Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Νησιά κοντά στην Αθήνα

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 01:20, 23-07-08:

...δηλαδή το πολύ 2,5 ώρες με το πλοίο.

Σε ποιά έχετε πάει, ποια προτείνετε, ποιά ήταν χάλια?

Και πείτε και για κάνα καλό ξενοδοχείο.

Μμμμ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 04:00, 23-07-08:

Πεταξου βρε μεχρι το Roque Enchament, μεχρι το Lut Gohlein, το Pandemonium Fortress και το harrogath και ασε τα νησια...

(στο Kurast μην πας, ειναι ασχημο...)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 09:11, 23-07-08:

Mόνο για το Αγκίστρι έχω ακούσει καλά λόγια. Τώρα στην Αττική ανήκει και ο Πόρος που εμένα καθόλου δε μου αρέσει. Η Σαλαμίνα δεν είναι κάτι εξαιρετικό, όπως και εν τέλει η Αίγινα.

Εκτός νομού Αττικής είναι η Κέα, αλλά αρκετά κοντά και είναι και όμορφο νησί.

Προτείνω Κέα.

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 09:37, 23-07-08:

Για το αγκίστρι έχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 09:47, 23-07-08:

Υδρα, Σπέτσες. Το δεύτερο είναι καλύτερο, νι.

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 10:30, 23-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
Υδρα, Σπέτσες. Το δεύτερο είναι καλύτερο, νι.
Για Σπέτσες που έχω πάει 300φορές μπορώ να σου πω, ωραίο νησί, χωρίς την βαβούρα των αυτοκινήτων (για μακρινές αποστάσεις μόνο με άμαξα μπορείς να μετεκινηθείς), ωραία μπαράκια, αλλά...ελαφρώς τσιμπημένες οι τιμές!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 10:35, 23-07-08:

Η Υδρα ειναι πολυ ομορφη για περπατημα, πολυ κοντα γενικως, εχει τα απειρα δρομολογια απο Πειραια και συμπαθητικες παραλιες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:46, 23-07-08:

Υδρα κι Αγκίστρι. Και τα δύο δεν θέλουν αμάξι, το δε Αγκίστρι έχει πεντακάθαρες παραλίες (της Ύδρας δεν τις εχω δοκιμάσει) και βρίσκεις δωμάτιο ακόμα και τον 15αύγουστο!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 13:13, 23-07-08:

Εγώ έχω πάει Αίγινα κι Αγκίστρι αλλά για 1ήμερες. Και τα 2 μου φάνηκαν συμπαθή και nothing more. Μάλλον το Αγκίστρι μου αρέσει πιο πολύ επειδή έχει λιγότερες οικογένειες. Σκέφτομαι πάντως πολύ να πάω Ύδρα. Περισσότερες πληροφορίες?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:28, 23-07-08:

Μου άρεσε η Αίγινα, περάσαμε τέλεια κι απλά. Μάλιστα είχα πάει λίγο πριν δώσω τη διάλεξή μου.
Η Ύδρα είναι γλυκιά και γραφική... Δε θυμάμαι τις παραλίες...

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 13:33, 23-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εγώ έχω πάει Αίγινα κι Αγκίστρι αλλά για 1ήμερες. Και τα 2 μου φάνηκαν συμπαθή και nothing more. Μάλλον το Αγκίστρι μου αρέσει πιο πολύ επειδή έχει λιγότερες οικογένειες. Σκέφτομαι πάντως πολύ να πάω Ύδρα. Περισσότερες πληροφορίες?
Αν τελικά πας Υδρα να δοκιμάσεις οπωσδήποτε αμυγδαλωτά...είναι τέλεια!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolas17
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε στις 02:25, 29-05-10:

Μιας και φτάνει το καλοκαιράκι...είπα να αναστήσω το θέμα

Για πείτε λοιπόν γνώμες...απ' ότι κατάλαβα οι επικρατέστερες επιλογές είναι Ύδρα/Αγκίστρι/Αίγινα?...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:47, 30-05-10:

Έχω πάει δυο φορές στην Αίγινα και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Φυσικά δεν την γνωρίζω και τόσο καλά αλλά δεν μου φαίνεται κάποια εξαιρετική περίπτωση.

Θα ήθελα να επισκεφτώ το Αγκίστρι, τις Σπέτσες και την Ύδρα.

Αν δεν κάνω λάθος αυτά τα 3 νησιά δεν χρειάζονται αμάξι και μπορείς εύκολα να μετακινηθείς είτε με τα πόδια είτε με ποδήλατο. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:01, 30-05-10:

Ταχω γυρισει και μια και δυο...

Αιγινα δε μου αρεσει. Αγ Μαρινα, ομως ναι. Περισσοτερο τουριστικη. Ησυχα σχετικα αν και φετος προβλεπω να γεμισουν αυτα τα νησακια. Εχει ωραια σουβλακια εκει.

Υδρα η καλυτερη απο ολαυτα του Αργοσαρωνικου. Κοσμοπολιτικη κι αρχοντικη, ισως απο τα πιο ακριβα νησακια. Εχει boutiques και γκλαμουρια. Εγκρινω. Δε θες αμαξι. Εχει τυχει να περναω απο το λιμανι και να γινεται γαμος σε σκαφος, ξετρελαθηκα!

Σπετσες ωραια. Πιο γραφικα, πας και με αυτοκινητο ταξιδευοντας ως Πορτο Χελι και καραβακι για απεναντι. Μυριζει καπως σε αρκετα σημεια του νησιου, γιατι εχει πολλα αλογα... Λεγεται το νησι το Μπουμπουλινας. Δε θες αμαξι.

Πορος, ενταξει δεν τρελαθηκα. Ηταν το πρωτο απο αυτα που επισκεφτηκα. Η ιστορια του ειναι που διακρινεται, εχει αξιοθεατα. Αρχαιολογικο Μουσειο και Μοναστηρι Ζωοδοχου Πηγης, αξιζουν αυτα να τα επισκεφτει καποιος. Δε θες αμαξι.

Σαλαμινα, το μεγαλυτερο νησι του Αργοσαρωνικου. Αν δεν ηταν ο Ναυσταθμος, οι παραλιες θα ηταν καθαροτερες. Οι πιο καθαρες στα Περιστερια, Ηλιακτη και Ψιλη Αμμο. Πολυς τουρισμος απο ολη την Αθηνα, καλες τιμες, δεν εχει ενοικιαζομενα, παρα καποια ξενοδοχεια. Κυριως παραθεριστες εχουν εξοχικα.

Αγκιστρι το πιο μικρο, το πιο ρομαντικο! Το γυρνας με τα ποδια σε πολυ πολυ λιγη ωρα. Ησυχια απεριοριστη, για οποιον θελει να ξεφυγει απο βαβουρα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:07, 30-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus

Αγκιστρι το πιο μικρο, το πιο γλυκο, το πιο ρομαντικο! Το γυρνας με τα ποδια σε πολυ πολυ λιγη ωρα. Ησυχια απεριοριστη, για οποιον θελει να ξεφυγει απο βαβουρα.
Πόσο θέλω να πάω!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 14:10, 30-05-10:

Να συμπληρώσω την mindcircus, στην Ύδρα δεν έχει αμάξια, ούτε οι δρόμοι το επιτρέπουν, αλλά απαγορεύεται επίσης.
Το μόνο με τροχούς είναι το σκουπιδιάρικο του δήμου.
Οι μετακινήσεις γίνονται είτε με γαϊδούρια, άλογα, είτε με πλεούμενα.

Στις Σπέτσες επίσης δεν έχει αυτοκίνητα, αλλά επιτρέπονται δίτροχα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kwstas211t

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kwstas211t
Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O kwstas211t έγραψε στις 22:10, 05-07-12:

Καιρό....έχουμε να αγγίξουμε αυτή τη συζήτηση...!Να πώ για κάμπινγκ τι παίζει στο Αγκίστρι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tntqaz (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tntqaz
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O tntqaz WhenI'msadIstopbeingsad&beawesomeinstead έγραψε στις 03:02, 06-07-12:

Η κύθνος είναι κοντά!
3-3μιση ώρες απο Πειραιά και 1μιση με 3 από Λαύριο.. εξαρτάται απο το αν θα σταματήσει Τζιά ή οχι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 11:30, 06-07-12:

στο αγκίστρι είχα παει περισυ καποιες μέρες ελεύθερο καμπινγκ και, ενω περασα πολύ καλά λόγω παρέας, θα πω ότι στο πευκόδασος που πανε οι ελευθεροι γίνεται χαμός. έχει άπειρο κόσμο, με όλα τα θετικά και τα αρνητικά...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους