Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αναζήτηση ενός ρομάντζου...

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mafalda8520
H mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H mafalda8520 έγραψε στις 01:24, 25-11-13:

Στο παλιωτερο θέμα της kathy_th "Τι αποζητούν οι αντρες απο μια γνωριμια σε bar" παρατηρησα οτι οι περισοτεροι εκλειναν ως προς το οτι σε ενα μπαρ δεν πας για να βρεις τον ερωτα αλλα κυριως το σεξ. Παιδια το παραδεχομαι ειμαι 19 χρονων και στο θεμα των σχεσεων ειμαι τελειως απειρη , δεν ντρεπομαι για αυτο, το θεμα μου ομως ειναι που πας αραγε για να βρεις εναν ερωτα? Ναι ξερω τον ερωτα δεν τον συναντας σε συνανταει και τα σχετικα, ομως οκ δε γινεται να καθεσαι και σπιτι σου και να σου χτυπησει το κουδουνι για να σου φερει την πιτσα΄ πρεπει και συ να κουνησεις λιγο το δαχτυλακι σου. Πειτε μου λοιπον αν η λυση του μπαρ και του κλαμπ σε οδηγει κατευθειαν στο ωμο σεξ (πραγμα που πρεπει να ομολογησω οτι δεν το κατακρινω καθολου), ομως που πρεπει να πας για να βρεις ανθρωπους που κοιταν λιγο πιο περα απο το σεξ? Θελω να πιστευω πως τα γραφεια συνοικεσιων δεν θα ειναι η πιθανη απαντηση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 01:49, 25-11-13:

Βιβλιοθήκη,σχολή,φροντ,γήπεδο,γυμναστήριο,καφετέρια,στάση λεωφορείου,κοινοί φίλοι,στέκι στο κάτω κάτω.
Γενικά μπορείς να γνωρίσεις άτομα παντού,αλλά οκέι,κάνε και εσύ ένα πρώτο βήμα. Προσωπικά έχω γνωρίσει κόσμο και κοσμάκι στα τρένα,μιας και ταξιδεύω κάθε μέρα,αλλά το ξέκοβα εκεί. Αν σ'αρέσει κάποιος,ανταλλάζεις φβ και μιλάτε και από εκεί μετά.
Είναι και ανάλογα τα ενδιαφέροντά σου. Αν κάθεσαι όλη μέρα σπίτι,ε μην περιμένεις να σου έρθει ο άλλος ουρανοκατέβατος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 02:29, 25-11-13:

...αυτο μπορει να σου συμβει ανα πασα στιγμη απο κει που δε το περιμενεις..προσωπικα δεν εχω κανει ποτε σχεση απο μπαρ...για παραδειγμα ειχα μακροχρονια σχεση με ατομο που επεσε στο τρενο πανω μου καταλαθος μετα απο αποτομο φρεναρισμα του οδηγου...και κουβεντα στη κουβεντα ανακαλυψαμε οτι ειμαστε απο την ιδια πολη και σπουδαζουμε στην ιδια πολη αλλα δεν ειχαμε δει ο ενας τον αλλον ποτε πιο πριν ...αλλα καπως ετσι απο το πουθενα ηταν ολες οι σχεσεις μου...ρομαντζα οπως τα αποκαλεις...
αλλα νταξει δε μπορει αυτο να προκυψει με το να σαι κλεισμενη στο σπιτι...πρεπει να χεις ενδιαφεροντα δραστηριοτητες να βγαινεις στον εξω κοσμο βρε αδερφε...αλλα φυσικα και να σαι και συ διατεθειμενη
να κανεις το πρωτο βημα...μην περιμενεις παντα απο τον αλλον...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 03:07, 25-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από mafalda8520
Στο παλιωτερο θέμα της kathy_th "Τι αποζητούν οι αντρες απο μια γνωριμια σε bar" παρατηρησα οτι οι περισοτεροι εκλειναν ως προς το οτι σε ενα μπαρ δεν πας για να βρεις τον ερωτα αλλα κυριως το σεξ. Παιδια το παραδεχομαι ειμαι 19 χρονων και στο θεμα των σχεσεων ειμαι τελειως απειρη , δεν ντρεπομαι για αυτο, το θεμα μου ομως ειναι που πας αραγε για να βρεις εναν ερωτα? Ναι ξερω τον ερωτα δεν τον συναντας σε συνανταει και τα σχετικα, ομως οκ δε γινεται να καθεσαι και σπιτι σου και να σου χτυπησει το κουδουνι για να σου φερει την πιτσα΄ πρεπει και συ να κουνησεις λιγο το δαχτυλακι σου. Πειτε μου λοιπον αν η λυση του μπαρ και του κλαμπ σε οδηγει κατευθειαν στο ωμο σεξ (πραγμα που πρεπει να ομολογησω οτι δεν το κατακρινω καθολου), ομως που πρεπει να πας για να βρεις ανθρωπους που κοιταν λιγο πιο περα απο το σεξ? Θελω να πιστευω πως τα γραφεια συνοικεσιων δεν θα ειναι η πιθανη απαντηση
Καταρχην...επετρεψε μου να κανω ενα σχολιο.
Αναφερεις οτι δε ντρεπεσαι για το γεγονος οτι εισαι απειρη αλλα αυτο που προσωπικα μου διχνεις ειναι μια ανασφαλεια στο θεμα. Αν οντως εχεις γραμμενα τα κοινωνικα προτυπα (αρα δεν εχεις λογο να ντρεπεσαι) τοτε δεν εχεις λογο και να το αναφερεις. πχ ξερω οτι για την κοινωνια ισως ειναι ντροπιαστικο, εμενα δε μου καιγεται καρφι κι ετσι ουτε καν περνα απο το μυαλο σου να το γραψεις στο θεμα σου (που βρισκονται τα ροματζα) που μας λες παραπανω.

Τωρα, οσον αφορα το ερωτημα σου για το που βρισκονται τα ροματζα. Νομιζα ευκολα καταλαβαινεις οτι δεν υπαρχει απολυτη απαντηση. Σε ενα κλαμπ μπορει να βρεις ενα παιδι που εχει παει εκει για να βρει οτι ψαχνεις κι εσυ.
Η συμβουλη μου ειναι να γνωρισεις ατομα στα μερη στα οποια θες να βρισκεσαι. Τι εννοω; Αν το κλαμπ σαν συνολο δε σε ευχαριστει τοτε δε παν να ειναι 30 ροματζα μεσα, δε θα πας. Αν πας θα εισαι ανετη και αυτο που θα εκπεμπεις δε θα ειναι ελκυστικο. Οποτε πηγαινεις στους χωρους διασκεδασης, δουλεια κτλ που νοιωθεις ομορφα και ευχαριστα και εκει ψαχνεις να βρεις το ροματζο σου. Το να βρεθεις σε μια κατασταση-μερος που δε γουσταρεις το πιθανοτερο θα ειναι να μη βρεις αυτο που ψαχνεις. με το ζορι δε γινεται...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 05:08, 25-11-13:

Όσο το ψάχνεις απεγνωσμένα και αναζητάς μέρη όπου ενδεχομένως να το βρεις τόσο δε θα το βρίσκεις!Χαλάρωσε και προσπάθησε να ασχοληθείς περισσότερο με τον εαυτό σου, με το τι θες , ποια είσαι..τι είναι αυτό που σε ευχαριστεί καθώς και τι περιμένεις από τον άλλον...
Το ρομάντζο μπορεί να βρεθεί οπουδήποτε και ανά πάσα ώρα και στιγμή.... Δεν δίνεις κάποιο ραντεβού μαζί του και ούτε υπάρχει κάποιος άγραφος κανόνας που λέει πως και που θα το βρεις!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 11:53, 25-11-13:

Τον 1ο έρωτα τον βρήκα πριν 3-4 χρόνια στο φροντιστήριο. Απόφοιτος του φροντιστηρίου και με επιτηρούσε στην Χημεία κατεύθυνσης.
Τον 2ο πριν 5 μήνες, στην πισίνα ενός φίλου του, όπου μετά από 3-4 υποβρύχια και άλλα πολλά -που δεν θυμάμαι- σφηνάκια τραγουδούσα "Είμαι κυκλοθυμικός, καλώς ή κακώς, καλώς ή κακώς" και πολύ γιούχου φάση. Γοητεύτηκε ο τύπος, όχι μαλακίες.

Τέσπα. Που θέλω να καταλήξω; Και τις 2 φορές ήρθε από το πουθενά. Δεν χρειάζεται ούτε καλοβαμμένη να είσαι, ούτε καλοντυμένη, ούτε τίποτα. Αν είναι να έρθει, θα έρθει!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 13:10, 25-11-13:

Όντως για να βρεις τον έρωτα (δεν ακούγεται πολύ φλωρέ αυτό; ) δεν πας σκεπτόμενος “πάω να βρω τον έρωτα“, αλλά έχεις την προοπτική να γνωρίσεις νέα άτομα και ο,τι προκύψει. Αυτό το ο,τι προκύψει είναι από μια απλή γνωριμία και σεξ ξερωγώ μέχρι σοβαρή σχέση.

Παράθεση

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H mafalda8520 έγραψε στις 15:23, 25-11-13:

καλα και το ρομαντζο ακουγεται πολύ φλωρε
Οπως και να χει, παιδια εχετε ολοι σας απολυτο δικιο και γω σε ενα αναλογο θεμα κατι τετοιο θα απαντουσα. Ομως ζουμε σε μια κοινωνια που πηγαινει πολυ γρηγορα και οταν καποιος για τους δικους του λογους μενει λιγο πισω αμεσως οι περισσοτεροι σπευδουν να τον κατακρινουν. Ναι g1wrg0s (01001) εχειις απολυτο δικιο φυσικα και εχω θεμα με το οτι ακομη δεν εχω κανει κατι σοβαρο και" Στο διάολο πάμε (Λενιώ)" πιστεψε με οσο και αν προσπαθω να ασχοληθω με τον εαυτο μου και να μην το σκεφτομαι τοσο συνανταω αλλα ατομα που με κανουν να αγχωνομαι για αυτο.
Παιδια και ενδιαφεροντα εχω και καινουργιες ασχολιες εχω βρει και κοινωνικη αρκετα ειμαι, ομως παντα παραμενω παντα μονη και οσο και να προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να περασω καλα τοσο περισσοτερο βιωνω τη μοναξια... Και ξερω καλα οτι οσο σκεφτομαι ολα αυτα και προσπαθω να βρω κατι παλι στην ιδια κατασταση θα βρισκομαι......

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:31, 25-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Το ρομάντζο μπορεί να βρεθεί οπουδήποτε και ανά πάσα ώρα και στιγμή....
Μπορεί και να είναι δίπλα σου, αλλά να μην το έχεις ακόμα καταλάβει...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 16:04, 25-11-13:

Οπως και να χει, παιδια εχετε ολοι σας απολυτο δικιο και γω σε ενα αναλογο θεμα κατι τετοιο θα απαντουσα. Ομως ζουμε σε μια κοινωνια που πηγαινει πολυ γρηγορα και οταν καποιος για τους δικους του λογους μενει λιγο πισω αμεσως οι περισσοτεροι σπευδουν να τον κατακρινουν. Ναι g1wrg0s (01001) εχειις απολυτο δικιο φυσικα και εχω θεμα με το οτι ακομη δεν εχω κανει κατι σοβαρο και" Στο διάολο πάμε (Λενιώ)" πιστεψε με οσο και αν προσπαθω να ασχοληθω με τον εαυτο μου και να μην το σκεφτομαι τοσο συνανταω αλλα ατομα που με κανουν να αγχωνομαι για αυτο.
Παιδια και ενδιαφεροντα εχω και καινουργιες ασχολιες εχω βρει και κοινωνικη αρκετα ειμαι, ομως παντα παραμενω παντα μονη και οσο και να προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να περασω καλα τοσο περισσοτερο βιωνω τη μοναξια... Και ξερω καλα οτι οσο σκεφτομαι ολα αυτα και προσπαθω να βρω κατι παλι στην ιδια κατασταση θα βρισκομαι......
Δε θα πρέπει όμως εσύ να νιώθεις ένοχη επειδή δε συμβαδίζεις με τα πρότυπα της κοινωνίας! Γούστο σου και μπράβο σου που σκέφτεσαι για κάτι σοβαρό! Αυτό δείχνει ότι όντως ξέρεις τι θες! Γιατί νιώθεις άσχημα?!
Το ότι κοπέλες ίσως στην ηλικία σου έχουν κάνει και μια και δύο σχέσεις δεν έχει να πει κάτι! Ο καθένας μας είναι μια διαφορετική προσωπικότητα! Δεν υπάρχουν στάνταρτ!! Συνέχισε να είσαι κοινωνική και να έχεις ενδιαφέροντα...αγάπα τον εαυτό σου και θα σε αγαπήσουν και οι υπόλοιποι γύρω σου! Δεν είναι αγώνας δρόμου! Γιατί να αγχώνεσαι για κάτι που με μαθηματική ακρίβεια κάποια στιγμή θα έρθει? Κοίτα να περάσεις καλά και να κάνεις νέα πράγματα! Να ζήσεις για σένα και να μην σκέφτεσαι τι θα πουν οι άλλοι! Η ζωή είναι μικρή να την χαραμίζεις γι αυτούς!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 16:47, 25-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Δε θα πρέπει όμως εσύ να νιώθεις ένοχη επειδή δε συμβαδίζεις με τα πρότυπα της κοινωνίας! Γούστο σου και μπράβο σου που σκέφτεσαι για κάτι σοβαρό! Αυτό δείχνει ότι όντως ξέρεις τι θες! Γιατί νιώθεις άσχημα?!
Το ότι κοπέλες ίσως στην ηλικία σου έχουν κάνει και μια και δύο σχέσεις δεν έχει να πει κάτι! Ο καθένας μας είναι μια διαφορετική προσωπικότητα! Δεν υπάρχουν στάνταρτ!! Συνέχισε να είσαι κοινωνική και να έχεις ενδιαφέροντα...αγάπα τον εαυτό σου και θα σε αγαπήσουν και οι υπόλοιποι γύρω σου! Δεν είναι αγώνας δρόμου! Γιατί να αγχώνεσαι για κάτι που με μαθηματική ακρίβεια κάποια στιγμή θα έρθει? Κοίτα να περάσεις καλά και να κάνεις νέα πράγματα! Να ζήσεις για σένα και να μην σκέφτεσαι τι θα πουν οι άλλοι! Η ζωή είναι μικρή να την χαραμίζεις γι αυτούς!
συμφωνω απολυτα μαζι σου..ειδικα σε αυτο με τα στανταρντς..ωστοσο ομως η malfalda πρεπει να ξεπερασει αυτο το
..''οσο και αν προσπαθω να ασχοληθω με τον εαυτο μου και να μην το σκεφτομαι τοσο συνανταω αλλα ατομα που με κανουν να αγχωνομαι για αυτο... '' δηλαδη δε καταλαβα επειδη καποια εχει κανει κατι παραπανω απο σενα στο παιζει μαγκας και ετσι ; πολυ σημασια δινεις στους αλλους ...κοιτα να ζεις για τη παρτη σου και ασε τι κανει ο καθενας...δεν ξες ο καθενας τι μετρα και σταθμα εχει για τη σχεση και τη ζωη του...

Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Red Hot Chili L
Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 17:19, 25-11-13:

Να μην τρελλαίνεσται γενικώς: στο θέμα των σχέσεων ισχύει το "αν είναι νάρθει θε να ρθει, αλλιώς θα προσπεράσει" αλλά επίσης ισχύει το "άμα δεν βρέξεις κώλο δεν δεν τρως ψάρι". Τέλος ισχύει (όπως και στη ζωή μας γενικά) το ότι σε γενικές γραμμές το ποσοστό στραπάτσων και τσαλακώματος είναι μεγαλύτερο από το ποσοστό επιτυχημένων (όπως το αξιολογεί αυτό κανείς) ρομάντζων.

Γενικώς, συμβουλή από έναν... μάλλον μεγάλο : να είστε ανοιχτοί στις εμπειρίες, να μην εμπιστεύεστε εύκολα αλλά ούτε και να κλείνεστε σαν στρείδια, να αφήνεστε στο πάθος αλλά να γνωρίζετε πότε θα τραβήξετε χειρόφρενο και να κάνετε επιτόπια αναστροφή, να μην επιμένετε στις μονοσήμαντες και μονόπαντες καταστάσεις και πάνω απ' όλα να είστε ο εαυτός σας (αλλά να φροντίσετε πρώτα να κάνετε τον εαυτό σας... ερωτεύσιμο τρόπον τινά)

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 18:46, 25-11-13:

Το ρομάτζο μπορείς να το αναζητήσεις ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ...
Επίσης αυτά που λένε ότι αν είναι να έρθει θα ρθει, μην τα πιστεύεις επειδή ο μόνος που έρχεται στο τέλος είναι ο ντελιβεράς!
Να βγαίνεις συχνά και να μη φοβάσαι να ανοιχτείς σε κάποιον.
----
Ναι ειδικά στην βιβλιοθήκη κανένας δεν σκέφτεται το σεξ...huehuehue

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 20:29, 25-11-13:

Θα συμφωνησω και πιστευω οτι οι περισσοτερες αποψεις εδω μεσα ειαι ειτε εκ του ασφαλους, ειτε τελειως θεωρητικες ή με βαση προσωπικες εμπειριες.

Δεν ειναι κακο που προσπαθεις, καθε αλλο... θα ηταν ανησυχητικο απλα να περιμενεις την τυχη να το φερει στο πιατο καποια στιγμη.

Αντι λοιπον να πω tips τα οποια ποιο πολυ θα βασιζονται σε μενα (και μαλιστα θα ειναι απραγματοποίητα) θα σε ρωτησω το εξης:

που θα ηθελες να βρεις το ροματζο, σε εναν οικειο/φιλικο σε σενα χωρο ή οχι;
θα ενοιωθες καλυμενη εαν για καποιο χρονικο διαστημα εκανες ολα αυτα τα κοινωνικα standar ή αν εβρισκες ενα ροματζο; δηλαδη ψαχνεις για ροματζο ή να καλυψεις τα "πρεπει" που απαιτουν τα κοινωνικα προτυπα;

Παράθεση

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mafalda8520 έγραψε στις 01:08, 26-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Θα συμφωνησω και πιστευω οτι οι περισσοτερες αποψεις εδω μεσα ειαι ειτε εκ του ασφαλους, ειτε τελειως θεωρητικες ή με βαση προσωπικες εμπειριες.

Δεν ειναι κακο που προσπαθεις, καθε αλλο... θα ηταν ανησυχητικο απλα να περιμενεις την τυχη να το φερει στο πιατο καποια στιγμη.

Αντι λοιπον να πω tips τα οποια ποιο πολυ θα βασιζονται σε μενα (και μαλιστα θα ειναι απραγματοποίητα) θα σε ρωτησω το εξης:

που θα ηθελες να βρεις το ροματζο, σε εναν οικειο/φιλικο σε σενα χωρο ή οχι;
θα ενοιωθες καλυμενη εαν για καποιο χρονικο διαστημα εκανες ολα αυτα τα κοινωνικα standar ή αν εβρισκες ενα ροματζο; δηλαδη ψαχνεις για ροματζο ή να καλυψεις τα "πρεπει" που απαιτουν τα κοινωνικα προτυπα;
οπα οπα ενα λεπτακι το οτι νιωθω εν μερη και μεσα σε πολλα εισαγωγικα "κοινωνικα αποκλεισμενη" επειδη δεν εχω πολλες εμπειριες στο τομεα των σχεσεν δε σημαινει οτι αναζητω κατι πιο σοβαρο μονο και μονο για αυτο. Πιστεψε με αν μπορουσα να μην αισθανομαι μονη οταν γυρναω μετα τις εξοδους και τις ασχολιες τις πολλες στο σπιτι μου και μου εφταναν τα τηλεφωνα σε φιλους οι συνομιλιες στο φειςμπουκ και στο στεκι τοτε δε θα εκανα καν λογο για μια τετοια αναζητηση.
Τι θελω να πω? Απλα, εχω αναγκη για κατι σοβαρο για ενα ρομαντζο νιωθω την αναγκη και φυσικα και θα προτιμουσα να το βρω σε ενα πιο οικειο χωρο οπως ενα φιλικο σπιτι αλλα κατι τετοιο δεν ειναι παντα ευκολο

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 02:22, 26-11-13:

Έλα ρε μέσα από κοινούς φίλους.
Όλο και κάποιος άλλος θα ψάχνεται φίλος φίλου φίλου φίλου, και να γίνει το κονέ. Βγες με πιο πολλές παρέες, άνοιξε το κοινωνικό σου κύκλο, να βγαίνεις γενικά.
Αν όχι αυτό, τότε απλά περίμενε να σου' ρθει από το πουθενά. Που μεταξύ μας, τα καλύτερα έρχονται εκεί που δε το περιμένεις.

ah. τώρα διάβασα τα υπόλοιπα. δεν είπα κάτι νιου. λοιπόν, να μη σκαλώνεις. ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.
Σ' άρεσε κάποιος; Μίλα του, ζήτα τηλ, φβ, οτιδήποτε, χου κερς, το πολύ πολύ να φας πόρτα. Άρχισε πάντως να μιλάς αν ενδιαφέρεσαι για κάποιον. Λέμε τόσα χρόνια τα ίδια για τα αγόρια, καιρός να το κάνουν και τα κορίτσια.
Δες τι παίζει και με το χαρακτήρα σου, μπορεί να φαίνεσαι πολύ κλεισμένη για να έρθει κάποιος να σου μιλήσει, ρίξε τις άμυνές σου, χαλάρωσε, μη σκέφτεσαι τόσο να βρεις κάποιον για σχέση, αυτό λίγοι το καταφέρνουν (), αλλά φτάνει να μπεις στο τρυπάκι και να ''ξεκουμπωθείς''. Πιστεύω παίζει ρόλο αυτό, δεν αρκεί να είσαι κοινωνική, κοινωνικός μπορεί να είναι ο καθένας, το θέμα είναι να μπορείς να γοητεύσεις κάποιον με το τρόπο σου. Πφφφ αερολογίες λέω στην ουσία, αλλά νομίζω πρέπει απλά να χαλαρώσεις και να παίξεις.
Μετά όλα τα άλλα γίνονται ασυναίσθητα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 26-11-13 στις 02:40.
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 17:21, 26-11-13:

@mafalda8520 Μάλλον φταίει και η εποχή για το ρομάντζο!
Κρύο καιρός για δύο λένε και όπως και να το κάνουμε λίγο ο καιρός, λίγο τα Χριστούγεννα σε προϊδεάζει για κάτι τέτοιο απ'ότι μια περιστασιακή σχέση...
Ααα και κάτι αλλο που κάνουν πολλές κοπέλες είναι να έχουν πολλά υψηλά στάνταρ, αν ανήκεις και συ σ'αυτή την κατηγορία, κούλαρε και κατέβασέ τα λιγουλάκι , όχι όμως σε τέτοιο βαθμό ώστε να κάνεις τρελές υποχωρήσεις!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Itach1 : 26-11-13 στις 17:41. Αιτία: Είναι κι αυτά τα ερωτικά τραγούδια...:P
Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 03:01, 28-11-13:

Rah-rah-ah-ah-ah-ah!
Rama-ramama-ah
GaGa-ooh-la-la!
Want your bad romance

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 15:30, 28-11-13:

Σόρι ρε παιδιά αλλά μου ακούγεται κάπως..desperate..όλο αυτό...το καλό πράγμα δεν το πιέζεις να γίνει

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 15:42, 28-11-13:

Εγώ πιστεύω ότι άμα βρεις κάτι που να σου αρέσει ασυναίσθητα το κυνηγάς και κάνεις και την πρώτη κίνηση κιόλας! Μην πιέσεις καμία κατάσταση με κανέναν....απλά και μόνο για να συνάψεις σχέση!
Θα το καταλάβεις αυτόματα εάν ταιριάζεις με τον άλλον ή όχι!

Παράθεση

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mafalda8520 έγραψε στις 22:13, 28-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Σόρι ρε παιδιά αλλά μου ακούγεται κάπως..desperate..όλο αυτό...το καλό πράγμα δεν το πιέζεις να γίνει
Χαιρομαι που υπαρχουν ατομα που δεν υπηρξαν ποτε τοοσο "desperate"ωστε να αισθανθουν μονοι τους και να χουν την αναγκη της συντροφικότητας!!!!
Μπραβο σου σου ευχομαι να σαι παντα τόσο τυχερη στην ζωη σου ωστε το καλο πραγμα να ρχετε ουρονοκατεβατο και συ να μην χρειαζεται καν να ανησυχησεις... Προσεχε μονο μηπως καμια φορα το "καλό πραγμα" χασει το δρομο του και γινεις και συ σαν και εμας τους desperate....

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 00:49, 29-11-13:

Χαιρομαι που υπαρχουν ατομα που δεν υπηρξαν ποτε τοοσο "desperate"ωστε να αισθανθουν μονοι τους και να χουν την αναγκη της συντροφικότητας!!!!
Μπραβο σου σου ευχομαι να σαι παντα τόσο τυχερη στην ζωη σου ωστε το καλο πραγμα να ρχετε ουρονοκατεβατο και συ να μην χρειαζεται καν να ανησυχησεις... Προσεχε μονο μηπως καμια φορα το "καλό πραγμα" χασει το δρομο του και γινεις και συ σαν και εμας τους desperate....

χρυσό μου κορίτσι δεν αναίρεσα την ανάγκη και το δικαίωμά σου για σχέση. μην αφήνεις όμως την αναζήτηση για μία που μπορεί να είναι επιτυχημένη αλλά μπορεί και όχι να σου καθορίζει όλη σου τη ζωή
είπα ακριβώς το ίδιο που έγραψαν και οι από πάνω ("θα σου έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις") απλά πιο ωμά, και σε ενόχλησε. κάποιος ας καλέσει το wambulance

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dalian : 29-11-13 στις 00:56.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:20, 29-11-13:

She’s the kind of girl a guy meets when he’s too young, and he fucks up because there’s too much living to do. But later he realizes she’s perfect.

['ηθελα κάπου να το γράψω]

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 14:43, 29-11-13:

Που' ναι λοιπόν ο έρωτας
για δεν χτυπά την πόρτα;
Πως να χορτάσω μοναχά
με μια σαλάτα χόρτα;

Σε παραλίες έψαξα, σε μπαρ, βιβλιοθήκες
τα δόντια πήγα κ'έφτιαξα, έβαλα νέες θήκες
Μα αυτός εκεί να μ' αγνοεί
διόλου να μην λυπάται
κι ας έχω μονάχη την καρδιά
ηφαίστειο που βρυχάται

Η λύση λέγεται πυγμή,
να ζήσεις την ζωή σου
μην περιμένεις κείνον για να' ρθει
να φτιάξει το φαΐ σου !

Διώξε τα στερεότυπα
και τις προκαταλήψεις
όταν μια μέρα θα'ρθει να σε βρει
φρόντισε να μην λείψεις...

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 14:46, 29-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Που' ναι λοιπόν ο έρωτας
για δεν χτυπά την πόρτα;
Πως να χορτάσω μοναχά
με μια σαλάτα χόρτα;

διόλου να μην λυπάται
ηφαίστειο που βρυχάται

Η λύση λέγεται πυγμή,
να ζήσεις την ζωή σου
να φτιάξει το φαΐ σου !

Διώξε τα στερεότυπα
και τις προκαταλήψεις
Δικό σου δημιούργημα;

Παράθεση

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H mafalda8520 έγραψε στις 00:00, 30-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Που' ναι λοιπόν ο έρωτας
για δεν χτυπά την πόρτα;
Πως να χορτάσω μοναχά
με μια σαλάτα χόρτα;

διόλου να μην λυπάται
ηφαίστειο που βρυχάται

Η λύση λέγεται πυγμή,
να ζήσεις την ζωή σου
να φτιάξει το φαΐ σου !

Διώξε τα στερεότυπα
και τις προκαταλήψεις
χαχαχχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα πλάκα πλάκα μια χαρα τα λεες

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 20:22, 08-12-13:

Και γω που βρήκα αυτόν τον ωραίο με τα γένια, τον μελαχροινό, τον όμορφο τι κατάλαβα; Ούτε το όνομα του δεν μπορώ να μάθω. Άσχετα που τον βλέπω σχεδόν καθημερινά στο γυμναστήριο. Άντε τώρα να πλησιάσεις κάποιον έτσι στο άκυρο και να του πιάσεις συζήτηση. Δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο, θα υπάρχει αμηχανία ανάμεσα και στους δυο.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 20:28, 08-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Maria F.
Και γω που βρήκα αυτόν τον ωραίο με τα γένια, τον μελαχροινό, τον όμορφο τι κατάλαβα; Ούτε το όνομα του δεν μπορώ να μάθω. Άσχετα που τον βλέπω σχεδόν καθημερινά στο γυμναστήριο. Άντε τώρα να πλησιάσεις κάποιον έτσι στο άκυρο και να του πιάσεις συζήτηση. Δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο, θα υπάρχει αμηχανία ανάμεσα και στους δυο.
Μπορείς να περάσεις από μπροστά του, να του χαμογελάσεις και να του πεις ένα γεια, για αρχή.
Τουλχ θα καταλάβει ότι υπάρχεις.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 20:37, 08-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Μπορείς να περάσεις από μπροστά του, να του χαμογελάσεις και να του πεις ένα γεια, για αρχή.
Τουλχ θα καταλάβει ότι υπάρχεις.
Γενικά όταν τον βλέπω χαμογελάω αυθόρμητα, δύσκολα να μην καταλάβει πως ο λόγος είναι εκείνος. Αλλά "γεια" ακόμα του χω πει είναι η αλήθεια. Ευκαιρία να το πω λοιπόν, και μετά να γνωριστούμε καλύτερα κανένα πρόβλημα εκ μέρους μου.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:41, 08-12-13:

Γενικά όταν τον βλέπω χαμογελάω αυθόρμητα, δύσκολα να μην καταλάβει πως ο λόγος είναι εκείνος. Αλλά "γεια" ακόμα του χω πει είναι η αλήθεια. Ευκαιρία να το πω λοιπόν, και μετά να γνωριστούμε καλύτερα κανένα πρόβλημα εκ μέρους μου.
όρμα και έλα να μας πεις εντυπώσεις!

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 20:49, 08-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
όρμα και έλα να μας πεις εντυπώσεις!
Μωρέ εγώ να ορμήξω αλλά δεν θέλω να αλλάζει δρόμο όταν με δει πουθενά τυχαία. Σιγά-σιγά και ας ελπίσω πως θα καταφέρω να με προσέξει. Και εντάξει, εννοείται πως θα σας κραταω ενήμερους. χοχο

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 21:03, 08-12-13:

Μωρέ εγώ να ορμήξω αλλά δεν θέλω να αλλάζει δρόμο όταν με δει πουθενά τυχαία. Σιγά-σιγά και ας ελπίσω πως θα καταφέρω να με προσέξει. Και εντάξει, εννοείται πως θα σας κραταω ενήμερους. χοχο
έλα μωρέ σιγά μην αλλάζει και δρόμο, ίσα ίσα θα κολακευτεί.

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 22:42, 08-12-13:

ομως οκ δε γινεται να καθεσαι και σπιτι σου και να σου χτυπησει το κουδουνι για να σου φερει την πιτσα΄
Την πίτσα ή την π...γκουχγκουχ;
Πειτε μου λοιπον αν η λυση του μπαρ και του κλαμπ σε οδηγει κατευθειαν στο ωμο σεξ (πραγμα που πρεπει να ομολογησω οτι δεν το κατακρινω καθολου), ομως που πρεπει να πας για να βρεις ανθρωπους που κοιταν λιγο πιο περα απο το σεξ?
Ένα είναι το βέβαιο,ότι συνήθως σε οδηγεί σε γνωριμίες με "ελαττωματικούς" άνδρες (χαζοβιόλικα άβγαλτα 18άρια,χαρτζιλικωμένοι κλαρινογαμπροί,fitnessάκηδες κ.α.)...
Αν ψάχνεις ολοκληρωμένο άντρα,ακόμη κι αν τύχει και πέσεις σε κάποιον σε τέτοιο μέρος δεν πρόκειται να σε πάρει στα σοβαρά,το πολύ να σε δει για κάνα πήδημα!Σιγά μην πάει ο άλλος σε τέτοιο μέρος με διάθεση να "ψωνίσει" από εκεί το έτερον του ήμισυ!Θα κάτσει καμιά ωρίτσα ν'ακούσει μουσική,να πιει ένα ποτό,να μπανίσει και κάνα μωρό που ξέρει να επιδεικνύει τα "προσόντα" της και γεια σας...
Όσο για τα μέρη,η απάντηση νομίζω ότι είναι απλή...όπου δεν επικρατούν συνθήκες αποσύνθεσης και κοινωνικής παρακμής!
Π.χ. σε συνέδρια (ειδικά αν μιλάμε για φοιτητές 18-30 summer schools),σε χώρους εργασίας,σε οργανωμένα ταξίδια (π.χ. με group),σε κάποιες καφετέριες (όχι τύπου playhouse ή γενικά μέρη όπου μαζεύονται παρτσακλά) ή σε δραστηριότητες ελεύθερου χρόνου...
Όμως στην τελική το μόνο εύκολο είναι να βρεις το "που"...το δύσκολο είναι να κάτσεις να σκεφτείς αν όντως έχεις καμία σχέση με όλα αυτά!

Υ.Γ. Please προσπαθήστε να συγκρατήσετε ορισμένοι το attentionwhorιλίκι σας και μην κάνετε αναφορές σε προσωπικές σας στιγμές,είναι το λιγότερο αδιάφορο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 08-12-13 στις 23:08.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 23:55, 15-07-14:

Γεια σας!
Λοιπόν, μου αρέσει πολύ ένας τύπος από πέρισυ..Είχε δείξει κάποια σημάδια και νόμιζα ότι τα αισθήματα ήταν αμοιβαία...Είχα μάθει έμμεσα κι από έναν φίλο του ότι όντως έτσι ήταν και αποφάσισα να του μιλήσω.Μόλις του είπα νιώθω κάποια πράγματα γι'αυτόν άρχισε τα "δεν είναι ότι δεν σε συμπαθώ,ή ότι δεν μου αρέσεις αλλά δεν νιώθω ότι έχω ανάγκη από σχέσεις και τέτοια".Και όταν έληξε η κουβέντα μου είπε "ίσως μετά τις πανελλήνιες"(ναι δίναμε φέτος).Κατά τη διάρκεια της χρονιάς δεν του έδειξα ότι νιώθω κάτι γι'αυτόν ήοτιδήποτε.Προσπαθούσα να το παίξω αδιάφορη και με το διάβασμα δεν το σκεφτόμουν ιδιαίτερα το θεματάκι.Τώρα όμως οι πανελλήνιες τελείωσαν,αυτός περνάει εκεί που θέλει και πάλι δείχνει κάποια σημάδια ενδιαφέροντος.Συνεχίζει να μου αρέσει αλλά απ'την άλλη δεν θέλω πάλι να προσπαθήσω εγώ και να φάω τα μούτρα μου!
Να συμπληρώσω ότι είναι πολύ ντροπαλός και κλειστός άνθρωπος.
Τι γνώμη έχετε για το όλο θέμα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 00:22, 16-07-14:

Τότε προσπάθησε να τον φέρεις κοντά σου, σαν φίλο στην αρχή και με τον καιρό θα γίνει κάτι παραπάνω. Εσύ όμως πρέπει να κάνεις την πρώτη κίνηση αφού λες πως είναι ντροπαλός και κλειστός άνθρωπος, προσπάθησε και ό,τι γίνει. Μπορεί να σου βγει και σε καλό. Αν και θα μπορούσε και εκείνος να κάνει την πρώτη κίνηση σαν αγόρι που είναι, αλλά αν την περιμένεις από εκείνον...ζήτω το 2055 ξέρω γω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:09, 16-07-14:

Η δικη μου εμπειρια με εχει διδαξει πως αν ειναι να ρθει, θαρθει.
Δε μπα να βγαινεις πρωι βραδυ; Αν ειναι να σου τυχει, θα τυχει. Ολα στην ωρα τους. Με την μοιρα να τα βαλεις και να θες, δεν μπορεις.
Στο μεταξυ, μπορεις να κανεις εσυ- το μονο δηλαδη που μπορεις να κανεις- ειναι να εξελισσεσαι, να δημιουργησεισ μια ισχυρη και σταθερη προσωπικοτητα, να επικοινωνεις, να ψαχνεσαι (οπως καλη ωρα τωρα) και να φτιαχνεις τα στανταρντ σου. Για ολα τα υπολοιπα ασε την ζωη να κανει τη δουλεια της!

Τωρα ειδα πως απαντησα στο αρχικο θεμα.

Στο τελ ερωτημα θα ελεγα να μην κανεις τιποτα, δεν κυνηγαμε εμεις τους αντρες, δεν ειναι ωραιο αυτο. Τωρα αν θελεις να ξαναδοκιμασεις...
Παντως ενας αντρας που θελει κι εχει ηδη παρει το οκ, τραβαει κουπι μπρος. Δεν θελει κατα τη γνωμη μου ή δεν τον νοιαζει, δεν ειναι προτεραιοτητα του κατι τετοιο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 16-07-14 στις 01:13.
Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 01:27, 16-07-14:

Mindcircus διαφωνουμε τελειως σε ολα.Οτι ειπε η mindcircus το αντιθετο κανε!
Αλλιως θα το μετανοιωσεις.Επειδη βαριεμαι να γραφω τωρα οτι κανεις σκεψου οτι το κανεις σε χρονο παντοτινο.Δηλαδη μια αιωνια επιστροφη στις πραξεις σου στο παρον.Θα ηθελες να κανεις αυτα που λεει η mindcircus δεν το νομιζω

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:15, 16-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από GiorgosAsi
Mindcircus διαφωνουμε τελειως σε ολα.Οτι ειπε η mindcircus το αντιθετο κανε!
Αλλιως θα το μετανοιωσεις.Επειδη βαριεμαι να γραφω τωρα οτι κανεις σκεψου οτι το κανεις σε χρονο παντοτινο.Δηλαδη μια αιωνια επιστροφη στις πραξεις σου στο παρον.Θα ηθελες να κανεις αυτα που λεει η mindcircus δεν το νομιζω

Σιγα Bρε Γιωργο. Να το κρεμασεις το κοριτσι θες? Κι αν οχι, ελα με επιχειρηματα αλλιως τα βαριεμαι να γραψω τα ακουμε βερεσε.
Οποια το κανει αυτο και γενικα αλλα ειδικα στην αρχη, της εχει παρει τον αερα και μετα αντε να το στρωσεις. Δε στρωνεται. Θα την κανει οτι θελει το παλικαρακι μετα. Και μετα θαρχεται να κλαψουριζει εδω ''μα γιατι δε μου απανταει στα μηνυματα?''

Κυνηγι μετα-σε νορμαλ πλαισια- ναι, κυνηγι πριν κατηγορηματικα οχι.
Ασε που ηδη του το κανε το πεσιμο. Μηπως θελει να του φιλησουμε και την (βρωμο)πατουσα?

Φτυστον πια κουκλα μου και θα με θυμηθεις!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 16-07-14 στις 19:20.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 08:36, 16-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Γεια σας!
Λοιπόν, μου αρέσει πολύ ένας τύπος από πέρισυ..Είχε δείξει κάποια σημάδια και νόμιζα ότι τα αισθήματα ήταν αμοιβαία...Είχα μάθει έμμεσα κι από έναν φίλο του ότι όντως έτσι ήταν και αποφάσισα να του μιλήσω.Μόλις του είπα νιώθω κάποια πράγματα γι'αυτόν άρχισε τα "δεν είναι ότι δεν σε συμπαθώ,ή ότι δεν μου αρέσεις αλλά δεν νιώθω ότι έχω ανάγκη από σχέσεις και τέτοια".Και όταν έληξε η κουβέντα μου είπε "ίσως μετά τις πανελλήνιες"(ναι δίναμε φέτος).Κατά τη διάρκεια της χρονιάς δεν του έδειξα ότι νιώθω κάτι γι'αυτόν ήοτιδήποτε.Προσπαθούσα να το παίξω αδιάφορη και με το διάβασμα δεν το σκεφτόμουν ιδιαίτερα το θεματάκι.Τώρα όμως οι πανελλήνιες τελείωσαν,αυτός περνάει εκεί που θέλει και πάλι δείχνει κάποια σημάδια ενδιαφέροντος.Συνεχίζει να μου αρέσει αλλά απ'την άλλη δεν θέλω πάλι να προσπαθήσω εγώ και να φάω τα μούτρα μου!
Να συμπληρώσω ότι είναι πολύ ντροπαλός και κλειστός άνθρωπος.
Τι γνώμη έχετε για το όλο θέμα;
Τελικα εγινε κατι?

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 11:18, 16-08-14:

Μπα...Δεν το επιδιώξα κιόλας δηλαδή!
Σήμερα το βράδυ θα είμαστε σε κοινή παρέα αλλά πάλι θα κάθεται στην γωνιά του και δεν θα βγάζει άχνα!Οπότε...

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,115 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 13:21, 16-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Τότε προσπάθησε να τον φέρεις κοντά σου, σαν φίλο στην αρχή και με τον καιρό θα γίνει κάτι παραπάνω. Εσύ όμως πρέπει να κάνεις την πρώτη κίνηση αφού λες πως είναι ντροπαλός και κλειστός άνθρωπος, προσπάθησε και ό,τι γίνει. Μπορεί να σου βγει και σε καλό. Αν και θα μπορούσε και εκείνος να κάνει την πρώτη κίνηση σαν αγόρι που είναι, αλλά αν την περιμένεις από εκείνον...ζήτω το 2055 ξέρω γω.
Aυτο το "σαν φιλος" δεν ειναι καλο..μπορει να καταλήξει σε friendzone φαση.. Μπα; Με το φύλο παει το ποιος θα κανει την πρώτη κίνηση?

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:34, 16-08-14:

Μπα...Δεν το επιδιώξα κιόλας δηλαδή!
Σήμερα το βράδυ θα είμαστε σε κοινή παρέα αλλά πάλι θα κάθεται στην γωνιά του και δεν θα βγάζει άχνα!Οπότε...
Κοπελια αμα σου αρεσει κανε κατι, δεν παιζουμε σε ταινια για να σου εξομολογηθει τον ερωτα του και να σου σκασει και ενα γαματο φιλι στο τελος Ομορφο θα ηταν αν το εκανε, αλλα αν ειναι στο χερι σου, δειξε κι εσυ πως νιωθεις...

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 17:28, 16-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Κοπελια αμα σου αρεσει κανε κατι, δεν παιζουμε σε ταινια για να σου εξομολογηθει τον ερωτα του και να σου σκασει και ενα γαματο φιλι στο τελος Ομορφο θα ηταν αν το εκανε, αλλα αν ειναι στο χερι σου, δειξε κι εσυ πως νιωθεις...
Θα προσπαθήσω τουλάχιστον να του πιάσω την κουβέντα.Σε λίγες μέρες είναι μια συναυλία και ξέρω ότι του αρέσει πολύ κι αυτού ο καλλιτέχνης!Σκέφτομαι να του πω ότι εγώ θα είμαι εκεί με τις φίλες μου και αν θέλει να έρθει..Ούτος ή άλλος μια ηλικία είμαστε κι έχουμε βρεθεί αρκετές φορές στην ίδια παρέα!Τώρα για πέσιμο στα ίσια...Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:05, 16-08-14:

Θα προσπαθήσω τουλάχιστον να του πιάσω την κουβέντα.Σε λίγες μέρες είναι μια συναυλία και ξέρω ότι του αρέσει πολύ κι αυτού ο καλλιτέχνης!Σκέφτομαι να του πω ότι εγώ θα είμαι εκεί με τις φίλες μου και αν θέλει να έρθει..Ούτος ή άλλος μια ηλικία είμαστε κι έχουμε βρεθεί αρκετές φορές στην ίδια παρέα!Τώρα για πέσιμο στα ίσια...Όχι, δεν υπάρχει περίπτωση!
Μια χαρα το πας!

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 03:42, 17-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Aυτο το "σαν φιλος" δεν ειναι καλο..μπορει να καταλήξει σε friendzone φαση.. Μπα; Με το φύλο παει το ποιος θα κανει την πρώτη κίνηση?
Μωρε ας γίνει πρώτα φίλος και μπορει να καταλήξει και σε friends with benefits. Ε, ναι δεν ειναι έτσι; Συνηθως τα αγόρια πρεπει να κανουν την πρώτη κίνηση εφόσον η κοπελα εχει δείξει ενδιαφέρον βέβαια γιατι αλλιως ίσως να φάει χυλοπίτα. Δεν λεω και τα κοριτσια να κανουν την πρώτη κίνηση αλλα ειναι καπως πιο δυσκολο πιστεύω. Προσωπικά μια φορα εκανα την πρώτη κίνηση και μου πήρε τρία χρονια περίπου για να τον ξεπεράσω, άσχετα που δεν παίχτηκε και μεταξυ εμενα και εκείνου. Μου άρεσε υπερβολικά ώστε να κανω αυτη την κίνηση και το μονο που κατάφερα να παρω απο εκείνον ειναι απόρριψη.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 09:55, 17-08-14:

Η τακτική του πρώτα να τον/την κάνουμε φίλο/φίλη είναι αποτυχία. Δείχνεις από την αρχή τις προθέσεις σου να ξέρει και ο άλλος πώς να στο ανταποδώσει.
Όσον αφορά την πρώτη κίνηση, δεν είνια τόσο τρομερό να ζητήσεις από κάποιον να βγείτε, σιγά το πράγμα. Απλά διεκδικείς ό,τι σ' αρέσει, αφήνοντας φυσικά χώρο και στον άλλον. Καφές είναι, δε θα παντρευτείτε κιόλας.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:58, 17-08-14:

Πεσιμο... στα ισια? Εγω σου προτεινα να του εκδηλωσεις τα συναισθηματα σου,οχι να του την πεσεις. Εχει διαφορα αυτο.

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 13:23, 17-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Πεσιμο... στα ισια? Εγω σου προτεινα να του εκδηλωσεις τα συναισθηματα σου,οχι να του την πεσεις. Εχει διαφορα αυτο.
Κατάλαβα τι μου είπες..

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 22:10, 17-08-14:

Αν του ζητήσεις να βγειτε απο fb δεν νομίζω να δεχτεί εύκολα, ειδικα αν ειναι και μερικα χρονια μεγαλύτερος απο σένα. και πως αρχίζει την συζήτηση και το φέρνεις απο κει που θες; Με το "γεια σου τι κανεις; Ξερεις μαρεσεις και θα ήθελα να βγω μαζι σου;"

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 08:39, 18-08-14:

Θα αρχισεις με τα τυπικα και μετα θα πεις: "θες να παμε μια βολτα/ στο σινεμα/ για τρεξιμο/ στην καινουργια πιτσαρια?" ή οπου θες εσυ
Δεν ειναι αναγκη να πεις οτι σου αρεσει αν δεν θες, απλα το δειχνεις με εμμεσο τροπο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αναζήτηση σπιτιών - Από marakiinlove
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικό σπίτι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-08-10 στις 12:27.
    • Αναζήτηση σημειώσεων - Από sunt
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-08-09 στις 17:32.
    • Αναζήτηση πίνακα - Από ]ifrit[
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εικαστικές τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-01-06 στις 21:24.
    • Αναζήτηση διαφήμισης - Από The Stand
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-01-06 στις 14:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους