Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βάφτιση και οργάνωση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 09:08, 30-06-08:

...κατά το Γάμος και Οργάνωση, και δεδομένου ότι τον Οκτώβρη είναι τα βαφτίσια της μικρής και δεν έχω κάνει τίποτις, ΚουΕ this is for you!!!

για γράψε μου...εεε, μας!!, τα διαδικαστικά και τιμές στο περίπου για να ξέρουμε.

Θα χρειαστούν και στη phyllis, και στη youki σίγουρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xanp
H Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H xanp έγραψε στις 11:28, 30-06-08:

Λοιπόν δεν είμαι η Κουε αλλά μάλλον μπορώ να μιλήσω ε;;;;

Γενικά αν υπάρχει χρόνος μπορείς να κάνεις και μόνη σου προσκλήσεις και μπομπονιέρες
θετικά
το ευχαριστιέσαι γιατί κάνεις ότι θεωρείς καλύτερα για το μωρό σου

αρνητικά
θέλει χρόνο για κατασκευή και ψάξιμο υλικών
τελικά κοστίζουν περισσότερο από τις έτοιμες

Από μπαλόνια για διακόσμηση τώρα αν τελικά τα προτιμήσεις εχεις πολλές επιλογές από απλά μπουκέτα 3 μπαλονιών μέχρι φιγούρες όλόκληρες..ενδεικτικά 2 μπομπ σφουγγαράκης 1.50 μέτρο, αψίδα με το όνομα και μπουκέτα με 2 μπαλόνια και έναν μπομπ για το κέντρο σύνολο 120 ευρώ σε τοπικό μαγαζί η τιμή σε μπουκέτο μπαλόνια σχεδόν 50 ευρώ παραπάνω.

Τώρα για βαφτιστικά αν δεν έχετε πάει μπορώ να προτείνω βιοτεχνία στον πειραιά καμίνια συγκεκριμένα που έχει και ασλανης και φιλήμων και είναι σε πολύ καλές τιμές...εμάς όλο το πακέτο 450 ευρώ με λαμπάδα, κουτί ξύλινο, κουστούμι σε σπορ στυλ όμως όχι κλασικό κουστούμι, παπούτσι τρεντυ, μαρτυρικά ,λαδόπανα και ότι χρειάζεται ...επίσης εκεί έχει και μπομπονιέρες δεν ξέρω τιμές....
τώρα τα προσωπικά σας έξοδα αφορούν καθαρά επιλογές δικές σας....

Με το καλό για ιδέες δες και στο παρεντς αν τελικά κάνεις κάτι μόνη σου

θα γράψω και διαδικαστικά όταν κοιμηθούμε για μεσημέρι(ο μικρός δηλαδή)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xanp : 30-06-08 στις 15:45.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:33, 30-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από xanp

Τώρα για βαφτιστικά αν δεν έχετε πάει μπορώ να προτείνω βιοτεχνία στον πειραιά καμίνια συγκεκριμένα που έχει και ασλανης και φιλήμων και είναι σε πολύ καλές τιμές...εμάς όλο το πακέτο 450 ευρώ με λαμπάδα κουτί ξύλινο κουστούμι σε σπορ στυλ όμως όχι κλασικό κουστούμι παπούτσι τρεντυ μαρτυρικά λαδόπανα και ότι χρειάζεται
Αυτά δεν τα πληρώνει ο κουμπάρος;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 11:54, 30-06-08:

"Trendy μαρτυρικα λαδοπανα"

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:01, 30-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
"Trendy μαρτυρικα λαδοπανα"
τι γελάς μαρή. κι εσένα με τέτοια σε βαφτίσανε

οι μπουμπουνιέρες είναι ήδη έτοιμες, φτιαγμένες στο χέρι (ζωγραφισμένες για την ακρίβεια), από τον χαζοπαππού. Οπότε από εκεί, κλείσαμε.
Άρα έχουμε :
στολισμό
γλυκό
βαφτιστικά
άφτερ.

Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

H Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H xanp έγραψε στις 13:45, 30-06-08:

λοιπόν εν τάχυ γλυκά τα παστάκια με κουτάκια μίκυ 0,90 σκέτα 0,80 τα προφιτερόλ σκέτα 0,90 με κουτάκι μικυ μαους 1 ευρώ τόσο μου στοιχήσαν....
Τα βαφτιστικά είναι του νονού αλλά αν η μαμά μπορεί να βρει ότι θέλει και οικονομικά δεν πειράζει να γλυτώσει και ο νονός λεφτά από εκεί ώστε να πάρει πιο ακριβό σταυρό που θα τον έχει το μωρό για πάντα άποψή μου πάντα.

Επίσης στον στολισμό για την κολυμπήθρα σύνθεση από λουλούδια περίπου 60 ευρώ υπολόγισε εκτός αν θες εξεζητημένο λουλούδι...

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 15:42, 30-06-08:

δεν ξέρω για σας αλλά εμάς στη Κύπρο τα περισσότερα τα κάνει ο κουμπάρος/α οι γονείς πληρώνουν τη δεξίωση, τα κεραστικά, τη διακόσμηση και το δώρο της κουμπάρας.

dooo μου σκέψου ένα θέμα που θες να είναι η βάφτιση και μετά τα υπόλοιπα είναι εύκολα,
π.χ εγώ της κόρης μου της είχα κάνει πεταλούδα ροζ, τα βαφτιστικά της ήταν μπες άρα έπαιξα με αυτά τα χρώματα. Δεν έβαλα σε κάθε τραπέζι μπαλόνια γιατί ήταν πολλά τραπέζια και ήταν παραφορτωμένα και έβαλα σε ένα τραπέζι μπαλόνια 2 ροζ και 1 μπες. Και στο άλλο έβαλα μπες κερί οβάλ και στη μέση κορδέλα ροζ, στα πλάγια του κεριού πάνω στο τραπέζι αγόρασα πεταλούδες ροζ από το jumbo και έβαλα. Εκεί που μας χαιρετούσαν έκανα δυο συνθέσεις από μπαλόνια 4 ροζ και 2 μπες και ενδιάμεσα αγόρασα πάλι από το jumbo πεταλούδες και τις έβαλα ενδιάμεσα ήταν πανέμορφα και πολύ φτηνά γιατί δεν ήταν φιγούρα (βασικά δεν βρήκα πεταλούδα μπαλόνι) όλα μαζί είχα δώσει 300 ευρό για 20 τραπέζια. Κεραστικά έκανα κέικ σοκολάτας στρογγυλά και στο πάνω μέρος τους είπα και μου το έκαναν άσπρο και μια πεταλούδα ροζ δεν τα είχα βάλει σε κουτάκι αλλά σε διαφανές κόλλα ήταν 1.60 ευρό το ένα. Τούρτα ήταν πεταλούδα ροζ 80 ευρό. Τα ρούχα εξαρτάτε που θα πας και αν είναι επώνυμα. Btw τις τιμές μην της βλέπεις είσαστε πιο φτηνοί στην Ελλάδα εγώ ιδέες σου έδωσα

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 15:44, 30-06-08:

Εγω προτεινω θεμα emo.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

H xanp έγραψε στις 15:49, 30-06-08:

Επανέρχομαι από διαδικαστικά χρειάστηκα μόνο ένα πιστοποιητικό γέννησης του μικρού που το πήγα στην εκκλησία την ίδια μέρα μισή ώρα πριν...

Επίσης στα έξοδα υπολόγισε και τα έξοδα για βίντεο - φωτογραφίες τα οποία ξέχασα να αναφέρω...ενδεικτική τιμή 400 ευρώ τόσα πήρε ο δικός μας.

Για μετά αν πάτε σε μαγαζί για τραπέζι θα χρειαστείς το φαγητό του μωρού σου για μεσημέρι ή απόγευμα , το νερό σας και φυσικά την τσάντα του με τα απαραίτητα(πάνες κτλ).Ενδεικτικά πάλι σε ταβέρνα στην Λ.Πάρνηθος πληρώσαμε 22 ευρώ το άτομο και είμαστε και στον κήπο αλλά στον μισό στον άλλο μισό είχε άλλη βάφτιση λίγων ατόμων και ο dj ήταν δώρο...αυτά αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 15:56, 30-06-08:

και κάτι άλλο από μένα πήρα κλόουν και έπαιζε στα παιδιά και οι γονείς ήταν ήσυχοι επειδή εμείς στη βάπτιση έχουμε και μουσική και χορούς

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 17:10, 30-06-08:

Όλο το σετάκι των βαφτιστικώνε ΚΑΙ τα σταυρουδάκια (που ήταν τουλάχιστον 200) μου πήγανε 500 ευρουλάκια τέτοιο καιρό πέρυσι. Κούκλα ήταν η μπέμπα μου. Περαστικά στη νονά σας dooo.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 08:44, 03-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Εγω προτεινω θεμα emo.

μα πώς δε το είχα σκεφτεί...χμμμ....
δε γίνεται, δεν έχουμε τόσο μαλλί

Για μετά αν πάτε σε μαγαζί για τραπέζι θα χρειαστείς το φαγητό του μωρού σου για μεσημέρι ή απόγευμα , το νερό σας και φυσικά την τσάντα του με τα απαραίτητα(πάνες κτλ).Ενδεικτικά πάλι σε ταβέρνα στην Λ.Πάρνηθος πληρώσαμε 22 ευρώ το άτομο και είμαστε και στον κήπο αλλά στον μισό στον άλλο μισό είχε άλλη βάφτιση λίγων ατόμων και ο dj ήταν δώρο...αυτά αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω
Ποια ταβέρνα??
Μένουμε στο Μενίδι, η βάφτιση είναι στους Θρακομακεδόνες, οπότε σε άφτερ ψάχνουμε εκεί γύρω.
Όσο για το φαγητό του...δε θα πάθει και τίποτα αν μια μέρα θηλάσει όόόλη μέρα..που να κουβαλάω τώρα...μια-δυο πάνες και τέρμα

Αρχική Δημοσίευση από commie
και κάτι άλλο από μένα πήρα κλόουν και έπαιζε στα παιδιά και οι γονείς ήταν ήσυχοι επειδή εμείς στη βάπτιση έχουμε και μουσική και χορούς
Και εμείς τον ίδιο τζερτζελέ κάνουμε (αν βάλουμε το χέρι στη τσέπη). Δε θα έχει τέτοια, γιατί η βάφτιση θα γίνει σε κλειστό κύκλο..max 70 άτομα.

Αρχική Δημοσίευση από Molka
Όλο το σετάκι των βαφτιστικώνε ΚΑΙ τα σταυρουδάκια (που ήταν τουλάχιστον 200) μου πήγανε 500 ευρουλάκια τέτοιο καιρό πέρυσι. Κούκλα ήταν η μπέμπα μου. Περαστικά στη νονά σας dooo.
H νονά μας είναι large
Θα ψάξουμε για το απλό, λιτό, όμορφο κι απέριττο...Δε θα πάω να πληρώσω τη πετσέτα για μετάξι...στο ΙΚΕΑ έχει ωραιότατες άσπρες μεγάλες πετσέτες
έχει και το Κουεδίνο ιδέες για οικονομική βάφτιση (άντε ρε φιλενάδα, γύρνα από τις διακοπές, να μας πεις καμιά ιδέα)

Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

H xanp έγραψε στις 09:49, 03-07-08:

Καλά βγήκαμε και γειτόνισσες;;;;;Λοιπόν και εγώ Μενίδι μένω (πλάκα πλάκα πως δεν σε κατάλαβα εδώ έχω συναντηθεί με τόσο κόσμο από Μενίδι από το πάρεντς....) και η ταβέρνα ήταν η Πελοπόννησος (αν δεν κάνει η αναφορά να μου πείτε να το σβήσω) και το τραπέζι έγινε πίσω στον κήπο της αλλά να ξαναπώ ότι μοιραστήκαμε τον κήπο με άλλη βάφτιση αλλά είχαμε ξεχωριστό χώρο όχι όλοι μαζί...Πάντως αν πας μια βόλτα σε όλες θα βρεις περίπου τέτοιες τιμές και ακόμα χαμηλότερες(π.χ. στο χελιδόνι πύργου Ηλίας έχει νομίζω 18 ευρώ το άτομο και δώρο dj αν θυμάμαι καλά) και το σημαντικό έχουν και κούνιες για τα πιτσιρίκια...Επίσης μιας και θα βαφτίσετε στις Θρακομακεδόνες κοίτα αν θες στο στενό που είναι το αστυνομικό τμήμα έχει εκεί μια όμορφη ταβέρνα με εξωτερικό χώρο και έχει πάλι λογικές τιμές...

Επίσης να ξέρεις ότι αφού δεν είσαστε πολλά άτομα μπορείς να πας και στο χελιδόνι ας πούμε και αν πείτε να σας βάλει έξω να καθίσετε που είναι πιο όμορφα το ίδιο ισχύει για όλες εκεί που έχουν αυλή και εξωτερικό χώρο...

εντιτ: τα λαδόπανα εκεί στη βιοτεχνία που σου έλεγα όλο το σετ το πήραμε 35 ευρώ οπότε δεν χρειάζεται να τρέχεις στο ΙΚΕΑ εκτός και αν θες επώνυμα λαδόπανα(!!!) οπότε κοστίζουν περισσότερο...
Ωραία φορέματα για σένα έχει το μαγαζί απέναντι στην αγροτική τράπεζα δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά περνάω κάθε μέρα από το γυμναστήριο και έχω δει κάποια καταπληκτικά κομμάτια...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 10:20, 03-07-08:

Καλά βγήκαμε και γειτόνισσες;;;;;Λοιπόν και εγώ Μενίδι μένω (πλάκα πλάκα πως δεν σε κατάλαβα εδώ έχω συναντηθεί με τόσο κόσμο από Μενίδι από το πάρεντς....)
εσύ έχεις συναντηθεί, εγώ δεν έχω πάει σε Μενιδο-parent-μίτινγκ (υπάρχουν και τέτοια??? πού τα κάνετε?)
που μενεις κοντά??? εγώ κοντά στον σιδηροδρομικό σταθμό, από τη μεριά της Δεκελείας (μεταξύ σιδ. σταθμού και Δεκελείας).
και η ταβέρνα ήταν η Πελοπόννησος (αν δεν κάνει η αναφορά να μου πείτε να το σβήσω) και το τραπέζι έγινε πίσω στον κήπο της αλλά να ξαναπώ ότι μοιραστήκαμε τον κήπο με άλλη βάφτιση αλλά είχαμε ξεχωριστό χώρο όχι όλοι μαζί...Πάντως αν πας μια βόλτα σε όλες θα βρεις περίπου τέτοιες τιμές και ακόμα χαμηλότερες
ξέρω ότι στη περιοχή έχουν πολύ καλές τιμές (κι εγώ εκεί άλλωστε έκανα τη δεξίωση του γάμου-σε ένα ξενοδοχείο, μια ωραιότατη αίθουσα)..θα κοιτάξουμε και στη ταβέρνα Παππάς στους Θρακομακεδόνες, καθώς έχουμε τεστάρει ανελλιπώς το φαγητό τους. Το Πελοπόννησος δεν το ξέρω, δεν έχει τύχει να πάω.
(π.χ. στο χελιδόνι πύργου Ηλίας έχει νομίζω 18 ευρώ το άτομο και δώρο dj αν θυμάμαι καλά)
A??? Ποιον Πύργο Ηλίας καλέ???? "εδώ είναι Αττική, φαιό νταμάρι..."
και το σημαντικό έχουν και κούνιες για τα πιτσιρίκια...Επίσης μιας και θα βαφτίσετε στις Θρακομακεδόνες κοίτα αν θες στο στενό που είναι το αστυνομικό τμήμα έχει εκεί μια όμορφη ταβέρνα με εξωτερικό χώρο και έχει πάλι λογικές τιμές...
θα το δω κι αυτό!
Ωραία φορέματα για σένα έχει το μαγαζί απέναντι στην αγροτική τράπεζα δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά περνάω κάθε μέρα από το γυμναστήριο και έχω δει κάποια καταπληκτικά κομμάτια...
πού είναι η αγροτική τράπεζα?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:22, 03-07-08:

χαχαχαχα γύρισα από διακοπές

λοιπόν, εγώ τα φτιάχνω τα περισσότερα μόνη μου
οκ τα βαφτιστικά τα πήρε η νονά μας και δε μου λέει και πόσο άρα δεν έχω να σε παραπέμψω κάπου οικονομικά όπως η xanp

μπομπονιέρες

πήρα το εξωτερικό από το Internet 0.50 λεπτά και είναι κάτι πολύ απλό
ένα χωνάκι πολύχρωμο από σχοινένιο πάπυρο και θα βάλω μόνη μου μέσα εν καιρώ τα κουφέτα
Θα μου φτάσουν γύρω στα 60 λεπτά η μία

παιδικές μπομπονιέρες

πήρα μεγάλα πουγκιά και θα τα γεμίσω με ένα σωρό καραμέλες και σκατολοΐδια καθώς και δωράκι μικρό για τα παιδάκια που θα πάρω απ το parisis.com.gr. Θα μου στοιχίσουν γύρω στο 1 ευρώ η μία

γλυκό

πήρα κάτι απίθανα βαζάκια από το elxisdoro.gr με 84 λεπτά το ένα και θα τα γεμίσω με γλυκό του κουταλιού που θα φτιάξω μόνη μου. Αυτό το πλήρωσα λίγο τσιμπημένο γιατί ουσιαστικά αυτό είναι το δωράκι που θα δώσουμε που είναι πολύ γουστόζικο Θα μου φτάσει γύρω στο 1 ευρώ το ένα κι αυτά

τώρα σχετικά με μπαλόνια στολισμό κλπ εκεί μας τον έπιασαν ολίγον, δε θες να σου πω τιμή, γιατί απλά είδα κάποια πράγματα που τα ήθελα και ξετρελάθηκα και είπα "οκ, αυτά είναι δε με νοιάζει πόσο" και το πόσο τελικά είναι 450
είναι δύο μεγαλούτσικες κατασκευές από μπαλόνια που και καλά είναι κατασκευή ζαρντινιέρες με λουλούδια, ένα μεγάλο μπαλονόδεντρο που θα μοιράζω τα μπαλόνια στα παιδάκια (μικρά και μεγάλα παιδάκια όποιος προλάβει, είναι 90 μπαλόνια ) καθώς και ο στολισμός της κολυμπήθρας με ηλιοτρόπια

προσκλητήρια

ο σχεδιασμός δικός μου και μας τα τυπώνει φίλος δώρο μου στοίχησαν 20 ευρώ κάτι χαρτόνια Α4 και κάτι αυτοκόλλητες ετικέτες γιατί το προσκλητήριο θα είναι και καλά τετράδιο αντιγραφής δημοτικού

διαδικαστικά
μόνο το πιστοποιητικό γέννησης στην εκκλησία μου έχουν ζητήσει μέχρι στιγμής, δεν ξέρω κάτι άλλο
ξέρω ότι θα σκάσουμε στους παπάδες κανα κατοστάρι άσχετα από το τι θα δώσει η νονά μας

αυτή τη στιγμή είμαι με μπλοκαρισμένο μυαλό γιατί έσκασε ένα τηλεφώνημα
θα επανέλθω όμως

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 10:44, 03-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
χαχαχαχα γύρισα από διακοπές

λοιπόν, εγώ τα φτιάχνω τα περισσότερα μόνη μου
οκ τα βαφτιστικά τα πήρε η νονά μας και δε μου λέει και πόσο άρα δεν έχω να σε παραπέμψω κάπου οικονομικά όπως η xanp
για τα βαφτιστικά, η νονά μας έχει κονέ στο Χαλάνδρι (όπως και πείρα, η Μιμίνα μου θα είναι το τρίτο - και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ, της το τόνισα αυτό - βαφτιστήρι της).

μπομπονιέρες
πήρα το εξωτερικό από το Internet 0.50 λεπτά και είναι κάτι πολύ απλό
ένα χωνάκι πολύχρωμο από σχοινένιο πάπυρο και θα βάλω μόνη μου μέσα εν καιρώ τα κουφέτα
Θα μου φτάσουν γύρω στα 60 λεπτά η μία
Κι εγώ κουφετάκια μόνη μου..θα πάρω και τούλι και κορδελίτσα και θα στρωθούμε ένα απόγευμα να τυλίξουμε το χειροτέχνημα του ντάντι μου...
δεν έχω τιμή για τη μπουμπουνιέρα, γιατί η καλλιτεχνία δεν τιμάται...
παιδικές μπομπονιέρες
πήρα μεγάλα πουγκιά και θα τα γεμίσω με ένα σωρό καραμέλες και σκατολοΐδια καθώς και δωράκι μικρό για τα παιδάκια που θα πάρω απ το parisis.com.gr. Θα μου στοιχίσουν γύρω στο 1 ευρώ η μία
πόσα κομμάτια??? θα δω το σάιτ, σκέφτομαι κάτι σε παιχνιδάκι. Εγώ δε θέλω πολλά, καμιά 20αρια (και ίσως λέω πολλά, αλλά για να είμαστε σίγουροι..)
γλυκό
πήρα κάτι απίθανα βαζάκια από το elxisdoro.gr με 84 λεπτά το ένα και θα τα γεμίσω με γλυκό του κουταλιού που θα φτιάξω μόνη μου. Αυτό το πλήρωσα λίγο τσιμπημένο γιατί ουσιαστικά αυτό είναι το δωράκι που θα δώσουμε που είναι πολύ γουστόζικο Θα μου φτάσει γύρω στο 1 ευρώ το ένα κι αυτά
εγώ εκεί ακόμα το ψάχνω...κερασάκι γλυκό??? μιαμμιαμ. θα πάρει και η Μιμίνα μου γλυκό (αλλά άλλος θα το φάει).
τώρα σχετικά με μπαλόνια στολισμό κλπ εκεί μας τον έπιασαν ολίγον, δε θες να σου πω τιμή, γιατί απλά είδα κάποια πράγματα που τα ήθελα και ξετρελάθηκα και είπα "οκ, αυτά είναι δε με νοιάζει πόσο" και το πόσο τελικά είναι 450
είναι δύο μεγαλούτσικες κατασκευές από μπαλόνια που και καλά είναι κατασκευή ζαρντινιέρες με λουλούδια, ένα μεγάλο μπαλονόδεντρο που θα μοιράζω τα μπαλόνια στα παιδάκια (μικρά και μεγάλα παιδάκια όποιος προλάβει, είναι 90 μπαλόνια ) καθώς και ο στολισμός της κολυμπήθρας με ηλιοτρόπια
εγώ έχω στο μυαλό μου στολισμό με λουλούδια, όχι μπαλόνια...αν δω κάτι βέβαια και μου γυαλίσει, θα το ξανασκεφτώ.
Τη κολυμπήθρα δε θα τη στολίσω, όσο καταπληκτικούς στολισμούς κι αν μου προτείνουν
(Οφείλω να ομολογήσω όμως ότι τα ηλιοτρόπια είναι κα-τα-πλη-κτι-κή ιδέα, και πολύ .....αρσενική).

προσκλητήρια
ο σχεδιασμός δικός μου και μας τα τυπώνει φίλος δώρο μου στοίχησαν 20 ευρώ κάτι χαρτόνια Α4 και κάτι αυτοκόλλητες ετικέτες γιατί το προσκλητήριο θα είναι και καλά τετράδιο αντιγραφής δημοτικού
Γι'αυτά κλασσικά θα πάμε στον Πειραιά, στη Τσαμαδού..αποκλείεται να μην βρούμε κάτι του γούστου μας (και αφού είναι και λίγα τα κομμάτια που θα θέλουμε, ίσως το αφήσουμε να τσιμπήσει...).
Για το κειμενάκι είμαστε υπέρ των στιχακίων...θα βάλουμε οικογενειακώς έμπνευση, και ό,τι βγει
διαδικαστικά
μόνο το πιστοποιητικό γέννησης στην εκκλησία μου έχουν ζητήσει μέχρι στιγμής, δεν ξέρω κάτι άλλο
ξέρω ότι θα σκάσουμε στους παπάδες κανα κατοστάρι άσχετα από το τι θα δώσει η νονά μας
εμάς μας ζήτησε και χαρτί ότι δε θα γίνει η βάφτιση στην ενορία μας...για το οποίο έμαθα ότι πληρώνουμε 30 ευρώ στην ενορία μας.
Ετοιμάζω σόου γι'αυτό, θα σας ενημερώσω εν καιρώ

Λεφτά εγώ στον παπά ντεν!! όσα δώσει η νονά και αν έρθει μετά το πέρας του μυστηρίου για έξτρα, εκεί θα γίνει το σόου Νο2
Θα οργανωθούμε με τη νονά, θα καταστρώσουμε σχέδιο δράσης, για τη περίπτωση που προσπαθήσει να μας βρει πριν ξεκινήσει το μυστήριο
αυτή τη στιγμή είμαι με μπλοκαρισμένο μυαλό γιατί έσκασε ένα τηλεφώνημα
θα επανέλθω όμως
σβέλτα.

Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

H xanp έγραψε στις 11:29, 03-07-08:

Λοιπόν αφού μένεις εδώ ας σου πω και που πήγα για τα υπόλοιπα μπας και θες να πας και εσύ...
Γλυκά για την βάφτιση πήρα από τον Στεργίου από εκεί είναι αυτές οι τιμές απλά πρέπει να πας 1 εβδομάδα πριν να παραγγείλεις. Μπαλόνια πήρα από το μαγαζί "Μάγος" είναι ένας συμπαθέστατος νεαρός ο οποίος τα φτιάχνει μόνος του και για αυτό έχει καλύτερες τιμές από το μπουκέτο μπαλόνια είναι στην πάρνηθος στο ύψος της Alpha bank δηλαδή κοντά στην πλατεία(εκεί μένω και εγώ στην Πάρνηθος....αν βρεις χρόνο συναντιόμαστε καμία μέρα στην πλατεία να πάμε βόλτα τα πιτσιρίκια).

Η αγροτική είναι στη Δεκελείας απέναντι από το κεπ αν ξέρεις.εκεί το μαγαζί με τα φορέματα πρέπει να το λένε ατου χωρίς να είμια και σίγουρη.

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 02:07, 04-07-08:

Τι γλυκό λέτε και δεν κατάλαβα?

Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη FaniFox
H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 07:55, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
Τι γλυκό λέτε και δεν κατάλαβα?
Το γλυκό που προσφέρεται στο τέλος της βάφτισης μαζί με την μπομπονιέρα.

Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΥΑ!
H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε στις 10:03, 04-07-08:

Αχχ να σας πώ κ γώ την εμπειρία μου σαν νονά βέβαια....Πέρισυ το Σεπτέμβριο έγινα νονά για πρώτη φορα κ μοναδική ! (καλό ειναι να έχεις ενα νινάκι παρά 2-3 κ παραπονεμένα) ...

Όλα μαζί τα βαφτιστικά μου πήγαν περίπου στα 1,000€ χωρίς το σταυρό εεε!! Ναι το παραδέχομαι είμαι απο τις ψωνάρες νονές... Που τα θέλουν όλα να ειναι τέλεια (όχι για τον κόσμο αλλα για μένα πάνω απο όλα , να νιώθω εγώ καλά ) ... Βασικά σαν συμβουλή δν πρέπει να αφήσετε η να δείξετε εμπιστοσύνη στην Κυρία που θα τα φτίαξει...Εμένα άλλη λάμπαδα διάλεξα κ άλλη μ έβαλε.. ππφφ! Ακόμα το θυμάμαι κ νευριάζω..τεσπα μην σας ζαλίζω με αυτά !

Μπορείς να βρείς πολύ ωραία πράγματα πάρααα πολύ ωραία μαρτυρικά κ πάρααα πολυ ωραία κουτία για τα βαφτιστικά! (αν κ τα κοριτσάκια ειναι πιο ευνοημένα... )

Όσο αφορά τώρα το σταυρό (καλό θα ειναι να δώσουν περισσότερη βάση γιατι αυτο ειναι που μένει στο παιδί μια ζωή!) μου πήγε 750€ ... Λευκόχρυσος κλασσικός αντρικός σταυρός κ νορμάλ μέγεθος ούτε καμμία κουμούτσα ούτε δείγμα..!

Στολισμός.. Αν κ ο στολισμός ειναι των γονιών εγω ήθελα να το κάνω! Έβαλα λοιπόν στην κολυμπήθρα μπόλικο τούλι με αρκούδια (ίδιο με την λαμπάδα) κ απο μπαλόνια είχα την αψίδα με τον όνομα κ δύο μπουκέτα με πιπίλες (μεγάλες κ μικρές) ΄κ 3 μεγάλες μαργαρίτες στις κολώνες τις εκκλησίας...!
Το κόστος των μπαλονιών ήταν μόνο 120€ .... κ το κόστος του στολισμού της κολυμπήθρας 80€ ....

Ελπίζω να σας βοήθησα απο την πλευρά του νονού!!!

Άντε να σας ζήσει κ πάντα άξιοι οι νονοί κ οι νονές!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε στις 10:15, 04-07-08:

Αααα τώρα που διάβασα για την πληρωμή του παπά εμένα με ζήτησε 200€

.......................

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 10:25, 04-07-08:

όχι βρε εύα μου και 2000 χιλιάρικα χοντρικά, μόνο για τη νονά...
δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά είναι τουυυυματς!
Αν μου έλεγε κάτι τέτοιο η δικιά μου νονά, θα την είχα αποτρέψει.

Να αισθανεσαι εσύ καλά??? δηλ. πώς θα αισθανόσουν αν είχες ξοδέψει 500 ευρώ ας πούμε για βαφτιστικά και καμιά 100ή ευρώ για στολισμό? Δεν θα αισθανόσουν χαρά που θα γινόσουν πνευματική μητέρα σε ένα μωρό???

Το σημαντικό για έναν νονό/νονά είναι να βρίσκεται σωματικά και ψυχικά κοντά στο παιδί, κι ας μη χαλάει τρελά λεφτά σε δώρα. Το παιδί θα χαρεί και μια σοκολάτα να του πάει ο νονός, αρκεί να πάει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 10:26, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από FaniFox
Το γλυκό που προσφέρεται στο τέλος της βάφτισης μαζί με την μπομπονιέρα.
ευχαριστώ εμείς δεν δίνουμε τέτοια πράγματα απλά ένα κεραστικό και την μπομπονιέρα.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 10:27, 04-07-08:

και το κεραστικό τι είναι?

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 10:31, 04-07-08:

λοιπόν εν τάχυ γλυκά τα παστάκια με κουτάκια μίκυ 0,90 σκέτα 0,80 τα προφιτερόλ σκέτα 0,90 με κουτάκι μικυ μαους 1 ευρώ τόσο μου στοιχήσαν....

αυτά είναι τα κεραστικά έτσι τα λέμε εμείς

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 10:32, 04-07-08:

εμείς τα λέμε γλυκάκια

τα ίδια λέμε βρε!

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 10:34, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
εμείς τα λέμε γλυκάκια

τα ίδια λέμε βρε!
δηλ. εσύ και η κουε αντί να δώσετε έτοιμα γλυκά κάνετε γλυκό του κουταλιού ?

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 10:38, 04-07-08:

αχ πάμε πάλι:

κεραστικό=γλυκάκι=προφιτερολάκι ή κεκάκι με γλάσσο ή γλυκό κουταλιού ή ζελεδάκι ή παγωτάκι ή παστάκι ή κάτι που είναι σχετικό με την καταγωγή των γονιών ή ό,τι φανταστούν οι γονείς ότι μπορεί να προσφερθεί μετά την βάπτιση!

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα το γλυκάκι, αλλά δε θα είναι γλυκό του κουταλιού....ψάχνομαι, ψάχνομαι..

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 10:40, 04-07-08:

αχ πάμε πάλι:

κεραστικό=γλυκάκι=προφιτερολάκι ή κεκάκι με γλάσσο ή γλυκό κουταλιού ή ζελεδάκι ή παγωτάκι ή παστάκι ή κάτι που είναι σχετικό με την καταγωγή των γονιών ή ό,τι φανταστούν οι γονείς ότι μπορεί να προσφερθεί μετά την βάπτιση!

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα το γλυκάκι, αλλά δε θα είναι γλυκό του κουταλιού....ψάχνομαι, ψάχνομαι..
τώρα κατάλαβα dooo μου

Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 10:41, 04-07-08:

Να σας πω κι εγώ λοιπόν που τα έχω και πολύ πρόσφατα...
Προσκλητήρια τα έφτιαξα μόνη μου. Πήρα μεγάλα πολύχρωμα γλυφιτζούρια σε χρώματα του ουράνιου τόξου, σπιράλ, τύπωσα σε ρυζόχαρτο το κείμενο (ποιηματάκι) με πλαίσιο ένα ουράνιο τόξο, το κόλλησα σε έγχρωμα χαρτιά και τα έκοψα με ειδικό ψαλίδι έτσι ώστε αντί για ευθείες οι πλευρές να έχουν στρόγγυλα εξογκώματα. Προσκλητήριο διπλωμένο σε ρολλό και δεμένο με κορδέλα, γλυφιτζούρι και κάρτα για το κέντρο τα έβαλα όλα μαζί σε μια φούσκα που έφτιαξα από άσπρο δίχτυ και το έδεσα με τέσσερις κορδέλες στα χρώματα του ουράνιου τόξου.
Όλη η κατασκευή μου βγήκε περίπου 1,3? - 1.5? ενώ ένα προσκλητήριο σε τυπογράφο μπορεί να κοστίσει από 0,30? ως και 1,70? (τουλάχιστον εδώ στη Θεσσαλονίκη).
Τα βαφτιστικά που πήρε η κουμπάρα μου από ένα μάλλον ακριβό μαγαζί κόστισαν 600? Αντίστοιχα, όταν έγινα εγώ νονά πριν 3 χρόνια μου είχαν κοστίσει 350?
Γλυκά (προφυτερόλ σε κουτάκι του DisneyKids) 0,90? το τεμάχιο.
Μπομπονιέρες μπορεί κάποιος να βρει από 0,30? ως και 5? τη μία! Έχει τέτοια ποικιλία που χάνεσαι! Εμείς τις φτιάξαμε χειροποίητες, η κουνιάδα μου που φτιάχνει κοσμήματα έκανε καρφίτσες-πεταλούδες για τις κυρίες, βραχιόλια για τις νεότερες και μπρελόκ για τους άνδρες.
Στον βαφτισιμιό μου είχα αγοράσει μελωδούς με κοχύλια με 1,5? το τεμάχιο και λούτρινα σκυλάκια (τρέλλα!) με 1? το τεμάχιο.
Μπαλόνια μας τα έκανε δώρο το κέντρο γιατί δεν επιτρέπονταν στην εκκλησία και το στολισμό κολυμπήθρας και το στεφανάκι για το κεφάλι μας τα έκαναν δώρο φίλες ανθοπώλισσες. Εγώ για τα μπαλόνια στη βάφτιση τα είχα πληρώσει περίπου 100?.
Φωτογράφος περίπου 400-600?, αναλόγως πόσες έξτρα φωτογραφίες θέλεις.
Ο σταυρός είναι επιλογή του νονού στο πόσο μπορεί να πληρώσει. Υπάρχουν χιλιάδες σχέδια και αντίστοιχες τιμές...
Στην εκκλησία εγώ σαν νονά είχα πληρώσει 150? ( "ότι έχετε ευχαρίστηση, από 150? και πάνω" μας είπε ο παπάς!) ενώ ο νονός στην κόρη μου 130?.
Τέλος, το κέντρο για μετά (optional!) μας κόστισε 17,5? το άτομο με ζωντανή μουσική και στολισμό δικό του με μπαλόνια ενώ μια μέση τιμή είναι 15? το άτομο χωρίς μουσική.

Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

H ΕΥΑ! έγραψε στις 10:48, 04-07-08:

όχι βρε εύα μου και 2000 χιλιάρικα χοντρικά, μόνο για τη νονά...
δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά είναι τουυυυματς!
Αν μου έλεγε κάτι τέτοιο η δικιά μου νονά, θα την είχα αποτρέψει.

Να αισθανεσαι εσύ καλά??? δηλ. πώς θα αισθανόσουν αν είχες ξοδέψει 500 ευρώ ας πούμε για βαφτιστικά και καμιά 100ή ευρώ για στολισμό? Δεν θα αισθανόσουν χαρά που θα γινόσουν πνευματική μητέρα σε ένα μωρό???

Το σημαντικό για έναν νονό/νονά είναι να βρίσκεται σωματικά και ψυχικά κοντά στο παιδί, κι ας μη χαλάει τρελά λεφτά σε δώρα. Το παιδί θα χαρεί και μια σοκολάτα να του πάει ο νονός, αρκεί να πάει.
Κοίτα δν είχα πολύ χρόνο στη διάθεση μου... Οπότε έπρεπε να βρώ γρήγορα κάτι καλο... Κ πάντα το δικό μ μάτι πέφτει στο ακριβό...άσε ειναι να μην μου κολλήσει κάτι...Οπότε σκέφτηκα '' βαφτίζω που βαφτίζω μια φορά ας το κάνω να το ευχαριστηθώ..." Κ φυσικά η κουμπάρα μου δν ξέρει πόσο έχει πάει το μαλλί... Αλλίως θα έπερνε εμένα απο το μαλλί!! Ευτυχώς να είναι καλά ο παππούς εκει που είναι (!) που μ χε ένα βιβλιάριο κ είχα να ξοδέψω... Αλλίως όντως δν ξέρω τι θα αναγκαζόμουν να πάρω (ξανά λέω είχα στη διαθεσή μ μικρό χρονικό διάστημα.. 4βδομάδες...κ σε δύσκολη περίοδο..!) Έχω κ μανία να ειναι όλα τέλεια.. ππφφ..! Αλλα αυτό που λές με το οτι το παιδί χαίρετε κ με μία σοκολάτα αρκεί να πας συμφωνώ...!! Απλά εγώ είχα κ έχω την ψωνάρα μου!!!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:57, 23-07-08:

Έκλεισα προσκλητήρια

ενώ είχα καταλήξει (με 3/4 καρδιάς) σε ένα προσκλητήριο, μετά από αρκετό ψάξιμο (δεν έβρισκα αυτό που ήθελα ακριβώς), είπα χτες να πάω σε άλλο ένα που είδα κατά τύχη στην Πάρνηθος. Και αυτό ήταν!!! το βρήκα

Πάει κι αυτό... άντε, λίγα μου έμειναν..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:12, 19-09-08:

ουχ το είχα ξεχάσει αυτό το θέμα
τώρα που τελειώσαμε όμως, έχω τη δυνατότητα να σας δείξω και τι είχα φτιάξει

να για να μάθετε

το προσκλητήριο μας
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P8170004.jpg
Εμφανίσεις:  270
Μέγεθος:  33,2 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P817000511.jpg
Εμφανίσεις:  589
Μέγεθος:  38,0 KB

οι μπομπονιέρες των μεγάλων

Όνομα:  P9100023.jpg
Εμφανίσεις:  549
Μέγεθος:  80,4 KB

οι μπομπονιέρες των μικρών

Όνομα:  P9060001.jpg
Εμφανίσεις:  769
Μέγεθος:  99,8 KB

το γλυκό που μοίρασα μετά

Όνομα:  P9100035.jpg
Εμφανίσεις:  171
Μέγεθος:  62,4 KB

η κολυμπήθρα μας

Όνομα:  14-9-08a065.jpg
Εμφανίσεις:  434
Μέγεθος:  30,6 KB

και ένα μικρό μέρος απ τα μπαλόνια μας μόνο γιατί έχω χαζή αδερφή

Όνομα:  14-9-08380.jpg
Εμφανίσεις:  185
Μέγεθος:  26,4 KB

τα βάζω μόνο και μόνο επειδή τα είχα περιγράψει νωρίτερα μαζί με τα κόστη τους ώστε να τα δείτε κι όλας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 17-04-13 στις 11:38. Αιτία: Μεταφορά εικόνων
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox έγραψε στις 22:40, 19-09-08:

Όλα ήταν τέλεια! Πανέμορφα!
Και η κολυμπήθρα υπέροχα στολισμένη.
Στα βαφτίσια του επόμενου παιδιού μου (πρώτα ο Θεός) ελπίζω να μου επιτρέψεις να δανειστώ μερικές από τις ιδέες σου
Και πάλι να σας ζήσει ο Ωρίωνας! Να' ναι γερός!

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 01:00, 21-09-08:

Τελεια, πολύ όμορφα θα πάρω και εγώ ιδέες, αν και τα προσλητηρια τα καναμε ήδη.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 01:12, 21-09-08:

Καλά ήταν όλα απίστευτα... Το προσκλητήριο όμως με τρρρρέλανεεεε

Να σας ζήσει ο Ωρίων και να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 01:18, 22-09-08:

Αναστασία μου έχεις πολύ ωραίες ιδέες όταν θα βαφτίσω σε λίγο καιρό κανόνισε να βοηθήσεις την κατάσταση
Να σου ζήσει ο Ωρίωνας καλή μου και να είναι πάντα ευτυχισμένος και γερός.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:26, 22-09-08:

Το δικό μου προσκλητήριο έβγαλες φωτογραφία καλέ;
Ήταν όντως όλα υπέροχα, που να τα βλέπατε και από κοντά..

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 11:32, 22-09-08:

Οι μπομπονιερες ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ!! Κλαπ κλαπ κλαπ!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:38, 22-09-08:

Που να έβλεπες τα βραχιολάκια των καλεσμένων, αντί για το κλασσικό σταυρουδάκι.. το δικό μου ακόμα το φοράω.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 10:10, 23-09-08:

Φανταστικές μπομπονιέρες!!! Πάρα πολύ πρωτότυπες!!!

Εγώ θα έπαιρνα και μια παιδική για να χαζοχαρώ!

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 10:14, 23-09-08:

εμενα μου άρεσε το προσκλητήριο

southparkoοικογένεια

a ρε κακή επιρροή, ιντερνετοφάτσα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:06, 30-09-08:

Λοιπόν βάφτησα την προηγούμενη κυριακή το Μαρινάκι μου και έχω τιμές για όλα

Λοιπόν η αδερφή μου πλήρωσε 400εθρώ μπαλόνια 2 μπαλαρίνες και 6 λαγούς στην είσοδο και ένα μεγάλο με το όνομα της μικρής αν θές έχω και φώτο

Δώρο τα προσκλητήρια ασπο το μπουκέτο μπαλόνια σε ότι σχέδιο θέλανε

450 ευρώ ένα cd με βίντεο και 80 φώτο, επιπλέων 20φώτο είναι 1,50 η μία απο 50+ με 1 ευρώ..

30 ευρώ χυμοί και 150 τα προφιτερόλ.

Δώρα κουμπάρων ανάλογα την περίπτωση, η αδερφή μου πήρε επώνυμα ρολόγια αξίας λόγο του ότι κάναμε ακριβή βάπτηση του μωρού, τώρα αν εσύ θές πέρνεις ασημένιες εικόνες γύρο στα 100-150 ευρώ

Τώρα εδώ στην ρόδο έχουμε το χρυσό τις μπομπονιέρες τα ρούχα το κουτί την εκκλησία και ότι αφορά την μικρή πάνω μας,(στους νονούς) θές και τιμές περί βαφτιστηκών; έχω και απαυτές

Αργησα ε;

Να σου ζήσει καρδια μου

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:03, 01-10-08:

καλέ μανίτσα, πολύ γρήγορα δεν κάνατε τα βαφτίσια??? πώς το πήρε η μικρή????

εμείς είμαστε σχεδόόόόόν έτοιμοι

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 07:59, 02-10-08:

καλέ μανίτσα, πολύ γρήγορα δεν κάνατε τα βαφτίσια??? πώς το πήρε η μικρή????

εμείς είμαστε σχεδόόόόόν έτοιμοι
17 του Ιούλη γενήθηκε 21 Σεπτέβρη βαπτήστικε

Η μικρή δεν κατάλαβε τίποτα, που και που έκανε γκ αλλα σαν γατάκι, η μικρή μου νιαουρίζει πρεπει να σου πώ Απο την ώρα που την εντυσαν μέχρι το τέλος της βάπτησης κοιμότανε Ιδια η θεία της

Αντε να το βαπτήσεις να έχεις τα πρωινά για 3 κυριακές και παραλεία για το ξεμύρωμα που θα βρείς;

Κα τα τα άλλα ρώτα άν σε ενδιαφέρει κάτι, φρέσκο πράμα

Παράθεση

bini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bini
H bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H bini έγραψε στις 17:25, 03-03-09:

καλησπερα σας και καλη σαρακοστη,
σε εναμιση μηνα εχω τα βαφτισια της κορης μου και ψαχνω μια πρωτοτυπη ιδεα για το γλυκο που θα συνοδευσει την μπομπονιερα.
αν καποιος εχει κατι υποψιν του παρακαλω ας με βοηθησει
ευχαριστω πολυ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:40, 03-03-09:

θα ήταν καλό να μας δώσεις μερικές πρόσθετες πληροφορίες όπως
έχει θέμα η βάπτιση? είναι πολλά τα κομμάτια γλυκού που θες? θα ήθελες να τα φτιάξεις μόνη σου ή να τα παραγγείλεις από κάπου?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

bini

Νεοφερμένος

H bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H bini έγραψε στις 18:01, 03-03-09:

εχεις δικιο ηταν πολυ γενικη η ερωτηση μου
λοιπον τα κομματια που θελω ειναι γυρω στα 90
η βαφτιση δεν εχει καποιο θεμα και αν ειναι κατι που γινεται ευκολα ,καθως εχω 3 παιδια και ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος, θα ηθελα να τα φτιαξω μονη μου γιατι μου αρεσει να ασχολουμαι, βεβαια το γλυκο του κουταλιου που ειναι και το πιο σχετικα απλο, δεν θα το ηθελα γιατι το ειχα κανει στην βαφτιση του αλλου μου παιδιου

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:08, 03-03-09:

Μέσα Μαΐου λοιπόν και κοριτσάκι

Καταρχάς θα μπορούσες να παραγγείλεις να σου φτιάξουν τίποτα κεκάκια με γλάσσο από πάνω που θα έχει τίποτα λουλούδια ή πεταλούδες
Δε σου λέω να τα κάνεις μόνη σου γιατί είναι πολύπλοκα και χρονοβόρα

Άλλη λύση είναι να μοιράσεις παγωτό με παγωτατζή

Επίσης θα μπορούσες αν θες να φτιάξεις μόνη σου καραμελωμένα φρούτα σε ξυλάκι τα οποία καλαμάκια θα στολίσεις με πολλά κορδελάκια

Αλλη ιδέα σουβλάκια από marshmallows και πάλι με πολλά κορδελάκια

Μπορείς να παραγγείλεις και να σου φέρουν συντριβάνι σοκολάτας

Μπορείς να μοιράσεις μικρά πουγκάκια γεμάτα ζαχαρωτά καραμέλες κλπ

χουμ χουμ δεν μου έρχεται τώρα τπτ άλλο
Αν σκεφτώ θα επανέλθω

Παράθεση

bini

Νεοφερμένος

H bini έγραψε στις 19:43, 03-03-09:

ευχαριστω πολυ πηρα καποιες ιδεες

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους