Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρώτος έρωτας - Πρώτη αγάπη

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 00:56, 28-08-13:

Νομίζω πως ο πρώτος έρωτας και η πρώτη αγάπη δεν ξεχνιούνται ποτέ, σωστά;
Πότε συνέβη σε εσάς; Πως ήταν η όλη εμπειρία; Υπήρξε ανταπόκριση από το άλλο πρόσωπο; Γενικά έχετε ευχάριστες ή δυσάρεστες αναμνήσεις από το ξεκίνημα της ερωτικής σας ζωής;

Μιλήστε ελεύθερα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 02:28, 28-08-13:

Η πρωτη αγαπη μενει στις αναμνησεις μας επειδη συνηθως ειναι η πιο αγνη(βλ. παιδικα χρονια)...και φυσικα δεν μιλαω για τιποτα τσουλακια(επιτρεψτε μου την εκφραση) του λυκειου αλλα για την πρωτη κοπελα που ''σου μαθε να αγαπας''.Προσωπικα η πρωτη μου αγαπη ηταν στα 14 και επειδη αυτη την κοπελα την βλεπω αραια και που,παντα νιωθω κατι περιεργο μεσα μου ακομα και αν την εχω ξεπερασει(αυτο ελειπε,να χα κολλημα ακομα ).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 10:06, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από blonde_angel
Νομίζω πως ο πρώτος έρωτας και η πρώτη αγάπη δεν ξεχνιούνται ποτέ, σωστά;
Πότε συνέβη σε εσάς; Πως ήταν η όλη εμπειρία; Υπήρξε ανταπόκριση από το άλλο πρόσωπο; Γενικά έχετε ευχάριστες ή δυσάρεστες αναμνήσεις από το ξεκίνημα της ερωτικής σας ζωής;

Μιλήστε ελεύθερα
Όταν κάποιος βάζει τέτοια ερωτήματα, καλό είναι να απαντά ελεύθερα αυτός πρώτος.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 11:30, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Όταν κάποιος βάζει τέτοια ερωτήματα, καλό είναι να απαντά ελεύθερα αυτός πρώτος.
Συγγνώμη Δία. Έχει δίκιο. Απλά δεν έχω και τις πιο ευχάριστες αναμνήσεις και δεν ήθελα να γεμίσει το θέμα, από το πρώτο ποστ, με άσχημες εμπειρίες. Να γράψω δηλαδή πως κάποιος με χρησιμοποίησε, μου έλεγε ψέματα, μου έδινε υποσχέσεις που δεν κρατούσε ποτέ... (Νομίζω πως για πρώτο ποστ δεν θα ήταν το καλύτερο )

Anyway όποιος θέλει ας γράψει

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 12:18, 28-08-13:

Πρώτη αγάπη μάλλον στα 13. Πολύ αγνά πράγματα, πολύ ωραίες αναμνήσεις. Πιστεύω πως θα ήμασταν ακόμα μαζί αν δεν μετακόμιζε σε άλλη πόλη λόγω της δουλειάς του πατέρα της. Αν και το πρώτο κορίτσι που ερωτεύτηκα ήταν στο νηπιαγωγείο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pink Butterfly (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pink Butterfly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Pink Butterfly Dws mou na piw to dilitirio... έγραψε στις 13:27, 28-08-13:

Η πρώτη μου αγάπη στα 18...και κρατάει ακόμα...είμαστε μαζί 4 χρόνια τώρα...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

-elena-

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη -elena-
H -elena- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H -elena- έγραψε στις 13:45, 28-08-13:

πρωτη αγαπη??χαχαχα
ναι εγω παντως καλες αναμνησεις δεν ειχα...
δυστυχως μαζι με εμενα τα ειχε και με αλλες 4...καταλαβαινετε το σοκ...

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:02, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από blonde_angel
Συγγνώμη Δία. Έχει δίκιο. Απλά δεν έχω και τις πιο ευχάριστες αναμνήσεις και δεν ήθελα να γεμίσει το θέμα, από το πρώτο ποστ, με άσχημες εμπειρίες. Να γράψω δηλαδή πως κάποιος με χρησιμοποίησε, μου έλεγε ψέματα, μου έδινε υποσχέσεις που δεν κρατούσε ποτέ...
Ελπίζω να αποζημιώθηκες μετά με κάτι καλύτερο.
Αρχική Δημοσίευση από Pink Butterfly
Η πρώτη μου αγάπη στα 18...και κρατάει ακόμα...είμαστε μαζί 4 χρόνια τώρα...
Κάπως έτσι κι εγω. Από τα 16 μου ως σήμερα, 4+ χρόνια (και 15- χρόνια πριν παιδικοί φίλοι). . . . .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 28-08-13 στις 14:12. Αιτία: Διόρθωση παραθεσης
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελική95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αγγελική95
H Αγγελική95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Αγγελική95 έγραψε στις 14:09, 28-08-13:

Η πρώτη μου αγάπη ήταν στα 16! Ούτε εγω έχω καλές αναμνήσεις από αυτήν την σχέση...μου έλεγε ψέματα, με κορόιδευε, με κερατωνε, με εκμεταλλευόταν, με παρατουσε και μετά ξαναγυρνουσε και γενικά με έκανε ο,τι ήθελε. Δεν έχω μετανιώσει που ήμουνα μαζί του γιατί αν και πληγωθηκα πολύ απέκτησα εμπειρίες και κατάλαβα πολλά!

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 14:17, 28-08-13:

Νομίζω έρωτα και αγάπη πρέπει να είχα για τον πρώτο μου κολλητό στα νήπια. Δεν θα πω ονόματα γτ ο κόσμος είναι μικρός και το όνομά του ιδιάιτερο.
Που δεν χρειαζόταν να χω ανταπόκριση γιατί σαν κολλητοί και μόνο που είμασταν όλη μέρα μαζί μου έφτανε. Αν το ξανά σκεφτώ λογικά μόνο αγάπη το λες που αν και είμαστε μακριά πολύ για χρόνια κρατά ακόμη.
Τώρα ενδιάμεσες καψούρες σε κάθε τάξη του δημοτικού υπήρχαν πολλές, δεν πιάνονται.
Νομίζω στον πραγματικό πρώτο μου έρωτα που ήταν πρώτη λυκείου είχα την ανταπόκριση που θα έπρεπε αλλά είχαμε και ένα ξοπόυτανο του χωριού του που του το προξένευαν από μικρά παιδιά οπότε όταν κατάλαβε αυτή ότι μπορεί και προφανώς και να κολλήσουμε του δωσε το μονί στο χέρι οπότε και αυτό σαν θεωρητικά μικρό υπέκυψε (με τύψεις πάντως, τις έχω και τις πηγές μου).
Όλα τα παλαιότερα θεωρούνται ενθουσιασμοί και μόνο.

α.. και οι αναμνήσεις σε αυτά τα 2 σημαντικά σημεία (περιστατικό νηπιαγωγείου και α λυκείου) είναι καθαρά και μόνο ευχάριστες όπως και να κατέληξε με την περίπτωση έρωτα

Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 14:26, 28-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ελπίζω να αποζημιώθηκες μετά με κάτι καλύτερο.
Δεν θα το 'λέγα... Δεν πειράζει όμως, η ζωή μου το χρωστάει και θα μου επιστρέψει την χαρά που μου στέρησε κάπως αλλιώς. Όπως είπε και η ατυχη είναι και αυτό μια εμπειρία που μας έμαθε κάποια πράγματα για τις σχέσεις, την εμπιστοσύνη κλπ. Ναι δεν λέω μερικές φορές η ζωή επιλέγει να μας επαναφέρει στην πραγματικότητα με τον πιο σκληρό τρόπο αλλά σκοπός είναι να ξεπερνάς τις δυσκολίες και να παλεύεις για το καλύτερο. Πιστεύω πως μέσα από τέτοιες καταστάσεις μπορείς να δεις καλύτερα τι σου αξίζεις και να επιλέξεις εάν θα βρεις την δύναμη να φύγεις για να βρεις αυτό που σου αξίζει ή αν θα συμβιβαστείς με αυτό που δεν σου αξίζει.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 21:06, 30-08-13:

πρωτη αγαπη στα δεκατεσσερα αν και δεν υπηρχε ανταποκριση... πρωτη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αγαπη στα δεκαξι με μια πολυ ομορφη σχεση ^^ χαιρομαι γιατι ηταν το καλυτερο μου ξεκινημα στις σχεσεις μου και απεκτισα πολλες και διαφορες εμπειριες!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Έρωτας, αγάπη ή χρήμα; - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 142 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-11-10 στις 22:50.
    • Έρωτας Vs Αγάπη - Από Ciela
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-09-10 στις 22:38.
    • Έρωτας ή Αγάπη; - Από Κυκλάμινο
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-07-09 στις 22:07.
    • Έρωτας, αγάπη ή τίποτα και πώς τα ξεχωρίζουμε; - Από peach
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-08 στις 01:25.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους