Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tablet ή laptop;

Tablet ή laptop;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)
Tablet
0
0%
Laptop
11
100,00%

christidim (Dimitra)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη christidim
H Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H christidim έγραψε στις 16:32, 01-08-13:

Τι νομίζετε ότι θα είναι πιο βολικό να πάρω τώρα που γίνομαι και γω φοιτήτρια; Να σημειώσω ότι έχω σταθερό pc που θα χρειαστεί για κάποιες εργασίες,οπότε χρειάζομαι κάτι για τις μεταφορές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:13, 01-08-13:

Αυτό μόνο έσυ το ξέρεις. Τόσο καιρό είχες κάτι απο αυτά; Ένιωσες να το χρειάζεσαι; Και μόνο με τον σταθερό μπόρει να είσαι καλημένη.
Εγώ ας πούμε είχα σταθερό, είχα και laptop και πείρα και netbook, για να μπορώ να το έχω συνέχια μαζί μου, και ύστερα πείρα και tablet γιατι είναι ακόμα πιο εύκολο στην μεταφορά. Τελικά, χρησιμοποιώ μόνο το laptop και τα άλλα σκονίζονται...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 19:51, 01-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από christidim
Τι νομίζετε ότι θα είναι πιο βολικό να πάρω τώρα που γίνομαι και γω φοιτήτρια; Να σημειώσω ότι έχω σταθερό pc που θα χρειαστεί για κάποιες εργασίες,οπότε χρειάζομαι κάτι για τις μεταφορές.
Πάρε και τα 2, μπορείς να βρεις tablet και με 50€ το οποίο θα το παίρνεις στην σχολή για σημειώσεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:54, 01-08-13:

Πρέπει να απαντήσεις σε μια σειρά από ερωτήματα πρώτα:
Έχεις σκοπό να γράφεις σε αυτό μεγάλα κείμενα;
Έχεις σκοπό να κάνεις περισσότερο από το να βλέπεις sites άντε και να απαντάς στα γρήγορα σε κάποιο email ή twitter;
Χρειάζεσαι κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα;
Σε νοιάζει η υπολογιστική ισχύ;

Αντικειμενικά πάντως τα tablet είναι υποδεέστερα από ένα laptop. Μπορεί να μοιάζουν πιο φιλικά στην χρήση, αλλά δεν αρκεί αυτό. Αν έχεις smartphone, φαντάσου το tablet ως ένα smartphone με τεράστια οθόνη.

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,034 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 19:54, 01-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Πάρε και τα 2, μπορείς να βρεις tablet και με 50€ το οποίο θα το παίρνεις στην σχολή για σημειώσεις.
Και θα σκας μύτη με το tablet, το οποίο θα σου σπάει τα νεύρα όταν θα ξεκινήσεις να γράφεις (όλοι ξέρουμε πώς είναι οι οθόνες αφής).

Άσε που το tablet είναι τελείως ασύμφορο Ψηφίζω laptop

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 20:44, 01-08-13:

Εγώ πιστεύω ένα λαπτοπάκι 11-14 ιντσών είναι και πολύ φορητό και κάνει κανονικά την δουλειά σου, σε αντίθεση με τα τάμπλετ που είναι πιο πολύ για παιχνίδια και χαζοεφαρμογές.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:19, 01-08-13:

To tablet είναι καλύτερο γιατί μπορείς να το παίρνεις στην τουαλέτα

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 21:25, 01-08-13:

Αν θέλεις να το παίρνεις μαζί σου στη σχολή ή στη βιβλιοθήκη, για να κρατάς σημειώσεις και να κάνεις εργασίες, θα σου πρότεινα laptop. Πάρε ας πούμε ένα σε στυλ MacBook Air: μικρό, λεπτό κι ελαφρύ. Η οθόνη αφής δεν ενδείκνυται για πληκτρολόγηση μεγάλων κειμένων.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:32, 01-08-13:

το tablet μπαινει στην τσάντα ακριβώς σαν βιβλίο. Το συνιστώ όσο δε πάει

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 21:58, 01-08-13:

Εγω θα σου προτεινω Laptop, με <400€ θα παρεις υπολογιστη που θα ειναι αρκετος για διαφορες portable δουλειες, οπως το να γραψεις μια εργασια, να δεις μια ταινια στο αεροπλανο, να το παρεις να χαζεψεις στην τουαλετα, να εχεις υπολογιστη οταν πας διακοπες κοκ. Το tablet ειναι ωραιο εργαλειο (εγω εχω το iPad με Retina) αλλα υπολογιστης δεν ειναι, δεν θα σε βολεψει για δουλειες. Και εγω τελευταια σκεφτομαι να παρω λαπτοπ, μαλλον θα το κανω οταν αφησω αρκετο χωρο στην καρτα μου (τωρα με τοσες ατοκες που το δινουν ειναι καλη ευκαιρια).

Α και κατι που ξεχασα, μην μπεις στη διαδικασια να παρεις μικροτερο υπολογιστη απο 15'', θα πληρωσεις παραπανω λεφτα για να παρεις ''λιγοτερο'' υπολογιστη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 01-08-13 στις 22:06. Αιτία: merge posts
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 22:04, 01-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
To tablet είναι καλύτερο γιατί μπορείς να το παίρνεις στην τουαλέτα

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 22:06, 01-08-13:

Ότι το tablet είναι καλό και μη το σνομπάρετε και δεν εχει καμία σχέση με το laptop.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christidim (Dimitra)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H christidim έγραψε στις 00:12, 02-08-13:

Πιο πολύ το θέλω για σημειώσεις στη σχολή, και για να παιρνάω την ώρα μου κατα τις μετακινήσεις σερφάρωντας ή παίζοντας.Για τις εργασίες θα χρησιμοποιώ κυρίως το σταθερό.Απο laptop ή notebook ξέρω τι γίνετε γιατί έχουν στο σπίτι αλλά απο tablet δεν έχω ιδέα.Το πρόβλημα με το laptop ή το notebook είναι στο μέγεθος.Τι δυνατότητες έχει ένα tablet και τι πρέπει να προσέξω από τα χαρακτηριστικά τους;Αν έχετε καμιά καλή πρόταση πείτε.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 00:13, 02-08-13:

Φίλε μου το notebook είναι δυσχρηστο στις μετακινήσεις πάρε tablet (ipad)

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christidim (Dimitra)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H christidim έγραψε στις 00:28, 02-08-13:

Μπήκα τώρα και είδα το macbook air.Μου φάνηκε καλό αλλά δεν είδα ακόμη τιμή.Πάντως το notebook είναι όντως δύσχρηστο.Αυτό που έχουμε εκτος του ότι κολάει, δεν βολεύει και το μέγεθος της οθόνης .

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους