Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια θα ήταν η συμπεριφορά σας απέναντι σε έναν/μία ομοφυλόφιλο γιατρό;

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 00:10, 10-11-13:

Βλέποντας τη μεγάλη "επιτυχία" του θέματος "Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;" , πήρα την απόφαση να φτιάξω το συγκεκριμένο θέμα.
Και για να αποσαφηνίσω λίγο την ερώτηση: αν ξέρατε ότι ο/η γιατρός σας είναι ομοφιλόφιλος/η, τι θα κάνατε; Θα συνεχίζατε να πηγαίνετε σ' αυτόν/ην; Αν δεν είχατε ξαναπάει, θα πηγαίνατε; Τώρα το που θα το ξέρατε ότι είναι ομοφιλόφιλος/η δεν πολύ μας νοιάζει(μπορεί να 'χει κάνει coming out και να ζει σε μικρή πόλη όπου όλα μαθαίνονται, μπορεί να σας το 'πε γνωστός σας που το ξέρει σίγουρα κτλ).
Για παράδειγμα: αν ο/η παιδίατρος του παιδιού σας ήταν ομοφιλόφιλος, θα συνεχίζατε να τον επιλέγετε;
Επιχειρηματολογήστε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:28, 10-11-13:

Καλά μας δουλεύεις;
Γιατί ας πούμε θα' πρεπε αυτό να με επηρεάζει; Το επάγγελμά του με νοιάζει κι αν κάνει καλά αυτό που κάνει, who gives a fuck το τι κάνει στο κρεβάτι του, είναι σα να μου λες ''θα σε πείραζε ο γιατρός σου να' ναι παντρεμένος/ανύπαντρος/νηστικός/άσχημος/ξανθός/με μακριά μαλλιά?".
Τι κομπλεξικοί άνθρωποι υπάρχουν ρε φίλε, wake up.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 00:36, 10-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Καλά μας δουλεύεις;
Γιατί ας πούμε θα' πρεπε αυτό να με επηρεάζει; Το επάγγελμά του με νοιάζει κι αν κάνει καλά αυτό που κάνει, who gives a fuck το τι κάνει στο κρεβάτι του, είναι σα να μου λες ''θα σε πείραζε ο γιατρός σου να' ναι παντρεμένος/ανύπαντρος/νηστικός/άσχημος/ξανθός/με μακριά μαλλιά?".
Τι κομπλεξικοί άνθρωποι υπάρχουν ρε φίλε, wake up.
Μωρέ χίλια δίκια έχεις, κι εγώ μαζί σου. Έπρεπε να δώσω να φανεί στο αρχικό μήνυμα ότι θα μου φαινόταν παράλογο κάποιος να έχει πρόβλημα με το γεγονός ότι ο/η γιατρός του ήταν ομοφιλόφιλος/η.
Απλά είμαι περίεργος ν' ακούσω απόψεις, επειδή κάποια πράγματα σε κάποιους από μας ακούγονται αυτονόητα και σωστά ενώ σε άλλους άστα να πάνε

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 00:37, 10-11-13:

Ο παιδίατρος αν είναι ομοφυλόφιλος...γιατί να μην το πηγαίνω..???Παιδόφιλος είναι?
Ποιό το πρόβλημα!?
Δε θα με πείραζε γενικώς το όλο θέμα!Βέβαια ως ένα όριο εάν άρχιζε να μου την πέφτει εκεί θα χαμε πρόβλημα αλλά αν απλά έκανε την δουλειά του γιατί να τον/την κρίνω από της ερωτικές της προτιμήσεις τη στιγμή που δεν με επηρεάζει και δεν μου προκαλεί πρόβλημα!?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Solmyr

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Solmyr
Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 11:50, 10-11-13:

Πολύ ωραίο το θεματάκι. Προτείνω να κάνουμε ένα αντίστοιχο για ομοφυλόφιλους δασκάλους,δικηγόρους και γενικά για κάθε επάγγελμα...Παιδιά ας σοβαρευτούμε λίγο,δεν είναι κακό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:28, 10-11-13:

Θα είχα πρόβλημα αν ήταν ομοφυλόφιλος ο μανάβης. Για παράδειγμα, αν ήθελα να αγοράσω αγγούρια, πώς θα μπορούσα να ξέρω ότι πριν μου τα πουλήσει δεν τα είχε χρησιμοποιήσει διαφορετικά;

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Solmyr

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Solmyr
Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 12:30, 10-11-13:

Εύκολο ρε.Απλά δε θα διάλεγες τα μεγάλα και θα ήσουν κομπλέ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη NightOwl
H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε στις 12:36, 10-11-13:

Σε οποιοδήποτε επάγγελμα δεν σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του αλλά πόσο καλός είναι στην δουλειά του! Και η γυναικολόγος μου ομοφυλόφιλη να ήταν, αν ήταν καλή σαν επιστήμονας και σαν άνθρωπος θα συνέχιζα να πηγαίνω!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 14:09, 10-11-13:

Το μονο που θα με ενοχλούσε είναι ομοφυλόφιλος ανδρολόγος, ή λεσβία γυναικολόγος για τις γυναίκες υποθέτω

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:35, 10-11-13:

Γιατί ας πούμε ο στρέιτ άντρας γυναικολόγος δε θα μας την έπεφτε αν ήθελε, το ίδιο με την γκέι γυναικολόγο. Το αν είναι στρέιτ ή γκέι μας πείραξε.
τζιζζ.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 15:00, 10-11-13:

...σίριουσλι σπίκιν';

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 16:02, 10-11-13:

Προσωπικά εγώ λόγω παλαιότερου προβλήματος από τα 5 μου πηγαίνω προληπτικά σε ενδοκρινολόγο κάθε εξάμηνο.
Δεν έχω κάποιον σταθερό μιας και πηγαίνω σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά 3-4 γιατροί που με παρακολουθούν αυτά τα χρόνια. Ο ένας από αυτούς είναι ομοφυλόφιλος αλλά τι να το κάνω; Κάνει καλά την δουλειά του και δεν με ενδιαφέρει.
Όπως είπε και παραπάνω κάποιος αν θυμάμαι καλά, δεν με νοιάζει τι κάνει στο κρεβάτι του αρκεί να είναι καλός στην δουλειά του, αν είναι φυσικά θα τον επιλέξω χωρίς να το σκεφτώ!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 12:39, 22-01-14:

Γιατι τι σημασια εχει αυτο; Θα σου το ανακοινωσει κιολας; Μπορει και πολλοι που παμε να ειναι και να μην το ξερουμε καν. Αν ειναι καλος γιατρος τι μας νοιαζει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους