Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,264 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βάφτιση και οργάνωση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 19:47, 03-03-09:

Αυτο το συντριβανι σοκολατας μπορουμε να το παραγγειλουμε απο καπου κι εμεις που εχουμε βαφτιστει ηδη; :SLOURRRRRP!:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bini
H bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H bini έγραψε στις 20:13, 03-03-09:

επειδη και εγω αυτο το ζηλεψα παρα πολυ και το ψαχνω για αρχη βρηκα την παρακατω η διευθυνση http://www.candyworld.gr/GR/ChocolateFountains.aspx οπου μπορεις να το παραγγειλεις και για παιδικα παρτυ απο οτι λεει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 20:23, 03-03-09:

bini όλοι οι διοργανωτές έχουν συντριβάνι σοκολάτας πλέον, είναι νέα μόδα
το μόνο που πρέπει να λάβεις υπόψη σου είναι ότι θα πρέπει να υπάρχει άτομο ώστε να βοηθάει ώστε να μην κάνουν τα παιδάκια μέσα στη σοκολάτα τα "καλά τους ρούχα" και σε βλαστημάνε οι μανούλες τους

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 20:26, 03-03-09:

Πώς ακριβώς σερβίρεται;

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 20:29, 03-03-09:

Σαν το φοντύ περίπου. Παίρνεις με ξυλάκι ένα φρούτο/μπισκότο/marshmallow/whatever και το βουτάς στη λιωμένη σοκολάτα που τρέχει. Αχ και βαχ...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bini
H bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H bini έγραψε στις 22:12, 03-03-09:

μεγαλη αμαρτιααααααααα

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 16:45, 01-06-09:

Η μητέρα μου πήγε πρόσφατα σε μια βάπτιση όπου τις μπομπονιέρες τις είχαν φτιάξει σε ένα κοινωφελές ίδρυμα που φιλοξενεί παιδάκια με νοητική υστέρηση.

Το βρίσκω πολύ καλή ιδέα να φτιάξει κανείς μπομπονιέρες και προσκλητήρια κατ' αυτό τον τρόπο, αφού και όμορφα είναι απ' ό,τι είδα, και παράλληλα επωφελούνται άνθρωποι που και τη δημιουργικότητα έχουν ανάγκη, αλλά και τα χρήματα.

Δε βάζω συγκεκριμένες διευθύνσεις ώστε να μη θεωρηθεί διαφήμιση, αλλά εύκολα μπορεί να βρει κανείς πληροφορίες στο internet.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 15-03-10 στις 13:16. Αιτία: ορθογραφία
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 22:18, 23-03-10:

Μάλιστα πολλές ιδέες... και πολύ ευχαριστώ !!!
Μπομπονιέρες θα κάνω σε ένα τέτοιο ίδρυμα της πόλης μου όπως αναφέρει η φίλη μου η isiliel και ευχαριστώ.. τυχαίνει να δουλευει και εκεί η νύφη μου.

Και προσκλήσεις τελικά !! βγάλαμε μόνοι μας φώτο τον μπεμπήκο και θα βάλει ποιηματάκι επάνω στην φωτο η αδελφή μου που
Χειρίζεται καλά αυτά τα πράμγατα και θα τις τυπώσουμε μόνοι μας... είναι πιο φτηνά και ποιο όμορφα.. χαχα και θα έχω και 4 παραλλαγες
στις φωτογραφίες... τέσσερα διαφορετικά δηλαδή... ότι κάτσει στο καθένα...

Τα βαπτιστικά τα πήρε η νονά μας ήδη και μένει το δώρο της Νονάς..στολισμό έξω από την εκκλησία γιατί μέσα δεν επιτρέπεται...
και το πιο ακριβό το video και φωτογραφίες!!!
ΧΑΧΑΧΑφωτογράφο δεν έτυχε να έχουμε στην οικογένεια..

Α το καλύτερο γλυκάκια κάτι σούπερ, μιαμ μιαμ γλυκάκια και αυτά από γνωστό και φίλο φίλης χαχαχα..
Τελικά αν δεν έχεις γνωστούς δεν την βγάζεις...

Αλλά αυτό που με στεναχωρεί τώρα είναι τη να βάλω...
Εχει κανένα θέμα σχετικά..;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,273 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 01:27, 19-07-11:

Ξεθάβω αυτό το θεματάκι, γιατί θα το χρειαστώ μέχρι τον επόμενο Μάιο (περίπου).

Λοιπόν, πρόκειται να βαφτίσω ένα αγοράκι κι επειδή θα είναι το πρώτο μου βαφτιστήρι (και το αξίζει) έχω σκοπό να του κάνω την τέλεια βάφτιση! Ξέρω, είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα, μα θα ήθελα να φτιάξω μόνη μου μπομπονιέρες κλπ και μιας και μέσα στο χειμώνα θα υπάρχει πολύ τρέξιμο, λέω να ξεκινήσω από τώρα να παίρνω ιδέες!

Για αρχή, πρέπει να αποφασίσω το θέμα της βάφτισης. Το πρώτο που σκέφτηκα (και επικρατέστερο προς το παρόν) ήταν ο μικρός Πρίγκιπας που είναι ένα πολύ όμορφο και διαχρονικό θέμα, μα ομολογώ πως μου φαίνεται πολυφορεμένο πλέον. Από τα υπόλοιπα που κοίταξα, μου άρεσαν αυτά που είχαν σχέση με μέσα μεταφοράς (καραβάκια, αυτοκινητάκια, ποδηλατάκια, αεροπλανάκια ή αερόστατα), αυτά που είχαν για θέμα κάποιο ζωάκι (κυρίως βατραχάκι) καθώς και διάφορα άλλα (χαρταετός, ξύλινο αλογάκι, καρουζέλ), αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει μεγάλη ποικιλία στα είδη βάφτισης (προσκλητήρια, μπομπονιέρες κλπ) με το καθένα από αυτά τα θέματα. Τα κλασσικά πριγκιπικά (με τις κορώνες κλπ) και τα πειρατικά δεν μου αρέσουν.

Καμιά καλή ιδέα που έχετε κάνει ή έχετε δει και σας άρεσε; Κάθε συμβουλή θα είναι πολύτιμη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

riana-gr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη riana-gr
H riana-gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H riana-gr έγραψε στις 20:16, 19-06-12:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Με μεγάλη καθυστέρηση η τοποθέτησή μου, αλλά νομίζω ότι είναι ένα θέμα διαχρονικό. Θα σας προτείνω λοιπόν ένα site, όπου μπορείτε να βρείτε καταπληκτικές ιδέες για προσκλητήρια, μπομπονιέρες και οτιδήποτε άλλο αφορά την οργάνωση της βάφτισης και του γάμου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 09:16, 21-06-12:

Προσκλητήριο - facebook event invite
(template http://weddingengagementnoise.files....invitation.jpg )
photoshopped κατάλληλα για βάφτιση.

..είμαι καμένος και σκάω..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους