Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,043 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:01, 31-08-13:

Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Το ότι οι ΟΛΕΣ οι γυναίκες (από 5 ως 105 ετών) αργούν να ετοιμαστούν για τη βραδινή έξοδο περισσότερο από τους άντρες, νομίζω ότι είναι δεδομένο. Στις διακοπές το φαινόμενο φαίνεται πολύ πιο έντονα. Θυμάμαι παιδί που μαζί με τον πατέρα μου περιμέναμε τη μητέρα μου, το έζησα στις μαθητικές εκδρομές που τα αγόρια είμαστε στημένα στη ρεσεψιόν, το βιώνω τώρα με την κοπέλα μου. Παραθέτω ένα απόσπασμα από το ημερολόγιο των διακοπών:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Γυρίσαμε από τη θάλασσα λίγο πριν τη δύση του ήλιου, το κρεβάτι μας περίμενε, μας πήρε και λίγο ο ύπνος. Ξυπνήσαμε και ήταν νύχτα, κάναμε μαζί ντους (για οικονομία νερού) και άρχισε η γνωστή μαρτυρική ώρα της ημέρας. Ετοιμάστηκα μέσα σε δύο λεπτά (φόρεσα σλιπάκι, βερμούδα, μπλούζα, σταράκια), βγήκα στο μπαλκόνι με το βιβλίο μου και μια coca-cola και με την άκρη του ματιού μου παρακολουθούσα εκείνη. Προβληματίστηκε τι βρακάκι να φορέσει και διάλεξε ένα άσπρο. Στέγνωσε ιεροτελεστικά τα μαλλιά της, τα χτένισε προσεκτικά, άλειψε κάτι κρέμες στο πρόσωπο και το σώμα, έβαλε με πολύ μεγάλη προσοχή απειροελάχιστες σταγόνες άρωμα σε επιλεγμένα σημεία. Έβαψε τα νύχια των χεριών της με κάτι για να γυαλίζουν, έκανε το ίδιο και με των ποδιών, κοιτάχτηκε λίγη ώρα στον καθρέφτη, έκανε κάτι διορθώσεις στα μαλλιά της, πήρε τα καλλυντικά της και έπαιξε με αυτά αρκετή ώρα. Άνοιξε τη ντουλάπα, πέρασε ένα-ένα τα φορεματάκια που είχε φέρει μαζί μας, έβγαλε ένα έξω, το κοίταξε στο φως, το ξανακρέμασε, φόρεσε ένα άσπρο σορτσάκι, (άρχισαν να με τρώνε τα φίδια), έβαλε ένα σουτιέν στο χρώμα του δέρματος, έψαξε τις μπλούζες της, φόρεσε μία κίτρινη, κοιτάχτηκε στον καθρέφτη (σκέφτηκα ότι αν το δωμάτιο δεν είχε μεγάλο καθρέφτη θα είχαμε δράματα), την έβγαλε, φόρεσε μια κόκκινη, ξανακαθρεφτίστηκε, την έβγαλε, έβγαλε το σουτιέν και ξαναφόρεσε την ίδια μπλούζα, έδειξε ικανοποιημένη, (της είπα ότι όταν βρω γκόμενα που να ετοιμάζεται γρήγορα, αυτήν θα την παρατήσω και μου έβγαλε τη γλώσσα), έψαξε τα παπούτσια της, σκέφτηκε λίγο, φόρεσε κάτι σαν σανδάλια, ξαναπήγε στον καθρέφτη, έκανε για άγνωστο σε μένα λόγο λίγο πιστολάκι ακόμα, ξαναχτενίστηκε. Έβγαλε τα σκουλαρικάκια της, έψαξε στο κουτάκι και φόρεσε κάποια άλλα λίγο μεγαλύτερα. Έβαλε ένα βραχιολάκι στο χέρι της. Έβγαλε από το τσαντάκι δύο πώς τα λένε για το λαιμό, τα δοκίμασε στον καθρέφτη κρατώντας τα, διάλεξε το ένα και το φόρεσε, ξανακοιτάχτηκε στον καθρέφτη, το έβγαλε και φόρεσε το άλλο. Έριξε ακόμα μια ματιά στον καθρέφτη και είπε τη μαγική λέξη «Έτοιμη» για να απαντήσω «Ανάσταση!». Ξεκινήσαμε να φύγουμε, είπε “μια στιγμή”, πήγε πίσω στον καθρέφτη, κοίταξε κάτι και ξαναγύρισε στην πόρτα. Επιτέλους φύγαμε!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Θα ήθελα τη γνώμη αρσενικών και θηλυκών για το θέμα.
.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 31-08-13 στις 12:34. Αιτία: Αλλαγή ονόματος του χρώματος του σουτιέν.
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 12:07, 31-08-13:

Δια, στα περισσότερα topic σου μας αναλύεις με λεπτομέρειες τι κάνει η κοπέλα σου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 12:07, 31-08-13:

Είναι στο DNA τους Πάμε π.χ. για έναν κωλοκαφέ και σε 5 λεπτά είμαι πανέτοιμος, ενώ η άλλη δεν έχει διαλέξει ακόμα ρούχα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 12:23, 31-08-13:

Πόσο αηδιαστικό ακούστηκε το ''κρεατί'' σουτιέν ρε Δία.

22 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:27, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Πόσο αηδιαστικό ακούστηκε το ''κρεατί'' σουτιέν ρε Δία.
Πες μου τι όνομα να δώσω στο χρώμα και θα το διορθώσω.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 12:31, 31-08-13:

Nude, μπεζ, στο χρώμα του δέρματος, something like that :p

21 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tzatziki lover

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzatziki lover
H tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H tzatziki lover για το πείσμα σας, γουρούνια, θα αντέχω έγραψε στις 12:36, 31-08-13:

Ειναι ετσι γιατι οι αντρες δεν χρειαζονται να βαζουν κρεμες και μασκαρα σε καθε εξοδο, ακομη και για καφε. Πρεπει ολες να βγαινουμε τελειες εξω απο το σπιτι, για να νιωθουμε οτι καμια δεν τοσο ωραια οσο εμεις και οτι ολοι μας κοιτανε. Πρεπει να ειμαστε ομορφες, ακομη και αν αυτο περιλαμβανει μπλε σκια στο ματι 9 το πρωι. Και μην πειτε οτι δεν θελετε κατι τετοιο, εχω ακουσει απειρα παραδειγματα αντρων που παραπονιουνται για το οτι η κοπελα τους δεν βαφεται αρκετα και δεν ειναι αρκετα θηλυκη. Οποτε 1) ειναι καθαρα θεμα ανασφαλειας και ανταγωνιστικοτητας ως προς τις αλλες γυναικες και 2) οτι πρεπει να αρεσουμε στους αντρες. Αυτα ειναι τα προτυπα της εποχης, ετσι μας μαθαινουν και ετσι λειτουργει η πλειοψηφια. Δεν ειναι ολες ομως ετσι, καποιες κανουν ωρες να ετοιμαστουν και καποιες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες. Προσωπικα τουλαχιστον ετοιμαζομαι σε ελαχιστο χρονο, και αυτο γιατι δεν βαφομαι και δεν βγαζω ολη την ντουλαπα εξω για να διαλεξω ρουχα, και νομιζω δεν ειμαι η μονη που λειτουργει ετσι

17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 12:41, 31-08-13:

Εγώ είμαι προσωπικά από τις γρήγορες.Φοράω τζιν ή σορτσάκι ανάλογα αν είναι χειμώνας ή καλοκαίρι ανάλογα.Αλλάζω μπλούζα και φεύγω ούτε άρωμα ούτε κοσμήματα ούτε τίποτα άλλο έλεος πια.Φοράω και τα σταράκια μου και έφυγα.
Αντίθετα με τις φίλες μου που πάω σπίτι τους και έχουμε πει στις 9 έξω στην αυλή του σπιτιού τους και περιμένω ένα τέταρτο και εν τέλει καταλήγω να χτυπάω πόρτες γιατί πήγε 9.30 και δεν θα βρούμε τραπέζι εκεί που κανονίσαμε να πάμε.
Ορισμένες φορές καταντάει κουραστικό να περιμένω.Όντως σε καταλαβαίνω Δία.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 12:45, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από tzatziki lover
Δεν ειναι ολες ομως ετσι, καποιες κανουν ωρες να ετοιμαστουν και καποιες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες. Προσωπικα τουλαχιστον ετοιμαζομαι σε ελαχιστο χρονο, και αυτο γιατι δεν βαφομαι και δεν βγαζω ολη την ντουλαπα εξω για να διαλεξω ρουχα, και νομιζω δεν ειμαι η μονη που λειτουργει ετσι
Δεν αναφέρθηκα σε οποιαδήποτε ετοιμασία, αλλά στην ετοιμασία για τη βραδινή έξοδο στις διακοπές. Εϊσαι κι εκεί το ίδιο γρήγορη;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tzatziki lover

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H tzatziki lover για το πείσμα σας, γουρούνια, θα αντέχω έγραψε στις 12:53, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Δεν αναφέρθηκα σε οποιαδήποτε ετοιμασία, αλλά στην ετοιμασία για τη βραδινή έξοδο στις διακοπές. Εϊσαι κι εκεί το ίδιο γρήγορη;

Ναι και συνηθως περιμενω απειρη ωρα την παρεα μου να ετοιμαστει, οποτε πλεον τις βαζω σε προγραμμα, και τους λεω την ταδε ωρα θα ειστε ετοιμες να βγουμε αλλιως βγαινω μονη μου. Ειναι αρκετα αποτελεσματικο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:09, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Nude, μπεζ, στο χρώμα του δέρματος, something like that :p
Δερματί σουτιέν.
Εγώ έτσι το λέω.
Γιατί κάνουμε μισή ώρα.
Γιατί το φόρεμα που θέλουμε είναι ασιδέρωτο. Γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε τον κεφτέ στα μαλλιά όπως το θέλουμε.
Γιατί πρέπει να ισιώσουμε μαλλί. (Όχι,λάθος. Καλοκαίρι και ισιωτικό δεν πάνε μαζί)
Γιατί αν δεν ήμασταν αργοπορημένες δε θα είχατε κάτι να γκρινιάζετε.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:52, 31-08-13:

Δεν θέλει και πολύ μυαλό..
Μέχρι να αποφασίσεις τι θα βάλεις, πως θα βαφτείς, να δεις αν είναι καλά τα νύχια, πως θα κάνεις το μαλλί κτλ ξημέρωσε

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:01, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Δεν θέλει και πολύ μυαλό..
Μέχρι να αποφασίσεις τι θα βάλεις, πως θα βαφτείς, να δεις αν είναι καλά τα νύχια, πως θα κάνεις το μαλλί κτλ ξημέρωσε
Τι θα βάλεις;
Τζιν.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 14:03, 31-08-13:

Πολύ απλά θα λέτε από το πρωί ''αγάπη μου θα βγούμε στις 9'' ώστε κατά τις 5 να ξεκινήσει να ετοιμάζεται. Παίζει και να σας εκπλήξει με την περίπτωση του ότι μπορεί να είναι έτοιμη από τις 8.30. :o

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:38, 31-08-13:

Όχι πάντα
Στην 6ήμερη φέτος τις 2 φορές που βγήκαμε το βράδυ κάναμε ένα 3ωρο να ετοιμαστούμε όλες. Μιλάμε για τρέξιμο όχι μαλακίες

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:45, 31-08-13:

Φίλε Δία, είχες την ευκαιρία να την παρακολουθείς να τα κάνει όλα αυτά, για να γίνει η συνοδός σου. Αν αντί για ντύσιμο ήταν γδύσιμο, δεν θα το απολάμβανες με το παραπάνω, χωρίς κανένα αγχός;
Απόλαυσε το λοιπόν, δώσε τις τον χρόνο της και θαυμασέ την!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 15:36, 31-08-13:

Εγώ πάντως είμαι ταχύτατη.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 15:38, 31-08-13:

Το στέγνωμα των μαλλιών ανάλογα με τον όγκο και το μήκος διαρκεί περισσότερο. Όλα τα άλλα που περιγράφεις το πολύ να διαρκούν 10 λεπτά(προσωπικά για 5 με 7 λεπτά τα υπολογίζω).

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:42, 31-08-13:

Όταν ακούω ότι στεγνώνουν μαλλιά το καλοκαίρι νιώθω λες και είμαι εξωγήινος.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 15:42, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Όταν ακούω ότι στεγνώνουν μαλλιά το καλοκαίρι νιώθω λες και είμαι εξωγήινος.
Και θα βγεις με βρεγμένα μαλλιά αν προκύψει κάτι τελευταία στιγμή;

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 15:50, 31-08-13:

Σε 10 λεπτά είμαι έτοιμη.-

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:20, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Και θα βγεις με βρεγμένα μαλλιά αν προκύψει κάτι τελευταία στιγμή;
Σο γουάτ;
Για καλοκαίρι μιλάω ε.
Βρεγμένα είναι όχι λαδωμένα.
Ίσα ίσα υιοθετείς wet look.
Επίσης αν έχεις πόλο 7 το βράδυ έχεις να προτείνεις κάτι;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 16:21, 31-08-13:

Σο γουάτ;
Βρεγμένα είναι όχι λαδωμένα.
Ίσα ίσα υιοθετείς wet look.
Επίσης αν έχεις πόλο 7 το βράδυ έχεις να προτείνεις κάτι;
Δεν θα βραχεί η πλάτη σου και το ρούχο σου; Στο πιστολάκι υπάρχει και ο κρύος αέρας και λίγο από μακρυά να τα στεγνώσεις να μην είναι πολύ βρεγμένα, είσαι έτοιμη.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 16:28, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Εγώ είμαι προσωπικά από τις γρήγορες.Φοράω τζιν ή σορτσάκι ανάλογα αν είναι χειμώνας ή καλοκαίρι ανάλογα.Αλλάζω μπλούζα και φεύγω ούτε άρωμα ούτε κοσμήματα ούτε τίποτα άλλο έλεος πια.Φοράω και τα σταράκια μου και έφυγα.
Αντίθετα με τις φίλες μου που πάω σπίτι τους και έχουμε πει στις 9 έξω στην αυλή του σπιτιού τους και περιμένω ένα τέταρτο και εν τέλει καταλήγω να χτυπάω πόρτες γιατί πήγε 9.30 και δεν θα βρούμε τραπέζι εκεί που κανονίσαμε να πάμε.
Ορισμένες φορές καταντάει κουραστικό να περιμένω.Όντως σε καταλαβαίνω Δία.
Παθαίνω ακριβώς το ίδιο πραγμα.Ειμαι έτοιμη στο τέταρτο κ πηγαίνω στη φίλη μου και περιμενω μισάωρο + .
Και άλλο ρε παιδί μου το ντύσιμο. Λουσιμο κ ντουζ κανω σε 10 λεπτά το αργότερο και οι άλλες μου λενε οτι κλείνουν σαράνταπεντάλεπτο στο μπάνιο.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 16:30, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Παθαίνω ακριβώς το ίδιο πραγμα.Ειμαι έτοιμη στο τέταρτο κ πηγαίνω στη φίλη μου και περιμενω μισάωρο + .
Και άλλο ρε παιδί μου το ντύσιμο. Λουσιμο κ ντουζ κανω σε 10 λεπτά το αργότερο και οι άλλες μου λενε οτι κλείνουν σαράνταπεντάλεπτο στο μπάνιο.
Για να λουστούν μόνο ή για να βγάλουν το δέρμα τους;

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 16:35, 31-08-13:

45 λεπτά; Πόσα στρέμματα πλένουν;

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 16:39, 31-08-13:

Για να λουστούν μόνο ή για να βγάλουν το δέρμα τους;
Λουσιμο :Ρ
Εγω αν θέλω να ισιωσω μαλλί αργώ να ετοιμαστω. Θέλω μισάωρο . Αλλα επειδή γενικά επιδιώκω να μαι στην ωρα μου αν Π.χ ειναι να βγω στις 9 θα μαι έτοιμη άπο τις 8 και θα περιμενω τους άλλους :Ρ .

Αρχική Δημοσίευση από Dogie
45 λεπτά; Πόσα στρέμματα πλένουν;
Εξαντλούν όλο το ζεστό νερό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nefeli Graf : 31-08-13 στις 17:34. Αιτία: Merge posts.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:44, 31-08-13:

Δεν θα βραχεί η πλάτη σου και το ρούχο σου; Στο πιστολάκι υπάρχει και ο κρύος αέρας και λίγο από μακρυά να τα στεγνώσεις να μην είναι πολύ βρεγμένα, είσαι έτοιμη.
Μπορείς να με πεις όπως θες αλλά δεν μπορώ το πιστολάκι το καλοκαίρι.
Τα κάνω κεφτέ και φεύγω.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 17:22, 31-08-13:

Λουσιμο :Ρ
Εγω αν θέλω να ισιωσω μαλλί αργώ να ετοιμαστω. Θέλω μισάωρο . Αλλα επειδή γενικά επιδιώκω να μαι στην ωρα μου αν Π.χ ειναι να βγω στις 9 θα μαι έτοιμη άπο τις 8 και θα περιμενω τους άλλους :Ρ .
Kάτι αντίστοιχο. Απεχθάνομαι τη αργοπορία.
Μπορείς να με πεις όπως θες αλλά δεν μπορώ το πιστολάκι το καλοκαίρι.
Τα κάνω κεφτέ και φεύγω.
Αλλάζει τότε...

Παράθεση

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιαννης Κοβ
Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Γιαννης Κοβ έγραψε στις 17:27, 31-08-13:

Ειναι ετσι γιατι οι αντρες δεν χρειαζονται να βαζουν κρεμες και μασκαρα σε καθε εξοδο, ακομη και για καφε. Πρεπει ολες να βγαινουμε τελειες εξω απο το σπιτι, για να νιωθουμε οτι καμια δεν τοσο ωραια οσο εμεις και οτι ολοι μας κοιτανε. Πρεπει να ειμαστε ομορφες, ακομη και αν αυτο περιλαμβανει μπλε σκια στο ματι 9 το πρωι. Και μην πειτε οτι δεν θελετε κατι τετοιο, εχω ακουσει απειρα παραδειγματα αντρων που παραπονιουνται για το οτι η κοπελα τους δεν βαφεται αρκετα και δεν ειναι αρκετα θηλυκη. Οποτε 1) ειναι καθαρα θεμα ανασφαλειας και ανταγωνιστικοτητας ως προς τις αλλες γυναικες και 2) οτι πρεπει να αρεσουμε στους αντρες. Αυτα ειναι τα προτυπα της εποχης, ετσι μας μαθαινουν και ετσι λειτουργει η πλειοψηφια. Δεν ειναι ολες ομως ετσι, καποιες κανουν ωρες να ετοιμαστουν και καποιες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες. Προσωπικα τουλαχιστον ετοιμαζομαι σε ελαχιστο χρονο, και αυτο γιατι δεν βαφομαι και δεν βγαζω ολη την ντουλαπα εξω για να διαλεξω ρουχα, και νομιζω δεν ειμαι η μονη που λειτουργει ετσι
Εχεις μπερδεψει την εννοια του "πρεπει"

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:38, 31-08-13:

Εγω ετοιμαζομαι σχετικα γρηγορα... Δεν φοραω τπτα σοβαρο πχ για να βγω ενα βραδυ το καλοκαιρι με την παρεα μου. Και η πολυ περιποίηση βλαπτει.... Βλεπω και ξερω κοπελες/γυναικες που για να βγουν εξω σε μια απλη βολτα γυριζουν απο εδω απο εκει 2-3 ωρες! Οπως και για να πανε στην δουλεια τους ( προσωπικη εμπειρία απο καθηγητριες). Προσωπικα τον περισσοτερο χρονο τον τρωω στα μαλλια μου...

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 17:44, 31-08-13:

Εδώ βλέπω ότι όλες οι κοπέλες ετοιμάζεστε πολύ γρήγορα! Εγώ μάλλον αποτελώ εξαίρεση και φέρομαι σαν την κοπέλα του Δία. Το παραδέχομαι

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Emilouko έγραψε στις 18:04, 31-08-13:

Kάτι αντίστοιχο. Απεχθάνομαι τη αργοπορία.
Kαι εγω επίσης.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:06, 31-08-13:

Εγώ το σε 5 λεπτά είμαι έξω και τα 5 λεπτά γίνονται 20.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Emilouko έγραψε στις 18:12, 31-08-13:

Εγώ το σε 5 λεπτά είμαι έξω και τα 5 λεπτά γίνονται 20.
Καλά είσαι.Ο αδερφός μου και μία φίλη μου κάνουν 1 ώρα και.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 18:14, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
Εδώ βλέπω ότι όλες οι κοπέλες ετοιμάζεστε πολύ γρήγορα! Εγώ μάλλον αποτελώ εξαίρεση και φέρομαι σαν την κοπέλα του Δία. Το παραδέχομαι
Ίσως είναι όπως στο ischool όπου οι πιο πολλοί είναι μαθητάρες
Σίγουρα έχει σχέση και η ηλικία. Η κοπέλα του αρχικού μηνύματος όταν ήταν 15 και 16 ετοιμαζόταν πολύ πιο γρήγορα.
Πάντως, παρά το ότι αργείτε, να ξέρετε ότι σας αγαπάμε.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Emilouko έγραψε στις 18:16, 31-08-13:

Ίσως είναι όπως στο ischool όπου οι πιο πολλοί είναι μαθητάρες
Σίγουρα έχει σχέση και η ηλικία. Η κοπέλα του αρχικού μηνύματος όταν ήταν 15 και 16 ετοιμαζόταν πολύ πιο γρήγορα.
Πάντως, παρά το ότι αργείτε, να ξέρετε ότι σας αγαπάμε.

Όντως είναι και η ηλικία.Για το σχολείο δεν μου κάνει καρδιά να ετοιμάζομαι 1 ώρα.Ούτε για καφέ.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 18:27, 31-08-13:

καλά κι εγώ όταν ήμουν στο λύκειο, δεν αφιέρωνα καθόλου χρόνο σε αυτά.

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 18:38, 31-08-13:

HAAAAA! MY SUBJECT BITCHES! Ο ενθουσιασμός μου δεν κρύβεται.
Να σας πω εγώ που βαριέμαι όσο τίποτα το βάψιμο, φτιάξιμο κλπ και περιμένω τις φίλες μου με τις ώωωωρες συμπαραστέκοντας στα καημένα τα αγόρια! Με πιάνει βέβαια και 'μένα σαν παιδί καμιά φορά η επιθυμία να φτιαχτώ, αλλά μία φορά στο 3μηνο και πολύ.
Είναι δουλειά για το γυναικείο φύλο η έξοδος παιδιά. Έχουμε αρχικά τα εξής ερωτήματα που αφορούν το ντύσιμο:
'Τι να βάλω?' σε συνδυασμό με το αλησμόνητο 'δεν έχω τι να βάλω!'
'Μου πάει?'
'Με παχαίνει?' (καλά αυτό είναι το κορυφαίο!)
κλπ κλπ
Μετά είναι το μακιγιάζ. Ξεκινάμε με βάση, μετά πούδρα, μετά πάμε στα μάτια, σκιά, αϊλάινερ, μάσκαρα (μα χωρίς μάσκαρα κουκλίτσα μου δεν πας πουθενα -ξερνάω με το 3-, μολύβι, μετά lipgloss ή κραγιόν) κι εκεί που νομίζεις ότι έχει τελειώσει το μαρτύριο, έχεις και να ισιώσεις το μαλλί! Και δε λέω, ίσιωσέ το, αλλά μην το καις για να γίνει πρόκα και μετά να γκρινιάζεις γιατί σου πέφτει και μαδάς σαν γάτα Περσίας!
Κάπου εδώ αρχίζει η έξοδος λοιπόν....ΚΑΤΣΕ! Το νύχι? Το νύχι δε θα το φτιάξουμε? Με άβαφο νύχι θα βγούμε έξω? Τς τς τς! Πάμε ένα 20λεπτο, με την ελπίδα ότι θα φτιαχτούν μόνο των χεριών.
Εδώ είμαστε λοιπόν, με την ελπίδα ότι έχουν φτιαχτεί τα πόδια (αποτρίχωση εννοώ), μετά από ένα 2ωράκι.
Για να σας φύγει η απορία, λοιπόν, όσο θαυμάζετε το κάθε τι προσεγμένο με λεπτομέρεια από την κορυφή ως τα νύχια μιας γυναίκας..

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pink Butterfly (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pink Butterfly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Pink Butterfly Dws mou na piw to dilitirio... έγραψε στις 19:01, 31-08-13:

Και εγώ είμαι απ τις γρήγορες! Ενα σορτς, μια μπλούζα, σανδάλια κ έφυγα...Είναι τρισευτυχισμένος ο δικός μου

Παράθεση

tzatziki lover

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tzatziki lover για το πείσμα σας, γουρούνια, θα αντέχω έγραψε στις 19:22, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Κοβ
Εχεις μπερδεψει την εννοια του "πρεπει"
Δεν νομιζω οτι εχω μπερδεψει κατι, ολο αυτο μας επιβαλλεται εμμεσως απο οταν ειμαστε ακομη μωρα. Ειναι απαραιτητο να βαφομαστε, να φοραμε 12ποντα και να κανουμε οτι αλλο περναει απο το χερι μας για να ειμαστε αρκετα θηλυκες. Σκεψου ποσο ανεβαινει η αυτοπεποιθηση των γυναικων με με ενα κοπλιμεντο και ποσο πολυ μας ριχνει η αρνητικη κριτικη της εξωτερικης μας εμφανισης. Εγω λοιπον αυτα τα "πρεπει" προσπαθω τα αποβαλλω απο πανω μου οσο περισσοτερο μπορω. Και αυτα τα "πρεπει" εσυ δεν μπορεις να τα καταλαβεις γιατι εισαι αντρας. Δεν τρως στη μαπα καθημερινα εξωφυλλα περιοδικων με μοντελα με τις τελειες σωματικες αναλογιες, με την μασκαρα που κανει τα τελεια ματια και το τακουνι που κανει την ανυπερβλητη γαμπα. Επομενως ναι μας επιβαλλεται, ναι πρεπει να ειμαστε ετσι για να ειμαστε οσο πιο ωραιες γινεται και να πληρουμε τα κριτηρια. Αν και τα πραγματα εχουν αρχισει να αλλαζουν και για τους αντρες στον συγκεκριμενο τομεα(εξωφυλλα μοντελων, διαφημισεις προιοντων κλπ), αλλα πιστευω θελει ακομη πολλα χρονια για να φανει η αλλαγη.

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 19:44, 31-08-13:

Και αυτα τα "πρεπει" εσυ δεν μπορεις να τα καταλαβεις γιατι εισαι αντρας. Δεν τρως στη μαπα καθημερινα εξωφυλλα περιοδικων με μοντελα με τις τελειες σωματικες αναλογιες
Γιατί δεν βγαίνουν άντρες μοντέλα στα περιοδικά; για ποιους προοριζονται όλα αυτά τα εξώφυλλα;
Αυτοί εδώ δεν είναι αποτέλεσμα των πρέπει που προωθούνται;
Πάντως ευτυχώς που υπάρχουν και μερικοί απλοί και επεξηγηματικοί οδηγοί πλέον και μπορούμε και εμείς να ακολουθήσουμε την μόδα...

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tzatziki lover

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tzatziki lover για το πείσμα σας, γουρούνια, θα αντέχω έγραψε στις 19:52, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Monte Cristo
Γιατί δεν βγαίνουν άντρες μοντέλα στα περιοδικά; για ποιους προοριζονται όλα αυτά τα εξώφυλλα;
Αυτοί εδώ δεν είναι αποτέλεσμα των πρέπει που προωθούνται;
Πάντως ευτυχώς που υπάρχουν και μερικοί απλοί και επεξηγηματικοί οδηγοί πλέον και μπορούμε και εμείς να ακολουθήσουμε την μόδα...
χαχαχαχα ναι ρε παιδι μου, αυτο ειπα, τωρα τελευταια εχουν αρχισει να αλλαζουν τα πραγματα και για εσας. Για τις γυναικες ομως, αυτο ειναι θεμα δεκαετιες τωρα! Εμενα παντως αυτο το θεαμα μονο γελιο μπορει να μου προκαλεσει

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 20:02, 31-08-13:

Για τις γυναικες ομως, αυτο ειναι θεμα δεκαετιες τωρα!
Θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω;
Όχι δεκαετίες, αλλά χιλιετίες.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 20:08, 31-08-13:

η κατηγορία του άντρα "κλαρινογαμπρού" όπως την περιέγραψες έχει αυξηθεί δραματικά τον τελευταίο καιρό.. βλέπω παντού τέτοιους.. πω...!

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 20:17, 31-08-13:

Και μην πειτε οτι δεν θελετε κατι τετοιο,
δεν θέλουμε κάτι τέτοιο

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 20:45, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
δεν θέλουμε κάτι τέτοιο
Οι γυναίκες δεν μπορούν να καταλάβουν ότι μας ενδιαφέρει το περιεχόμενο και όχι το περιτύλιγμα, καθώς και ότι τις προτιμάμε όπως τις έκανε η μανούλα τους γυμνές, άβαφες και με αχτένιστα μαλλιά.

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 20:56, 31-08-13:

Το χειρότερο δεν είναι ότι αργούν αλλα το γεγονός ότι ενώ σε έχει "στησει" η κοπελιά στο ραντεβού ύστερα απο 20' παίρνεις τηλέφωνο, τη ρωτάς "Που είσαι; Άργησες αγάπη μου" και ενώ είναι ακόμα στο σπίτι φτιάχνοντας τα μαλλιά της και αρωματίζεται σου λέει: "Έξω απο το μαγαζί είμαι..έρχομαι!"

Δεν ξέρω για εσας πάντως εγω όταν πρόκειται να βγω με κοπέλες και δίνουμε ραντεβού για παραδειγμα στις 22:00 εγω πηγαίνω εσκεμμένα στις 22:15 και περιμένω και ένα 5-10 λεπτο μεχρι να ερθουν ...και είναι το χειρότερο μου να με "στήνουν"

Παράθεση

fmarulezkd

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 679 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 22:07, 31-08-13:

Women fall in love with what they hear. Men fall in love with what they see. Thats why women wear make-up and men lie.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 22:49, 31-08-13:

εγω παλι χρειαζομαι 1 ωρα για να ετοιμαστω οταν με ενδιαφερει που θα παω
αλλιως κανα μισαωρο (μονο)
γενικα κανω αρκετη ωρα αν δεν εχω αποφασισει απο την προηγουμενη μερα τι ρουχα θα βαλω, ειδικα γιατι τα μισα εχω την ψευδαισθηση οτι δεν με πανε καποιες μερες ,τα αλλα μισα και καλα δεν με βολευουν κτλ κτλ
στο βαψιμο βαφομαι σχεδον παντα με τον ιδιο τροπο πανω κατω, απλα καποιες μερες μπορει να βαλω λιγη μασκαρα, αλλες μονο μολυβι και για τα χειλια φτιαχω 2-3 συγκεκριμενες αποχρωσεις
το μεγαλο μου θεμα ειναι με τα μαλλια, τα ανακατευω, τα χτενιζω τα παω απο την μια μερια,απο την αλλη, βαζω τουφες πανω,τις κατεβαζω
μπορει να ετοιμαστω και σε 10 λεπτα και να περασει αλλη 1 ωρα για να παιξω με τα μαλλια μου-και ας ξερω οτι μετα απο λιγο θα φυσηξει κανας αερας και τζαμπα ολη η προηγουμενη φαση.
μετα τρεχω να βαλω οτι σκουλαρικι βρω,οποια δαχτυλιδια πιασει το χερι μου (ποτε λιγοτερα απο 5), βαζω λιγο αρωμα και τρεχω γιατι συνειδητοποιω οτι παλι αργησα

don't know why απλα μας πιανει αυτο πριν βγουμε
και το λεω εγω αυτο που το στυλ μου ειναι και ψιλοχυμα

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους