Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Νοικοκυρές: Ναι ή όχι στο τραπεζομάντηλο;

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:07, 21-10-13:

Παλαιότερα δεν υπήρξε τραπεζαρία χωρίς τραπεζομάντηλο και διακόσμηση. Σήμερα έχοντας επικρατήσει το μίνιμαλ και μοντέρνο, πολλά νοικοκυριά έχουν αρνηθεί να βάζουν τραπεζομάντηλο στην τραπεζαρία τους, παρά μόνο και εαν έχουν καλεσμένους για φαγητό. Εσάς ποιά η γνώμη σας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 11:57, 21-10-13:

Εγω προτιμω το runner

http://www.google.gr/imgres?client=firefox-a&hs=JlD&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1280&bih=920&tbm=isch&tbnid=puFw-Be_ZU-l6M:&imgrefurl=http://inspire-andcreate.blogspot.com/&docid=gmJLpZUFaRY01M&imgurl=http://3.bp.blogspot.com/-Sw1eB6B8uZ8/Ueu6a4VaQoI/AAAAAAAAA8U/1DodViKO0Zs/s1600/PicMonkey%252BCollagerunner4.jpg&w=1381&h=1600&ei=2vlkUtynEu3E4gTskIG4CA&zoom=1&ved=1t:3588,r:1,s:0,i:85&iact=rc&page=1&tbnh=196&tbnw=177&start=0&ndsp=22&tx=91&ty=74

http://www.google.gr/imgres?start=17...30&tx=42&ty=53

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 21:25, 21-10-13:

Καμιά ωραία σουπλά βαριά βαριά.
Θυμάμαι την μητέρα μου με τα τραπεζομάντηλα : πλύσιμο,σιδέρωμα,μετά στρώση άμυλο [ή πως λέγεται αυτό στα ελληνικά ] Συν τα λευκαντικά και ειδικά απορρυπαντικά,γιατί αν έπεσε καμιά σάλτσα,με απλά μέσα δεν βγαίνει,και πάει λέγοντας. Προσωπικά δεν βρίσκω νόημα σε όλο αυτό.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,969 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 21:47, 21-10-13:

Εγώ πάλι νομίζω πως έχει να κάνει με το... τραπέζι! Αν έχεις τραπέζι αριστούργημα/επιτομή της μόδας/ανεκτίμητο κομμάτι κλπ κλπ είναι έγκλημα να βάλεις πάνω τραπεζομάντηλο! Στο runner δεν θα έλεγα όχι!
Αν όμως έχεις κάτι που δεν σου αρέσει, ρίχνεις κάτι πάνω, να μην το βλέπεις!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 21:54, 21-10-13:

Δεν μου αρέσουν καθόλου αυτα που κρεμονται κι εχεις το φοβο ότι μόλις σηκωθείς θα το πάρεις μαζί σου...
Ενας εναλλακτικός τρόπος "στρωσίματος" τραπεζομάντηλου

Αν δεν υπάρχει τραπεζομάντηλο σίγουρα καποιο σουπλά να μην καταστραφει η επιφανεια της τραπεζαρίας από "ατυχήματα"!

Επίσης μου αρέσουν τα σουπλά απο ξύλο ή από μπαμπού!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 21-10-13 στις 22:15. Αιτία: προσθήκη στοιχείων
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 23:52, 21-10-13:

Τι να πω. Εγώ τα αγαπώ τα τραπεζομάντιλα. Γεμίζεις τον τόπο τρήματα, τινάζεις, τελείωσες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 00:00, 22-10-13:

Είμαι υπέρ του μινιμαλιστικού!

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 00:07, 22-10-13:

μ'αρέσει να φαίνεται το τραπέζι,οπότε προτιμώ τα ατομικά τραπεζομάντηλα.. τα κλασικά τα μεγάλα είναι εντελώς άβολα-θυμάμαι το άγχος μου κάθε κυριακή μη στάξω στο τραπεζομάντηλο..
το πιο άθλιο όμως είναι τα πλαστικά τραπεζομάντηλα, που παλιά βάζανε και τζάμι απο πάνω και τα πιάνανε απο τα πλάγια με κλιπ.. είχανε κάτι γειτόνισες της γιαγιάς μου,ελπίζω να ήταν της εποχής εκείνης μόνο.. η όχι;;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:07, 22-10-13:

τα μεγαλα ειναι οκ,να μην λερωνεις το τραπεζι..
οι μοτνερνεοι τα καταργησανε γιατι απλα τρωγανε εξω και delvery και οχι στο τραπεζι
τωρα με την κριση θα ξαναμπουν τραπεζομαντηλα

απλα σχεδια και χρωματα μαρεσουν,,γεωμετρικα,,δεν μπορω τις δαντελες..και σχεδια σαν σεμεν χαλι κλπ

Παράθεση

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Johnnie Hunter
Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Johnnie Hunter από βαρεμάρα έγραψε στις 12:16, 22-10-13:

Εμείς πάντα στο σπίτι στρώνουμε τραπεζομάντιλο. Ακόμα και όταν τρώω μόνος μου, έχω συνηθίσει να το στρώνω τουλάχιστον στο μήκος του τραπεζιού που θα φάω. Πλέον μου φαίνεται «άδειο» ένα τραπέζι χωρίς τραπεζομάντιλο και ακόμα και σε μερικά εστιατόρια που πάω, όταν βάζουν μόνο τα σουπλά στο τραπέζι, παραξενεύομαι λίγο. Όλα είναι θέμα συνήθειας τελικά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 13:59, 22-10-13:

Άμα λερώσει το τραπέζι το κάνεις μία με το σφουγγάρι και καθάρισε, άμα λερώσει το τραπεζομάντιλο θέλει πλυντήριο, άπλωμα, σιδέρωμα. Εγώ τρώω στο τραπέζι, η μάνα μου βάζει τραπεζομάντιλο.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:15, 22-10-13:

Δεν το μπορώ καθόλου το τραπεζομάντηλο. Στρώσε το ίσια, μην το λερώσεις με την 1η γιατί είναι αμαρτία μόλις το 'στρωσα να το ξαναπλύνω (λόγια της μάνας μου ), τίναξέ το, στρώσε το πάλι, βάλε το στ' άπλυτα κλπ. Άσε που το 'χω και άγχος ότι θα σηκωθώ καμιά ώρα και θα συμπαρασύρω μαζί μου πιάτα, ποτήρια, φαγητά και το μισό τραπέζι το ίδιο.

Μ' αρέσουν πολύ τα σουπλά, τα βρίσκω και πιο χρηστικά.

Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Θεμιστοπόλος
Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε στις 15:27, 22-10-13:

Εγώ, στο σπίτι μου, τρώω και στο κρεβάτι!
Όχι στα τραπεζομάντηλα! ΟΧΙ! Είναι αντιαισθητικά!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 16:39, 22-10-13:

Τραπεζομάντηλο με πλαστικό διαφανές κάλυμμα από πάνω.. και ούτε γάτα ούτε ζημιά..καθαρίζει εύκολα!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:12, 22-10-13:

ακριβως!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:18, 14-11-13:

Πως θα στρωνατε τετραγωνο τραπεζομαντηλο σε ορθογωνιο τραπεζι;; Γινεται; Εχω ξεμεινει απο φαντασια... Για πειτε... Βενι;;;

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 14:45, 14-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Πως θα στρωνατε τετραγωνο τραπεζομαντηλο σε ορθογωνιο τραπεζι;; Γινεται; Εχω ξεμεινει απο φαντασια... Για πειτε... Βενι;;;
Μπορείς να στρώσεις το τραπεζομάντιλο με τρόπο που να δημιουργεί ρόμβο...με το τετράγωνο γίνεται!Δε θα καλύπτεται όλο το τραπέζι φυσικά...απλά θα φαίνεται ωραίο!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 17:41, 14-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Μπορείς να στρώσεις το τραπεζομάντιλο με τρόπο που να δημιουργεί ρόμβο...με το τετράγωνο γίνεται!Δε θα καλύπτεται όλο το τραπέζι φυσικά...απλά θα φαίνεται ωραίο!
Κάτι τετοιο λές;;;;

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 22:56, 14-11-13:

Ναι αυτό εννοώ...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:49, 15-11-13:

Το κανα, αλλα ειναι μακρυ το τραπεζι και το τραπεζομαντηλο κοντο στις γωνιες. Και δε μου αρεσε... ελεγα μηπως υπηρχε κανενα εξυπνο κολπο. Κριμα και ειναι πολυ ομορφο.... :/

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 16:11, 15-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Το κανα, αλλα ειναι μακρυ το τραπεζι και το τραπεζομαντηλο κοντο στις γωνιες. Και δε μου αρεσε... ελεγα μηπως υπηρχε κανενα εξυπνο κολπο. Κριμα και ειναι πολυ ομορφο.... :/
Έχω και μια άλλη ιδέα ..μπορείς να το στρώσεις κανονικά και δεξιά και αριστερά που θα είναι γυμνό το τραπέζι να το στολίσεις με διάφορα...λουλούδια κεριά και άλλα τέτοια μπιχλιμπίδια!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:19, 21-11-13:

Μπα... Μαπα. Δεν ταιριΑζει με τιποτα. Θα το χαρισω. Τι να το κανω αλλωστε; Δεν εχω σκοπο ναγορασω τωρα αλλο τραπεζι. Σας ευχαριστω κοριτσια!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:33, 21-11-13:

Δεν μου αρέσει καθόλου το τραπεζομάντηλο, μου κανει "παλιακό"!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους