση

Vicky95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicky95
H Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Vicky95 έγραψε στις 15:12, 18-07-13:

μα ειναι τελειοοο να ερχεται το αγορι σου μαζι σου για ψωνια ! τοσοοο γλυκοοοο

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ανατολή
H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H ανατολή έγραψε στις 15:18, 18-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Vicky95
μα ειναι τελειοοο να ερχεται το αγορι σου μαζι σου για ψωνια ! τοσοοο γλυκοοοο
Είναι αλλά άμα δεν του αρέσει :/...

Παράθεση

Vicky95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicky95
H Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Vicky95 έγραψε στις 15:22, 18-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από ανατολή
Είναι αλλά άμα δεν του αρέσει :/...
να του αρεσει,απτην στιγμη που περνατε χρονο μαζι και σε βλεπει χαρουμενη, πρπει να του αρεσει !

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 15:29, 18-07-13:

Είναι τραγικό που δέχεστε να συνοδέψετε τις κοπέλες σας για ψώνια. Μην είστε τόσο θύματα δηλαδή.

Ο μόνος λόγος που ένα αγόρι χρειάζεται να συνοδέψει την κοπέλα του σε κάποιο μαγαζί είναι αν θέλει να της κάνει κάποιο δώρο.

Από την άλλη δεν καταλαβαίνω και τις κοπέλες που ζητάνε από τα αγόρια τους να μπούν σε τέτοια διαδικασία.
Από τότε που γεννηθήκαμε ξέρουμε ότι για το 95% των αγοριών είναι η πιο βαρετή δραστηριότητα της ζωής τους να συνοδεύουν για ψώνια,
δηλαδή έλεος με μερικές..

Πάντως γενικότερα με εκνευρίζουν απίστευτα τα ψώνια και προσωπικά.
Άμα θέλω κάτι να πάρω από ένα μαγαζί θα κάνω πρώτα έρευνα αγοράς από το διαδίκτυο.
Ρούχα,παπούτσια,αποφασίζω σε ένα τέταρτο με είκοσι λεπτά τι ακριβώς θέλω.
Αν βλέπω ότι δεν μου αρέσει τίποτα,απλά αφήνω τις αγορές μου για άλλη στιγμή.
Μόνο σε αρώματα ή καλλυντικά ίσως κάνω κάποια ώρα παραπάνω άμα χρειαστεί να ψάξω για καλύτερη σχέση τιμής/ποιότητας.

Αυτό το ψυχαναγκαστικό μερικών γυναικών να βρούν το "τέλειο" παπούτσι,το "τέλειο" μπλουζάκι,δεν το κατάλαβα ποτέ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 18-07-13 στις 15:35.
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:42, 19-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Από την άλλη δεν καταλαβαίνω και τις κοπέλες που ζητάνε από τα αγόρια τους να μπούν σε τέτοια διαδικασία. Από τότε που γεννηθήκαμε ξέρουμε ότι για το 95% των αγοριών είναι η πιο βαρετή δραστηριότητα της ζωής τους να συνοδεύουν για ψώνια, δηλαδή έλεος με μερικές..
Όχι και «έλεος», εγώ δεν τις κατηγορώ. Ακόμα κι αν ξέρει η άλλη, δουλειά της είναι να προσπαθήσει να με κάνει ό,τι θέλει. Και δουλειά μου είναι να την γράψω. Δεν βλέπω πρόβλημα!

Παράθεση

Freak Of Nature

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Freak Of Nature
Ο Freak Of Nature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Freak Of Nature 22/7/2013 - Τα λέμε το Σεπτέμβρη! έγραψε στις 17:49, 19-07-13:

εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η κοπέλα μου ψάχνει στο ίντερνετ ό,τι την ενδιαφέρει, πάμε και κοιτάει από κοντά αυτά που της αρέσουνε και είτε τα παίρνει, είτε κοιτάει κάτι άλλο. Πιστεύω ότι αν κάποιο ζευγάρι βγει μόνο και μόνο για να ψωνίσει η κοπέλα, τότε το αγόρι θα βαρεθεί απίστευτα, ενώ αν είναι υπόθεση μιας ώρα π.χ και μετά πάνε βόλτα, για καφέ/ποτό κτλ, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 17:55, 19-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Freak Of Nature
ενώ αν είναι υπόθεση μιας ώρα π.χ και μετά πάνε βόλτα, για καφέ/ποτό κτλ, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Ώρας? λολ Ξέρεις τη θεωρία περί σχετικότητας του χρόνου ανάλογα με τη θέση του παρατηρητή? Εγώ όταν περιμένω γυναίκα να ψωνήσει σκέφτομαι την αιωνιότητα του Αρκά.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 19:10, 19-07-13:

Όταν λέτε ψωνιά εννοείτε το "κοιτάζω την κάθε βιτρίνα για τουλάχιστον 5 λεπτά αναλύοντας τα ρούχα συγκριτικά με τις τελευταίες τάσεις της μόδας, και λέω θέλω αυτό, αυτό κι εκείνο χωρίς να αγοράζω τίποτα";

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:41, 19-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Όταν λέτε ψωνιά εννοείτε το "κοιτάζω την κάθε βιτρίνα για τουλάχιστον 5 λεπτά αναλύοντας τα ρούχα συγκριτικά με τις τελευταίες τάσεις της μόδας, και λέω θέλω αυτό, αυτό κι εκείνο χωρίς να αγοράζω τίποτα";
Αυτο που περιγραφεις ειναι το sοft σεναριο. Η hαrd εκδοχη ειναι μετα απο αυτο να μπαινει στο μαγαζι, να τα βλεπει ολα απο κοντα, να τα δοκιμαζει, να κοιτιεται στον καθρεφτη, να μην αγοραζει παλι τιποτα και η ιδια ιστορια να επαναλαμβανεται στο επομενο καταστημα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:06, 19-07-13:

Αυτο που περιγραφεις ειναι το sοft σεναριο. Η hαrd εκδοχη ειναι μετα απο αυτο να μπαινει στο μαγαζι, να τα βλεπει ολα απο κοντα, να τα δοκιμαζει, να κοιτιεται στον καθρεφτη, να μην αγοραζει παλι τιποτα και η ιδια ιστορια να επαναλαμβανεται στο επομενο καταστημα.
Και γιατί το ανέχεσαι;

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 20:15, 19-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Και γιατί το ανέχεσαι;
Bασικα δεν ειπε οτι το ανεχεται:p . Και βασικα το θεμα ψωνια το βλεπω κ εγω καπως απο την αλλη πλευρα.
Δε μπορω να πιεζω τον αλλον που δε θελει να ερθει μαζι μου,να το κανει.
Καλυτερα μονη η με καποια φιλη μου που θα παρασυρθουμε λιγο παραπανω και θα ξοδεψουμε και λιγη παραπανω ωρα να δοκιμασουμε,παρα με ενα αγορι που θα σκεφτεται εκεινη την ωρα χιλια δυο πραγματα εκτος απο τα δικα μου τα ψωνια και δικιο θα εχει :p

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 20:17, 19-07-13:

Και γιατί το ανέχεσαι;
Ποιος ειπε οτι το ανεχομαι? Μια φορα πηγα (ημουν μικρος και δεν ηξερα). Οι αντιδρασεις μου ηταν τετοιες που εκτοτε δεν μου εγινε καν προταση να συμμετεχω σε τετοιο σαφαρι.

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 20:20, 19-07-13:

σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια
Ματσό γκόμενα βρήκες;

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 20:36, 19-07-13:

Εγώ πάντως μόνο με την μάνα μου μπορώ να ψωνίζω.
Όταν πάω με τον bf,αντιστρέφονται οι ρόλοι και κάθομαι με μούρη μέχρι το πάτωμα,ενώ ο άλλος έχει δοκιμάσει ήδη το 1/3 του μαγαζιού. >.<

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:37, 19-07-13:

Κάθε 1 ή 2 μήνες για ψώνια και το λες ματσό; :Ο
Μα κάθε 2 μήνες ψώνια; Έλα τώρα.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 21:16, 19-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Vicky95
να του αρεσει,απτην στιγμη που περνατε χρονο μαζι και σε βλεπει χαρουμενη, πρπει να του αρεσει !
να σου αρέσει να βλέπεις ποδόσφαιρο,να πίνεις μπύρα,να κάνεις αγώνες ρεψίματος και να συζητάς για γκόμενες.....
αφού θα περνατε χρονο μαζί

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
δεν είμαστε όλα τα κορίτσια έτσι αμαν πια
λάθος!η hard είναι να ζητάει τη γνώμη σου,να σε ρωτάει αν της πάει πιο πολύ το βεραμάν,το σικλαμέν ή το λαχανι και για ποιο λόγο
Και γιατί το ανέχεσαι;
καλα κανενα δεν θες να εχει σχέση;ολους να τους διαλύσεις πια;
Ποιος ειπε οτι το ανεχομαι? Μια φορα πηγα (ημουν μικρος και δεν ηξερα). Οι αντιδρασεις μου ηταν τετοιες που εκτοτε δεν μου εγινε καν προταση να συμμετεχω σε τετοιο σαφαρι.
όταν ακούω σαφάρι σκέφτομαι άραβες με άσπρα ριχτά μέσα σε τζιπ να διασχίζουν αμμόλοφους.........
και δεν είμαι καν σίγουρη τι είναι το σαφάρι
αμαν,να μη πω κι εγώ τον πόνο μου;;;;;;;

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 22:35, 19-07-13:

Και μετά συναντάτε “τυχαία“ μια φίλη της που συζητάνε για κανα τέταρτο για την τάδε που χώρισε με τον τάδε και τον γλυκούλη μαλάκα (όπου γλυκούλης και μαλάκας βάλε τα ονοματά μας) που δεν της χάλασε χατίρι και τη συνόδευσε στα ψώνια της. Ε αν έρθει και μαζί σας η φίλη της συμβουλεύσου ψυχολογο μετά.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:03, 19-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
καλα κανενα δεν θες να εχει σχέση;ολους να τους διαλύσεις πια;
Όχι, μόνο εσένα για να μην ταλαιπωρείς κόσμο. Να μην ανέχεσαι να είσαι θύμα. Η σχέση είναι άλλη φάση!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:55, 20-07-13:

Εγω θελω μονη μου να κανω γενικωσ τα ψωνια μου για να αυτοσυγκεντρωνομαι

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη anwnymos
Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε στις 00:57, 20-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Εγω δε θελω να πηγαινω για ψωνια με κανεναν. Θελω μονη μου για να αυτοσυγκεντρωνομαι
οντως πρεπει να ειναι μια διαδικασια που απαιτει αυτοσυγκεντρωση!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:10, 20-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από anwnymos
οντως πρεπει να ειναι μια διαδικασια που απαιτει αυτοσυγκεντρωση!!
Μην το γελας και θα σου εξηγησω ευθυς αμεσως γιατι απαιτει αυτοσυγκεντρωση. Πχ θελω να ψωνισω ρουχα. Πρεπει να σκεφτω αν το μπλουζακι που βλεπω και μου αρεσει μπορει να συνδυαστει με τα υπολοιπα που εχω. Δλδ κανω εικονες στο μυαλο μου και εχω τον νου μου στην ντουλαπα μου. Αυτο απαιτει προσοχη καθωσ ευκολ μπορει να αποσπαστει και μα κανω λαθοσ αγορεσ. Αν ειναι καποια φιλη μαζι, ισως με επηρρεασει ή απο την αλλη θα εχω το αγχος αν ειμαι ειτε με γυναικα ειτε με ανδρα για το τι ωρα θα θελει να φυγει, να δω κατι και για εκεινη, για εκεινον, να προτεινω κοκ. Ενω αν παω μονο για μενα, συνηθως θα ψωνισω πιο προσεχτικα. Υπαρχουν ομως περιπτωσεις που θελω πραγματικα μια γνωμη κι ετσι πηγαινω με παρεα.

Στον θεματοθετη δεν προλαβα να απαντησω καθως εκλεισα απο μπαταρια χθες. Θα προτεινα να της πεις ανοιχτα ευθεως πως σε κουραζει ολο αυτο με επιχειρηματα και πιστευω θα το καταννοησει. Αν δεν το καταννοησει βρειτε μια συμβιβαστικη λυση βαζοντας της ενα χρονικο περιθωριο που αν το ξεπερασει, θα ερθετε σε συγκρουση. Καμμια φορα αν τα λογια δεν πιανουν, οι πραξεις κανουν δουλεια ακομα κι αν χρειαστει να συγκρουστειτε προκειμενου να γινει αντιληπτο πως ενας απο τους δυο ενοχλειται σε κατι πολυ. Παντως σε καμμια περιπτωση μην πιεζεσαι εφοσον δεν θελεις κατι.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 00:42, 26-07-13:

Οι τραπεζες σκεφτονται για τους αντρες. Πλεον οι περισσοτερες καρτες ζητανε μονο πιν, δν απαιτειται ταυτοτητα. Οποτε καθαρισες. Της την δινεις και μετα απλα παρακαλας να μην ειχε πολλα πραγματα στο νουμερο της (αν δν ειχε τπτ, θα ακουσεις γκρινια, οποτε δν συμφερει).

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:28, 27-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Οι τραπεζες σκεφτονται για τους αντρες θύματα. Πλεον οι περισσοτερες καρτες ζητανε μονο πιν, δν απαιτειται ταυτοτητα. Οποτε καθαρισες. Της την δινεις και μετα απλα παρακαλας να μην ειχε πολλα πραγματα στο νουμερο της (αν δν ειχε τπτ, θα ακουσεις γκρινια, οποτε δν συμφερει).
Fixed.

Δεν χρειάζεται να ανέχεσαι τέτοια μόνο και μόνο για να πηδάς. Εκτός αν δεν έχεις άλλο τρόπο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους