Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:52, 31-08-13:

Δια δεν έχεις δει εμένα αγόρι μου να ετοιμάζομαι, για να αναθεωρήσεις και για το αντρικό φύλο.

Ραντεβού στις 16.30

Ξυπνάω από τις 11

Ζεσταίνω το νερό και μπαίνω στις 12

40 λεπτο μπάνιο

20λεπτο ξύρισμα ευαίσθητης περιοχής αν επίκειται κάτι πονηρό μετά

ενδιάμεσο φαι 40 λεπτών

1 ώρα κακάκια για να μη με πιάσουν κατά τη διάρκεια του ραντεβού απ' το άγχος

1 ώρα ξύρισμα και πλύσιμο δοντάκια και αρωματισμός με κολώνια ΚΑΙ κοίταγμα στον καθρέφτη για σημάδια ή για άσπρες τρίχες.

20 λεπτά δοκίμασμα πουκαμίσων για να καταλήξω στο ανοιχτό μωβ ή στο σκούρο κόκκινο

Μη τα μετράς, είμαι Ζυγός ναρκισσιστής και παθιασμένος με τη λεπτομέρεια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 22:59, 31-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Valder

γκοντ νταμν καιΑΥΤΟΟ!
να σαι καλα και ντρεπομουν να το πω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:38, 31-08-13:

Δια δεν έχεις δει εμένα αγόρι μου να ετοιμάζομαι, για να αναθεωρήσεις και για το αντρικό φύλο.

Φτάνει. Θα προτιμήσω την κοπέλα μου από σένα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:42, 01-09-13:

wtf, αρχικά δεν έγραψα την άποψή μου για το θέμα, περίμενα να δω τι θα παιχτεί, αλλά ρε κορίτσια σοβαρά τώρα: κάνετε όντως σχεδόν όλες σας τόσο γρήγορη ετοιμασία;
Γιατί εγώ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ που μπορεί να κάνω είναι 1 ώρα και κάτι λεπτά, και μιλάμε για φάση που έχω αργήσει και το μαλλί ή θα' ναι βρεγμένο, ή μη ισιωμένο, ή πιασμένο κότσο επειδή απλά δεν μου βγήκε ο χρόνος.

Αν κάτσω με την ησυχία μου και ετοιμαστώ θα μου πάρει κάνα 2ωρο τουλάχιστον. Μισή ώρα,40λεπτά το μπάνιο[βάλε και αποτριχώσεις μέσα,μάσκες, κρέμες κι ισοτρίες], 10 λεπτά να χτενίσω μαλλί για να προλάβει να στεγνώσει χωρίς πιστολάκι, μετά να πλύνεις τα χέρια να βάλεις φακούς, να πας στη ντουλάπα να χαζέψεις κάνα μισάωρο τα ρούχα, να βάζεις κάτι, να μη σ' αρέσει, να το αλλάζεις, να ψάχνεις κάτι άλλο και να μη το βρίσκεις, να το βρίσκεις και να χρειάζεται σιδέρωμα, να νομίζεις ότι σε παχαίνει, ότι δε σε κολακεύει, ότι δε θα πηγαίνει με τα μαλλιά σου, με τη περίσταση, με το μέρος που θα πας. Τελικά καταλήγεις και πας στο μπάνιο να βαφτείς, εμένα δε μου παίρνει πάρα πολύ, αν εξαιρέσεις τις φορές που σβήνω κραγιόν, ξαναβάζω κραγιόν και τελικά δε βάζω ποτέ κραγιόν, και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ, δε μπορείς να βγεις έξω και να μην ασχοληθείς με το μαλλί λίγο, μετά την επιλογή ρούχων είναι το 2ο πιο ''σπάταλο'' και μετά ένα μικρό φρεκαρισματάκι στο μακκιγιάζ αφού με τη ζέστη του μαλλιού χάλασε.

Τεςπα, γενικά όλα θέλουν τον χρόνο τους, αν βγεις με ατημέλητο μαλλί, προφανώς θα κάνεις πιο γρήγορα, αν δε βαφτείς το ίδιο, αν δε κάνεις μπάνιο το ίδιο, αλλά για μένα το να βγω έξω προϋποθέτει όλα τα παραπάνω.

Από κει και πέρα η ετοιμάσια μου αρχίζει από νωρίς για να μπορώ να' μαι στην ώρα μου, υπάρχουν βέβαια πολλές φορές που αργώ, αλλά είμαι τόσο χαριτωμένη που δε μου λέει κανείς τίποτα [και καλά.]
Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις που ο φίλος μου κάνει περισσότερη ώρα από μένα να ετοιμαστεί, να του λες ότι το μαλλί είναι μια χαρά και να συνεχίζει να το φτιάχνει, σας πιάνουν και σας κάτι τέτοια, μην είστε τόσο απόλυτοι, το βλέπω και στον αδερφό μου.

**Θυμάμαι στο λύκειο έχανα ΑΠΕΙΡΕΣ πρώτες ώρες μαθήματος επειδή δε προλάβαινα να ισιώσω μαλλί, ή επειδή δεν είχα βρει ακόμα τι θα φορέσω. μιλάμε για τραγικές στιγμές.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρεμέδιος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ρεμέδιος
H Ρεμέδιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Ρεμέδιος έγραψε στις 00:50, 01-09-13:

ειναι σχεδον επιστημονικα τεκμηριωμένο οτι καθως απλωνεις make-up,ντυνεσαι και ταυτοχρονα μιλας με κολλητή για μια δευτερη γνωμη ο χρονος κυλάει πιο γρηγορα..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:36, 01-09-13:

Ραντεβού στις 16.30

Ξυπνάω από τις 11

Ζεσταίνω το νερό και μπαίνω στις 12

40 λεπτο μπάνιο

20λεπτο ξύρισμα ευαίσθητης περιοχής αν επίκειται κάτι πονηρό μετά

ενδιάμεσο φαι 40 λεπτών

1 ώρα ξύρισμα και πλύσιμο δοντάκια και αρωματισμός με κολώνια ΚΑΙ κοίταγμα στον καθρέφτη για σημάδια ή για άσπρες τρίχες.

20 λεπτά δοκίμασμα πουκαμίσων για να καταλήξω στο ανοιχτό μωβ ή στο σκούρο κόκκινο

Έτσι περίπου είναι κι ο άντρας μου, αν και Σκορπιός
Και το κακό δεν είναι εκεί, το κακό είναι πως 99% θα τον περιμένω το λιγότερο 10 λεπτά (αλλά έχει τύχει και μισάωρο) έτοιμη, βαμμένη, φτιαγμένη (γενικώς στην πένα) για να φύγουμε και όταν τελικά φτάσουμε καθυστερημένοι στο ραντεβού μας, εκείνος θα πει "Συγνώμη που αργήσαμε, εγώ έφταιγα, άργησα να ετοιμαστώ" και όλοι θα με κοιτάνε με ύφος μα-τι-σκύλα-είναι-αυτή-που-και-αργεί-και-τον-βάζει-να-δικαιολογείται, γιατί δεν μπορούν να φανταστούν πως εγώ μπορώ να ετοιμαστώ για βραδινή έξοδο σε μισή ώρα (ειδικά καλοκαίρι, χειμώνα θέλω 40 λεπτά για να στεγνώσω και το μαλλί). Κι όλα αυτά με σούπερ μακιγιάζ και κρέμες, κολώνιες, κοσμήματα κλπ (αν και συνήθως κυκλοφορώ χειμώνα καλοκαίρι με τζιν, μπλούζα και σταράκια). Κι εκείνος θέλει μια ώρα μόνο για να πλυθεί και να ξυριστεί. Αλήθεια!
Αδικία.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 04:34, 01-09-13:

Αν ομως καναμε καθε φορα 5 λεπτα να ετοιμαστουμε και βγαιναμε σαν τους λετσους θα μας λεγατε οτι δεν ξερουμε να προσεχουμε τον εαυτο μας και την εμφανιση μας...Ενταξει δεν ειμαι υπερ και των υπερβολων(3 ωρες να ετοιμαστουμε) αλλα δεν θεωρω κακο να χρειαζεται μια κοπελα μια ωριτσα να ετοιμαστει να ειναι και λιγο ευπαρουσιαστη...Στο κατω κατω μην μου πειτε οι αντρες του στεκιου οτι δεν σας αρεσει να βλεπετε τις κοπελες σας που και που αρκετα περιποιημενες

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:38, 01-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
Στο κατω κατω μην μου πειτε οι αντρες του στεκιου οτι δεν σας αρεσει να βλεπετε τις κοπελες σας που και που αρκετα περιποιημενες
Εδώ μέσα όλες ετοιμάζονται σε 5 λεπτά και όλοι χρυσά παιδία που δεν τους νοίαζει η εμφάνιση αλλά τα ψυχικά χαρίσματα...

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 14:52, 01-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από ParalyticPoison
Εδώ μέσα όλες ετοιμάζονται σε 5 λεπτά και όλοι χρυσά παιδία που δεν τους νοίαζει η εμφάνιση αλλά τα ψυχικά χαρίσματα...
εε ολοι εμεις εδω στο στεκι ειμαστε ανωτερης κλασης...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 15:34, 01-09-13:

Πρώτα μπάνιο και μετά κακάκια;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 17:57, 01-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Η ζέστη του μπάνιου τα βοηθά να “κατέβουν“

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:30, 01-09-13:

Θα κάνω μια μικρή ανακεφαλαίωση μέχρι εδώ.

1) Γενικά ισχύει η αρχική υπόθεση ότι γενικά οι γυναίκες χρειάζονται περισσότερο χρόνο από τους άντρες για να ετοιμαστούν. Σίγουρα δε λείπουν και οι εξαιρέσεις.
2) Η καθυστέρηση αυτή είναι (ως ένα σημείο) λογική καθώς οι κοπέλες έχουν να κάνουν πολύ περισσότερα και πιο χρονοβόρα πράγματα από τους άντρες,
3) Μια βασική αιτία του φαινομένου είναι τα πρότυπα ομορφιάς που έχουν καθιερωθεί από την κοινωνία μας εδώ και χιλιετίες.
4) Η ηλικία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Τα κορίτσια που είναι μαθήτριες δεν καθυστερούν ακόμα. Σε μερικά χρόνια όμως κάποιοι θα τις περιμένουν και αυτές.
5) Υπάρχουν και άντρες που αργούν περισσότερο από τις γυναίκες και αγγίζουν την υπερβολή.
6) Τα αρσενικά μπορεί να γκρινιάζουμε από συνήθεια και να λέμε ότι θέλουμε τις κοπέλες μας άφτιαχτες, όμως καμαρώνουμε όταν τις έχουμε δίπλα μας κουκλίτσες και οι άλλοι μας ζηλεύουν.

Πάμε παρακάτω...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 01:13, 02-09-13:

Μερικες φορες κατανταει ξεφτιλα να ετοιμαζεται μιση ωρα και γω να βαζω βερμουδα-μπλουζα και να μαι ετοιμος.Με κανει να νιωθω λες και βγαινω σαν γυφτος
Παντως οποια νομιζει οτι πρεπει να βαζει σκια-ρουζ πως το λενε και το αλλο στις βλεβαριδες στις 10 το πρωι για να βγει εξω ή να παει στην σχολη ας σημειωσει λαθος.Αντι να μας αρεσετε γινεται το αναποδο,γελαμε με την παρτη σας.Δηλαδη εχεις σε τοσο χαμηλη εκτιμηση τον εαυτο σου που ουτε εξω απο το σπιτι δεν βγαινεις χωρις 200 γραμμαρια σοβα στην μαπα σου;;Το λιγο make up οκ σας αναδεικνυει και το ''δειχνεις πιο ωραια χωρις make up'' ισχυει για το 1% των γυναικων οποτε ειναι δεκτο/επιθυμητο.Για να κλεισω αυτο το ποστ κραξιματος μην βαφετε τα νυχια σας στην καφετερια οταν ειστε με αντροπαρεα,φαινεστε πολυ ΜΑ ΠΟΛΥ χαζογκομενες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 01:42, 02-09-13:

ιτ σμελσ λαικ κομπλεεξ

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 07:56, 02-09-13:

Μη παραγνωριζουμε παντως, τις συνθηκες και τις περιστασεις.
Αλλη ωρα θα κανουμε,σα γυναικες, για να ετοιμαστουμε να βγουμε πρωτο ραντεβου( λεω εγω τωρα) και αλλη για να ειμαστε απλα περιποιημενες για μια εξοδο με την κολλητη.

Φυσικα,το ζητημα ειναι,οπως ειπαν και αλλα μελη, αν ξερουμε οτι θα αργησουμε, να εχουμε σχηματισει ενα αλφα πλανο ντυσιματος στο μυαλο μας η να αρχισουμε νωριτερα,για να μη φτασουμε αργοπορημενες,γιατι εννοειται σε κανεναν δεν αρεσει να περιμενει.
Το θεμα δεν ειναι ουτε ψυχολογικο,ουτε καμια ιδιαιτερη υπερβολη των περισσοτερων γυναικων να ειμαστε υπερφτιαγμενες και στην τριχα, αλλα η νορμα(με τα περιοδικα που επηρεαζουν μπλα μπλα που ειπωθηκε πριν,συμφωνω απειρα πολυ) στην οποια μαθαινουμε απο μικρες. Επισης ,ειναι πολυ φυσιολογικο να μην αισθανομαστε καλα με τον εαυτο μας, αν θεωρουμε οτι δεν εχουμε καλη εικονα βγαινοντας εξω οπως να ναι και το θεμα σε πρωτη φαση ειναι πως βλεπουμε εμεις τον εαυτο μας.
Επιπλεον το δειγμα 10-20 αντρων απο δω μεσα δεν ειναι αντιπροσωπευτικο για το ποση ωρα σπαταλουν καποιοι μπροστα απο τον καθρεφτη τους οποτε δεν τιθεται καν θεμα παραπονων,για το ποσο αργουμε εμεις

Προσωπικα και επιβεβαιωνω μαλλον μια απ τις γενικες αληθειες που λεει και ο Διας, οσο ημουν μικροτερη δε με ενοιαζε καν, βαριομουν κιολας να κανω πολυ ωρα να ντυθω και δεν πολυπροσεχα. Οσο μεγαλωνεις ομως,καταλαβαινεις ορισμενα πραγματα

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 08:22, 02-09-13:

Όχι ρε ρουτ και συ με τα κραγιόν και τα αρώματα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Darkness : 02-09-13 στις 08:58.
Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 08:35, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Όχι ρε ρουτ και συ με τα κραγιόν και τα αρώματα.
Ελα αφου το ειπα,τελευταια εχω κανει βηματα
Oχι ,δεν ειμαι και πολυ ακομα,υπαρχει κοσμος που μπορει να το επιβεβαιωσει

Περα απο την πλακα,την ατακα ΄΄για να γινεις αθλητικογραφος πρεπει να εισαι πολυ περιποιημενη'' δεν την ξεχναω.
Τωρα αντιληψη ειναι ,καλο-κακο , για τη διακριση αντρων-γυναικων σ αυτο τον τομεα ,δε ξερω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 08:47, 02-09-13:

Ετσι λειτουργουμε οι περισσοτερες γυναικες. Υπαρχουν ομως και ανδρες που καθυστερουν ειτε στον καθρεφτη, ειτε για κατι που θυμουνται τελευταια στιγμη. Εγω αλλοτε ειμαι ετοιμη στο τσακ μπαμ, αλλοτε μπορει να μαλωνω με την ντουλαπα μου για καμμια ωρα. Μου εχει τυχει στις διακοπες να ειμαι για καφε και να συζηταμε για την βραδινη εξοδο κι απο εκεινη την ωρα μεχρι την ωρα που θα ειναι να ετοιμαζομαι, να σκεφτομαι τι θα φορεσω πως και γιατι. Γιατι ειμαι γυναικα κι ολιγον ψωναρα με την μουρη μου. Θελω να ειμαι η καλυτερη με καθε λεπτομερεια προσεκτικα. Αυτο βεβαια στο τελος δε σημαινει πως οντως θα ειμαι η πιο ομορφη αντικειμενικα, αλλα εγω ετσι θα αισθανομαι και θα βγαζω προς τα εξω αυτοπεποιθηση. Επισης ο φιλος μου μπορει να μου πεταξει μετα απο ωρες ιεροτελεστιας ''δε σου παει αυτο'' κι εκει να παθω νευρικη παρακρουση '' μα πως? Αποκλειεται!''
Οπως και να εχει, χρειαζεται υπομονη, οπως κι εμεις δειχνουμε σε εσας σε αλλα θεματα μπορει και σοβαροτερα. Ελπιζω μετα τοσες απαντησεις γυναικων να καταλαβες στο περιπου γιατι αργουμε καμμια φορα. Και κατι ακομα. Οσο εχω υπαρξει ελευθερη, πολυ λιγοτερο με ενδιεφερε το πως θα βαφτω και τι θα φορεσω-οχι πως δεν εδινα σημασια, εδινα- αλλα μεσα σε μια σχεση, αυτη η ιεροτελεστια αποδεικνυει ποσο θελουμε να γοητευουμε τους ανθρωπους μας. Γι αυτο καλο ειναι να ειστε παντα ευγενικοι και τις κυριες σας και να λετε ομορφες κουβεντες. Κι αν κατι δε σας αρεσει, με το μαλακο αγορια.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 11:30, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Επισης ο φιλος μου μπορει να μου πεταξει μετα απο ωρες ιεροτελεστιας ''δε σου παει αυτο'' κι εκει να παθω νευρικη παρακρουση '' μα πως? Αποκλειεται!''
ινδεεδ.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 14:48, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Δεν υπάρχει πιο σπαστικό από το να σου έρχονται αμέσως μετά το μπάνιο.
Επισης ο φιλος μου μπορει να μου πεταξει μετα απο ωρες ιεροτελεστιας ''δε σου παει αυτο'' κι εκει να παθω νευρικη παρακρουση '' μα πως? Αποκλειεται!''
Αυτή κρατάει δύο φορέματα "Ποιο από τα δύο σ' αρέσει?" - Αυτός της δείχνει το ένα - Αυτή φοράει το άλλο.
Γι αυτο καλο ειναι να ειστε παντα ευγενικοι και τις κυριες σας και να λετε ομορφες κουβεντες. Κι αν κατι δε σας αρεσει, με το μαλακο αγορια.
Αφού βρε το ξέρετε πως ότι και να κάνετε εμείς σας αγαπάμε...

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 15:03, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από rootbreaker
Προσωπικα και επιβεβαιωνω μαλλον μια απ τις γενικες αληθειες που λεει και ο Διας, οσο ημουν μικροτερη δε με ενοιαζε καν, βαριομουν κιολας να κανω πολυ ωρα να ντυθω και δεν πολυπροσεχα. Οσο μεγαλωνεις ομως,καταλαβαινεις ορισμενα πραγματα
Δηλαδή παράλληλα με το μπάνιο δεν μπορεί να σκεφτεί και το τι θα φορέσει κιόλας; Ή αν εκτός από μπάνιο θέλει και να περιποιηθείς τον εαυτό σου περισσότερο, δεν είναι παράλογο όλα αυτά να τα κάνεις από το μεσημέρι ή απόγευμα. Η ασυνέπεια κάποιους τους εκνευρίζει και γι'αυτό υπάρχει και ο προγραμματισμός.

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 15:08, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Δηλαδή παράλληλα με το μπάνιο δεν μπορεί να σκεφτεί και το τι θα φορέσει κιόλας; Ή αν εκτός από μπάνιο θέλει και να περιποιηθείς τον εαυτό σου περισσότερο, δεν είναι παράλογο όλα αυτά να τα κάνεις από το μεσημέρι ή απόγευμα. Η ασυνέπεια κάποιους τους εκνευρίζει και γι'αυτό υπάρχει και ο προγραμματισμός.
Μα ναι,δε διαφωνω.Απλα υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις ,σε φαση να εχεις γυρισει μολις απο τη σχολη,να εχεις με εκεινον ας πουμε ραντεβου σε μια ωρα και να τρεχεις να προλαβεις. Κοινως, το χειμωνα με τις υπολοιπες υποχρεωσεις, μερικες φορες ο προγραμματισμος παει για βρουβες. Οποιος ειναι παντα συνεπης ,ενα μεγαλο μπραβο και να μας πει κ εμας το μυστικο.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 15:13, 02-09-13:

Μα ναι,δε διαφωνω.Απλα υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις ,σε φαση να εχεις γυρισει μολις απο τη σχολη,να εχεις με εκεινον ας πουμε ραντεβου σε μια ωρα και να τρεχεις να προλαβεις. Κοινως, το χειμωνα με τις υπολοιπες υποχρεωσεις, μερικες φορες ο προγραμματισμος παει για βρουβες. Οποιος ειναι παντα συνεπης ,ενα μεγαλο μπραβο και να μας πει κ εμας το μυστικο.
Πάλι και τρέχοντας τα καταφέρνεις. Όταν διαβάζω πως μισή ώρα κοιτάτε την ντουλάπα να βρείτε το ρούχο. Πόσες ντουλάπες είναι δυνατόν να υπάρχουν σε ένα σπίτι; Ο καλός προγραμματισμός είναι το μυστικό. Αν μία στο τόσο τύχει κάποιο απρόοπτο, δεν τίθεται θέμα ασυνέπειας,διότι δεν αποτελεί πάγια συμπεριφορά, αλλά μία εξαίρεση εκ των συνθηκών. Όταν μιλάμε για "φαινόμενο", αυτό σημαίνει πως επαναλαμβάνεται και μπορεί άνετα να χαρακτηριστεί ασυνέπεια.

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 15:16, 02-09-13:

Πάλι και τρέχοντας τα καταφέρνεις. Όταν διαβάζω πως μισή ώρα κοιτάτε την ντουλάπα να βρείτε το ρούχο. Πόσες ντουλάπες είναι δυνατόν να υπάρχουν σε ένα σπίτι; Ο καλός προγραμματισμός είναι το μυστικό. Αν μία στο τόσο τύχει κάποιο απρόοπτο, δεν τίθεται θέμα ασυνέπειας,διότι δεν αποτελεί πάγια συμπεριφορά, αλλά μία εξαίρεση εκ των συνθηκών. Όταν μιλάμε για "φαινόμενο", αυτό σημαίνει πως επαναλαμβάνεται και μπορεί άνετα να χαρακτηριστεί ασυνέπεια.
To κορυφαιο ειναι οτι εγω συνηθιζα να βγαινω αβαφη σχεδον και οπως να ναι για αρκετα χρονια.
Εν παση περιπτωση,καθενας εχει τους δικους του ρυθμους και ο,τι και να κανει ειναι σωστο για εκεινον.
Αρκει να μην επηρεαζει την υπολοιπη παρεα που θα περιμενει και θα περιμενει και θα περιμενει..
Θεμα χαρακτηρα ειναι σε ενα βαθμο.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 15:19, 02-09-13:

To κορυφαιο ειναι οτι εγω συνηθιζα να βγαινω αβαφη σχεδον και οπως να ναι για αρκετα χρονια.
Εν παση περιπτωση,καθενας εχει τους δικους του ρυθμους και ο,τι και να κανει ειναι σωστο για εκεινον.
Αρκει να μην επηρεαζει την υπολοιπη παρεα που θα περιμενει και θα περιμενει και θα περιμενει..
Θεμα χαρακτηρα ειναι σε ενα βαθμο.
Αν περιμένει μία ώρα την επηρεάζει, επειδή μου είχε συμβεί κι είχα εκνευριστεί άπειρα. Υγεία πάνω απ'όλα.

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 15:34, 02-09-13:

Μωρε ας τους παρει(βαζω μεσα και τα αγορια) οση ωρα θελουν να ετοιμαστουν , ειλικρινα δε με ενδιαφερει, αρκει να ειναι στην ωρα τους κατι που τις περισσοτερες φορες και που μου σπαει απιστευτα τα νευρα (συνηθως ειμαι πολυ συνεπης).Εδω εχει τυχει να περιμενω ποσες φορες τον κολλητο μου γι αυτο το πραγμα...
Οσο για εμενα , μου παιρνει περιπου μιση ωριτσα μεχρι να ντυθω και να μακιγιαριστω λιγουλακι...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 15:43, 02-09-13:

Η καθυστέρηση έχει να κάνει πολλές φορές και με τη κίνηση, τα ΜΜΜ κι όλα αυτα, δεν είναι απλά μια κλασσική δικαιολογία.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 15:46, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Η καθυστέρηση έχει να κάνει πολλές φορές και με τη κίνηση, τα ΜΜΜ κι όλα αυτα, δεν είναι απλά μια κλασσική δικαιολογία.
Η καθυστέρηση από ΜΜΜ και κίνηση δικαιολογείται πάντα, έτσι κι αλλιώς.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:40, 02-09-13:

Γιατί συγχέουμε την περιποίηση με την καθυστέριση; Το ότι κάποιος η κάποια θέλει τον χρόνο του να ετοιμάστει δεν σημένει ότι θα καθυστερίσει, ούτε ότι κάποιος καθυστερεί συμένει οτι το κάνει επειδή αργεί να ετοιμαστεί. Η καθυστέριση είναι ένα ξεχωριστό συνίθιο, που δυστιχός το έχουν πολλοί. Και πρέπει να χαιρώμαστε που κάποιοι άθρωποι γύρο μας περιποιούνται τον ευατό τους!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:39, 02-09-13:

Δηλαδή παράλληλα με το μπάνιο δεν μπορεί να σκεφτεί και το τι θα φορέσει κιόλας;
Δεν μπορούν όλοι να κάνουν 2 πράγματα ταυτόχρονα

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 19:14, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Δεν μπορούν όλοι να κάνουν 2 πράγματα ταυτόχρονα
Aχαχαχαχα, ίσως.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:18, 02-09-13:

Ο Πόλεμος των Φύλων: Θέμα #1295940356

Παράθεση

mini93

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mini93
H mini93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H mini93 ζησε το σημερα ξεχνα το χθες έγραψε στις 20:56, 02-09-13:

Συγνωμη Δια αλλα οταν εχει διπλα σου μια ομορφη κοπελα ε δεν νομιζω να θες να κυκλοφορει και σαν λετσος οπως και να το κανεις ειμαστε γυναικες και παντα θελουμε να δειχνουμε ποιο ομορφες απο της αλλες κοπελες οποτε μην σας φαινετε παραξενω που κανουμε πολλες ωρες στον καθρεφτη μας μπροστα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 21:24, 02-09-13:

Φορας σλιπακι? χαχαχα

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 23:10, 02-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
Φορας σλιπακι? χαχαχα
Ναι ρε, γιατί? Κακό είναι? Φοράω και μποξεράκια, όμως πολλές φορές προτιμώ τα σλιπάκια γιατί αισθάνομαι ότι έχουν καλύτερο κράτημα (και κάπου είναι πιο πρακτικά).

Παράθεση

faeton

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη faeton
Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O faeton έγραψε στις 06:52, 04-09-13:

Θέλετε να ακούσετε και ένα μεγάλο στην ηλικία παντρεμένο πολλά χρόνια; Έτσι είναι πάντα αργούν να ετοιμαστούν οι γυναίκες και όσο θα μεγαλώνουν θα αργούν και πιο πολύ γιατί θα θέλουν με το μακιγιαζ να κρύψουν ατελειες πραγματικές ή φανταστικές που θα εμφανίζονται. Μην ανησυχείτε θα συνηθίσετε και θα πάψει να σας πειράζει.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 09:19, 07-09-13:

Οποιος ειναι παντα συνεπης ,ενα μεγαλο μπραβο και να μας πει κ εμας το μυστικο.
A δεν ειναι πολυ δυσκολο, απλα πας καπου στην ωρα που εχεις συμφωνησει να πας και δεν σπας τα @@ των αλλων θεωροντας οτι εχουν ολο το χρονο του κοσμου να σε περιμενουν γιατι εσυ εισαι το κεντρο του συμπαντος.

Δεν ειναι τραγικη απαιτηση να εισαι εκει την ωρα που λες. ΠΕΣ ΠΙΟ ΜΕΤΑ. θες 18 ωρες να ετοιμαστεις, πες το ραντεβου ΤΟΤΕ, ορισμενοι ανθρωποι παραδωξος εχουν και δουλειες να κανουν - καπως πρεπει να σε βγαλουν εξω - ναι ναι ξερω εσυ πληρωνεις. Λολ no you dont, κανεις την "κινηση".

Συγνωμη Δια αλλα οταν εχει διπλα σου μια ομορφη κοπελα ε δεν νομιζω να θες να κυκλοφορει και σαν λετσος οπως και να το κανεις ειμαστε γυναικες και παντα θελουμε να δειχνουμε ποιο ομορφες απο της αλλες κοπελες οποτε μην σας φαινετε παραξενω που κανουμε πολλες ωρες στον καθρεφτη μας μπροστα
Aν εισαι ωραια εισαι ωραια οπως και να ντυθεις/βαφτεις. Πολλες δε λογο κακου γουστου και ελειψης γνωσεων μετα απο 8 ωρες πρωετημασια στην οποια 257 ειδη ρουχισμου (που σκατα βρισκετε τοσα λεφτα) ειναι πεταμενα στο κρεβατι, 433 διαφορετικα μανο, κρεμες, μεικ απ, κονσιλερ, μασκαρα, μολυβια, σκιες, ρουζ και οτι αλλο σκατα ολα ημιανοιγμενα πανω στο γραφειο καταληγετε χειροτερα - κλοουν.

Και μετα οι κλασικες ερωτησεις που δεν εχουν απαντηση:

- Με κανει χοντρη αυτο?
- Οχι
- ΨΕΥΤΗ
- Ναι
(Κλαματα, ακυρωση της εξοδου, δυο ωρες υπομονη και μετα εξοδος παλι)

-Τι να φορεσω?
- Δεν ξερω, οτι θες.
- (τρεις ωρες μετα) ποτε δεν μου δινεις σημασια, δεν με αγαπας πια
- το μπλε φορεμα με το κιτρινο μπολερο και τα marc flip flops, μην ξεχασεις το pink gold περιδεραιο που παει με το δαχτυλιδι!
- Gay

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη epote : 07-09-13 στις 09:27.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vivian.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vivian.
H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε στις 10:46, 07-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias

4) Η ηλικία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Τα κορίτσια που είναι μαθήτριες δεν καθυστερούν ακόμα. Σε μερικά χρόνια όμως κάποιοι θα τις περιμένουν και αυτές.
Αυτό έλειπε κιόλας να κάνουμε εμείς τα 16χρονα 2 ώρες να ετοιμαστούμε...1 τεταρτάκι και πολύ είναιιΜην σου πω και λιγότερο...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 12:28, 07-09-13:

Γιατί συγχέετε την αργοπορία στα ραντεβού,με τον χρόνο που χρειάζεται μια κοπέλα για να ετοιμαστεί? μπορεί καποια να χρειάζεται 2 ώρες αλλα να το χει υπολογίσει απο πριν. Μπορεί κάποια άλλη (εγω) να χρειάζεται 15 λεπτα αλλα να τρέχει την τελευταία στιγμή.

Και στις δυο περιπτώσεις μπορείς να αργήσεις. Θυμάμαι πριν πολλάαα χρόνια αργούσα ΠΑΝΤΑ στα ραντεβού-ούτε επίτηδες να το έκανα.. απορώ που δεν είχαν ξεχέσει,και με περίμεναν πάντα υπομονετικά. Βέβαια τότε ημουν 16, τωρα δεν μπορώ να διανοηθώ οτι θα στήσω τον άλλο, και αν αργήσω θα ναι μόνο λόγω λεωφορίων,αλλα και σε αυτή την περίπτωση θα ενημερώσω οτι αργώ.

Όσο για την δική μου ετοιμασία, δεν χρειάζομαι πάνω απο ένα τέταρτο για να ετοιμαστώ (δεδομένου το οτι έχω απο πριν στο μυαλό μου τι θα φορέσω). Εκτός και αν πρέπει να ντυθώ υπερπαραγωγή,που αυτό συμβαίνει μια στο τόσο που και πάλι δεν μου παίρνει πάνω απο μισάωρο.
Πάνε οι εποχές που απολάμβανα την προετοιμασία, τώρα απολαμβάνω την βόλτα μου.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 12:41, 07-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Vivian.
Αυτό έλειπε κιόλας να κάνουμε εμείς τα 16χρονα 2 ώρες να ετοιμαστούμε...1 τεταρτάκι και πολύ είναιιΜην σου πω και λιγότερο...
Ναι. Γενικά δεν καθυστερείτε (ακόμα). Ειδικά όμως? Π.χ. στις πολυήμερες σχολικές εκδρομές και για τη βραδινή έξοδο τι γίνεται? Κλείνεστε μια ώρα στο μπάνιο και οι άλλες περιμένουν? Πόση ώρα σας περιμένουν έτοιμα τα αγόρια και βλακίζονται στους διαδρόμους? Αντιλαλεί το ξενοδοχείο από τα πιστολάκια? Δοκιμάζετε 3-4 σετ ενδυμασίας πριν καταλήξετε στο τελικό το οποίο πάλι αλλάζετε? (Και τελικά ντύνεστε όλες παρόμοια).Νευριάζετε γιατί το μαλλί δεν στρώνει όπως θα θέλατε? Αλλάζετε 2-3 φορές το μακιγιάζ?

Παράθεση

Vivian.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vivian.
H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε στις 13:19, 07-09-13:

Ναι. Γενικά δεν καθυστερείτε (ακόμα). Ειδικά όμως? Π.χ. στις πολυήμερες σχολικές εκδρομές και για τη βραδινή έξοδο τι γίνεται? Κλείνεστε μια ώρα στο μπάνιο και οι άλλες περιμένουν? Πόση ώρα σας περιμένουν έτοιμα τα αγόρια και βλακίζονται στους διαδρόμους? Αντιλαλεί το ξενοδοχείο από τα πιστολάκια? Δοκιμάζετε 3-4 σετ ενδυμασίας πριν καταλήξετε στο τελικό το οποίο πάλι αλλάζετε? (Και τελικά ντύνεστε όλες παρόμοια).Νευριάζετε γιατί το μαλλί δεν στρώνει όπως θα θέλατε? Αλλάζετε 2-3 φορές το μακιγιάζ?
Ναι αλλά λεπτομέρειες καλέεεε....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vivian. : 07-09-13 στις 13:23.
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 14:14, 07-09-13:

ναι,όπως το πες. ΕΙΔΙΚΑ. η πενταήμερη είναι μια ειδική περίπτωση. Μην ξεχνάς, οτι είναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία,και μιλάμε για εφηβικές ηλικίες. Εκεί παίζει μεγάλο ρόλο η διαδικασία: η μια φέρνει το eye liner,η άλλη την λακ, η άλλη τον αφρό, η άλλη την παλέτα με τις σκιές κτλ κτλ... και μετά: η μια βάφει την άλλη, κάποια άλλη κάνει τα χτενίσματα..
και εμένα δηλαδή τώρα,αν με πήγαινες 5ημερη με τις φίλες μου,παίζει να έκανα τα ίδια..

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:02, 07-09-13:

Έλα ρε δία τι να κάνουμε δηλαδή; Είναι και λίγο η "τρέλα" της εκδρομής, είναι και γενικά ότι θα βγεις έξω οπότε ετοιμασία έχεις γίνεται ωραίο πακέτο Ήδη ανέφερα σε προηγούμενο ποστ ότι φέτος όταν πήγαμε 6ήμερη ξεκινούσαμε την ετοιμασία για την βραδινή έξοδο πάνω από 2 ώρες πριν. Τι να γίνει αφού θέλουμε να τρέχουμε με ετοιμασίες και δεν συμμαζεύεται καλά να πάθουμε xD
Αρχική Δημοσίευση από skylofili
και εμένα δηλαδή τώρα,αν με πήγαινες 5ημερη με τις φίλες μου,παίζει να έκανα τα ίδια..
Θεά

Παράθεση

Teaser (Κώστας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Teaser
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O Teaser έγραψε στις 15:08, 07-09-13:

Γιατι θελουν να ειναι ομορφες και αυτο ειναι κατι που μας ελκυει σ αυτες,δεν θα πρεπει να χουμε και παραπονο ρε δια.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 00:50, 09-09-13:

δεν χρειάζομαι πάνω απο ένα τέταρτο για να ετοιμαστώ (δεδομένου το οτι έχω απο πριν στο μυαλό μου τι θα φορέσω).
σε καμια δεν παιρνει πανω απο 10 λεπτα να φορεσει τα ρουχα, η αποφαση ειναι που κραταει 50 ωρες.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 09:44, 09-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από epote
σε καμια δεν παιρνει πανω απο 10 λεπτα να φορεσει τα ρουχα, η αποφαση ειναι που κραταει 50 ωρες.

Σαφώς. Αν και απ οτι έχω καταλάβει απο καθαρά δική μου εμπειρία, η απόφαση κρατάει 50 ώρες,όταν πας να την πάρεις την τελευταία στιγμή.

(Άσχετο,αλλα πόσες φορές πάνω στο άγχος μου τι να βάλω, έχω καταλήξει να γίνομαι ο βασιλιάς καρνάβαλος..)

Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 22:45, 09-09-13:

Ναι ρε, γιατί? Κακό είναι? Φοράω και μποξεράκια, όμως πολλές φορές προτιμώ τα σλιπάκια γιατί αισθάνομαι ότι έχουν καλύτερο κράτημα (και κάπου είναι πιο πρακτικά).

Και καπου ειναι πιο πρακτικα? αυτο δε το καταλαβα...

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 23:00, 09-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
Και καπου ειναι πιο πρακτικα? αυτο δε το καταλαβα...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:08, 09-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
Σαφώς. Αν και απ οτι έχω καταλάβει απο καθαρά δική μου εμπειρία, η απόφαση κρατάει 50 ώρες,όταν πας να την πάρεις την τελευταία στιγμή.
Πωω αυτό που λες δεν ισχύειι!
Μου' χει τύχει άπειρες φορές να' χω ετοιμάσει ένα συγκεκριμένο σύνολο ξέρωγω πχ. για αύριο, και αύριο το βράδυ να μην είμαι σε μουντ να βάλω αυτό που διάλεξα, για τους χ,ψ άκυρους λόγους που μπορεί να βρω, οπότε πάλι από την αρχή.

Θέλω να πω ότι η διάθεση παίζει τεράστιο ρόλο, στο τι ρούχα θα διαλέξεις να βάλεις κι εγώ δε πιστεύω στο ''διάλεξε τα ρούχα από βραδύς/πριν για να μην αργείς''.
Ακούγομαι περίεργη;

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 23:10, 09-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Πωω αυτό που λες δεν ισχύειι!
Μου' χει τύχει άπειρες φορές να' χω ετοιμάσει ένα συγκεκριμένο σύνολο ξέρωγω πχ. για αύριο, και αύριο το βράδυ να μην είμαι σε μουντ να βάλω αυτό που διάλεξα, για τους χ,ψ άκυρους λόγους που μπορεί να βρω, οπότε πάλι από την αρχή.

Θέλω να πω ότι η διάθεση παίζει τεράστιο ρόλο, στο τι ρούχα θα διαλέξεις να βάλεις κι εγώ δε πιστεύω στο ''διάλεξε τα ρούχα από βραδύς/πριν για να μην αργείς''.
Ακούγομαι περίεργη;
Καθόλου Και σε μένα έχει τύχει

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους